Noordwijk gelukkig Quick Boys: vertrouwen terug na zege S^jj^S$Fms".F.S1 r Ondanks zege (0-1) toch koude douche voor RCL RBB weer in imsere T rainerswisseling prikkelt Ter Leede Katwijk krijgt pak slaag: 0—6 Lisse houdt met moeite hoofd boven water: 1-1 -MAANDAG 26 OKTOBER 1981 SPORT SPORT PAGINA 13 SPORT [NOORDWIJK - De teleurstelling bij de gas ten uit IJmuiden was zichtbaar groot afgelo pen zaterdagmiddag om kwart voor vijf. Met zo ongeveer de laatste trap uit de wedstrijd had Timo Gerlof een minuut geleden de stand in de match Noordwijk-IJmuiden op 1-1 gebracht. Een volledig onverwachte ge lijkmaker, gezien het matige optreden van de Buter-elf en het positieve spel van de mannen van trainer Jaap Doornbosch, maar zeer zeker wel een verdiende gelijkmaker. Vooraf hadden de ex-pupillen van Buter on getwijfeld getekend voor een gelijkspel, maar op het moment dat dit ene punt werkelijk was geworden, moest er enkele malen diep worden geslikt. Direct na net Degmsignaal van arbiter Brekel- mans, goed fluitend, maar zwak in de sa menwerking met zijn lijnrechters, was het een verademing om de bezoekende vereni ging met drie spitsen te zien opereren. Ach ter deze drie voorwaartsen schroomden ook de middenvelders niet om, indien mogelijk, in de punt van de aanval 0{3 te duiken. Ge noemde verfrissende speelwijze stond borg voor een open strijd op een ondanks de vele regen goed bespeelbaar veld. In de openingsfase werden de gasten in de de fensie gedwongen door een toen nog rede lijk combinerende thuisclub, die later tot een bedenkelijk peil zou afzakken, vooral door de onnoemelijke malen balverlies, aie toen geleden werden. De mannen van aan voerder Peter Ravensbergen pasten achterin ook geen mandekking toe op de veelvuldig switchende Noordwijkse aanvalslinie, be staande uit John Manuputty, Ruud Broring en Jan Willem Bogers. Met name laatstge noemde wist nog wel eens te profiteren van dat altijd aanwezige moment van aarzeling bij het overnemen gedurende het toepassen van positiedekking, maar verder dan enkele schoten uit de tweede lijn van vooral John van Dijk kwam de thuisclub niet. Nadat de bezoekers het openingsoffensief van Noordwijk goed hadden doorstaan, trokken zij zelf aanvallend ten strijde en één van de eerste pogingen in die richting had onmid dellijk succesvol moeten zijn. Middenvelder Jack Aland soleerde bekwaam tot de achter lijn en leverde tevens een goede voorzet af, waarop achtereenvolgens Joop Herinx en Marcel Blom hopeloos misten, terwijl doel man Dick Dortmundt zijn doel zo ongeveer leeg aanbood! Het spel bleef vervolgens lek ker heen en weer golven met Noordwijk als de wat sterkere*partij. IJmuiden bleef uitste kend in de race door vooral het bekwame optreden van middenvelder Joop Herinx, die uitgroeide tot de beste man op het veld. Echte kansen deden zich voor de rust nog tweemaal voor en beide keren voor het doel van de IJmuidense goalie Dick Haasnoot. Hij stond oog in oog met respectievelijk John Manuputty en Jan Willem Bogers maar bleef evenzoveel keer de situatie meester. In de tweede minuut van de tweede helft brak Bogers zeer goed door op rechts en lanceer de Manuputty. die in kansrijke positie het zijnet trof. Vijf minuten later ging Gerben van Leeuwen aan de andere kant eenzaam op avontuur en liet de Noordwijk defensie zijn hielen zien. In plaats van zelf af te ron den wilde hij een medespeler de eer van een treffer gunnen en schoof de bal breed, waar slechts een verbaasde Albert Spaanderman stond. Beide trainers wisselden hierna: Ti mo Gerlof voor John van Dijk en Marcel Blom voor Hans Verwoerd Laatstgenoemde ging kort hierop alleen richting Dortmundt op aangeven van Herinx en John Marijt hield hem letterlijk van de openingstreffer af, hetgeen hem een officiële waarschuwing opleverde. Tien minuten voor tijd stond Wim Rietdijk op de juiste plaats om de gave voorzet van Ton Postma naar behoren af te ronden (0-1). Heel Noordwijk trok wanho pig ten aanval op jacht naar de gelijkmaker, die door eigen slordigheid nog niet op het bord stond, maar ten slotte toch werd be werkstelligd door dat ongeloofelijk mooie dertigmeter schot in de bovenhoek van Ti mo Gerlof. JAN VAN DUYN SASSENHEIM Hoewel hij zelf nog van niets weet, is Herman Wijnands één van de kandidaten voor de vacante trainers post bij Ter Lcede. Vorig jaar trainde Wijnands de eerste klasser Rijnsburgse Boys. Voorzitter Van Biezen van de Sassen hei m se twee deklasser: „Wijnands be- Ter Leede: Wijnands kandidaat hoort inderdaad tot de kandi daten, maar je kunt daar nog geen conclusies uit trekken. We hebben een lgstje van on geveer tien namen van trai ners die vrij ttjn. onder wie een paar uit deze regio. We gaan eerst selecteren en stre ven er naar over een week of twee een opvolger voor Brokx te hebben". A f MW j;/. Een scoringsmogelijkheid voor Noordwijk. Marijt (op de doellijn) en Van Beveren (4) komen centimeters te kort i Manuputty af te ronden. LEEUWARDEN - De entourage was bepaald anders dan de week ervoor. Toch wachtte RCL in IJs- selmeervogels een tegenstander van naam, belangstelling van ra dio, televisie en veel publiek. In de Friese hoofdstad ontmoette de ranglijstaanvoerder een wei nig aansprekende opponent in Blauw Wit '34, waren de came ra's vervangen door de grauwe contouren van koffiemelk-fa- brieken en omzoomden slechts weinig toeschouwers de soppige grasmat. "Niettemin zijn er ook in deze wed strijd twee punten te verdienen", oordeelde RCL-trainer Theo de Waard terecht. Negentig minu ten later kon hij opgelucht adem halen. Met puur "werkvoetbal" was zijn formatie op de been ge bleven en via een zwaarbevoch ten 0-1 zege was de ongeslagen status intact gebleven. Voorafhad De Waard zijn pupillen weinig kunnen vertellen over de kwaliteiten van de tegenstander, maar het openingsoffensief van de thuisclub maakte veel duide lijk. Technisch hoogstaand voet bal was van de equipe van oefen- meester Hobbe Meijer niet te verwachten: enthousiast recht- toe-recht-aan voetbal op basis van veel inzet moest de weg naar succes effenen. Toen na twintig minuten de Frie zen wat uitgeraasd waren nam RCL het initiatief over. Op basis van een superieure techniek werd toen de weg naar doelman Dirk Gort ingeslagen. Deze bleef aanvankelijk nog over eind, omdat Pierre van Gemer- den, Erik van Doeselaar en Peter Siera onzorgvuldig omsprongen met de hun geboden mogelijkhe den. Na een half uur was hij ech ter volstrekt kansloos op een in zet van Erik van Doeselaar. Na een perfecte dieptepass van Hans Braat versloeg de snelle linkerspits de uitkomende Gort met een schitterende lob over twintig meter: 0-1. De Leiderdorpers trachtten vervol gens een snelle beslissing te for ceren door het vroegtijdig storen van de aanvalsopbouw van Blauw Wit. Het jagen op de bal leidde tot vele hele en halve mis sers in de Friese defensie, maar verdere treffers bleven uit. Na de hervatting startte de Leeu wardense ploeg een groot scheeps offensief, teneinde de benarde positie op de ranglijst niet nog verder te laten verslech teren. Hierbij werd veel fysieke kracht in de strijd geworpen en de RCL-defensie kwam onder grote druk te staan. Echt uitgespeelde kansen kon de thuisclub niet creèren, maar op het inmiddels doorweekte veld behoorde ook een "toevalstref fer" tot de mogelijkheden. In die fase moest de koploper zwaar leunen op de kwaliteiten van doelman Peter van der Heijden, die tussen de palen een hoofdrol vertolkte. Zelfs een volley van linkerspits Henk Spanninga, van enkele me ters afstand afgevuurd, wist hij met een formidabele reflex te pa reren. Door het voorkomen van deze schijnbaar zekere treffer haalde RCL met de volle winst het laat ste fluitsignaal van de warrig lei dende arbiter Van Dijk. Door het Van Doeselaar puntenverlies var tie verstevigde de Racing de kop positie, reden voor trainer De Waard om met optimisme voor uit te blikken: "Mooi is anders, maar ook zo'n wedstrijd is voor een jonge ploeg een nuttige erva ring. We hebben in deze competi tie wedstrijden met goed voetbal gewonnen, we zijn bij Quick Boys uit een hopeloze achter stand nog teruggekomen en van daag hebben we met hard werken de winst binnengehaald. Uitgaande van onze eigen kwali teiten kunnen we meedoen in de strijd om de bovenste plaatsen". Ook na afloop werd de Leiderdorp- se ploeg een ervaring rijker. Wat de Friese voetballers op het veld niet lukte, daarin slaagde de ter reinknecht wel. Hij had vergeten de bdiler aan te steken en bezorg de RCL op die manier alsnog een koude douche. VEENENDAAL - DOVO heeft Rijnsburgse Boys na de 5-2 zege weer op de doodlopende weg gezet. Na dat de ploeg van Arie Lagendijk thuis SSS de baas was gebleven en daarna kampioen Noordwijk een punt had afgesnoept, waanden de Rijnsburgers zich op de weg terug De frontale botsing in Veenendaal heeft evenwel de nodige twijfels in de ploeg ge zwaaid. ..We zitten wéér in de misère", concludeerde Lagendijk na afloop. Een vreemde zaak. Kwaliteit tiert immers welig in de bollenstreekploeg, terwijl ook op de inzet niets valt aan te merken, maar de succesbloei blijft (nog steeds) uit. En hoewel Lagendijk zijn volgelingen kan voorhouden dat „toch eens het moment moet komen dat de ploeg goed op dreef raakt", is het zelf vertrouwen al danig aangetast. „Dat kun je wel steeds zeggen", weerlegt Rob Gillissen die schrale troost, „maar het wordt nu toch wel tijd dat dat mo ment eindelijk eens aanbreekt" Tegen DOVO leek Rijnsburgse Boys zich aanvanke lijk te bevrijden van die vormcrisis. Nadat de opge komen linkervleugelverdedigcr Leo van Delft in scoringsrijke positie te lang had getreuzeld, was Jack Manuputty een kwartier later dicht bij de ope ningstreffer. In de 29ste minuut stond de paal zijn treffer evenwel in de weg. Vervolgens kon Johan de Kroon de teruggekeerde bal simpel intikken. Hij deed dat echter niet, waardoor de bekroning op het spel in het eerste half uur, waarin de Rijnsburgers lichtelijk domineerden, toen nog uitbleef. Vlak daarna was het wel raak. Aanvoerder Martin Toet speelde de overijverige Cas Zwaan aan die Gil lissen vond. De Wassenaarse goaltjesdief passeerde invaller-doelman Kees Ravesteyn (Van Kranen burg viel in de 24ste minuut met een beenblessure uit) en gunde Toet de eer van de 1-0. Zestig seconden mocht Rijnsburgse Boys van die voorsprong genieten De van Bennekom ovegeko- men Alex van der Klift passeerde toen eenvoudig vrije verdediger Ruud van der Voort en omdat die niet voldoende rugdekking had. kon de DOVO speler eenvoudig de balans in evenwicht brengen: 1-1 Na de doelwisseling nestelde Steef van der Ooster kamp zich steviger in het leiderszadel van het top scorersklassement. De geroutineerde DOVO-spits zorgde voor de grote ommekeer door in de zestiende minuut een voorzet van Ruud Biennga doeltreffend af te ronden. Rijnsburgse Boys speelde daarna quit te of dubbel. Spits Ton Arroyo verving Van Delft, Ruud van der Voort ontpopte zich als extra aanval ler, terwijl ook de naar achter gezakte Cas Zwaan meer dan eens de middellijn overstak Niettemin werd het verlies duidelijk dubbel. „Maar wij hebben dan ook een ploeg waar niemand tegen bestand is, als het eenmaal loopt", oordeelde DOVO-oefen- mecster Jan de Jongh Dat bleek wel. want de Rijnsburgse aanvalskanonnen konden slechts éénmaal met scherp vuren. Ook in figuurlijke zin liep de ploeg nog avenj' op. In het niet altijd even vriendelijke duel kregen Arjon de Witte (DOVO) en de Rijnsburgers Gillissen en Van Dijk. (invaller voor De Kroon) een officièle waarschu wing Rijnsburgse Boys was toen echter al kopje onderge gaan Nadat Van der Oosterkamp en de snelle Van der Klift de stand op 4-1 hadden gebracht, spartel de Rijnsburgse Boys even tegen via Ton Arroyo die voorarbeid van Gillissen naar 4-2 omboog. Vijf mi nuten voor het eindsignaal stuurde Steef van der Oosterkamp de opponent nog verder de doodlopen de weg op door de eindstand op 5—2 te bepalen. HERMAN POOS ACV steekt Katwijkse ploeg helpende hand toe KATWIJK - De eerste ning in het seizoen die. zo ver trouwde Quick Boys zichzelf in de vorige weken toe, het geknak te moreel weer op moest vijzelen, is zaterdagmiddag Katwijk bin nengehaald. Dat juist het gere nommeerde en als titelgegadigde bestempelde ACV de volle winst werd ontfutseld, zette de joviale stemming nog eens' extra luister bij. Het 3-1 eindresultaat op zich stak duidelijk af tegen de verrichtin gen uit het recente, grauwe com petitie-verleden. In die zin was de vreugde-uitbarsting ge rechtvaardigd. Aanleiding tot een zorgeloos verder verloop van de puntenrace. waarin de op bouw centraal zal staan, biedt de zege echter niet. Dat moest ieder een na het met talloze (afspeel- )fouten doorspekte treffen con stateren.... Verblind door het onverwacht royale succes stapte een ieder met een gerust hart Nieuw Zuid af. Ook trainer Berry Janse ge noot met grote teugen van de winst op ACV, hoewel hij besefte dat alles nog niet direct koek en ei is. De Rotterdammer stoorde zich vooral aan het enige tegen doelpunt dat Jan Smid direct na de derde Katwijkse treffer van buiten het strafschopgebied ach ter Theo Guyt knalde. De con centratie binnen de gelederen was zoek, mede omdat scheids rechter Van Driel een uitbundig tafereel voor de Quick Boys-dug out bestrafte met het achter de afrastering sturen van hulptrai ner Arie Kurver. Hij had in een opwelling de wed strijdbal een trap de verkeerde kant uitgegeven, hetgeen niet werd gewaardeerd. De man schappen binnen de lijnen kon der er om lachen... Smid maakte van de gelegenheid gebruik de eer voor zijn ploeg te redden. "En zulke momenten", zegt Jan- se, "moet je voorkomen. Er be staat dan weer de kans. net als in vorige wedstrijden, dat er paniek uitbreekt. Dat heeft Quick Boys al punten gekost". Zaterdagmiddag was het vooral aan ACV te danken dat punten verlies kon worden vermeden. De Drentse formatie nam in de eerste helft een te afwachtende houding aan. Na de rust, waarin men door doelpunten van Johan Jonker en Martin van der Plas te gen een 2-0 achterstand aan keek, klungelde de ploeg naar het leek maar wat aan. ACV, dat eerder van DOSK verloor maar in de overige wedstrijden steeds viermaal scoorde, bleek tot niets verrassends in staat. Waardoor het zoveelste experiment van trainer Janse in het hart van zijn defensie (waartoe hij zich geroe pen voelde na elf tegendoelpun ten iri de laatste drie wedstrij den) tot een succes kon worden verklaard. Al te grote waarde mag daar echter nog niet aan worden gehecht. Het centrum werd zaterdag be volkt door Leo Noort op de voor stopper-plaats met in zijn kielzog Dick Vooys. Arie Haasnoot be gon, net als middenvelder Fred Eijsberg, op de reserve-bank. ACV achtte het niet nodig de nieuwe combinatie al direct op de proef te stellen. De openings fase was voor Quick Boys, waar in Gert Ouwersloot (voorname lijk in de eerste helft). Jaap van Beelen en Teun van der Plas goed voor de dag kwamen. Jo han Jonker scoorde al na negen minuten op aangeven van Teun Na SCHIEDAM Ter Leede lever de zaterdag een zeer knappe prestatie. De tweedeklasser bracht lijstaanvoeder PPSC in eigen huis het eerste ver- liespunt toe. De ploeg van trainer ad interim Jan Klein (Jacques Brokx werd vorige week de laan uitgestuurd) hield de Schiedammers op 3-3 en met een beetje geluk had er zelfs nóg meer in geze ten. De Sassenheimers leken door de perikelen rondom de trai- nerswisseling extra geprik keld. Er werd met een tome loze inzet gestreden. Zonder de geblesseerde Nanne Sluy- mer en Johnie Jansen gingen de roodgelen gretig in de aan val. Dit leverde enkele kan sen op en na ruim een kwar tier schoot Frits Hoekstra zijn ploeg vanuit een onmo gelijke hoek naar 0—1. Tien minuten later bracht een fou tieve terugspeelbal Clas God- dé alleen voor de Schiedamse doelman. Deze vloerde hem en de toegekende strafschop werd door gelegenheidslibe ro Nico van der Fange be heerst benut: 0—2. PPSC werd hierna sterker en vooral via de snelle linksbui ten Ron Carly werd een aan tal levensgevaarlijke aanval len opgebouwd. Hij was het ook die door doelpunten vlak voor en vlak na de rust de Schiedammers weer op gelij ke hoogte bracht, 2-2. Ter Leede vocht zich terug en halverwege de tweede helft stelde Jan van Harskamp Frits Hoekstra in staat om de Klein-equipe opnieuw op voorsprong te zetten: 2-3. Even later veroorzaakte Nico Rade een strafschop maar PPSC-libero Dik Vos schoot hoog over. Het werd toch 3-3 toen Ron Carly tien minuten voor het eindsignaal zijn hat trick voltooide. Beheerst pas seerde hij Gert van der Luit voor de derde maal. De laatste tien minuten waren weer voor Ter Leede. Frits Hoekstra vergat echter terug te leggen op de vrijstaande Nico van der Fange en omdat de scheidsrechter niet zag dat Pieter van der Plas in het strafschopgebied van de bal af werd gegooid bleef het een gelijkspel. Dat ene punt kun nen de Sassenheimers echter goed gebruiken. der Plas verlengt de voorzet van de DEN HAAG Het in de derde klasse ongeslagen Katwijk werd zaterdag verpletterd door het Haagse DUNO. De ploeg van trainer Huguenin Dolf met 6-0 het onderspit. De techniek van de Katwijkers verloor het van het surplus aan inzet van de Hagenaars. De eerste helft leek alles nog goed te gaan. Aad Koelewijn trof de lat en Van Duivenvoorde schoot juist naast. Juist toen beide ploegen zich met een 0-0 ruststand leken te verzoenen zorgde DUNO-man Fred van Huyzen voor een verras sing. Met een formidabel 20-meter-schot bracht hij 1-0 op het scorebord. Na de rust drong Katwijk sterk aan. Dit keer echter was het de paal die Aad Koelewijn in de weg stond. Door twee blunders van doelman Rein Ka- sius kon DUNO de voorsprong binnen tien minu ten opvoeren tot 3-0. Tot overmaat van ramp schoot Arnold Boers een strafschop hoog over waarmee alle geloof uit de Katwijkse ploeg verdween. De falende Jan van Dijk werd naar de kant gehaald maar ook dat mocht niet baten. DUNO profiteerde van het vele balverlies dat de Katwijkers vooral op het middenveld leden en Rein Kasius werd gedwongen nog driemaal de trieste tocht naar het net te maken. 6-0. Katwijk staat daardoor weer met beide benen op de grond en trainer Huguenin zal verlangend uit kijken naar de rentree van de geschorste voor stopper Piet Kruit. van der Plas, waarmee één van de vele keren onnodig balverlies (op dat moment de eer aan Peter Kuntz) werd afgestraft. 1 half uur spelen prikte Martin van der Plas vanaf dezelf de hoogte (op de rand van het strafschopgebied) de tweede treffer achter Terveld Hij haalde haarzuiver uit, terwijl Kees van Rooyen geblesseerd in het vijan delijk doelgebied lag Scheids rechter Van Driel beoordeelde de offside-situatie waarin de aan voerder zich bevond niet als hin derlijk, waarmee de weg naar de volle winst eeeffend leek: 2-0. Onverwacht overigens, omdat Jan Smid tot tweemaal aan toe de ge lijkmaker op zak had waarmee hij volkomen terecht de balans had moeten doen omslaan. Eerst waren er echter de vuisten van Guyt en even later poeierde Smid wanhopig over de bal heen nadat Jan van Zijl die hem een presenteerblaadje had aangebo den De Katwijkse zege is nadien niet meer in gevaar geweest Vooral omdat Mart van der Plas afstraf te wat gewoon afgestraft moest worden in de veertiende minuut tikte hij op aangeven van Jaap van Duyn 3-0 in Bij ACV ont brak die scherpte, hoewel de steeds chaotischer spelende Kat wijkse defensie meer en meer onzuivere passes verzond. Maar men wist er geen raad mee Jan Smid redde direct na het doel punt van Martin van der Plas nog wel de eer. Verder bleef de scha de beperkt, ook wat ACV betreft Fred Eijsberg (met Arie Haas noot in de ploeg gekomen voc respectievelijk Johan Jonker en de geblesseerde Mart van der Plast en Jaap van Duyn hielpen namelijk nog een viertal man- meersituaties om zeep. De kater in het Asser kamp was er niet minder om. de vreugde bu Quick Boys ook niet GERARD HAVERKAMP WILNIS - FC Lisse heeft agelo- pen zaterdag na een gclijkop- gaande stryd de punten broe derlijk gedeeld met CSW Op een moeilijk bespeelbaar veld werd het 1-1, een resul taat waar beide ploegen te vreden mee konden zijn Direkt na het fluitsignaal zette CSW de Lissenaars onder druk en al na twee minuten moest Nico Groeneweg al zijn doelmanstalenten aan spreken om een hard schot uit de bovenhoek te ranselen. De ploeg uit Wilms wist zich nog meer kansen te creèren maar de Lisser sluitpost bleek een rots in de branding. Gaandeweg kreeg FC Lisse meer greep op het spel en trok het initiatief naar zich toe Vlak voor rust kreeg de mee naar voren gekomen li bero Piet Boot twee kansen op nj. maar vrij voor de kee per schoot hij eerst met over en vervolgens juist naasthet doel. Ook na de thee hield de Tals- ma-equipe CSW onder druk. Na zo'n tien minuten was een afstandsschot van aanvoer der Frans van der Laan de CSW-doelman te machtig. 0- 1. CSW gaf zich echter niet gewonnen en gesteund door een fel meelevend publiek werd massaal de aanval opge zocht FC Lisse moest alle zeilen bgzetten maar kon niet voorkomen dat Jan Eveleens di- stand in de 20e minuut rechttrok. Uit een scrimmage klopte hy de bal achter de kansloze Nico Groeneweg, 1- 1. Hierna oefende CSW een enor me pressie uit op het doel van de Lissenaars en de geelhem- den konden met moeite het hoofd boven water houden Zelfs claimde het team uit Wünis een doelpunt maar volgens de scheidsrechter was de bal. die via binnen kant paal weer het veld in ca ramboleerde. de doellijn niet gepasseerd Zo n tien minuten voor het ein de wist FC Lisse onder de he vige druk vandaan te komen. Bijna slaagde de ploeg enn om beide punten mee naar huis te nemen. Een "streep" van Jaap Lingbcek spatte op de kruising uiteen. In de re bound miste Ben Barton vol ledig

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13