Weer pak slaag voor Roodenburg* Vijf clubs bedreigen lijstaanvoerder Leiden Stompwijkse Boys neemt de koppositie over: 2-1 Lisse verslaat Verburch Maar we blijven aanvallen Gelijkspel Blauw Zwart Teylingen bedwingt Hillegom in sportieve wedstrijd: 0-0 WSB in vorm: 5-1 Oegstgeest op zegepad Chaos bij regionale jeugd LEIDEN - Koploper Leiden kwam in de eerste klasse za terdag niet in actie. De ploeg van trainer Swaak zag het rijtje concurrenten wel weer groter worden. Hoewel de roodwittcn twee punten voorsprong en een wedstrijd tegoed hebben dienen de Morschbewoners rekening te houden met vijf ploegen die de tweede plaats delen. In de tweede klasse boekte buur ZLC een 10-0 zege op LFC. En verstevigde daar mee ook al de koppositie. Sleutels - Kagia 1-0 Sleutels is na de magere winst op Kagia één van die vijf teams die de achtervolging op Leiden heeft ingezet. De thuisploeg kreeg zaterdag middag meteen kansen, maar het afwerken geschiedde erg onnauwkeurig. Voor rust werd er niet gescoord, na de hervatting zette Sleutels een fel offensief in om die treffer te bewerkstelligen. Uiteinde lijk had men toch een straf schop nodig om de volle winst te pakken. Rob van Bemmel werd in het zestien metergebied gevloerd en Fred van Huis maakte vanaf de stip geen fout: 1-0. Daar bleef het bij. 1 KRV - SVOW 3-0 Ook KRV schaarde eich bij de top door een eenvoudige overwinning op rode lan taarn-drager SVOW. Dick Hoek tekende vrij vlot voor 1- 0, daarna stokte evenwel het ritme. Na de thee pikte KRV de draad weer op. Sjaak de Jong kreeg wat ruimte en profiteerde onmiddellijk door de bal achter de SVOW- doelman in het net te depone ren. KRV bleef aanvallen en dat resulteerde tenslotte in een derde doelpunt, gescoord door Frans Houwaart. TAVV - Valken 0-2 Valken is de derde ploeg die achter Leiden aanzit. De Val kenburgers moesten in Ter Aar in eerste instantie verde digen omdat TAW offensief van start ging. De thuisploeg had bepaald pech toen de bal na een afstandschot van Hans de Hartog via de krui sing het veld weer in kwam. Na rust gaf de betere conditie van Valken de doorslag. TAW werd teruggedrongen op eigen helft en na een aar zeling in de verdediging was Theo van Rijn er als de kip pen bij om te profiteren. Het werd uiteindelijk nog 0-2 toen Hans Hoek onderuit werd gehaald en Piet Varke- visser vanaf elf meter gena deloos toesloeg. Abbenes - Kagia 1-1 Alphia kwam goed weg uit Ab benes. Door een doelpunt van Kees Kattenberg, die de bal uit een vrije trap van broer Peter fraai raakkopte. nam Abbenes na een half uur spelen de leiding. Vrij ge makkelijk hielden de paars- hemden Alphia van het lijf en tot diep in de tweede helft leek niets een overwinning in de weg te staan. Totdat even wel de arbiter de bal op de stip legde, nadat Jan Ykema met een fraaie snoekduik net het strafschopgebied wist te bereiken. Kees van Boxtel greep dit buitenkansje met beide handen aan en zorgde voor de onverwachte 1-1. Tweede klasse Het belangrijke duel tussen MVKV en Kickers met als in zet de tweede plaats vond geen doorgang. SVLV profi teerde hiervan door op te klimmen naar die plek. De geroutineerde Voorschotena ren wonnen met 1-3 bij het lastige Meerburg. Koploper ZLC liep gemakkelijk over debutant LFC heen. De jeug dige Boshuizerkadebewo- ners hadden geen kans tegen de felle geelhemden die vlak voor tijd door twee fraaie goals van Frits Rijsbergen in de dubbele cijfers kwamen: 10-0. Wil Pleijter werd top scorer met drie goals, Peter Slingerland benutte na rust binnen tien minuten twee strafschoppen en Ad van Kaam, Renzo Candido en Fred Pleijter zorgden voor een sterke start van de Morschbewoners. Unitas werkte zich naar boven dank zij een 2-0 overwinning op SJZ dat hierdoor juist weer wat afzakte. De wedstrijd HVZ-LSW werd afgelast. LEIDENOpnieuw moesten vier van de zes afdelingsduels in de eerste klasse afvallen vanwege onbespeclbaarheid van de terrei nen. In Alphen vond gisteren de ontmoeting Alphia-Stompwijkse Boys plaats, welk treffen voor beide ploegen van uitzonderlijk belang was. Beide ploegen kon den immers bij winst de leiding van de afdeling van Alkmania overnemen, zij het dan met een of meer wedstrijden gespeeld. Alphia moest in deze ontmoeting de winst aan de gasten laten die dank zij meer inzet en ook beter spelinzicht met 1-2 wonnen en daardoor op kop kwamen. De tweede wedstrijd werd gespeeld aan de Boshuizerkade waar oran je Groen als gastheer optrad voor de buren Leidse Boys. Een flink aantal toeschouwers heeft mede dank zij het onverwachte zonni ge weer van een leuke wedstrijd kunnen genieten. Het was Leid se Boys, dat kans zag de winst te pakken, dank zij een treffer in de tweede helft. Alphia - Stompwijkse Boys 1-2 Hoewel Alphia verrassend goed uit de startblokken kwam, wat al in de vijfde minuut resulteerde in een uitstekende treffer van Ben van Klaveren 1-0, viel de Alphen- se ploeg daarna toch bedenkelijk terug. Het was vaak alles Stomp- wijks Boys wat de klok sloeg. Aanval op aanval werden op het doel van Siem van Roon gelan ceerd die tot in de allerlaatste mi nuut van de eerste helft overeind bleef. Toen zette Ton van den Bosch doelman Siem van Roon op het verkeerde been: 1-1. Ook na de doelwisseling had Stompwijkse Boys het beste van het spel, hoewel het maken van doelpunten nu niet bepaald de sterkste zijde van de gasten was. Toch kwamen de Boys aan de winnende goal toen een hoge in zet van Wim Luijten over de uit gelopen doelman Van Roon in het net stuiterde: 1-2. Twee mi nuten later was Wim Luijten dicht bij een derde Boys treffer, maar dit keer wierp Siem van Roon zich manmoedig voor de voeten van Luijten waardoor er ger werd voorkomen. Het bleef derhalve bij 1-2. Oranje Groen - Leidse Boys 0-1. Voor een verrassend groot aantal toeschouwers slaagde Leidse Boys er in dit duel met winst te eindigen. Na een zestal hoek schoppen op rij genomen door de Boys was het in de 16de mi nuut Sammy Naslomian die de Oranje Groen-defensie te vlug af was en doelman Kees Leugering tot de gang naar het net dwong. 0-1. Ook daarna bleef Leidse Boys gevaarlijker voor het Oran je Groen doel, waar Kees Leuge ring verdere treffers toch wist te voorkomen. Na de doelwisseling zette Oranje Groen het Leidse Boys doel onder zware druk. De meer geroutineerde defensie van de Boys bleef echter tot het ein de goed overeind: 0-1. L)LN HAAG - Na Roodenburgs tweede dikke verlies op rij kan men zich afvragen hoe het nu eigenlijk verder moet met de ploeg van Laurens Mouter. Na de nederlaag van vorige week tegen Nieuwenhoorn (4-0), drong deze vraag zich nog niet direct op. Nu de Leide- naars evenwel ook gisteren van VIOS een pak slaag kregen te verwerken (ditmaal 6-1), schreeuwt deze vraag om een antwoord, dat Laurens Mouter na afloop ook direct klaar had. gaps; vi- V fti - Waar andere oefenmeesters zich na een weinig succesvolle competi tiestart overspannen over de trai- nersboeken buigen, om een be ter strijdplan uit te stippelen, blijft Mouter nuchter als altijd. "We gaan gewoon op dezelfde voet door", aldus Mouter. "We blijven in de toekomst open en aanvallend voetbal spelen". On danks twee pijnlijke nederlagen staat het woord 'aanvallen' bij Mouter nog steeds hoog in het vaandel geschreven en dat mag een goede zaak heten. Het mag duidelijk zijn dat het com- petitiebegin van Roodenburg in de eerste klas alles behalve op rolletjes loopt. In het eerste tref fen troefde de Kooiclub Over maas nog met 2-0 af, maar met de volgende schreden stuitte de nieuweling in de klas op louter teleurstellingen. Die het elftal overigens makkelijk moet kun nen overwinnen, omdat verlie zen met dikke cijfers een beetje in het spel van Roodenburg ligt opgesloten. Deze constatering mag vreemd klinken, maar de Noordbewoners spelen een der mate opportunistisch spelletje, dat veel risico's inhoudt. Al moet hier wel direct bij worden aange tekend dat de ploeg gisteren in Den Haag een tegenstander ont moette. die gewoon een stuk be ter was. Op een weliswaar zwaar, maar redelijk bespeelbaar veld kwam VIOS en dan vooral ex-FC Den Haag-speler Hugo Lochten- bergh verrassend goed voor de dag. In het recente verleden presenteer de VIOS zich als een kleurloos geheel, dat vorig seizoen maar op het nippertje de degradatie ont liep. De Hagenaars hebben zich in de voetballoze zomerperiode blijkbaar van een nieuw verfje voorzien, anders is het fleurige spel tegen Roodenburg niet te verklaren. Mouter: "In Lochten- berg heeft VIOS een klasse-spe ler, die een schat aan ervaring met zich meebrengt. Die zijn ploeggenoten er bij een tegen slag ook bovenop schreeuwt. Zo'n voetballer missen wij. Mijn jongens zijn soms een beetje te gemakkelijk. Onze ploeg is nog jong, mist duidelijk routine. Eer lijk gezegd heb ik het een beetje zien aankomen, dat we een moei lijke periode tegemoet zouden gaan. Vorig jaar hadden we vaak mazzel, nu duidelijk niet. Maar dat geluk kun je met goed voet bal natuurlijk afdwingen". WASSENAAR Blauw Zwart heeft tegen Texas een kostbaar punt laten liggen. Nadat Ruud van der Velde negen minuten na rust haarzuiver 1-0 had ingekopt, verzuimden de Wassenaarders door te drukken. Het grootste struikelblok vormde Texas-libe- ro Ben de Roode. Hij bekroonde zijn goede partij zes minuten voor het einde met de verdiende gelijkmaker. Eerder had hij al wel een boeking ontvangen we gens ruw spel. Dat kon Roodenburg tegen VIOS dus duidelijk niet. Al na vijf mi nuten kregen de gasten een har de tegenvaller te verwerken. Een hoge voorzet belandde via twee Leidse verdedigers voor de voe ten van de kleine Lochtenbergh, die 'dank u wel' zei en van dicht bij intikte: 1-0. Aanvankelijk kon Roodenburg aardig weerwoord •bieden. De beide backs Peter Ciere en Ron Halvemaan, die overigens beiden hun handen vol hadden aan respectievelijk Peter Baptist en Erik Versteeg, rukten een paar maal goed op. Tweemaal ontstonden er zelfs re delijke kansen door de aanval lende acties van Ciere, maar Ton Nieuwenburg schoot niet hard genoeg in (zijn schot werd door Omar Kouer van de lijn gehaald), terwijl Van de Wetering en Bou- dy Pijnakker elkaar bij de twee de mogelijkheid in de weg lie pen. De thuisclub zorgde onder tussen voor uitstekend aanvals- werk. Na een halfuur kopte Lochtenberg na een voorzet van Koers nog op de lat, maar zeven minuten later was het wel raak. Na een schitterende 1-2-combi- natie met Peter Baptist scoorde dezelfde Lochtenberg 2-0. Na een kans voor de gisteren tegen vallende Ronald Jansen (hij schoof de bal net langs de ver keerde kant van de paal) toonde Versteeg de scherpte, die Jansen miste. Uit een voorzet van Bap tist kopte Versteeg fraai in, 3-0. Derhalve en aan Roodenburg de taak om iets aan deze achter stand te doen. Die mogelijk leek te komen toen Jansen vlak voor het pauzesignaal door Kouer werd neergelegd. Arbiter Lagen dijk weigerde de bal evenwel op de stip te leggen. Toen na drie minuten in de tweede rondgang een Roodenburg-aanvaller in een scrimmage door Jager werd ge veld was Lagendijk wel zo royaal een strafschop uit te delen. Aat de Groot verzilverde het buiten kansje: 3-1. De aansluitingstreffer van Rooden burg kwam hierna niet. Sterker nog. Het doelpunt viel aan de an dere kant. Lochtenbergh diende de gasten uit een vrije schop van Baptist de genade klap toe: 4-1. Een aantal omzettingen aan Leidse kant (nadat Henri Pouw geblesseerd was uitgevallen, ver huisden Ciere en de Groot naar de aanvalslinie, terwijl John van de Wetering in de mandekking werd geposteerd) mocht niet meer baten. VIOS profiteerde nog tweemaal (wéér Lochten bergh en Baptist) van het risico volle 'één op één-spelletje': 6-1. Na deze nederlaag kan de Leidse aanhang zich aan één ding vast houden. Roodenburg gaat ge woon door.... FRED SEGAAR J®* Tey ling en-spits Puck van der Voort zaait onrust in de Hillegom-defensie. Keeper Roy Keur en Arnold va Kesteren slagen er evenwel in het gevaar te bezweren. LEIDEN - In de vierde klasse werd door de slechte gesteldheid van de diverse velden slechts twee wedstrijden gespeeld. Teylingen speelde met 0-0 gelijk tegen kop loper Hillegom, terwijl Concor dia Hillegom en Wassenaar een 1-1 deling overeenkwamen. Teylingen - Hillegom 0-0 Teylingen mocht zich uiteindelijk nog het gelukkigst prijzen met het gelijke spel. Qua veldspel toonden de Teylingen zich zeker niet de mindere. Waar het de reëele scoringskansen aanging, sloeg de weegschaal echtei'ruim schoots door naar Hillegomse kant. Op het door veel toeschou wers omzoomde Teylingen-veld legden beide ploegen, het zware veld in ogenschouw genomen, een acceptabele, sportieve, partij voetbal op de mat. In het eerste part toonde de thuisclub zich technisch beter, maar Hillegom kwam verreweg tot de beste kan sen. Zo verschenen Hans Lubbe en Boudewijn Pijpers alleen voor Leo Dols, die evenwel niet werd verslagen. Teylingen stelde er een veldoverwicht tegenover, dat evenmin tot treffers leidde. In de tweede rondgang drukte Hil legom wat meer aan, maar nu waren de counters van Teylingen levensgevaarlijk. Ferry Baak was vlak na rust dicht bij een doel punt voor Teylingen, terwijl aan de andere kant Leo Dols alles in het werk moest stellen bij een omhaal van Pijpers. Gescoord werd er echter niet, waardoor de 0-0 stand bleef gehandhaafd. Concordia Hillegom - Wassenaar 1-1 De beide elftallen kwamen een te rechte deling overeen. In het eer ste halfuur was het duel het aan zien meer dan waard, daarna zak te het niveau echter naar een be denkelijk niveau. Rob Mol zorg de, na voorbereidend werk van Peter van de Westen en Ruud Warmerdam, halverwege de eer ste helft voor 1-0. Nog in dezelfde minuut maakte Ron van der Ploeg uit een vrije schop gelijk. Twee spelers (Jan Geleynse van Concordia en Albert van Biezen van Wassenaar) werden door de arbiter op een boeking getrac- teerd. NOORDWIJKERHOUT - WSB- Rijswijk is de wedstrijd gewor den van Gèrrie van der Burg. In zijn eentje stuurde hij de forma tie van oefenmeester Gerrie Hup op een klinkende 5—1 overwin ning af en daarmee schaarde hij WSB direct in de top van de derde klasse. Met de volle winst uit twee duels is de Noord wijker- houtse ploeg de enige in het klas sementsrijtje van 3A die nog geen punt is kwijtgeraakt. Op de onbedreigde zege viel werkelijk niets af te dingen. Wat de gemoederen nog enigszins in beroering bracht was de magere 1—0 score bij rust. Nadat de blik- semstart van WSB in de derde minuut de openingstreffer had opgeleverd (na het voorbereiden de werk van Gerrie van der Burg maakte neef Albert het kwarwei af) haperde de^coringsmachine. WSB overtroefde Rijswijk op het middenveld en zocht voort durend de aanval. Gevaarlijk werd het wel voor het Rijswijkse 'hok', het houtwerk echter weer hield Albert van der Burg (2x) en George Oostdam ervan VVSB op ruimere afstand te zetten. Vervolgens duurde het ook nog eens tot halverwege de tweede helft aleer de Bavo-formatie vrij er kon ademen. Gerrie van der Burg lobte op aangeven van George Oostdam 2-0 in de krui sing. Binnen een tijdsbestek van vier minuten volgden twee straf schoppen. Na een overtreding van Ruud Oostdam halveerde Leo Key de Rijswijkse achter stand maar even later was het de beurt aan Gerrie van der Burg, zelf lijdend voorwerp, om de bal van elf meter- af in het doel te ja gen. Nadien lukte WSB alles. Gerrie van der Burg speelde zich nog tweemaal "nadrukkelijk in de kij ker. Hij was verantwoordelijk voor het feit dat Albert van der Burg slechts 'ja' hoefde te knik ken om 4—1 te kunnen laten af roepen en voor de vijfde treffer had hij helemaal geen hulp no dig. In zijn eentje rukte de spits de achterhoede uit zijn voegen, passeerde de doelman en kon toen niet meer missen: 5—1. LEIDEN - In de zaterdagvier- deklasse liet Oegstgeest zich we derom van zijn sterkste zijde zien. In de uitwedstrijd tegen Dcvjo keerde de ploeg van trai ner Verkuylen met een 0-1 zege huiswaarts. Randstad Sport ver loor van HBSS. Devjo-Oegstgeest 0-1 Vooral in de eerste helft toonde Oegstgeest zich oppermachtig en dreef de tegenstander in de ver dediging. Na 20 minuten al kwam de beloning voor de geel zwarte formatie. Ton Werner bood Wim den Hollander een uit muntende schietkans, die door de blonde voetballer naar beho ren werd afgerond. Na de rust liet Oegstgeest de teu gels wat vieren en werd Devjo in staat gesteld enige aanvallen te ontplooien. Nimmer kwam de verdediging van Oegstgeest in gevaar. HBSS-Randstad Sport 2-0 In de eerste helft was Randstad Sport de gevaarlijkste ploeg. Frans Filippo en Jan Stikvoort hadden het vizier echter niet op scherp staan. HBSS daarentegen wel. De thuisploeg nam via Ton van der Linden een 1-0 voor sprong. Even later zorgde Peter van der Meer voor 2-0. Die treffer deed de overtuiging volledig uit de Voorschotense ploeg vloeien. HBSS verschafte zich gemakke lijk spelend nog legio mogelijk heden maar dankzij uitstekend keeperswerk van Herman Key- zer bleef het bij 2-0. NOORDWIJK - In tegenstelling tot de meeste ploegen, die net ge promoveerd zijn en aldus een klaase hogerop komen, heeft SJC klaarblijkelijk totaal geen behoefte aan een 'kat uit de boom kijken' spelletje. Hoewel het tweede-klasse milieu nog kersvers is, speelden de Noord- wijkers in hun tweede thuiswed strijd tegen RKDEO (1-1 deling) een puur aanvallende partij voet bal, dat mag getuigen van een flinke hoeveelheid zelfvertrou- Ron de Roode is doorgedrongen in de Feyenoord-defensie en waagt een doelpoging. De Rotterdamse doelman voorkomt een tegentreffer. LEIDEN - In de slotfase van het duel i regionale jeugdcompctitic tussen de teams van Roodenburg en Feyenoord raakten de gemoederen danig verhit. Toen scheidsrech ter van Eeuwijk te lankmoedig optrad tegen enkele zware overtredingen en hij in de bles sure tijd zelfs door een Roodenburg-aanhan- ger, gezeten in een gemotoriseerde rolstoel, werd bedreigd, staakte de arbiter het duel (zie elders in deze krant). Roodenburg - Feyenoord 1-3 (gestaakt) In de 5de minuut al kwamen de Rotterdam mers, nadat Edwin v.d. Vathorst binnnen de lijnen een overtreding had begaan, via een benutte strafchop op 0-1. De Rotterdamse ploeg bleef zich hierna de betere tonen, maar deKooiclub creëerde toch enkele goede kan sen. Zo werd een schot van Rob Ouwerkerk maar nét van de lijn gehaald en knalde Ron de Roode de bal op de lat. Vijf minuten voor rust was het aan de andere kant wel raak. 0-2. In de tweede helft drukte de thuisclub wat meer aan en dit bracht invaller Marco van Alphen in de stand tot uitdrukking: 1-2. Hierna werd de sfeer in het veld zéér on vriendelijk. De spanning werd nog verhoogd toen de Roodenburg-grensrechter na het derde doelpunt (de man vlagde voor buiten spel) door arbiter van Eeuwijk van zijn taak werd ontheven. Harde overtredingen over en weer maakten de chaos compleet. Toen een Roodenburg-supporter met een gemoto riseerde rolstoel het veld op kwam maakte de scheidsrechter vroegtijdig een einde aann het duel Quick Boys boekte een 2-4 overwinning op SW. Cees van der Plas, Adriaan Meyer, Hans van der Plas en Frank van der Kleij scoorden. FC Lisse ging thuis onderuit te gen HOV (2-3). René Warmerdam en Gert van der Hulst scoorden. Voeg daarbij het feit dat RKDEO eveneens beschikt over een jong, speels elftal en men heeft de ver klaring waarom de ontmoeting geen moment verveelde. Niet de techniek zegevierde, want in de zucht naar goals lieten beide teams nogal wat schoonheids foutjes vallen. Maar het was juist die ongebreidelde aanvalslust die een hoop, zo niet alles goed maakte. De vele slordigheden waren de oorzaak waarom de stand op 1-1 bleef steken. SJC probeerde van meet af aan de Nootdorpers met pressievoetbal te overrompelen. Met een snel middenveld echter had RKDEO als eerste succes. Henk Boon omspeelde Peter Marijnen en klopte keeper Ed Zuidhoek met een geplaatste schuiver: 0-1. Op slag van rust belandde een uit trap van Zuidhoek in de RKDEO-defensie waar linker vleugelverdediger Wim de Vree- de Jos Alders zodanig hinderde dat Piet Alders uit de toegewe zen penalty kon scoren: 1-1. In de tweede helft waren de meeste kansen voor SJC. Eerst knalde Berry Lumongdong m vrije posi tie naast en even later deed Piet Alders hetzelfde. Vlak voor tijd leek Jaap Smits alsnog succes te hebben maar goed keeperswerk van Janssen handhaafde de te rechte 1-1. Lisse - Verburch 2-1 De Lissenaren behaalden een ver dienstelijke 2-1 zege op de Poel- dijkse opponent. In het eerste kwartier toonde FC Lisse zich de betere ploeg en in die periode kwam het elftal van Jan Faas ook op 1-0 dankzij een treffer van Chris van Damme, na goed voor bereidend werk van Ron Mes man en Chris van Damme. Na de goede openingsfase zakte de thuisploeg terug en moest het initiatief aan Verburch worden gelaten. De Poeldijkers drukten fel aan en kwamen op slag van rust dankzij een doelpunt van Van Staveren verdiend op gelij ke hoogte. Naarmate de tijd ver streek, werd het spel aan beide kanten steed minder. En dat mocht eigenlijk niet zo vreemd heten, gezien de toestand van het veld. Verburch bouwde ook nu weer een licht overwicht op, dat echter niet met een treffer kon worden bekroond. Vlak voor tijd leek Verburch dan toch op voor sprong te komen, maar na een harde kopbal van een Verburch- speler redde Alex Dobbe op de lijn. In de slotfase ging de over winning, geheel onverwacht, als nog naar FC Lisse. Ron Mesman bediende Wim van Beek op maat, die op zijn beurt Ron Hoo- geveen in de gelegenheid stelde de 2-1 te laten afroepen. Trainer Jan faas na afloop: "De overwin ning was misschien niet hele maal verdiend. Zeker na de rust zakte FC Lisse weg. We moesten echter het één en ander omzet ten, nu Jack van Ruiten ontbrak (zes duels geschorst/red) en dan mag je toch dik tevreden zijn. Ze ker verdedigend zat het bij ons goed". HERBERT POLANE

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 14