"Niet wachten met bevorderen deeltij darbeicT Opnieuw thuiswedstrijd voor Golden Earring Rapport: proef is overbodig CDA' 'er: maak sober plan voor herstel restant Vrouwekerk Manifestatie tegen hogere aardgasprijs trekt bijna geen publiek maandag 19 oktober i98i Terug in de tijd én een nieuw geluid spelbaar verliep het laatste deel van de hechte en fraai belichte Earring-show niet want het stu wende 'Twilight zone' (mogelijke nieuwe single) betekende een nieuw geluid en hoop voor de Earring-toekomst. JAAP VISSER LEIDEN - Met de regelmaat van de klok doet de Golden Earring Lei den aan. Nagenoeg elk optreden van 'onze' nationale topformatie levert hetzelfde beeld op: een volle enthousiaste zaal. De Haag se pophelden Kooymans, Gerrit sen, Hay en Zuiderwijk hebben bij het Leidse publiek een enorm krediet opgebouwd. In Leiden speelt dit viertal bij voorbaat een thuiswedstrijd. Willen de heren experimenteren, dan biedt een met zo'n 1400 per definitie uitge laten fans gevulde Stadsgehoor zaal daarvoor het beste decor. Het hoeft dan ook geen verwon dering te wekken dat juist Lei den afgelopen zaterdag de pre-, mière beleefde van de vernieuw de Earring-act. Het werd weder om een thuisbeurt voor de roek- muzikanten. Maar wel eentje die nu eens niet volkomen volgens het verwachtingspatroon ver liep. Geen voorprogramma bijvoor beeld maar een meer dan twee uur durende Earring-show, na drie kwartier onderbroken door een onverwacht lange en daar door vervelende pauze. Zoals aangekondigd ging de Earring voor het rustsignaal terug in de tijd. Degenen die verwachtten dat daarbij oud Earring-spelers als Frans Krassenburg en Jaap Eggermont zouden opdraven, kwamen bedrogen uit. Dat zat er ook niet in. Eggermont heeft het immers veel te druk met rijk te blijven via 'Stars on 45' terwijl Krassenburg z'n dagen als kan toorklerk slijt en slechts in een nostalgische bui en voor de rest onder de douche z'n vocale talen ten ten toon spreidt. Dat deel van het publiek dat kwam voor 'That day' en 'Please Go' werd zater dagavond dus op het verkeerde been gezet. De groep ging namelijk niet verder terug in de tijd dan begin zeven tig ('She flies on strange wings'). Het vertoonde spel golfde daar bij op en neer tussen matig en goed. 'Bombay', een van de aller beste Earring-nummers, bleef bijvoorbeeld niet verschoond van enkele foutjes terwijl George Kooymans zijn vingers niet wil de branden aan de vingervlugge gitaarparten van zijn vroegere Earring-collega Eelco Gelling. Direct daarna herstelde Kooy mans zich met een uitstekende solo tijdens 'Mad love is coming' waarmee hij de sceptici, die na 'Bombay' nog konden uitroepen dat Kooymans gewoon een klas se minder is dan Gelling, onmid dellijk de mond snoerde. Het verschil tussen Kooymans en Gelling berust meer op een ver schil in stijl dan op een verschil in kwaliteit. Ruimte ook in de 'support act' voor minder bekend Earring-werk zo als 'Triple three' (haalde slechts de achterkant van een single) en 'I need her' dat nooit in Neder land is uitgebracht en slechts te rug is te vinden op de Ameri kaanse versie van de elpee 'Con traband'. De eerste speelhelft werd afgesloten met het fraaie uit het 'Radar Love-tijdperk' stammende 'Vanilla Queen'. Na de thee leek het er aanvankelijk niet op dat de bordjes zouden worden verhangen want met 'Candy's going bad' en 'Leather' bleef men het oudere repertoire aanboren. 'No for an answer' be tekende de terugkeer in het hui dige Earring-tijdperk en vervol gens werd het inmiddels van de '2nd Live'-elpee bekende rijtje afgewerkt tot en met de toegift 'Slowdown'. Hoogtepunten in deze routineuze maar daarom niet minder en thousiast gebrachte serie waren 'Long blond animal', 'Weekend love' en, uiteraard, de wereldhit 'Radar Love'. Helemaal voor- Toespraak Tijdens de jaarvetgadering van het Leids City Centrum houdt drs. J.P. van der Reij- den, voorzitter van de Stich ting Leidse Binnenstad, mor genavond een lezing over Lei den en de economische toe stand. De lezing begint om ne gen uur in de koffiekamer van de Stadsgehoorzaal. Homoseksualiteit De Leidse Werkgroep Homosek sualiteit begint in november een gespreksgroep voor vrou wen en mannen die willen praten over hun homoseksua liteit en alles wat daarmee samenhangt. Inlichtingen en opgeven, tel. 132353 of 124819. Jan Lievensstraat In het nieuwe buurthuis van Groenoord aan de Pasteur straat wordt vanavond een bewonersbijeenkomst gehou den door de gemeente. Bewo ners van de Jan Lievens straat worden uitgenodigd om te komen praten over de eventuele herinrichting van hun straat na de riolerings werkzaamheden. De avond begint om acht uur. Herfstvakantie Clubhuis Klein Matilo organi seert morgenmiddag een koopvaardij spel voor de kin deren uit de wijk. Als het weer slecht is wordt er in het clubhuis iets georganiseerd. Aanvang twee uur. Woens dag is er een poppenkastvoor stelling in het Vijfhovenhuis. Om een uur wordt er per bus vanaf Klein Matilo vertrok ken. Een film over Buggs Bunny staat donderdagmid dag op het programma De film begint om twee uur. Vrij dag tenslotte is er een zoge naamde stuivertjeskermis ge pland. Er zijn dan allerlei standjes waar de kinderen voor een stuiver iets kunnen winnen of doen. Aanvang twee uur. Langlauf De kring Leiden van de Neder landse Ski Vereniging orga niseert donderdagavond een informatie-avond over lang lauf in Het Witte Huis aan het Wilhelminapark in Oegst- geest. Naast informatie van twee ervaren langlaufers worden er twee films ver toond, Cross Country 1978 en Glisando. De toegang is gra tis, aanvang kwart over acht. Tekenfilms In de Kapelzaal van K&O wordt woensdagmiddag van af half drie een serie teken films vertoond met onder meer Popey, Daffy Duck en Supermuis. Toegangskaarten bij K&O aan de Oude Vest, tel. 141141. Cursussen Deze maand beginnen er bij K&O aan de Oude Vest weer drie nieuwe cursussen: Brid ge voor beginners, glasgrave ren en vrij kantklossen. Opge ven bij K&O, tel. 141141. Lezing Mevrouw dr. E. Dekker houdt morgenavond een lezing over "Kepler en het Leidse Spheer- tje"; de invloed die Kepler heeft gehad op de planetaria uit de zeventiende eeuw. De lezing begint om acht uur in de collegezaal Oude Sterre- wacht aan de Kaiserstraat. Film Femke, een vrijwilligsters orga nisatie voor vrouwen, draait morgenavond de film "Don na" in het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk. De film gaat over vrouwen in Italië die zich verzetten tegen het fascisme. Femke wil voor taan iedere dinsdag ontmoe- tings— en informatie—avon den houden in het Leidse Volkshuis. Aanvang acht uur. Lezing (2) Drs H. Sarfatij houdt morgen avond een lezing over stads- kernonderzoek in Dordrecht, waar tussen 1968 en 1978 op gravingen zijn uitgevoerd. De lezing begint om acht uur in de Taffehzaal van het Rijksmuseum van Oudheden aan de Papengracht. Lezing (3) Prof. dr C. Kalkman, directeur van het Rijksherbarium, houdt woensdagavond een le zing over "Plant en Mens". Aanvang acht uur in het her barium aan de Schelpenka de. JOVD De Jongeren Oragnisatie Vrij heid en Democratie houdt morgenavond, na een beslo ten jaarvergadering, een openbare bijeenkomst met als thema "Student en universi tair bestuur". Aanvang half negen in "In den Bierdeghel" aan de Vestestraat. Film en disco In jongerenvereniging Augusti- nus aan het Rapenburg draait zaterdag de film Mac beth van de regisseur Polans- ki De film begint om negen uur, erna is er disco. Achtervolgde fietsendief rijdt ruit aan diggelen LEIDEN Tijdens een achtervol ging tussen de politie en een fiet sendief in de nacht van zaterdag op zondag rond één uur sneuvel de er op de Haarlemmerstraat een ruit van een schoenenzaak, omdat de fietser de macht over het stuur verloor. De jongen, een zestienjarige inwoner van Ha- zerswoude, werd voor verhoor meegenomen naar het bureau. Tien minuten daarvoor werd de jongen, toen nog samen met ie mand anders, bij het station be trapt bij het stelen van de fiets. Als een haas gingen ze er van door. In de Haarlemmerstraat sprong de metgezel van de baga gedrager en rende een zijsteeg in, zodat de inwoner van Hazers- woude nog sneller kon doorfiet- sen. Deze beging echter de fout net iets te vaak achterom te kij ken: hij verloor de macht over het stuur en reed tegen de ruit aan, die brak. g KOETS-O-THEEK 4L-JAKINDER fMf DISCO met tekenfilms 6 t/m 12 jaar Iedere woensdagmiddag van 2 tot 5 uur Entree 2.50 met Inbegrip van 2 limonades, verjaardagspartijtjes, met meer dan 10bezoekertjes een aantrekkelijke korting. Kruisstraat 40, Leiden (achter Lldfc) tel. 071-144979. George Koop mans, Barry Hay en Rinus Gerritsen van links naar rechts) tijdens de swingende première van de nieuwe Earring-act zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal. LEIDEN - Een proef met deeltijdarbeid is overbodig. Het lijkt niet nodig het bevorderen van deeltijdarbeid één of twee jaar uit te stellen in afwachting van de resultaten van zo'n proef. Met de vervulling van deeltijdbanen hebben zich tot nu toe geen moeilijkheden voorgedaan en er is een toenemend aantal ambtenaren, dat op eigen initiatief verzoekt om verkorting van de arbeidstijd Dat schrijft de afdeling personeels zaken van de gemeente aan B en W. Het college kreeg al in 1978 van de gemeenteraad de op dracht om deeltijdarbeid bij de gemeente te bevorderen. In de eerste acht maanden van het jaar is het aantal personeelsle den, dat een deeltijdbaan heeft, met zestien toegenomen. De deeltijdfuncties worden hoofdza kelijk door vrouwen verricht. Drie nieuwe deeltijdbanen wor den door mannen vervuld. In totaal werken er bij de gemeente (onderwijs en psychiatrisch zie kenhuis Endegeest buiten be schouwing gelaten) 1870 perso nen. Hiervan werken er nu 162 minder dan veertig uur per week. ruim acht procent. "Dit percentage stijgt nog steeds", al dus de nota van personeelsza ken. Het is volgens personeelszaken nu tijd geworden om tot concrete voorstellen voor de bevordering van deeltijdarbeid en de uitvoe ring daarvan te komen. Hiervoor zou een bedrag van ongeveer honderdduizend gulden per jaar nodig zijn Door het verkorten van de arbeids tijd van zittend personeel kan het werk bemoeilijkt worden, al dus de nota. Als iemand te ken nen geeft één dag per week min der te willen werken, is het vaak moeilijk om voor de resterende ene dag iemand aan te trekken. Fonds Zo'n vacature van tien uur of min der is moeilijk te vervullen. Tij delijke uitbreiding van het aantal uren is dan gewenst, hetgeen ex tra geld kost. Hiervoor is een overbruggingsfonds nodig Ook de indirecte kosten nemen toe. Hieronder wordt verstaan huisvesting van het personeel (aanpassing van de kantoor- of werkruimte) en extra werk voor ondersteunende diensten (waar onder de afdeling personeelsza ken) De nota stelt voor om een werk groep deeltijdarbeid in te stellen. Deze werkgroep zal zich bezig houden met het volgen van de ontwikkelingen en het doen van voorstellen op dit gebied. Met name ook met betrekking tot de arbeidsrechtelijke gevolgen van deeltijdarbeid. Verder zou er een nauwkeurige vastlegging moeten komen van de ontwikkelingen op dit gebied en een regelmatig verslag hier van aan het gemeentebestuur. Elke nieuwe deeltijdbaan zal bg het ministerie van binnenlandse zaken worden aangemeld. Het ministerie stelt in bepaalde ge vallen hiervoor subsidie beschik baar. Bij sollicitatie bg de gemeente mag de vraag of men full-time of part time wil werken geen rol spelen. De beste moet de functie krggen. Voorkomen moet worden dat aan full-timers de voorkeur wordt gegeven, aldus de nota. Verder wordt voorgesteld om een enquête naar de behoefte aan deeltgdarbeid te houden onder het personeel. Bg personeelsad vertenties zal voortaan - als regel worden vermeld dat het moge- lgk is om de functie in deeltgd te vervullen. Hoofden van afdelingen zullen meer nog dan in het verleden aan B en W moeten kunnen aantonen dat een bepaalde functie niet te delen is. wanneer zg aan de ver plichting om vacatures in deel tgd te laten vervullen willen ont komen, zo stelt de nota voor. LEIDEN - De restanten van de Vrouwekerk (Haarlemmerstraat) moeten voorlopig sober worden hersteld. De 'aankleding' van het aan te leggen plateau tussen de muurrestcn moet enkele jaren uitgesteld worden. Dat is het voorstel van CDA-fractieleider Walenkamp. Walenkamp vindt het voorstel van B en W om de restanten voor een bedrag van bijna MO miljoen te restaureren veel te duur. Volgens hem kan het werk best enkele ja ren wachten, omdat de uitvoe ring van andere plannen om de wijk De Camp op te knappen ook nog jaren zullen moeten wachten Walenkamp - zelf bewoner van De Camp - doelt hierbg onder meer op de restauratie van het Boer- haavecemplex en de nieuwbouw van bejaardenwoningen. Hg re kent voor dat het sobere plan de gemeente minder kost, zelfs als men rekening houdt met het feit dat het rgk dan geen subsidie verleent. Walenkamp stelt zich verder op het standpunt, dat het bedrag (onge veer negentig mille), dat de dienst gemeentewerken zonder toestemming teveel uitgaf aan de sloop van de voormalige school op het terrein, ten laste moet ko men van de lopende begroting van de dienst Het bedrag zou bgvoorbeeld bespaard kunnen worden op het onderhoud van straten, aldus het CDA. De restauratie van de restanten van de Vrouwekerk is al geruime tgd een politiek twistpunt Een aantal winkeliers 'kraakten' deze zomer het terrein om het tgdelgk als parkeerterrein te gebruiken Wethouder Waal (PvdA) weiger de dit en kwam op aandrang van de gemeenteraad snel met een voorstel voor de restauratic CDA er Walenkamp stelde hierop schriftelijke vragen over de fi- nanciéle kant van de zaak Daar bg kwam aan het licht, dat de dienst gemeentewerken (waar Walenkamp (CDA) plateau t»eel voor wethouder Waal verant- woordelgk is) buiten haar boekje was gegaan. Er waren werkzaam heden verricht in strijd met de opdrachten, er waren uitgaven gedaan zonder dat deze door de provincie waren goedgekeurd en er was meer uitgegeven dan de gemeenteraad beschikbaar had gesteld. LEIDEN - Aan de organisatie kan het niet gelegen hebben. Het pro gramma was zo vakkundig voor bereid. Maar de manifestatie te gen de verhoging van de aard- gasprijzen trok zaterdagmiddag nauwelijks of geen publiek. Aan de demonstratie tegen de door minister Terlouw aangekondig de verhoging van de prijzen van het aardgas namen zo'n vijfen twintig mensen deel. De minister wil de aardgasprijs op 1 januari met 8.3 cent per kubieke meter verhogen. Het actiecomité Gasprijs verho ging Nee, die de manifestatie or ganiseerde ter afsluiting van de actieweek rond dit thema, is van mening dat de prijs van het aard gas omlaag kan en moet. De CPN, PSP en PPR in Leiden ondersteunden het initiatief en riepen op om aan de demonstra tie deel te nemen. Volgens deze partijen komt de Leidse bevol king zo langzamerhand door de hoge gas- en lichtrekening voor onoverkomelijke problemen te staan. Terwijl de organisatoren van de manifestatie tegen de verhoging van de aardgasprijs in de muziektent links de aandacht proberen te trekken, blijft slechts een enkele voorbijganger staan. Leiden zocht zaterdag liever de warme kachel op. Op een bijna leeg Stadhuisplein onder meer tegen de hoge win- verklaarde ook FNV-woordvoer- sten van het energiebedrijf, die der Dick Wortel zich tegen een de gemeentekas spekken. "De grote verhoging van de aardgas- gas- en lichtrekening is eigenlijk prijs en zei ook liever een veria- een verkapte gemeentelijke be ging te wensen. Hij verzette zich lasting", aldus Wortel. Het winkelend publiek vond het herfstweer kennelijk te koud om stil te blijven staan. Men spoedde zich liever naar de warme (aard- gas)kachel.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 3