Rugbyteam glijdt af Geslaagd debuut hockeysters Leiden Henk Nooren op dreef Rijke oogst badminton-delegatie bewijst kwaliteit Na 3-10 nederlaag zelfs degradatiezorgen HILVERSUM (GPD) - Het Nederlandse rugbyteam mag wel heel erg op zijn hoede zijn, wil het vijftiental aan het einde van dit seizoen niet naar de FIRA-C-pool degrade ren. Gisteren verloor de formatie van bondscoach Frits Frankfort geheel onnodig met 3-10 van Marokko, waar mee Oranje de tweede interland in de omloop '81-'82 met een negatieve uitslag afsloot. Eerder had Nederland van Polen Technisch directeur Denis Power, erloren, waarvan de Marokka nen overigens op eigen bodem hadden gewonnen. Het enige dat Oranje nu nog te doen staat is te trachten het vege lijf in de B- poule te redden. En dat zal ni£t meevallen. De vol gende ontmoeting vindt in Bar celona plaats, tegen Spanje, en kan gevoegelijk evenals de twee voorgaande als verloren worden beschouwd. Tunesië, dat even eens een thuisduel speelt tegen Nederland, is voor de oranje hemden een grote gok. De daar opvolgende opponent (Portugal), dat vorig seizoen naar de B-poule promoveerde, is een onbeschre ven blad voor Frankfort en de zij nen. Nederland dus in een geheel andere gedaante, want wie had er nu maar een moment bij stil gestaan dat het team in degrada tiezorgen zou kunnen komen. die jarenlang de hoogste selectie onder zijn hoede heeft gehad, wordt fel als hij met de feiten wordt geconfronteerd. „Degra datie? Dat zal niet gebeuren. Ik ben ervan overtuigd, dat Oranje van de Tunesièrs zal winnen. Van Portugal ben ik niet zeker Ik heb geen idee hoe sterk ik dat land moet inschatten", aldus de Brit die zich een onversaagde op timist toont. Zijn opvolger Frankfort kan de situatie nog maar moeilijk overzien. De Hil versummer achtte het bij de ana lyse niet gewenst om een van zijn spelers de schuld voor het verlies tegen Marokko in de schoenen te schuiven. Aanvoerder John van Altena zag het scherp. „We hebben in tac tisch opzicht gefaald. Als je zo- DIOK-kolos Kees Koemans in actie tijdens de interland Nederland-Marokko, die gisteren in Hilversum werd gespeeld. Ondanks de aanwezigheid van Koemans ging de rugbypartij verloren voor Oranje. veel ballen wint. zoals Wü tegen waartsen, een voldoende heelt gehaald. Wat de driekwartlyn presteerde was ronduit bedroe vend. Met name debutant flyhalf Leo Boeker kan terugzien op een slechte wedstrijd, maar ook laat- Marokko, dan mag je eigenlijk niet verliezen; je moet tot scoren komen". Het trieste voor bonds coach Frankfort is, dat slechts de helft van zijn equipe, de voor- Henk Nooren: derde BORDEAUX (ANP) - De Westduitser Gerd Wiltfang heeft gisteren tijdens het internationaal spring con cours in Bordeaux de vierde wereldbeker-wedstrijd (Europese Zone) gewonnen. Wiltfang was in de tweede barrage veel sneller rond met Goldika dan de Fransman Cottier met Flambeau. Beide ruiters bleven foutloos in de eerste twee ronden en de eer ste barrage. De Nederlander Henk Nooren leverde een uitstekende prestatie door met Opstalap S de derde plaats te pakken. Van Degenen die in de eer ste barrage vier strafpunten opliepen was Nooren de snelste. In de stand om de wereldbeker in de Europese afde ling bezet Nooren de gedeelde vijfde plaats. Evenals de Fransman Bertran de Balanda verzamelde hij tot nu toe 25 punten. De Engelsman David Broome staat eerste%iet 45 punten. De Fransman Hervé Godignon had zaterdag een goe de dag. Met Khadidja zegevierde hij in twee interna tionale springconcoursen. In het jachtsRringcon- cours ging Godignon, die lid is van de Franse ruite- requipe, foutloos rond in 48,84 seconden. In het tweede concours, eveneens een jachtspringcon- cours, zegevierde hij in 49,96 seconden, waarbij ook geen hindernis werd omgegooid. De Oostenrijker Hugo Simon en de Zwitser Thomas Fuchs bezetten elk een keer de tweede plaats. De puissance springconcours leverde zaterdagavond in Bordeaux drie winnaars op: de Ier Eddie Macken maken met Royal Lion, die in Frankrijk wonende Braziliaan Nelson Pessoa met Ecaussevillais en de Fransman Gilles Bertran de Balanda met Croquette. Deze drie combinaties liepen vier strafpunten op in de vierde barrage, waarin de muur de respectabele hoogte had bereikt van 2 meter en 30 centimeter. Bas Kasteel, die vorig in Marokko verantwoor delijk was voor de ondergang van de Noordafrikanen, speelde zwak. Zijn schoppen in de vrije ruimte - om daarmee terrein winst te boeken - hadden niet de juiste maat. Zo ook in de tiende minuut, waar na Nederland niet alert genoeg reageerde. Scrumhalf Hans Marcker zag zich geconfronteerd met drie Marokkanen, die de Ca- stricum-speler snel het nakijken gaven. Laatste man Hamdi bracht de stand dankzij een try op 4-0. De score was eigenlijk te gen de verhouding in; kort daar voor had Orarye nog een uitste kende kans om op voorsprong te komen, maar de aanval werd vlak voor de trylyn van de oppo nent onderbroken. Een kwartier voor de pauze wist Marokko de marge zelfs te vergroten en op nieuw was Hamdi daarvoor ver antwoordelijk. Hij benutte een strafschop van grote afstand. Kort na de hervatting kwam Ne derland op identieke wijze iets dichterbij. Een punter van Koes Koemans - de speler van DIOK heeft zich weer beschikbaar ge steld voor het team - bracht de stand op 3-7. Beter kon de thuis club het natuurlijk niet treffen, maar de score veroorzaakte geenszins een opleving. Het werd gevolgd door een incident, waardoor beide teams met veer tien man verder moesten. De uit stekend leidende Westduitse scheidsrechter Hornung zag hoe ker Moussa klappen uitdelen aan Rob Bosker en stuurde het twee tal het veld uit. De inkrimping bracht in eerste in stantie nauwelijks veranderin gen teweeg. Oranje bleef tegen die achterstand aankijken en daar kon Gideon van der Born als wisselspeler voor Arnold Mi chel (knieletsel) niets aan verbe teren. Pas in de laatste tien minu ten raakte Nederland waarachtig op dreef, hetgeen op slag van tijd bijna in een tegenscore resulteer de. Van Altena werd echter een meter voor de palen gestuit. In dien de Hilversummer had ge scoord, dan nog zou dat niets meer hebben uitgehaald. Marok ko had twee minuten voor die ac tie de stand reeds op 3-10 ge bracht, via (alweer) Hamdi. MAANDAG 7 DECEMBER 1981 Bitsjerova NAGOYA (ANP) - Kersverse we reldkampioene Olga Bitsjerova heeft in het afgelopen weekeinde tijdens internationale wedstrij- den in Nagoya haar kwaliteiten opnieuw bewezen. De 15-jarige turnster uit de Sowjet-Unie be haalde zaterdag de overwinning in de individuele vierkamp strijd en voegde daar gisteren twee ze ges in de toestelfinales aan toe. Bij de paardsprong en op de balk was zij onbetwist de sterkste. Bij de heren won de Japanse vete raan Nabojuki Kajitani de zes kamp. In de finales ringen en brug was de eerste plaats even eens voor Kajitani. Op de brug moest hij de zege echter delen met zijn landgenoot Koji Gushi- ken. Bij de turnstrijd in Nagoya behaalde zowel Japan als de Sowjct-Unie vijf titels. Flyer derde in zeilrace AUCKLAND (ANP) - Het Neder landse jacht Flyer is in het klas sement met gecompenseerde tij den als derde geëindigd in het tweede gedeelte van de rond-de- wereld zeilwedstrijd Kaapsta- d—Auckland. De Flyer, die de snelste oversteek maakte, moest in het klassement de naderhand arriveerde jachten Ceramco (Nieuw-Zeeland) en Charles Heidsieck III (Frankrijk) voor la ten gaan. Alleen de Zwitserse Disque d.'Or met aande helmstok Pierre Fehlmann, had de volgor de nog in de war kunnen gooien. Maar het schip werd door wind stilte tijdens de laatste driehon derd mijl te lang opgehouden om nog een kans te maken. Nu acht schepen binnen zijn, ziet het voorlopig klassement: ge compenseerde tijden) er als volgt uit: 1. Ceramco (NZ) met Peter Blake, 2. Charles Heidsieck III (Fra) met Alain Gabbay, 3. Flyer (Ned) Conny van Rietschoten, 4. Kriter IX (Fra) Andre Viant. PAARDENSPORT - De twaalfjari ge draver Kees Verkerk neemt dinsdag 15 december op de baan van Hilversum afscheid. In zijn carrière won hij 797.726 gulden. PARIJS (ANP) - Het intieme we reldje van snelwandelaars staat op zijn kop. De organisatie van de langste snelwandelwedstrijd in Europa heeft het gedurfd een vrouwelijke loopster te inviteren. Ann ie van der Meer uit het Friese Oldeholtpade, in de buurt van Drachten, is uitgenodigd aan de jaarlijkse wedstrijd Parijs - Colmard over 507 kilometer. Aan dit evenement deden tot dusverre de dertig beste snelwandelaars van de ivereld mee, die geselec teerd werden door de organisato ren in de Franse hoofdstad. In Frankrijk heeft Annie van der Meer op haar specialiteit een uit stekende reputatie opgebouwd. Tijdens de jongste Parijs - Rou- baix, waarbij de snelwandelaars precies hetzelfde parcours afleg Snelwandel wereld staat op z'n kop... gen als de beroepsrenners in hun befaamde klassieker, eindigde de Friezin in het mannenveld op de derde plaats. De 24-uurswed- strijd in Frankrijk finishte zij als vierde. Op grond ran die presta ties is Annie van der Meer uitge nodigd voor Europa's belang rijkste snelwandelevenement van het jaar. Tot de dertig deel- 5 behoort ook Jan de Jonge, al meerdere keren de afstand tussen Parijs en Colmard in de Vogezen overbrugde. Annie van der Meer doet zelden mee aan snelwandelwedstrijden in Nederland. De langste wed strijdafstand in ons land is 50 ki lometer en dat vindt de Friezin te kort. Om die reden wijkt zij veel al uit naar het buitenland waar de afstanden langer eji de trajec ten zwaarder zijn. Of neemt ze in eigen land deel aan wandel geen snelwandel) evenementen. Zo be hoort ze elk jaar tot de meeloop sters van Rotterdam - Nijmegen. Officieus is Annie van der Meer we reldrecordhoudster snelwande len 28 uur bij de dames. In de snelwandelwereld, die vrijwel uitsluitend uit mannen bestaat, wordt daarover geringschattend gesproken. LEIDEN - Driemaal goud was de rijke oogst die de Leidse bad minton-delegatie het afgelopen weekend in Utrecht tijdens de Nederlandse kampioenschappen voor veteranen in de wacht sleepte. Twee nationale titels kwamen op naam van de Rijns- burgse Nolly Bennik. De derde was voor de Leidse Sylvia Fre- deriksz. Nolly Bennik prolongeerde in Utrecht haar Nederlands kam pioenschap in het enkelspel door in de finale Herma van Daim (PSV-Eindhoven) met 11-2 en 12-9 de baas te blijven. Eerder al won de 43-jarige Rijnsburgse de titelstrijd voor 35-plussers in 1979 en 1980. Ook in het damesdubbelspel eiste de voor Vlietwijk/Voorschoten spelende Bennik (samen met Ingrid Korporaal uit Kapelle) het nationale goud voor zich op. In een spannende eindstrijd werd het Eindhovense vrouwenpaar Van Daim/Geelhuizen (beiden PSV) met 15-9, 9-15 en 18-15 naar het zilver gespeeld. Met partner Korporaal werd Bennik al eens eerder (1979) Neder lands kampioene in deze discipline. De eerste keer dat Bennink zich in de Nederlands veteranen-top aandiende was in 1978. Toen won zij samen met haar toenmalige clubgenote (Veglo) Sylvia Frederiksz eveneens het damesdubbelspel. Zoals gezegd, was Frederiksz ook deze keer weer succesvol. In het gemengd-dubbelspel werd de Leidse samen met haar broer Do nald de Graaf (LBC-Leeuwarden) Nederlands kampioen. Het duo Geelhuizen/Sweet (beiden PSV-Eindhoven) werd tijdens een adembenemende eindstrijd met 15-9, 7-15 en 18-17 uit de titelstrijd genomen. De Vliet wij kspelers Dick Oostergo en Henk Westerbeek zijn er niet in geslaagd de eindronden van het Nederlandskampioen schap, die aanstaand weekend verspeeld zullen worden, te be reiken. Tijdens de kwalificatiewedstrijden dit weekend in Utrecht zijn beiden vroegtijdig gewipt. HAJEOLDEN Winst voor teams Gemini LEIDEN - Slechts twee volleybal- ploegen van Gemini (heren) kwa men in het veld. Voor beide was er winst. Gemini 1 ontving Zo- voc. De ploeg startte flitsend, nam een 2-8 voorsprong, maar kon daarna geen punt meer sco ren. Zovoc liep naar 12-8 en 13- 10. Het leek bekeken, maar een dubbele wissel bij Gemini Mattie de Tombe en trainer/coach Peter Geval kwamen in de ploeg - brachten de ommekeer en met 13-15 won Gemini de eerste set toch nog. Daarna had Gemini erg veel moei te met de service van Zovoc, ter wijl de opslag slecht verzorgd was en het blok niets tegen hield (15-4). Bij 5-1 achter in de derde set nam Gemini een time-out en die bracht meer enthousiasme in het spel. Ook het blok en de ser ve draaiden nu beter. Zovoc kwam er niet meer aan te pas en met 7-15 stond Gemini op 1-2. Deze trend zette zich in de vierde set door. Geconcentreerd spe lend draaide Gemini zijn tegen stander dol en via 4-15 werd het 1-3, voor de Voorschotense ploeg in een overigens matige wed strijd. Het tweede team kwam thuis uit tegen het Wassenaarse WW. Het werd een sfeervolle en leuke strijd die ten gunste van Gemini 2 met 3-1 beslist werd. Gemini 2 opende sterk. De opslag bleek zo venijnig, dat WW niet aan de opbouw toekwam (15-2). In de volgende set volgde de be kende terugval na een makkelijk behaalde eerste set, want 6-15 be tekende 1-1. Toch herstelde Ge- mini 2 zich prima: 15-5 en 15-12: GER RENES In hoogste klasse zaalcompetitie LEIDEN Met het ingaan van de winterstop bij het veldhockey is gelijktijdig de zaalhoc- key-competitie begonnen. Gisteravond speelden in de eerste klasse de damesteams van Roomburg en Leiden hun eerste wedstrijden in de Wassenaarse Kievitenhal. De Lei- den-hockeysters maakten een goed debuut in deze voor dames hoogste klasse door met 5—2 van Kieviten te winnen en daarna met 2—2 gelijk te spelen tegen Roomburg. De Roomburg-dames verloren fors van Klein Zwitserland. In de Rotterdamse Victoriahal kwamen de heren van Leiden met volle winst voor de dag na duels tegen Groen Geel en tegen Te Werve in de eerste klasse. Marline Bal scoort voor Leiden eenvoudig nadat zij eerst de doelvrouwe i Bonga steekt juichend haar vuist omhoog. i Kieviten heeft omspeelt. Hetty Zaalvoetbal LEIDEN - Het programma voor het zaalvoetbal heeft deze week een paar leuke ontmoetingen. Vanavond in Sporthal Cleyn- duin: Glasbergen tegen FC Torna om 20.00 uur en een uur later Van der Plas tegen Hollandia. In de THB Hal te Lisse de ontmoe ting SRV Boys-EKL Boys, aan vang 20.25 uur Woensdag even eens in de THB Hal de Interre gionale ontmoeting De Enge- 1-FV Snoekie. Aanvang 20.25 uur. In de Gaasbak te Voorhout de belangrijke wedstrijd Land- wer-Bax. Dit duel begint om 20.00 uur. Noordwijk speelt op eigen terrein tegen Van Gerven, aanvang 20.00 uur (Sporthal Nortgo). Tenslotte in de Groenoordhallen nog drie aardi ge wedstrijden. Om 20.00 uur De Tegelhandel-Rotterdamse Stu denten en Van Duuren-UVS. Daarna om 21.00 uur het belang rijke duel tussen Koosjardin en Rucanor. SCHAATSEN - Tijdens selectie wedstrijden in Deventer won Joop Pasman gisteren de 1500 meter in 2.03.9. BOKSEN - De Amerikaan Frias nam in Las Vegas de wereldtitel in het lichtgewicht over van Claude Noel uit Trinidad. De ti telverdediger ging de achtste ronde knock-out. ATLETIEK - Klaas Lok won giste ren in Heithuizen de jaarlijkse St. Nicolaas loop over acht kilo meter. Dames Leiden - Kieviten 5-2 Het hautaine spel van Kieviten werd door Leiden meedogenloos afgestraft met een al vrij snel tot stand gekomen 5-0 voorsprong waar Xandra Rooyaards een groot aandeel in had. De Leiden- ploeg verslapte daarna en dat gaf Kieviten de gelegenheid twee te gentreffers aan te laten tekenen. Leiden - Roomburg 2-2 Roomburg-coach Joep Reinders had voor dit duel tegen Leiden zyn tactiek bepaald op verdedi gen met de uitval als wapen. Roomburg kwam al snel op voor sprong door Bonnie Montanus uit een strafcorner. Leiden had het moeilijk tegen het goed ver dedigend Roomburg en kon ook de vele strafcorners niet benut ten. Loes de Vries was voor Roomburg een prima doelverde- digster. Door Xandra Rooyaards kwam Leiden op 1-1. In de tweede helft weer een voor. sprong voor Roomburg door Bonnie Montanus die scoorde uit een rebound. Vlak voor het eind signaal werd de gelijkmaker ge scoord. Roomburg - Klein Zwitserland 2-7 De individuele klasse van drie speelsters van KZ was het hele Roomburg-team teveel. Wel kwamen de Leidsen nog voor te staan na een fraaie aanval, afge maakt door Els Reinders. Daarna werd het snel 5-1 voor Klein Zwitserland dat heel handig ma noeuvreerde en met zuivere pas ses de weg naar het Roomburg- doel gemakkelijk wist te vinden. Arienne Rietveld smaakte het genoegen een keer voor Room burg te scoren alvorens de Haag se dames er uiteindelijk 7-2 van maakten. Heren Leiden - Groen Geel 4-3 Er werd door Leiden in de wed strijd tegen Groen Geel te indivi dueel gespeeld om tot goede prestaties te komen. Joan van Marwijk Kooy miste eerst nog een strafpush om daarna toch nog drie keer toe te slaan via twee strafcorners en een veld- doelpunt. Peter van der Meer droeg door een doelpunt ook by tot de overwinning behaald op het Wassenaarse Groen Geel dat een zwakke indruk maakte. Leiden - Te Werve 7-4 De trainer-coach van Leiden, Roe land Oltmans, speelde in de wed strijd tegen Te Werve een prima party door drie doelpunten voor zijn rekening te nemen gescoord uit strafcorners. Joan van Mar wijk Kooy scoorde nu wel uit een strafpush en ook nog eens uit het veld en na een strafcorner. Wou ter Eyckenhout maakte ook nog een doelpunt in de wedstrijd te gen de Ryswijkers, die daarmee ruim werd gewonnen.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 12