DETO krijgt wat het wil Noordwijk: loon naar werken RBB nog te verkrampt: 1-1 OWIOS profiteert van aarzelende start Quick Boys RCL niet verder dan 1-1 deling Ter Leede chaotisch Katwijk: te simpel FC Lisse op schot MAANDAG 9 NOVEMBER 1981 PAGINA 15 SPORT SPORT SPORT SPORT SPIJKENISSE - Was het kwalitatieve niveau evenredig geweest aan de inzet van Spijkenis- se en Noordwijk dan had zaterdag de aanwe zige tv—camera een 'amateurtopper' kun nen registreren. De ruim duizend toe schouwers werden evenwel ook in figuur lijke betekenis in de kou gezet. Alleen de meegereisde Noordwij- k—supporters konden enigszins voldaan de warme haard opzoe ken, nu hun club door de (toch wel verdiende) 0-2 zege aansluiting kreeg met de top. Toch had ook Spijkenisse lan ge tijd uitzicht op winst. De formatie van trainer Freek van der Lee was vanaf het be- ginsignaal al in het voordeel, omdat de Spijkenisse-spe- lers meer vertrouwd zijn met hun 'knollentuin'. De bal maakte soms vreemde ca priolen. En met name voor een club als Noordwijk, met enige technische vaardige spelers, is het dan moeilijk het leder in de ploeg te hou den. Maar niet alleen daardoor was Spijkenisse voor de pauze het dichtst bij de openings treffer. De overigens goed lei dende arbiter Van Ginneke vergat vlak voor de rust op zijn fluitje te blazen toen Ton van Gils in duidelijke buiten spelpositie op doelman Cees van der Wiel afging. De logge Noordwijker. die de zieke Dick Dortmundt verving, gooide zich a la Piet Schrij vers voor de voeten van de linkervleugelverdediger van Spijkenisse, waarmee hij eventuele felle protesten van zijn ploeggenoten in de kiem smoorde. Het was in feite de enige noe menswaardige scoringsmo- gelijkheid van beide eer- Na afloop van de wedstrijd Spij- kenisse-Noordwijk reikte G. van der Pluym, de wethouder van Sport en Recreatie van Spijke nisse, het eerste exemplaar van het boek ,,Tien jaar eerste klas se zkterdagvoetbal" uit. Het boek, geschreven door de in Spijkenisse woonachtige sport journalist Leo Touw, werd in ontvangst genomen door Fokke Remmers, ook wel „de vader van het zaterdagvoetbal" ge noemd. waar een veldoverwicht. maar de pupillen van Van der Lee slaagden er niet in de Noordwijk-sluitpost in moeilijkheden te brengen. In omgekeerde zin staagde Cees van der Wiel daar wel in. Op een uitzondering na beland den al zijn uittrappen, of over de zijlijn, of bij een Spijkenis- se-speler. Nadat Reinier Ketting na mis tasten van Van der Wiel zijn hoofd er niet goed had bijge houden, nam Jan-Willem Bogers even later wel het vlaggeschip van zijn club op sleeptouw. De Noordwijk captain gaf eerst een waar schuwingssignaal met zijn scherp indraaiende corner. Ternauwernood tikte Hans Leyen die bal nog over zijn doel. De tweede keer liet Leyen zich weer uit zijn tent lokken. De Spijkenisse-- doelman probeerde het leder bij de eerste paal voor het hoofd van Timo Gerlof weg te tikken De rechterspits was evenwel een fractie eer der bij de bal en via de onder kant van de lat liet hy de 0-1 afroepen. Spijkenisse drong nog nadruk kelijker aan en speelde daar mee het gehandicapte Noord wijk (behalve Dortmundt. verbleven ook Sjoerd Boot, Hans Westgeest en Frans van der Veen in de ziekenboeg) nog meer in de kaart. Van der Wiel moest alleen handelend optreden bij een vrije trap van Aren Buvens. terwijl Ketting van dichtbij over- kopte Tien minuten voor het einde stuiterde een uittrap over een aantal verkeerde opspringen de Spijkenisse-spelers op het hoofd van Ruud Bronng, die de bal verlengde naar Bo gers. De linksbuiten spurtte naar het Spijkenisse-doel en gunde vervolgens Brónng de eer van de treffer Wanneer Bronng vijf minuten later ook zo weinig zelfzuchtig had gereageerd, dan had ook Bo gers met een simpele schui ver kunnen scoren. Maar een 0-3 uitslag zou echter niet evenredig zijn geweest met het spelverloop HERMAN POOS Van meet af aan gaf DETO op de Bloemerd prijs dat eendracht ditmaal niet zozeer een overwin ning, maar zeker een gelijkspel op moest leveren. RCL onder vond zaterdagmiddag de nade len van de toch trots gekoesterde koploperstatus aan den lijve. SASSENHEIM - Ter Leede en opponent De Zwervers uit IJsselmonde vochten zater dagmiddag een chaotisch competitieduel uit, dat in een juiste 3-3 eindigde. Met interim-trainer Jan Klein nog steeds aan het roer ging Ter Leede aarzelend van start. Het waren de IJssel- mondenaars die zich gedu rende de eerste 25 minuten van het duel van een licht ini tiatief verzekerden. De beste mogelijkheden waren echter alsnog voor Ter Leede. Pieter van der Plas en Frits Hoek stra strandden beiden op de uitstekende goalie Ben van Dijk. In de 26ste minuut was het toch raak. Jan van Hars kamp zag de door hem voor- geschoven bal via een wirwar van spelers in het doel belan den: 1-0. Hospus miste kort daarop een riante mogelijk heid, waarna Pieter van der Plas met een lob Ter Leede vanuit de counter onver wacht naar 2-0 tilde. Frits Hoekstra zorgde daarbij nog voor een laatste tikje. De zaak leek bekeken, maar prompt sloeg de onrust in de Sassenheimse gelederen toe. Keeper Gert van der Luit, die Wim van Harskamp nog niet kan doen vergeten, liet in de 36ste minuut een ongevaar lijk voorgegeven bal knullig los, waarna 't Jong de 2-1 in tikte. Drie minuten voor de rust verschalkte John den Bakker Jan van Harskamp fraai op snelheid, om vervol gens met een droge knal de 2-2 te verzorgen. Na de rust was Ter Leede tien minuten lang de kluts kwijt. Een kopbal van Frits Hoek stra op aangeven van Hans Bisschops zorgde plots voor een ommkeer: 3-2. Vier minu ten later mocht Kranendonk echter ongehinderd naar het Ter Leede doel oprukken om V.d. Luit vervolgens met een schuiver te passeren: 3-3. RUUD DOBBELAAR KATWIJK - Zaterdag derdeklasser Katwijk zit dringend verlegen om een goaltjesdief. Het gemis daaraan brak de ploeg ook in het duel met 's Gravezande node op. met als gevolg een doelpunt loos gelijkspel. Ondanks het feit dat de ploeg met de nodige invallers opereerde was het veldspel van de Huguenin-brigade goed verzorgd. Kansen bleven niet uit, maar zelfs met eenvoudi ge mogelijkheden wist de thuisploeg zich geen raad. Tijdens de eerste 45 minuten van het levendige en sportieve duel kfeeg Henny van Beelen twee goede mogelijkheden. Na fraai voorbereidend werk van Arnold Boers en Amerik van Duiven voorde verscheen hij alleen voor de doelman, maar kon het leder vervolgens niet voldoende toucheren. Even later trachtte Van Beelen het karwei met een schot te gehaast te klaren. Na de rust ging de beste mogelijkheid van de wedstrijd naar Guidi van de Bent, die de bal echter vanaf vier meter voor het doel te slap inschoot. Kort voor tijd was Wim Guyt 1 nog dichtbij een doelpunt, maar hij stuitte op de alerte goalie. LEIDERDORP - Voor de verandering hield DETO zich zaterdagmiddag in de topper tegen RCL vast aan een behoudende variant van het in de clubnaam verankerde stre ven naar het binnenslepen van gunstige uitslagen. Meer nog dan door het verlangen naar een overwinning liet DETO zich in Leiderdorp leiden door de intentie eendrachtig verlies te voorkomen. Met de 1-1 werd het geroutineerde elftal uit Vriezenveen op zijn wenken bediend. DETO bande in het duel tussen de nummer een en twee waar mogelijk elke vorm van risico uit. Met een wijkend uitgevoerd 4-4-2 concept hield de ploeg van trainer Arend Steunenberg achterin alles potdicht, terwijl de offensieve escapades mochten worden verzorgd door de oppor tunisten Jan Wetering en oud-se- mi prof Hans Polko Gevreesd voor de Leiderdorpse Racing moet worden dat DETO zich met die weinig gedurfde tac tiek opwierp als trendsetter van RCL's komende tegenstanders. Met uitzondering misschien van de aanstaande opposant Volen- dam, dat er als een frivool gezel schap gezelligheidsvoetballers nu eenmaal afwijkende ideeen op na houdt, mag redelijkerwijs worden verwacht dat het nog al tijd ongeslagen RCL in de vol gende competitieafleveringen te maken krijgt met nauwelijks het avontuur zoekende tegenstre- waann Bob van Bohemen voor RCL en het DETO-tweetal Ruud Schepers en Jan Wetering als enigen nog solliciteerden naar de winnende goal. Die kreeg het licht niet te zien en vooral DETO was daar allerminst rouwig om. Eendrachtig was immers een ne derlaag voorkomen en daar was het DETO zaterdag voor de ver andering om begonnen GERARD VAN PUTTEN "Het zelfvertrouwen moet nog groeien" RIJNSBURG - „Ik heb bewondering voor de veerkracht van het team", sprak Arie Lagendijk, trainer van Rijnsburgse Boys, na afloop van de wedstrijd tegen Barendrecht (1-1). „Dit was de zevende wedstrijd in een tot dusver teleurstellend seizoen, maar ik durf te zeggen dat we een heel eind in de goede richting komen als we op deze manier doorgaan". Lagendijk doelde daarmee op de inzet van het Rijnsburgse elftal dat door hard te werken Baren drecht vrijwel de hele wedstrijd onder druk zette. Met name Rob Gillissen was evenwel niet ge lukkig met het afronden. Toen bovendien Barendrecht halver wege de tweede helft onver wacht scoorde, leek de Lagendij k-équipe weer een teleurstellen de ervaring rijker te worden. De geelzwarten gaven de moed ech ter niet op en bleven op basis van voornamelijk inzet het Baren- drechtse doel bestoken. De belo ning voor al dat werken kwam kort voor tijd toen Gillissen een voorzet van Ruud van der Voort eindelijk naar behoren afwerkte: 1-1. Arie Lagendijk: „Door allerlei oor zaken spelen we dit seizoen niet het spel dat we kunnen spelen. Door een gebrek aan zelfvertrou wen gaat het allemaal veel te ver krampt. Maar dat zelfvertrouwen kan ik ze niet zomaar even aan praten. dat moet groeien. Een goal in de eerste helft van de wedstrijd tegen Barendrecht zou bijvoorbeeld al een hele steun zijn geweest. Ondanks een aantal kansen wilde dat doelpunt maar niet komen en dan zie je dat ze weer aan zichzelf gaan twijfe len". Barendrecht, tot voor zaterdag bi vakkerend op de tweede plaats, maakte zijn positie op de rang lijst geen moment waar in Rijns- burg. Pas toen Rijnsburgse Boys door de opgelopen achterstand risico's ging nemen, kwam de ploeg van Jan Rab tot enkele ge vaarlijke counters. Daarvoor was middelmatigheid troef en werd louter op zeker gespeeld. Dat laatste betekende weinig risico's nemen en er maar op hopen dat achter de nul gehandhaafd blijft. Rab: ,TMet het resultaat ben ik wel tevreden, maar met het ver toonde spel zeker niet". Het meest opmerkelijke moment in de eerste helft was het ten val brengen van Ruud van der Voort binnen het vijandelijke straf schopgebied. tien minuten voor rust. Heel Rijnsburgse Boys wil de de bal op de penaltystip, maar arbiter Dammers had daar ande re gedachten over en liet gewoon doorspelen. Rijnsburgse Boys, en met name Rob Gillissen, had overigens voor de pauze nog een paar andere mogelijkheden om de score te openen. Maar Gillis sen kon geheel vrij voor doelman Scheffers niet tot scoren komen en had ook bij schoten vanuit minder kansrijke posities geen De tweede helft was nog maar nau welijks begonnen toen Gillissen na een passje van de hard werkende Piet Haasnoot ander maal voor de Barendrechtse goa lie verscheen. Ook dit keer miste de ex-speler van FC Amster dam. wat de stemming in het Rijnsburgse kamp uiteraard niet bevorderde. Dat werd nog even erger toen de voor Nico Zwaan in het veld gekomen Jack Manu- putty bij één van de spaarzame counters van Barendrecht fou tief terugspeelde op Wijnand Sloos. Linkerspits Kees Vlug be machtigde de bal en schoot de stand naar 0—1. Lagendijk reageerde hierop door Cas Zwaan en Henk Merbis naar de kant te halen. Niet groots spe lend, maar wel gedreven door wilskracht creëerde Rijnsburgse Boys hierna drie uit stekende kansen die even zo vaak door Rob Gillissen werden gemist. In de slotfase van de enerverende, maar qua spelpeil matige ontmoeting was er voor Rijnsburgse Boys middels Gillis sen toch nog loon naar werken CHRIS HARTMAN Het moet DETTO worden nagege ven dat het RCL slim aanpakte Met name middenvelder Freek Beckers predikte als excelleren de vormgever rust op het veld. Hij bundelde zijn manschappen tot een kort op elkaar spelende, dus compacte eenheid. De thuis club speelde wel in op de bewe gingen aan de andere kant, de als rechtsback aangekondigde Peter Siera hield zich bijvoorbeeld per manent op het middenveld op. maar te dikwijls ontbrak het ver nuft om het hechte Vnezenveen- se vlechtwerk te ontrafelen. Ty perend was dat de voetballers van Theo de Waard pas na 19 mi nuten tot het vijandelijke zes tienmeter-gebied wisten door te dringen. Nu liet RCL zich behoudens een aantal bevliegingen uit het ritme halen door het behoedzaam ope rerende DETO De thuisclub VM voor de pauze wel veel aan de bal en kwam door toedoen van Van Doeselaar, DETO-middenvclder Beckers (terugspeelbal) en Hans Braat (afstandsknal) ook dichtbij de openingstreffer, maar de veel al door Polko geleide tegenacties oogden aan dc overzijde zeker zo gevaarlijk. Nadat Cees Ruis een inzet van Ruud Schepers van de lijn had moeten halen, maakte vlak na rust de overigens redelijk door Koos Haneveld ingetoomde Polko zijn bij Heracles opge bouwde faam als schutter waar: 0 1 Met dat doelpunt op zak scheen DETO nog meer te krijgen dan waar het voor gekomen was Ge regeld wist doelman Hans Aman zich gesteund door acht verdedi gers. kortom er leek voor RCL geen doorkomen meer aan. Maar zowaar ontdekte René Kammin- ga na dertien minuten een gat in de muur. waar Pierre van Ge- merden gretig knikkend in dook LISSE - In een wedstrijd met 2 to taal verschillende helften bracht het ongeslagen FC Lisse zater dag Gemoord met 3-1 de eerste nederlaag toe. E"C Lusse klom hierdoor op naar de 3de plaats in de 2de klasse C. In de eerste helft was Geinoord de betere ploeg Het team was feller dan de Lissenaars. Té laat wer den de Nieuwegeiners in hun aanvalsdriften gestoord en voor al via de vleugels werd een over wicht opgebouwd Uitgespeelde kansen leverde dit echter niet op. Aan de andere kant was Jan van Slooten dicht bij de openings treffer. Zijn kopbal verdween ra kelings over de lat. Na een half uur spelen nam Gemoord verdiend de leiding Vlak voor eigen doel werd Piet Boot in hd nauw IKbWtBen op een presenteerblaadje gaf hy de bal aan Van Rooycn 0-1 De Talsma-elf leek hierdoor wakker geschud. Er werd feller gespeeld en op slag van rust onderschepte Ben Barten kundig de bal. Zyn voorzet was op maat en Jan van Slooten tekende de ruststand Na de hervatting een geheel ander beeld. Zo lauw als de geelhem- den voor de rust acteerden, zo agressief startten ze het 2de be drijf. De linies sloten nu wél aan en Gemoord werd op eigen helft aangepakt Al na 3 minuten had dit resultaat. Van Slooten ma noeuvreerde zich handig langs zyn tegenstander en zyn voorzet belandde rand strafschopgebied voor de voeten van Frans v.d. Laan. Snoeihard joeg hij de bal in de touwen 2-1 Even later haalde hy weer schitterend uit maar dc bal raakte de paal. Gemoord had de handen vol. Rob Suttorp werd in het straf schopgebied omvergekegeld. De toegekende strafschop werd door Wim Diets echter te zwak ingeschoten. Pal voor tyd speelde Arie Schalk de veel te ver uit zyn doel gelo pen keeper uit en mocht Wim Dicls alsnog de eindstand op 3-1 bepalen PETER VAN LEEUWEN OLDEBROEK - Quick Boys heeft in het treffen met OWIOS een aarzelende start van de achterste linie niet meer goed kunnen maken. Na vijf minuten spelen keek de Janse-équipc tegen een 1-0 achterstand aan, die de ploeg niet meer ongedaan kon maken. Nu Joep den Hollander definitief voor zijn drogisterij gekozen heeft en de rentree van Arie Haasnoot geen door slaand succes geworden is, experi menteert trainer Janse op het moment met een nieuw centraal duo. De jeug dige Dick Vooys opereert als laatste man, met voor hem Leo Noort als voorstopper. Johan Jonker is ten kos te van Fred Eijsberg naar het midden veld opgeschoven. Het duo Vooys- Noort voldeed goed, maar ging alleen niet vrijuit bij de Oldebroekse goal. In de 5de minuut dropte Harry van der Pol de bal uit een vrije trap voor het Katwijkse doel. Theo Guyt verzuimde zijn doel uit tq komen, terwijl Leo Noort de voorgegeven bal verkeerd beoordeelde en het leder daardoor ook niet weg kon werken. De vogelvrij staande Cor van Putten kopte de bal vervolgens van dichtbij in het doel: 1- OWIOS poogde meteen door te druk ken, maar verzuimde de mogelijkhe den te benutten. Na een kwartier spe len vond de Katwijkse achterhoede het juiste ritme. De Sallanders behiel den het initiatief, maar konden niet echt gevaarlyk meer worden. Quick Boys zelf kon gedurende de eerste 45 minuten geen vuist maken. Alleen Teun van der Plas en Kees van Rooij- en waren eenmaal gevaarlijk. De stug ge defensie van OWIOS had het aan- valstrio Kees van Rooijen. Mart van der Plas en Jaap van Duyn verder vol ledig m hun zak Met name Mart van der Plas zat volledig vast. Buiten een goed genomen vrije trap was hij on zichtbaar. De vormcrisis van de goal tjesdief brengt automatisch proble men voor de gehele Katwiikse oloeg met zich mee. Ex?n belangryke bron voor het maken van de zo broodnodi ge doelpunten ligt daarmee immers droog. Zo kon het zaterdag gebeuren dat de ene Oldebroekse treffer meteen beslissend was voor de uitslag. Toch hadden dc Nieuw-Zuid bewoners in de tweede helft kansen om een be ter resultaat uit het vuur te slepen. Na dat de eerste tien minuten nog weinig verandering in het spclbecld te zien hadden gegeven, besloot Berry Janse tot een opportunistische aanpak Leo Noort schoof mee op naar het midden veld. waardoor de Katwykers achterin 1 tegen 1 speelden. Teun van der Plas mocht het als vierde man in de voor hoede proberen Fred Eysbcrg had on dertussen al de plaats van Johan Jon ker ingenomen In eerste instantie konden dc/r ontwikkelingen <>WIoS weinig verontrusten. Naarmate de tyd verstreek en Quick Boys meer risicos nam rezen er alsnog problemen. Met nog een kwartier te spelen zag Teun van der Plas een goed ingeschoten bal tegen de lat belanden. In de rebound tikte Kees van Rooyen het leder net naast het doel. Even later wist Van Rooyen de builcnspelval handig te omzeilen door zelf alleen door te gaan De vleugelspits passeerde ook de sterk keepende Woer. scoorde, maar werd vervolgens door de arbiter terug gefloten De grensrechter had name lijk alsnog iemand buitenspel zien staan. De eerst zo saaie wedstrijd werd in de slotfase uiterst spektaculair Quick Boys poogde dc gelijkmaker te force ren. terwijl OWIOS in de counter steeds dreigender op kwam zetten. Zo kon Harry Jonker tweemaal alleen op Theo Guyt afstormen. In beide geval len was dc goed reagerende goalie ech ter «-en te groot obstakel OWIOS maakte zich daar niet druk om, want de 1-0 winst was binnen.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15