Spandau toont zwakteAZC aan Oude tijd herleeft niet voor Zian/V. KRV- Kansloze nederlaag LZ'86 inVeenendaal Zoetemelk bedwingt Spaanse bergreus Stand gelijk in VS- worldseries honkbal dames kloppen SVLV: 3-0 MAANDAG 26 OKTOBER 1981 PAGINA 15 BERLIJN - Vooraf was het al vpor bijna honderd procent zeker dat AZC/Microlife zich zou kwalificeren voor de hal ve finales van de strijd om de Europacup voor landskam pioenen. De Alphense water- poloploeg slaagde ook in die opzet. Maar in Berlijn ging het allemaal veel moeizamer dan vooraf werd gedacht. Na de 18-5 overwinning van vrij dag op Göteborg begon AZC zaterdag zeer optimistisch aan het treffen met Spandau '04, de huidige vice-kam- pioen van Europa. De ont moeting werd een catastrofe voor AZC. dat verzuimde de mouwen op te stropen en met een 12-6 nederlaag weer terug in de wachtkamer van het continentale toppolo werd Gistermorgen vroeg trachtten de Alphenaren dat blameren de verlies tegen het onbedui dende Engelse Sutton enigs zins goed te maken. Maar'na een 6—1 voorsprong halver wege zakte de ploeg van coach Domburg wederom ver terug. De 9-5 zege was nog wel voldoende voor plaatsing, maar verder was er geen reden om tevreden naar huis te keren. Juist nu AZC op het punt lijkt te staan om definitief -vorig jaar was de ploeg al finalist in Wel kwalificatie, "maar we weten waar we aan toe zijn" de Europacup 2- naar de top door te stoten, laat men het lelijk afweten. Met de komst van de Roemeen Radu Mirea hebben de Alphenaren meer (internationale) klasse in hun bagage. Als collectief tel' men echter nog zwakke plek ken. Die werden door Span dau gevoelig blootgelegd. Al fred Balen zwaait daar al ven jaar de scepter en maakte in die tijd van zijn ploeg een geslepen formatie die elke te genstander met een zone-ver dediging tegemoet treedt. AZC weet dat al lang. Twee jaar terug immers werden de Alphenaren op die manier zo wel in Klagenfurt (6-5) als in Belgrado (5-2) door de Duit sers verslagen. Maar men heeft nog steeds geen ant woord op het Duitse spel. dat deze zomer nog resulteerde in een Europese titel van de nationale ploeg. Vreemd ge noeg zegt AZC-aanvoerder Ton Buunk daarover: "We hebben er niet eens op ge traind en ik moet ook eerlijk zeggen dat band met wedstrijden geen tijd voo e daar in ver- doordeweekse in Nederland hebben gehad. AZC is in de tweede ronde inge deeld bij het Griekse Ethnikos, Vasas Boedapest en het Ita liaanse Bogliasco. De strijd zal op 13, 14 en 15 november in Ne derland worden afgewikkeld. Het Alphense zwembad De Thermen is voor EC-wedstrij- den afgekeurd, waardoor waar schijnlijk naar Veenendaal of Amsterdam wordt uitgeweken. Tenslotte trainen we slechts tweemaal. Die Duitsers zijn semiprofs en kunnen natuur lijk veel meer doen". Geweld Op die manier vroeg AZC na tuurlijk om moeilijkheden, die er prompt kwamen. Ook al omdat de Alphense ploeg een zeer matte houding aan nam en weigerde om voluit te gaan. Spandau ving de niet soepel draaiende AZC-aanval simpel op en benutte zelf koelbloedig de kansen. Hal verwege keek de Domburg brigade al tegen een uitzicht loze 7-2 achterstand aan Ar- co Verboom zat inmiddels met drie fouten op de bank om vooral aan te tonen dat minder geroutineerde spelers op dit niveau te kort schieten. Frank van de Akker en Ron de Vogel, die door het zoge naamde blokwisselsysteem van Domburg veel speelmi nuten kregen, gingen mede ten onder in het door Span dau onverwacht ontketende geweld. Balen: "Ik had echt angst voor AZC. dat tegen Goteborg goed speelde. Voor spelers als Buunk. Mirea, Noordegraaf en Bocgschoten heb ik veel respect. We heb ben zuinig gespeeld en ook als robotten. AZC kon die zo ne van ons niet breken". Waren de rollen voor de wed strijd anders, in het water werden ze omgedraaid. Eric Noordegraaf: "Er wordt nu wel gezegd dat we niet hard ik HKl tende houding hebben aan genomen door angst. We gin gen ons aanpassen aan de Duitsers. En dat was niet de afspraak". Afspraken werden trouwens het gehele duel niet nageko men en daardoor keerde AZC met lege handen terug uit het bassin. In de derde periode zwom Spandau moeiteloos naar de royale winst: 6-12. Een marge die voor zichzelf spreekt en AZC dan ook aan het denken zette. Tik Coach Domburg trok al snel conclusies en zette zgn zelf bedachte wisselsystcem te gen Sutton een dag later al over boord. Het gevolg was dat er zuinig gewisseld werd en AZC vrijwel altijd met de sterkste groep in het water lag. Dat nu pakte aanvanke lijk goed uit. Onder aanvoe ring van Buunk veroverde een toen wel hardwerkend AZC via 2- sprong en alle leed leek gele den Na drie perioden was echter duidelijk dat Spandau een behoorlijke tik had uitge deeld (7-12). en Sutton kon het laatste part zelfs op zijn naam schrijven. Do Engel sen. die tegen Goteborg hun eerste Europese overwinning (12-7) boekten in het bestaan van de club. begroetten de 9-5 nederlaag als een zege. En AZC? Eric Noordegraaf: "We weten weer waar we staan. Met twee benen op de grond namelijk Dat is de les van Berlijn Het ging tot nu toe allemaal te ge makkelijk. Spandau was de eerste serieuze tegenstander en die konden we niet aan. In de halve finales zal het straks anders moeten gaan anders is het snel over". En dat weet AZC dan nu. In de nationale competitie maakt de ploeg een onaantastbare indruk. De vraag is of het zwakke optreden in Berlijn het komend weekeinde nog zal doorwerken. Dan staat de finale om de KNZB-beker op het programma Belangrijk voor AZC, dat zich dan zeker kan stellen van deelname aan de Europa-Cup 2 van volgend jaar. "Laten we ons daar nu maar op richten. Het is me hier erg tegengevallen. Voor al omdat de opdrachten niet uitgevoerd werden. Kijk. ver liezen van Spandau is geen schande. Maar zes doelpun ten verschil.... We weten weer waar we aan toe zijn. Er zal verschrikkelijk hard gewerkt moeten worden", ald«s Arie Domburg. Scorvverloop AZC-Spandau 0-1 Stamm. 1-1 Buunk. 1-2 Fer nando?.. 1-3 Locbb. 1-4 Otto. 2-4 Noordegraaf. 2-5 Freund. 2-6 Otto, 2-7 Otto. 3-7 Mirea, 3-8 Freund. 4-8 Van Es. 4-9 Otto, 4-10 Loebb. 4-11 Locbb. 5-11 Van Es. 5-12 Maikowsky en 6-12 Stro boer Scoreverloop AZC Sutton: 1-0 Stroboer 2-0 Buunk. 3-0 Buunk. 4-0 Mirea. 5-0 Van de Akker. 5—1 Paolena. 6-1 Van Es. 6-2 Paolena. 7-2 Buunk. 7-3 Pa olena. 7-4 Howden. 8-4 Mirea, 8-5 Lang. 9-5 Buunk. 9-5. Spandau Goteborg 18-2, Sut- tom-Goteborg 12-6. AZC-Gote- borg 18-5 Eindstand: 1 Spandau 3-6 (41-14). 2. AZC 3 4 (33-21). 3 Sutton 3-2 (22-27),_4_Gotcborj! 3rp 04-482- WIM 1 IWANROOY Zijl/LGB wint verdiend LEIDEN - Met de wetenschap dat 'oudjes het nog best kunnen doen' haalde de Haagse waterpoloploeg Zian Vitesse de 37-jarige ex-international Hans Parrel en de Zweed Sore Carlsson terug in de gelederen. Dankzij de inbreng van met name dat tweetal vierde de club uit de Residentie in '76 aanzienlijke successen. VEENENDAAL LZ'86 leed zaterdagavond de eerste nederlaag in de pas gestart e competitie. VZC uit Veenendaal was net als enige weken geleden in de bekerstrijd te sterk. Toen met 9-7, nu met 13-8. Katwijk uitkomend in de tweede klasse verloor met 7-4 van Flevo. In de derde klasse handhaafde Vivax zijn ongeslagen status. Reuring werd met 3-14 verslagen. DKD be haalde de eerste punten. De Leiderdorpers zegevierden met 4-3 over Woerden. De dames van LZ'86 wonnen ruim van Neptunus Arnhem. De 6-1 uitslag gaf de krachtsverhoudingen goed weer. De Zijl/LGB dames verloren met 5-4 van Brandenburg. De wedstrijd die LZ'86 in Veenendaal speelde tegen VZC toonde een opvallende gelijkenis met die van enige weken geleden toen de Leidenaars ook tegen VZC aantraden in de strijd om de natio nale waterpolobeker. Toen, in Leiden, nam LZ snel een 2-0 voorsprong om vervolgens de voordelige stand te verspelen en al na twee perioden tegen een kansloze 2-6 achterstand aan te kijken. Nu in Veenendaal gebeurde in feite hetzelfde. Twee af standsschoten van Aad van Mil troffen direct na het beginsig- naal doel (0-2). Hiermee hadden de Leidse voorwaartsen hun kruit verlopig wel verschoten en kon VZC onder aanvoering van de sterk spelende Schoeman en Van Noort deze achterstand nog in de eerste periode ombuigen in een 4-2 voorsprong en in de tweede periode uitlopen naar een besissende 9-4. De Leide naars herstelden zich wel in de derde periode maar konden VZC toch geen moment meer bedreigen. Het duurde te lang voordat de bal in de frontlinie verscheen en als de bal dan in de voorhoe de belandde had de zwaar verdedigende Veenendaalse ploeg weinig moeilijkheden. Via 11-7 na de derde periode werd het tenslotte 13-8. Aad van Mil was aan Leidse zijde topscorer met 4 doelpunten (vlak voor tijd miste hij nog een strafworp). Wilco v.d. Zeeuw maakte er 2, Bram v.d. Leden 1 en Fried Elzenga ook 1. De damesploeg van LZ'86 behaalde een goede 6-12 overwinning op Neptunes Arnhem. De in de eerste klasse debuterende Leid se formatie heeft nu 4 punten uit 4 wedstrijden en lijkt niet bang te hoeven zijn voor degradatie. De overwinning was volkomen verdiend. De LZ aanvalsters hadden duidelijk meer snelheid dan hun Arnhemse tegenstreeefsters. Halverwege was het dan ook al: 3-0 Doelpunten van Monique van Leeuwen en Anke Chaudron (2) bezorgden LZ deze veilige voorsprong. De tweede wedstrijdhelft was een kopie van de eerste, met dat verschil dat Arnhem via Kers de eer redde. Overige doelpunten: Monique van Leeuwen (2) en Ellen Hoogenboom. De heren van Katwijk leden een teleurstellende nederlaag tegen het onderaan staande Flevo. Het slecht benutten van de kansen was het grootste Katwijkse mankement. Na de eerste periode keek Katwijk al tegen een 3-0 achterstand aan. Dit bleek beslis send. De overige drie perioden gingen gelijk op, zodat de eind stand 7—4 werd. Goals: A. Jonker, H. Schaap, Albert v.d. Plas en Dirk van Leeuwen. Vivax haalde voor de vierde achtereenvolgende maal de dubbele cijfers. Ditmaal was Reuring met 3-14 het slachtoffer. Na een wat stroef begin (0-2 na één periode) walste de Oegstgeestena- ren via 0-5, 1-9 en tenslotte 3-14 over hun tegenstander heen. Goals: Dick v.d. Bosch (4), Ruud Wormgoor (3), Jeroen Pias meier (2). Jack Frauenfelder (2), Marcel Rompes (2) en Hans Zandvliet. DKD behaalde de eerste punten. In Leiderdorp werd Woerden met 4-3 verslagen. Frank Dreef was bij DKD de grote man, hij nam de gehele produktie voor zijn rekening. De dames van de Zijl/LGB hebben het geluk niet aan hun zijde. Opnieuw ging een gelijk opgaande wedstrijd met 1 doelpunt verschil (5-4) verloren. In de laatste periode die aanving met een 4-3 voorsprong voor Brandenburg, kwamen de Leidse da mes eerst nog langszij, waarna Brandenburg opnieuw een voor sprong nam (5-4) Als de Leidse dames een hierna volgende nummerieke meerderheid hadden benut was het gelijke spel als nog een feit geweest. Zij konden echter niet tot scoren komen. Doelpunten: Marjan Langerak (2). Marjan Neuteboom en Ma rion Vreeburg. DIRK KLOOS Zian-goalie Ruud Misdorp torent Misdorp (2) is te laat. Het landkampioenschap werd be reikt terwijl het Haagse team in dat jaar in de Europa Cup-strijd pas in de finale gestopt kon wor den. In het zwembad De Zijl her leefde die 'goeie oude tijd' zater dagavond bepaald niet voor Zian want tegenstander. Zijl/LGB toonde totaal geen ontzag en ze gevierde volkomen verdiend met 7-5. De Leidse formatie revancheerde zich daarmee voor de zwakke vertoning van vorige week tegen DZV, toen ternauwernood een 8- 9 zege kon worden bedongen. Ondanks dat tegen Zian de za ken nog zeker niet vlekkeloos (de man meer siuaties werden zwak uitgespeeld) waren gere geld. kan de Kooiclub komende zaterdag met enig optimisme af reizen naar Maastricht, waar met AZC. HZC/Robben en Zian de strijd om de nationale beker wordt afgewikkeld. Voor de Lei denaars een uitermate belangrij ke krachtmeting omdat dankzij een serie goede prestaties een toegangsbewijs voor het Euro pees toernooi voor bekerwin- hoog uit het water inzet van de half zichtbare Jan Jaap Korevaar te stoppan. De hand van naars verworven kan worden. Het duel van gisteravond leerde dat De Zijl zeker niet onder hoeft te doen voor HZC/Robben en Zian/Vitesse. Aan favoriet AZC zal hoogstwaarschijnlijk voor rang verleend moeten worden maar verlies tegen die ploeg heeft geen desastreuze gevolgen. Omdat de Alphense formatie welhaast zeker de nationale titel voor zich zal opeisen, zal de ver liezende bekerfinalist een plaats in het EC-toernooi verdienen, in dien AZC zondag als winnaar uit de bus rolt. "Maar een slechte generale heeft meestal een goede finale tot ge volg". sprak de Leidenaar in Zian-dienst Paul Belt vol zelfver trouwen. "Wij zullen in de ko mende week de zaken 'ns flink doorspreken omdat er zaterdag nogal wat fout is gegaan. De dis cipline in de ploeg was ver te zoe ken. Omdat wij een speler (Jan Evert Veer) als coach hebben, wordt er van de spelers zelfkri tiek gevraagd. Jongens die voe len dat ze minder draaien, moe ten dus snel naar de kant". Het is volgens Belt vooralsnog geen nadeel dat de coach als spe ler van het zevental uitmaakt. "Het is moeilijk om nu al te oor delen want Veer doet het pas sinds kort. Maar het vraagt enorm veel van de spelers, die al tijd het verstand moeten gebrui ken". Dat gebeurde in het duel van zater dag dus niet. Zian liet zich gewil lig door De Zijl inpakken en al leen speler - coach - ex-interna tional Jan Evert Veer bleef over eind. Terwijl hij in in de defensie belast was met het afstoppen van Stan van Belkum, hield Veer zich daarnaast meermalen bezig met de aanval. Dankzij de impul sen van de Hagenaar kon Zian geheel tegen de verhouding in egn 0-3 voorsprong nemen. Ter wijl de thuisploeg zich afvroeg hoe het mogelijk was dat zoveel opgelegde kansen (Jan Jaap Ko revaar) gemist konden worden (trainer Schouten: "Het leek wel of de jongens bang waren een doelpunt bij Misdorp (keeper na tionaal team) te scoren", gaven Veer. Belt en Heiden doelman Theo Uittenhout het nakijken. Nieuwkomers Rob Lagrand (Schouten: "hij i en Ron Koster alleen moet-ie zorgden voor inst") een versterking, wat wennen") de ommekeer. Dankzij Jan Jaap Korevaar en een schitterende treffer van uit blinker Stan van Belkum werd de achterstand in een 4 3 voor sprong omgebogen. Veer, wie anders, nivelleerde de score nog maar nationaal topscorer Stan van Belkum zette zijn ploeg vlak voor het verstrijken van de derde periode op het juiste spoor, dat ook in de laatste periode door De Zijl werd gevolgd. De blonde in ternational zelf besliste de strijd definitief: 6-4. Wel kreeg Zian via een strafworp nog de mogelijk heid de spanning terug te bren gen maar Anton Heiden zag z'n inzet naast het doel belanden. Hans Harteveld zorgde met een bekeken boogba! voor 7-4 terwijl John van der Bosch de eind stand op 7-5 bepaalde. ROB ONDERWATER BARCELONA (ANP) - Joop Zoetemelk heeft gisteren in Barcelona de bergklim van Montjuich gewonnen. De Nederlander was te sterk voor de Spaanse specialisten Munoz en Alberto Fernandez en de Italiaan Saronni. De 3600 meter lange helling van Montjuich moest vijf keer beklommen worden. In de drie bergsprints en de twee tijdritten was Zoetemelk uiteindelijk zeven seconden sneller dan Pedro Munoz. De Zwitsers Daniel Gisiger en Ser ge Demierre hebben zaterdag bij Pisa de 'Trofeo Baracchi' gewon nen. Het duo zegevierde in de tijdrit voor koppels met een ge middelde snelheid van 48,684 ki lometer. Tweede werd de Ita liaans/Noorse combinatie, als fa voriet gestart. Francesco Moser/ Knud Knudsen. Kees van der Wereld heeft in Bel gië een veldrit over 25 kilometer gewonnen. De Nederlander bleef gisteren in Overijse de concur rentie ruim voor. Reinier Groenendaal uit Sint Mi chielsgestel bleef in eigen land en won in Oirschot een veldrit over 24 kilometer. Uitslagen veldritten: Overijse (Bel): 1. K. van der Wereld (Ned) 25 kilometer in 1 uur en 10 minu ten, 2. J. Teugels (Bel) op 1.10, 3. M. Meere (Ned) op 4.00. Oirschot 1. R. Groenendaal (Sint Michielsgestel) 24 kilometer in 1 uur 4 minuten 16 seconden. 2. M. van de Kerkhof (Mierlohout) op 47 seconden, 3. F. Francissen (Rosmalen) z.t. Overdevest Veldrijder Martin Overdevest voegde aan zijn lijst met over winningen zaterdag een nieuwe triomf toe. In Rotterdam bleek hij bij de nieuwelingen te sterk voor de verzamelde concurren tie. In de Maasstad was er ook een hoofdprijs weggelegd voor de Zoeterwoudse coureur Keés Kerkvliet. Bij de A-renners klop te hij Rotterdammer Hans van Staten. Achter dit duo finshte Piet Overdevest als derde, zoon John eindigde op een zevende stek. Ton Kuyvenhoven en Rei nier Hoogkamer waren actief in Oldenzaal. Hoogkamer bracht het er met een achtste plaats het best van af. Kuyvenhoven kwam als veertiende over de eind streep. Een valpartij hield Martin Overde vest gisteren in Oirschot van een nieuwe overwinning af. In de eerste ronde ging Overdevest on deruit en moest veel terrein prijs geven. Uiteindelijk zag hg alleen Noel van der Ley nog voor zich finishen, hetgeen getuigt van de vorm waarin Overdevest ver keerd. Katwijker Eddy Kouiss werd elfde Profrijder Reinier Groenendaal zegevierde in de koers voor de amateurs. Hoogka mer moest genoegen nemen met een twaalfde plaats. Knudsen en Moser gezamenlijk in gevecht tegen de klok. Het duo zou op de tweede plaats eindigen. LOS ANGELES (ANP) - Na vier van de hooguit zeven wedstrij den voor de worldseries honkbal tussen de Los Angeles Dodgers en de New York Yankees :s de stand gelijk: 2-2. De ploeg uit Los Angeles won zaterdag ook de tweede wedstrgd op eigen ter rein. Vanuit een achterstand van 0-4 in de derde innings wonnen de Dodgers met 8-7. Halverwege de zesde innings hadden de Yan kees nog een voorsprong van 6-3. Een homerun van Jay Johnstone bracht daarna twee man over de thuisplaat, terwijl korte stop Bill Russell binnen kwam na een eén honkslag. Daarmee was de stand gelgk: 6-6. Los Angeles ging door in de zevende innings Cey en Monday kwamen binnen na één honkslag. New York stelde daar nog één homerun van Jackson tegenover. De winnende pitcher Steve Howe hield de laatste ze ven slagmensen van New York van scoren af. De score: New York. 211 002 010 7 Los Angeles: 002 013 20x 8 LEIDEN - Zoals de laatste weken gebruikelijk kwamen de op zon dag voetballende dames er nau welijks aan te pas door afkeuring van de velden. Op zaterdag kwam KRV door een 3-0 zege op SVLV mede aan de kop van de ranglijst in de eerste klasse. Ter Leede kon het zaterdag op ei gen veld niet bolwerken tegen koploper in de Interregionale klasse. Groote Lindt. De ploeg uit Zwijndrecht stond binnen acht minuten reeds met 0-2 voor. Daarna had de Sassen- heimse verdediging er beter het oog in. want pas halverwege de tweede helft viel het derde doel punt van Groote Lindt Tussen de bedrijven door was alleen Paula Brouwer een keer in kans rijke pbsitie gekomen voor Ter Leede. Alleen voor de keepster staande miste zg echter. Bg Ter Leede waren de jeugdspeclsters Sylvia de Groot en Esther Op 't Einde weer in de ploeg genomen. In de prestaties van de ploeg is overigens een stggende Ign te bekennen. Hazerswoudse Boys won in de eer ste klasse de uitwedstrgd bij 's Gravenzande met 0-3. Voor rust had de thuisploeg de wind in de rug en was wat meer in de aanval dan Hazerswoudse Boys. Kan sen creérde 's Gravenzande evenwel nauwelgks. In de twee de helft was het damesteam uit Hazerswoude daartoe wel m staat. Van de vele mogelgkheden benutten achtereenvolgens Hil da den Dubbelden, Marion Geers en Nicolien van Rooyen er ieder één. Na de pauze speelde Hazers woudse Boys goed voetbal met redelgke combinaties KRV blijft in dezelfde klasse de overwinningen reeks voortzet ten. In Katwgk werd dit keer SVLV met 3-0 geklopt op een moeilijk te bespelen veld. Voor rust had KRV een licht veldover- wicht. dat echter niet tot goals leidde. In een beter gespeelde tweede helft slaagde de ploeg uit Katwijk aan den Rijn er wel in de goede Voorschotense doelvrou- we Monique Kraan te passeren. Arièn Schaap scoorde twee keer en Coby Guyt één keer. In aan vallend opzicht had SVLV na de hervatting weinig in te brengen. In de tweede klasse gingen zater dag slechts twee duels door Het tweede team van KRV klopte Hazerswoudse Boys 2 met 1-6 en LSW '70 verpletterde in een uitwedstrijd SVLV 2 met 0-11. De debuterende studentes had den in Meghel van der Es hun topscorer (vier goals) Annclies Oskam volgde met drie doelpun ten. Jose van der Beek met twee en Evelien de Rcgt en Marjo Ol- denhof met ieder één Op zondag werden, zoals ondertus sen bgna gebruikclgk. praktisch alle wedstrgden afgelast. FC Lis se-Iduna was dit keer de uitzon dering op de regel, want in Lissc bleek het veld wel bespeelbaar In dit duel zorgde de thuisclub meteen voor een grote verrassing door de nog ongeslagen dames uit Ter Aar met 1-0 te kloppen. Voor rust was Iduna een stuk be ter dan FC Lissc, dat veel geluk had Twee keer stond de paal na melgk Ter Aars succes in de weg. Ook keepster Tilly Grimbergen was een voortdurende sta in de weg bg inzetten van Iduna-spccl- sters Na de pauze waren de rollen omge draaid. Nu had FC Lissc het ini tiatief en moest Iduna in de ver dediging. Tien minuten voor het einde kwam de beslissende tref fer tot stand, toen José Korte- kaas uit een vrge trap scoorde. Bgna was het zelfs nog 2-0 ge worden. Een minuut voor tijd echter verdween een schot van Ria Gnm bergen net naast het Ter Aarsc doel.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15