Bezuinigingen van 1,2 miljoen eidse agenda jUSCffth. Leiden wil bedrijven Eensgezindheid in Leiderdorpse gemeenteraad groot Begroting '82 Leiderdorp "Augustus" geloofwaardig in stuk Claus Excelsior toont stemkwaliteit Boze reacties aan verkeerde adres STAD EN RAND ZATERDAG 7 NOVEMBER 1981 LEIDERDORP - Zonder ernstige meningsverschillen is de Leiderdorpse gemeenteraad gisteravond akkoord gegaan met bezuinigingen ter waarde van ruim 1,2 miljoen gul den. Of zoals wethouder Bezemer (PvdA) het zei: "Ik geniet erg van de eensgezindheid van de raad". De WD zag zelfs nog kans om in de "tot op het bot afgekloven" begroting (zoals Bezemer dat eerder had gezegd) een extra be zuiniging te vinden van maar liefst 67.000 gulden. Na enig re kenwerk van wethouder Beze mer en zijn ambtenaren bleef daar 20.000 gulden van over (in clusief enkele kleinere posten die het CDA voorstelde). Dat geld zal gebruikt worden voor de sociaal culturele planning en voor de afbouw van het vak- en godsdienstonderwijs. Wethou der Verdier zegde overigens nog maals toe in overleg te gaan met de schoolbesturen over de bezui nigingen op het vakonderwijs. Hij zal er ook een nota over schrijven. De WD kwam met de extra bezui niging van 67.000 gulden (wat dus uiteindelijk 20.000 gulden werd) om zo de onroerend-goed- belasting en de hondenbelasting minder te hoeven laten stijgen. In plaats van de voorgestelde acht procent, wilde de WD niet hoger gaan dan vier procent. De liberaal Scheffer wees erop dat omliggende gemeenten, zoals Zoeterwoude, de onroerend- goedbelasting helemaal niet ver hoogden. Iedere - gemeentelijke - belastingverhoging leidt tot een lastenverzwaring die de burgers in deze economisch slechte tijd maar moeilijk kunnen opbren gen, zo stelde hij. Minder sterk Wethouder Bezemer kon echter niet met zijn voorstel akkoord gaan. Ten eerste omdat de bezui niging slechts 20.000 gulden bleek te zijn in plaats van 67.000 gulden. Het minder sterk laten stijgen van de onroerend-goed- belasting en de hondenbelasting zou ruim 40.000 gulden aan in komsten schelen. Verder vond Bezemer dat de totale stijging van de belastingen en de rechten wel mee viel. De rioolrechten da len en daardoor zou de totale las tendruk niet enorm stijgen, zo zei hij. Het voorstel van de PPR om een heffing in te stellen wees Beze mer samen met zijn collega-wet houder Meerburg (CDA) in eer- ste instantie ook van de hand Een dergelijke heffing zou veel administratieve problemen met zich mee brengen. Bezemer had overigens ook nog een andere re den. "Ik ben bang", zo zei hij, "dat dan de post uitbaggeren sin gels weer flink toeneemt". Toch waren de beide wethouders be reid het voorstel nog eens nader te bestuderen. Er komt overigens een apart tarief voor "braderie-achtige activitei ten", zo deelde Bezemer mee. Er zal een symbolisch bedrag (tien cent per vierkante meter) wor den gevraagd als vergoeding. Twijfels Opnieuw kwam gisteravond uitge breid het Onderwijs Adviescen trum (OAC) aan de orde. De PvdA'er Hewitt betwijfelde of de rijksbijdrage van 70 000 gulden wel volgend jaar verkregen kon worden. Ook het PPR-raadslid vond dat nogal onzeker en stelde zelfs voor die bijdrage maar uit de begroting te halen. Volgens wethouder Verdier kan de rijks bijdrage met terugwerkende kracht verkregen worden als de gemeenteraad maar voor het eind van 1982 uitspreekt dat zij in principe toe willen treden tot de School Adviesdienst in Lei den. Hij zei verder dat het over leg met de verschillende instan ties nog deze maand zal begin- Alle partijen in de Leiderdorpse gemeenteraad maakte het voor behoud eerst dat overleg af te willen wachten voordat zij een beslissing wilden nemen. Ook was nog niet duidelijk volgens de partijen of het financieel voor deel wel 70.000 gulden zou zijn. Voor augustus van het volgend jaar wil Verdier het overleg af ronden en rond dat tijdstip moet de gemeenteraad een beslissing nemen. Hewitt constateerde dat een negatieve beslissing zou lei den tot een gat van 70.000 gulden in de begroting, maar Verdier wilde daar niet op vooruit lopen. "Pas als de nieuwe gemeente raad niet wil, is er een gat", zo zei hü. Kritiek Wel was er kritiek van de gemeen teraad op B en W over de bezui nigingen bij de ambtenaren. B en W hadden van te voren in overleg moeten treden met de perso- neelsraad over die bezuinigin gen, zo stelde de raad. Dan was er heel wat onrust onder het per soneel voorkomen. Het CDA- raadslid noemde het zelfs een "unieke kans, die was gemist". Door de personeelsraad al in een vroeg stadium bij de bezuinigin gen te betrekken was gelijk dui delijk geworden hoe die raad functioneerde. Burgemeester Van der Have accepteerde die kritiek gelaten. "Laten we die schuld maar op ons nemen. Het is spijtig dat we nog niet in con tact zijn getreden met de perso neelsraad", zo zei hij. Ter veront schuldiging voerde de burge meester aan dat er slechts weinig tijd had gezeten tussen de instal latie van de personeelsraad en het opstellen van de begroting. Verder benadrukte Van der Have dat het uitgangspunt van B en W is dat er geen gedwongen ontsla gen zouden vallen. Wel moet er zorgvuldig worden afgewogen of onstane vacatures nog moeten worden vevuld. Ook stelde hij dat er enig kwaliteitsverlies van het ambtenarenapparaat zou kunnen optreden, doordat hoog gekwalificeerd personeel ver vangen zou kunnen worden door lager. Penibel Uitgebreid kwam de raad ook weer terug op de stichting Ruiter- school Liethorp. De CDA-fractie- leider Den Boeft zwengelde de discussie weer aan door te stel len dat het CDA geen politieke verantwoordelijkheid meer draagt voor het jaarlijks tekort (zo'n 60.000 gulden). "We kunnen ZATERDAG Leiden - LVC, Breestraat 66. pop-aan- de-bak avond, optreden van The Satur day Night Bluesband. Naolling en The Happening G roenoord hallen - taptade. 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66. film 'Mes- ser im Kopf-Reinhard Hauff, 23 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'The Magnificent Ambersons' van Orson Welles. 20 en 22.15 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79. zaterdag middagcafé. 16 tot 20 uur; café-avond, 21-1 uur. Nieuwe Mare, hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco vanaf 22 uur. Wassenaar - Deylercentrum, jazzavond, 20 uur. Oegstgeest - Rijnlands Lyceum, kinde roperette 'Mascotte'. 20 uur. Voorschoten - Lindehoeve, optreden 'Mekanik Kommando', 21 uur. ZONDAG Leiden - Middelweg 19c, kindervoor stelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur. tel. 122000. Telefooncentrale - Willem de Zwijger- laan. open huis, ma 14 uur. Stadhuis - raadscommissie personeels zaken, ma 16.30 uur. Zoeterwoude - Eendenkooi, Koster spad, koffieconcert, 11 uur; expositie om 13 uur. 't Centrum - kinderdisco taleryacht, 13.30 uur 't Centrum - marionetten kindertheater 'Wouw', 14.30 uur. MAANDAG Te vaak is de bibliotheek in Leiderdorp leeg. Hij moet vaker open, vinden burgemeester en wethouders. per jaar 60.000 gulden overma ken naar de stichting en de tarie ven kunnen niet hoger. Dat is het penibele van de hele situatie", zo meende Den Boeft. Bestuurlijke verantwoordelijkheid draagt het CDA nog wel, zo zei hij in ant woord op een vraag van het PPR-raadslid Mommaas. Mom maas betoogde dat de raad een goed overwogen besluit had ge nomen toen zij akkoord gingen met de bouw van een nieuwe ma nege. Het gemeentebestuur is vertegenwoordigd in het bestuur van de stichting en draagt daar om medeverantwoordelijkheid ook voor het tekort, zo zei hij. Mommaas: "Steeds worden be slissingen uitgesteld en als ze eenmaal genomen zijn onder mijnd. Dat proces van afwachten en dreigen duurt nu al zo'n zeven jaar. Ik geef het gemeentebe stuur daarvoor een brevet van onvermogen". In dat licht moest ook zijn motie worden gezien, waarin werd voorgesteld de ko mende vier jaar geen beslissin gen te nemen die het voortbe staan van Liethorp in gevaar zou brengen. Wethouder Verdier was het met hem eens over de bestuurlijke medeverantwoordelijkheid, maar zei dat de gemeenteraad op een bepaald moment best die be stuurlijke medeverantwoorde lijkheid mag heroverwegen. Als dat leidt tot een beslissing van de raad tot uit het bestuur stappen, dan mag dat. Je mag het alleen niet te abrupt doen, zo meende de wethouder. Wethouder Geh- ner was het daarmee eens en zei dat de gehele problematiek over enige tijd zal worden betrokken in de zogenaamde sportplan- ning. Dan moet er wel een duide lijke uitspraak komen van de raad, zodat aan alle onzekerheid een eind komt. Mommaas kon daarmee akkoord gaan. Wethouder Gehner deelde verder mee dat zij volgend jaar februari gaat overleggen met de biblio theek over de verruiming van de openingstijden. Zij zei dit in ant woord op de opmerking van het WD-raadslid mevrouw Huigen, die meende dat na de automati sering op korte termijn niet nog een ingrijpende verandering in de werksituatie bij de biblio theek mag komen. Het is de be doeling dat de bibliotheek meer uren open gaat, maar de gemeen te Leiderdorp krijgt daar geen geld voor van de hogere overhe den. Wethouder Gehner wil daar om vrijwilligers in gaan schake len. Hoe dat weet de wethouder nog niet precies, maar ze hoopt dat de bibliotheekmedewerkers daar zelf ideeën over naar voren brengen. "Ik hoop", zo zei ze, "dat ze, op het moment dat ik met ze ga praten, al zelf hebben bedacht hoe ze het willen gaan doen". LEIDEN - Wie 'Omtrent DeeDee', 'De Hondsdagen', 'De Metsiers' en 'De Zwarte Keizer' kent, zal het erover eens zijn, dat 'Dc Dans van de Reiger' nu niet onmiddel lijk Hugo Claus' beste literaire prestatie mag worden genoemd. Maar 'De Dans van de Reiger' is een toneelstuk en neemt als zo danig, met o.a. 'Suiker' een toch wel wat unieke plaats in het Ne derlandstalig toneelwerk in. Het is tegen die achtergrond niet ver wonderlijk, dat 'Theater Augus tus' gekozen heeft voor een inter pretatie van juist 'De Dans van de Reiger'. Een verstandige keu ze. wanneer we een moment in herinnering roepen aan de eigen produkties van deze, in Rotter dam gevestigde, theatergroep, die nauwelijks enige indruk ach terlieten. Tydens de voorstelling gister avond in het LAK-theater was het aspect van dc repertoirekeu ze in ieder geval zeker gesteld. Het verbaal gegeven was hecht, solide en incidenteel niet wars van enige humor. Maar intrige render is de manier, waarop Claus in staat blijkt volstrekte te genstellingen naast elkaar te la ten bestaan. 'Kom, m'n liefje, m'n griezel, m'n noodlot' zegt Hanka van der Flier (Elena Mis- siaen) op een gegeven ogenblik tegen haar van complexen en frustraties bol staande echtge noot Edward Missiaen (Paul van Soest) Claus heeft Paul van der Haeck (Martin Schüller a.g.) als een soort moderne deus ex machina tussen de relatie van Elena en Edward Missiaen gefrommeld, waar je als toeschouwer aanvan kelijk wel enige moeite mee hebt. Hij manifesteert zich als een katalysator maar ook als een hinderlijk alibi voor beider chao tische relatie. De groep zelf noemt "De Dans van de Reiger" een "nare komedie in twee de len" en ook in die omschrijving signaleer je die eerder geconsta teerde "contradictio in terminis" (tegenstrijdigheid in woorden). Wanneer we "Dc Dans van de Reiger" relateren aan bijvoor beeld "Vrijdag", "Orestes" of "Een bruid in de Morgen" moet duidelijk zijn, dat Claus niet op houdt zichzelf steeds eer te over treffen. Over de verbale vinding rijkheid van Hugo Claus kunnen we dan ook kort zijn. Die dwingt bewondering af. De interpretatie van "Theater Augustus" werd door een aantal bezoekers, hier naar gevraagd, als wat margiaal en incidenteel te vrijblijvend er- varan De andere kant van die medaille is echter, dat de theater groep met een dergelijk repertoi re-keuze sterk aan geloofwaar digheid heeft gewonnen. BEKT KOEKEBAKKER Het jubilerende Excelsior zong uit volle borst in de Scheppingskerk in Leiderdorp. LEIDERDORP - "Juhhe, juh, aus vollem Halse schrein!" Hiermee eindigt het herfstgedeelte van de 'Jahreszeiten' van J. Haydn, die dit oratorium op 67-jarige leeftijd schreef. En inderdaad, de Christelijke Oratorium vereni ging 'Excelsior', opgericht in 1896, zong gisteravond in de Scheppingskerk uit volle borst. De koorstukken waren met dis cipline ingestudeerd, en bleven soepel en fris klinken. Door een uitgekiende opstelling - man nenstemmen vooraan - en stem kwaliteit waren bassen en teno ren goed hoorbaar. Desondanks was ontspannen luisteren - ze ker vóór de pauze - niet altijd mogelijk. Dirigent Jos Schohaus had kennelijk moeite met de coördinatie koor-orkest. Zijn slag was wat aarzelend en zijn blik was te vaak op de partituur gericht, waardoor o.a. sommige inzetten de mist ingingen. Het orkest, het Dordrechts Kamer Orkest, reageerde echter redelijk zelfstandig en had een sterke rit mische samenhang, zodat alles toch goed verliep. Zuiverheid en solopartijen zijn evenwel niet be paald de beste kanten van dit or kest. Sopraan Esther Hillinga was een aantrekkelijke Hanna. Haar slan ke, stralende stem deed welda dig aan in het liefdesduet; het on deugende verhaaltje 'Ein Mad- chen, das auf Ehre hielt' zong zij vol pit. Een uitzonderlijke pres tatie wat betreft 'blad lezen' le verde tenor Jos van der Lans, die, invallend voor zieke Jaap Smit, de hele partij in één dag moest instuderen. Bariton Jules Hommes was een Simon met ge voel voor humor en sfeer. Solis tenpartijen werden in een aantal recitatieven door organist Ben Fey ter zake kundig van Basse Continuo ELLEN LOOYESTIJN Jazz In het Deylercentrum in Wasse naar is vanavond een jazz avond, georganiseerd door de plaatselijke Jazzclub. Het eer ste deel omvat een causerie van Jan Wassenaar over de muziek vorm. Na de pauze treedt het zi geunerorkest Romanesj op. Operette De Oegstgeester Kinderoperette "Mascotte" voert vanavond het stuk "Het droomprinsesje" op. Na een jaarlang gerepeteerd te hebben stelt met deze kindero perette nu in het Oegstgeester Rijnlands Lyceum aan het pu bliek voor. Aanvang half acht. Pop De Voorschotense popgroep "Me kanik Kommando" treedt van avond op in de Lindehoeve". De zaal van deze jongerensocié- teit is open vanaf negen uur. Concert Een koffieconcert wordt morgen ochtend gehouden in gebouw "De Eendenkooi" aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude. Vanaf elf uur zullen werken ten gehore worden gebracht door de pia niste Marjes Benoist. Zij brengt werken van Beethoven, Rach- maninof, Chopin en Prokovieff. Het concert wordt georgani seerd door K en O. Expositie Burgemeester Houdijk van Zoe terwoude opent morgenmiddag om een uur een expositie in "De Eendenkooi" aan de Hoge Rijn dijk. Werk van een vijftiental kunstenaars wordt tentoonge steld. De tentoonstelling is open tot en met 30 december. Marionetten Ella Snoep speelt met haar mario netten morgenmiddag om half drie het sprookje "Pim Paradijs en Liselotte Paardebloem". De voorstelling, georganiseerd door "Wouw", vindt plaats in Ons Huis (Zoeterwoude). Het is het meest geschikt voor kinde ren van acht tot en met veertien jaar. Talentenjacht Voor de derde keer wordt morgen om half twee in dit seizoen in 't Centrum een kinderdisco geor ganiseerd. Tegelijkertijd wordt een talentenjacht gehouden. Zo'n zeventien groepen zullen dan met imitaties van bekende artiesten en eigen werk dingen naar de prijzen. Er zijn drie groepen: imitaties van kinderen tot tien jaar en van elf tot veer tien jaar en een groep met eigen muzikale en aanverwante pres taties. Een jury van vier prominente Zoeterwoudenaren zullen de prijzen toekennen. Leiden - Stadhuis, raadscommissie al gemene bestuurlijke aangelegenheden en politiezaken, 17.00 uur. Stadhuis - gemeenteraad, 19.30 uur. Kykhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film Une Belle Fille Comme Moi, 20 en 22.15 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Kantine NEM - ingang 5 Meilaan, ruil en veilingavond van 'De Postzegelvrien- den', 20 uur. 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Ver. Ouders van Drugsverslaafden - Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547. Oegstgeest - raadhuis, commissie open- ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoordi Kooi, Merenwijk: za, J. Stolk, Burggravenlaan 16, tel. 125820; zo. F.B Kruis. Klaproos 34, tel. 126371. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za, H. Prin ce. Vondellaan 58, tel. 761754; zo, R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266. Wijk 3 - Mors. Haagwegkwartier, Zuid west: za, E.H. Nieuwenhuis-Smalbraak, Bevrijdingsplein 60, tel. 768918; zo, B. Roos, Zocherstraat 1, tel. 766123. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeliwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg, Verhage: R. v. Leeu wen, Hooigracht 48a, tel. 133834; spreekuur 11-11.30 uur in Gezondheids centrum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - S P. Ouwerkerk, Loeve- stein 40, tel. 891037; za en zo spreekuur van 12.30 tot 13 uur in Gezondheidscen trum Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - E. W.F. van Walchren, Oran jelaan 29, tel.152130. Voorschoten - za, B. van Beusekom, Be- resteynstraat 2, tel. 2520; zo, A. Meiman, Leidseweg 128a, tel. 2493. Wassenaar - Noord: J. Huls, Herenweg 19, tel. 13027; Zuid: H.S. Boogaardt, St. van 's-Gravensandeweg 1, tel. 11847. APOTHEKEN Leiden - De avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 6 nov tot 13 nov door Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 124807; Apotheek Voorscho ten. Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. DIERENARTSEN Leiden - Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest. G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. H. Vestjens/M. Vestjens-Raadsveld, Rijn en Schiekade 23, tel 144323. Oegstgeest - IJ. Krol, Pres. Kennedy- 560, tel. 768616. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan,tel. 4641. LEIDEN - Burgemeester en wet houders van Leiden willen bij het aantrekken van bedrijven meer voorkeur geven aan bedrij ven die de huidige werkloosheid in Leiden 'bestrijden'. Dat wil zeggen: bedrijven die veel lager en ongeschoold personeel nodig hebben, bedrijven die deeltijdba nen in het vaandel dragen en be drijven die vrouwen een grotere kans bieden een baan te krijgen. B &i W hadden tot dusver meer het oog op internationale bedrij ven die geschoold personeel no dig hebben ("de werkloosheid in de toekomst"). De beleidsbijstelling is een gevolg van de inspraak op de eerste twee delen van het economisch beleidsplan. De inspraak, het commentaar erop van B en W en recente cijfers over werkloos heid en pendel zijn gebundeld in een deel drie dat wethouder Jos Fase (economische zaken) giste ren presenteerde aan de pers. Het economisch beleidsplan wordt binnenkort behandeld in de gemeenteraad. Door bedrijfsterreinen te ontwik kelen en bedrijven aan te trek ken, wil de gemeente de werk loosheid bestrijden en het enor me aantal pendelaars beperken. Meer lager en ongeschoold werk Dagelijks vertrekken 21.000 mensen naar hun werk buiten de regio Leiden en komen 11.400 mensen juist in de regio om hier te werken. Het percentage werk lozen ligt in Leiden een procent hoger dan in onze provincie en een half procent hoger dan in Ne derland. Bij de mannen zijn vooral bouwvakkers werkloos, bij de vrouwen kantoorperso neel. Na jaren alleen maar "nee" te heb ben verkocht aan bedrijven die zich in Leiden wilden vestigen, is de gemeente sinds kort overge gaan tot actieve werving. Schuttersveld (acht hectare), de Coebel (zes), de Stevenshof (vijf) en Roomburg (dertien hectare) zijn de grotere bedrijfs- en kan- toorterreinen voor de toekomst. Volgens wethouder Fase heeft het actieve wervingsbeleid al re sultaten gehad voor de invulling door kantoren van de hoek Mors singel, de hoek Schuttersveld en de bedrijfsgrond aan de Ples- manlaan. In totaal kan de gemeente nog 38 hectare bedrijfsterrein ontwik kelen. En dat is niet veel, menen wethouder Fase en haar ambte naar Ewald Keijser. Het 'werken' is volgens hen lange tijd een stiefkindje geweest van het 'wo nen'. De gemeente heeft overi gens meer middelen om woning nood tegen te gaan dan werkloosheid te bestrijden. "Maar het is onjuist dat de ge de meente niets kan doen aan de werkloosheid. De gemeente kan minstens bedrijfsterreinen in be stemmingsplannen opnemen en actief bedrijven werven. In de belangenafweging moet je het aantal woningzoekenden naast het aantal werklozen zetten", meent Keijser. "Toen één verdie ping van het kantoorgebouw 'Ca se' (waar nu Heerema zit) lange tijd leeg stond, riep iedereen dat er geen behoefte aan kantoren is. Intussen staan tal van woningen op het Waardeiland leeg; maar dan roept toch ook niemand dat er geen woningen meer gebouwd hoéven te worden". SASSENHEIM - Het aan het begin van de week in deze krant gepu bliceerde artikel over de waar schijnlijke belastingfraude van de vroegere bewoner van de villa aan de Hoofdstraat 63 in Sassen- heim bezorgt de huidige bewo ner van het pand, de familie Van Dam, boze telefoontjes. Het Leidsch Dagblad wil hiermee graag aan het verzoek voldoen te publiceren dat de tegenwoordige bewoners niets te maken hebben of hebben gehad met de met de noorderzon vertrokken vroegere eigenaar van het pand. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaat schappij LekJsch Dagblad B V Hoofdkantoor: Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorglng na 19 30 uur); zaterdag van 16 00-18 00 uur Abonnementsgelden oij vooruitbetaling te voldoen. Bi) automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.v.n. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 153,45 Per post f 75,80 Jaarabonnement 1202,30 per post f 291.70 Plv Alg redactiechef: Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen. Parijs, Washington. Cairo. Rome. Madrid, Stockholm en Djakarta. Directie: G. Koopman

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2