'Joden zijn onze partners Uur der waarheid voor Philidor I Wereldraad 'bevruchtend' voor gereformeerd geweten Biljartploeg TOG verrast Landzicht: 8-0 Zamalek Caïro trekt zich terug GP Zandvoort nog onzeker Drs. Simon Schoon in nieuwe functie Meer bijbels, maar minder lezen Tegen kampioen Watergraafsmeer Tennistoernooi veteranen pas volgend jaar VRIJDAG 9 OKTOBER 1981 «■miuiiumi.» (Van onze redactie geestelijk leven) De 37-jarige drs. Simon Schoon (Mijdrecht) verwacht, dat hij in zijn nieuwe functie zeker te maken zal krijgen met vormen van anti-semitisme. Namens de Gereformeerde Kerken in Nederland heeft hij de opdracht, christenen in ons land op een zodanig spoor te brengen dat de joden vertrouwen in hen durven stellen. Dat vertrouwen is in feite al tweeduizend jaar zoek. Simon Schoon ziet het als zijn eerste taak, joden en christenen van elkaar te laten weten wie en wat ze zijn. Na zijn kandidaatsexamen in 1968 werd Schoon predikant in het Drentse Vries. Toen hij zes jaar later in Kampen doctoraal exa men had gedaan, hoorde hij, dat er een vacature was in de inter nationale christelijke nederzet ting Nes Ammim in Israel. Dat was wel iets voor hem. Hij werd er pastor voor de 150 leden van deze oecumenische gemeen schap, waar ongeveer zeventig procent Nederlander is. Zijn taaK was de begeleiding van deze mensen en toerusting van de gespreksgroepen. Ook vroeg het gastheer-zijn voor zo'n 15.000 bezoekers per jaar veel van zijn tijd. Dat zijn mensen die naar Nes Ammim komen om hun in zicht in de joodse achtergronden van het christelijke geloof en in de ingewikkelde joods-Arabi sche verhoudingen te verdiepen. Nieuw spoor "Nes Ammim", zegt ds. Schoon, "fungeert als een soort 'ogenope- ner'. De mensen komen er op een nieuw spoor. Het verleden en de holocaust (massale moord op jo den door de nazi's red.) spelen daarbij uiteraard een belangrijke rol, evenals de politieke proble men en de toekomst van Israel. Het was voor de bezoekers elke keer weer een overladen pro gramma, en meestal gingen ze confuus naar huis terug". Als predikant van Nes Ammim was Simon Schoon ook een soort reizend ambassadeur. Kort voor zijn afscheid van de nederzetting maakte hij nog een rondreis door de Verenigde Staten. "Nes Am mim moet meer internationaal worden. Er kunnen tweehon derd mensen wonen. Ook niet méér, want het moet hanteerbaar blijven. Hun motivatie is erg be langrijk". Schoon is nu bezig met zijn proef schrift. Daarvoor heeft hij het laatste halfjaar van zijn verblijf in Israel in Jeruzalem gezeten. Het zal zijn bijdrage worden aan de pogingen om christenen en jo den dichter bij elkaar te brengen. Partners Zijn nieuwe functie in Nederland geeft Simon Schoon ruim de ge legenheid, aan een betere ver standhouding tussen joden en christenen verder te werken. Via projekten, stellingneming in ac tuele zaken en toerusting van kerkelijke gemeenten. "Joden zijn onze partners. Wij kun nen niet zonder hen. Joden heb ben onze heilige boeken geschre ven. En Jezus was een jood". "Zij nemen tegenover ons nog een afwachtende houding aan. Trouw zal uit onze daden moeten blijken. Een sympathieke hou ding tegenover de Palestijnen die voortkomt uit louter economische belangen voelen de joden als ver raad. Ze plaatsen grote vraagte kens bij die omzwaai van joden naar Palestijnen". Drs. Schoon zelf is ervan over tuigd, dat er voor christenen zo wel met joden als met Palestij nen valt te leven en te werken. Anti-semitisme bestaat zolang er joden zijn. "Er is een stereotiep beeld van joden, dat is gebaseerd op valse argumenten. Telkens steekt het de kop weer op. Het is een soort mythologie, waartegen niet valt te praten. Het is toch hardstikke eek. dat er mensen zijn die tijdens processen tegen oorlogsmisdadigers nóg durven ontkennen, dat er concentratie kampen en een holocaust zijn ge weest. Zulke mensen zijn onbe- keerbaar". Ds. Schoon kan niets anders doen dan 'dit soorf waanzinnigen' maar te negeren. "Ik hoop. dat de schok van Ausch witz voor heel veel mensen nog steeds doorwerkt. Het is een taak van de kerk. hieraan te blijven werken en daarbij zelfs voorop te lopen". De Braziliaanse aartsbisschop Helder Camara gaat niet van avond maar morgenavond om 7 uur voor in een viering in de Meerburgkerk aan de Hoge Rijndijk te Zoeterwoude. Bisschop Simon is zal op zaterdag 24 oktober om II uur in de kathe drale kerk te Rotterdam zes dia kens tot priester wijden, onder wie Win fried Kuipers (24) uit Bo degraven en Thijs van Zaal (33) uit Hoogmade Zij gaan als priester in dit bisdom werken. Sinds halverwege de jaren 60 is zo'n meervoudige wijding niet voorgekomen. Met het oog op de landelijke evangelisatie actie 'Projekt '82' (volgend voorjaar) worden in de Leidse regio drie 'toerustings avonden' gehouden in de Op- standingskerk, Steenschuur 9 Leiden: op 14. 21 en 28 oktober. kwart voor 8. De predikanten b. van Oeveren. G de Lange en G. Bosveld leiden deze avonden. De heer J Eikerbout. secretaris van de regionale werkgroep. Drake- stein 9 Leiderdorp, kan nadere inlichtingen geven Het Nieuw Israëlitisch Week blad van vandaag waarschuwt voor een 'heksenjacht' tegen de Friese dominee De Kleine, die zich in zOn kerkblad zo cru uit liet over de joden ('moord op de Messias', 'onkruid', 'ontuig') "De Kleine", schrijft het blad. "heeft het oude anti semitische dogma van de godsmoord nog ten gun ste van het joodse volk uitge werkt. erop wijzend dat christe nen - uit heidenen van den bloe de - nog érger zijn". "Joden zijn", volgens De Kleine, "dan nog uitgegroeid tot een edele plant in do hof des Heren". Wat De Kleine - met de bedoeling om Gods goedheid te prijzen - schreef, kan een middel zijn om in te haken op gedachten over godsmoord door het joodse volk. "Hoevelen zijn er niet die dót nog door het brein laten spelen". De Kleine heeft dat met zijn 'ge spierde' maar 'naïeve' beschou wing wel aangetoond. Na 1974 zijn meer Nederlanders in het bezit van een bijbel gekomen, maar het bijbelgebruik is duide lijk afgenomen. Men leest minder vaak in de bijbel en ook minder met anderen. In opdracht van de NCRV en het Nederlands Bijbelgenootschap voerde het bureau Intomart, evenals in 1974, een peiling uit naar bijbelbezit en -gebruik. Dat gebeurde onder 1200 Nederlan ders van 15 jaar en ouder In deze zes jaar is het bijbelbezit met 8 procent vermeerderd. Men vindt nu een bijbel in bijna 2 van de 3 gezinnen (65 procent). Op vallend is de betere plaats van de bijbel onder rooms-katholieken: een stijging na 1974 van 42 naar 61 procent. Aan de kop liggen de gereformeerde huishoudens die een bijbel hebben: 94 procent. Bij de hervormden is dat 82 procent. Meer dan de helft van de bijbelbe- zitters (55 procent) leest nooit in dit boek. De dagelijkse lezers zijn van 26 naar 22 procent gezakt en zij die de bijbel een paar keer per maand opslaan vertegenwoordi gen 6 procent (was 10). Gezamenlijk lezen, zoals aan tafel. gebeurt ook minder. Het alléén le zen. bijvoorbeeld voor het slapen gaan. komt steeds meer voor. Ds W. ran Galen, secretaris van het Bijbelgenootschap, waar- schuwt er in de NCRV-gids voor. aan deze gegevens niet te gauw waa rde-oo rdelen te verbinden. "De bijbel wordt wel minder ge bruikt. maar ook m inder vanzelf sprekend. en dat kan positief zijn. Zo heeft ook het meer per soonlijke lezen zijn goede kant. Toch is de bijbel ook weer geen bóek dat je voor jezelf houdt". "Na tien jaren lidmaatschap is de Wereldraad van Kerken uit ons kerkelijke leven nau welijks meer weg te den ken". Dr. A. Kruyswijk (Leusden), se cretaris van de commissie 'oecumene buitenland' van de synode der Gereformeer de Kerken in Nederland, trekt uit dit lidmaatschap de positieve conclusie, dat de ernst waarmee de Wereld raad met belangrijke proble men bezig is "aan het gewe ten van onze kerken niet is voorbijgegaan en daarop be vruchtend heeft gewerkt". De gereformeerde commissies ('deputaatschappen') voor zending, evangelisatie, Israël, werelddiakonaat en theologi sche bezinning - en nog vele andere - houden in hun werk rekening met ontwik kelingen in de wereldkerk. "De Wereldraad", zegt dr. Kruyswijk in het blad 'Kerk informatie', "kan daarbij uit stekende diensten bewijzen van informatie, bezinning, overleg en bundeling van krachten". "Heel die belang stelling voor de wereldkerk in ons midden is door onze deelneming aan de Wereld raad nog weer sterk beïn vloed en verdiept". Tegelijk waarschuwt Kruys wijk ervoor, dat deze verrij king vanuit allerlei interna tionale contacten niet om slaat in 'gelijkschakeling'. Juist de eigen gereformeerde inbreng is van belang. Moeite Het contact met de - in het al gemeen nogal behoudende - Gereformeerde Oecumeni sche Synode (GOS) ligt een stuk moeilijker. Veel lid-kerken van deze syno de hebben moeite met ont wikkelingen binnen de Gere formeerde Kerken van Ne derland. Die staan bij de GOS als 'progressief te boek. En dat niet alleen theologisch. Zelf hebben de Nederlandse gereformeerden bezwaren te gen de blanke lid-kerken van Zuid-Afrika. Onder die omstandigheden kan er van een 'synode', zoals de GOS zich noemt, nauwelijks nog sprake zijn. Een synode veronderstelt namelijk mede verantwoordelijkheid dragen voor eikaars beleid. En dat kunnen sommige partners binnen de GOS met betrek king tot Nederland aller minst beloven. Daarom zou de GOS, volgens de commissie 'oecumene bui tenland' van de Gereformeer de Kerken, in plaats van een synode beter een soort 'con ferentie' kunnen worden. Dan kunnen de lid-kerken el kaar aanspreken op het evan gelie. zónder verantwoorde lijk voor elkaar te zijn. Het voorstel van dr. Kruyswijk staat nu op de agenda van de gereformeerde synode. De GOS zelf komt maar eens in de vier jaar bijeen. Als deze internationale synode op de Nederlandse suggestie mocht ingaan wat helemaal niet zeker is zou er op z'n vroegst pas over een jaar of zeven iets kunnen verande- LEIDEN Met het oog op de ver rassende remise, behaald tegen de profs van V/Rotterdam in de eerste ronde van de landelijke schaakcompetitie, wordt het eer ste team van het Leidse Philidor hier en daar al voorzichtigjes ge tipt als een kandidaat voor de ti tel in de hoofdklasse. Immers, tot een kwartier voor het einde speelden de Leidenaars een ge slaagd kat-en-muis-spelletje met de steeds somberder kijkende Rotterdammers. Toen, als een donderslag bij heldere hemel, kwam die vreselijke blunder van Ad van den Berg, zodat de bezoe kers toch nog enigszins opge lucht de terugreis naar de Maas stad konden aanvaarden. Het uur van de waarheid breekt voor de Philidorianen in de mor gen te spelen tweede ronde al aan, want dan zal landskampioen D/Watergraafsmeer de gastheer van de Leidenaars zijn. De Am sterdammers, die onlangs Hans Ree hebben weggekaapt bij VAS/ASC, hadden in de eerste ronde geen enkele moeite met plaatsgenoot MEMO (2l/2-71/2), zodat de Leidenaars voor een moeilijk probleem staan. Opvallend is dat de anders zo opti mistisch voorspellende teamlei der van Philidor's eerste. Joop Piket, zich nu op de vlakte houdt: "Ik reken nooit op stunts. We gaan 'gewoon' spelen. We hebben tenslotte een goed team, waarvan het verschil in speel- sterkte tussen de eerste en laat ste man opmerkelijk klein is voor hoofdklasse-begrippen". Of zegt dit laatste alles en wil hij vriend en vijand zand in de ogen strooien. Het eerste tiental van LSG, uitko mend in de eerste klasse A. ont moet morgen in de 3M-kantine Groningen I, dat in het verleden, evenals de Leidenaars trouwens, al eens in de hoofdklasse heeft gespeeld, maar daarin sinds het vertrek van Gert Ligterink tot op heden niet meer is teruggekeerd. Rob Brunia, de teamleider van LSG, houdt het op een krappe overwinning: "We moeten wel winnen, als we een rol van bete kenis willen spelen. Want voor mij zijn Paul Keres uit Utrecht en D/Watergraafsmeer II en ook' LUXEMBURG (ANP) Sunderland heeft zich gisteravond aangediend als de concurrent voor Den Bosch in groep D van het toernooi om de Europese basketbalbeker voor landskampioenen. De Engelse kam- pioensploeg won in Luxemburg zijn eerste wedstrijd tegen Amicale Steinsel met 84-52 na een ruststand van 43-29. De Egyptische kampioensploeg Zamalek Cairo heeft zich voor de wed strijd tegen Rode Ster Belgrado teruggetrokken. De Egyptenaren vroe gen een uitstel van veertig dagen in verband met de periode van rouw, die in Egypte is afgekondigd na de moord op president Anwar Sadat. De internationale basketbalfedertie stelde echter dat na een uitstel van zes weken het niet mogelijk zou zijn voor Zamalek de zes vastgestelde wedstrijden binnen de daarvoor vastgestelde periode af te werken. De resultaten van de wedstrijden in de Europese bekertoernooien zijn: Landskampioenen heren, groep a: Steaua Boekarest (Roe) - Sturn Köln (Wdl) 85-84. Groep c: Partizan Belgrado (Jsl) Zamalek Cairo (Egy), Zamalek*terug getrokken. Groep d: Amicale Steinsel (Lux) Sunderland BC (Eng) 52-84. Groep e: Barcelona (Spa) - Honved Boedapest (Hon) 121-95, Villeurban- ne (Fra) - Murray lm Edinburgh (Sch) 87-79. Groep f: CSKA Moskou (Sov) - Levski Spartak Sofia (Bul) 93-70, Pana- thinaikos Athene (Grk) - Ittihad Aleppo (Syr) Ittihad teruggetrokken Bekerhouders heren: Besiktas Istanboel (Tur) - Dinamo Boekarest (Roe) 98-98., Hapoel Ramat Gan (Isr) - Limassol (Cyp) Limassol teruggetrok ken. LSG de favorieten. Ons team moet het vooral van de 'topbor- den' hebben. Derhalve betekent de afwezigheid van Dirk Sikkel een verzwakking, maar toch ver wacht ik vier punten uit zes par tijen aan de 'top'. De 'staart', waaraan waarschijnlijk Folkert Jan Geertsma wordt toegevoegd, moet dan het karwei afmaken". Voorschoten I, schakend in de tweede klasse C, heeft morgen bij Krimpen a/d IJssel iets goed te maken. Immers, in de eerste ronde speelden de Voorschote naren tegen Overschie wel voor heel vroege Sinterklazen. Drie uur lang ging het prima. Wise zorgde met zijn bekende scherpe stijl voor 0-1 en op de andere bor den stonden de Voorschotenaren goed, behalve Huizer en Thieme. In de tijdnoodfase ging echter al les stuk. Zo verloor eerst Both een stuk, vervolgens Bert Hou- weling en als derde Erik de Vries. Een lichtpuntje was de doorlopende vrijpion van inval ler Van Vleuten: 3-2 voor Over schie. Het drama voor Voorschoten ging echter verder, want Huizer raak te een stuk kwijt, toen het erop leek, dat hij zich zou bevrijden. Brouwer liet zijn aanval doodlo pen. In plaats van een stuk te winnen verloor hij er een. In tijd nood gebeurde er op het bord van Wouters gekke dingen, maar zijn opponent was ditmaal dege ne die een stuk weggaf. 5-3. Thieme probeerde nog met een wanhoopsoffer de catastrofe te keren, maar ook hij boette een stuk in. Lindeboom tekende toen maar de vrede (remise), want de wedstrijd was toch al verloren: 6V4-3V4 voor Overschie Morgen is eerste bordspeler en clubkampioen Enk Bongers weer van de partij en dat kan wel eens hard nodig zijn, want Krim pen zal zeker de 8-2 nederlaag van vorig seizone willen wreken. De reserves van Philidor/Leiden gaan morgen op winst spelen bij Overschie I. Teamleider Ton Kohlbeck: "Als we kampioen willen worden, moeten we wel. De profs van De Variant uit Bre da zullen wel meer bordpunten scoren dan wij. Derhalve zullen we meer matchunten moeten veroveren. En dat betekent win nen, ook van De Variant in de vierde ronde". ELBA (ANP) - Gerrit Wolsink blijft een hoofdrol spelen in de in ternationale motorzesdaagse op het Italiaanse eiland Elba. Wol sink, internationaal gewaardeerd motorcrosser toont in de zwaarste betrouwbaarheidsproeven uit de motorsport zijn kwaliteiten. Don derdag maakte de Nederlander zijn achterstand in het klassement van de klasse-viertakt boven 500 cc op de Westduitser Pohl weer goed. Na de vierde dag staat Wolsink daardoor weer aan de leiding, op een achterstand van 22.12 seconden gevolgd door de Westduitse Honda- rijder. Op het door motorsportfans over spoelde eiland doen de organisato ren ervan alles aan om de voor ei gen publiek rijdende Italiaanse teams te bevoordelen. Voor de vrij dag zal een zwaar traject, dat een geblesseerde Italiaanse rijder te veel achterstand kan opleveren, uit het wedstrijdschema worden ge haald. Mede door die invloeden van uitenaf leidt Italié zowel in de trophy- als vaas-klasse. De concur rent in beide categorieën. West- Duitsland, heeft met nog twee da gen te gaan kleine kansen om de Italianen van een dubbelzege af te houden. In de trophy-strijd, het officiële we reldkampioenschap voor teams, staat de Nederlandse afvardiging op de achtste plaats. Bij de vaas teams heeft het Nederlandse viertal Wolsink, Rond, Schram en Aaltink nog uitzicht op een hoge klassering. De Nederlanders zesde hebben een kleine achterstand (90 strafpunten) op de Tsjechoslowaken, die derde staan. De stand bij de trophy-teams 1. Italië 228.88 strafpunten, 2. West- Duitsland 382.94, 3 Tsjechoslowakije 671.12, 4 Zweden 955.59, 5 Oost-Duits- land 959.83, 6 Verenigde Staten 982.56, 7. Zwitserland 1539.08. 8. Nederland 1573 24. Vaas-teamsI. /talie 287 86 strafpunten. 2. West-Duitsland451 18. 3 Tsjechoslo wakije 597.97, 4. San Marino 610 50. 5. Verenigde Staten 655.17, 6. Nederland 687.00 LEIDEN - Ook tijdens de vijfde ronde in de Leidse biljartcompe titie verliep voor TOP 2 alles op rolletjes. Zelf won de koploper van de eerste klasse met 2-6 by "t Zuid, terwijl Landzicht, dat 2 punten achterstond, met 8-0 klop kreeg van TOG. Titelverdediger Morspoort 1 lijkt nu ook warm gedraaid De ploeg bedwong De Heul met 8-0. TOP 2 gaat mo menteel met 28 uit 5 fier aan de leiding, gevolgd door De Caram bole en TOG met 24 uit 5. De uit slagen in de eerste klasse: TOP 1-UVS 1 4-4; Morspoort 1-De Heul 1 8-0; 't Zuid 1-TOP 2 2-6; TOG 1-Landzicht 1 8-0; Between 1-Carambole 1 2-6. Vriendschap was vrij. TOP 3 liet in de tweede klasse een steekje vallen en kreeg daardoor DOS 1 naast zich. Het TOP-vier- tal speelde 4-4 tegen DOB 1, DOS won met 2-6 van de Spijkerbak. Zowel TOP 3 als DOS 1 staan nu op 26 punten uit 5, DOB 1 blijft als goede derde in de race met 22 uit 4. De uitslagen in de tweede klasse. Landzicht 2-'t Zuid 2 4-4; TOP 3-DOB 1 4-4; Spykerbak I- DOS 1 2-6; UVS 2-Cleun Duin 1 8-0; Stompwuk 1-Between 2 4-4. Carambole 2 vrij. Morspoort 2 sloeg in de derde klas se een goede slag Alle concur renten, inclusief lijstaanvoerder TOG 2, speelden 4-4, terwijl de ploeg zelf 't Zuid 3 met 0-8 de baas bleef. Morspoort 2 bereikte hiermee een score van 28 uit 5. TOG 2 volgt met 26 uit 5. Land zicht 3 is derde met 24 uit S. Cleijn Duin 2 heeft met 20 uit 4 eveneens geen slechte papieren. De uitslagen in de derde klasse: PARIJS (ANP) - Volgens de internationale autosport federatie (FISA) moet de woensdagnacht in Parijs vrijgegeven kalender voor het Formule 1-Seizoen 1982 nog niet als definitief beschouwd worden. Slechts elf Grote Prijzen staan vast. Het seizoen start zeker op 23 januari in Kyalami (Zuid-Afrika). Bij een vijftal Grote Prijzen, die daarna volgen, moe ten echter vraagtekens geplaatst worden: Brazilië, Verenigde Staten-oost (Detroit). Zwitserland, Ne derland en Verenigde Staten-midden (Las Vegas). Van Zandvoort. waarop zondag 29 augustus 1982 de Grote Prijs van Nederland moet worden gehouden, wordt in het commentaar van de FISA gemeld, dat "daarover nog onzekerheid bestaat omdat door de nieuwe eigenaar nog geen bankgaranties zyn gebo den". Dezelfde problemen kennen de FISA en FO- CA (vereniging van formule 1-constructeurs) met de organisaties van de Grote Prijzen van Verenigde Staten-oost (Detroit) en Brazilië (Rio de Janeiro) Op 15 november zal de defintieve kalender bekend worden gemaakt. Dan zal ook duidelijk worden of Australië voor het eerst in de autosportgeschiedenis een Grote Prijs organiseert. Voorlopig staan de Au straliërs nog niet op het programma. Wanneer eén van de vijf onzekere organisaties afvalt, zal Australië op 3 oktober van het komende jaar een w< dstr i voor het wereldkampioenschap Formule 1 houden. Landzicht 3-Morskwarticr 1 4-4; Carambole 3-Wapcn van V.l 4-4; Vriendschap 2-TOG 2 4-4; 't Zuid 3-Morspoort 2 0-8; De Waag 1- Haagweg 1 4-4. Cleijn Duin 2 vrij. De uitslagen in de ovenge klas- ses: Vierde klasse- DOB 2-De Heul 2 4-4; DOS 2-Spijkerbak 2 4-4; Landzicht 4-TOP 4 4-4; Zoe- terwoud 1-De Waag 2 6-2. Vijfde klasse- TOG 3 De Heul 3 2-6; Wit te Hen 1 Vriendschap 3 4-4; Wachtje 1-Landzicht 5 4-4; Spij kerbak 3-TOP 5 8-0; Morskwar- tier 3-DOS 3 6-2. Zesde klasse- Clcijn Duirt 3-De Waag 3 8-0; DOS 4-Spukerbak 4 0-8; TOP 6- Morskwartier 4 6-2; Carambole 5- UVS 3 2-6 Zevende klasse- Ca rambole 6-Morskwartier 5 2-6; De Waag 4-Carambole 6 4-4; Haagweg 2-TOP 7 4-4; Between 3-Wapen van V.3 6-2. DEN HAAG (ANP) - Het 35 plus tennistoernooi, dat eind oktober in de GofTerthal te Nijmegen zou worden gehouden, gaat niet door. De oorzaak is dat de Au straliër Ken Rosewall heeft afge zegd voor het toernooi, waaraan alle vedetten van zo'n tien jaar geleden zouden deelnemen in clusief Tom Okker. Organisator Van Lent heeft nu met de McCormick-grocp. die de belan gen van de 'veteranten' behar tigt, een overeenkomst gete kend, dat het toernooi in de eer ste of de tweede weck van mei 1982 wordt gehouden Het enige verschil is dan dat het evene ment op buitenbanen zal plaats hebben. Het 35-plus toernooi komt in de plaats van het Molen hoek-toernooi. De volgende spe lers nemen hoogstwaarschijnlijk deel: Ken Rosewall. Rod Lavcr. Roy Emerson. Stan Smith, Tom Okker. Manuel Santana. Marty Riessen en Cliff Drysdale.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15