Mogelijke forse stijging tarief sportcomplexen Weidse agenda Talentenjacht voor kinderen groot succes Plannen in Oegstgeest Belastingen Links blok Voorschoten valt uiteen in flink omhoog Discussie in Politiek Café Sjelter over kernwapens Inbraak in Oegstgeest Hl Feestweek Willibrord afgesloten Gezinsvervangend tehuis in Haaswijk Burgerlijke stand PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 9 NOVEMBER 1081 Het openluchtbad in Oegstgeest B en W wilden de tarieven met tien procent laten stijgen. Het ministerie staat echter OEGSTGEEST - Het gebruik van sportaccommodaties in Oegstgeest zal aanzienlijk duurder worden dan vorig jaar. De tarieven gaan volgens de plannen van burgemeester en wethouders met respectievelijk vijf procent voor het overdekte en openlucht zwem bad en tien procent voor de overige sportaccommodaties omhoog. Dit is een aanzienlijk hoger bedrag dan met de door het ministerie van Binnenlandse Zaken vastgestelde norm van vier procent stijging mogelijk wordt gemaakt. In Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De talentenjacht voor kinderen, die gistermid dag in Zoeterwoude werd gehouden, is een groot succes gewor den. Zo'n 150 kinderen en zeer veel oudere belangstellenden kwamen in 't Centrum kijken hoe kinderen tot veertien jaar bekende artiesten imiteerden. Twee Amsterdamse deelneemsters, die de laatste hit van Olivia Newton John vertolkten, gaven toe 'ontzettend zenuwachtig' te zijn geweest. Het was echter opvallend om te zien hoe zelfverze kerd veel van de kinderen op het podium overkwamen. De ta lentenjacht was gekoppeld aan de kinderdisco, die iedere maand in 't Centrum wordt gehouden. In Zoeterwoude bestaat erg veel belangstelling onder kinderen voor deze disco. Volgens één van de medewerkers van American Sound (die het gehele gebeuren organiseert) zijn ouders vaak ten onrechte hui verig om hun kinderen naar dit soort gebeurtenissen te sturen. "Ze denken dat het ook hier om duistere zaaltjes gaat waar kin deren met harde muziek worden opgezadeld. Veel ouders vra gen zich af of ze hun kinderen zo jong al moeten laten uitgaan". De kinderdisco gistermiddag had echter meer weg van een ge zellig verjaardagsfeestje. American Sound draait plaatjes, maar houdt de kinderen ook bezig. Quitte Ook het verwijt dat een kinderdisco een commerciële opzet heeft, wijst American Sound van de hand. "We streven ernaar om quit te te spelen, maar zo'n talentenjacht kost ons geld. We moeten prijzen kopen, iedere deelnemer krijgt een medaille, en ook voor de jury is er een attentie. We vinden het gewoon erg leuk om te doen. Daarnaast staat onze apparatuur hier toch nog van de za terdagavond-disco, dus we hebben er wat dat betreft weinig werk aan". Eén van de juryleden, Henk Vótel (acteur bij "De Appel"), prees de inzet van de jeugdige organisatoren. "Er wordt zo vaak nega tief gepraat over de jeugd van een jaar of twintig. Mensen oorde len zo snel op uiterlijkheden. Ze zouden hier eens moeten ko men kijken met hoeveel inzet en plezier diezelfde jeugd zo'n talentjacht op touw zet". De talentjacht bood de kinderen even de mogelijkheid zich zelf aanbeden sterren te voelen. Een meisjesgroep die de meest re cente hit van Doris D and the Pins brachten, leefde zich zo goed in, dat zij de eerste prijs in de categorie tot en met tien jaar behaalde. Uitstekende mimiek en voorbeeldig samenspel waren de doorslaggevende factoren voor de jury, die naast Henk Vótel bestond uit Shoes-zanger Theo van Es, Piet Wolvers en burge meester Houdijk. De tweede prijs ging naar Natasja, Renate en Babette, die "Why, tell me Why", de hit van Anita Meyer zongen. Lekker De derde prijs in deze categorie ging naar de tienjarige Wout Steijn, die met beide armen in de lucht de trofee in ontvangst nam voor zijn André Hazes-imitatie. "Toen ik van mijn barkruk gleed, ging ik pas lekker bewegen", zo zei hij trots. In de groep tot veertien jaar viel opnieuw een Anita Meyer-imitatie in de prijzen (derde), de tweede plek was voor Herma met een imitatie van Sandy's hit "Do-re-mi". De winnaar in deze catego rie was een heel bijzondere. Dennis Sjardin voerde het nummer "Celebration" van Kool and the Gang op. Dit elfjarig talent zong en danste alsof hij niet anders gewend was. Hij kreeg de zaal mee toen hij tijdens een instrumentaal stukje vlekkeloos de En gelse volzin "Come on everybody, clap your hands" wist voort te brengen. Op de vraag hoe hij het optreden vond, antwoordde de ster in spe: "Prachtig, echt hartstikke leuk". Zenuwachtig? "Welnee". Het enige nummer dat zonder de hulp van een draaitafel werd gespeeld was "Kom van het dak af' van Peter Koelewijn. Drie jongens bespeelden zelf de gitaren en het drumstel. De opmerking die gistermiddag het meeste applaus ontlokte kwam voor rekening van burgemeester Houdyk. Teruggeko men uit de jurykamer sprak hij, inspelend op de voorbije discus sie over het voortbestaan van 't Centrum: "Het was in de juryka mer zo koud, dat je de noodzaak ervan inziet dat 't Centrum wordt verbouwd. Op een middag als deze blijkt dat je een ge bouw als dit toch niet kan missen". DIRK JAN ROELEVEN ötel (acteur bij "De Appel"), prees nisatoren. "Er wordt zo vaak nega- een jaar of twintig. Mensen oorde- Ze zouden hier eens moeten ko et en plezier diezelfde jeugd zo'n en even de mogelijkheid zich zelf Sen meisjesgroep die de meest re- Pins brachten, leefde zich zo goed de categorie tot en met tien jaar k en voorbeeldig samenspel waren voor de jury, die naast Henk Vótel eo van Es, Piet Wolvers en burge- prijs ging naar Natasja, Renate en y", de hit van Anita Meyer zongen. irie ging naar de tienjarige Wout in de lucht de trofee in ontvangst nitatie. "Toen ik van mijn barkruk regen", zo zei hij trots, opnieuw een Anita Meyer-imitatie ide plek was voor Herma met een re-mi". De winnaar in deze catego- >ennis Sjardin voerde het nummer tie Gang op. Dit elfjarig talent zong rs gewend was. Hij kreeg de zaal Limentaal stukje vlekkeloos de En- ody, clap your hands" wist voort te n vond, antwoordde de ster in spe: ik". Zenuwachtig? "Welnee", de hulp van een draaitafel werd dak af' van Peter Koelewijn. Drie itaren en het drumstel, lag het meeste applaus ontlokte ïrgemeester Houdijk. Teruggeko- ij, inspelend op de voorbije discus- 't Centrum: "Het was in de juryka- Izaak ervan inziet dat 't Centrum idag als deze blijkt dat je een ge- issen". DIRK JAN ROELEVEN VOORSCHOTEN - "De kans dat de PSP, PPR en de PvdA in Voorschoten volgend jaar met één lijst de gemeenteraadsver kiezingen ingaan is erg klein", zegt de voorzitter, Henk Boer stra, van de PSP Voorschoten. De achterban van de PPR heeft in een onlangs gehouden leden vergadering zijn bestuur wat be treft de te volgen strategie in de ze teruggefloten. Een meerder heid van de PPR-afdeling lijkt meer voor samenwerking met de PvdA te voelen dan met de PSP. Het bestuur van de PPR had in een eerder gesprek met de PvdA min of meer geeist dat de PPR in een te vormen gemeenteraadsfractie op een verkiesbare plaats (lees: tweede op de lijst) moest komen te staan. De afdeling van de PSP had zich ook in deze zin uitge sproken. De afdeling van de PvdA zei daarop dat eigenlijk eerst gesproken moest worden over de inhoudelijke kant van de zaak, dus het verkiezingspro gramma, en dat pas daarna over de samenstelling van de fractie gepraat zou kunnen worden. De PSP vond deze strategie het omdraaien van eerder gemaakte afspraken tussen de besturen en wilde eerst van de PvdA een uit spraak horen omtrent de verte genwoordiging van de drie par tijen in een raadsfractie. Ook het bestuur van de PPR was deze mening toegedaan. Tijdens de af- delingsvergadering van de PPR bleek echter een grote meerder heid van de afdeling deze keus van het bestuur niet te onder steunen. "De afdeling vindt dat we eerst netjes moeten gaan pra ten met de PvdA over het pro gramma. De eis van de verkies bare plaats was voor de afdeling op dit moment niet belangrijk", aldus Bloedjes, de voorzitter van de PPR. OEGSTGEEST - In Oegstgeest passeren deze week twee voor stellen tot belastingverhogingen de revue in de plaatselijke raads commissies. Op tafel komen plannen van B en W voor met na me een forse verhoging van de hondenbelasting en een stijging van de onroerend goed belasting. Om tot een sluitende begroting (in komsten en uitgaven gemeente gelijk) voor volgend jaar te ko men stellen B en W een verho ging van de onroerend goedbe- lasting voor met vijf procent. Dat betekent in geld uitgedrukt een verhoging voor gebruikers van dertien cent per 3000 gulden waarde en voor zakelijk-gerech- tigden (eigenaar) een verhoging van achttien cent per 3000 gul den waarde. De opbrengst van deze belastingvorm zou zonder de verhoging inclusief de 110 nieuwe woningen in Haaswijk komen op 2.232.800 gulden. De verhoging van de tarieven bete kent nog eens 110.050 gulden ex tra. De hondenbelasting moet volgens de plannen van B en W stijgen met twintig procent. In plaats van de 56 gulden voor de eerste hond moet (als de raad akkoord gaat) vanaf 1 januari 67,50 gulden worden betaald voor de eerste hond. Het bedrag voor de tweede hond stijgt van 100 gulden naar 120 gulden en voor de derde en volgende honden van 125 naar 150 gulden. Kennels zullen 70 gulden meer moeten betalen (van 345 gulden tot 415 gulden). De meeropbrengst die met deze verhoging wordt bereikt, wordt geraamd op 9300 gulden. LEIDERDORP - Onder leiding van prof. mr. J. Reugebrink (oud-wethouder gemeente Lei derdorp) discussiëren politici morgenavond over de bewape- ningsproblematiek in het zoge naamde Politiek Café in de Lei- derdorpse Sjelter. De politici, mr. A. de Jong (het Leidse CDA-Tweede Kamerlid), A P. van Erp Taalman Kip (WD) en PSP-voorzitter Van der Lek spreken vooral over de huidige ontwikkelingen, zoals het mo- derniseringsbesluit en de Neu tronenbom. Het Politiek Café begint om half negen in het gebouw van de Sjel ter aan de Heemraadlaan. De gemeente wilde eerst ook een verhoging van tien procent voor het openlucht bad doorvoeren. Men moest echter bij het minis terie van Economische Zaken toestemming krijgen om de vier- procents-grens te overschrijden. Het ministerie heeft inmiddels bericht dat voor de tariefsverho ging in de loop van 1982 toestem ming wordt gegeven, maar de be dragen voor het openlucht bad mogen niet met tien procent (zo als B en W wilden) maar met vijf procent worden verhoogd. De plaatselijke sportraad vindt een verhoging van tien procent ei genlijk onaanvaardbaar, maar is gezien de financiële situatie waarin de gemeente verkeert, toch maar akkoord gegaan met dit fors stijgingsvoorstel. In Oegstgeest is tot 1980 steeds het percentage dat door het ministe rie werd aangegeven toegepast, maar dit heeft er nu toe geleid dat voor de accommodaties de OEGSTGEEST - In de Morsebel- polder in Oegstgeest, waar mo menteel de nieuwbouwwijk 'Haaswijk' verrijst zal een gezins vervangend tehuis door de stich ting Voorzieningen Gehandicap ten Noordelijk Zuid-Holland worden neergezet. Het tehuis moet komen in het zogenaamde deelgebied II. Daarvoor moet de gemeenteraad echter eerst de ter plekke gelden de bestemming wijzigen. In het voor dit gebied geldende be stemmingsplan zijn 'eengezins woningen' opgenomen. Gedepu teerde Staten (het dagelijks be stuur van de provincie) heeft de gemeente inmiddels laten weten wel akkoord te gaan met het LEIDEN - Geboren: Meivin zv. W. Over- dijk en H. Knoppert, Sebastiaan zv. W.C. Jou venaar en MA Belt, Ivo Corne lius Sioe Ie zv. H.L. Tjia en M.J. Teng, Babin Tamara dv. J A. Keurung en J.I. Mooijman. Robert Jan zv. C. van Duijn en J Guijt, Walter zv J.M. Faas en A. van Bladel. Pamela dv. J.A. Verhoeven en J. van der Mark, Diana dv. J.H M. Hoogervorst en A. Pracht, Ellen dv. C.J. Steinmetz en H.J. de Groot, Leendert Gijsbert zv C. van Duijn en A. van Duin, Remco Theodorus Bernardus zv.. P.N. Dofferhoff en G A M Gictemans, Rick zv. J.J.H. van Beek en A R. Visser, Edwin Christiaan zv. W. Barnhoorn en" A L. den Hollander. Robert zv. J. van Kampen en S. Stouten. Marieke Gertru de Josephine dv. Th. J. Schouten en J M.Th. Bekhuis. Mark Owen zv. G.P. Olden en J. Dingman, Comelis Willem zv. L Welmers en E. de Jong. Samir zv. A. BeUirit en J. Nassiri, Jeroen Chris tiaan zv. C.A.H. van der Voort en N.J. Paats, Leendert zv. P.L. Heemskerk en N G W Noort. Ondertrouwd: G.K. Bakema en A. Feijl- brief, J Y. van der Krieke en M.E.E. Kop, M A. Lancel en A.C.A. Sloos, C. Bergwerf en W.C. Warnaar, W. Nievaart en J. Verbaan. W.M C M. van Noort en A van Klaveren, J. Blikman en CJi. gemiddelde uitgaven m sterkere mate stegen dan de inkomsten. Om de begroting nu sluitend te krijgen willen B en W boven het normpercentage van 4 procent, dat voor 1982 geldt, uitgaan. Als de plannen van burgemeester en wethouders doorgaan dan stijgen de kosten voor het ge bruik van gymnastieklokalen door sportverenigingen van zo'n 80 cent per uur en voor de overi ge gebruikers rond de 1,60 per uur. Voor de sportvelden aan de 'Voscuyl' moet voor één speel veld per wekelijks gebruiksuur per seizoen 21 gulden meer be taald worden. Een trainingsveld kost op dezelfde basis 6 gulden meer en de kleedgelegenheid wordt zo'n 11 gulden duurder. De huren van de hockeyvelden aan de Hofbrouckerlaan gaan eenzelfde bedrag omhoog. De padvindersterreinen bij de rioolwaterzuiveringsinstallatie, bouwplan voor het tehuis, maar is wel van mening dat het plan voor het tehuis niet overeen stemt met de geldende bestem ming van 'eengezinswoningen'. Daarom wil GS vooralsnog geen verklaring van 'geen bezwaar' te gen het nieuwe tehuis geven (waarmee de weg voor de bouw helemaal open zou zijn). Er kan ook op basis van het bestaande bestemmingsplan geen bouw vergunning worden afgegeven. De gemeente buigt zich nu over een wijziging van het bestaande plan om opname van het tehuis mogelijk te maken. B en W wil len op korte termijn van de raad een besluit daarover zodat de stichting snel met de bouw kan beginnen. Rietkerken. F.C. Cornells en M.C.H. Carstens Getrouwd: C.F.J M Peltenburg en A.H. Deiman, P.F.H. de Roos en J.C.M. van der Werf. I.M.J. Schakenbos en B.F. Heys. Overleden: E.J.M. van Haasteren (1899) vrl. geh.gew. met W.B.A. Leune, P. van Velzen. (1911) man, A Link (1910) man. S. Adema (1905) man, H. de Blanken (1911) man, D.H.A. de Vries. (1981) man. OEGSTGEEST - Bij een inbraak in een huis aan de Spaargarenstraat in Oegstgeest is vannacht 3000 gulden ontvreemd. De daderts) kwam(en) binnen door de achter deur open te breken. Zij namen uit het huis ook bankpasjes en betaalkaarten mee. De bewoners waren niet thuis. tussen het Oegstgeester kanaal en de President Kennedylaan en die ten noorden van het zwem bad worden zo'n 100 gulden duurder als de raad akkoord gaat met de voorgestelde tariefsver hoging. De stijgingen van de bedragen voor het zwembad lopen uiteen van een dubbeltje voor een be paald abonnement via een vijf gulden duurder gezinsabonne ment tot een dertien gulden duurder tarief per klokuur voor het schoolzwemmen met in structie. Gezien de financiële positie van Oegstgeest stellen B en W ook voor de jeugdsportsubsidie voor het komende jaar te bevriezen op de bedragen zoals die gelden voor dit jaar. Ze worden dus niet aangepast aan de voorgestelde stijging van de tarieven voor het gebruik van de sportaccommo daties. WASSENAAR - Het Wassenaarse verzorgingstehuis voor ouderen 'Huize Willibrord' heeft zaterdag de feest week rond het vijftigjarig bestaan afgesloten met een druk ke receptie. Onder de aanwezi gen waren vertegenwoordigers van de gemeente en van de ker ken Daarnaast verschenen veel familieleden en kennissen van de bewoners van het bejaar- dentehuis. In de receptiezaal stond ook de ma quette opgesteld waarop in het klein de nieuwbouwplannen voor het bejaardenhuis zijn aan gegeven. Inmiddels is de bouw begonnen van een nieuw onder komen naast het huidige. Ver wacht wordt dat dit nieuwe ver zorgingstehuis in 1983 gereed zal zyn. MAANDAG Leiden - Stadhuis, raadscommissie al gemene bestuurlijke aangelegenheden en politiezaken. 17.00 uur. Stadhuis - gemeenteraad, 19.30 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film Une Belle Fille Comme Moi, 20 en 22.15 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 j Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Kantine NEM - ingang 5 Meilaan, ruil en veilingavond van 'De Postzegelvrien den', 20 uur. 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Ver. Ouders van Drugsverslaafden - Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547. Oegstgeest - raadhuis, commissie open bare werken, 20 uur. Voorschoten - raadhuis, commissie fi nanciën, 20 uur. APOTHEKEN Leiden - De avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 6 nov tot 13 nov door Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 124807; Apotheek Voorscho ten. Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp. Zoeterwoude Rd. - Gezond heidscentrum. Berkenkade, Leider dorp. tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan.tel. 4641. Karretje "Ondanks het feit'dat de PPR vier jaar lang achter het karretje van de PvdA heeft aangelopen (er is wel een PvdA-PPR fractie nu, maar de PPR heeft geen verte genwoordiger in de gemeente raad—red.), willen ze nu geen principe keus doen omtrent de samenstelling van de te vormen fractie. Ze laten zich weer mee slepen door de PvdA", vindt de voorzitter van de PSP Henk Boerstra. Hij schat in dat de PvdA en de PPR wel tot pro gramma afspraken zullen ko men, en dat de PPR dan een der de of vierde plaats op de verkie zingslijst zal krijgen. "De wijze waarop de PvdA het nu speelt geeft duidelijk aan dat ze wel de behoefte heeft om met de PPR samen te gaan en niet met de PSP. Als de PvdA niet tegemoet komt aan onze vraag om eerst te spreken over de fractiesamen stelling, dan zullen wy daaruit de consequentie trekken. Dan gaan we alleen de verkiezingsstrijd in. Maar de stryd zullen we dan ze ker niet met minder kracht voe ren", aldus voorzitter Boerstra. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V. LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabezorglng na 19.30 uur); zaterdag var. 16 00-18 00 uur Abonnementsgelden Dij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden ultslultendglro 3203571 t.v.n. Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 153,45 Per post f 75,80 Jaarabonnement 1202,30 per post 1 291,70 Losse nummers 1 0,75. Directie: G. Koopman Adjuncl-hoofdredacteur R. D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Phr. Alg redactiechef: Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid, Stockholm en Djakarta.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2