Aanleg fietspad langs Nieuweweg sterk vertraagd jllsirrk 0=,e/cfee agenda Grondonderhandeling in impasse Mogelijk meer groen op raadhuisplein in Wilhelminapark LEZERS SCHRIJVEN STAD EN RAND MAANDAG 26 OKTOBER 1981 Jongen raakt gewond na intrappen ruit OEGSTGEEST - Een 16-jarige jon gen is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaar gewond geraakt na het intrappen van een ruit van een slagerij aan de Irislaan in Oegstgeest. De jongen, die te diep in het glaasje had gekeken, trapte de ruit uit baldadigheid in. Toen hij zijn been terugtrok, sneed hij zich flink aan het glas. Een slagader lijke bloeding was het gevolg. De jongen werd met grote spoed naar het academisch ziekenhuis gebracht, omdat hij veel bloed had verloren. Opnieuw veel baldadigheid in Oegstgeest OEGSTGEEST - De Oegstgeester rijkspolitie heeft het afgelopen weekeinde weer veel last gehad van baldadigheid. Zo werden verschillende auto's beschadigd. Ook werd er ingebroken bij het zwembad Poelmeer, waar drie honderd gulden en een onbe kend aantal pakjes sigaretten werden gestolen. De Oudenhofschool kreeg even eens bezoek. Hier werd niets ge stolen. De politie moest weer in actie ko men bij de oude Springplank- school, waar jeugdigen in het weekeinde verder gingen met de sloop die vorige week maandag was begonnen. ZOETERWOUDE - De aanleg van een rijwielpad langs de voor fietsers gevaarlijke Nieuweweg, die Zoeterwoude- dorp met de Weipoortseweg verbindt, zal zoals de zaken zich nu laten aanzien nog lang op zich laten wachten. De onderhandelingen tussen de gemeente en de eigenaren van de grond, waarover het fietspad moet gaan lopen, verkeren in een impasse. Het kardinale punt bij die onder handelingen is de breedte van het fietspad. De gemeente heeft voor de aanleg van het fietspad een ^trook grond van twaalf me ter breed nodig. Voor de eigena ren (boeren) blijft er dan slechts een smal stukje grond over waar geen goede bedrijfsvoe ring op mogelijk is. Het is levensgevaarlijk te fietsen op de Nieuweweg, zo zegt de rijkspolitie. Dat blijkt overigens wel uit deze foto (foto Jan Holvast). J De plannen voor het fietspad tus sen de Weipoort en de dorpskern dateren uit 1978. Toen besloten burgemeester en wethouders van Zoeterwoude een onderzoek in te stellen naar de mogelijkhe den voor een fietspad langs de Nieuweweg. Een handtekenin genactie van bezorgde Weipoort- bewoners zette de plannen extra kracht bij. Eind 1978 kreeg de ge meente van Provinciale Water staat een subsidie toegezegd. In september 1979 ontving Zoeter woude het bericht van de provin cie dat de aanzet tot verbetering van de Nieuweweg opgenomen was in de plannen voor 1980, de eigenlijke uitvoeringen van de plannen zouden in 1981 begin nen. In september 1980 schreef het gemeentelijk informatieblad "Dichterbij" dat alles rond was op de werving van de grond na. Geheel in strijd met de waarheid berichtte "Dichterbij": "Met de grondeigenaren is de gemeente reeds in onderhandeling" en "Het wachten is nu alleen nog op het bereiken van overeen stemming inzake de grondaan kopen". Deze zinnen zijn bij de beide grondeigenaren Belt en Verstee- gen verkeerd gevallen. Door de ze formulering werd de publieke opinie zodanig beïnvloed dat het Jeek of het uitblijven van het fietspad een kwestie van onwil van de kant van de boeren was. Terwijl het eerder een kwestie was van niet kunnen omdat daar mee een verantwoorde bedrijfs voering in gevaar kwam. Belt: "Ik heb bij de aanleg van het sportpark "Haasbroek" al een derde van mijn grond aan de ge meente verkocht. Door een ande re bedrijfsopzet heb ik m'n be drijf rendabel kunnen houden. Maar wanneer de gemeente mijn kavel van 25 meter breed met 12 meter inkort, kan ik daar niks meer mee beginnen. Daarnaast moet ik dan met mijn vee en trac tor met werktuig niet alleen over de Nieuweweg, maar ook nog eens over dat fietspad plus groenstrook. Hiermee is een on mogelijke barrière ontstaan". Aantrekkelijk Belt voelt veel meer voor grond ruil. Dat is volgens hem de enige oplossing. "Ik heb daar met en kele boeren, die bij de ruil be trokken zouden zijn, al over ge sproken. Ook met burgemeester Houdijk heb ik hier contact over gehad. Het plan zou voor alle be trokkenen aantrekkelijk zijn, al zijn de financiële consequenties natuurlijk wel voor de gemeente. Maar zij zijn dan ook degenen die met het voorstel kwamen", zo meent hij. Belt krijgt de indruk dat de ge meente niet zo'n haast heeft met de aanleg van het fietspad. "Twee maanden geleden had ik met de gemeente contact over de mogelijkheid van grondruil om uit de huidige patstelling te ko men. Door de grondruil zou én het fietspad kunnen worden aan gelegd én zou de gemeente een stuk grond naast 'Haasbroek' in handen krijgen, waardoor ze de voorgenomen uitbreiding van het sportpark zou kunnen uit voeren. Maar er is nog steeds niets gebeurd en daaruit blijkt toch dat men bij de gemeente he lemaal niet zo hard loopt. Ze ont plooien te weinig activiteiten. De problemen die de aanleg van het fietspad met zich meebrengt, worden tot het allerlaatst be waard". Het andere landbouwbedrijf, dat grond aan de gemeente zou moe ten verkopen, is dat van Verstee- gen. Hij kampt met hetzelfde probleem als het bedrijf van Belt: er blijft een te smal stuk grond over dat vrijwel niet te be werken is. Wat het fietspad gaat kosten is nog niet duidelijk. Kruithof: "Deze kosten zijn volledig afhankelijk van de prijs die we voor de grond moeten betalen. Wanneer de prijs te hoog is, maar we ze toch betalen, verpesten we de grond markt door het scheppen van een precedent. Daarbij komt nog de vraag of Gedeputeerde Staten zo'n duur project goedkeuren. Maar als gemeente ga je natuur lijk afwegen of de prijs en het be lang van zo'n fietspad wel over eenstemmen. Met andere woor den: is 't het waard?" Schampen Globaal Eigenaresse mevrouw Versteegen- Vink: "We horen helemaal niets van de gemeente. Ze zijn één keer met een makelaar bij me ge weest. Toen is er wat globaal ge praat en verder heb ik niets meer gehoord". Gemeentesecretaris Kruithof geeft toe dat de onderhandelingen moeizaam verlopen. "De onder handelingen hebben tot nu toe geen vruchten afgeworpen. Het blijft een kwestie van vraag en aanbod. De prijs wordt te hoog door de zakelijke problemen van de boeren. Ik heb daar alle be grip voor, het is tenslotte hun bo terham. Het smalle kavel maakt de onderhandelingen zo moei lijk, maar de gemeente heeft geen grond in de directe omge ving, zodat grondruil niet moge lijk is". Hij is wel van mening dat er snel een beslissing moet val len, zodat iedereen weet waar hij aan toe is. Volgens een woordvoerder van de rijkspolitie is dit zeker het geval. Het blijkt dat er op de weg voor fietsers een levensgevaarlijke si tuatie bestaat. Er komen veel klachten binnen van automobi listen die bomen langs weerszij den van de weg schampen bij het passeren van tegemoetkomend verkeer. "Je moet er niet aan denken dat daar nog een fietser tussen zit", zo zegt de politie woordvoerder. Hij noemt met name de donkerte en het feit dat alle bromfietsers verplicht zijn de Nieuweweg te nemen (het Molenpad en de twee Kerkepa- den zijn voor bromfietsers verbo den terrein) als oorzaken voor de onveilige situatie. Een ander bijkomend probleem is het sluipverkeer. 's Morgens en 's middags heeft dat, precies op de tijden dat kinderen fietsend naar school gaan, een enorme om vang. Het Zoeterwoudse indus trieterrein is de grote boosdoe ner. Bewoners van de Weipoort seweg hebben onlangs een paar keer de weg geblokkeerd om te protesteren tegen de enorme overlast die het sluipverkeer (vooral uit Zoetermeer afkom stig) veroorzaakt. Volgens vele betrokkenen maakt het sluipver keer de Nieuweweg zo onveilig. Het terugdringen van dit ver schijnsel zou de aanleg van een kostbaar fietspad misschien wel overbodig maken. DIRK JAN ROELEVEN MAANDAG Leiden - De Regenboog, Merenwyk groep van Amnesty Leiden houdt schrijfavond, 20 uur. Leidse Volkshuis - dinsdagochtend formatie over vrouwen in de overgang 9.30 uur, inl. 149180. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.31 Werklozen Advies Centrum - Breestraa 19. ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, am teurfotografie, 20 uur. Ver. Ouders van Drugsverslaafden Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547. Wassenaar - gemeentehuis, commiss onderwijs, 19.30 uur. Leiderdorp - gemeentehuis, gemeente raad, 20 uur. Muzenhof -modeshow, 20 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 23 okt tot 30 okt door: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 120552; Apotheek Boekmer, Florijn 19, Leiderdorp(Win kelhof), tel. 894400. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Ljjtweg 7, tel 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Na ongeluk naar huis gevlucht OEGSTGEEST/KATWIJK - Een Katwijker is gisteravond kwart over tien bij de hoek Bui- tenlust op de grens van Oegst geest en Rijnsburg uit de bocht gevlogen. Hij belandde op het fietspad en schoot de voortuin van een koffietent in. Het daar staande stenen muurtje ramde hij. Zijn auto liet hij staan. Zelf reed de Katwijker met een andere auto mobilist mee naar huis. Daar werd hij door de rijkspolitie van Oegstgeest een kwartier later op gehaald. Op het bureau bleek dat hij teveel had gedronken. Mode In het bibliotheek- en muziek schoolgebouw 'Muzenhof is vanavond een modeshow. Deze wordt georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Centraal staat de wintermode voor dames en he ren. Aanvang acht uur. Morgenavond zijn in hetzelfde ge bouw aan de Lciderdorpse En- gelendaal drie korte films te zien van Bert Haanstra. Ook de ze beginnen om acht uur. Daar na treedt er nog de percussie groep 'Naque' op. Anders Warmonders die belangstelling hebben in creatieve bezigheden kunnen elke dinsdag terecht bij 'Helemaal Anders', een bijeen komst in de Sweilandstraat 51. Daar worden adviezen en in lichtingen gegeven over handvaardigheid op allerlei ge bied. Er zijn al twee cursussen van start gegaan, volksschilde ren en zijdebloemen maken. Wandkleden, poppen maken en brooddeegfiguren staan verder op het programma. Belangstellenden zijn trouwens niet verplicht een cursus te vol gen. Alleen advies inwinnen kan ook. Speciale middagen of avonden zijn gepland met het oog op de komende feestdagen. Elke dinsdag van tien tot vier uur is de ruimte open. Flipperen In Voorschoten wordt vanavond, na de kubuskampioenschappen, een flipperkampioenschap ge houden. Vanaf negen uur tot tien uur kunnen de besten zich meten in de Lindehoeve. De winnaar is een jaar lang de flip- perkoning van Voorschoten. i Fietsen i ede kon zaterdag in Leiderdorp. LEIDERDORP - Onder het motto "Geen nieuwe kernwapens in Europa" werd zaterdag door het comité "Leiderdorp voor Vrede" een actie gehouden, waaraan werd deelgenomen door D'66, EVP. IKV. PPR, PSP, PvdA. SP, de Rooie Vrouwen, Vrouwen Voor Vrede en de werkgroep Stop de Neutronenbom, 's Ochtends werd tijdens buiig weer een demonstratieve fiets tocht door Leiderdorp gehou den, waarin door ongeveer hon derdvijftig belangstellenden werd meegereden. In de middag vond op het terrein vóór de Scheppingskerk een manifesta tie plaats, waarop onder andere het woord werd gevoerd door Kees -Ploeger, vertegenwoordi ger van het Interkerkelijk Vre- Manifestatie voor vrede trekt ruim honderd deelnemers desberaad (IKV) en Aad Wijs man, een zogenaamde site- wachtweigeraar. Dat is een sol daat die weigert opslagplaats voor kernwapens te bewaken. Wijsman is daarvoor onlangs door het Hoog Militair Gerechtshof veroordeeld tot drie weken on voorwaardelijke gevangenis straf. Deze manifestatie werd door ruim honderd mensen be zocht, voor Jan Preenen (een van de organisatoren en lid van de Leiderdorpse PSP) voldoende reden om tevreden te zijn over de vredesdag. Aan de kraampjes kon het publiek informatie krijgen over de be-' doelingen van het comité en zich opgeven als deelnemer aan de vredesdemonstratie, die zater dagmiddag 21 november gehou den wordt in Amsterdam. Aan het eind van de manifestatie af gelopen zaterdag hadden zich bijna zestig mensen aangemeld. Deze zullen door het Leiderdorp- se vredescomité per bus naar Amsterdam worden vervoerd. Burgerlijke stand Burgelijke stand Leiden. Geboren: El mer Johan zv. G.L.J.M. van Luxemburg en P.J.C.M. Hendriks, Tessa Helena Es- mé dv. H.F. van den Eshof en M.L. Hardwick, Mirjam Louise Bianca dv. D.F. Duin en J. Pennenburg, Ewoud Hendrik zv. Th. van der Mark en G. Sou- verijn, Kevin zv. J.A.M. van Egmond en J. Nievaart, Pieter Frank Lloyd zv. M. Ottevanger en M.A. Ford, Jozetta Jolan- da dv. R. Seriier en J.J.W. van Trooyen, Helena Cornelia dv. W.A.J. Kaptein en M.J. Angevare, Gijsbert Cornelis Mari- nus, zv. C.M. van Eek en E.C.M. Bulder, Cornelis zv. D. van Rijn en H. Mos, Jan- neke Magdalena dv. J. ten Kate en L.M. Brandenburg, Cornelis Pieter zv. P. Barnhoorn en A.J.E. van der Hoeven, Pieter Hans zv. H.A. Riedijk en H.F.C. Rombouts, Mie-Kie dv. W.M. Man en Y.L. Tang, Wendy dv. W.J.G. Diederiks en C. Colpa, Marjolein Joanna Maria dv. H.J. van der Woerd en W.A. van Noort, Bram Leendert Arie zv. H.A.W.M. Kneppers en W. de Jong, Daniël zv. D. Schaap en H.J. van Klaveren, Dirk-Jan line dv. J.A.Th.G. van der Zalm C.F.P. van der Weijden, Fleur dv. Rombaut en M.E.J. Weber, Matjan dv. a dv. P. van den Oever en A. van Dui venvoorde, Johannes Benjamin zv. M.M. Snel en G W. Mijs, Willem Pieter Kornelis zv. W.E. Fibbe en F. Eefting, Niels zv. W.J. van Dijk en B.L. Niels, Chantal dv. J. la Lau en S. de la Rie. Overleden: P.J.J. Geurts, (1907) man, I. Vermond, (1915) man, J.W. Peek, (1899) man, H.J. Groenen, (1912) man, G. Haas noot. (1897) vrl., A. Dijkstra, (1904) man. OEGSTGEEST - De gemeente Oegstgeest bekijkt momenteel of er nog meer groen kan worden meegenomen bij de inrichting van het pleintje voor het ge meentehuis. Met de verbouwing van het raadhuis is ook het voor pleintje in het Wilhelminapark helemaal vernaderd. Er is een soort leefkuil ontstaan, waar nog wat bomen moeten worden aan geplant. De bewoners van het Wilhelmina park waren echter helemaal niet zo tevreden met de nieuwe mo derne situatie. Zij hadden onder andere liever het bestaande groen behouden gezien. In een brief aan de gemeente lieten zij dan ook duidelijk hun teleurstel ling blijken over de nieuwe in richting van het Wilhelminapark. Bovendien boden zij de gemeen te bij de opening van het raad huis een historische foto aan van het plein en het raadhuis waarop duidelijk veel meer groen te zien was dan in de huidige situatie. Inmiddels is er overleg geweest tussen de bewoners en de ge meente en zijn volgens een woordvoerdster van deze laatste instantie "de gemoederen be daard". "De mensen zijn natuur lijk geschrokken van het pleintje zoals het er nu ligt. Maar het is nog niet helemaal af. In novem ber worden bomen geplant. Mo gelijk gaat de gemeente nu nog wat meer groen plaatsen om de bewoners tegemoet te komen. Het plan voor de groenvoorzie ning wordt nog eens bekeken." "Toen het gemeentehuis in ge bruik genomen werd, was er een Vernielingen LEIDEN - In de Spar aan de Brahmslaan heeft de Leidse poli tie zondagochtend twee Hage naars, 21 en 22 jaar oud, aange houden. Het tweetal had een enorme schade aangericht. Het groente— en fruitvak was over de vloer gegooid en het plafond naar beneden getrokken. Daar naast hadden de Hagenaars drank genuttigd en flessen kapot gegooid op de grond. heel rommelige situatie op het voorpleintje. De fietsen van de ambtenaren stonden daar in fiet senrekken, er was nog geen groen, er stonden zelfs nog con tainers en de kinderen die in de 'leefkuil' crossten met hun fiet sen veroorzaakten overlast. Dat beeld heeft de bewoners natuur lijk in het begin doen schrikken, maar het plein was en is gewoon nog niet af. Wat de fietsende kin deren betreft vind ik persoonlijk dat kinderen misschien best zo'n speelgelegenheid moeten kun nen gebruiken. De fietsen en de containers zijn nu verdwenen en met de aanplanting van het groen moet nog even gewacht worden in verband met het sei zoen", aldus de gemeentewoord voerster. Bromfietser gewond na aanrijding VOORSCHOTEN - Een brom fietser is zaterdagmiddag in Voorschoten gewond geraakt aan zijn enkel, toen hij in bot sing kwam met een auto. Het ongeluk gebeurde rond half vier op het kruispunt Diepen- broucklaari en Frans Liszt- laan. Volgens de politie ver leende de 16-jarige Voorscho tenaar op de brommer geen voorrang aan de 41-jarige be stuurster van de personenau to, eveneens inwoonster van Voorschoten. Vredesactie Floresstraat In het artikel over de vredesactie in Leiderdorp, dat donderdag in het Leidsch Dagblad verscheen wordt gezegd dat het jammer is dat het CDA niet wordt vertegen woordigd, omdat de meningen van het bestuur verdeeld waren. Van de WD kwam geen reactie. Als plaatselijk secretaris van de Reformatorisch Politieke Fede ratie vind ik dit artikel niet hele maal eerlijk daar ook onze plaat selijke afdeling van de RPF is ge vraagd om mee te doen. Dat wij niet meededen is zo uit het verslag te vernemen, dezelfde re den als het CDA: ook ons be stuur was verdeeld. Een vredes actie kan van harte worden aan bevolen, doch het heeft alleen zin als over heel de wereld de wa pens zouden worden neergelegd. Een eenzijdige bewapening heeft geen zin. Het streven naar vrede is een goede zaak. F.W. van Vliet secretaris RPF Brittenburg 7 Leiderdorp. In de rubriek Steeds van afgelopen dinsdag stond onder het kopje "Opknapkoop" een verhaaltje over twee leegstaande, dichtge timmerde panden in de Flores straat. De gemeente heeft die panden opgekocht om ze zelf goedkoop op te knappen. Een experiment. Omdat de opknapkoop meer een afknapkoop is geworden en het wachten op geld nu wel erg lang gaat duren, lijkt het mij verstan dig als de gemeente eens gaat denken aan andere mogelijkhe den met de leegstaande panden in de Floresstraat. De gemeente zou in dit geval na melijk ook nog geld kunnen be sparen in plaats van uit te geven. Ik zou zo een handjevol mensen weten te vinden die het van de gemeente willen kopen, zelf op knappen en bewonen. Van veel mensen in de Floresstraat hoor de ik dat ze wel familie of kennis sen bezitten die aan dat "experi ment" liever vandaag, dan mor gen willen beginnen! Tonie Bender Floresstraat 21 Leiden LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V. Hoofdkantoor: Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16 00-18 00 uur Abonnementsgelden Dij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden Adjunct-hoofdredacteur: uitaluitendgiro 3203571 R. D. Paauw t.v.n. Damiate Holding BV Kwartaalabonnement f53,45 Per post f 75.80 Ptv Alg. redactiechef: J. M. J. Post ^abonnement. Rubri6kchels: po?1291.70 J. Kroon (stad) Losse nummers I 0,75, Directie: G. Koopman Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn. Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm en Djakarta. Redactie stad en randgemeenten tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2