Scylla vast in Zeeuwse klei LUSV laat punt en bij Argus Hockeyers Forescate weren zich goed: 4-4 BUksemstart poloërs Katwijk Weer verlies van Leidse dammers Kritiek René Hijne op tafeltennisbond Vlietwijk tenonder bij DKC 2 MAANDAG 5 OKTOBER 1981 PAGINA 18 SPORT SPORT Onverwachte nederlaag dames tegen St. Aloysius LEIDEN - Avanti heeft in de ta- feltenniscompetitie het altijd gevaarlijke De Korenbeurs van het lijf gehouden 6-4. Een minie me zege, die op het conto ge schreven mag worden van de 16-jarige debutant Robert de Groot. Want zijn zeges op dikke Van der Aa en baardman Vlieg deden de balans nog net positief doorslaan. De Schiedammers moet men altijd in de peiling houden omdat Hans Lingen nu eenmaal zo getalenteerd en technisch compleet is dat hij te gen welke team dan ook onge slagen kan blijven. Zaterdag was het weer eens prijs, het gehele Avanti-trio moest bui gen voor het lange enfant-terri- ble. Een gewonnen dubbel in de zevende partij had wat spanning weg kunnen nemen maar ook dat mocht niet zo zijn. Meestal frommelen Van der Aa en Vlieg bij deze vier "Lingenpunten" er wel eentje bij, zaterdag lukte dat niet, wat vooral van jeugdinter- national De Groot een verdienste men deze zeges als een (te)vroege oogst. Afgelopen zomer hervond de Scylla-kopman voor en tij dens het E.K.-jeugd het piezier in het tafeltennis. Na de goede pres taties in Tsjechoslowakije richtte Meyer het vizier volkomen op zijn laatste E.K.-jeugd komende zomer. Dat het bijleren van aller lei hulpslagen en het wisselen van materiaal ook nog gepaard gaat met zeges in de ereklasse is mooi meegenomen. Ook al had Scylla ook nog het dubbel ge wonnen (3 games verlies) dan nog was er van spanning geen sprake geweest want voor Kante been en Regeer was er ondanks redelijk verweer in de hoofdstad geen winst weggelegd 6-2. Deze Scylla-heren nederlaag was zo voorspelbaar als de eerste herft- stormen, maar het onderuit glib beren van de dames op de Zeeuwse klei van Aloysius stem de droevig. Marian v.d. Vliet en Stephine van Gennip horen te winnen van Ingrid van Osselaar en Sterra Blanckaert en deden dat ook, zoals Sophia Vaalburg naar behoren verloor van Vivian Blanckaert. In de overige vijf "hangpartijen" hing Scylla vijf keer. wel. Dit broodmagere Zeeuwse meisje, dat zeker niet gevraagd zal worden om de margarine aan te prijzen, toonde zich tegen Ma rian v.d. Vliet mentaal sterk want de Leidse had aan 20-16 in de eer ste en 20-18 in de derde game niet genoeg. Toen het dubbel De dames van Scylla zullen in het weekeinde van 7-8 november naar Zweden af moeten reizen voor het spelen van de tweede ronde van de Europa Cup voor landskampioenen. Tegenstander is Varberg BTK dat met wereld ranglijstspeelsters Lindblad en Hellmann aan de start verschijnt. Wel neemt het bestuur van de Leidse club pogingen in het werk om het duel in Leiden te laten spelen. Volgens trainer Theo Bakker is die kans erg klein. verwinningen tijdens het afgelopen Toch was het leeftijdgenoot Sjoerd Meyer, die met zijn 16 jaren op deze derde competitiedag de hoofdrol opeiste. In Amsterdam van de Tempo Teamcracks René Stephine van Gennip speelde naar Heijne en Bert van der Helm eigen zeggen tegen Vivian Blanc- winnen is niet niks! Eigenlijk ko- kaert niet slecht maar verloor V.d. Vliet-Van Gennip dienst weigerde, stond Scylla het Zeeuwse water tot de lippen, maar Sophia Vaalburg kon nog uitkomst brengen. Op de heen weg had Scylla's derde vrouw haar krachten echter schrome lijk overschat. Zich vervelend in een kilometers lange file kwam Vaalburg op de gedachte de war- ming-up naast de wagen te doen. De Jonge Leidse liep teveel waardoor het in de wedstrijd niet liep. Kortom landskampioen Scylla heeft voor de eerste keer aan den lijve ondervonden hoe het is om zonder de drie zekere De Kruyff zeges te moeten ope reren. Om een nederlaag bij Koningslust te voorkomen had de "gestopte" Brigitte Kooter zich toch maar weer in het Avanti-tenue gehe sen. En niet voor niets. Met twee uit twee stond ze een opnieuw soevereine Ellen Bakker vol doende terzijde voor de 6-2 winst. Marijke Olsthoorn zag haar prima instelling één keer beloond. Damesbond-coach Ge rard Bakker zal met genoegen de ontwikkeling van dochter Ellen gadeslaan. Als veertienjarige de buteert ze tot nu toe in de ereklasse met 8 uit 9. Technisch steekt het goed in elkaar, vooral omdat de getruukte "noppen"- verdediging gecombineerd wordt met een prima forehand- smash. Volgende week mag ze "om de hoek" bij Scylla haar krachten meten met de ervaren damestoppers Marian v.d. Vliet en Stephine v. Gennip. Docos probeerde Kluis wel te kra ken maar de Limburgers hielden de zaak goed op slot. Van de tien- cijferige combinatie, vond alleen Parshad er een. Een 1-9 verlies derhalve dat somber stemt. Sjaardema had voor eigen pu bliek teveel moeite met Vrien denschaar 6-4. Met een aantal kantje-boord gewonnen partijen had de thuisclub over geluk niet te klagen. Zelfs Ed v.d. Berg ver loor een partij. De ex-Bloendaal- AMVJ-Scylla-AMVJ-en Docos man zag al zijn smashes gestopt door oud-doelman Gruyl. De tweede game probeerde V.d. Berg het met schuivertjes waar op de Gouwenaar la Doesburg in de backhand-aanval ging. Voor de statistici: de talenten Reitsma en V.d. Broek sloegen samen drie broodnodige punten bijeen. Hopelijk is Sjaardema na deze bijna-flop weer uit haar kampioensroes ontwaakt. Overi ge uitslagen: Scylla 2-Salaman- ders 4-6; Scylla 3-PSV 6-4; Scylla 4-Onkyo 2-8; FVT-Scylla 5 7-3; Docos 2-Quick 32 8-2; DOV-Do- cos 3 10-0; Ravestein-Sjaardema 2 7-3; Sjaardema 3-Hooge Huys 2 5-5; VEV-Treffers 1 7-3; Victoria 55-Treffers 2 3-7; Vriendenschaar 2-Treffers 3 5-5; Avanti 2-Phoe- nix 6-4; Avanti 4-Combi 67 7-3; Dames Hoonhorst-Scylla 2 6-0; Gispen-Avanti 2 3-6. LEIDEN - In de nationale tweede klasse C ging ook de derde wedstrijd van LDG verloren. A' snel keken de Leidenaars tegen een 5-1 ach terstand aan door beslissin gen aan de bovenste drie bor den. Wim Kleyn remiseerde met oud-finalist van het NK. Joost Hooyberg. Daarmee was meteen het venijn weg uit de Leidse ploeg. Alleen invaller Cor Janssens slaagde erin zijn tegenstander, Kloes, te overmeesteren. Peter Bronstring, Sam van de Kwartel, Wim van der Blom, Cees van de Hout en Uitten- bogaard moesten met ontoe reikende remises genoegen nemen en LDG moest met een 12-8 nederlaag naar huis keren. In tegenstelling tot LDG doet debutant Katwijk het in de landelijke tweede klasse D zeer goed. De derde wed strijd, tegen het pas gepro moveerde DAVO 2, werd met 13-7 gewonnen. De Tilbur- gers gebruikten een taktische opstelling. Zij hadden hun beste spelers op de laatste vijf borden gezet. Hetgeen echter betekende dat de thuisclub door zeges op de bovenste borden van Hans Vermin, Theo Zwetsloot en Ronald van Egmond, tegen een 0-6 achterstand op moest boksen. Dat kon niet over brugd worden, want een overwinning van Hans Klin kenberg, met aanvankelijk een schijf minder, en een re mise van Arend van Beelen bracht de beslissende 1-9 tus senstand op het scorebord. Toch kwamen de Brabanders goed terug. Trommelen ver sloeg Gijs van de Wiel, Meyer maakte zijn partij tegen Frans de Jonge nog remise en ook Derksen slaagde te gen Jan Vrolijk daarin. De overige twee borden stonden gunstig, maar Jan Passchier en Jan Fase kwamen be kwaam tot een puntendeling. De Zuidhollandse hoofdklasse lag stil, maar des te feller werd om de punten gestre den in de Leidse districts dambond hoofdklasse. Hier werd de tweede ronde ver speeld. Na deze tweede ronde gaan slechts twee ploegen met de maximaal mogelijke score aan de ieiding: OGB en Samen Sterk. Samen Sterk won met 6-10 de uitwedstrijd tegen ADC. terwijl OGB met 11-5 over WDG 2 zegevierde. De WDG-ers hadden weinig in te brengen, ondanks - de taktische opstelling. De bo venste vijf borden verloren kansloos en pas het zesde bord, Zandvliet, scoorde een punt. Een pleister op de won de betekenden de ingecalcu leerde winsten van Weggen en Vermeulen. Op een gedeelde derde plaats staan Zegveld en LDG 2. De Zegvelders wonnen met enig geluk van Lisse. dat vrijwel de gehele wedstrijd kon bij blijven. Zeges van A. Kuyer en A. Oskam, werden beant woord met overwinningen van Joost van Hal en Wim Mul. De twee gevechten Den Boer-K. Kuyer, Lemmers- Van den Berg en Balkenende Uytterlinde mondden in re mises uit. Bij deze 7-7 stand, blunderde Wil van Noort in vliegende tijdnood echter jammerlijk. Zijn tegenstan der pakte dankbaar de een- om-twee en ook de twee pun ten voor Zegveld. LDG 2 rekende verrassend af met KDC 2, dat vorig jaar nog net tweede werd. De Katwij- kers wisten slechts één partij te winnen. Daarvoor tekende Arend van Beelen. RONALD VAN EGMOND VOORSCHOTEN - De regen buien hebben er voor gezorgd dat er gisteren in Leiden en om geving zeer weinig werd gehoc keyd. Alleen de heren van Fores cate dat op eigen kunstgrasveld uitkwam en Noordwijk dat op bezoek is geweest bij Eechtrop in Beverwijk hebben hun partij gespeeld. Forescate - HIC 4-4 De jonge hockeyers van Forescate hebben zich gisteren tegen de mede-middenmoter HIC uit Am stelveen goed geweerd. HIC dat vele routiniers in de ploeg heeft kwam al na vier minuten op voorsprong door een strafcorner in een doelpunt om te zetten. Halverwege de eerste helft werd het gelijk door de rebound van een ingeslagen strafcorner, Jel- mer Siersema stelde Peter-Jan Rubing in staat de HIC—keeper alsnog te passeren. De hervatting werd door de Voor- schotense hockeyers voorspoe dig ingezet door een velddoel- punt van Niek Sinke die de bal toegeschoven kreeg van Sierse ma: 2—1. Enkele minuten later konden de Amstelveners hun strafcorner-wapen in stelling brengen. De stand werd in het voordeel van HIC omgebogen in 2-3. Het duurde tot halverwege de tweede helft dat HIC, via zijn loei-harde strafcorner, kon uitlo pen tot 2-4. Forescate echter liet zich niet in pakken en toonde een goed mo reel door één minuut later zelf te scoren. Peter-Hans Goudberg sloeg de strafcorner aan die door Rubing ingeschoten werd en uit eindelijk werd gescoord door Siersema. De puntendeling werd een feit toen zeven minuten voor het eindsignaal, alweer een straf corner de inleiding was van het doelpunt dat werd gescoord uit een scrimmage door Mark van 't Noordende. Eechtrop Noordwijk 3-0 De uitslag van deze wedstrijd is ge flatteerd, omdat Noordwijk in de hele eerste helft de betere ploeg was maar niet kon scoren. Vlak voor de wisseling maakte de thuisploeg 1-0. Het duel, dat ontsierd werd in kaartentrekke- rij van de scheidsrechters, had voor Noordwijk een dieptepunt bij het uit het veld wegsturen van GijsbertTit. De Noordwijker had te luidruchtig aanmerking gemaakt op een beslissing van een scheidsrechter. Het met een man minder spelen in de verde diging deed Noordwijk uiteinde lijk cfe das om. In volleybalcompetitie LEIDEN De volleybalcompetitie was in het afgelopen weekend vrij gunstig voor de "Leidse teams". Bij de heren boekten Gemini bij Krimpen (1-3) en LUSV bij Argus winst. Bij de dames wonnen Gemini, Leyton en Novo. Bij de heren van Gemini was de pass in de eerste set erg zwak verzorgd, maar toen het vanaf de derde set wel goed ging, draaide het aanvallend beter, met Hilbert Kokshoorn als koele afmaker. Dit was de basis voor de Gemini- winst (11-15, 15-7, 5-15 en 3-15). LUSV liet tegen het toch niet zo sterke Argus een punt lig gen. Ondanks een voordelige 14-11 in de opening verloor LUSV met 14—16 door ook een zwakke pass. Eigenlijk was dit het manco van de hele wedstrijd. Doordat Waldo Broeksma en Johnny Groen goed blokten, boekte LUSV toch een 3-2 (14-16, 15-6, 12-15, 15-6 en 15-10). Bij de dames ontmoette Gemini een ploeg met kampioensaspira ties: Starlift 2. Hierdoor ontspon zich een leuk duel dat door Ge- mini met 3—2 gewonnen werd. Wanneer volgens coach Leo Brocre beide ploegen zo blijven spelen, eindigden ze zeer hoog. Bij Gemini is door de grotere inzet de veldverdediging beter dan vo rig jaar en ook doordat de selek- tie breder is, wordt de vechtlust nog meer opgewekt. Gemini won met Anneke Cras en Sjaan de Wit als beste speelsters (7-15,15—13, 6—15, 15—5, 15—8) na een prima wedstrijd. DAC was ondanks het 1-3 verlies tegen Broleco niet ontevreden, omdat die ploeg vorig jaar tot maart bovenaan stond in de com petitie. Ondanks de veel scoren de Kitty Krom verloor DAC met 15-7, 7-15, 6-15 en nogmaals 6-15. Tot 6-6 in de tweede set ging het goed bij DAC. Toen ver oorzaakte een aantal stopfouten onzekerheid in de ploeg, die ver der de hele wedstrijd bleef. Bij de wedstrijd NOVO tegen Mad- joe 2 zag het talrijke publiek een boeiende strijd. Novo startte in zijn eerste thuiswedstrijd zeer gespannen. Zowel in de eerste (17-15) als tweede set (15-13) re sulteerde dit in een flinke achter stand. Mentaal was NOVO echter niet stuk te krijgen in deze soms zeer goede wedstrijd. Toen in de tweede set een 8-13 achterstand met geconcentreerd spel was omgezet in 15-13 winst, was het verzet van Madjoe gebroken. Simpel wist NOVO daarna met 15-8 de 3-0 zege veilig te stel len. De derby's tussen Gemini en Ley- thon worden altijd met wat meer belangstelling gevolgd dan nor maal. Zo ook nu weer. Omdat Leython in de eerste set de min ste fouten maakte won de ploeg (9-15) en aanvankelijk leek Ley thon gedecideerd door te gaan; tot 4-9. Toen wilde men het te mooi gaan doen. Het gevolg was averechts; veel mislukte en Ge- mini nam het initiatief over en won: 15-10. In de volgende set draaide Leython weer heel goed - ook verdedigend - waardoor de Leidenaars via 6-15, op 1-2 kwamen. Daarna zakte de ploeg weer ver weg (15—4). In de beslis sende vijfde set liep Gemini uit tot 5-0. maar bij het wisselen van speelhelft was het 6—8 voor Leython. Via 9-14 werd het toen een spannende eindfase. Moeilij ke serves en lange ralley's brach ten de uiteindelijke winst toch bij Leython (15-17). Beide ploe gen kenden geen uitblinkers. In de promotie klasse heren begon Leython met een moeilijke uit wedstrijd tegen het gerenom meerde Be Fair. Profiterend van de vele fouten kon Be Fair een 2-0 voorsprong op bouwen (15-9, 15-12), vooral door excellent werk van Wim Bannink. Leython sloeg toen erg veel in het blok. Pas in de derde- set ging het beter draaien vooral door eigen wilskracht. Goed spelverdelen (snellere set-up's) en prima aanvalsspel brachten de spanning terug (6-15). Ook in de volgende set wist Leython door een sterke pass zelf goede aanvallen op te bouwen en on danks dat Chris Verwoert 2 vin gers uit de kom geslagen wer den, werd ook deze set 6-15. In de vijfde set stond Leython ei genlijk steeds voor en het pu bliek zag Be Fair alsnog de mist ingaan (8-15), waardoor Ley thon verdiend de 2-3 wins greep. der Poell blokken Gemini 2 begon met een nederlaag tegen Zevenhuizen 2 van 1-3. Alleen in de eerste set met een goed spelende Bart Zoutebier was er winst (8—15). Daarna ver loor het via 15-6, 15—13 en 15-13 met 3-1. In de derde set werd op 13-13 tot tweemaal fout geserveerd en dat was de nekslag voor Gemini. GER RENES LEIDEN Met uitzondering van de heren hoofdklasse startte in het afgelopen weekeinde de waterpolocompetitie. Deze eerste competitie ronde was voor tweede klasser Katwijk een eenvoudige opgave. Het gedegradeerde de Meeuwen/Diemen werd met 10-4 verslagen. In de derde klasse had DKD een veel minder prettige kennismaking met de nieuwe competitie. In Leerdam werd met 11—4 verloren van PCG. Vi- vax kende alleen in de beginfase wat problemen met RWV. In de laatste periode werd de 14-6 overwinning een feit. Katwijk, uitkomende in de tweede klasse, behaalde een gemakkelijke zege op Meeuwen. De Amsterdamse ploeg, die twee seizoenen geleden nog uitkwam in de hoofdklasse, was op alle fronten de mindere. Al in de eerste periode drukte Katwijk het klasse verschil uit in een ruime 4-1 voorsprong De volgende perioden gaven een zelfde beeld te zien. Een veel sterker Katwijk voerde de score op naar 7-2 na de tweede periode en 8-3 na de derde periode. In de laatste periode brachten de Katwijkers tenslotte de 10-4 eindstand op het scorebord. Topscores: P. v.d. Putten (4) en P. de Vries (3). Derde Klasser DK leed in Leerdam tegen PCG een ruime 11—4 nederlaag. Tot halverwege de derde periode konden de Leiderdorpers hun tegen standers redelijk volgen (4—3). In de tweede helft van de derde periode besliste PCG de wedstrijd. Van 4-3 liep het team onder anderen door twee midvoordoclpuntcn uit naar 7-3. In de laatste periode bleef PCG sterker. DKD probeerde het nog wel maar was aanvallend onmachtig PCG had heel vat minder moeite met scoren. De eindstand kwam op 11 -4. Doelpunten DKD: Erik v. Ark, Ron Rietbroek, Jan v.d. Brink en Harry v. Hoven. Vivax won ruim van RWV uit Rotterdam. Na een 2-2 stand na de eerste periode, ging de doelpuntenmachine pas goed draaien. De twee nieuwe gezichten in de Oegstgeester formatie. Frits Welling en Dick v.d. Bosch, toonden zich een aanwinst. Zij namen samen de helft van de 14 Vivax doelpunten voor hun rekening. Via 5-3 en 8-4 werd de 14-6 eindstand een feit. Doelpunten: Frits Welling (4), Dick v.d. Bosch (3), Jeroen Pias meier (2), Jack Frauenfelder (2), Leo Onderwater (2) en Ruud Worm- goor. De dames van LZ'86 debuteerde in de eerste klasse. De Leidse dames voor het eerst onder leiding van Alijd Vervoorn weerden zich uitste kend en versloegen in Den Haag DSZ 2 met 2-6. DSZ vorig jaar als vijfde geëindigd, werd in de tweede helft van de derde periode versla gen. De Leidse dames bogen inminder dan twee minuten een 2-1 ach terstand om in een 2-5 voorsprong. Daarvoor waren de ploegen goed tegen elkaar opgewassen. LZ'86 nam door een snel doelpunt van Con- na Hoogeboom de leiding, waarna DSZ door Carla v.d. Linden langszij kwam. In de tweede periode nam DSZ nog een voorsprong (2-1) maar hiermee hadden de Haagse dames hun kruit wel verschoten. Door achtereenvolgens Monique van Leeuwen (2x) Ellen Hoogeboom en An ke Chaudron werd het 2-5. In de laatste periode bleef LZ'86 sterker Ellen Hoogeboom bracht tenslotte de 2-6 eindstand op het scorebord. Tigerman opheldering over het feit dat hij gepasseerd is voor de tafeltennisinterlandwedstrijd te gen Griekenland. De speler van TT Amsterdam werd zonder overleg niet opgenomen in de ploeg, die bestaat uit Anne Vlieg en Ron van Spanje, gecomple teerd met damesspeelster Sand ra de Kruiff. Hijne is van oordeel, dat hij zeker in de ploeg thuis hoort. "In de laatste jaren heb ik internationaal de beste resulta ten behaald. In de lopende com petitie zijn mijn uitslagen beter dan die van Vlieg en Van Spanje. Toch ben ik gepasseerd. Zonder enige vorm van overleg". Hijne zal zich beraden over de te ne men stappen. In ieder geval zal hij de NTTB schriftelijk om op heldering vragen. Daarnaast wil hij tegelijkertijd over andere za ken, die zijn onvrede hebben op gewekt, van gedachten wisselen. "Die kwestie met Bert Schoofs zit mij ook dwars. Bert is vijfjaar bondscoach geweest en wordt pardoes afgevoerd. In de afgelo pen vijfjaar heelt hij geen woord kritiek van NTTB-zfide gehoord. Toch heeft hij nu een bedank briefje ontvangen voor kennelijk niet bewezen verdiensten". Niet alleen dat geval zit Hijne hoog. De Amsterdammer wil ook in spraak hebben over de centrale trainingen en de voorbereiding op het internationale seizoen. "De competitie is alweer begon nen. Het internationale seizoen staat op punt te beginnen. Toch heb ik nog niets gehoord over de selectie, over buitenlandse toer nooien en alles wat er bij hoort." LEIDEN - Geen van de vier "Leid se" badmintonploegen kon dit weekeinde tot winst komen. Vlietwijk en BC. Lisse kwamen in Den Haag tekort op respectie velijk DKC 2 (6-5) en DKC 4 (5-3), BC Leiden verloor in Leidschen- dam van SIO<5-3) en Veglo leed een wel zeer zwaar verïies tegen het sterke Zijderveld 6 (8-0). Vlietwijk uit Voorschoten was van de vier ploegen nog de meest ge fortuneerde. Tot vlak voor het einde van de wedstrijd tegen DKC 2 staarde de eerste klasser nog tegen een 6-4 achterstand aan. Het was aan het geroutineer de damesdubbel Bennink/Weare te danken dat Vlietwijk in ieder geval nog met een van de drie te verdelen wedstrijdpunten naar Voorschoten kon terugreizen. De zwaar bevochten' damesdubbel- winst op Van der Heuvel/Kappe- tein kwam in 15-12 en 15-10 tot stand. Daarvoor was het mix- dubbel Westerbeek/De Vrind het Haagse duo Pangenanan/Van der Heuvel de baas gebleven (15- 9. 10-15 en 15-10), had Wester beek de vloer aangeveegd met Pangenanan (15-9, 15-9), zege vierde De Vrind over Van der Heuvel (11-5, 11-5). Het Voor- schotense eerste herenteam had nauwelijks moeite met Pangena nan/Van Lingen (15-5 en 15-2). Opmerkelijk is het dat Vlietwijk- captain Dick Oostergo steeds meer moeite krijgt om zijn spor tieve daden in winst om te zet ten. Oostergo die vorig seizoen in ieder geval goed was voor enkele winstpartijen verloor ook nu weer. Ditmaal was Steward hem de baas (8-15, 8-15). BC Lisse kwam eveneens in Den Haag bij DKC binnen de lijnen. Na het succes van het vorig weekend (winst op Veglo) werd het nu geconfronteerd met een 5- 3 verlies. Kolmus won alleen van Mossel (5-15, 11-15) en samen met Borsje het mixdubbel van het Haagse duo Bisschop/Sub- yantoro (9-15, 15-3, 12-15). Het tweede mixdubbel Heemskerk/ Griethuizen completeerde de Lissese buit. Met 16-18 en 15-18 werd van Petri/Mossel gewon- Als een van de redenen voor het zware verlies van Veglo bij Zij derveld 6 (8-0) kunnen de Leide- naren de blessure van eerste da me Helga van Balgooy aanvoe ren. Zij kwam niet in actie van wege een elleboogblessure.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 18