8B «li Gelijkspel slaat in als bom weer vergeten... Hiele ongeschonden9 Feyenoord niet "Kans dat Cruijff terugkomt is vrijwel uitgesloten" MAANDAG 9 NOVEMBER 1981 SPORT SéORT SPORT SPORT PAGINA 11 SPORT Hughes: 'Ach. bij MW is al menig topper voor biji gegaan" MAASTRICHT (GPD) - Dat aanvallend voetbal geen garantie is om tot winst te ko men, ondervond Sparta za terdagavond in Maastricht De Rotterdammers waren driekwart van de wedstrijd op de helft van MVV, maar de Limburgers hadden voldoen de aan een paar kansjes om een 2-1 zege binnen te halen. Barry Hughes was niet bepaald aangeslagen vanwege de ne derlaag tegen het veel lager geklasseerde MVV. „Wij heb ben immers geen greintje ge luk gehad", mopperde hij. Maar ik moet erbij zeggen dat wij in voorgaande wedstrij den niet hadden te klagen over geluk. Het zal nog wel vaker voorkomen dat wij te gen de lamp lopen, als het maar uitzonderingen zijn". Scheidsrechter Jan Keizer, die het duel prima onder contro le had, gaf aan de Spartanen Dekker en Loggie de gele kaart. Voor dit duo betekent dat de derde prent en hen wacht derhalve een schor sing. Loggie kan woensdag tegen NAC nog meespelen, Dekker zeker niet omdat hij een blessure opliep en een dag of tien moet rusten. Hug hes: „Ik zal nu een beetje moeten gaan schuiven in de ploeg, maar er is geen reden voor paniek." MW begon, als vanouds, be houdend. Met alleen Scha pendonk en Van Staveren als echte spitsen. Linders en Van der Kuylen kwamen vanuit het middenveld herhaalde- door Sparta achterin toch niet al te veel risico's kon ne men. MVV-coach Steegman: „Sparta heeft spelers die wil len en kunnen aanvallen. Ik heb ander materiaal. Schrijvers keept foutloos voor Ajax WjJSmGalié kan het wel Dick Schoenaker passeert Go Ahead-doelman Jan Endeman. Ajax leidt met 2-0. Ik weiger toe te geven dat MW defensief heeft gespeeld. Wel uitgekookt, maar is dat soms een schande?". Voor rust gaf Sparta duidelijk de toon aan, maar de afwer king was ronduit slecht. Aan de andere kant hield alleen Schapendonk de Rotterdam se defensie af en toe bezig, maar van pressie door de thuisploeg was geen sprake. Vlak na rust haalde MW ren dement uit het vaak verfoei de, maar ook even zo vaak succesvolle counterwerk. Van Staveren kopte de bal achter doelman Jan Forman- noy nadat Schapendonk zijn kopstoot door de lat zag ge keerd: 1-0. De Limburgers roken toen dat dit matige Sparta gepakt kon worden. Een kwartier voor tijd werd de zaak beslist. Schapendonk, die door Van der Kuylen werd aange speeld, zag een als voorzet bedoelde bal achter Forman- noy dwarrelen omdat Robin son de bal ongelukkig op zijn schoen kreeg: 2-0. Even later kreeg Arie van Staveren de mooiste kans van zijn leven, maar voor een leeg doel pres teerde hij het om naast te schieten. Sparta kwam via Lengkeek nog even terug in de race (2-1), maar de ploeg miste zaterdag de kracht en het vernuft om de koppositie waar te maken. Hughes: „Wij hebben MW zeker niet on derschat. In Maastricht is al menige topper voor de bijl Een week geleden kreeg de doel man de toezegging van trainer Kurt Linder dat hij de „eerstko mende wedstrijden de kans zou krijgen om zich in Ajax-1 waar te maken". Gistermiddag moest Galjé echter vanuit de dug out toekijken hoe de Amsterdam mers met Piet Schrijvers in het doel een veel te royaal uitgeval len overwinning van 4-1 behaal den op Go Ahead Eagles. En dat terwijl Schrijvers zeven da gen eerder was gepasseerd voor de bekerwedstrijd tegen DHC omdat hij niet in topvorm was. Door die beslissing van Linder was hij zo teleurgesteld geraakt, dat hij zelfs weigerde om in Delft op de reservebank te gaan zitten. Galjé werkte de opdracht tegen DHC, op één fout na. goed af en mocht er vanuit gaan dat ook te gen de Eagles een beroep op hem zou worden gedaan. Tussen hoop en werkelijkheid lag dinsdag echter een gesprek tus sen het bestuur van Ajax en Schrijvers, waarbij de anders zo dwarsliggenge doelman zich op vallend snel neerlegde bij een boete en een waarschuwing Drie dagen daarna kreeg Schrijvers plotseling te horen dat hij weer in staat werd geacht om in het eerste van Ajax op te treden. Lin der „Schrijvers was woensdag en donderdag tijdens onderlinge partijtjes op de training zekerder overgekomen dan Galjé, die zelf ook vond dat de druk te groot voor hem was geworden". De verklaring van Linder kwam er op neer dat Galjé in feite niet ge schikt is voor topsport, waarin geen ruimte is voor overdreven gevoelens. Volgens Galjé heeft Linder zyn woorden echter ver keerd weergegeven: „Ik heb ge zegd dat het een druk op je legt als je als invaller in het doel moet staan, terwijl iemand als Schrij vers die zoveel routine heeft op de bank zit. Je weet dan dat je je geen enkel foutje kan veroorlo ven. Maar ik heb nooit gezegd dat de druk te groot is. Dat ik er tegen Go Ahead niet in stond, vind ik niet zo erg. Op de training ging het deze week niet zo lek ker. Linder zei dat vrijdag tegen me en ik heb hem gelyk gegeven. Ik sta in zulk soort situaties altijd als eerste klaar om toe te geven dat het niet goed ging. Misschien is dat niet tactisch, maar wat dat betreft houd ik niet van diploma tie". Het gaat te ver om te stellen dat Schrijvers dinsdagavond al te horen heeft gekregen dat hij te gen de Deventemaren zyn ren tree zou kunnen maken en zich daarom in het gesprek met het ROTTERDAM - Joop Hiele en Feyenoord zijn gisteren letterlijk en figuurlijk ontsnapt aan zware verwondingen. De jonge doelman ont liep lichamelijk letsel door een koele reactie, zijn op hol geslagen team ontkwam alleen met veel geluk aan een nog diepere geestelijke knauw, dan waarom het liep te vragen tegen NEC. Zoals Hiele net op tijd twee stap pen opzij deed toen een dwaas vanuit vak S een bom in het veld gooide die de uitwerking had van een molotov-cocktail, zo stapten zijn teamgenoten bij een 2-0 voorsprong zonder enig in zicht opzij voor de steeds bruta ler tegenstander. Precies op het moment dat de Rotterdamse voetballers de marge en de good will weer eens volledig haddei\ verspeeld en stormrijp leken, mochten zij hun zijwaartse gang definitief prolongeren. De 2-2 waarmee ze de tunnel instapten, was in de Kuip echter al met de zelfde hevigheid ingeslagen als de bom die twee minuten na aan vang van het duel ontplofte. "Mikpunt" Joop Hiele was daarbij Kortsjnoi: Karpov is wrede venf MERANO - Viktor Kortsjnoi heeft iets teruggekregen van de vroeger hem zo kenmer kende branie. In Merano spuwde de uitdager van Ana- toly Karpov weer eens ouder wets zijn gal, nadat hij zijn achterstand op de Rus in de schaaktweekamp om de we reldtitel had teruggebracht tot 4-2 en Karpov meteen uit stel had gevraagd voor de veertiende partij. "Karpov is een wrede, gemene kerel", bulderde Kortsjnoi. "Hij verkneukelt zich elke keer opnieuw, dat er een ge vangene tegenover hem zit". De Sowjet-delegatie in Merano vierde zaterdag de 64ste ver jaardag van de Oktoberrevo lutie. Kortsjnoi haakte gretig op die viering in. "De Sowjet Unie wil bij die gelegenhe den graag tonen hoe sterk, machtig en humaan het wel is. Maar de waarheid ligt even anders. De Sowjet Unie is he lemaal niet humaan, want mijn vrouw en zoon worden nog steeds door dat regime vastgehouden. En daarom voel ik mij een gevangene en sta ik tegen Karpov in elke partij twee stukken achter. En dat zijn mijn vrouw en mijn zoon". met de schrik vrijgekomen om dat hij het projectiel zag aanko men en in een reactie opzij stap te. "Dat is mijn geluk geweest, want nu stond ik er nog ander halve meter vanaf. Was ik blijven staan, dan zou ik zondermeer een stuk van mijn been kwijt ge weest zijn, want dat ding sloeg een gat van tien centimeter in het veld. Nu ben ik me alleen kapot geschrokken". Hiele was dan ook slechts even aangeslagen en had zich allang van de oorverdovende klap her steld op het moment dat twee verdachten (die de bom gemaakt èn gegooid zouden hebben) wa ren gearresteerd. Terwijl de sluit post achteraf een heldere getui genis kon afleggen ten overstaan van twee rechercheurs, liepen zijn ploeggenoten nog altijd diz zy rond. De geestelijke knauw bleek veel zwaarder te zijn aan gekomen, omdat alom het besef heerste dat Feyenoord tenslotte nog blij mocht zijn met de 2-2. "Als NEC ook maar een klein beetje geluk heeft bij de laatste kopbal van Janssen, wint het hier met 3-2", steunde Clemens Westerhof als stand-in voor hoofdtrainer Jezek, die UEFA Cuptegenstander Radnicki Nis in Joegoslavië met 1-0 zag win nen van Zagreb "Dit hou je toch niet voor mogelijk?. Een partij zo weggeven, terwijl je alle kans hebt naar drie, vier-nul te lopen. Onvoorstelbaar. En dan gaat het me niet eens zozeer om dat punt, maar om de manier waarop". Daarop was dus hécl wat aan te merken. De eerste helft was zelfs van een zo diepe treurigheid, dat elk woord dat daaraan zou wor den gespendeerd verspild zou zijn. Alleen voor NEC gold een uitzondering: dat kreeg via Sal- fischberger en Viervermans twee fraaie kansen. De tegenstander stumperde maar wat aan. De tweede rondgang begon welis waar veelbelovend met die schit terende omhaal-treffer van Je- liazkov, maar kreeg voor Feye noord een even abominabel ver volg. Hoewel Van Deinsen nog 2- 0 mocht scoren vanaf de penal tystip, omdat de Leidse-grens rechter Bart Honsbeek spellei der Van Ettekoven attent maakte op de ongelukkige handsbal van Ron de Groot, bleek dat aller minst een goede oppepper. In te gendeel. Inplaats dat de Rotterdammers koel op balbezit gingen spelen, op het moment dat ze merkten Piet Schrijvers bestuur zo soepel opstelde. Een feit is wel dat Galjé meer tegen gas had kunnen geven zoals Schrijvers altijd pleegt te doen wanneer hij wordt aangevallen. Zoals de zaken er nu voorstaan, kan Galjé namelijk zijn uitver kiezing voorlopig weer vergeten. Schrijvers („Ik moest Linder be wijzen dat ik wel degeUjk in vorm ben") ging niet eenmaal in de fout en had daarby het geluk dat met name de 17-jange René Eijkelkamp, die in de punt van de aanval van Go Ahead debu teerde, wél in gebreke bleef. Ey- kelkamp had het antwoord moe ten formuleren op het openings doelpunt van Vanenburg in de 14e minuut. Eijkelkamp ver scheen in het eerste half uur tot tweemaal toe vrij voor Schrij vers, maar miste even zovele ke- Ook al omdat Go Ahead een groot gedeelte van de wedstrijd een overwicht had. merkte trainer Bob Maaskant terecht op dat zijn ploeg veel meer had verdiend dan deze afstraffing in cijfers. „Want afgaande op de uitslag van 4-1 denkt toch iedereen dat we hier zijn weggespeeld en dat is zeker niet gebeurd" Go Ahead moest door zyn inpro- duktiviteit volstaan met één doelpunt waarvoor Woudsma met een solo verantwoordelijk was. Hij scoorde kort nadat Schoenaker de stand na rust tot 2-0 had opgevoerd, zodat Go Ahead plotseling alsnog volop uitzicht kreeg op een positief re sultaat. De Eagles trokken daar uit de conclusie dat zy meer risi co moesten nemen. Het gevolg daarvan was dat Ajax zoveel ruimte kreeg, dat het voor geflat teerde winstcijfers kon zorgen. Een groot aandeel in de beide res terende treffers had Frank Rij kaard. Op 9 september scheurde hy zijn enkelbanden in het vriendschappelijke duel tegen RVC in Ryswyk Na zijn operatie kreeg hij van dokter Groot in het St. Lucasziekenhuis in Amster dam te horen dat het wel 10 12 weken zou duren voor hy weer in training zou kunnen gaan Het genezingsproces is echter zo snel verlopen, dat Rijkaard vorige week al in het tweede elftal mee draaide tegen PEC en gistermid dag na rust werd ingezet voor de geblesseerd geraakte Olsen. Rij kaard wekte daarbij de indruk dat hij geen moment is wegge weest. In de slotfase omspeelde hij eerst doelman Endeman. waarna hij de ovengens falende Kieft in staat stelde om voor 3-1 te zorgen en even later zorgde Rijkaard zelf met een diagonaal schot voor 4-1. Zo diep dat er niet meer inzat en NEC in de wedstrijd groeide via een te gentreffer van Frans Janssen, bleven ze als amateurs doorhol len om toch zelf maar te scoren. Doet een tegenstander dat, zoals Dynamo Dresden vorige week woensdag, dan wordt daar sma lend om gelachen in het Feye- noord-kamp. Doen de spelers het zelf. dan weten de meesten op eens niet hoe het allemaal weer zover heeft kunnen komen en wordt er naar anderen gewezen. Het gebeurde echter allemaal wel en iedereen was erbij betrokken: van Budding tot Wijnstekers en Troost, van Vermeulen tot links back Stafleu. De enige die niets te verwijten viel was misschien libero Wim van Hancgem, die het ongeregelde boeltje tenslotte ook niet meer bij elkaar kon hou den Dat leidde tot de 2-2 van Pleun Strik, tot de maar net ge miste kans van Frans Janssen en tot de constatering dat Feye noord lichamelijke en geestelijke conditie mist Nu het na Sparta en PSV voor de derde keer gebeurde dat in eigen huis een 2-0 voorsprong zomaar werd weggegeven en er nog al tijd niemand is die precies weet waaraan het ligt. lijkt de ploeg rijp voor een psycholoog. Die zou misschien kunnen worden toegevoegd aan de commissie Personeelsbeleid, die deze week officieel wordt geïnstalleerd voor de sociale en maatschappelijke begeleiding van de 65 personen die bij de Stichting Feyenoord bezig zijn. Naar verluidt maakt ook directeur Peter Stephan deel uit van die commissie. Een pi kant detail natuurlijk, nu hij af gelopen vrijdag de opdracht zou hebben gekregen dat hij het te druk moest hebben om naar de loting in Zurich af te reizen. Stephan nam maar een vrije dag, veel spelers leken hem gisteren te volgen en droomden van beter tijden. Zelfs de oorverdovende klap aan het begin kon ze niet ge disciplineerd bij de les houden. Het einde van de verslapping lijkt bovendien nog niet in zicht Westerhof en Van Hanegem be seflen het in koor. "Het lijkt wel of ze nooit leren gas terug te men als blijkt dat het niet m gaat. We hebben opnieuw les geld betaald; als we zo doorgaan zullen we nog veel meer moeten inleveren." PAUL DE TOMBE De schitterende tref/er van Jeliazkov in de maak De Bulgaar heeft de bal twee keer hooggehouden en levert dan een omhaal op maat af, over Pleun Strik heen. Jupp Kaczor kijkt vol bewondering toe AMSTERDAM (GPD) Vol gens voorzitter Ton Harmsen is de kans dat Johan Cruijff weer by Ajax gaat voetballen vrijwel uitgesloten. Cruyff heeft tot woensdagavond de tijd om te reageren op een aanbieding. „Zegt hij nee dan mag hij gewoon by ons bly- ven trainen, maar over het spelen van wedstnjden wordt dan niet meer gespro ken", aldus Harmsen Cruyff en zyn zaakwaarnemer Cor Coster werd veertien da gen geleden een voorstel ge daan Die aanbieding werd afgeslagen Het voorstel dat Cruijff is gedaan houdt in dat hij naast een basissalaris een gedeelte kan krijgen van de extra-recette (Ut tijden-.-. dl wedstnjden van Ajax dankzy zijn optreden zal binnenko Harmsen „Naar ons idee is het een heel reelc aanbieding Cruijff zou ongeveer hetzelf de verdienen als de spelers met de topsalarissen by ons. Verder kunnen we echt niet gaan Ajax is op dit moment gezond en dat willen we zo houden Omdat Coster en CruyfT al nee hebben gezegd, geloof ik niet dat zy nog op de zaak zullen terugkomen Vooral ook omdat CruyfT el ders ongetwyfeld meer kan krygen" Volgens Harmsen zou het door het bestuur niet worden „be treurd" als Cruyff voor een andere club zou kiezen: „Ik vind het vreemd dat er over een speler van 34 jaar zoveel ophef wordt gemaakt We hoeven CruyfT dan ook niet koste wat kost aan ons te bin den Trouwens we hebben zelf niet het initiatief geno men om hem weer bij Aax te krygen". Ajax trainer Kurt Linder liet gistermiddag na de wedstryd tegen Go Ahead Eagles ovcri gens weten dat hy een speler als CruyfT uitstekend kan ge bruiken ..De eerste twintig minuten ging het goed, daar na werden de spelers ner veus. Op zo'n moment heb je iemand als CruyfT nodig die voor rust zorgt"

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11