Oegstgeest dicht gaten in begroting l^eidse agenda Leiderdorp heeft veel luxe problemen W oonwagenstandplaats Veurseweg van de baan Tekort van half miljoen r>r> Vogelspin bleek een Chinese wolhandkrab Leidse muziekleraar P. Baart overleden OEGSTGEEST - Ondanks eerdere bezuinigingen van ruim een half miljoen gulden in het begin van het jaar moet de gemeente Oegstgeest wederom een dergelijk bedrag korten om de begroting van 1982 sluitend te krijgen. De huidige bezuinigingen (totaal zo'n 480.000 gulden) worden vooral gevonden door het niet-vergroten van het ambtenaren apparaat en door de verhoging van de gemeentelijke belastingen. STAD EN RAND MAANDAG 5 OKTOBER 1981 Per inwoner berekende de ge meente tot nu toe tien gulden voor onvoorziene uitgaven. Dit wordt teruggebracht tot 7,50 gul den. een bezuiniging van bijna 40.000 gulden. De schoolsport dag is het laatste slachtoffer van de bezuinigingsoperatie. Er wor den minder prijzen aangeschaft en minder gratis consumpties verstrekt. Toch altijd nog een be zuiniging van 1.000 gulden. De bezuinigingsronde brengt in to taal zo'n 160.000 gulden op.- Slechts eenderde van het tekort. Het is daarom nodig dat de in komsten van de gemeente fors stijgen. Omdat er van de hogere overheden weinig te verwachten is, zoekt Oegstgeest het op ge meentelijke niveau. Forse prijs verhogingen voor de tarieven en de huur van het zwembad, de gymnastieklokalen, de sporthal en de sportvelden staan op het lijstje. De tarieven van het open luchtzwembad gaan met tien procent omhoog (opbrengst bij na 20.000 gulden), die van het binnenbad met vijf procent (op brengst ruim 16.000 gulden). Voor de gymnastieklokalen, de sporthal en de sportvelden gaat de huurder eveneens tien pro cent meer betalen (totaalop brengst ruim 13.000 gulden). Overigens geldt de huurverho ging niet voor de tennisbanen. Uiteindelijk blijft er dan nog een tekort over van ruim 270.000 gul den. Dat wordt gedekt door de gemeentelijke belastingen flink te verhogen. Zo stijgen de riool rechten in de komende twee jaar tot 4.87 per maand (het is nu 2,63). Deze forse prijsstijging is nodig om de kosten van het riole ringssysteem voor minstens tachtig procent te dekken. Het ministerie van binnenlandse za ken schrijft dat voor. Die rege ling geldt ook voor de reinigings rechten. maar daar is het percen tage al bijna bereikt. De inkom sten van de winkels zijn zelfs al honderd procent dekkend. Die Begroting '82 Oegstgeest van woningen voor 70,69 pro cent. De laatste worden opge trokken tot 10,70 per maand (was 9,75). Totaal leveren deze verhogingen bijna 150.000 gul den op. Ook de hondenbezitters ontkomen niet aan een verhpging. Burge meester en wethouders stellen voor de hondenbelasting te ver hogen met twintig procent (op brengst 9.300 gulden). De lege starieven stijgen met tien pro cent (opbrengst 6.000 gulden). Over blijft dan een tekort van 110.000 gulden, dat moet worden gedekt door de verhoging van de onroeren-goedbelasting. Gebrui kers gaan per maand omhoog van 2,66 naar 2,79 per 3.000 gulden waarde van het huis. De eigenaren betalen in 1982 3,81 per maand per 3.000 gulden waarde van de woning (was 3,63). Ondanks alle bezuingingen en be lastingverhogingen zijn burge meester en wethouders van Oegstgeest best tevreden met de huidige begroting. De financiële situatie is niet rooskleurig, maar het is beter dan werd verwacht. Want in de meerjarenraming van 1981 tot 1985 was voor het begro tingsjaar 1982 nog een tekort be rekend van 219.000 gulden. Nu is de begroting toch sluitend. Tot 31 oktober hebben de raadsle den de tijd om schriftelijke vra gen in te dienen. De mondelinge beantwoording door burgemees ter en wethouders vindt plaats op 9, 10 en 11 november. Op 23 en 24 november zal de gemeente raad dan vergaderen over de be groting voor 1982. Het tekort op de begroting, dato- taal ruim 51 miljoen gulden be draagt, is ontstaan door factoren van buitenaf. Zo stegen de ener giekosten flink. Na de eerste be zuinigingsronde in het begin van het jaar blijft er altijd nog een stijging over van ruim 150.000 gulden. Minder werd de winstui- kering van het energiebedrijf Rijnland. In de meerjarenplan ning 1981 - 1985 was een bedrag van 350.000 gulden geraamd. Dat wordt, zo verwachten burge meester en wethouders nu, slechts 200.000 gulden. Verder is de hoge rentestand op dit mo ment een grote tegenvaller. De gemeente moet voor geleend geld nu 11,5 procent rente beta len, terwijl in de meerjarenplan ning de raming anderhalf pro cent lager lag. Totaal dus een tekort van 480.000 gulden. De gemeente Oegstgeest heeft gemeend de voor het ko mende jaar geplande uitbreiding van het ambtenarenapparaat voor het grootste deel niet uit te voeren. Zo komt er geen part-ti me ambtenaar op de afdeling welzijn en de geplande telefonis te/receptioniste voor het raad huis zal alleen in de ochtenduren gaan werken. Verder bezuinigt de gemeente door voor de ver vanging bij ziekte slechts geld voor een halve kracht in plaats van een hele in de begroting op te nemen. Dat scheelt Oegstgeest in totaal 52.000 gulden en verder 10.000 gulden op de post perso neelsadvertenties. Verder ziet Oegstgeest bezuini gingsmogelijkheden in de ver goedingen aan raadsleden en aan burgerleden van commissies (op brengst 15.000 gulden). De kos ten van mededelingen in de Oegstgeester Courant zullen worden gehalveerd (bezuiniging 10.000 gulden). De gemeente Oegstgeest wil dat bereiken door minder mededelingen te plaat sen en door een goedkoper tarief te bedingen. MAANDAG Frans Leijnse: "Ik heb me erg ingezet voor sociale woningbouw. Zo bied je tegenwicht aan de elitaire tendens binnen de Leiderdorpse gemeenteraad." Raadslid Leijnse bij vertrek Drie standplaatsen in Starrenburg VOORSCHOTEN - De mogelijke vestiging van een drietal woon wagens aan de Veurseweg in Voorschoten is, gezien het aantal bezwaren, nu vrijwel definitief van de baan. Burgemeester en wethouders willen de drie woon wagens nu opnemen in het nog te ontwikkelen plan 'Starren- burg', waar ook woningbouw zal komen. Voordat dit echter zo ver is moeten de wagens nog een tij delijke plek in de gemeente krij gen, omdat de provincie de ge meenten tot uiterlijk 1985 de ge legenheid heeft gegeven om vagenlokaties in te richten. B en W zijn nu van plan om de woonwagens tijdelijk op het tra cé van Rijksweg 11 neer te zet ten. Waar precies in dit gebied is nog niet zeker en is afhankelijk van de daaraan verbonden kos ten. Bovendien kunnen ook te gen het tijdelijk plaatsen van de woonwagens bezwaren gemaakt worden, die de vestigingsplek dus ook nog onzeker maken. Een groot aantal bezwaren is ook de reden geweest om de lokatie Veurseweg te laten vallen. Voor schoten heeft van de provincie de opdracht gekregen om negen woonwagens op te nemen bin nen de gemeente. Na veel zoeken en praten kwam de gemeente uiteindelijk met het voorstel de negen gelijkmatig over drie ge bieden binnen Voorschoten te verdelen. De Veurseweg, de Kor te Vliet en de Leidscweg-Noord werden aangewezen als vesti gingsplaatsen. Van het vrij grote aantal bezwaren waren de meeste gericht tegen de Veurseweg. Met name het uit gebreide en gevarieerde karakter van de bezwaren was voor de ge meente reden om een alternatief te zoeken. Bovendien zijn B en W tot de conclusie gekomen dat een deel van de klachten ge grond is, met name die over de aantasting van het landschappe lijk karakter van het gebied en van de geluidsoverlast. Het geluidsniveau dat de lokatie moet verwerken, grenst volgens B en W aan het maximaal toelaat bare. Verder zouden ter plekke vrij kostbare maatregelen moe ten worden genomen aan een in de nabijheid gelegen gasdrukre- gelstation. De bezwaren en het standpunt van het college maakten een andere oplossing noodzakelijk. In eerste instantie werd door de gemeente gedacht aan uitbreiding van de lokaties Korte Vliet en Leidse- weg-Noord. Deze gedachte heeft rnen echter uiteindelijk laten va ren, omdat dit afbreuk zou doen aan de eerste gedachte rond de verspreiding van woonwagens. Bovendien zou dan bij de Korte Vliet volgens de gemeente het groen erg worden aangetast, ter wijl bij de Leidseweg-Noord pro blemen zouden ontstaan rond de aanleg van benodigde parkeer ruimte voor de woonwagenbe woners. Meer dan de vier par keerplaatsen die tot nu toe ge pland zijn kunnen naar de me ning van de gemeente daar niet worden aangelegd. Parkeren op het achterliggende terrein zou betekenen dat auto's het fiets- en voetpad dat daar ligt zouden moeten berijden en dat vindt de gemeente onaanvaardbaar. Uiteindelijk is men gekomen met het plan voor het reserveren van grond voor de drie woonwagens LEIDEN - De bewoonster van een huis aan de Haarlemmerweg kreeg zaterdag de schrik van haar leven. Midden in de nacht ontwaarde ze in haar bedstee een verdacht veel op de gevreesde vogelspin gelijkend harig beest. De politie werd gebeld, terwijl de zoon des huizes zich haastte een schoenendoos over het beest heen te gooien. De gearriveerde politie constateerde dat het hier niet om een vo gelspin ging, maar om een Chinese wolhandkrab. minstens even onaangenaam om in je bed aan te treffen. De dierenambulance zal de krab, zeer zeldzaam in Nederland, terugzetten waar hy hoort. In zoetwater, maar waar is nog onbekend. in het plan 'Starrenburg'. Om te voldoen aan de tijdslimiet van de provincie zal de vestigingsplaats in de eerste uitvoeringsfase van het bestemmingsplan worden opgenomen. Engelsen overnachten in politiecel LEIDEN - Vijf Engelse jongens, die zaterdagavond een concert van Genesis hadden bijgewoond in de Groenoordhallen, hebben noodgedwongen een nacht moe ten doorbrengen op het Leidse politiebureau. De vijf misten na melijk de bus die hen samen met 500 andere Genesis-fans naar de boot naar Engeland zou brengen. Pogingen om de jongens alsnog op tijd naar de boot te krijgen, mis lukten. Vooral vervelend omdat ook hun paspoorten zich in de bus bevonden. Gisteravond kon den de vijf Engelsen echter, met haastig gemaakte nieuwe reispa- pieren, vanaf Hoek van Holland naar het moederland vertrekken. Controle van veewagens: 36 boetes LEIDERDORP - Bij een veewa gencontrole vanochtend in Lei derdorp zijn 36 processen-ver baal uitgedeeld. In totaal werden er tussen kwart over vier en half acht 45 veewagens gecontroleerd door de Rijkspolitie Leiderdorp in samenwerking met de ver- keersgroep, de bereden groep, de douane en de veterinaire dienst. Ruim de helft van de processen- verbaal werden gegeven omdat de runderen (meestal slacht koeien en kalveren) niet juist werden vervoerd. Vijf chauffeurs kregen een proces-verbaal om dat hun tachograaf niet deugde. De resterende tien kregen een verbaal wegens technische man kementen, het ontduiken van de wegenbelasting en het niet kun nen tonen van de juiste papieren. LEIDERDORP - Plaatselijke par tijbelangen die hij met hart en ziel verdedigd heeft, moeten uit eindelijk wijken voor eigen be langen. Frans Leijnse, nu drie jaar in Leiderdorp actief als ge meenteraadslid voor de PvdA, haakt af voordat deze raad hjet einde van zijn zittingsperiode is. Een aantrekkelijke baan bij het sociaal instituut van de universi teit van Nijmegen is voor de jon ge socialist doorslaggevend voor zijn vertrek uit de gemeente Lei derdorp. Een begrijpelijke keus vooral, om dat hij zelf zegt dat zijn huidige werk bij de Sociaal Economische Raad (SER) hem "veel minder bevalt". "De nieuwe baan in Nij megen biedt me veel meer ar beidsvreugde. Daarom heb ik be sloten om te vertrekken." "Het raadswerk kost je toch zeker zo'n drie avonden per week. Je moet je bezig houden met de raadspolitiek en de fractieverga deringen. Daarnaast neemt het commissiewerk ook nog enige avonden in beslag. Mijn dagelijk se werk kost me echter veel meer tijd. Voor mij betekent het dat ik me prettig wil voelen in de tijd dat ik bezig ben." "Mijn vertrek uit de Leiderdorpse gemeenteraad zal voor onze plaatselijke PvdA-afdeling niet zo nadelig zijn voor wat de her kenbaarheid betreft. Natuurlijk, ik stop, voordat de eerste raad speriode er op zit. Mijn plaats wordt echter ingenomen door een ander, zeer bekend gezicht in Leiderdorp. Mijn opvolger Aad Wesseling is goed voorbereid en kan het raadslidmaatschap zo overnemen." Problemen Leijnse beschouwt zichzelf niet als een echte Leiderdorper. Als raadslid schaart hij zich bij de groep die vanuit een algemene politieke belangstelling plaatse lijke politiek bedrijft. "Ik werk ook buiten Leiderdorp. Je gaat de Leiderdorpse problemen dan anders zien, denk ik. Een ander soort raadslid, volgens mij zijn er maar twee soorten, is de man of vrouw die zeer actief is binnen het plaatselijke verenigingsle ven. Aad Wesseling is zo iemand. Hij is verbonden aan de Leider dorpse woningbouwvereniging (AWL), zit in de oudercommissie van de school 'De Vogelweid' en woont in Leiderdorp. Wat dat be treft komt er dus een goede be kende voor de Leiderdorpers in de gemeenteraad." Ondanks zijn afstandelijke bena dering van de plaatselijke pro blemen vindt Frans Leijnse toch dat hij als raadslid een interes sante positie heeft gehad. Vooral als het ging om het uitzoeken welke problemen nou echt wa ren en welke niet. "Je kan als raadslid niet overal ja op zeggen. Ik heb het ook erg interessant ge vonden wanneer tijdens een ver gadering de directe betrokkenen voor hun belangen stonden te pleiten. Enerzijds ben je de ge meente, anderzijds luister je naar een andere belanghebbende. Een werkbaar compromis ma ken is het mooiste resultaat wat je kunt hebben vind ik." Passief "De gemeente Leiderdorp stelt zich over het algemeen te passief op. Er wordt vaak op de verdedi- gingstoer gegaan. Soms worden mensen met gelegenheidsargu menten het bos ingestuurd. De mensen weten echt wel dat de gemeente Leiderdorp geen ezel tje heeft die gouden munten poept. Door middel van de be leidsplanning hier kan je echter iets beloven, terwijl je weet dat het pas over 25 jaar uitgevoerd kan worden door gebrek aan geld. Tijdens de discussie over de verkeersoverlast rond 'Win kelhor heeft de gemeente zich opgesteld van ach, het zal wel meevallen, terwijl de mensen echt last ervan hebben." Volgens Frans Leijnse heeft zijn partij vor het deel van de Leider dorpers dat aan de verkeerde kant van de rekeningen zit wel wat kunnen doen. "Als raadslid regel je nooit dingen alleen. Je kunt niet in je eentje mooie din gen aanrichten. Voor de bewo ners van de Doeslaan en het Jaagpad hebben we in samen werking met wethouder Meer burg (CDA) voor elkaar gekregen dat ze op die plek kunnen blijven wonen. De WD wilde na af braak vrije sectorwoningen neer zetten. Ik heb me er ingezet voor de sociale woningbouw. Ook in Buitenhof-Oost. Zo bied je te genwicht aan de elitaire tendens binnen de Leiderdorpse gemeen teraad." Luxe "Vele raadsleden vertegenwoordi gen een verdomd klein groepje van de bevolking. Ze zijn relatief goed opgeleid en maken deel uit van een betrekkelijk welvarend deel. Die mensen hebben blinde vlekken voor wat betreft de meer wezenlijke problemen. Leider dorp heeft daarom veel luxe pro blemen. Een subsidie-aanvraag van de plaatselijke tennisclub kost in dé raad anderhalfuur dis cussie, terwijl de kaarten al ge schud zijn. Die tijd kunnen ze hier beter besteden aan de verde ling van het woningbezit." Fouten bij zijn eigen partij geeft Frans Leijnse eveneens toe: "Over luxe gesproken. De nieu we muziekschool en bibliotheek. Wie zal de exploitatielasten in de toekomst dragen? Achteraf is het besluit waar wij aan meegewerkt hebben toch niet zo verstandig geweest. Er komen op dit mo ment veel gebouwen vrij die al in handen van de gemeente zijn. Bijvoorbeeld het pand aan de Van Diepeningenlaan. Het staat gewoon leeg en dat kost geld. Achteraf gezien vind ik dat best jammer." Eenmaal in Nijmegen zal Frans Leijnse niet meer zo gauw in de plaatselijke politiek stappen. "Ik blijf wel actief voor de landelijke partij. In Nijmegen in de raad gaan zitten kan ik niet. Daarvoor ken ik de stad nog te weinig. Want hoe je het als raadslid ook benadert, je moet ingevoerd zijn in de plaatselijke problematiek. Anders heeft het raadswerk al leen nog zin wanneer je het leuk vindt om je naam in de krant te gen te komen". ROEL ZAADNOORDIJK Leiden - Agaatlaan 407, lezing trancen- dente meditatie. 20 uur. Stadhuis - raadscommissie algemene bestuurlijke aangelegenheden en poli tiezaken. 20 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Werklozen Belangen Vereniging - Bree- straat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000 Jongerencentrum Stats - Haarlemmer straat 73, klachtenspreekuur voor bui tenlandse jongeren, 19-21 uur. Stats jongerencentrum - speelfilm. Ver. Ouders van Drugsverslaafden Lange Mare 45, tel. 130547, 20 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei- den wordt waargenomen van vr 2 okt tot 9 okt door Apotheek v. Breest Smal- lenburg, Loevestein 6. Leiderdorp, tel. 890000; apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482; apotheek Voor schoten. Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525 WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Vernielingen Breestraat- winkelruiten LEIDEN - Heel wat winkelruiten hebben het het afgelopen 3 okto- ber-weekeinde moeten ontgel den. Zo gingen onder meer de etalages van winkels aan de Haarlemmerstraat, Oude Rijnen Breestraat aan scherven. Afge zien van deze vernielingen sprak de politie vanochtend toch over een bijzonder rustig weekeinde. Betrapt bij inbraak in fietsenzaak LEIDEN - Zes in Oegstgeest wo nende jongens zijn zaterdag avond op heterdaad betrapt toen ze wilden inbreken bij een fiet- senhandel aan de Middelweg. De jongens, in de leeftijd van 14 tot 17 jaar, zijn na verhoor op het po litiebureau overgedragen aan hun ouders. WARMOND - In Galerie 't Voorhuis' in Voorschoten is tot en met 30 oktober een tentoon stelling met werk van Ben Aal- bers en Herman Zaalberg. Ben Aalbers exposeert calligrafiën en tekeningen terwijl Herman Zaal berg aanwezig is met potten. De openingstijden van de galerie aan de Voorstraat zijn maandag tot en met vrijdag van negen uur tot half een en van half twee tot vijf uur. Zaterdag is de galerie open van elf uur tot vier uur en van tweedot vijf uur. LEZERS SCHRIJVËN Naar aanleiding van een artikel in het Leidsch Dagblad over het winkelcentrum in Zoeterwoude wil ik het volgende meedelen. Uit het artikel blijkt dat de schoenenzaak om economische redenen de pijp aan Maarten gaf. Waar vandaan en van wie de ver slaggever de gegevens heeft ge had is mij een compleet raadsel, daar nooit iemand mijn boek houding heeft gezien, laat staan iemand van de gemeente. Ook de reden dat wij uit Zoeter woude vertrokken is door de ge meente-ambtenaren nooit ge vraagd. De interesse van die kant voor een schoenenzaak in het dorp is nihil. De werkelijke re den is dat wij groter wilden en dit was in Zoeterwoude geen haalbare kaart. Th. Vieling Brachtenstede 32 Teteringen LEIDEN - Na een langdurige ziekte is de bekende Leidse diri gent en muziekleraar P. Baart in het academisch ziekenhuis overleden. Hii werd 72 iaar. De heer Baart was vanaf 1939 diri gent van de Leidse muziekver eniging Nieuw Leven; een func tie die hij pas aan het einde van dit jaar zou neerleggen. De in Leiden geboren Baart is zijn mu zikale carrière eveneens bij Nieuw Leven begonnen. Hij gaf zich daar in 1926 als leerling-alt- hoornblazer op. Vier jaar later ging hij als student-trombonist naar het Koninklijk Conservato rium in Den Haag. Al spoedig werd hij regelmatig als invaller- trombonist door het Residentie Orkest opgeroepen. Na voltooi ing van zijn studie in 1936 werd hij lid van het radio-orkest van de AVRO en assisteerde in tallo ze combinatie-orkesten. In Lei den werd hij leraar bij Toon kunst. In 1939 volgde de heer Baart de toenmalige dirigent Schweitzer van Nieuw Leven op. De nieuwe dirigent liet zich door de oorlogs jaren niet verhinderen muziek van joodse componisten te spe len, zij het onder opgave van een andere naam. Na de oorlogsjaren besloot Baart zich toe te leggen op de amateuristische muziek. Vele verenigingen kwamen on der zijn leiding: Muziekvereni ging Noordwijkerhout, War mond, NZH Leiden en Haarlem, Triumf (Oegstgeest,) de Katwijk- se Harmonie, Nieuwe Wetering en Nieuw Leven. In de jaren 1958/1959 werd Baart getroffen door een ernstige ziek te aan de keel, die hem zijn stem banden en zijn strottehoofd kost te. Zijn muzikale loopbaan leek ten einde, maar na een half jaar trad hij weer op als dirigent en als leraar: hij had leren spreken met zijn slokdarm. Na honder den muzikanten te hebben opge leid besloot Baart op 65-jarige leeftijd het in 1974 wat rustiger aan te gaan doen. De muziekver enigingen moesten het voortaan zonder hem doen, op één na: Nieuw Leven. In december van dit jaar zou hij het dirigeerstokje definitief hebben neergelegd. Een neef is zijn op volger. In de aula van de MTS aan de Vondellaan zal muziek vereniging Nieuw Leven 12 de cember een concert ter nage dachtenis aan haar grote leer meester geven. lEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij LekJsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Wltta Slngal 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tal. 071-123143 tuaaen 18.00-19.30 uur (nabezor- glng na 19.30 uur); zater- overachrljvlng geen admlnlatratle- an Incaaaokoaten. Voor betaling van abonnementagelden uitfluitend giro 3203571 t.n.v. Damlate Holding BV t< Haarlem. Kwcrtaalabon nament t 53,45 per post f 75.80 Jaarabonnement f202,30 per post f 291,70 ƒ0,75 Directie G. Koopman Hoofdredacteur: A.A.M. Schuurmana Adjunct-hoofdredacteur: der Meer (re- J.P.M. glo) W. Wlrtz (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Brueeel (aoclale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Roeier (redlo en »ele- vtele, kunat) S.J. de Groot (geeetelijl. Bonn, Brueeel, Londen, Partje, Washington, Cai ro, Rome, Madrid, Stock holm en Djakarta - Radactie stad en randgemeenten Tel. 071-125260 of 071-144941 tet 222

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2