Ruime behuizing voor waterschap A Albert's Corner heeft bezwaren tegen hotel B en W bekijken bezwaar tegen overlast spoorlijn Weidse agenda Zes mart ondergebracht in voormalig raadhuis in Leiderdorp Jongen (9) aangereden rn DONDERDAG 19 NOVEMBER 1981 "Het Wedde ontvangt 250.000ste bezoeker VOORSCHOTEN - Het Voor- schotense zwembad 't Wedde heeft zijn 250.000ste bezoeker gehad Gistermiddag werd die mijlpaal bereikt toen de 13-jarige Jules de Keuning wilde gaan zwemmen. Jules, die samen met zijn moe der kwam zwemmen, kreeg een fles wijn, een bos bloe men en een gratis zwemabon nement uit handen van wet houder Marselis. De kwart miljoen bezoekers van 't Wedde, dat vorig jaar werd geopend, zijn onder te verdelen in drie categorieën: de recreatieve zwemmers (65 procent), de schoolzwem- mers (11 procent), verenigin gen (20 procent) en leszwem- mers (4 procent). De jeugd komt de laatste tijd wat minder, maar daar staat tegenover dat er meer oudere zwemmers komen. Ook het bejaardenzwemmen neemt toe, volgens bedrijfsleider Rompes. Al met al is hij wel Restaurant vreest omzetverlies Wethouder Marselis (links) met Jules Keuning en zijn moeder. tevreden over het bezoek. de zwembaden in de omge- omdat het hoger ligt dan by ving. LEIDERDORP - Albert's Corner heeft een bezwaar ingediend te gen de bouw van een hotel in de Leiderdorpse Elisabethhof. AC vreest omzetverlies door vesti ging van het hotel, zo schrijft het bedrijf in het bezwaarschrift. Verder vindt AC dat een hotel niet past in het huidige bestem mingsplan en dat het onjuist is om twee soortgelijke bedrijven naast elkaar te zetten. De gemeente is niet erg onder de indruk van de bezwaren. Vol gens de gemeente past een hotel juist wel in het bestemmings plan. "De Elisabethhof heeft als bestemming bijzondere gebou wen (zoals congresruimten), die aansluiten op het karakter park en landschap. In de plannen voor Elisabethhof is rekening gehou den met een ruime groenvoorzie ning", aldus een gemeentelijke woordvoerder. In het plan is verder rekening ge houden met een wandellaantje en er komen ook bankjes. De bouwvergunning is dus niet in stryd met het bestemmingsplan afgegeven, zo concludeert de woordvoerder. Overigens heeft de Provinciale Planologische Dienst laten weten dat er geen (juridische) bezwaren mogelijk zijn tegen een hotel. Dat twee soortgelijke bedrijven niet naast elkaar zouden mogen staan, wijst de gemeentelijke woordvoerder ook van de hand. AC wijst erop dat op de plaats van haar restaurant ook een mo telbestemming ligt. Maar AC heeft tot twee keer toe de bouw van een eigen motel afgewezen. "In het begin toen AC plannen LEIDERDORP - Het oude raadhuis in Leiderdorp heeft weer een bestemming. Waar enkele jaren geleden tien tallen ambtenaren op eikaars lip zaten, zetelt sinds de ze week officieel het zes man sterke waterschap De Ou de Veenen. De herinnering aan het vorige onderkomen, een doodnormaal woonhuis in Roelofarendsveen, zal hoogstwaarschijnlijk spoedig verbleken. Het waterschap was al geruime tijd op zoek naar een beter onderko men toen secretaris De Blaey eind vorig jaar een tip kreeg. Zou het geen zin hebben om eens te telefoneren met de gemeente Leiderdorp over het leegstaande raadhuis? Het resultaat kennen we inmiddels. Uit het eerste ge sprek vloeide nog een onder houd voort, daarna kwamen de heren nog een paar keer bij el kaar, en uiteindelijk werd de koop bezegeld. Beu Voor 575.000 gulden kocht het wa terschap het raadhuis. Een vrien denprijsje? Ja, antwoordde me nigeen. Ook dijkgraaf Van der Geest denkt dat de prijs zeker is gedrukt doordat het pand al vrij lang leegstond en iedereen dat beu werd. Maar aan de andere kant, zijns inziens mag er niet licht worden gedacht over het voornoemde bedrag. Het is, stelt hy nadrukkelijk, een forse investering geweest; zeker als je bij die som ook nog eens 350.000 gulden telt, die het water schap heeft uitgetrokken voor een aantal vernieuwingen. Dat geld was voorhanden, omdat het waterschap al enkele jaren wist dat er gespaard moest wor den voor een nieuw onderko men. Telkens werd er daarom geld opzij gelegd. Van meet af aan was duidelijk dat het woonhuis in Roelofarends veen niet goed genoeg was. Ver gaderd werd er daar bij wijze van spreken in de badkamer, memo reert De Blaey. "Zonder gekheid. We moesten altijd uitwijken als er vergaderingen waren. Dan moesten we ergens anders een zaaltje bespreken". Er was ook nog een andere reden dat het waterschap moest ver huizen. De gemeente Roelofa rendsveen stelde in '79 uitdruk kelijk dat het waterschap twee jaar mocht blijven zitten; daarna zou het huis weer een woonbe stemming moeten krijgen. "We hebben dus net op het nippertje iets anders gevonden", stelt Van der Geest nu, achteraf, tevreden vast. Vorstelijk Niet iedereen reageerde overigens even enthousiast op het bericht dat het waterschap een nieuw onderkomen had gevonden. Wat, zo zeiden sommige mensen, moesten zes mensen nou in zo'n groot pand. Verkwisting van geld, constateerden zy in één adem. Kon het waterschap niet iets vinden van een bescheidener omvang? Dijkgraaf Van der Geest reageert verbaasd op deze geluiden. Hij is van mening dat hier helemaal geen sprake is van geld rond strooien. Hij geeft toe dat het on derkomen vorstelijk is, maar wil niet gezegd hebben: te ruim. "We moeten", vertelt hij, "rekening houden met toekomstige ont wikkelingen aangaande het wa terschapswezen". Volgens hem zullen de taken van het waterschap er zeker niet lich ter op worden in de toekomst. "Wat recreatie betreft zullen wij bijvoorbeeld steeds meer te doen krijgen. Het kan dus helemaal geen kwaad dat we een beetje ruim in het vel zitten". hun "vorstelijke onderko- Maar hoe zit het dan met de ruim ten die weinig worden ge bruikt? De voormalige raads zaal bijvoorbeeld? Dijkgraaf Van der Geest antwoordt hierop dat de meeste ruimten wel dege lijk frequent worden benut. En dat sommige kamers af en toe weieens leegstaan, "ach, een In Warmond: WARMOND - Burgemeester en wethouders van Warmond gaan zich beraden over het bezwaarschrift dat de omwonenden van de Schiphollijn hebben ingediend tegen ge luidsschermen langs deze spoorlijn. Een bewonersdelegatie kreeg vanochtend nog de gelegenheid om een toelichting te geven op hun bezwaren tegenover vertegenwoordi gers van de gemeente. I 'Si "Sta I. LEIDERDORP - In Leiderdorp is gistermiddag een negeryarig jon getje aangereden door een auto. Het jongetje moest naar het zie kenhuis worden vervoerd, maar vcvlgens de politie vielen de ver wondingen "op het eerste ge zicht" wel mee. Het ongeluk ge beurde gistermiddag rond twee uur. De negenjarige fietste in het woonerf Kalmoeskreek maar stak vandaar uit plotseling de Lisdoddekreek over, een gewone verkeersweg. Daarbij werd hij geschept door een passerende auto. Zoals bekend willen de bewoners liever een geluidswal omdat deze volgens hen meer de geluid soverlast tegengaat dan de in middels al geplaatste schermen. Een door de werkgroep 'Trei- noverlast' gehouden enquete heeft naar de mening van de ac tievoerders duidelijk gemaakt dat de schermen geen of in som mige gevallen zelfs een ongun stig effect hebben (zie het LD van gisteren). Zeventig procent van de 74 men sen die een enquêteformulier in stuurden zei geen verschil te merken na de komst van de schermen. Op slaapkamerniveau bleek zelfs het effect voor 20 pro cent van de geënqueteerden on gunstiger te zijn. De heer Petit, één van de bewoners zei in dit verband dat er een mogelijke te rugkaatsing van het geluid op de schermen naar boven toe is. waardoor men op slaapkamernir veau meer last heeft. De werkgroep is van plan met haar actie door te gaan (93 procent van de ondervraagden wil dit ook). Mochten B en W het be zwaarschrift ongegrond verkla ren dan zal de werkgroep zich beraden over verdere stappen (in beroep gaan tegen overheidsbe schikking by het rijk). De actiegroep begrypt niet waar om ter hoogte van de woonstra ten, Van Wassenaarstraat, Van Mathenessestraat, geen aarden wal kan komen, terwijl even derop by Lommerlust en Ende poel II wel dergelijke wallen mo gelijk zyn. De groep heeft zelf be rekeningen gemaakt over een aarden wal. Deze zou wanneei hij voldoende zou worden uitge voerd om de geluidsoverlast te gen te gaan rond de 150.000 gul den moeten kosten. Het gaat dan De aarden wal die de bewoners voorstellen moet 1,5 meter hoger zijn dan de geluidsschermen. Op een"bepaald punt rijden de treinen namelijk boven de geluidsschermen. om een wal die ongeveer 1.50 me ter hoger is dan de huidige scher men. "Je kunt met zo'n wal daar na nog veel doen. Ik denk aan be planting, wandelpaden enzo voorts. De werkgroep 'Trei- noverlast' maakt deel uit van de vereniging 'Warmonds Land schap'. Op die manier doe je ook nog iets voor de verbetering van het landschap hier", aldus de heer Petit na afloop van de hoor zitting. Hy en de heer Willemse wyzen met name op de hoge frequentie van de treinen die passeren. "Op spitsuren, zo tussen zeven en tien 's ochtends en tussen vier en negen passeren zo'n 22 treinen per piekuur. Daarnaast zijn er ook 's nachts nog een groot aan tal goederen- en internationale treinen die passeren. Je kunt zeggen dat hier om de twee mi nuten een trein passeert." De bewoners wachten nu voorlo pig op de uitspraak van het colle ge en op de resultaten van een onafhankelijk bureau dat onder zoekingen naar het geluid doet. "Het is natuurlijk waar dat we feitelijk te laat gereageerd heb ben op de hele zaak, maar wij hadden het vertrouwen in B en W dat ze met een goede oplos sing voor de bewoners zouden komen", aldus Willemse. Pe tit: "B en W hebben te lang achter de wettelijke procedures aange lopen. Ik hoop dat ze nu wat meer rekening houden met de bewoners." maakte voor het restaurant, werd door hen gezegd dat ze af zagen van een motel. Toen er plannen waren voor een hotelvestiging naast de AC hebben we weer ge vraagd of er interesse was. Maar AC wilde daar geen gebruik van maken", zo zegt de woordvoer der. Over enkele dagen zal de gemeen telijke commissie beroep- en be zwaarschriften een advies uit brengen aan B en W van Leider dorp. Ook wordt over enige tijd de beslissing verwacht van Ge deputeerde Staten over het be sluit tot verkoop van grond aan het IBIS-concern, dat het hotel gaat bouwen. Als het besluit van GS positief uitvalt voor de ge meente en het IBIS-concern dan is er geen vuiltje meer aan de lucht, zo meent de woordvoer der. DONDERDAG Lelden - Stadhuis, gemeenteraad, 19 uur, vr 14 en 19 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Madame Wang's uit 1981 van Andy Warhol's, 20 en 22.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Man van IJzer'-Andrzej Wajda, 20 en 22.15 Bernlef, 20.15 i Welfare Lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur. tel. 122000. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, van 20-21.30 uur, tel. 216180/149324. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp en adviesbureau WA0/WSW, 19-20.30 uur. tel. 142505. Morswijk - Topaaslaan 19. gehandicap- tensoos, vr van 10-15 uur, tel. 02522- 14797. Warmond - gemeentehuis, commissie financien en economische aangelegen- tingsbehandeling, Leiderdorp - gemeentehuis, cultuur c.a 20 uur. Commissie verkeer en vervo 20 u kerk wordt toch ook niet de hele week gebruikt! Ik ben hier niet altijd, maar dan kun je toch niet zeggen dat mijn kamer geen functie heeft" Wie tegenwoordig De Oude Vee nen zegt, denkt onwillekeurig ook aan de huiseigenaren uit de Leidse Merenwijk, die een actie voeren tegen de polderlasten. Zij waren het ook die riepen dat het raadhuis o.a. van hun geld kon worden gekocht. Geld, dat het waterschap nooit had mogen innen, omdat de Meren wijk al lang is ontpolderd en het waterschap in hun stadswijk dus niet te maken heeft. Aldus het comité. Hoe staat het met de strijd? Dijk graaf Van der Geest zegt: "Ik vind dat er op een vervelende manier actie wordt gevoerd door die mensen. Veel te eenzijdig". En De Blaey vult aan: "Ten on rechte worden wij afgeschilderd als de boze wolf'. De Blaey is ook van mening dat er niet fair wordt gediscussieerd, beter ge zegd: volgens hem wordt er hele maal niet gediscussieerd. "Ze luisteren niet eens naar ons. Als ze dat wel deden zouden ze te weten komen dat wij geld innen dat ons toekomt. Punt uit". Even later komt hij- echter toch weer terug op zijn besluit het ge sprek te beeindigen: "Als ik nu hoor dat dat actiecomité inmid dels ook geprotesteerd heeft te gen de heffingen van het hoog heemraadschap Rijnland. Zon der dat ze het fijne er vanaf we ten. Dan denk ik: het zijn eigen lijk hobbyisten". WIM BRANDS WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d Waalslaan, tel. 4641. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst der apotheken in de regio Lei- Expositie (1) In het oude raadhuis in Warmond is een tentoonstelling begonnen met etsen van Margriet Wester- vaarder. Het oude raadhuis ligt in de Dorpsstraat. De expositie is dinsdag geopend van zeven uur tot negen uur 's avonds, woensdag en donderdag van twee uur tot vier uur, zaterdag van elf uur tot vier uur en zon dag weer van twee tot vier uur. De tentoonstelling valt te be zichtigen tot en met 9 december. Expositie (2) In de Leiderdorpse Muzenhof is eveneens een expositie. Hier worden werken tentoongesteld van de Leidse kunstenaar Henk Hollebeek. Hij is vertegenwoor digd met etsen en schilderijen. De expositie is in het zaaltje te genover de ingang van het nieu we culturele centrum Muzenhof aan de Engelendaal. De tentoon stelling die tot 15 december duurt is dagelijks geopend van tien uur 's ochtends tot elf uur 's avonds en op zondag van twee uur 's middags tot tien uur 's avonds. Muziek Hoofdzakelijk akoestische mu ziek brengen vanavond drie mu sici in de Voorschotense Linde hoeve ten gehore. Aanvang ne gen uur. Woningbouw De christelijke woningbouwver eniging Voorschoten houdt van avond een bijeenkomst in het bondsgebouw aan de Leidseweg 100. Aanvang acht uur. Ds. Stegeman naar Leiderdorp LEIDERDORP- Ds. G. Stegeman te Winterswijk heeft het beroep naar Leiderdorp aangenomen. De hervormde gemeente had dit beroep op hem uitgebracht om te voorzien in de vacature van ds. J. Geursen. Ds. Stegeman hoopt volgend jaar omstreeks pasen zijn werk in Leiderdorp te begin- De nieuwe predikant is 45 jaar. Hij is eerst tien jaar zendingspredi kant geweest. Sinds 1974 werkt hij in Winterswijk. LEIDERDORP - Burgemeester en wethouders van Leiderdorp heb ben de namen van de straten in de toekomstige wijk Buitenhof- Oost vastgesteld. In de wijk komt een buurt met namen van schrijvers en schrijfsters en een buurt met nemen van dirigenten en componisten. Twee straten krijgen de naam van een belangrijk strijder voor de vrijheid Steve Biko, die werd vermoord in een Zuidafrikaans politiebureau, en Dom Helder Straatnamen Leiderdorpse nieuwbouwwij k vastgesteld Camera, de Braziliaanse aartsbis schop en strijder voor de men senrechten. In de schnjversbuurt zyn veel na men gekozen van hedendaagse schrijvers en schrijfsters. Zo komt er een Maarten 't Hart- straat, een Jan Wolkersstraat en een W.F. Hermanszijde. De onstluitingswcg van de wijk gaat Buitcnhoflaan heten. De be langrijkste weg, die de wijk van oost naar west doorsnijdt, wordt Muzenlaan genoemd. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor: Witte Singel 1,2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag var> 16.00-18 00 uur Abonnementsgelden Dij vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitendgiro 3203571 t.v.n. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 153,45 Per post f 75,80 Jaarabonnement f202,30 per post f 291,70 Losse nummers f 0,75. Directie: G. Koopman J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A. A. van Brussel (sociale economie) P J. de Tombe (sport) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen oorrespondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen. Pari|s, Washington. Cairo, Rome. Madnd. Stockholm en Djakarta.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2