"Burgemeester zit in glazen huis te/cfee agenda Gedragsonderzoek busreizigers goed verlopen Oegstgeestenaar ergert zich aan garage buurman Beroering-in Warmond over goedkope huurwoning Auto rijdt in Miening Voorschoten 's avonds op jacht naar zwerfkatten PAGINA 2 STAD EN RAND WOENSDAG 4 NOVEMBER 1981 WARMOND - In Warmond is nogal wat beroering ont staan over het beschikbaar stellen van een huurhuis aan de neuwe burgemeester mevrouw Hendrickx- Vlaar. De huurprijs (iets meer dan 500 gulden) ge plaatst tegenover het inkomen van het burgemeesters gezin (rond de 100.000 gulden) heeft nogal wat reacties losgemaakt. Emoties zijn niet uitgebleven en de bekende oud-wethou der De Winter heeft inmiddels al duidelijk zijn conse quenties uit dit gemeentebeleid getrokken en is opge stapt uit de woonruimte-adviescommissie. Ook de wo ningstichting 'Warmunda' gaat hij als bestuurslid verla ten, een behoorlijke aderlating voor deze instelling ge zien zijn enorme activiteiten. De woonruimte-adviescommissie, die is ingesteld om advies te ge ven aan B en W over de toewij zing van woningen, wilde op stappen, maar is toch uiteinde lijk blijven zitten. B en W zelf geven aan onder druk van de omstandigheden tot deze tijdelijke beslissing te zijn geko men. De burgemeester slaagde er namelijk niet in een woning in Warmond te vinden. Zij moest dagelijks tussen haar woonplaats Stedebroec cn Warmond heen en weer reizen. Voor de gemeente werd dit in dubbel opzicht een onhoudbare situatie. Men zat niet alleen met hoge reiskosten (ongeveer 1200 gulden per maand), ook het bestuurlijk functioneren van de burgemees ter kwam in het gedrang. Boven dien is een gemeente volgens de gemeentewet verplicht om de burgemeester aan een woning te helpen. Tot voor kort was dit geen probleem in Warmond, om dat men over een ambtswoning beschikte. Die is toentertijd ech ter verkocht. Volgens mevrouw Hendrickx is m Warmond tot nu toe niets te vin den of het is te duur. Ook in de regio leverde het zoeken naar tij delijk onderdak niets op. Uitein delijk besloot de gemeente uit het eigen pakket een premie- huurwoning beschikbaar te stel len. Ook hieraan werd een tijde lijk karakter verbonden en daar mee stapten B en W naar de frac tievoorzitters in de raad toe die het heen en weer gereis toch ook wel onaanvaardbaar vonden en uiteindelijk akkoord gingen met het huis Van der Wijckstraat 3. Kritiek De kritiek bleef echter niet uit. De burgemeester verdiende teveel voor deze woning, zo luidde de reactie. "Het mogen dan wel de duurdere woningen uit het bezit van de woningstichting 'War munda' zijn, maar het blijven toch goedkope woningen", aldus De Winter, oud-wethouder en oud-voorzitter van de woning stichting. "Degenen die ons be sturen moeten een rechtvaardig beleid voeren. Ik ontving als voorzitter van de woonruimte adviescommissie wekelijks wo ningzoekenden. Toen had ik er al de grootste moeite mee dat amb tenaren altijd voorrang hadden. Maar wat nu gebeurd is druist helemaal tegen mijn rechtsge voel in." Het probleem rond het heen en weer gereis van de bur gemeester doet De Winter af met de opmerking dat "anderen die elders gaan werken dat ook heb ben". "Die mensen moeten in ei gen behoefte voorzien. Die staan ze ook niet op te wachten met een woning. Het was uiteindelijk haar vrije keuze om hier burge meester te worden. Als ik tien tot twintig uur per week me jaren lang heb ingespannen voor de huisvesting van anderen in War mond en ik zie dan zoiets dan hoeft het voor mij niet meer." In een brief aan de gemeenteraad bood hij dan ook zijn ontslag als lid van de commissie aan. Hij stoorde zich er met name aan dat B en W de zaak probeerden te rechtvaardigen met de woon ruimteverordening in de hand en dat zo werd gehamerd op de for mele kant van de zaak. Formeel klopt het volgens B en W alle maal. Het inkomen van de wo ningzoekende mag volgens de verordening niet hoger zijn dan IV2 maal modaal om voor een dergelijke woningin aanmerking te komen. 'Modaal' is volgens de loontechnische dienst 34.400 maar Warmond heeft het begrip 'modaal' aan de ziekenfonds grens (plusminus 43.000 gulden) gekoppeld. De woningzoekende mag dus niet meer verdienen dan zo'n 64.500 gulden. Het inko men van de burgemeester schommelt rond de 65.000 gul den (cijfers van het ministerie). Burgemeester Hendrickx geeft dit toe, maar tekent daarbij aan dat met aftrekposten uiteindelijk zo'n 57.000 gulden overblijven waarvan moet worden uitge gaan. De burgemeester: "B en W hebben met dat huurhuis een oplossing gevonden die precies past bin nen de lijntjes van de door de raad opgestelde verordening. Het zijn huizen die zijn gebouwd voor mijn inkomensgroep. De mensen die daar wonen zijn geen sociaal zwakkeren. Er zit geen onrechtvaardigheid in." Huursubsidie De Winter denkt daar ietwat an- ders over. Hij vertelt dat mensen die in rgelijke woningen komen en de huur niet kunnen opbren gen zelfs in aanmerking komen voor aanvullende huursubsidie. Verder: "Formeel mag het vol gens hun berekeningen allemaal wel kloppen, maar sociaal kan zoiets toch niet. Officieel wordt van het hoogste inkomen uitge gaan in het gezin als het om wo ningtoewijzing gaat. Maar ik kijk naar het gezinsinkomen. Dat van haar en haar man samen ligt bo ven een ton en dan een huurwo ning van 500 guldenVoor mensen die met zulke dingen aankomen offer ik mijn vrije tijd niet meer op. Er wordt uit een oogpunt van rechtvaardigheid overal ervan uitgegaan dat je 1/6 van je inkomen moet gaan ver wonen. Zij verwoont slechts 1/10 van alleen haar inkomen." De woonruimte-adviescommissie stond op het punt om De Winter te volgen, maar is uiteindelijk toch maar blijven zitten om nog op het verdere woningbeleid in Warmond invloed te kunnen uit oefenen. Mevrouw Sloterdijk, burgerlid van de commissie is met De Winter van mening dat de burgemeester een duurdere huurwoning had moeten nemen. "Maar zii schiint bepaalde eisen te hebben voor weinig geld. Er staat iedere week een huurwo ning aan de Kloosterwei in de krant voor zo'n 1.300 gulden", al dus Sloterdijk. "Binnenkort krij gen wfj als commissie huizen in de Merenwijk van zo'n 700 gul den per maand te verdelen aan mensen met lagere inkomens, terwijl hier een huis van 500 gul den voor iemand met een hoog salaris aan de neus van de wo ningzoekenden voorbijgaat. Ver der streef je alle mensen voorbij die op de lijst van woningzoe kenden staan. Daar zijn vaak echte probleemgevallen bij, ge trouwde mensen die al jaren thuis inwonen. Die mensen moe ten zich toch opvreten als ze zoiets horen." Sloterdijk: "Wat de burgemeester nu doet is te gek. Een burge meester in een dorp als War mond zit in een glazen huis en dan kun je zoiets niet maken. Van een PvdA-burgemeester zou je toch kunnen verwachten dat zij haar stelling van gelijke rech ten in de praktijk zou brengen. Zij moet alleen al uit hoofde van haar positie weten dat dit niet kan en niet haar koopprobleem ten laste van de Warmonder brengen." Afgang Geen goed woord heeft Sloterdijk over de houding van de gemeen teraad. "Dat was een afgang. Er zijn daaruit zo weinig reacties ge komen omdat het een groep is die zich niet durft te uiten. Het is een raad van ja-knikkers. Onder elkaar praat heel Warmond er over. Progressief Warmond had deze zaak rond hun partijgenote toch veel harder moeten aanpak ken, maar het allerergste vind ik nog de houding van het CDA. Die hebben De Winter goed in zijn hemd laten staan. Zij hadden voor hun toch erg gerespecteer de partijgenoot en oud-wethou der in de bres moeten springen. Het is erg als de 'eigen' partij je in zo'n zaak niet steunt in de raad." Teleurgesteld is vooral De Winter zelf. "Ze hadden een voorbeeld moeten geven in rechtvaardig heid. De raad zei dat het teleur stellend was dat ik ben wegge gaan, maar ze hebben me zelf weggejaagd. Je moet zo princi pieel zijn dat je zoiets niet pikt. Er is weinig over naar buiten ge komen om de woningzoekenden in onwetendheid te laten daar over. Dan kun je die mensen ook niet zeer doen. Politiek is het doodgezwegen omdat het eigen lijk het daglicht niet verdraagt. Ik had het helemaal niet van een PvdA-er verwacht, een partij die zich zo sociaal opstelt, dan zeg ik alleen maar, nou mensen Jammer CDA-fractievoorzitter Heil vertelt dat het CDA en de hele raad er gewoon van uit is gegaan dat de burgemeester snel in het dorp moest wonen. Hij kan zich de be roering voorstellen, maar hij zegt dit wel jammer te vinden, "om dat het maar tijdelijk is". Het ver trek van De Winter betreurt hij, "maar hij was nauwer betrokken bij de woonproblematiek, van daar dat zijn reactie ook feller is". De raad heeft volgens Heil nauwelijks gereageerd, omdat men geen alternatieven had ("De alternatieven die er waren, wa ren te duur") en omdat duidelijk werd gezegd dat het om een tij delijke bewoning ging. "Tijdelijk is uiteraard een rekbaar begrip, maar je mag toch een beetje net heid verwachten en er vertrou wen in stellen dat de bewoning van dit huurhuis door de burge meester niet te lang gaat duren." CDA-wethouder Van Schagen houdt zich op de vlakte over deze aangelegenheid. Van beroering in het dorp zegt hij niets gehoord te hebben. "Of het sociaal verant woord is Je kunt je natuurlijk ook afvragen of het sociaal ver antwoord is om een burgemees ter die ook vaak laat 's avonds hier moet werken, tot diep in de nacht te laten rijden. Het is ook een sociale verantwoordelijk heid van ons om daar een eind aan te maken", aldus Van Scha gen. Weinig reactie ook van de progres sieven. Fractievoorzitter Slinger land vindt wel dat de burgemees ter eigenlijk niet binnen de cate gorie woningzoekenden valt waar de gemeente zich op moet richten bij het verdelen van haar woningen. "Maar dat betekent niet per definitie dat de besluit vorming fout is." Hij vindt zelf het beschikbaar stellen van deze woning aan de burgemeester on rechtvaardig en ook hij begrijpt de onvrede in Warmond goed. "Maar wat kunnen we daarmee doen, als zij voldoet aan de re gels." Dat het hierbij ook nog om een PvdA-burgemeester gaat stelt hem extra teleur. "Het is ook een stukje eigen verantwoor delijkheid van de burgemeester. Je moet aanvoelen hoe de situa tie in Warmond ten aanzien van de huisvesting is. Persoonlijk heb ik het er in ieder geval moei lijk mee. Af en toe denk ik wel eens: er zou in zulk soort geval len wat minder formeel moeten worden opgetreden, maar ja.. Zowel Slingerland als Heil zijn van plan de ontwikkeling rond de huisvesting van de burgemeester scherp in de gaten te houden en na verloop van tijd vragen erover te stellen als zich niks wijzigt. De tijdelijkheid die zij zo essentieel vonden bij hun beslissing stelt volgens De Winter echter niks voor: "Drie jaar is ook tijdelijk, maar veel te lang. Wij hebben geen enkele zekerheid over die tijdelijkheid." De burgemeester zelf: "Als ik puur uitga van de woonverordening dan kan ik daar blijven wonen. Maar voor de eigen behoefte zou ik ook graag snel een andere wo ning willen hebben. Voor ons is dit een tijdelijke huisvesting." Tijdelijk omschrijft zij zelf als 'het moment waarop ik mijn huis verkocht heb en een ander huis heb gevonden dat past bin nen mijn inkomen." "Dat kan lang duren, ik kan niet koffiedik kijken, maar wat ons gezin be treft is het liever vandaag dan morgen." Zijzelf doet de beroering af met de opmerking dat op alle overheids handelingen boosheid van wie dan ook volgt. "Grappig is eigen lijk dat anders vaak wordt ge zegd dat een burgemeester van zijn voetstuk af moet komen en tussen de burgers in een rijtjes huis moet gaan wonen. Nu woon ik in een rijtjeshuis en nu zeggen ze dat dat door mijn inkomen niet kan." Mevrouw Hendrickx blijft er zelf bij dat het wel kan. "Ik vind dat ik als socialist niet in een woningwetwoning mag gaan wonen met mijn inkomen, maar dat ik wel net als iedere an dere Nederlander in een woning terecht mag die voor mijn inko menscategorie gemaakt is." Zij zegt dat "alles natuurlijk gevoe lig ligt wat een burgemeester doet, omdat dat ook interessant is." "Er horen heel veel leuke dingen bij het werk, maar dit is verve lend in het vak." CHARLES LENNARTZ WOENSDAG Endegeest - commissie Endegeest, 17.30 Stadhuis - raadscommissie onderwijs en samenlevingsopbouw, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, 'Kung Fu'-Janusz Kijowski, ook don. 20 en 22.15 uur. LAK-cinema - Levendaal 150 film, 'So laris' van Andrej Tarkovski, 20 en 22.30 Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen; don soos met films en informatie programma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, meisjes-telefoon, 16-22 uur. Buizerdhorst 17 - inl. over Baha'i geloof, avond Amnesty International, 20.30 u Gemeentehuis - raadsvergadering begroting, 20 uur. Voorschoten - gemeentehuis, sie welzijn, 20 uur. Warmond - gemeentehuis, c nancién en economische aangelegenhe den, 20 uur. DONDERDAG 20 u Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, tel. 216180/149324. Stats Jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vr soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bemhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel 142505. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Kung Fu'-Janusz Kijowski, 20 en 22.15 Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film The Magnificent Ambersons' van Orson Welles, 20 en 22.15 uur. Wassenaar - Huize Willibrord, avond voor alle Wassenaarders in kader van 50-jarig bestaan, 20 uur. Voorschoten - gemeentehuis, sie openbare werken, 20 11 Zoeterwoude - gemeentehuis, c sie openbare werken en ruimtelijke or dening, 20 uur. Warmond - gemeentehuis, extra raads vergadering, 20 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 30 tot 6 nov door Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, tel. 121060; Apotheek Noord Hofland, Thorbecke- weg 3, tel. 762877. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4841. Raad van State moet uitspraak doen LEIDEN - Het vervoersonderzoek dat NZH, Centraal Nederland en West—Nederland op 3 november van 12.00 uur tot 20.00 uur heb ben gehouden op de buslijnen in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten en Zoeterwoude is goed verlopen. Volgens NZH-- woordvoerder Leeuwenburgh zijn er vrij veel gegevens binnen gekomen. Nu achteraf hoeft er volgens Leeu wenburgh ook niet meer ge rouwd te worden over het feit dat er in verband met de financiën geen twee dagen kon worden geenqueteerd (het rijk wilde daar geen subsidie voor geven.) "Aan één dag hebben we echt vol doende gehad door de grote be reidheid van de passagiers om mee te werken", aldus Leeuwen burgh. "Hadden we er nog een dag aangeplakt, dan was boven dien het risico groot geweest dat Burgerlijke stand Geboren: Emile Vincent zv. N.J. den Tex en S E. van der Holst. Süleyman zv. A. Akdeniz en D. Akdeniz, Mehmet zv. A. Akdeniz en D. Akdeniz, Jannie Anne- maria dv. G.J. van den Haak en J.M Ra- vensbergen, Rogier zv. A.L. van der Weyden cn C.J Baart, Marcel zv. A.J.P. Akerboom en J.A. Kraska, Annemiek dv. C. Feenstra en S.C.M. Holswilder, Cornelis Jan zv. C. Schuitemaker en D. Plokker. Gerritje Petronella dv. H.GThM van Nobtlen en P Guijt. Roas Christiaan Willem zv. C E. Borst en J.H. Verhoeff, Michiel zv. G. van der Plas en C. Galjaard, Pieterncl dv. J. Boer en V B E Seholte. Esther dv C H van der Bent en H. J. van der Marei. Ste ven zv. W.P Ranselaar en E.A L. de LannOe de Betrancourt, Marina dv. P. van der Niet en M C.A Caspcrs. Huig zv. W. Hoek en H. van der Plas. Neeltje veel mensen voor de tweede keer een formulier onder hun neus hadden gekregen. Op die ene dag was het al zo dat mensen uitrie pen: dat is de vierde keer dat ik wordt gevraagd om dit in te vul len". De enquête werd gehouden, omdat de busmaatschappijen een goed inzicht willen verkrijgen in het huidige reizigersgedrag. Aan de hand van de binnengekomen ge gevens zal in de toekomst bij voorbeeld worden bepaald of aanpassingen in de üjnvoering noodzakelijk zijn. Het zal overigens nog wel eventjes duren eer de resultaten van dit onderzoek op tafel liggen. Leeu wenburgh: "De formulieren wor den nu door een bureau uit Utrecht gesorteerd. Daarna gaan ze de computer in. Ik schat dat het nog wel twee maanden zal duren totdat wij de kale cijfertjes tot onze beschikking hebben". dv. A. van Duivenvoorde en J. van Bee- len, Niels zv. J Chr. Groenendijk en W C. van Polanen. Vanessa Maria dv L.J. VerhoefTen H Noort. Johanna Ger- rigjen dv. G. Plug en J.C. Hoek. Mnana dv. M. Chemlali en F. Amjahdi, Jennifer Danielle dv E L. Fopma en A L. Bon nes. Carolicn dv. A.B.L. de Jonge en A. Bruins. Christian Alexander zv. J. Scho- neveld en H. van der Plas, Jacqueline Dorothée dv J.F.M. Arends en L.K. Kaï- ler, Hendrika Cornelia dv. M. Plug en H.C. Njjgh, Corine dv. C. Knoester en A. Remmelts, Laura dv. H.F. Plasmeijer en Th.H.J. Wijsman, Lisette dv. A. van den Akker en F,.P. van der Wilk. Ondertrouwd: Th.J. Smit en *M. Mi chael, J.M. Roossenmaallen en C.E. Mens. Ph C van den Berg en P.J. van der Mee. L.J F. Mulder en L J. Uitman, M G. Opmeer en I Z. Kooistra. H.W. Sommer en A. Dekker. Getrouwd: E.F. King en W.C.J J. Over- dijk, M H Boekee en Th J. Vreeken, J H A. Meiman en J. Kuiken. Schrijfavond Amnesty International (afdeling Oegstgeest) houdt aanstaande vrijdag een schrijfavond. Kaar ten, die worden verstuurd naar Tsjechoslowakije, kunnen op die avond worden verkregen. De avond vindt plaats in het Ge meentecentrum aan de Lijtweg, van acht tot tien uur. Postzegels De postzegelvereniging "De Rijn streek" organiseert aanstaande zaterdag in het Dorpshuis in de Hoofdstraat in Leiderdorp. Mensen die postzegels willen ruilen, kunnen een tafei huren (telefoon 01717-3000). De zaal is open van tien uur tot vijf uur. De entree is 1,50 voor volwas senen. Kinderen betalen twee kwartjes. Componisten In het kader van de najaars Kul- turele Weken in Wassenaar wordt vanavond een program ma gegeven rond de twee com ponisten Chopin en Messiaen. In het gebouw van de Protestan ten Bond aan de Lange Kerk- dam zal een inleiding worden gehouden door mr. C. van der Putte waarna onder andere film- en muziekimpressies over beide componisten volgen. Expositie In 't Voorhuis' aan de Voorscho- tense Voorstraat exposeren de schilderes Nel Pot en de etser André de Regt. De uit Leid- schendam afkomstige Nel Pot is aanwezig met pentekeningen, olieverschtlderijen en pastel- s.André de Regt uit Voorscho ten heeft etsen en kleurpotlood- tekeningen in de expositieruim te hangen. DEN HAAG/OEGSTGEEST - De Raad van State gaat opnieuw be kijken of de gemeente Oegst geest zorgvuldig is geweest bij het verlenen van een vergunning voor de bouw van een garage in een tuin aan de Willem de Zwij gerlaan in dat dorp. Oegstgeeste naar G. D. Caspari ergert zich nu al weer een paar jaar lang groen en geel als hij tijdens de maaltijd naar buiten kijkt; zijn oog wordt onaangenaam getroffen door een forse muur. Wat eens een weelderig groen uit zicht met veel licht was, is nu een donkere, sombere, vochtige hoek geworden. Zijn buurman metselde er een muur en zette er een groot puntdak bovenoD. „De VOORSCHOTEN - In het Cultu reel Centrum is met ingang van vandaag een tentoonstelling te bezichtigen met als onderwerp "Grafiekmap 25 jaar Culturele Raad Noord Holland". De ten toonstelling duurt tot 28 novem ber. Van maandag tot en met vrijdag is de expositie te zien van twee tot vijf uur. gemeente heeft de zaak nooit van mijn kant bekeken", zei de Oegstgeestenaar gisteren voor de Raad van State in Den Haag. Drie jaar geleden had hij dit ook al tegen het hoogste rechtscollege in het land gezegd. Toen gaf de Raad van State hem gelijk en zei dat de gemeente het huiswerk moest overmaken: „het besluit is genomen in strijd met het alge meen beginsel van behoorlijk be stuur". Met andere woorden: de gemeente is onzorgvuldig te werk gegaan. Nu drie jaar later, blijkt er volgens Caspari nog maar weinig te zijn veranderd. „De zaak is door de gemeente nog steeds niet goed bekeken". Er zijn volgens hem wel ambtenaren bij zijn buur man poolshoogte komen nemen, maar „ik heb ze nooit gezien". Volgens Caspari wordt er wel met het ruimtegebrek van zijn buurman rekening gehouden, maar niet met het feit dat de tuin van Caspari te klein is. Het is dan ook een oneerlijke zaak, vindt Caspari. De woordvoerder van de gemeente Oegstgeest zei gisteren dat de zaak wel degelijk is onderzocht voor er een vergunning werd ver leend. „Wij menen dat het onder zoek voldoende heeft aange toond, dat ons besluit van toen niet onzorgvuldig is genomen". Caspari meende echter dat de ge meente met deze uitspraak de Raad van State aanvalt. Want die had immers gezegd dat de ge meente niét juist heeft gehan deld. De Raad van State zal 15 december uitspraak doen. ZOETERWOUDE - Vermoe delijk door een stuurfoutje raakte er gisterochtend in aan de Miening een wagen te water. Beide inzittenden moesten met lichte verwon dingen aan het gelaat naar het ziekenhuis worden ver voerd. De auto, zo bleek al ras, was geheel vernield. VOORSCHOTEN - Het is nodig om de bomen in de Voorschoten- se Voorstraat te snoeien. Voor het uiterlijk van de straat en om het behoud van de bomen ook in de toekomst veilig te stellen, zo meent de gemeente Voorscho ten. Afhankelijk van de weersomstan digheden zal het v/erk worden uitgevoerd in de periode van half november tot eind december van dit jaar. VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten gaat weer actie on dernemen tegen zwerfkatten. In het verleden heeft men al vaker katten gevangen, maar nu blijkt het opnieuw nodig te zijn. Met name rondom de Rossinidreef, de Paganinidreef, de Puccini- dreef en in de nabijheid van het bejaardentehuis Adegeest zullen vangkooien worden uitgezet. De gemeente waarschuwt de inwo ners van Voorschoten hun kat ten tijdens de vangactie binnen te houden of ze in elk geval te voorzien van een goed halsband je. Bij het ophalen van de kooien kunnen de huiskatten dan van de zwerfkatten worden onder scheiden. De vangperiode is tus sen 8 november en 19 december tussen acht uur en twaalf uur 's avonds. LEIDSCH &i DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Letdsch Dagblad B V LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag var. 16 00-18 00 uur Abonnementsgelden Dij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden Adjunct-hoofdredacteur: uitsluitendigiro 3203571 R. D. Paauw t v n D.mi.te Hok),ng BV Kwartaalabonnement 153.45 Per post f 75.80 Jaarabonnement I 202.30 per post f 291.70 Losse nummers f 0,75. Directie: G. Koopman Plv. AJg. redactiechef: Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten os. in: Bonn, Brussel. Londen. Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm en Djakarta

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2