Weinig kritiek op begroting Werk van commissie "kan zo niet langer" ,f\\ZCtHW eidse agenda Toch uitbreiding gemeentewerken Winkelwagens zitten rolstoelen dwars Stijging onroerend-goedbelasting Voorschoten nog ter discussie PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 20 NOVEMBER 19SV Tekort voor uitbreiding RCL-complex LEIDERDORP - De Leiderdorpse voetbalclub RCL komt 125.000 gulden tekort voor de voorgeno men uitbreiding van de accom modatie met 4 kleedkamers en bijbehorende ruimten. De totale kosten bedragen ruim 300.000 gulden. Daarvan kan RCL 100.000 gulden zelf op tafel leg gen, terwijl er nog eens 75.000 gulden kan worden bespaard door zelf een aantal werkzaam heden uit te voeren. De commis sie cultuur was gisteravond ove rigens wel van mening dat de kleedkamers er moeten komen. LEIDERDORP - De leden van de raadscommissie voor cultuur in Leiderdorp zijn niet erg tevreden over het functioneren van hun commissie. Burgerlid Gerresse constateert in een brief, dat nog al wat vergaderingen worden af gelast, omdat er te weinig agen dapunten zouden zijn. Ook ont breken vaak noodzakelijke ver gaderpapieren, of ze zijn te laat voor de leden beschikbaar. PPR-raadslid Mommaas merkte op dat een aantal zaken vaak al zo goed als beslist zijn, vóórdat de commissie erover heeft kun- nen oordelen. Als voorbeeld van dit "achter de feiten aanhollen" werd onder meer genoemd de wijze van beheer van 'Muzenhof "Het kan zo niet langer", zo con cludeerde men gisteravond. Wethouder Gehner van cultuur had begrip voor het ongenoegen van de leden. "Te weinig mensen op de verantwoordelijke afdeling van de gemeente is de oorzaak. Uitbreiding is inderdaad nodig, maar daarvoor is geen geld be schikbaar", aldus de wethouder LEIDERDORP - Er moet gauw een einde komen aan de overlast die achtergelaten winkelwagen tjes in en rond het Leiderdorpse winkelcentrum 'Winkelhof ver oorzaken. Dat vinden de leden van de raadscommissie verkeer en vervoer. De laatste tijd komt het steeds meer voor dat de kar retjes in de verre omtrek van het winkelcentrum worden aange troffen. VOORSCHOTEN - Het is nog maar de vraag of de onroerend goedbelasting in Voorschoten zal wor den verhoogd. Zowel het CDA als de PvdA heeft gisteravond tijdens de al gemene beschouwingen bedenkingen geuit tegen de plannen van B en W om deze belasting te laten stij gen. Verder waren de beschouwingen die gisteravond door de Voor- schotense raadspartijen werden gehouden rond de begroting van 1982, over het algemeen zeer mild van toon. Echt kritische woorden kwamen er vanuit de eenmansfractie van D'66, die constateerde dat minderheids- voorstellen geen kans kregen in de raad en de drie fracties ieder hun eigen wethouder teveel spa- De PvdA-fractie was de enige par tij die met grote bezuinigings voorstellen (tot ver over 100.000 gulden) kwam. Fractievoorzitter Visser deed concrete voorstellen om ondere andere de tekorten van de gemeentelijke dienst sport en recreatie niet verder te laten oplopen en de vergoedin gen voor diverse gemeentelijke commissies (waarin burgers en raadsleden zitting) hebben dras tisch te gaan beperken. Daarop merkte CDA-er Meershoek op dat er dan ook best wel gekeken zou kunnen worden naar de ver goedingen van de raadsleden. B en W gingen gisteravond niet verder in op de financiële vragen welke ombuigingen in het beleid zouden veroorzaken. De CDA-fractie kwam met de me dedeling niet akkoord te gaan met de verhoging van de onroe rend goedbelasting. Belasting verhoging mag volgens het CDA alleen indien daarvoor concreet de noodzakelijke uitgaven wor- Begroting '82 Voorschoten den aangegeven. Ook de PvdA staat nog niet te trappelen om die onroerend goedbelasting te ver hogen. Wethouder Van Dalen ziet die ver hoging echter als noodzaak om nog onvoorziene zaken op te van gen zoals de realisatie van een woonwagenkampje op het tracé van rijksweg 11. Voorlichting Een ander voorstel van het CDA, om te bezuinigen op de voorlich ting (20.000 gulden) verwierp burgemeester Cannegieter. Hij ziet de voorlichting niet als een sluitpost, maar als een goede re latie tussen het bestuur en de burger. De WD-fractie wil zo snel moge lijk uitgifte van bouwgrond en eventueel mag het college te rade gaan bij projectontwikkelaars om kleine braakliggende stukjes grond in de diverse wijken van Voorschoten te gaan benutten. De liberale partij is verder van mening dat de vrije sector zoveel mogelijk ruimte moet krijgen daar anders de sociale sector bouw in het gedrang komt, om dat de goedkope bouw gesubsi dieerd wordt uit de opbrengsten van de dure bouw. Wethouder Van Leeuwen vroeg zich af of de projectontwikkelaars zowel in goede als in slechte financiële tij den wel zouden willen bouwen. Alle partijen zijn het erover eens dat de woningbouw de grootste voorrang moet krijgen. Verdich ting en versobering wordt als op lossing gezien. Wethouder Van Leeuwen (PvdA) was wel bereid Leiderdorps huis mogelijk monument af LEIDERDORP - Het pand Hoofd straat 24/Bruggestraat 1 moet van de monumentenlijst worden geschrapt, zo meent de stichting 'De Hollandse Tuyn' die het pand als cultureel centrum wil gaan inrichten. Als het pand van deze lijst wordt geschrapt heeft de gemeente de handen vrij om een restauratie op haar eigen ma nier uit te voeren, omdat er dan niet langer meer rekening hoeft te worden gehouden met de strenge eisen van monumenten zorg. De voorgenomen beperkte restau ratie gaat overigens aanzienlijk meer kosten dan de eerder door gemeentewerken begrote 200.000 gulden. De kwaliteit van beide gebouwen gaat zo snel achteruit dat inmiddels weer en kele punten zijn ontdekt, die dringend moeten worden aange pakt, zoals boktoren in de bal ken. Beperkt restaureren gaat nu tegen de 300.000 gulden kosten. "Als we nog even wachten stort het vanzelf xn", reageerde wet houder Gehner gisteravond in de raadscommissie voor cultuur. om dat te onderzoeken, maar hy stelt als voorwaarde dat het steeds goed wonen moet blijven in Voorschoten. Wethouder Van Dalen hield de raad voor dat financiering van de woningbouw primair een taak is van de rijksoverheid. Indien de raad zou besluiten het voorstel te volgen van de PvdA om zelf fondsen te maken voor de wo ningbouw, dan wordt daar vol gens Van Dalen nooit goedkeu ring op verkregen van Gedepu teerde Staten (het dagelijks be stuur van de provincie) en het ministerie van volkshuisvesting. Het woningbouwbeleid werd op verschillende manieren beoor deeld, van positief tot negatief. VVD en CDA meenden dat vrij wel van alles gedaan is om zoveel mogelijk woningen te bouwen, PvdA en vooral D'66 zien het aantal woningzoekenden steeds groter worden en in de praktijk een afname van de woningbouw. Er werd gepleit om te komen tot een geregelde bouwstroom. Zeuren Voor de PvdA hoeven niet alle be stemmingsplannen financieel sluitend te zijn, indien dit ten goede komt aan de woningbouw die gesubsidieerd wordt door het rijk. De sociaal-democraten zijn samen met D'66 van mening dat ter dekking van de tekorten van de bestemmingsplannen de fi nanciële reserves van het grond bedrijf aaangesproken kunnen worden. D'66 verweet de raad dat deze wel zeurt over het toene mend aantal woningzoekenden, maar dat toch steeds weer ge zocht wordt naar het financieel sluitend krijgen van de bestem mingsplannen voor de bouw. Aikens (D'66) vindt dat het tijd wordt dat ook de jongeren als reeële woningzoekenden erkend worden. Slechts 4,5 percent van de door de woningadviescom missie toegewezen woningen is naar jongeren gegaan. Wethou- Het pand Hoofdstraat 24/Bruggestraat 1 - mogelijk van de monumentenlijst. In Warmond: WARMOND - Toch personeelsuit breiding van de Warmonder ge meentewerken, het aantal stem- bureau's op twee houden en te gen wil en dank maar dranghek ken aanschaffen. Dit is het resul taat van intensief speurwerk naar bezuinigingen zoals dat gis teravond werd verricht door de commissie van financiën en eco nomische aangelegenheden. In de Warmonder begroting '82 pleiten B en W voor uitbreiding van de dienst van gemeentewer ken met één persoon. De voor naamste tegen dit plan waren WD-er Corijn en het burgerlid Raming. Corijn: "Als je die man nu aantrekt kun je hem later, als blijkt dat gemeentewerken het zonder hem ook af kunnen, niet ontslaan. Het is beter iemand op contract-basis tijdelijk aan te stellen". Wethouder Van Schagen zag dat anders: "Eigenlijk hebben ge meentewerken zelfs vier man ex tra nodig. De personeelsuitbrei ding met één is echt noodzake lijk om bijvoorbeeld de aarden wal nabij Lommerlust uit te voe ren". Raming keerde zich tegen beiden en noemde een tijdelijke aanstel ling "gevaarlijk". "Als het werk over meer hoofden wordt uitge smeerd ontstaat er een stuk ge wenning dat moeilijk is terug te draaien", zei hij. Besloten werd de raad te adviseren de 32.000 voor het personeelslid te r Ook de in de begroting '82 aange kondigde aanwending van een kleine 14.000 gulden uit de reser- WARMOND - B en W van War mond moeten een flink robbertje uitvechten met het plaatselijke onderwijs alvorens men kan overgaan tot de verlaging van de gemeente-uitkering per leerling. In de gemeentebegroting over '82 hebben B en W het voorne men geuit het bedrag per leerling van 518 gulden te verlagen tot 497 gulden. De commissie financiën, besloot gisteravond die 518 gulden tot fe bruari volgend jaar te laten staan. Dan zal in overleg met de plaatselijke schoolbesturen en met de onderwijsinspecteur het definitieve bedrag per leerling worden vastgesteld. A C. Vroomen (voorzitter van de Warmonder Stichting voor Ka tholiek Onderwijs), die het woord voerde namens een grote afvaardiging van de School met de Bijbel en de Leerhoeve hekel de-.het uitblijven van vooroverleg Onderwijs in Warmond boos over korting op bedrag per leerling met de schoolbesturen. Hij kreeg hierin bijval van commissielid Vreeken: "De beide scholen heb ben eind juli hun begroting inge diend en nu kunnen ze ineens in de brief van onze begroting lezen hoe het met ze zal aflopen". Vroomen noemde de bezuinigin gen op het onderwijs "onevenre dig groot". Hij wees op de cijfers zoals de schoolbesturen die ook al in een uitgebreid schrijven aan B en W hebben voorgelegd: "Het onderwijsaandeel in de begro ting bedraagt 7 procent terwijl B en W er 33 procent op willen be zuinigen. En dat terwijl er niet veel te halen is op het onderwijs zonder de kwaliteit ervan aan te tasten". Vroomen wees er voorts op dat het aantal leerlingen waarvan B en W uitgaan niet klopt. "Het zijn er geen 419 maar 392". Met 4 stem men voor en 3 tegen werd het voorstel van Bonnet (CDA) het bedrag van 518 gulden voor hands in de begroting op te ne men aangenomen. In februari zal dan worden bekeken hoe de ga ten kunnen worden gedicht. ve voor de aanschaf van 40 dranghekken en 1 stembureau vond weinig genade bij het WD- tweetal. Corijn: "Warmond heeft die hekken maar twee keer per jaar nodig dus lijkt het me beter ze gewoon te huren van Leiden als we ze nodig hebben. Volgens de secretaris van de commissie Neefjes heeft Warmond de hek ken echter vaker nodig. Met 5 stemmen voor en 2 tegen werd toch maar besloten de voorge stelde aanschaf van de hekken in de begroting te handhaven. Daarentegen werd met 4 stemmen tegen en 3 voor besloten de raad te adviseren het aantal stembu reaus niet uit te breiden van 2 naar 3. De uitbreiding hiervan zou tevens vergroting van ver kiezingsborden en extra stem hokjes voor minder validen bete kenen. Concert In de Leiderdorpse Dorpskerk wordt vanavond een concert ge geven door het Mendelssohn Trio. De aanvang van dit door K en O georganiseerde optreden is om kwart over acht. Toneel De Zoeterwoudse KPJ verzorgt vanavond, morgenavond en vol gende week vrijdagavond to neelavonden in 'Ons Huis' aan het Kosterspad. Opgevoerd wordt het blijspel 'Schat ik ben er hoor'. Begonnen wordt om half negen. Woensdagavond is een speciale voorstelling voor 65-plussers. Dan begint de voor stelling om half acht. Als men zich vóór maandag opgeeft via telefoonnummer 3283 of 071- 410325 wordt voor vervoer ge zorgd. Sinterklaas Sinterklaas en zijn hulp-Sin terklazen zijn weer onderweg in Nederland. Morgen doen zij Zoeterwoude en Leiderdorp aan. In Zoeterwoude komt Sint Nicolaas morgenochtend om tien uur aan. Vanaf het buurt huis De Weipoort begint een rij toer naar Huize Emmaus. Rond twaalf uur zal hij in 't Centrum de kinderen toespreken. In Leiderdorp komt de Sint mor genochtend om half elf aan. Dan begint zijn rijtoer en een uur la ter wordt hij door burgemeester Van der Have bij het gemeente huis ontvangen. In het cultureel centrum 'De Muzenhof begint om twee uur het Leids poppen theater met een Sinterklaaspro gramma. Sinterklaas De vereniging 'Het Oude Raad huis' in Warmond organiseert morgen en zondag een Sint Ni- colaasmarktje in de Oude Gym zaal op het pleintje bij 'De Pomp'. Het marktje waarop werkstukken van Warmonders en allerlei andere artikelen ge kocht kunnen worden is open van twee uur tot vijf uur, van zever, uur tot negen uur op za terdag en zondag van twee uur tot vijf uur. Kernwapens Vanaf de Lijtweg in Oegstgeest vertrekt morgenochtend om tien uur een bus naar de anti- kernwapendemonstratie in Am sterdam. Kaartjes voor de bus tocht kan men krijgen via tele foonnummer 154428 of 154971. De treinreizigers vanuit Oegst geest verzamelen zich rond kwart voor elf op het station. Carnaval In Leiderdorp wordt morgen niet alleen Sinterklaas ingehaald, maar ook de nieuwe prins Car naval. De plaatselijke carna valsvereniging 'De Rijnschui mers' presenteert morgenavond de nieuwe prins voor 1982 in het Zijlkwartier aan de Van der Marckstraat. Aanvang half ne gen. Ook in 'Winkelhof zelf worden de wagentjes vaak zodanig wegge zet, dat ze trappen en de helling- banen voor rolstoelgebruikers blokkeren. Binnenkort praat de gemeente met de stichting 'Win kelhof, waarin alle winkeliers zijn vertegenwoordigd. Ook overweegt de commissie nog een artikel in de Algemene Politie verordening op te nemen, dat het meenemen van een karretje bui ten het winkelcentrum verbiedt. der Marselis merkte daarbij op dat het pas drie jaar geleden is dat de raad gedrukt werd op de woningnood onder de jongeren na een kraakactie. Nu zijn er wo ningen voor jongeren gebouwd en zij worden ook geholpen. "Je kan niet zeggen dat er in de afge lopen jaren niets gedaan is", al dus Marselis. Toch moest hij toe geven dat de woningnood onder alle groepen van de burgerij he laas steeds groter wordt. Binnen kort zal het aantal woningzoe kenden de duizend passeren. De kritiek op onder andere de functionele commissie (burgers en raadsleden) voor sport en re creatie uit de hoek van de PvdA werd weerlegd door wethouder Marselis. Hij stelde dat deze commissie bestaat uit deskundi gen die ingehuurd zijn om de raad te adviseren en daarnaast heeft deze commissie een behe rende taak ten aanzien van de ac commodaties. De wethouder zei dat de commissie geen zaken re gelt die ze niet moeten doen. D'66 maakt zich grote zorgen over het jeugdprobleem in Noord- Hofland. De partij steunde het B en W-voorstel om 25.000 gulden beschikbaar te stellen voor een beroepskracht die dit probleem aanpakt. De WD vindt deze geldbesteding overbodig. De wethouder zei toe deze zaak vol gende week in de commissiever gadering voor welzijn te behan delen. D'66 pleitte nog voor het uitbrengen van een nota over jongeren, omdat "weinig be stuurlijke aandacht aan de jonge ren wordt besteed". Wethouder Marselis vond het voor stel van het CDA om het onder houd aan accommodaties in han den te geven aan de gebruikers een heel moeilijke zaak. De ver enigingen hebben volgens hem nu al over het algemeen een ge brek aan bestuursleden en des kundigen die iets meer willen doen dan alleen de sport of ont spanning te beoefenen. VRIJDAG Leiden - Buurthuis Groenoord, Pasteur straat. Sint Nicolaas koopjesmarkt, za terdag. Leonardushuis - Haagweg 14. rommeli markt en kledingbeurs, tot 20 uur en za van 10-12 uur Prinses Ireneschool - Van Vollenhoven, laan 19, rommelmarkt, za van 10-12 't Parlement - Nieuwe Rijn, startpunl Sint Nicolaas wandeltocht, za 10-12 i Oude Rijn 3-5 - vrouwenvereniging de Baptisten Gemeente Leiden houdt een bazaar, 19-23 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat optreden Belgische funkgroep Lawi Ebbel; theehuis van het LVC, optreden akoestische groep Kraaij, 21 uur. Waag - Jazzzolder Hot House organi seert concert Jos Post Trio, 20.30 uur. 1 Clubhuis Matilo - Zaanstraat, bingo/' dansant, 20 uur, vanaf 16 jaar. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Der Amerikanischer Freund'-Wim Wenders, vr en za om 23 uur. Lokhorstkerk - Pieterskerkstraat 1, Ge loof is het antwoord: 'het lijdensvraag- stuk' door W.J. Ouweneel uit De Bilt, 20 Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17.' film Madame Wang's uit 1981 van Andy Warhol's lijfregisseur Paul Morrissay, vr en za om 20 en 22.15 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, geen za terdag-middagcafé. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club v. alleenstaanden, 20 uur. Rapenburg 48 - NVSH-trefcentrum, open soos, 22 uur, tel. 149987. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Caeciliastraat 18, open-huisavond L.V.L., 21 uur. tel. 764236. Stadhuis - gemeenteraad, 19 uur. Witte Singel - viswedstrijd VTL voor Leiderdorp - Dorpskerk, concert Men delssohn Trio, 20.15 uur. Zoeterwoude - Ons Huis, Kosterpad, to neel door KPJ, 20.30 uur. Voorschoten - gemeentehuis, raadsver gadering, 20 uur. Leiderdorp - gemeentehuis, aankomst Sinterklaas, za 11.30 uur. Zoeterwoude - buurthuis De Weipoort, aankomst Sinterklaas, za 10 uur. ARTSEN Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za, S. Kooijman, Noordeindsplein 2a, tel. 122268; zo, H.J. Klaassen, Witte Singel' 69, tel. 123089. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za, J. van Gent, Zoeterwoudsesingel 28, tel. 122538; zo, A. van Luyk, Wasstraat 2a. tel. 122522. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za, W. Schellekens, Paganinistraat 24, tel. 764035; zo, B. Roos, Zocherstraat 1. tel. 766123. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, V. Tol, Zwijnenburg, Verhage: J.P. Reinders, Gerard Brandtstraat 29, tel. 760947; spreekuur van 11-11.30 uur aan huis. Leiderdorp - za, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; zo. H.B. van Wyk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel. 890529; za en zo spreekuur van 12.30 tot 13 uur Ge zondheidscentrum Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4, tel. 155666. Voorschoten - za, C. Meijer, Rouwcoop- park. 11. tel. 2493; zo, W. van Dam, Pale- strinalaan 29, tel. 3960. Wassenaar - noord: H.W. Plink, Prinsen- weg 44a, tel. 12075; zuid: M.H. van Tolin gen, Weteringlaan 4, tel. 78303. APOTHEKEN den, wordt waargenomen van vr 20 tot 27 nov door Zuider Apotheek, Lammen- schansweg 7, tel. 123553; Apotheek Boekmer, Florijn 19, Winkelhof Leider dorp, tel. 894400. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23. tel. 125057. H. Vestjens/M. Vestjens-Raadsveld, Rijn en Schiekade 23. tel. 144323. Oegstgeest - IJ. Krol, Pres. Kennedy- laan 260, tel. 153266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071-768616. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr v.d. Waalslaan, tel. 4641. Vernielingen bouwterrein LEIDEN Op het bouwterrein aan de Brahmslaan, naast het winkelcentrum, is gisteravond voor enkele duizenden guldens schade aangericht. Onbekenden vernielden een aantal muurtjes die deel uitmaakten van de bouw van bejaardenwoningen aan de Brahmslaan. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij LekJach Dagblad B V. Hoofdkantoor: Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krarrt ontvangen: fel 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16 00-18 00 uur Abonnementsgelden Dij vooruitbetaling te voldoen. Bq automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden Adjunct-hoofdredacteur: uitsluitend giro 3203571 R. D. Paauw tv.n. Damiate Holding BV to Hum '«tocwchof: A. van Leeuwen <fSSr— Pf *l9 TtotodtoCh..: Pm'£t. 75.80 J. M. J. Poel Jaarabonnement Rubriekchefs per post I 291.70 J Kf00n (slad) Losse nummers f 0,75. Q J. P. M. van der Meer Directie: G. Koopman (r«Qto) A. A. van Brussel (sociale economie) 0. J. de Tombe (sport) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen Bonn. Brussel, Londen, Panjs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm en Djakarta.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2