"Geen ruimte voor nieuw beleid" Ingezette bezuiniging krachtdadig doorzetten [Le/cfee agenda Omwonenden en Rijnland praten over bezwaren Partijen vinden plannen voor 1982 aanvaardbaar Warmond ook met pessimistisch toekomstbeeld r>r> Fotograaf in de cel Uitbreiding garagebedrijf STAD EN RAND WOENSDAG 11 NOVEMBER 1981 WARMOND - Een vrij pes- simistisch beeld voor ko mend jaar en de nabije toekomst, dat laat ook de Warmondse gemeentebe groting 1982 zien. De ko mende jaren wordt niet gerekend op enige groei van de inkomsten en in de begroting zit dan ook geen enkele ruimte voor nieuw beleid, zo laten burge meester en wethouders van deze gemeente weten. Aan verdere bezuinigin gen valt het komende jaar niet te ontkomen. In na volging van alle andere gemeenten zet ook deze gemeente nu het mes ver der in de uitgaven. Het te kort op de begroting is 180.503 gulden. Aan on voorziene uitgaven is ver der een bedrag opgeno men van 40.000 gulden Volgens burgemeester en wethou ders gaat het om een 'gat' dat wel verwacht werd gezien de grote bezuinigingsronde van het rijk, het wegvallen van de winstuitke ring van het energiebedrijf en de hogere rente. Voor Warmond komt er nog bij dat bijvoorbeeld binnenkort de vuilnis- en brand weerauto moeten worden ver vangen. Om de begroting toch uiteindelijk sluitend te krijgen (inkomsten en uitgaven gemeente gelijk) valt ook nu niet aan belastingverho gingen te ontkomen. Toch is Warmond erin geslaagd om de verhoging voor een deel van de belastingen te beperken tot de door het ministerie vastgestelde vier procent. De onroerend goed- belasting zal zelfs, als het aan B en W ligt, nog minder stijgen: nog geen drie procent. De reini gingsrechten stijgen daarente gen met 10,6 procent. Een precie zere uitwerking van de belasting maatregelen in Warmond is nog in voorbereiding. In ieder geval wordt er van uitgegaan dat deze maatregelen zo'n 58.650 gulden opbrengen. Bovendien wordt er bij opgemerkt dat Warmond met de gemeentelijke belastingen dan zowat aan het maximum zit, met uitzondering van de reini gingsrechten. Verder kan de ge meente gebruik maken van 40.570 gulden van de opbrengst van het monumentale pand 'Groot Leerust'. Lichtpuntje Een klein lichtpuntje is volgens B en W nog de gemeentelijke reser ve, die naar eigen zeggen op een behoorlijk peil is: 1.050.227 gul den. De provincie gaat uit van een minimum-reserve van 602.523 gulden. De resterende 447.704 gulden kan dus besteed worden. Gedacht wordt daarbij aan een uitgave voor planologie, mechanisering bij gemeentewer ken, de aanschaf van dranghek ken en stemhokjes voor minder validen, rioleringswerk tussen Lommerlust en het Tolhek. Al deze punten kosten 328.000 gul den uit de reserves. De verslechterde situatie op de wo ningbouwmarkt betekent dat de gronduitgifte in 'Lommerlust' voor vrije sectorbouw vastgelo pen is. De geplande verkoopprij zen worden niet gehaald. Wel denkt men dat in 1982 kan wor den begonnen met de tweede woningbouwfase in 'Lommer lust'. Het lijkt er verder op dat in 1982 niet meer zal worden begon nen met de bouw van 358 wonin- Begroting '82 Warmond gen in het Warmondse deel van de Merenwijk, ook wegens de moeilijke situatie op de bouw markt. Voor de resterende gron den in het industrieterrein 'Zuid' probeert Warmond nu bedrijven uit de regio te krijgen. Volgend jaar worden inrichtings- en oeverplannen gemaakt van Koudenhoorn (onder andere brug, bootjeshaven), de gemeen tehaven, de Zwanburgerpolder en een ontsluitingsplan voor de Sweilandpolder. Men begint met het inrichten van 'het Zomergat' en er kan misschien ook een be gin gemaakt worden met de aan leg van het woonwagenkampje. Er komt een fietsverbinding tus sen het industrieterrein 'Zuid' en de Merenwijk en nog verdere verkeersmaatregelen. De tweede fase van de kleedaccommodatie op het sportcomplex 'Overbos' wordt uitgevoerd. Als het (finan cieel) nog mogelijk is denkt men ook aan uitvoering van het open- lucht-s pelen plan, de aanleg van een fietsbrug nabij de Warmon- derhekbrug (samen met Provin ciale Waterstaat en een contai nerplan voor de hele gemeente. De dienst gemeentewerken komt binnenkort met een nota waarin mogelijke besparingen op het onderhoud van de groenvoorzie ningen zijn opgenomen. Ook denken B en W eraan door ver dere mechanisering de loonkos ten zoveel mogelijk te beperken. Gemeentewerken wordt overi gens uitgebreid met één perso neelslid in verband met de nodi ge werken aan het plan 'Zuid' en langs de Schipholspoorlijn (via duct Orai\je Nassaulaan, Was- beeklaan, wal Lommerlust). Een deel van het salaris zal door de NS worden betaald. De bezuini gingen bij gemeentewerken moeten zo'n 32.321 gulden ople- Daarnaast staan er nog een aantal kleinere besparingsposten op het programma die in totaal 52.335 gulden moeten opleveren. Op voorlichtingsgebied wordt bijna 5000 gulden bespaard door minder uitgebreide raadspubli- caties. Het voorlichtingsbeleid zal overigens in een nota nog ver der onder de loep worden geno men. Op onderwijsgebied wordt het bedrag dat per leerling uitge geven wordt teruggebracht met 21 gulden. Overwogen wordt ver der om de tarieven van de ge meentelijke accommodaties met meer dan de door het ministerie voorgestelde vier procent te ver hogen. B en W vrezen dat in de nabije toe komst verdere bezuinigingen no dig zyn, als men kijkt naar de te verwachten verlaagde uitkerin gen van het rijk en de hoge kos ten van nog uit te voeren werken (waar niet langer mee gewacht kan worden) en het plan Ter Leede'. Bij deze negatieve ver wachting komt nog eens de hoge rentestand en een eventueel ver schuldigde bijdrage voor een WSW-werker. De subsidies zullen dan ook wor den bezien. Voor de brandweer wordt onderzocht of men tot een kostenbesparing kan komen. Ook wordt getracht samen met andere gemeenten de uitgaven voor gemeenschappelijke rege lingen terug te dringen. In Wassenaar: WASSENAAR - "De ingezette bezuinigings- en ombuigingsoperaties zullen krachtdadig moeten worden doorgezet. Alleen dan mag worden verwacht dat in de toekomst vol doende financiële ruimte voor nieuwe investeringen en nieuw beleid zal bestaan". Met deze ferme taal besluit wet houder Barning (WD) zijn jong ste overzicht van de financiële positie van de gemeente Wasse naar. Op 14 en 15 november zal de gemeenteraad praten over de WASSENAAR - De fotograaf Frank Smolders van het persbu reau Jan Holvast is bij het maken van een foto van het Wasse- naarse politiebureau voor deze krant opgepakt en in datzelfde bureau opgesloten. Smolders was ruim één meter op het terrein van de Wassenaarse politie toen een elektrisch gestuurd hek achter hem dicht sloeg. Hij werd naar binnen gehaald en in een cel gestopt waar hij een kwartier verbleef. De politie belde daarna naar de burelen van deze krant om te controleren of Smolders' verhaal wel juist was. Toen dat bleek, mocht hij weer weg. Met een bekeuring van 7,50 op zak, omdat hij een bordje met als opschrift "Verboden toegang voor onbevoegden" was gepasseerd... Volgens de Wassenaarse politie is het gebruikelijk dat iemand als hij zich op verboden terrein bevindt opgesloten wordt in een zogenaamd passantenverblijf totdat het onderzoek is afge sloten. Overigens: de bij dit artikel geplaatste foto van het politiebu reau werd even buiten het terrein gemaakt begroting van 1982. Dan zal te vens duidelijk worden waar wet houder Barning en de financiële deskundigen van de raadsfrac ties over hebben gepraat in een serie besloten vergaderingen van de commissie financiën. De begroting van 1982 is weliswaar sluitend, maar voor 1983 wordt nu al een tekort van zo'n 1,2 mil joen gulden voorspeld. Burgemeester Staab en zijn wet houders konden de begroting sluitend maken door in totaal een bezuiniging van 1,1 miljoen voor te stellen. Zeker een kwart van die bezuinigingen worden opgebracht door de politie en de brandweer, die de Wassenaarse gemeenschap in vergelijking met andere gemeenten veel geld kost. Voor de politie wordt elk jaar een bedrag van zes miljoen gulden uitgetrokken, waarvan het bureau alleen al tien procent (600.000 gulden) opslokt aan fi nancieringskosten en onder houd. In de ambtsperiode van burge- Het Wassenaarse politiebureau kost alleen al 600.000 gulden per jaar. meester Geertsema (nu commis saris van de koningin in Gelder land) is dit grote gebouw neerge zet. Onder het gebouw zit een kostbare schietkelder, die al ja ren niet meer wordt gebruikt. Een afzuigingsinstallatie voor kruitdampen ontbreekt name lijk. Binnen het politiekorps is de laat ste weken naarstig naar bezuini gingsmogelijkheden gezocht. Het resultaat is dat er volgend jaar weer minder aan het wagen park wordt besteed. In een deel van de gemeente wordt overdag gesurveilleerd per fiets en men wil de wagens geleidelijk laten overschakelen van benzine op diesel. In totaal zal maar liefst 25 procent minder worden uitgege ven aan de vervoersmiddelen voor 1982. De technische uitrusting is dit jaar sterk verbeterd door de invoe ring van een nieuwe meldtafel. De vorige - elf jaar oud - was no dig aan vervanging toe. Een bijzondere post op het zoge naamde investeringsplan voor volgend jaar is die voor een ge pantserd voertuig, dat 67.000 gul den gaat kosten. Het staat wel op de begroting voor 1982, maar is nu al in gebruik. De pantserwa gen is een zwaar beveiligde per sonenauto voor gevaarlijke ob servaties en bijzonder riskant personenvervoer. De keren dat de wagen rijdt gaat het meestal om problemen bij ambassadewo ningen en het daar aanwezige personeel. Het brandweerkorps gaat in 1982 dertig procent minder uitgeven LEIDERDORP - Er staat een ge sprek op stapel tussen de omwo nenden en vertegenwoordigers van het garagebedrijf Rijnland om de bezwaren weg te nemen van de bewoners tegen vernieu wingen en uitbreidingen van dit bedrijf. Inmiddels is de gemeen te de procedure begonnen voor één nieuwe hinderwetvergun ning voor 'Rijnland'. Deze aan vraag overkoepelt als het ware de drie vorige. Vertegenwoordi gers van het garagebedrijf ver klaarden zich gisteren voor de Raad van State in Den Haag ak koord om de zaken die nu nog steeds gescheiden behandeld zijn onder te brengen in een aan vraag. Van de zijde van de gemeente werd gezegd dat hier inmiddels al op ingespeeld was. Een dezer dagen valt van burgemeester en wet houders de mededeling te ver wachten dat het een procedure wordt die langer gaat duren dan de daarvoor pphniilrAliilrp 7even maanden, omdat het allemaal niet zo eenvoudig ligt. De gemeente Leiderdorp heeft al eerder op onderdelen hinderwet vergunningen afgegeven voor uitbreiding van de pompen en het moderniseren van het tank station. De verbouwing is daarop toentertijd al uitgevoerd. Zowel de bewoners als de minister van volksgezondheid en milieu hygiëne hadden voor dit laatste hun voorkeur laten blijken om dat zij ervan uitgingen dat het ga ragebedrijf en het zelftanksta- tion als één inrichting moeten worden gezien en dat er tussen beide een organisatorische sa menhang bestaat. Daarom zou er ook éen aanvraag moeten komen in plaats van drie die waren inge diend over verschillende onder delen. In eerste instantie hadden de be woners zich met name verzet te gen plannen van 'Rijnland" om een lakspuiterij aan te brengen bij het bedrijf. Die plannen zijn ai een tijd van de baan, maar ver dere bezwaren van de omwonen den richten zich tegen de aanwe zigheid van een groter benzine station in een woonwijk en de daarmee gepaard gaande over last. Zij zeggen stankoverlast te hebben bij het vullen van de op slagtanks en het gewone tanken. Het groen in de omgeving wordt aangetast door benzineregen uit de luchtafvoer van de tanks en verder zeggen zij geluidsoverlast te hebben van af- en aanrijdende auto's en dichtslaande portieren. De uitbreiding van de opslag met een tank van 12.000 liter vinden zij bovendien gevaarlijk. Verder vinden de bewoners een vergro ting van dit station onnodig om dat een paar honderd meter ver derop eveneens een Shellstation gevestigd is. De adjunct-directeur van 'Rijn land', Ramb meent dat de ver bouwing en uitbreiding juist voordelig is voor de bewoners. Er zou met de nieuwe opstelling minder stank en een grotere vei ligheid zijn door de aanwezig heid van afsluiters. Volgens hem is het ook minder druk nu (en dus minder geluidsoverlast) door de verslechterde economische si tuatie en bovendien hoeven de tankauto's minder vaak te ko men omdat men een grotere op slagtank heeft. De Raad van State heeft gevraagd om tot één hinderwetvergun ningaanvraag e komen en daarop een positieve reactie van zowel Rijnland als de Shell ontvangen. In Voorschoten: Geboren: Lotte dv. C.M.L. van de Wiel en S.M. Schlüter (Zoeterwoude). Maria G dv. J.P.A. Paijmans en J.C.H. Frederikse (Leiden), Marieke J. dv F H.J. Claas en C.H.M. Werner (Leiderdorp), Guido N. zv, N.G.C. Nachtegeller en E.J. Louws (Leiden). Joost W zv. L.W Klimbie en C.H C. Lens (Voorschoten), ErnsU. zv. J.M H M. Hermans en H. van Rijn (Lei derdorp). Chanouka M. dv. A. Ruis en G.T.A. van der Linden (Leiden). Hen drik M zv. H.J.C. Akerboom en W.C.E Gordijn (Leiden), Matheus M VOORSCHOTEN - De gemeente lijke plannen voor 1982 zijn in grote lijnen aanvaardbaar voor de Voorschotense raadsfracties. De commissieleden voor algeme ne zaken, waar het zogenaamde beleidsplan 1982 werd bespro ken, beperkten zich tot het ma ken van enkele kleine opmerkin gen. Zo wilde de CDA'er Offringa dat het gemeentelijk voorlichtings blad "Raadhuisklanken" in een meer begrijpelijke taal wordt ge schreven. Van het D'66-raadslid Aikens mag "Raadhuisklanken" eigenlijk wel verdwijnen. Al de tijd die besteed wordt aan voor lichting kan beter worden ge bruikt voor de wekelijkse ge meentelijke mededelingen in "Wapenfeiten", een andere uitga ve van de gemeente Voorscho ten. Het voorlichtingsblad "Raadhuisklanken" dat slechts zes keer per jaar verschijnt krijgt nooit die aandacht die men op het gemeentehuis veronderstelt, aldus Aikens. Hij wil ook dat er minder aandacht wordt besteed aan de spreekuren van de wet houders. Wijkagent Er is geen wijkagent meer in Voor schoten. Dat is niet nodig vol gens burgemeester Cannegieter, omdat Voorschoten nog klein ge noeg is om centraal geleid te worden. Overigens heeft de rijks politie in Voorschoten nog maar een politieman te weinig om op de voorgeschreven sterkte te zijn. Het aantrekken van politiemannen blijkt moeilijk te zijn omdat Voorschoten te weinig inwoners heeft. Verwacht wordt dat eind volgend jaar de bouw van een nieuw poli tiebureau kan beginnen. Er is na melijk overeenstemming bereikt over de grondverkopen tussen de rijksgebouwendienst en de gemeente. Het nieuwe politiebu reau moet komen in de wijk Bij dorp. 1 J.C.M. Wiering (Leiderdorp), Gideon zv. E. Lammers en J. Broer (Leider dorp), Robert zv. R. Schinkel en L.G. van der Zeeuw (Leiderdorp). Ondertrouwd: H.J.N. Haagsman en K. Kaman (Leiderdorp), J.Q.M. Flohr en E.M. la Lau (Leiderdorp), L.P M. van der Klaauw en T. Schultz (Leiderdorp). Overleden: F.N. Grims (1898), gehuwd gew. met: M.C. Strootman (Leiderdorp), J.K.E. van den Berg, (1915), geh. gew. met: G.P. Castelein (Leiden), a. Wesdijk (1905), geh. gew. met A. Keijzer (Lei den). T Beverwijk (1893), geh. gew. met: G J. Witvoet (Voorschoten), W.F. Nap (1914), ev: J.C van der Laaken (Leiden), J. Lepelaar (1909) ev: A.J. van de Werken (Leiden), M.F. van der Kaden (1919) ev: A. Verstraten (Leiden). Expositie aan zogenaamde blusmiddelen. Maar de doelmatigheid bij optre den wordt daardoor niet in ge vaar gebracht, aldus brandweer commandant Jansen tijdens de onlangs gehouden vergadering van de commissie algemene za ken. Het brandweerkorps bestaat uit een aantal beroepskrachten aan gewild met enkele tientallen vrij willigers. Bij elkaar kost dat een miljoen gulden per jaar. Per 1 ja nuari gaat de Wassenaarse brandweer samenwerken met de regio 'Haaglanden'. Of dat de kosten zal drukken is nu nog niet bekend. Wel is'zeker dat er na de onlangs ingevoerde tariefsverho ging voor bijvoorbeeld takel diensten er ongeveer 100.000 gul den aan vergoedingen zal bin nenkomen. EHBO De Zoeterwouds/Leiderdorpse EHBO-vereniging 'Meerburg' organiseert begin volgend jaar weer een beginnerscursus eer ste hulp bij ongelukken. De cur sus bestaat uit 16 lessen van twee uur en wordt gegeven door een arts en een kaderinstructri- ce. Belangstellenden moeten zich aanmelden bij mevrouw De Vette (896715) of bij mejuffrouw Borst (894251). De cursus begint 19 januari. Dierencursus K en O in Leiderdorp verzorgt vanavond weer in samenwer king met de plaatselijke dieren arts Roest een cursus dierenver- zorging. Daarnaast zal ook de voeding en gezondheid van huisdieren aan de orde komen. De cursus omvat in totaal drie avonden, vanavond, volgende week woensdagavond en woensdagavond 25 november. Speciaal voor de jeugdige die renliefhebbers is er een bijeen komst met Roest volgende week woensdagmiddag. WOENSDAG Leiden - Stadhuis, raadscommissie maatschappelijke aangelegenheden, volksgezondheid en cultuur, 20 uur. Stadhuis - raadscommissie financiën, 20 Buurthuis Groenoord - Pasteurstraat 23, projectvergadering Groenoord, 20 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen; do. soos met films en informatieprogramma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum(JAL) - Caeci- tel. 213490. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'On schuldige Verleiders'-Andrzej Wiyda, 20 en 22.15 uur. LAK-cinema - Levendaal, film 'Birth of a Nation'-D.W. Griffith, 20 uur; film 'La Passion de Jeanne d'Arc'-Th. Dreyer, 22.30 uur. Gebouw van de Studenten Ekklesia - Rapenburg 100, tv-film The Touch' van Ingmar Bergman, 21.30 uur. The Jam - 2e Binnenvestgracht, optre den de groep Touchwood', 21.30 11 fie houdt een lezing, 20.15 1 Rosenburch - Vijf Meilaan 71, bazaar en verkoop van hand- en borduurwerk die de bewoners hebben gemaakt, do van 10-12 uur en 14-16 uur. Voorschoten - gemeentehuis, commis sie financiën en economische zaken, 20 Oegstgeest - gemeentehuis, commissie stelt vragen naar aanleiding van begro ting, 20 uur. DONDERDAG Leiden - stadhuis, raadscommissie ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer, 20 uur. LAK-cinema - Levendaal, film 'Ein Stadt sucht ein Mörder'-Fritz Lang, 20 uur, film 'Alexander Nevski'-Sergej Ei- senstein, 22.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'On schuldige Verleiders'-Andrzej W^jda, 20 en 22.15 uur. Parlement - Nieuwe Rijn 52, ruilbeurs van Ver. De Verzamelaar, inl. 982486. Museum voor Volkenkunde - Steen straat, Japanse theeceremonie, vr 11.30 en 14.30 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, tel. 216180/149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur, vr soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bemhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Leiderdorp - gemeentehuis, commissie beleidsplanning financiën en belastin gen, 20 uur. Gemeentehuis - opening tentoonstel ling Willem van Scheyndel, 20.30 uur. dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 6 nov tot 13 nov door Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 124807; Apotheek Voorscho ten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr ir.d. Waalslaan,teL 4641. In Leiderdorp Vrouw (72) van tasje beroofd LEIDERDORP - Een 72-jarige vrouw- is gistermiddag om half zes op de Leiderdorpse Engelendaal ter hoogte van de Bosdreef beroofd van haar tasje. De dader, een jongen gekleed in T-shirt, rukte het tasje uit haar handen en gaf haar een duw, waardoor zij op de grond viel. Hij rende daarna gewoon weg. In het tasje zaten twee cheques, een portemonnee met ruim drie honderd gulden en het pas poort van de vrouw. In het Cultureel Centrum in Voor schoten is tot en met 28 novem ber een tentoonstelling over de Culturele Raad Noord-Holland. Getoond wordt de grafiekmap van deze instelling die 25 jaar bestaat. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van twee uur tot vijf uur. OEGSTGEEST - De Oegstgeest- se Katinka Huiskamp heeft één van de hoofdprijzen gewonnen in een landelijke wedstrijd voor het bereiden van aardappelsau- zen. De wedstrijd werd georgani seerd door het Nederlands Insti tuut voor de Afzetbevrodering van Aardappelen. Zaterdag zal zij in Maarssen met vier anderen meedingen om de hoogste titel in deze wedstrijd. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij LekJsch Dagblad B V LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon. 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur); zaterdag van 16 00-18.00 uur Abonnementsgelden otj vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden Adjunct-hoofdredacteur: uitsluitend giro 3203571 R. D. Paauw tv.n. Dam,ate Holding BV la HJUl1.ni. mUCMCh,I: A van Leeuwen Kw^alabonnement pv A* redacbechef: Per post75,80 J-M. J Post Jaartóonnement per post t 291.70 J. Kroon (stad) Losse nummers f 0 75 3' J. P. M. van der Meer Directie: G. Koopman <r«ok» J. Ruygrok-Hoogeveen Aangesloten bi) de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen oorrespondenten 0 a. in: Bonn. Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm en Djakarta.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2