'AZC is de sterkste ploeg 9 Kraay niet langer WON-kandidaat Stel, ik heb wat extra geld nodig,,. Rabobank Karpov vindt weinig baat bij voordeel Oefenmeesters doen sectiebestuur in ban Spandau-coach roemt met hotelproblemen kampende Alphenaren Herstel Piet Vet Bundesliga ZATERDAG 24 OKTOBER 1981 SPORT PAGINA 11 MERANO (ANP) - Karpov heeft gisteravond in tweede zitting zijn voordeel dat hij donderdag avond had veroverd niet kunnen uitbreiden. Nadat de beide groot meesters in tweede zitting nog eens veertig zetten hadden ge daan, eindigde het achtste duel in remise op voorstel van wereld kampioen Karpov. De met zwart spelende Kortsjnoi had in het tweede gedeelte van de achtste wedstrijd nog lastige problemen op te lossen. Door voortdurend stukken te ruilen wist Kortsjnoi zijn (lichte) nadeel binnen de perken te houden. Tenslotte kwam een eindspel op het bord met twee paarden voor beide spelers. Ook hier bezat Karpov nog altijd een licht voor deel, maar het materiaal was zo uitgedund, dat er geen werkelij ke winstkansen meer te schep pen waren. Eindstelling: wit: Kd 4, Pf 6, Pf 5, h6, Zwart: Kc 6, Pg 5, Pg 6. Hans Kraay: "Mijn besluit heb ik genomen in het belang van het Nederlandse voetbal". (Van onze sportredactie) DEN HAAG (GPD) - Hans Kraay heeft zich gisteren, pas enkele uren nadat de termijn voor kandidaatstelling was gesloten, officieel teruggetrokken als kandidaat voor het bestuur betaald voetbal van de KNVB. Aan het besluit van Kraay lag vooral de inhoud van een deze week gevoerd persoonlijk gesprek met Kees Rijvers ten grondslag. Tij dens dat onderhoud liet de bondscoach weten op te zullen stappen als Kraay toe zou treden tot het sectiebestuur.. als een verrassing. Zeker niet voor het zittende sectiebestuur betaald voetbal, dat vonge week zondag reeds druk uitoefende op de nieuwe kandidaat van de WON door het ..onaanvaard baar'' uit te spreken over Kraay „Het sectiebestuur heeft geen bezwaren tegen de persoon Kraay", heette het in een officië le verklaring. „Maar wel tegen zijn voor ons onverenigbare functies als sportcommentator bij de NOS en als schrijvend journalist voor het voetbalweek blad VI". De verklaring van het sectiebestuur werd door de De WON (trainersvakbond) heeft de KNVB inmiddels als reactie op het terugtreden van Kraay per telegram laten weten voorlopig alle samenwerking met het be stuur betaald voetbal op te schorten. Een en ander impli ceert dat de zetel van de WON in het sectiebestuur na 14 no vember (wanneer de algemene vergadering betaald voetbal plaatsvindt, red.) voor onbepaal de tijd onbezet zal blijven en dat hiermede automatisch de over heidssubsidie op het spel wordt gezet. De beslissing van Kraay kwam niet BERLIJN - AZC/Microlife heeft gisteravond volgens verwachting de eer ste stap gezet op weg naar de halve finales van de Europa Cup voor landskampioenen. De Alphense waterpoloploeg versloeg in Berlijn de Zweedse kampioen Göteborg met 18-5. Opnieuw werd duidelijk dat de kloof tussen de gevestigde Europese orde en de ploegen daaronder groot is en ook zal blijven. Vertegenwoordigers van landen als Italië, Spanje, West Duitsland, Nederland en de Oostbloklanden geven al jaren de toon aan in het continentale bekergebeuren. "En daar zal geen verandering in komen", verwacht ook de Hon gaarse coach van het Nederlands team Denes Poczik, die de ver richtingen van AZC nauwkeurig en van nabij volgt. "In Hongarije. Joegoslavië. Rusland, maar ook in Italië en Spanje wordt veel ge traind. De spelers liggen daar da gelijks in het water. Dat gebeurt in Nederland dan wel niet, maar hier beschikken we over talent en ook dat is nodig om de top te halen. Als andere landen niet meer gaan doen, dan zal er in de huidige situatie nooit verande ring komen". Zeker Met die wetenschap wist AZC zich vooraf al zeker van zijn zaak. Toch werd de ploeg van coach Arie Domburg nog onaange naam verrast, zij het dat het Zweedse Goteborg daar niet ver antwoordelijk voor was. Bij aan komst in Berlijn kreeg de Al phense delegatie te horen, dat er vier verschillende hotels als on derkomen waren aangewezen. Niet direct bevorderlijk voor de onderlinge communicatie en ze ker ongebruikelijk binnen het in ternationale waterpolo. "Waar moet ik nu mijn wedstrijdbe spreking houden?", vroeg coach Domburg zich dan ook onmid dellijk af. De bijkomende proble men werden evenwel groten deels opgelost in het esef dat ook het Engelse Sutton aCheam en Göteborg op een dergelijke ma nier ingekwartierd zouden wor den. Udo Lehman, voorzitter van Span- dau'04 droeg een simpele verkla ring aan voor de gebrekkige ho telaccommodatie. "Het is", sprak hij, "in Berlijn deze maand onge woon druk, omdat er hier een aantal vakbeurzen wordt gehou den. Daar kunnen wij niets aan doen. Hotelruimte is er momen teel zeer beperkt voorhanden. Niet alleen AZC heeft daar hin der van. Sutton zou eerst in de kazerne van de Engelse militai ren worden ondergebracht. Op Arbeidsbureau profcoureurs 'in steigers' WOERDEN (ANP) - Het "ar beidsbureau" voor het prof- wielrennen in al zijn gele dingen moet er komen. Dat was de conclusie van een vergadering van alle belan gengroeperingen uit de Ne derlandse wielersport. De Commissie Rechtspositie van de Koninklijke Neder landse Wielren-unie presen teerde een rapport over de functie van zo'n bureau aan de VOB (vereniging van wedstrijdorganisatoren), de WBW (vakvereniging van profwielrenners) en de SBB (stichting bevordering be roepswielersport). Over de inhoud was men het in grote lijnen eens, maar niet werd akkoord gegaan met de voorstellen tot uit werking. Alle groeperingen besloten in eigen kring te be raadslagen over de uitwer king van de plannen. Nieu we voorstellen worden dan te zijner tijd in SBB-ver- band besproken en zal men tot een besluit proberen te komen. het laatste moment werd dat af geketst. Ik ben blij dat ze voor dat team nog verschillende pen sions hebben weten te versieren. Ook de Zweden overnachten in drie verschillende hotels. Het is niet anders". Onvoorbereid Göteborg arriveerde na een lange treinreis pas gisterochtend in de Duitse miljoenenstad en begon zodoende vrijwel onvoorbereid aan het AZC-karwei. Bovendien hadden de Scandinaviërs een ge voelige aderlating moeten onder gaan, nu hun beste speler Sören Carlson had besloten voohet Haagse Zian/Vitesse in de Neder landse competitie uit te komen. Daartegenover bracht AZC een welkome nieuwe aanwinst in de persoon van de schotvaardige Radu Mirea in het water. Als de verhoudingen en voorbereidin gen -de Alphenaren trainden donderdag al in het te warme Schönebergbad- dan toch al zover uit elkaar liggen, kan er geen sprake zijn van een heuse Europa Cup-confrontatie. De praktijk leerde aanvankelijk anders. Tegen een slecht star tend en veel kansen missend AZC eiste Göteborg gedurende de eerste twee perioden een ge lijkwaardige rol voor zich op. Na negen minuten was de stand in evenwicht (3-3) en ook na ruim 17 van de 28 te verspelen minu ten, had de verwachte marge nog geen gestalte gekregen: 6-4. AZC-aanvoerder Ton Buunk, die een lichte oogblessure opliep, daarover: "Al die irritaties rond die slechte organisatie speelden toch een rol. We koden niet lek ker zorgeloo aan het duel begin- Radu Mirea hielp AZC uiteindelijk over het dode punt heen. De Roemeen miste eerst driemaal, maar vervolgde met een fraaie score van honderd procent (6 uit 6). Hij sleepte zijn ploeg naar een 9-4 voorsprong en wees AZC in de slotfase de weg naar een rui me overwinning. De Alphenaren draaiden tegen het einde van het treffen als nooit tevoren. De moegestreden Zweden moesten nog negen maal buigen en wer den op die manier, zoals ver wacht, toch nog gedeclasseerd: 18-5. Scores AZC: Radu Mircea 6x; Erik Noordegraaf 3x; Arco Verboom 3x; Ton Buunk 2x; Ruud de Hey 2x; Ron de Vogel en Ed van Es. Periodestanden 2-1, 3-2, 4-1 en 9- 1. Spandau AZC ontmoet vanmiddag de num mer twee van vorig jaar, Span- dau'04. Dan pas zal voor de eer ste keer blijken, hoe de Alphena ren er momenteel voor staan. De Duitse titelverdediger versloeg Sutton op eenvoudige wijze met 11-6. Hoewel het simpel ging, was het echter allerminst indruk wekkend wat de Duitsers lieten zien. Alfred Balen, de 51-jarige coach, leek gisteren dan ook ge kweld door zorgen. "Het is maar goed dat er twee ploegen over gaan naar die volgende ronde", verzuchtte hij. "Mijn jongens verkeren immers nog steeds in de feestroes van het EK in Split, waar Duitsland zo goed presteer de. De conditie is er gewoon niet. Ik verwacht dan ook dat AZC de sterkste ploeg zal zijn. Ze speel den tegen Göteborg zeer modern waterpolo". WIM VAN WANROOY. WIJCHEN (ANP)- De finale van de strijd om de nationale biljarttitel kader 47/2 dreigt een spannende affaire te worden. Drie van de vier topspelers kwamen in Wij- chen de eerste helft zonder kleer scheuren. Alleen Piet Vet sneef de tegen Koorevaar, zodat hij de kans op prolongatie van zijn titel niet meer in eigen hand heeft. Al leen een misstap van het trio Vultink, Arnouts en Bongers kan hem terug in de race brengen Maar gisteren herstelde Vet zich voorbeeldig. Eerst rekende hij in vier beurten af met Van Deven ter (400-97), vervolgens moest Schmitt na drie beurten al bui gen voor de Noordhollander 400-0. Grilligheid kenmerkte gisteren het spel van Hans Vultink en Jan Ar nouts. Tegen Adrichem had Vul tink zes beurten nodig, tegen Koorevaar zelfs zeven. Arnouts is Vultink nu tot op één beurt ge naderd. De stand na vier ronden: 1. Vultink 8 400 94.11: 2 Arnouts 9 400 88.88; 3 Bongers 8 251 53.33. 4. Vet 6 380 73.38; 5. Koorevaar 2 134 36.37; 6. Adnehem 0 219 21.20; 7. Schmitt 0 146 19,33; 8 Van Deventer 0 58 12,07. Ton Buunk: "Door slechte organisatie kwam AZC tegen Göteborg niet lekker aan de start". (ADVERTENTIE) Ook dan kunt u op ons rekenen, mevrouw, zeiden wij bij ons op de bank. Soms is het sparen, soms is het lenen, maar ons advies blijft zo dat ermee uit de voeten kunt. Oók goed om geld te lenen. redactie van het voetbalweek blad aangegrepen om Kraav te verstaan te geven geen prys meer op zijn medewerking te stellen, indien hij tot het bestuur toe zou treden Het gezwaai van bondscoach Rgvcrs met zijn por tefeuille nam bij Kraay alle zin tot toetreding in het bondsbe- stuur «tg Eens te meer blijkt dat uit de ofïi- CftCte verklaring, die Kraay giste ren aflegde. „De mijns inziens laakbare inmenging van het be stuur betaald voetbal in de kan didaatstelling van de oefenmees- tersafgevaardigde voor een zetel in het bestuur betaald voetbal, heeft ertoe geleid dat er van vele zijden op mg een dusdanige druk is uitgeoefend om mü als kandidaat voor het bestuur be taald voetbal terug te trekken, dat ik daartoe heb besloten. Mijn besluit heb ik aan het bestuur be taald voetbal en aan de oefen- mecstersafgevaardigde meege deeld. met de argumentatie dat ik dit besluit in het belang acht van het Nederlandse voetbal. Te meer daar verdere escalatie van negatieve invloed kan zijn op de kwalificatie voor het wereldkam pioenschap voetbal 1982 in Sparge". Rijvers Toch was het ook Kees Rijvers, die in eerste instantie de komst van Kraay in het sectiebestuur, on der bepaalde voorwaarde, toe juichte. Zoals gebruikelijk wordt er eerst overleg gepleegd met de bondscoach, als de WON een nieuwe kandidaat stelt voor het sectiebestuur. De bondscoach stemde tijdens dat onderhoud in met de kandidatuur van Kraay. onder voorwaarde dat de kandi daat hem niet voor de voeten zou gaan lopen bij het uitoefenen van zijn werkzaamheden als bonds coach. De WON zegde dit toe, waarna er van de kant van Rij vers geen enkel bezwaar meer te gen de kandidatuur van Kraay leek te bestaan. Het doet daarom merkwaardig aan dat Rijvers de ze week toch op zijn schreden te rugkeerde. De ommezwaai van Rijvers, zo wordt in Zeist be weerd. schijnt hem echter voor namelijk te zijn ingegeven door de houding van het sectiebe stuur Hoewel de KNVB de ternrujn voor kandidaatstelling inmiddels heeft verlengd tot vrgdag 13 no vember. een dag voor de algeme ne vergadering, ziet het er niet naar uit dat de WON een nieu we kandidaat naar voren zal schuiven. De trainersvakbond heeft het bestuur betaald voetbal gisteren per telegram meege deeld dat het alle medewerking voorlopig opschort tot het mo ment waarop de democratisering binnen de KNVB wel functio neert Jaap van der Leek van de WON „Er zal nu eerst maar eens ge tracht moeten worden tot een an dere structuur binnen het be stuur betaald voetbal te komen. Ik denk daarbg aan een struc- tuurcommissie waarin zowel twee afgevaardigden van de clubs als twee afgevaardigden van de belangenorganisaties WON en VVCS (spelersvak bond) zitting hebben onder lei ding van een onpartijdige voor zitter. In die commissie zouden meteen de verenigingsrechtelg- ker en arbeidsrechtelijke zaken gescheiden dienen te worden. Arbeidsrechtelijke zaken dienen in de toekomst door de sociale partners behandeld te worden Dan pas kan er van democratise ring sprake zgn. Op deze manier kan het in ieder geval niet lan ger" Het opschorten van de samenwer king met het sectiebestuur kan tot stopzetting van de overheids subsidie aan het betaald voetbal leiden Een van de voorwaarden voor het verstrekken van over heidssubsidie ter gezondmaking van het betaald voetbal was de medezeggenschap-democrati se ring binnen het bestuur betaald voetbal De WON beraadt zich op 2 november over de vraag of de zes afgevaardigden nog langer zitting in de algemene vergade ring betaald voetbal moeten ne men. De WCS zal maandag al haar standpunt kenbaar maken. KARLSRUHE (ANP) Eintracht Braunschweig heeft gisteravond in de Wt tduita Bundi liga 1 au dubbel verlies geleden De ploeg werd in Karlsruhe met 2-1 versla gen door de Karlsruher SC Bo vendien liep de Zweedse verde diger Hasse Borg een gebroken scheenbeen op. na een zeer zwa re overtreding van Gunther van Karlsruhe Het linkerbeen van Borg werd gis teravond nog in een Karlsruher ziekenhuis behandeld, hg is sa men met de ploeg naar Bruns- wijk teruggereisd De overtreding van Günther op Borg riep herinneringen op aan het ge va) Licnen

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11