mededelingen gemeentebestuur i m fï leiden 23tm27 nov.'81 leiden Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld binnen de termijn van tervisie-legging schriftelijke bezwaren te gen het verlenen van de bouwvergunning bij Burge meester en Wethouders in te dienen. Commissie vergaderingen Deelcommissie Personeelszaken. Maandag 23 november a.s. om 20.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Personele aspecten van de reorganisatie in de sec tor wonen. Ontwerp-instructie voor coördinerend directeur. Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Commissie van Advies voor de Politionele Aangelegenheden. Maandag 23 november a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Benoeming ambtenaar van de burgerlijke stand. Voortzetting bespreking ontwerp-beleidsnota politie. Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegen, Commissie van Advies voor de Politio nele Aangelegenheden, Commissie Ruimtelijke Ordening en Verkeer, Verkeerscommissie. Gezamenlijke vergadering maandag 23 novem ber a.s. (aansluitend aan vergadering van de commissies ABA en PA) om 21.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Nota Parkeren in de Leidse binnenstad en notitie inzake de parkeerpolitie. Bestuursraad voor de Schooladviesdienst Leiden. Dinsdag 24 november a.s. om 14.30 uur in het gebouw. Stationsweg 28. Agenda: Wederzijdse informatie: - van de directeur: studiedagen op 7 en 8 december van respec tievelijk S.A.D. en C.P.L. beoordeling werkplan 1980/1981 (zie bijlage 2). Mededelingen uit de commissies door de desbe treffende voorzitters: - huisvesting; - personeelbeleid; - regionalisering. Informatie van de penningmeester over de stand van zaken m.b.t. de begroting 1981 Regeling zomervakantie. Uitslag enquête inzake de medezeggenschapscom missie. Vorderingscommissie. Dinsdag 24 november a.s. om 16.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Advies over eventuele vordering van de woningen - Kooiiaan2a; - Marislaan 25; - Lusthoflaan 1a. Commissie voor-Financiën. Woensdag 25 november a.s. om 20.00 uur in ka mer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Aangaan vaste geldleningen voor 1982. Vaststelling definitief subsidie 1980 onderwijswin- kel Leiden-Noord. Wijziging begroting 1981 Dienst Beheer Schoolge bouwen. Verlenging tijdelijk dienstverband. Commissie voor Onderwijs en Samenlevings opbouw. Woensdag 25 november a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Afdoening moties 406 en 409 van 1980 en 103 van 1981 inzake de begrotingspost internationale soli dariteit. Verzoeken om medewerking. Voorlopige vaststelling bedragen 1979-1983 voor voortgezet onderwijs. Vaststelling thema-schema (zie verslag 23 sept.). S.T.O.S.-projekt. S.A.D. Commissie Economische Aangelegenheden en Personeelszaken. Donderdag 26 november a.s. om 19.30 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Behandeling Economisch Beleidsplan. Gezamenlijk met Cie R.O.V. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet 20 november 1981 vergunningen ingevolge de Hin derwet zijn verleend naar aanleiding van de verzoe ken van: 1. Automobielbedrijf Rijnland B.V, te Leiden, voor het uitbreiden en wijzigen van een benzinepompinstallatie met een dieseloliepomp, een ondergrondse 50 m3 tank voor superbenzine alsmede het omschakelen van 3 stuks 12 m3 su perbenzinetanks op normaal benzine en van een 12 m3 normaalbenzinetank op dieselolie, een en ander in en op het perceel Vijf Meilaan 7, kada straal bekend gemeente Leiden, sectie 0, nr. 2780. 2. Automobielbedrijf Rijnland B.V. te Leiderdorp, voor het uitbreiden en wijzigen van de L.P.G.-installatie in en op een gedeelte van het perceel Lammenschansplein 6 en Lammenschans- plein (ongenummerd), kadastraal bekend ge meente Leiden, sectie 0, nrs. 1061, 1982 en 2724. (N.B. de uitbreiding en wijziging houdt in: het ver wijderen van de 8 m3 L.P.G.-tank op de huidige lokatie en het opnieuw (ondergronds) plaatsen van een 20 m3 L.P.G.-tank op jt. 90 meter ten zuid-oosten van de oude lokatie alsmede het leg gen van ondergrondse leidingen naar het aftap- punt. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebben de stukken liggen vanaf heden gedurende vier weken ter inzage op de secretarie van de gemeente, Stads- bouwhuis, Langegracht 72, kamer 104, 1e verdie ping, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. De stukken liggen eveneens vanaf heden gedurende vier weken ter inzage in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het Stadhuis, elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op don derdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algeme ne Bepalingen Milieuhygiëne staat tot 20 november 1981 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager van de vergunning; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die overeenkomstig het gestelde in de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne schrifte lijk of mondeling bezwaren hebben ingediend te gen de aanvraag en/of ontwerpbeschikking; d. enige belanghebbende, die aantoont dat hij/zij re delijkerwijs niet in staat is geweest overeenkom stig het gestelde in de onder c genoemde wet schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen tegen de aanvraag en/of ontwerp-beschikking. Bovengenoemde beschikking(en) wordt(en) na af loop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor 18 december 1981 beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van be stuur, Binnenhof 1,2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Bovengenoemde beschikkingen worden niet eerder van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende de verleende vergunningen kunt u zich wenden tot het Buro Milieuzaken, tel. 071-254437. (stadsbouwhuis, ka mer 104). Verkeers maatregelen Kruispunt Kooilaan/Willem de Zwijgerlaan enkele weken af gesloten Aanstaande maandag 23 november wordt er begon nen met grondwerkzaamheden op de zuidelijke rij baan van de Willem de Zwijgerlaan. Het werk bestaat uit het aanbrengen van een zand- lichaam ten behoeve van de geplande voetgangers- en fietserstunnel. De geschatte duur van deze werkzaamheden is 7 weken, d.w.z. tot omstreeks half januari. Zolang zal het verkeer rekening moeten houden met de volgen de afsluitingen en omleidingen: Het verkeer over de Willem de Zwijgerlaan zal in beide richtingen over de noordelijke rijbaan wor den geleid. Het verkeer van en naar de Kooilaan zal worden omgeleid via de Sumatrastraat en Surinamestraat- Ook de busroute over de Kooilaan wordt zolang aan gepast. Diversen Verleende vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op Bouwen van 86 twee- en drie kamerwoningen aan de Dia mantlaan. Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend, dat zij voornemens zijn, met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en ar tikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te ver lenen voor de bouw van 86 twee- en driekamerwo ningen aan de Diamantlaan. Het bouwplan ligt met ingang van 23 november 1981 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage op kamer 108 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Bouwen van een kantoor van de Bedrijfsgeneeskundige Dienst aan de Opaalstraat, waarin opgenomen een bijkan toor van de Leidse Spaarbank. Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend, dat zij voornemens zijn aan de Bedrijfsgenees kundige Dienst, met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen voor de bouw van een kantoor aan de Opaalstraat, waarin te vens is opgenomen een bijkantoor ten behoeve van de Leidse Spaarbank. Het bouwplan ligt met ingang van 23 november 1981 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage op kamer 108 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld binnen de termijn van tervisie-legging schriftelijke bezwaren te gen het verlenen van de bouwvergunning bij Burge meester en Wethouders in te dienen. Bouwen van 34 tweekamerwo ningen aan de Turkooislaan Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat zij voornemens zijn, met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen voor de bouw van 34 tweekamerwoningen aan de Turkooislaan. Het bouwplan ligt met ingang van 23 november 1981 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage op kamer 108 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld binnen de termijn van tervisie-legging schriftelijke bezwaren te gen het verlenen van de bouwvergunning bij Burge meester en Wethouders in te dienen. Expositie "Stationswijken op het spoor" Vanaf 16 november tot en met 19 december is deze expositie te zien in de tentoonstellingsruimte van het Gemeentearchief, Boisotkade2a. De tentoonstelling geeft een beeld van de ontwikke ling van de woonwijken om de stations van Leiden, Rotterdam C.S. en Den Haag H.S. Aan de hand van een drietal thema's worden de economische, sociale en uiterlijke aspecten belicht, welke een rol hebben gespeeld in de ontwikkeling van deze wijken vanaf 1850 tot heden De expositie is gratis toegankelijk en de openingstij den zijn: maandag tot en met vrijdag 9.00 -17.00 uur. donderdagavond 19.30-21.30 uur. zaterdagochtend 10.00 -12.00 uur. Bestemmingsplan d'Oude Morsch Met ingang van 23 november 1981 ligt gedurende één maand in kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72 voor een ieder ter inzage het bestemmings plan d'Oude Morsch. Dit plan is op 12 oktober 1981 door de Raad vastge steld. Het gebied waarvoor het bestemmingsplan geldt, is gelegen tussen de Morssingel, de Rijnsbur- gersingel, de Nieuwe Beestenmarkt, de Turfmarkt, de Prinsessekade en het Galgewater. In vergelijking met het ontwerp van dit plan zijn in de voorschriften, de toelichting en de plankaart wijzigin gen aangebracht. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp plan tot de gemeenteraad heeft gewend of die be zwaren heeft tegen de wijzigingen, die bij de vaststel ling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, schriftelijk bezwaren tegen het vastgestelde plan in dienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA 's-Graven hage. Stremming scheepvaart Vrouwenvaart Maandag 30 november a.s. wordt de Vrouwenvaart, ter hoogte van de Kruisherenweg voor doorgaand scheepvaart-verkeer afgesloten. De afsluiting houdt verband met het leggen van een duiker in dit water t.b.v. kabels en leidingen voor het volkstuinencomplex Cronestein. Het karwei zal ongeveer 14 werkdagen in beslag nemen, of zoveel korter of langer, wanneer het weer type tegenwerkt. Waarschuwingsborden Bij de mondingen van de Vrouwenvaart, ter hoogte van het Rijn-Schiekanaal en Meerburgerwatering, zullen tijdig waarschuwingsborden worden geplaatst om het scheepsvaartverkeer te attenderen op de ko mende afsluiting. Afsluiting Vrouwenweg Ook de Vrouwenweg zal in verband met soortgelijke werkzaamheden worden afgesloten voor doorgaand verkeer. De duur daarvan is gesteld op maximaal drie werk dagen. De juiste datum voor het afsluiten van de Vrouwen weg en de tijdelijke bus- en rijroute verandering, zal spoedig in deze vrijdagse advertentie worden be kendgemaakt. De bewoners en voor zover mogelijk omwonenden van de Vrouwenweg, ontvangen tijdig een informa tiebrief van het Buro Voorlichting in de bus met daar in de nodige gegevens. Nieuw binnenstadsblad is uit Vanaf a.s. maandag is het november/december nummer van het nieuwe binnenstadsblad weer ver krijgbaar. In dit gratis gemeentelijk informatiebulletin zijn weer tal van onderwerpen onder de loep genomen met als primeur een intervieuw met de vertrekkende wethouder Waal. De afdeling verkeerszaken en buro verkeer, wie zijn dat, wat doen ze? E.N.F.B. en R.O.V.E.R. over de marktenroute voor de fiets en het openbaar vervoer. Grote onvrede over het fout parkeren. Goedkeuring verbeteringsplannen "De Camp en Academiewijk" in zicht. Meer dan een kilometerlengte riool vernieuwd in Maredorp. Het binnenstadsblad is op de volgende adressen te verkrijgen: Buro Voorlichting Stadhuis Stadsbouwhuis, Langegracht 72 Stichting Welzijn Leiden, Breestraat 117 VW, Stationsplein 210 De Leidse bibliotheken Museum de Lakenhal, Oude Singel 28 Dit blad wordt toegestuurd aan de in de binnenstad wonende abonnees van het info-t>lad van het Overleg, wijkorganen en de bij de Kamer van Koophandel in geschreven binnenstadsbedrijven. Adreswijzigingen kunnen worden opgegeven bij Bu ro Voorlichting Stadhuis Leiden, tel. 071-254107. Inscharing van vee Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om in het weideseizoen 1982 vee ter inscharing aan te nemen op gronden die in gemeentelijk eigendom zijn. Een ieder die belangstelling heeft voor inscharing van vee kan zich opgeven via onderstaand adres met de vermelding om hoeveel vee het gaat, te splitsen in pink, vaars en grootvee. Burgemeester en Wethouders behouden zich het recht voor om gegadigden zonder opgaaf van rede nen te weigeren. Voor informatie kunt u bellen met; Bureau Grond zaken van het Stadsbouwhuis, de heer Blanken heym, telefoon 254513. Uw aanmelding geschiedt schriftelijk, aan Burge meester en Wethouders van de gemeente Leiden, p/a Langegracht 72,2312 NH Leiden. Tentoonstelling Duits verzet 1933 - '45 In de bovenzaal van het Burchtcomplex, Burgsteeg 13, is vanaf vrijdag 13 tot en met zondag 29 novem ber a.s. een tentoonstelling te bezichtigen over het "Duits verzet in de jaren '33 - '45". Ook is aan deze tentoonstelling een onderdeel over het verzet in Leiden, waaronder de betrokkenheid van de universiteit, toegevoegd. De toegang is voor iedereen gratis De organisatie is in handen van; gemeente Leiden, ambassade en Consulaat-Generaal Rotterdam van de Bondsrepubliek Duitsland, in sa menwerking met Rijksuniversiteit Leiden en 5-Mei Comité Leiden. Voor meer informatie kunt u bellen met; Vormings centrum/Studium Generale Rijn- en Schiekade 40. Tel. 144526 of 148333 tst. 2584. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 23 november Wijk 2 en 8 woensdag 25 november Wijk 5 en 7 donderdag 26 november Wijk 4 en 6 vrijdag 27 november

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 10