Leiderdorp: "Het is armoe troef Publiek loopt boos zaal uit [Le/cfee agenda Bezuiniging van 1,2 miljoen Geen geld voor nieuw beleid Warmondse raadsleden leveren in Kinderen verhuizen Commissie wijst bus banen Voorschoten af LEIDERDORP - Met veel pijn en moeite hebben burge meester en wethouders van Leiderdorp ook dit jaar weer de begroting sluitend gekregen. Ruim 1,2 miljoen gulden moet Leiderdorp bezuinigen op bestaande posten. Geld voor nieuwe initiatieven is er dan ook - vanzelfsprekend - niet. "Het is gewoon armoe troef', 20 vertelde wethouder Bezemer (financiën, PvdA) gistermiddag bij de presentatie van de begroting en de beleids voornemens. "We zitten al jaren in een dergelijke situatie. We zijn dus gewend hoe we dit soort problemen moeten aanpakken. We hebben betrekkelijk geluidloos de begroting weer sluitend gekregen, maar niet zonder pijn. Er is echter geen geld voor nieuwe zaken". Grote bezuinigen zijn gevonden in het onderwijs, in het ambtenarenap paraat en bij onderhoudsposten van gemeentelijke geböuwen en plant soenen en parken. Daarnaast gaan de verschillende gemeentelijke be lastingen flink omhoog met uitzondering van de rioolrechten, die om laag gaan. Verder stelt het college voor om het aantal wethouders van vier terug te brengen naar drie. De bezuinigingen zijn nodig omdat het rijk steeds minder geld geeft aan de gemeenten. Wethouder Bezemer: "De gemeenten krijgen wel steeds meer werk toegeschoven van het rijk, maar de financiën krijgen we niet. Steeds meer taken, ik noem de leegstandswet, die ontzettend veel werk met zich meebrengt of bijvoorbeeld de éénmalige uitkering, die dit jaar aan de minimuminkomens wordt gegeven en zo kan ik er tien tallen noemen. De gemeenten doen het werk, maar zonder dat er een gedegen financiering tegenover staat". Wethouder Gehner vult aan "Hoe we het ook wenden of keren we hebben geen geld". Hieronder een overzicht van de belangrijke bezuinigingen en de plannen voor 1982: STAD EN RAND VRIJDAG 16 OKTOBER 1981 Er worden echter nog meer offers gevraagd van de ambtenaren. Zo moeten zij zestig gulden per jaar gaan bijdragen in de kosten van hun kopje koffie en thee. Ook krijgt de personeelsvereniging vijfhonderd gulden minder. Vertraging bij de bouw van woningwetwoningen in Buitenhof-Oost lijkt waarschijnlijk. Woningbouw "De vooruitzichten in de woning bouw geven, weinig aanleiding tot optimisme voor 1982". zo schrijven B en W in de beleids voornemens. Het is nu al bijna zeker dat de woningwetwonin gen en de premie A woningen, die in opdracht van de Algemene Woningbouwvereniging Leider dorp in Buitenhof-Oost worden gebouwd, niet volgens schema klaar zijn. De provinciale directie voor volkshuisvesting wil geen extra contigent geld) geven voor de bouw van de woningen. Leiderdorp heeft haar contigent voor 1981 al overschreden. Het was de bedoeling dat er nog dit jaar zou worden begonnen met de bouw van het zogenaamde "Slakkenhuis". Dat moet nu waarschijnlijk worden verscho ven naar 1982. En dat betekent weer dat de volgende twee fasen, die waren gepland voor 1982, naar het daaropvolgende jaar worden verschoven, omdat door de bouw van het "Slakkenhuis" het contigent weer opgebruikt is. De woningbouwvereniging had ge hoopt de vier fasen achter elkaar door te bouwen. Dat is het goed koopst. Door de vertraging is het heel goed mogelijk dat de huren verhoogd moeten worden, zo zei Begroting '82 Leiderdorp WARMOND - De raadsleden van Warmond willen van hun presen tiegeld voor raadsvergaderingen een deel inleveren als ze daarmee hun gemeente extra geld kunnen bezorgen. Het college van burge meester en wethouders wilde een dergelijke korting overwe gen, maar vond het niet juist om helemaal geen geld meer te ge ven, omdat er dan onbetaalde ar beid verricht zou worden. Een andere bezuiniging waar de fracties in de extra raadsvergade ring gisteravond het over eens waren was het niet meer extra uitbetalen van nevenfuncties van ambtenaren die zij in werk tijd vervullen. Het college liet verder blijken het Samenwerkingsorgaan Bollen streek een tamelijk nutteloos overlegorgaan te vinden. Wat hen betreft kost het veel te veel geld. Het zou dan ook van de Warmondse begroting afgevoerd kunnen worden. De raadsfrac ties zeiden op dit moment te wei nig inzicht te hebben in het nut van dit orgaan, om er al een oor deel over te kunnen vellen. De fracties waren het erover eens dat er voorlopig geen uitbreiding van het personeelsbestand kan plaatsvinden. Het WD-raadslid Corijn meende zelfs dat er één of twee vacatures niet meer vervuld zouden hoeven worden, als de nu aanwezige mankracht optimaal wordt benut. Corijn kwam naar zijn zeggen tot een bezuiniging van 250.000 gul den onder meer door het vragen van een vergoeding voor aange boden diensten aan burgers. Die wilde hij aanwenden voor belas tingverlaging. De rest van de raad zag een tegenspraak in een belastingverzwaring voor de bur gers enerzijds en belastingverla ging anderzijds. Zij zagen niet in hoe Corijn dat wilde rijmen. Bovendien vonden ze algemeen het bedrag van 250.000 gulden aan de hoge kant. Corijn gaf op deze tegenwerpingen toe dat zijn bedrag ook niet op stel en sprong beschikbaar zou zyn. maar wel in de loop van enige jaren. wethouder Meerburg gistermid dag. De nieuwbouw van het bejaar dentehuis De Dillenburg wil ook niet erg vlotten. De kosten zijn zo hoog dat de zogenaamde prijs per bed voor de provinciale di rectie onaanvaardbaar zijn. De gemeente wil proberen te berei ken dat de provinciale directie een verhoging van de prijs per bed accepteert. Ook zal gepro beerd worden de bouwkosten omlaag te krijgen. Toch vreest het college dat de kosten te hoog blijven en de gemeente dan bij moet springen. Ruimtelijke ordening De ontwikkeling van het bestem mingsplan Elisabethhof loopt gevaar Leiderdorp wil daar kan toren bouwen. Er is al een ver gunning afgegeven voor de bouw van een hotel. De provin ciale planologische commissie en de provincale planologische dienst (adviesorganen van Gede puteerde Staten) hebben bezwa ren tegen de bestemming kanto ren. Zij vinden dat kantoren moeten komen "in stedelijke centra dicht by knooppunten van openbaar vervoer". De ge meente is echter van mening dat de ligging van de kantoren juist gunstig is (vlakbij de rijksweg). Daarom zal Leiderdorp de be stemming kantoren handhaven en die verdedigen bij de provin cie. Door de bezwaren van de provin cie zijn er nog geen contracten afgesloten met bedrijven, die zich in de Elisabethhof willen vestigen. Er zyn wel serieuze kandidaten. Het wachten is al leen op de goedkeuring van het bestemmingsplan. Het plan Gaarmeesterstraat (gesta pelde woningen voor één en tweepersoonshuishoudens) loopt ernstige vertraging op door de bezwaren die zijn ingediend door de omwonenden. En dat is jammer, zo zei wethouder Meer burg (CDA), want de woning nood is groot ook onder degenen die kleinere woonruimten nodig hebben. De plannen voor Buitenhof-Oost worden half november bekend gemaakt. De aannemers hebben diverse plannen gemaakt, die vandaag worden besproken. Het ligt in de verwachting dat er meer premie A woningen komen (de meest gesubsidieerde hui zen). Ambtenaren Een flinke bezuiniging is te ver wachten op het ambtenarenap paraat. De post salarissen gaat met ruim 90.000 gulden omlaag. B en W denken dat te bereiken door ontstane vacatures niet meteen te vervullen, maar een tijdje open te laten. Indirect bete kent dit een verlies van twee ar beidsplaatsen. Verder wil het college selectief te werk gaan bij het vervullen van vacatures. Met andere woorden: bij elke vacature zal worden be keken of het noodzakelijk is die De kinderen van de Oegstgeester "Springplankschool" brachten gisteren zelf hun tafels en stoelen over naar het nieuwe gebouw aan de Kennedylaan. OEGSTGEEST - Een ware op tocht was het gisteren die vanaf de Lange Voort rich ting Kennedylaan trok. De kinderen van de openbare la gere 'Springplankschool' sjouwden met hun stoeltjes van hun oude onderkomen aan eerstgenoemde straat naar hun moderne nieuwe school aan de Kennedylaan. Daarmee namen zij actief deel aan de verhuizing van de 'Springplank' die deze dagen plaatsvindt. Met de bouw en deze verhui zing is met name voor de ou ders van de school, die nogal wat actie hebben moeten voeren om de nieuwbouw er door heen te krijgen, na een viertal jaren het einddoel be reikt. Met name de hoge kos ten van deze nieuwbouw ge projecteerd tegen een terug-, gang van het aantal leerlin gen maakte nogal wat discus sies noodzakelijk. Uiteinde lijk is de rond twee miljoen gulden kostende school er dan toch gekomen. VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense raadscommissies zijn niet erg ingenomen met over de me thode waarop voorrang verleend zou moeten worden aan het bus vervoer in de gemeente. De provinciale nota Experimen teerproject Openbaar Vervoer vraagt van Voorschoten voor rang te verlenen aan de buslij nen. Hiervoor moeten aparte busbanen worden aangelegd en verkeerslichten met VETAG-in- stallatie worden geplaatst waar door bussen de verkeerslichten kunnen beinvloeden. De commissieleden waren gister avond echter niet enthousiast. Uit de discussie kwam naar vo ren dat Voorschoten voorlopig alleen heil ziet in moderne ver keerslichten. Een aparte bus baan in het midden van de Veur- seweg tussen de Gouden Leeuw en de Karei Doormanlaan werd afgedaan als uiterst gevaarlijk. Twee provincie-ambtenaren, die zwemonderwijs te beperken tot één jaar. Dat brengt gelijk een besparing mee op de kosten van het het College plaats weer op te vullen met een nieuwe kracht. Wethouder Bezemer: "Direct en in direct kosten deze bezuinigingen arbeidsplaatsen. We ontwikke len bijvoorbeeld weinig of geen nieuwe projecten, zodat we geen werk hoeven uit te besteden". Door de inkrimping van het perso neel komen de ambtenaren on der meer druk te staan, zo meent het college. "Voorkomen moet worden dat zij voortdurend over vraagd worden door het gemeen tebestuur en dat daardoor onaan vaardbare situaties ontstaan", zo schrijven B en W in de beleids voornemens. De verwachting is echter dat het werk het komende jaar aanzien lijk toe zal nemen. Zo zal alleen het aantal beroepszaken toene men met dertig procent. Ook worden er door het rijk steeds meer taken toegewezen aan de gemeenten. Dat levert meer ''werk op zonder dat het rijk daar een vergoeding voor in het voor uitzicht stelt. Een oplossing ziet het college onder meer in auto matisering. "Was eerder het uit bannen van geestdodend routi newerk een belangrijke overwe ging, nu is arbeidsbesparing van doorslaggevende betekenis voor automatisering", zo vinden B en W. Er is echter één grote maar, die automatisering mag niet zo veel kosten dat het effect (meer werk verricht met minder kos ten) verloren gaat. Ook zal het gemeentebestuur (B en W en de gemeenteraad) zich be perkingen op moeten leggen en minder van de ambtenaren moe ten eisen. Verder komt er een onderzoek naar de ambtelijke begeleiding van commissievergaderingen. Daar gaat voor de ambtenaren erg veel tijd in zitten. Na de gemeenteraadsverkiezingen in mei 1982 zal Leiderdorp nog slechts drie wethouders hebben, zo stellen B en W voor in de be groting. Het 'afschaffen' van een wethouder levert per jaar zo'n 60.000 gulden op. Volgens het huidige college kan er best een wethouder worden gemist. Wet houder Gehner: "We ontwikke len in de nabije toekomst toch geen nieuwe zaken, want daar is geen geld voor. Het werk voor de wethouders wordt dus minder". Het terugbrengen van het aantal wethouders van vier naar drie mag niet worden uitgelegd als een politieke daad. "Het is zuiver begrotingtechnisch", zo meent Bezemer. "Leiderdorp heeft ei genlijk een wethouder teveel. Normaal hebben gemeenten met de grootte van Leiderdorp drie wethouders. Ik ken er zelfs met slechts twee wethouders. Overi gens kan de gemeenteraad wel beslissen dat het aantal wethou ders gehandhaafd moet blijven op vier. Maar dat is een zaak van de nieuwe gemeenteraad na de verkiezingen". Onderwijs In de kosten van het onderwijs moet ook flink worden gekapt. Bij het vakonderwijs (handenar beid, tekenen, gymnastiek enz) gaan de hardste klappen vallen. Totaal moet daar 22.000 gulden worden bezuinigd. "In het kader van de versobering is het niet langer haalbaar het vakonder wijs op dit niveau te handha ven", aldus B en W. Het ministerie van onderwijs gaat per 1 januari de kosten van het vakonderwijs direct aan de scho len vergoeden. Daarvoor heeft het ministerie een norm opge steld, waar Leiderdorp boven zit. Dat zou betekenen dat Leider dorp het verschil moet bijpassen en daar is geen geld voor. In eerste instantie zal worden ge probeerd de problemen in het or ganisatorische vlak op te lossen. "De meisjes en jongens zouden bijvoorbeeld samen naar gym kunnen krijgen", meent wethou der Verdier (CDA). "Het is nooit in eerste instantie de bedoeling om mensen te ontslaan". Maar Leiderdorp zal daar zeker niet aan ontkomen. Het college stelt ook voor het zwembad. Ouders mee te laten betalen wijst het college om prin cipiële ("het is een verplicht vak") en praktische gronden af. Wethouder Verdier: "De school besturen hebben ons verzocht om het vakonderwijs en het zwemmen samen te bekijken. Het is heel goed mogelijk dat het zwemmen in zijn geheel vervalt". Het afschaffen van het zwemon derwijs levert overigens wel een groter exploitatietekort op voor het zwembad de Does. Leiderdorp heeft in de begroting ook een rijkssubsidie (ruim 67.000 gulden) opgenomen als bijdragen in de kosten van het onderwijs adviescentrum. Om die subsidie te krijgen zal Leider dorp eerst echter moeten toetre den tot de school adviesdienst Leiden (SAD). De SAD krijgt na melijk pas een rijkssubsidie als het gebied waarin zij werkt meer dan 20.000 lagere schoolkinderen bevat. In een eerder stadium was Leiderdorp fel tegenstander van toetreding tot de SAD. Leider dorp ziet meer in een gemeente lijk beleid op het gebied van de onderwijsbegeleiding. "Maar de financiële situatie noopt ons tot een herbezinning van de huidige situatie", aldus wethouder Ver-' dier. Leiderdorp is nu als toehoorder aanwezig bij de ge sprekken die de SAD voert met Zoeterwoude en Voorschoten, die ook willen toetreden. Een andere besparing wordt ge vonden in het onderhoud van de scholen. Alleen het hoogst nood zakelijke zal worden gedaan. "De gebouwen zullen er minder fraai uit gaan zien". Er wordt echter wel voor gewaakt dat de gebou wen niet in een bouwvallige staat komen te verkeren. Anders moe ten "inhaalmanoeuvres" worden uitgevoerd, die uiteindelijk meer geld kosten dan de bezuinigin gen hebben opgeleverd. Dit is het eerste artikel over de gemeentelijke begroting van Leider dorp. Morgen komt het tweede en laatste deel. Deel twee bevat onder andere de beleidsvoor nemens van burge meester en wethouders over de gemeentelijke belastingen, het ver keer, de middenstand, de verenigingen en cul tuur. Wethouder werkt agenda van commissie niet af: het Expenmenteerprojectplan nader toelichtten, konden de commissieleden niet overtuigen van de noodzaak. Indien alle ge meenten mee zouden werken, dan zou de tijdsduur van de lij nen Leiden-Den Haag met onge veer tien minuten bekort wor den. VOORSCHOTEN - Een overvolle publieke tribune is ook bij raads commissievergaderingen in Voorschoten een vrij unieke zaak en leek dan ook een aan moediging voor de commissiele den om een goede vergadering te houden. Gisteravond waren er 63 belangstellenden naar de verga dering gekomen. Meer dan de helft kwam op uitnodiging van de commissie omdat er verkeers zaken besproken zouden wor den, die soms ingrijpend zouden zijn. Tot teleurstelling van de aanwezi gen zei wethouder Van Dalen als voorzitter dat de agenda niet ge heel afgewerkt kon worden, om dat om half tien een besloten ver gadering over het Ambachtshuis uitgeschreven was. Hij deed een greep in de agenda en de com missie besprak de nota Experi menteerproject Openbaar Ver voer. Met uitzondering van twee provincie-ambtenaren toonde niemand belangstelling voor de ze zaak en ook de commissiele den konden er geen kant meer uit van maken, omdat de finan ciële keerzijde nog niet bekend was. Halverwege de vergadering liep een deel van het publiek boos weg omdat de Voorzitter de agen da punten Verkeersmaatregelen Voorstraat, snelheidsremmende voorzieningen voor de Johan Willem Frisolaan, de indeling van de Thorbeckeweg, de aan- VRIJDAG Leiden. Schoolgebouw Willem de Zwij gerlaan 44: ruilbeurs Koningskerk, 19.30 uur. Volkshuis, Apothekersdijk: manifesta- ;e Stichting Reinwater en Vereniging Milieudefensie, 20.30 uur. Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66: muziektheatergroep Werk in Uitvoe ring,. 22.00 uur. Op de theezolder: multi- instrumentalist Toni Gottschalk. Groenoordhallen Bovag-occasion- show, 19.00 uur 't Parlement, Nieuwe Rijn: club van al leenstaanden. 20.00 uur. NVSH-trefcentrum, Rapenburg 48: open soos. 22.00 uur. Caeciliastraat 18: open-huisavond Les- biese Vrouwen Leiden. 21.00 uur. Zoeterwoude. De Eendekooi Oranje laan: informatie-avond kabeltelevisie. Casemak, 20.00 uur. Leiderdorp. Muzenhof, concert Kamer koor, 20.00 uur. Muzenhof volksdansfestijn, 21.00 uur. ZATERDAG passingen in het woonerf 'Het Wedde' en paddestoelbewijze- ring langs het fietspad Raaphorst verdaagde naar een eventuele volgende vergadering. In tijd nood gekomen probeerden de wethouders Van Dalen en Van Leeuwen het verkeersplan Na- ssauwijk en omgeving er door te drukken. Het volhouden van de publieke tribune had als resul taat dat enige bewoners het woord mochten voeren. Het ver keersplan werd onder protest van vele aanwezigen voorlopig beperkt tot het opheffen van het knelpunt bij de bibliotheek aan de Wijngaardenlaan. Getracht zal worden om een nieuwe door gang te maken in de Wijngaar denlaan ter hoogte van de biblio theek voor auto's richting Prins Bernhardlaan. Onregelmatig ging intussen de deur van de raadszaal open en werd de voor zitter tot spoed gemaand. Op een zeker moment verdween voorzitter Van Dalen ook uit de zaal, terwijl het debat rustig doorging. Wethouder Van Leeu wen probeerde de eindjes aan el kaar te knopen. In een volkomen chaos werd de openbare verga dering gesloten en begon de be sloten vergadering, waaruit in middels bekend is geworden dat de raadscommissie financiën de bouw van een trap voor het Am bachtshuis afwijst.Een bespa ring van 100.000 gulden. Stadhuisplein: manifestatie tegen gas- prijsverhoging, 14.00 uur. Stadsgehoorzaal: optreden Golden Ear ring, 20.00 uur. Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66: optreden groep Delta 5, 21.00 uur. Augustinus, Rapenburg 24: optreden groep Qrang, 21.00 uur. Kantine VTL, Voorschoterweg: bingo wandelsportvereniging Zuid-West, 20.00 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel: antiek en curiosamarkt, 9.30-17.00 uur. Caeciliastraat 18: disco Leidse Werk groep Homoseksualiteit, 22.00 uur Vrouwenhuis. Hooigracht 79: café avond. 21.00-01.00 uur. Leiderdorp. Winkelhof Streetparade, 10.00 uur. Muzenhof bejaardenmiddag, 14.00 uur. Muzenhof overhandiging opbrengst Zo- merzegels, 15.30 uur. Muzenhof schaakmarathon, 19.30 uur. ZONDAG Holiday Inn: munten- en penningen- beurs, 10.00-17.00 uur. Bowling-restaurant Menken, Vijf Mei laan: Jazz on Sunday, kwintet Frits Kaattee, 15.00 uur. Muziekkamer café Aniba, Herenstraat: Trio Vandaag, 14.30 uur. Middelweg 19c: kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Leiderdorp. Muzenhof Turkse middag, 14.00 uur. MAANDAG De Waag: informatiemarkt voor gehan dicapten en niet-gehandicapten, 20.00 uur (dinsdag 12.00-17.00 en vanaf 19.30 uur). Stadhuis: deelcommissie personeelsza ken, 20.00 uur. K&O-gebouw, Hazewindsteeg: lezing A. Adang over chimpansees, 20.00 uur. Rijksmuseum geologie en mineralogie, Hooglandsekerkgracht: excursie K O, 20.00 uur. Leidse Studenten Ekklesia, Rapenburg 100/102: film "Op zoek naar Sandra", 20.00 uur. Voorschoten. Gemeentehuis cie wel zijn, 20.00 uur. Wassenaar. Gemeentehuis raadsverga dering. 20.00 uur. ARTSEN Leiden - de weekenddienst begint zater dag om 0 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za F.B. Kruis, Klaproos 34, tel 126371. zo. J. Rus, Middelstegracht 131, tel 132500. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za. R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 1*38, tel 120266. zo. W. de Bruyne. de Laat de Kanter straat 32, tel 126866. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za. F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11, tel 120347. zo. H. Engel, de Meij van Streefkerkstraat 53, tel 121334. Voor de praktijk van Groeneveld, R.v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Zwijnenburg en Verhage wordt waarge nomen door: za. R. Zwijnenburg, Gal laslaan 24, Leiderdorp, tel 412166. Spreekuur 11.00 tot 11.30 uur in het Ge zondheidscentrum Merenwijk. Rosmo len 2. zo. IJ. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel 133834. Spreekuur 11.00 tot 11.30 uur in het Gezondheidscentrum Merenwijk. Leiderdorp - za. J. van de Beek, Hoofd straat 8, Leiderdorp, tel 894539. Spreek uur van 12.30 uur tot 13.00 uur aan het zelfde adres. zo. F. Kemme, Grotiuslaan 12, Leiderdorp, tel 893139. Spreekuur van 12.30 uur tot 13.00 uur. Gezond heidscentrum Florijn 10, Leiderdorp, tel 891000. Oegstgeest - J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4, Oegstgeest. tel 155666 Voorschoten - za. A. Meiman, Leidse- weg 128a, tel 2493, zo. C. Meijer, Rouw- cooppark 11, Voorschoten tel 2493. Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, warmond, tel 01711 - 10030 APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio lei den wordt waargenomen van 16 tot 23 oktober door: Apotheek "Reyst", Steen straat 35, tel 120136. Voorschoten - apotheek Noord-Hof land, Thorbeckeweg 3, tel o71, 762877. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, 890405. B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel 764058 Oegstgeest - IJ Krol, Pres. kennedylaan 260, tel 153266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel 768616. WIJKVERPLEGING Leiden- Interkruis, Middelweg 38, ten noorden van Rijn tel 134604, ten zuiden van Rijn tel 121753 Leiderdorp, Zoetwroude Rd, gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel 410131, spreek ma t/m vrijdag 14 -15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500.' Voorschoten - gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel 4641. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telofoon 071-144941 Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 10 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.00-18.00 uur. Abonnementsgelden Dij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitendgiro 3203571 t v n. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 53.45 Per post I 75,80 Jaarabonnement 1202,30 per post f 291,70. Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel. Londen. Parij». Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm en Djakarta. Losse I 0,75. Directie: G. Koopman

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2