mededelingen gemeentebestuur 'm i leiden 19 thi 23 okt. '81 m EENMALIGE UITKERING de een malige uitkering een malige uitkering Diversen Commissie vergaderingen Deelcommissie Personeelszaken. Maandag 19 oktober a.s. om 20.00 uur in het stadhuis. Agenda: Systematische personeelsbeoordeling. Deeltijdarbeid bij de gemeente. Commissie voor financien. Woensdag 21 oktober a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Zandwinning in de Voorhofpolder. Vergoeding opruiming explosieven op het terrein van het A.Z.L. nabij Pesthuislaan. Vaststelling subsidie Stichting "Doodenherdenkmg". Vaste geldlening t.b.v. aankoop computer Reken centrum Leiden. Commissie voor Economische Aangelegenhe den en Personeelszaken. Donderdag 22 oktober a.s. om 20.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Nota automatisering Vleeskeuringsdienst en Open baar Slachthuis. Gesprek met FNV/CNV. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Werkgroep Begeleiding Totstandkoming Milieu- nota. - gezinnen vóór 1 Maandag 19 oktober a.s. om 20.00 uur en dins dag 20 oktober a.s. van 16.30 uur tot 18.00 uur worden de 10e en 11e bijeenkomst gehouden van de werkgroep. De bijeenkomsten, die beiden openbaar zijn. zullen worden gehouden in de Raadzaal respek- tievelijk in kamer 263 (koffiekamer) van het stadhuis, alhier. Agenda: Bespreking Hoofdstuk Bodem van de Milieunota. Gewijzigde tekst overige hoofdstukken Milieunota. Bespreking lijst beleidsvoornemens. Eventuele nieuwe vergaderdata. Werkgroep Pancras-Oost. Donderdag 20 oktober a.s. om 15.30 uur in de Pancrat op het parkeerterrein aan de ir. Dries- senstraat. De belangrijkste agendapunten zijn: Aanvang werkzaamheden aan de Kerkpleinbrug en aan de walmuren en riolering in de Herengracht tussen Kerkpleinbrug en Lourisbrug; Voortgang van de bouw van de woningwetwonin gen ter plaatse van het voormalige van Wijk en Zaalbergcomplex: het maken van een plan voor de "kopbebouwing" aan de ir. Driessenstraat tussen Uiterstegracht en Vestestraat; Het vaststellen van de stedebouwkundige rand voorwaarden voor de bebouwing van het zgn. Sjardincomplex tussen Middelstegracht en Uiter stegracht; architectenkeuze; het instellen van een voorbereidingsteam; Discussiestuk over het functioneren van het zoge naamde binnenstadskoppel ter stimulering van de particuliere woningverbetering. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Bureau Civiele Verdediging verhuisd Onlangs is de nieuwe Brandweerkazerne aan de Gooi meerlaan in gebruik genomen. Sinds kort is nu ook het gemeentelijke bureau Civiele Verdediging vertrok ken van de huisvesting aan de Ketelboetersteeg naar dit nieuwe gebouw. Bij dit bureau is ook het secreta riaat van de regionale brandweer Rijnland onderge bracht. De nieuwe gegevens luiden: - Bureau Civiele Verdediging (en secretariaat regionale brandweer Rijnland) p/a Brandweerkazerne Gooimeerlaan 25 Leiden tel.: 071 212201 Afsluiting Valkbrug op maan dag 19 oktober Maandag 19 oktober a.s. zal de Valkbrug afgesloten zijn voor alle verkeer behalve voetgangers en fietsers. Deze afsluiting houdt verband met het plaatsen van een heimachine, die de palen gaat slaan voor twee fiets-voetgangersbruggetjes ter weerszijden van de Valkbrug. Het gemotoriseerde verkeer stad-uit zal maandag worden omgeleid via de 2e Binnenvest gracht, Herenstraat en Stationsweg. De omleiding wordt met borden aangegeven. Natuurpad Heempark Oegstgeesterweg. Van maandag 19 tot en met vrijdag 23 oktober (herfst vakantie) kunt u in het Leidse Heempark een natuur pad volgen. Dit natuurpad is uitgezet door aspirant natuurgidsen van het IVN-afd. Leiden. Langs het natuurpad wordt informatie gegeven over wat er op dit moment in het Heempark zoal te ont dekken valt. Een deel van die informatie staat op bordjes langs het pad. Een ander deel wordt beschreven op een stencil. Hierop vindt u tevens een kaartje met de route van het natuurpad. Dit stencil is gratis te krijgen bij de ingang van het park. Zoals hierboven al staat, kunt u het natuurpad volgen van 19 t/m 23 oktober; maar ook na die tijd bent u natuurlijk welkom in het Heempark. Het park is de komende herfst en wintermaanden ge opend van maandag t/m vrijdag van 8.30 uur tot 16.00 uur. Voor nadere informatie over planten of excursies in het Heempark kunt u altijd terecht bij het tuinperso- neel; bellen kan ook: 071-170948 (Heempark) of 071- 214996 (Kinderboerderij Merenwijk). Wat en hoe over Zoals voor velen inmiddels bekend, verschijnt bij regelmaat op de televisie een reclamespot over de eenmalige uitkering, bestemd voor mensen met de laagste inkomens. Ook de verschillende dagbladen heb ben inmiddels publikaties hierover opgenomen, met daarin de nodige ge gevens voor wie die eenmalige uitke ring precies bestemd is. Gebleken is nu, dat er nogal wat mis verstanden over deze regeling ont staan. Met name over de wijze van handelen. Het stadhuis wordt momenteel over stelpt met vragen over deze regeling. Problemen met invullen, het wel of niet in aanmerking komen, enzovoort. Om in deze problemen tegemoet te komen, kunt u hieronder alsnog de totale procedure lezen die, voor zover mogelijk, is afgestemd op de echte "minima" in Leiden. Waarom zo'n Het is alom bekend dat door de eco nomische omstandigheden, de koop kracht dit jaar niet gehandhaafd kon blijven. Het ministerie heeft daarom beslo ten om ten behoeve van de koopkracht aan mensen met een echt minimum inkomen een eenmalige uitkering te verstrekken De aanvrage hiervoor is vastge steld tot uiterlijk 1 november a.s. Dat wil zeggen voor gezinnen van twee of meer personen die samen één huishouding vormen en niet meer dan één minimum-inkomen in de vorm van loon of uitkering hebben. Na 1 november zal er ook voor alleenstaanden met een eigen huishouding de mogelijkheid open staan om zo'n eenmalige uitkering aan te vragen. Voor hen zullen de formulieren, eind november beschikbaar zijn. De uitbetaling vindt plaats in (eind) januari. Wie kunnen er nu aanvragen? Zoals eerder gezegd zijn dat de gezin nen van twee of meer personen die sa men één huishouding vormen en niet meer dan één minimuminkomen in de vorm van loon of een uitkering heb ben. Dat betekent dat u de uitkering kunt krijgen: 1. als u getrouwd bent, met of zonder kinderen; 2. als u ongetrouwd bent met één of meer kinderen; 3. als u ongetrouwd samenwoont en een bijstandsuitkering voor een echtpaar ontvangt. (Indien u onge trouwd samenwoont en geen bij standsuitkering voor een echtpaar ontvangt dan kunt u na 1 novem ber aanvragen.) U hebt als gehuwde recht op de volle uitkering indien uw gezinsinkomen niet hoger is dan ca. f 325, per week of ca. f 1.405, per maand (voor degenen met een WWV-uitke- ring: f 343,— per week of f 1.487,— per maand). Voor alleenstaanden met één of meer kinderen zijn deze bedragen ca. f 295,— per week of ca. f 1.270,— per maand 309, per week of f 1.339,— per maand voor degenen met een WWV-uitkering). Voor al leenstaanden zonder kinderen zul len na 1 november - lagere bedra gen worden vastgesteld.* Is uw inkomen iets hoger dan ont vangt u een deel van de uitkering. Tot uw gezinsinkomen wordt gere kend. loon, uitkering, pensioen, ren te, alimentatie, bijverdiensten e.d., maar niet de kinderbijslag en de va kantie-uitkering Door u zelf betaalde premie voor bijv. bejaardenzieken fonds wordt van uw inkomsten afge trokken. Indien u geen (aanvullende) bijstandsuitkering ontvangt moet uw inkomen voor tenminste éénderde deel uit loon of uitkering bestaan. Hoeveel bedraagt de uitkering? Indien uw inkomen niet hoger is dan hierboven vermeld dan is de uitke ring: - alleenstaanden (na 1 novem ber) 150, voor gezinnen van twee personen f 250, - voor gezinnen van drie personen f 350, - voor gezinnen van vier of meer personen f 450, Als uw inkomen iets hoger is, bijvoor beeld f 10,— per maand, dan wordt 12 x 10,— van de uitkering afge trokken. Een gezin van drie personen ontvangt in dat geval 350,— min. f 120, dat is dus f 230, Bedra gen lager dan f 50, worden niet uit gekeerd. Hoe moet u de uitkering aan vragen? Alleen op het postkantoor kunt u het aanvraagformulier krijgen, en dus niet op het stadhuis. Indien u thans moet aanvragen, zorgt u er dan wel voor dat u uw aanvraag uiterlijk 31 oktober in dient. Anders vervalt uw aanspraak op de uitkering. Bij uw aanvraag dient u een loon- strookje. specificatie of een ander bewijs van uw loon of uitkering mee te sturen. Bewaar deze alvast of vraag ernaar bij uw werkgever of uitkeringsinstantie. Problemen met invullen??? Mocht u vragen hebben over deze uitkering of problemen met het invul len van het formulier, dan kunt u als- volgt handelen. De gemeentelijke Sociale Dienst is belast met de uitvoering van deze re geling. Om een vlot verloop mogelijk te ma ken, is er een speciaal team elders in de stad ondergebracht, die belast is met de verwerking van de vele aan- vraag-formulieren. Dit team is dan ook uitsluitend te lefonisch bereikbaar. Dus naar het stadhuis of naar de So ciale dienst toe gaan heeft echt geen zin. Wanneer u dus vragen of proble men met invullen heeft, dan kunt u de volgende telefoonnummers draaien; 254827 en 254828 Met één van de medewerkers kunt u desgewenst een afspraak maken om het formulier in te laten vullen Onvolledig ingevulde formulieren of waarbij de vereiste bijlage(en) ont breekt, kunnen niet worden afgehan deld. Stuur vooral de gevraagde loonop- gave(n) en/of uitkeringsspecificatie(s) mee (een kopie is ook goed). Waar moet u het formulier naar toe sturen?? Het aanvraagformulier met bijlage(n) en eventuele korrespondentie moet u op sturen naar: Gemeente Leiden t.a.v. team een malige uitkering Postbus 9110 2300 PC Leiden Wanneer krijgt u de uitkering??? Er wordt naar gestreeft om alle formu lieren half december a.s. te behande len en voor het einde van dit jaar het vast te stellen bedrag op uw giro of bankrekening te storten. Bel dus niet op om te vragen of uw aanvrage al is verwerkt. Alleen als uw aanvraag aanleiding tot vragen geeft, kan het zijn dat er wat later uitbetaald wordt Bouwplan voor 8 woningen aan de oostzijde van de Mira- kelsteeg Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet een vergunning af te geven voor de bouw van 8 woningwetwoningen, die de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen wil realiseren op gronden, gele gen aan de oostzijde van de Mirakelsteeg achter de bestaande panden aan de Clarensteeg en de Jan Vos- sensteeg, een en ander, zoals aangegeven binnen het rood omlijnde gedeelte van de kaart "Situatieteke ning plan Mirakelsteeg dd 17 september 1981". Het betreft een gedeelte van het binnenstadsgebied Ma- redorp. Het bouwplan is ontworpen door het bureau voor Stedebouwen Architectuur Schutte, van Heels- bergen en Jansen, voorheen architectenbureau ir. M.P. Schutte te Leiden, op basis van het nog in pro cedure zijnde bestemmingsplan Maredorp. Het ligt in de bedoeling het plan te verwezenlijken op het op be- stemmingsplankaart nr. 12 ST 7075A aangegeven uitwerkingsgebied nr. I. De bouw van vier van deze woningen is mogelijk na sloop van het gebouw "Prediker", over de aankoop waarvan onlangs overeenstemming is bereikt. Tenge volge daarvan is de situering van de vier overige wo ningen tussen het gebouw "Prediker" en de Claren steeg iets gewijzigd. In het overige gedeelte van het voor dit uitwerkings gebied in voorbereiding zijnde nieuwbouwplan is geen enkele wijziging gekomen. Voor de bouw van de daarin geprojecteerde woningen is reeds de ver klaring van geen bezwaar als bedoeld in artikel 50, lid 8 van de woningwet afgegeven. Het nu aan de orde zijnde bouwplan is onder te ver delen in 2 driekamerwoningen (type C) en 6 vier- kamerwoningen (type A). Het bouwplan zal vanaf maandag 19 oktober 1981 ge durende 14 dagen ter inzage liggen (Kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 alhier). Gedu rende de termijn van de terinzagelegging kan ieder een bij het college van Burgemeester en Wethouders schriftelijk bezwaren tegen dit bouwplan indienen. Verslag informatie-avond Kort Rapenburg Vanaf vrijdag 23 oktober is het verslag beschikbaar van de informatie-avond over het Kort Rapenburg, die op 13 oktober in de Stadsgehoorzaal is gehou den. Het verslag is gratis te verkrijgen bij de informa tiebalie in de hal van het Stadhuis. Tot 1 november kan ieder schriftelijk reageren op de plannen op en rond het Kort Rapenburg bij Burgemeester en Wet houders, Stadhuis, Postbus 9100, 2300 PC ILeiden. Meer informatie over deze plannen is opgenomen in het recent verschenen binnenstadsblad. Hinderwet (Ontwerp-vergunningen) Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene Bepa lingen Milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voor nemens zijn positief te beschikken op de aanvragen ingevolge de Hinderwet van: 1. Automobielbedrijf Rijnland b.v., te Leiden, voor het uitbreiden en wijzigen van de L.P.G.-installatie in en op een gedeelte van het perceel Lammenschansplein 6 en Lammenschans- plein (ongenummerd). N.B. De uitbreiding en wij ziging houdt in: het verwijderen van de 8 m3 L.P.G. tank op de huidige lokatie, het opnieuw (ondergronds) plaatsen van een 20 m3 L.P.G. tank op jL 90 meter ten zuid-oosten van de oude loka tie alsmede het leggen van ondergrondse leidin gen naar het aftappunt. 2. Textielreiniging Dieben b.v., te Leiden, voor het uitbreiden en wijzigen van door elektro motoren gedreven installaties ten behoeve van het textielreinigingsbedrijf in het perceel Zoeter- woudsesingel 23. De ontwerp beschikkingen alsmede de aanvragen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waarbinnen beröep kan wor den ingesteld tegen de beschikking ter inzage op de secretarie van de gemeente stadsbouwhuis, Lange gracht 72, kamer 104, 1e verdieping, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Bovengenoemde stukken liggen ook gedurende twee weken na heden elke werkdag ter inzage van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het informatiecentrum van het buro voorlichting, in de hal van het stadhuis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 30 oktober 1981 gemo tiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aan leiding van de ontwerp-beschikking(en). Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Een en ander dient bij aparte brief te worden ver zocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot het buro mileuzaken, tel. 071-254437. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 19 oktober Wijk 24, 28 en 32 woensdag 21 oktober Wijk 33 donderdag 22 okto Wijk 30 en 31 vrijdag 23 oktober

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 8