Leiden pakt koppositie in afdeling Promotie naar A-poule droom voor rugbyte am Dames Ter Leede wachten nog steeds op eerste doelpunt Zonder zelf te spelen Randstad blijft Oegstgeest de baas Gelijkspel Van Nispen Knappe winst jeugd Lisse Van der Laan en Hogervorst snel op zijspan in Gendt Cross-zege Martin Overdevest Korfbalcup voor PKC SPORT SPORT MAANDAG 5 OKTOBER 1981 LEIDEN - Net als veertien da gen geleden waren de weer goden de zaterdagteams be ter gezind dan de zondag teams. Zo ook bij de voetbal lende dames, die zaterdag een compleet programma af werkten, maar zondag door de voortdurende regen tot niets doen gedwongen wer den. Niet alleen heeft Ter Leede in de interregionale klasse op zaterdag nog geen wed- strijdpunt binnen, ook wachten de Sassenheimse dames nog steeds op het eer ste doelpunt. In de thuis wedstrijd tegen Rijsoord ging de ploeg andermaal kansloos ten onder, hetgeen voornamelijk kwam door een gebrek aan organisatie in de achterhoede. Trainer/coach Knetsch daar over: "In onze achterhoede lopen een paar jonge meis jes, die niet goed weten hoe ze iemand moeten dekken. Dat leidt tot chaotische toe standen. Ik overweeg dan ook Tineke Krom en Paula Brouwer, wat meer gerouti neerde speelsters, naar ach teren te halen. Zoals het nu gaat, kunnen we niet door gaan". Overigens was Rijs oord in dit duel gewoon de betere ploeg, want ook in aanvallend opzicht kwam Ter leede er nauwelijks aan te pas. Bij rust was de stand reeds 0-3 in het voordeel van Rijsoord, dat met vijf pun ten uit drie wedstrijden op kop gaat in de interregiona le klasse. De dames van KRV hebben na de zege van vorige week de smaak te pakken. Zaterdag moest Siveo het ontgelden. Met maar liefst 6-0 wonnen de dames uit Katwijk, die bij rust al met 4-0 voorston den. Voor de pauze had KRV de wind in de rug en kon dientengevolge bogen op een groot veldoverwicht. Doelpunten van Arien Schaap (2), Margriet de Lan ge en Marja van Duivenbode waren het gevolg van dit Katwijkse overwicht. Na rust profiteerde de ploeg uit Zegveld niet of nauwelijks van de wind, waardoor KRV door toedoen van Margriet de Lange en Marja van Dui venbode de score kon uit bouwen tot 6-0. SVLV, dat zonder de gebles seerde Annet Gerring uit kwam, verloor de uitwed strijd bij KMD met 3-1. De dames uit Voorschoten wa ren niet best op dreef in deze door SVLV slordig gespeel de ontmoeting. Bij een 2-0 stand scoorde aanvoerster Lonnie Berk in de tweede helft voor SVLV tegen. Vijf minuten voor tijd werd de goed spelende Voorschoten- se doelvrouwe Monique Kraam voor de derde keer gepasseerd. De dames van Hazerswoudse Boys kwamen in de tweede wedstrijd van de eerste overwinning. Uit bij Monster werd ruim met 1-5 gewonnen, dankzij goed combinatiespel, waarin de hele ploeg een deel had. Bij rust stond Hazerswoudse Boys met 0-2 voor door goals van Marion Geers (al in de eerste minuut) en Hilda den Dubbelden. In de tweede helft voerden Marion Goos (twee doelpunten) en Cle- mentien van Vliet de score op tot 0-5. In de laatste mi nuut mocht Monster een te gentreffer laten aantekenen en daarmee de eer redden. In de tweede klasse van de za terdag-afdeling doen de da mes van Valken '68 het nog steeds uitstekend. Dankzij een 2-0 overwinning op Maasdijk 2 wordt de koppo sitie ingenomen met zeven punten uit vier wedstrijden. Maasdijk en het Benthuizen- se BSC '68 Volgen op de tweede plaats met zes pun ten uit vier wedstrijden. LEIDEN - Door zich louter met de 3 oktober-feesten te bemoeien, heeft Leiden de koppositie in de eerste klas se van de zaterdagafdeling bereikt. Terwijl de Swaak- equipe van de competitieleider een vrijkaartje tot de drinkgelagen in de Sleutelstad had verkregen, consta teerden de roodwitten tot hun tevredenheid dat de con currenten Valken '68 en GWS geen punt aan de duels met resp Abbenes en KRV overhielden. Voorts noteerde VVSB een knappe 5-1 zege op SVOW. TAW en Ka- gia hielden elkaar doelpuntloos in evenwicht. De strijd om de ereplaats is door de opmerkelij ke uitslagen wel ongemeen span nend geworden. De eerste zeven ploegen zijn allen in het bezit van vijf punten. Het verschil in stand wordt bepaald door het aantal gespeelde wedstrijden. Abbenes-Valken '68 1-0 Abbenes-trainer Fokke van de Reijd stuurde voor deze belang rijke wedstrijd eenn nogal gewij zigd elftal binnen de lijnen. De actie van de voormalige SJC-spe- ler miste zijn uitwerking niet want ondanks dat de thuisploeg het in de slotfase hard te verdu ren kreeg, wilde Abbenes van geen wijken weten. De enige treffer van de wedstrijd viel in de eerste helft. Een Valkenburgse verdediger liet zich het leder door Douwe Splinter afpakken, waardoor de voormalige ASC'er vrij baan naar het vijandelijke doel kreeg. Splinter faalde niet: 1-0. Na die treffer moest Ab^ënes zich terugtrekken omdat de Valken burgers een heftig offensief ont ketenden. Vooral na de pauze leek de druk die Valken uitoe fende haast ondraaglijk voor de thuisploeg te worden. Doelman Rob Troost wist zijn veste echter met kunst en vliegwerk schoon te houden. TAW-Kagia 0-0 Een wedstrijd, die slechts interes sant voor de statistiek was. De elftallen bakten er op het goed Stijlvol ontwijkt KRV'er Gerard bespeelbare Ter Aarse veld hele maal niets van en grossierden in talloze verkeerde passes. Dat als uitslag uiteindelijk 0-0 op het wedstrijdformulier werd ver meld, was een juiste zaak omdat beide ploegen geen doelpunt verdienden. KRV-GWS 4-3 Een verrassende uitslag, temeer omdat KRV in deze competitie tot nu toe slechts matig op dreef was. In zaterdagmiddag gespeel de wedstrijd toonde de equipe van oefenmeester Ferry van Ha de Sassenheimse goalie Dik Dorrestijn. Rechts kijkt Matt ie van der Meer gespannen toe. ver een uitstekende mentaliteit, die uiteindelijk een verdiende 4- 3 zege opleverde. Maar eerst kreeg de thuisploeg een gevoelige tegenvaller te verwer ken. Wim Boot bracht GWS al na twee minuten op 0-1. KRV liet zich echter niet van de wijs bren gen en vlak voor het rustsignaal was de gelijkmaker dankzij een in?et van Gerard van Beelen al geboren. Nog voor de arbiter de elftallen naar de kleedkamers wilde sturen, had dezelfde Van Beelen zijn ploeg op voorsprong gezet: 2-1. De pauze had de sco ringsdrift van Van Beelen niet aangetast want na enige minnu- ten spel had de Katwijker zijn derde treffer laten afroepen: 3-1. GWS gaf zich nog echter niet ge wonnen en kwam via doelpun ten van Wim Boot en Jan van Aken terug in de race. KRV be schikte echter over de langste adém en greep dankzij een tref fer van Leo Valk de overwin ning. WSB-SVOW 5-1 Een voor het eerst compleet uitko mend WSB gaf tegen SVOW meteen zijn visitekaartje af. Niet OEGSTGEEST - De verrichtingen van de Oegstgeest zijn tot nu toe in de zaterdagvierdeklasse niet bepaald hoopvol te noemen. Tot nu toe verza melde de ploeg van Hans Verkuylen slechts één puntje en zaterdagmid dag moest de trainer weer lijdzaam toezien hoe zijn formatie naar een 0-1 nederlaag werd gespeeld door Randstad Sport. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Oegstgeest geen punt aan de streekderby zou overhouden. De voorwaartsen kregen voldoende mo gelijkheden de onzekere Voorschotense goalie Keyzer te verschalken maar het vizier van de geelhemden stond onscherp afgesteld. De thuis ploeg raakte daardoor zo van de kook dat de tegenstander gaande weg het initiatief naar zich toe kon trekken. Een kwartier voor tijd viel de beslissing. Ronald de Visser nam de treffer voor zijn rekening. Onder aanvoering van aanvoerder Sjoerd Teske probeerde Oegstgeest nog wel van alles maar alle pogingen smoorden in de Voorschotense defen- SMS-SIZO 4-1 Een verdiende nederlaag van de Hillegomse ploeg, die vooral in de twee de helft volledig van het veld werd gespeeld. De enige treffer van SIZO kwam op naam van Roel Staal, die vlak voor het einde de eer nog redde. LEIDEN - Door de hevige regenval van zaterdagnacht en zondag morgen kon er in de vierde klas se slechts één wedstrijd door gang vinden: het duel Van Nis pen-Archipel, dat eindigde in een 1-1 gelijkspel. Op het uitstekend bespeelbare veld van Van Nispen, werden de beide goals in dezelfde minuut gescoord. Na een kwartier kwam Archipel op 0-1, maar Frits Klin kenberg zorgde enkele seconden later al .voor de gelijkmaker. In het eerste part wogen beide par tijen goed tegen elkaar op. Aad 'Witteman kreeg vlak voor de pauze een goede kans geboden om Van Nispen op voorsprong te zetten, maar de Zilkenaar wist niet de juiste richting te vinden. Na de rust was er hetzelfde spel- beeld te zien. De thuisclub deed in die periode niet onder voor Ar chipel, maar had bepaald geluk toen André van Eeden de bal na een Haagse inzet van de doellijn haalde. LEIDEN - De regionale jeugd van FC Lisse begint zich na een moeizaam begin in de hoogste af deling nu aardig thuis te voelen. Vorige week pakten de Lisse- naars de volle winst en zaterdag ontfutselde Lisse een punt' van het sterke Sparta (1-1). Met de pauze keek de promovendus te gen een 0-1 achterstand aan. In het tweede part herstelde de thuisclub zich goed en kwam dankzij Wim Bouckaert op gelij ke hoogte. mindepdan vijf keer was SVOW- sluitpost Pim van Tol genood zaakt de trieste gang naar het net te maken. In de 9de minuut al kwam de thuisclub via Peter van der Klugt aan de leiding. Met een enorme succesvolle omhaal be paalde Henk van Maris de rust stand op 2-0. Na de rust soleerde Leo van Wouw door de SVOW- defensie en verschalkte goalie Van Tol. Joost van Winnsen en opnieuw Henk van Maris voer den de score tot 5-0 op. Pal voor tijd wist Menno Guilliam de eer voor SVOW te redden. 4» GENDT (ANP) - Wil van der I>aan en bakkenist Kees Hogervorst hebben gisteren de internationa le zijspancross in Gendt gewon nen. Door hun overwinning leg den zij ook beslag op de eindzege in een internationaal toernooi over drie wedstrijden, waarvan Gendt de laatste was. Op het verregende circuit in Gendt bleef de spanning tot de laatste meters hoog. In de wedstrijd ont stond een vinnig duel tussen Van der Laan/Hogervorst en Bakens/ Van Heek. Van der Laan won de eerste manche» Bakens de twee de. Dc timing moest uitmaken welke combinatie het snelst had gereden in beide manches. De klok besliste in het voordeel van Van der Laan en Hogervorst. Op dit moment is de bokser Mustafa Hamsho (r) nog iti het bezit van een ongeschonden gelaat. Later in de partij om de wereldtitel middengewicht bracht de titelhouder Marvin Hagler daar met enige forse meppen verandering in. Met een gezicht, dat meer weg had van een bloedig masker, moest Hamsho uiteindelijk in de elfde ronde van het canvas worden afgevoerd. i de zijspancross i 1. Van der LaaaHogervorst (Ned.) Yamaha/Wasp. 2. Bakens/Van Heek (Ned.). 3. Bechtold/Jung (Zwi.), 4. Zeevalking/Essing (Ned). 5. Gelijk Mason/Mason (Ned.) en Herren/Frei (Zwi.). HILVERSUM (GPD) - Het Nederlands rugbyteam zal ook dit jaar niet in staat zijn de promotie naar de A-poule van de FIRA te bewerkstelligen. Dat kan na het 19-9-verlies van gis teren in Hilversum na de eerste ontmoeting in de B- afdeling tegen Polen zon der omwegen worden vastgesteld. Het zich wel iswaar voor honderd pro cent inzettende vijftiental van trainer Frits Frankfort komt nog te veel te kort om echt aanspraken op overgang naar de hoofd klasse te maken. Maar wat kan men ook verwachten van een vijftiental, dat als voor bereiding op de zwaarste tegen stander slechts twee keer voor een trainingsavond bijeenkomt. Dan ben je toch niet serieus met topsport bezig, ook al wordt er op alle mogelijke manieren de goede wil getoond. Frankfort zal echter moeten berusten in het feit, dat het dit jaar qua voorbe reiding zelfs minder zal zijn dan het afgelopen seizoen. „Ik zou graag tien keer met de jongens willen trainen voor elke inter land. maar dat is absoluut niet mogelijk. Er is geen geld om de reiskosten voor de spelers te dekken. Vergeleken met vorig jaar is het budget zelfs een derde minder", aldus de Hilversum- Frankfort staat er deze competitie om die reden ook alleen voor. As- sistent-bondstrainer Richard Majoor kon vanwege geldgebrek niet worden gehandhaafd. Voorts kampt de bondsoefen- meester met onwillige spelers in zijn selectie, die in de veronder stelling zijn dat het Nederlands rugbyteam te vergelijken is met een duiventil. Afgelopen woens- .dag liet Cor Zwitser verstek gaan op de training en vrijdag bleef Gideon van de Bom weg. Beiden deden dat zonder Frankfort in te lichten, maar hij is toch van plan met het tweetal te gaan praten. Dergelijke acties van Frankfort zullen door de rest van de spe lersgroep. die bewijst een betere mentaliteit te bezitten, zonder meer worden veroordeeld. Het zou verstandiger zijn om het duo te laten voelen dat men niet van hen afhankelijk is, ook al beho ren ze tot de betere spelers van Oranje. De posities van Zwitser en Van de Born werden gisteren ingenomen door respectievelijk Bas Kasteel en Paul Hengeveld. Met name Kasteel, de voormalige spelverdeler (fly-half) van het Nederlands team die voor deze wedstrijd was gepasseerd, be haalde een dikke voldoende. De rugby'er van de Delftse studen ten (DSRC) nam alle punten voor zijn rekening. Hij verzilverde drie door de Belgische scheids rechter Roelands toegekende strafschoppen. De eerste reeds in de beginfase van de ontmoeting, waardoor Nederland op voor sprong kwam. Maar die stand bleek geflatteerd, wat door Polen dat zes jaar in de A-poule heeft gespeeld en vorig seizoen is ge degradeerd, al snel werd aange toond. Met de pauze stond het dan ook terecht 16-3 voor de gas ten. Nederland kreeg xn het tweede be drijf weliswaar meer balbezit, maar de feilloze coördinatie werd zelden gedemonstreerd. De driekwartlijn slaagde er twee keer in om een aardige aanval op te-zetten. Via twee strafschoppen werd het verschil nog wel terug gebracht tot zeven punten, maar meer zat er voor het team van Frankfort niet in. In de slotfase bepaalden de Polen de eindstand op 9-19. LEIDEN - In de sluxtingskoers van Assendelft heeft amateurwiel renner Karei Teeuwen alles op alles gezet om zijn derde plaats in het Noord-Holland klasse ment te verdedigen. Teeuwen kwam weliswaar "total-loss" over de meet, maar eiste wel de derde stek op, en vervoverde daarmee ook de felbegeerde der de positie in het eindklassement. Na de start ontsnapte al snel een groepje van vier renners aan de greep van het peloton. Daaron der bevond zich Teeuwens klas- sementsrivaal Henk Havik. Om dat niemand anders de achter volging wenste in te zetten moest Teeuwen vervolgens zelf een gat van 30 seconden gaan dichten. Pas toen dit karwei bijna ge klaard was liet dc ROKS-renners de teugels vieren. Nadat een paar anderen hem al voor waren ge gaan sprong De Zilker vervol gens zelf naar de koplopers toe. Ondertussen waren de uiteinde lijke winnaar Buis en Smit al uit de kopgroep ontsnapt, maar Teeuwen wist in de spurt om de derde plaats wel Havik voor te blijven. Het cycle-cross seizoen nam dit weekeinde weer een aanvang. Martin Overdevest kwam prompt goed voor de dag. Giste ren zegevierde de Swift-nieuwe- ling in Berlicum met 30 secondes voorsprong op Van der Ley. Die zelfde Van der Ley was Overde vest zaterdags in Harderwijk nog te snel af. Na een geslaagde ach tervolging wist de Limburger de Leidenaar in de spurt te kloppen. Eddie Kouiss uit Katwijk finish te in Berlicum als zevende. Rei- nier Hoogkamer reed zich in Ber licum bij de amateurs-professio nals naar een elfde stek. Bij de veteranen eindigde Piet Overde vest als tiende. ANTWERPEN (ANP) - PKC uit Papendrecht heeft zaterdag in Antwer pen het toernooi om de Europacup veldkorfbal voor landskampioenen gewonnen. In de finale won PKC met 9-7 van het Belgische Kwik. Eerder had PKC met 12-2 Vultrix uit Engeland verslagen. Het scoreverloop was: 8e minuut Wilma Korporaal 0-1, 17. Jeannine Huy- brechts 1-1, 24 Fons Isenborgs 2-1, 33. Hanneke Kolfijn 2-3, rust, 36. Eva Dekkers 2-4, 37. Armand Cloet 3-4, 38. Jaak Eufer (strafworp) 3-5, 40. Carlo de Waele 4-5 44. Fons Isenborghs 5-5, 44. Theo Eufer 5-6, 45. Hanneke Kolfijn 5-7, 53. Armand Cloet 6-7, 58. Wilma Korporaal 6-8, 65. Carlo de Waele (strafworp) 7-8, 67. Wim van Dummelen (strafworp) 7-9.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 16