"Dit wachten is belachelijk Nieuw tuinbouwgebied Alkemade in trek bij Veense kwekers Geen geld voor emancipatie bij Ter Aarse VVD Valkenburgers over nieuws van uitblijven omieidingsweg Katwijkse reder stelt nieuw schip tentoon Avond over "Atoombom op Schiphol, en dan" Nieuw jazzseizoen Lisse Stroom van muzikanten naar Rijnsburg Vita Nova jubileert Katwijk sloopt voor badcentrum Politie pakt verdachten van serie inbraken Bonden tegen vermindering van aantal ambtenaren ie? I Kledingdief bij Zeeman VRIJDAG 9 OKTOBER 1981 STREEK PAGINA 19 VALKENBURG - "Te gek, belachelijk, er zijn geen woorden voor want het vele verkeèr op de Hoofdstraat verpest de hele sfeer in ons dorp". KATWIJK - Annie-Hillma. de nieuwe vissersboot van rederij "De Samenwerking" van Parlc- vliet-Van der Plas wordt^op 17 oktober voor de eerste maal offi cieel getoond aan belangstellen den. Uniek is de vriescapacitcit van de trawler. In Europa be staan. voor zover bekend, geen vissersboten met dergelijke mo gelijkheden. Zo reageert de Valkenburg- se mevrouw Hoogedoorn op het deze 'week bekend geworden nieuws dat de omieidingsweg rond Val kenburg nog minstens 10 jaar op zich zal laten wachten. Provinciaal bestuurder Diepen horst voorziet dit uitstel omdat er geen geld voor de al 10 jaar ge plande verkeersontlastende randweg is. Mevrouw Hoogedoornn woont al 7 jaar aan de drukbereden Hoofd straat van Valkenburg, die een verbindingsweg tussen Katwijk en Leiden vormt. Zij vertelt dat naast het lawaai van de veel te snel over de weg razende auto's ook het opspattende water veel overlast bezorgt. "Waneer het heeft geregend kun je onze voordeur niet met goed fat soen open doen want zodra er een auto passeert ligt de hele gang vol water. Afgelopen zon dag heb ik ook met dweilen voor de deur de schade zoveel moge lijk moeten beperken". Water De gevel van het recht tegenover het Valkenburgse veerpontje ge legen huis van de familie Hooge doorn is dan ook doorweekt als gevolg van /het door het verkeer opgespatte hemelwater. Daarom moeten volgens mevrouw Hoo gedoorn vooral de kuilen in de weg snel worden gerepareerd en dienen er meer kolken in de straat te komen om het water sneller af te voeren. Het lappen van de benedenramen van het pand is volgens haar zin loos omdat de eerste de beste au- to die daarna passeert de gedane arbeid weer ongedaan maakt. Open doet zij die ramen trou wens al helemaal niet omdat door het lawaai van de auto's je elkaar binnen dan niet meer kunt verstaan. De onlangs aangebrachte dubbele beglazing in haar woning heeft naar haar mening evenwel aardig geholpen om de geluidshinder binnen de perken te houden. "En dat was hard nodig ook omdat ik in een doodlopende, rustige straat in Wassenaar ben opge groeid en toch al heel erg aan het lawaai hier heb moeten wen- De 2 kinderen van mevrouw Hoo gedoorn is ten strengste verbo den om alleen door de voordeur naar buiten te gaan. Zij zegt dat de weg levensgevaarlijk is omdat er veel te hard wordt gereden. "Ik snap dan ook niet dat de re geling van de verkeerslichten zó is dat wanneer er een auto aan komt de lichten automatisch op groen springen. Op die manier remmen ze de snelheid van het verkeer helemaal niet en dat was toch één van de redenen voor de aanleg van de stoplichten", zegt ze verontwaardigd. cn haring, is 71 meter lang en 13 meter en 50 centimeter breed. De tewaterlating vond reeds twee maanden geleden plaats in Har- lingen, waar de boot ook is ge bouwd. De 'open dag' is gepland in IJmuiden. waar de trawler op zaterdag 17 oktober ligt afge meerd aan de Visserijkade. Met de komst van de Annie-Hillina beschikt Parlevliet-Van der Plas over drie grote trawlers voor de visvangst en over een vracht schip. HAARLEMMERMEER - Naar aan leiding van de brochure "Een atoombom op Schiphol en dan" organiseren de IKV-afde- lingen van Hoofddorp. Badhoe vedorp en Nieuw Vennep maan dag 12 oktober een forumavond. In het forum onder leiding van me vrouw T Netelenbosch, zullen zitting hebben uit de Haarlem mermeer burgemeester C. van Stam. A. Korringa (voorzitter on dernemingsraad KLM), C.J. Dekker (arts). Joh. Blok (bio-fy- sicus) en van het landelijk IKV- secretanaat W. Schram. Zij zullen op deze avond, die ge houden wordt in de doopsgezin de kerk aan de Hoofdweg 691- 693 in Hoofddorp, nader ingaan op de inhoud van de brochure. Na de pauze is er gelegenheid tot discussie en zal nader worden in gegaan op vragen, die schriftelijk of mondeling kunnen worden gesteld. De bijeenkomst begint om 20.00 Volgens een bewoner van de Hoofdstraat remmen deze stoplichten de snelheid van het verkeer niet af omdat ze automatisch op groen springen wanneer een auto nadert. "Het beperken van de snelheid was toch de bedoeling van die lichten?" Scheurtjes De buurman van mevrouw Hooge doorn, kapper Schouten, zegt vooral veel last te hebben van de voorbij razende vrachtauto's. "Dan staat het pand te schudden op zijn grondvesten. Er zitten trouwens al aardig wat scheur tjes in de muren als gevolg van al dat trillen", aldus Schouten, die verwacht nog veel meer last van het verkeer op de Hoofdstraat te krijgen wanneer hij over 2 maan den boven zijn zaak gaat wonen. "Ik ben er nu alleen maar overdag dus ik merk niet hoe het 's avonds en 's nachts is", zegt de kapper. Overigens verwacht mevrouw Hoogedoorn weinig van pro testacties van de bewoners tegen het doorgaande verkeer in de Hoofdstraat. "Toen ik hier 7 jaar geleden kwam wonen heeft de buurt een protestbrief gestuurd tegen h%et lange uitblijven van de omieidingsweg maar die heeft tot nu toe niets geholpen". LISSE - De stichting Jazz Club Lisse heeft tijdens de zomer maanden niet stilgezeten, gezien de vele activiteiten die bij de club op stapel staan. De jazzclub begint het nieuwe sei zoen in haar nieuwe onderko men: het café-restaurant Dë Beurs aan de Haven 4 in Lisse, met op II oktober als opening een bruisend optreden van zan geres Milly Scott. Zij zal worden begeleid door Rob Agerbeek (piano) en Rudie Brink (tenor). De rhytmsectie wordt verzored RIJNSBURG - Voor de zesde achtereenvolgende maal wordt dit jaar het Rijnsburgse muziek concours georganiseerd. Morgen zullen zo'n 2500 muzikanten het oude veilingcomplex bevolken. De organisatie van dit grootse eve nement is in handen van de Flo raband. Een speciaal comité heeft het concours voorbereid, terwijl tijdens het gebeuren de hele band paraat staat. Het comitié heeft in nauw overleg met het bestuur van de Christe lijke Bond van Muziekverenigin gen geprobeerd het overvolle programma zo vlot mogelijk en naar ieders wens te doen verlo pen. De oplossing hiertoe werd gevonden in het apart afwerken van de showwedstrijden en de majorettenwedstrijden. Dit was niet mogelijk geweest zonder het beschikbaar stellen van twee za len door de veiling Flora. Voor dit soort zaken is Flora meestal tot medewerken bereid. Zo ook "Het scheelt enorm in tijd", vertelt een woordvoerder van het 9 man tellende organisatie-comité. "Door het gebruik van twee za len kunnen alle verenigingen aan bod komen". Het défilé gaat dit jaar niet door. Voorgaande jaren hebben de deelnemende verenigingen zich tijdens een rondwandeling door het dorp kunnen presenteren. Vanaf het bordes van het raad huis beoordeelde een jury be staande uit leken de korpsen op muzikaliteit en optreden. Dit kan wegens tijdgebrek en organisato rische moeilijkheden niet meer doorgaan. Het programma voor morgen luidt als volgt: 8.30 tot 12.30 uur: Marswedstrijden zaal 1 en majorettenwedstrijden in zaal 2 13.45 tot 16.40 uur: vervolg mars wedstrijden 13.45 tot 17.35 uur: vervolg majo rettenwedstrijden 16.40 tot 17.10 uur: prijsuitreiking marswedstrijden 17.35 tot 18.05 uur: prijsuitreiking majorettenwedstrijden 17.45 tot 20.15 uur: showwedstrij den in zaal 1 20.15 tot 20.45 uur: prijsuitreking showwedstrijden. TER AAR - Het Langeraarse jon gerenkoor Vita Nova viert zon dag zijn "koperen" bestaan met een uitvoering tijdens de eucha ristieviering in de Langeraarse parochiekerk. De dienst begint 's morgens om half twaalf. Het jongerenkoor telt vijftig leden en staat onder leiding van me vrouw Annie Keijzer-Sarneel. Het eerste optreden van het koor was op 13 april 1969, toen de eer ste jongerenviering werd gehou den in Langeraar. Aanvankelijk heeft het koor veel tegenstand ondervonden, vooral bij de oude re kerkgangers. Vita Nova heeft in zijn twaalfeneenhalf jarig be staan verschillende keren kerk diensten opgeluisterd in het bui tenland. KATWIJK - De sloopwerkzaamhe den aan de Badstraat in Katwijk zijn begonnen. Nadat de hele week voorbereidende maatrege len zijn getroffen, kwam gister ochtend het 'grof geschut' in ac tie. Voorlopig gaan er 3 panden tegen de vlakte. Met de sloop van een voormalige slagerij, manufacturenzaak en cafébedrijf is weer een volgende fase ingeluid van het badcen- trumplan. De rest van de panden in de straat blijft voorlopig nog overeind. Voor die winkeliers is de gemeente nog druk bezig ver vangende ruimte te bouwen. Volgens een woordvoerder van de gemeente zal het nog een jaar du ren voordat ook deze winkels te gen de grond gaan. Daarna kan worden begonnen met de nieuw bouw. De plannen voor de Bad straat staan nog niet precies op papier, maar in grote lijnen is be kend dat er winkels met boven woningen komen. De huidige sloopwerkzaamheden zullen nog een week duren. Tot die tijd zal de Badstraat zijn afge sloten. De winkeliers die hun panden hebben verlaten (als laat ste verdween het cafébedrijf) zul len niet méér aan de Badstraat terugkomen. TER AAR - De Ter Aarse WD heeft zich gisteravond verzet tegen het geven van gemeen schapsgeld aan emancipatie. "Dat moet de gemeente Ter Aar niet regelen, maar dat moet worden overgelaten aan particulier initiatief', aldus WD'er H. Ruygrok. Ruijgrok uitte zijn kritiek in dè gisteravond gehouden raads vergadering van de gemeente Ter Aar. De overige politieke partijen in de gemeenteraad waren overigens wel voor het geven van geld aan subsidie voor emancipatie (gelijk waardige behandeling van mannen en vrouwen). Burge meester P.J. Verhoef van Ter Aar kon de WD gisteravond niet overtuigen van de juist heid om hier gemeenschaps geld voor uit te trekken. De WD stemde tegen dit voor stel van burgemeester en wethouders. De centrale verwarming van het gemeentehuis in Ter Aar zal nog niet worden verbe terd. Het voorstel dat gister avond op tafel kwam voor het vernieuwen van de installatie werd van tafel geveegd. De raadsleden vonden namelijk het voorstel en dan met name de gedane aanbiedingen van verwarmingsinstallateurs on duidelijk. Burgemeester en wethouders vroegen gister avond een bedrag van 61.000 gulden voor de vernieuwing van de verwarming. Uitein delijk besloten B en W het voorstel terug te nemen. Er zal eerst duidelijkheid wor den verschaft. Na de gemeente Woubrugge heeft gisteravond ook de ge meente Ter Aar twijfels uit gesproken over het Igor (In tergemeentelijk Overlegor gaan Rijnstreek). CDA-raads- lid A.M. Huntjens vroeg aan B en W een lijstje op te stellen met alle voordelen die het Igor biedt voor een gemeente als Ter Aar. "Het Igor kost ons heel wat geld en we wil len weten wat we daarvoor krijgen", aldus CDA'er Hun tjens De progressieven in de Ter Aar se gemeenteraad hebben gis teravond nog een veeg uit de pan gekregen van WD'er F. Hoogervorst. Tijdens de rondvraag maakte Hooger vorst ernstig bezwaar tegen de voorsteling van het pro gressieve PAK over de in richtingskosten van de Vie- rambachtpolder in Ter Aar voor glastuinbouw, alsof de gemeente Ter Aar daardoor andere werken niet zou kun nen uitvoeren. "Die gedachte mag geen ingang vinden, want het is met waar", aldus Hoogervorst. door het duo Dolf Delprado (bas) en Ruud Bogaards (drums). De pianiste Diana Beerta staat voor 1 november op de agenda. Deze pianiste, ook wel de op volgster van Pia Beek genoemd, was op het onlangs gehouden jazzfestival "Swinging Scheve- ningen" één van de grote trek pleisters. Kwintet Frits Katee met zangeres Jeanette Cordee spelen op 22 no vember in de Lissese jazzclub. Alle concerten, die op zondag middagen worden gehouden, be ginnen om 15.00 uur. HAARLEMMERMEER - Door de arrestatie van 4 jeugdige inwo ners van Hoofddorp en 1 uit Aalsmeer, hebben de politie korpsen van Haarlemmermeer en Aalsmeer een groot aantal in braken en diefstallen opgelost. Nadat de politie van Aalsmeer twee jongens uit Hoofddorp in Aalsmeer op heterdaad betrapte bij het stelen van een bromfiets, bleek bij nader onderzoek van de politie uit Haarlemmermeer en Aalsmeer, dat deze jongelui, aan gevuld met een drietal "colle ga's", vermoedelijk nog veel meer op hun kerfstok hebben Zo wordt het vijftal ervan verdacht in de loop der tijd in Aalsmeer en in de "polder" 3 auto's, 8 brom fietsen en 1 fiets te hebben gesto len. Tevens worden de jongelui verdacht van inbraken by 6 scho len, waar geld, geluids- en video apparatuur werd weggehaald. Verder denkt de politie met de arrestatie van de vijf ook enkele tientallen inbraken uit kelderbo xen van flats te hebben rondge bracht. Een groot gedeelte van de buit is door de politie achterhaald. VOETBAL - Uruguay. Qatar, Bra zilië, Roemenie. West-Duitland. Egypte, Engeland en Australië hebben zich in Brisbane ge plaatst voor de kwartfinale van het WK-jeugd. BADMINTON Tijdens de stryd om de wereldbeker in Kocala Loempoer heeft de Deen Morten Frost een overwinning behaald op de Indiër Syed Modi. AUTOSPORT De 500 myls-race van Indianapolis heeft nu toch als winnaar Bobv Unser ItrJlf was hij gediskwalificeerd en kreeg Andretti de krans. Unser won evenwel het protest. ALPHEN AAN DEN RIJN - De Christelijke Federatie van Overheidspersoneel (CFO) Heeft bij het Alphens ge meentebestuur geprotes teerd tegen het verminderen van het aantal ambtenaren. Uit oogpunt van bezuinigin gen heeft de gemeente beslo ten opengevallen plaatsen niet automatisch weer op te vullen. Weliswaar gaat het verminde ren van het aantal arbeids plaatsen bij de gemeente langs de weg van het natuur lijk verloop, er vallen dus geen ontslagen, maar de bon den willen op z'n minst van deze gang van zaken op de hoogte worden gehouden. Burgemeester en wethouders hebben dit beloofd aan de CFO. WEEKEINDI ALKEMADE "In een verbete ringsplan hebben wij te maken met twee groepen kwekers. De blijvers en de wijkers. Beiden zijn voor de verwezenlijking van een goed tuinbouwgebied van groot belang", J. Kolk uit Aals meer, lid van de zogenaamde "re constructiecommissie Aals meer", heeft gisteravond in de Roelofarendsveense veiling een toelichting gegeven op het nieu we glastuinbouwgebied bij Nieu we Wetering. De kantine van de veiling Een dracht Maakt Macht was tot de laatste plaats bezet, laatkomers moesten zelfs op een bierkrat plaatsnemen. De meeste Alke- madese kwekers zijn enthousiast voor het nieuwe tuinbouwgebied bij Nieuwe Wetering. Dit gebied wordt ook wel het zogenaamde "derde tuinbouwgebied" ge noemd. Jaren hebben de kwe kers gestreden voor het verkrij gen van dit gebied voor het vesti gen van bedriiven. De i Zuid-Holland was daar altijd te gen uit voornamelijk landschap pelijke overwegingen. Onlangs besloot het provinciebestuur toch zijn medewerking te verle nen aan het vestigen van kweke rijen in dit gebied in het noord oosten van de Drooggemaakte Veender- en Lijkerpolder. "Een reconstructie van een tum- bouwgebid is niets anders dan een vertraagde ruilverkaveling. Het mag iedereen duidelijk zijn dat een reconstructie op de eer ste plaats een stroom van proble men teweeg brengt. Schaalver groting, verplaatsing en beëindi ging van bedrijven gaat niet van de ene op de andere dag. In prin cipe wordt er uitgegaan van een tijdsduur van negen jaar. Drie jaar van voorbereiding, drie jaar van uitvoering en drie jaar van afbouw van de tuinbouwverbete- ring", aldus Kolk De heer W. Zeestraten van de re constructiecommissie gaf gister avond een toelichting over de grote stap beëindiging van het bedrijf. "Men krijgt dan te ma ken met verandering van werk kring. in veel gevallen een werk- nemersrol in plaats van zelf werkgever. Bij reconstructie van een tuinbouwgebied gaan wij er van uit dat zestig procent van de kwekers binnen dat gebied een nieuw bedrijf kunnen opzetten ten. Het tuinbouwgebied by Nieuwe Wetering komt donderdag 29 ok tober uitgebreid ter sprake in een hoorzitting over dit "derde 'tuinbouwgebied". Deze hoorzit ting wordt gehouden in zaal Heemskerk aan de Langeweg 2 in Roelofarendsveen. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie heeft onlangs de 32- jarige magazijnchef G uit Koudekerk aangehouden op verdenking van verduistering van k'eding bij zijn werkgever Zeeman uit Alphen De magazijnchef he_ft inmiddels toegegeven kleding te hebben gestolen bij Zeeman. Volgens Zeeman heeft de Koudekerker 20.000 gulden aan kleding gestolen. De verduistering kwam aan het licht in mei van dit jaar. Zeeman kreeg toen een telefonische tip over de diefstallen. In september was Zeeman er achter wie de dief was en schakelde de politie in. De politic heeft eveneens de buurman van G. bedryfslijder K. van het Lcidse filiaal van Zeeman, aan de tand gevoeld. De politie heeft het vermoeden dat de bedrijfsleider medeplichtig is aan de verduistering. De Alphense jongcrensociëteit Mi- das brengt zaterdagavond 10 ok tober een gezamenlyk concert van Rotjoch. The Montycoats en DorpsstraatDe Munck. Rotjoch spéélt Engelstalige, vrolijke new wave. The Montycoats meezing- muziek met ironische teksten cn DorpsstraatDe Munck Neder landstalige muziek, onder meer te vinden op de bekende elpee "Uitholling overdwars". De zaal gaat open om 20.00 uur. De Roelofarendse jongerensoos "Our House" staat zaterdag avond in het teken van dertiger jaren: swing, blues en traditione le muziek Het Engelse duo "Spreadthick" treedt daar vanaf 20 30 uur op. Hilary Jones (zang, gitaar, contrabas) cn Simon Mayor (viool, mandoline, gitaar) zullen een avond veelzydig muzi kaal amusement voor hun reke ning nemen.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 19