Verslingerd aan oudheidkunde ^e/c/se agenda WD laat deel bezwaren vallen Tegen woningbouw op Wassenaarse Hoge Klei Nieuwe stichting bekommert zich om Wassenaarse historie Wassenaars kabelnet uitgebreid met zes zenders Sportvierkamp wordt geprolongeerd wegens enorm succes Gemeente wil d kalender voort in Leiderdorp c Wassenaar regeling apotheken verbeteren WOENSDAG 30 SEPTEMBER 19 WASSENAAR - De WD-fractie heeft een deel van haar bezwaren tegen woningbouw in de Hoge Klei laten vallen. De WD was een fel tegenstander van woning bouw in de Hoge Klei. Woord voerster Van Veen liet dat giste ren tijdens de vergadering van de raadscommisie technische dienst weten. Overeenkomstig de raadsuitspraak van mei, met een stemverhuding van elf voor en tien tegen, krijgt het bollengebied een gedeeltelij ke woningbouwbestemming. De gedachten gaan uit naar enkele honderden woningen in de socia le sector en eventueel een be perkt aantal woningen in de (du re) vrije sector. Voor het zover is zullen er echter nog enkele jaren verstrijken. Wethouder Van Dingstee wil in elk geval nog voor de komende gemeente raadsverkiezingen in mei 1982 tot een afronding komen van het bestemmingsplan. Van Veen (WD), die onverwacht als vervangster van fractieleider Nieuwzwaag in deze commissie optrad, kwam met een in de ogen van de andere commissieleden belangrijke uitspraak. "Als so ciale woningbouw haalbaar was", zo zei zij, "waren we een heel eind over de brug". De an dere commissieleden conclu deerden ieruit, dat de WD haar verzet tegen een woningbouwbe stemming van de Hoge Klei voor een belangrijk deel heeft opgege ven. Dat zou betekenen dat al leen Lodder zich nog tegen de woningbouw zou verzetten. Van Veen riep de andere fracties en in het bijzonder de grote CD A-fractie op om voet bij stuk te houden ij een aantal voorwaar den, die in een eerder stadium waren gesteld door haar fractie leider Nieuwzwaag. Die betref fen onder meer de geluidshinder van de marineluchtmachtbasis Valkenburg, de werkgelegen heid en de verkeersafwikkeling. Zij betreurde het dat over deze voorwaarden in het huidige voorontwerp niets is opgeno men. De wethouder zei echter dat later in de procedure deze za ken nog aan bod zouden komen. Wethouder Van Dingstee bena drukte verder dat belanghebben de burgers in deze erg gevoelig liggende zaak voldoende gele genheid zouden hebben om te reageren. Vooral de Agrarische commissie heeft zich altijd een tegenstander getoond van de wo ningbouwplannen voor de Hoge Klei, maar ook anderen menen dat een dergelijk natuurgebied niet verloren mag gaan. Van Dingstee zei verder dat het nog wel enige jaren kan duren voordat de plannen in zijn geheel gerealiseerd worden. De woning bouw moet plaatsvinden in fasen en uitgesmeerd over een reeks van jaren, zo zei hij. Het is daar om nog niet mogelijk nu al de woningbouwplannen op zijn fi nanciële haalbaarheid te toesten. Dat zal elke keer als een fase wordt uitgevoerd apart gebeu- Tenslotte merkte de wethouder op dat van het overgrote deel van de Hoge Klei, waarop niet wordt ge bouwd, slechts tien procent ge bruikt mag worden voor kassen. WOENSDAG formatieavond f Morskwartier, 20 uur. Stadhuis - raadscommissie maatschj I pelijke aangelegenheden, volksgezot heid en cultuur, 21 uur. Stadhuis - werkgroep emancipatie, The Jam - 2e Binnenvestgracht, opt). den de band Silenus. t Stats jongerencentrum - Haarlemrni straat 73, cursus stijldansen, don. sq met films en informatie programma 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum (JAL) - Cl ciliastraat 67, meisjes-telefoon. DONDERDAG o - c« 16i WASSENAAR - De ontvangst van de kabeltelevisie in Wassenaar wordt uitgebreid met zes zen ders. De Wassenaarders die zijn aangesloten op de kabel krijgen dan de twee Engelse BBC-zen- ders, de Engelse ITV-zender, België Vlaams 1 en België Waals 1. Daarnaast komt er nog een in formatiekanaal dat in eerste in stantie zal worden gebruikt om mededelingen omtrent de ex ploitatie door te geven. Later kan dit kanaal mogelijk worden ge bruikt voor de ontvangst van de satelliettelevisie. De kabelabonnees moeten 1,20 per maand meer gaan betalen voor deze uitbreiding van het programmapakket. Daarmee komt het totaalbedrag op 15,70 per maand voor de kabelaanslui ting. Nu ontvangen de Wasse naarders Nederland 1 en 2, Duitsland 1 (ARD), 2 (ZDF) en 3 (WDR), België Vlaams 2 en Bel gië Waals 2. De ontvangst van de Engelse zen ders zal wel afhankelijk blijven van atmosferische omstandighe den. Bij goed weer zal de ont vangst normaal gesproken ook beter zijn. Verder is door de be heerder van de kabel in Wasse naar meting verricht naar de ont vangstmogelijkheden voor Fran se programma's. De resultaten waren tot nu toe dermate slecht (in een groot aantal gevallen kon geen enkel signaal worden geme ten) dat voorlopig Frankrijk niet wordt opgenomen in het pakket. De metingen worden wel voort gezet en later wil men daar nog eens op terugkomen. Het is trou wens mogelijk dat, wanneer de kwaliteit van een Frans televisie programma in de toekomst zoda nig verbeterd, men dit al kan in wisselen tegen een ander pro gramma (bijvoorbeeld RTB 2). In de tariefsverhoging van 1,20 is ook de ene cent per maand meer meegerekend voor de aanslui ting van een radio-ontvangst van de vergaderingen in de Tweede Kamer, via de kabel. Werkzaamheden aan Kerksloot vangen aan VOORSCHOTEN - De werkzaam heden aan de Kerksloot tussen het Gerard Douplantsoen en de Professor Asserlaan beginnen een dezer dagen. De boten die aan de Vlietwijkzijde liggen van de Kerksloot moeten tijdelijk worden verwijderd. De werkzaamheden, het aanbren gen van een beschoeiing en het uitbaggeren van de Kerksloot, zijn voorzieningen voor de aan leg van ligplaatsen voor de Wa tersportvereniging Voorschoten. Als het weer meewerkt, zullen de werkzaamheden ongeveer vier weken duren. WASSENAAR - Vijf Wassenaarse mannen en één vrouw zijn verslingerd aan alles wat oudheidkundige waarde bezit. Eensgezind hebben ze de stichting Historisch Centrum Wassenaar opgericht, die zich richt op het blootleggen, beschermen en beschrijven van alles wat in de gemeente en naaste omgeving waardevol is om te behouden. Peter de Geus, Martin Roest, Paul de Kievit, Robert van Lit, Bram Bakels en Loes Tadema werken nu als bezetenen en proberen te redden wat er te redden valt. Zij hebben in moeilijke tijden, toen de belangstelling voor deze za ken nog onder de oppervlakte bleef, hun sporen wel verdiend. Als leden van de Historische Vereniging, die volgend jaar 25 jaar bestaat, hebben ze al veel ac tiviteiten ontplooid, in het bij zonder binnen de werkgroepen Ter Weer en Oud Wassenaar. De nieuwe stichting moet hen de gelegenheid geven om effectie ver op te komen voor de zaak waar ze al jaren hun hart aan hebben verpand. "We zijn sterk gehecht aan het oude, maar zijn zeker niet reactionair. Het gaat ons om een gevoelsmatige band met het verleden, waarbij mate riële vondsten, historische pan den en archiefstukken een soort brug vormen. Een verdere af braak van "het erfgoed der vade ren" willen we met alle middelen tegengaan en we geloven stellig daarmee een algemeen belang te dienen", aldus de oprichters. Een van de grote klussen in de nabije toekomst is het op papier zetten van alle waardevolle ob jecten in Wassenaar. «BNS Herinneringen Peter de Geus, die met aller in stemming het voorzitterschap op zich heeft genomen, brengt zijn eigen betrokkenheid bij het his torisch onderzoek als eerste on der woorden: "Twee dingen heb ben mij onherroepelijk met vroe ger verbonden. Dat zijn de herin neringen die ik nog steeds mee draag van het Wassenaar uit mijn kinderjaren en een kastelentocht die ik ooit met mijn vader heb gemaakt. Daar ligt de kiem van de totale inzet, waarmee ik wat ik noem oudheidkundige reddings- opperaties verricht. We ontruk ken steeds meer zaken aan de vergetelheid, maar het is wel een voortdurende wedren met de tijd. Eigenlijk is het gekkenwerk met zo'n betrekkelijk kleine groep", vindt hij. Vice-voorzitter Martin Roest is lei der van het opgravingsproject Ter Weer en tevens de geestelijke vader van de statuten van de stichting. Twee verdiensten waarmee hij een zeer wezenlijke bijdrage aan het totale werk heeft geleverd. Ook hij verklaart zijn belangstelling en inzet voor de goep: "Als kind kwam ik tij dens buitenlandse reizen al veel vuldig in aanraking met de oud heid en dat boeide me van meet af aan. Verder bezocht ik ver schillende musea, al vond ik dat wat té steriel. Daarom kwam de oproep in de krant voor archeo logische veldwerkers in Ter Weer destijds op een uitstekend moment. Sedertdien heb ik het genoegen om het verleden ook zelf met mijn handen te beroe ren. Mijn taak als leider van de opgraving is erg dankbaar ge weest, omdat er geen sprake was van storende rivaliteit in de gele deren." Compleet De aandacht van Paul de Kievit gaat ook beroepshalve bijzonder sterk uit naar oude archiefstuk ken, die hij met de grootste zorg omringt. Daarnaast maakt hij zich nuttig als secretaris van de stichting. Penningmeester Ro bert van Lit is al bij een breed publiek bekend door zijn ar chiefonderzoek en zijn creatieve schrijf- en tekenwerk. Bram Ba kels, in het dagelijks leven leraar geschiedenis houdt nauwgezet het 'graafjournaal' van Ter Weer bij. "Als ik eenmaalweer in de bodem bezig ben, weet ik van geen ophouden. En ik zal niet rusten alvorens ik een compleet beeld heb van het leven op Ter Weer. Elk detail kan daarbij van belang zijn. Loes Tadema heeft haar woning al lang belangeloos open gesteld voor de vondstverzorging en het vergaderwerk en weet van geen wijken als historische waarden het slachtoffer dreigen te wor den. De externe contacten zijn bij haar in goede handen. "Het zit bij ons in de familie. Ik voel me als een boerin en meer nog dan dat met de aarde verbonden. Geestelijk heb ik me gevoed tij dens een aantal colleges in de pa leontologie en aanverwante tak ken van de wetenschap." Alle zes zijn ze 'leerlingen' van mr. Van Gorcum, die tot 1978 een drijvende kracht van het histo risch onderzoek in Wassenaar was. Met grote dankbaarheid denken ze nu aan de nu 80-jarige terug, niet in het minst omdat hij op respectvolle wijze omsprong met de wat ontstuimige twinti gers en dertigers. Hij was het die, samen met Epko Bult wist te be reiken dat de gemeente mee werkte aan de opgraving van Ter Weer. Conflict Het wat afstand lijk opererende bestuur van de Historische Ver eniging deed voornamelijk dienst als formeel adres bij de subsidiëring. Toen enige tijd ge leden de positie van de beide werkgroepen binnen de Histori sche Vereniging aan de orde kwam, tekende zich een kloof af tussen het wat oudere vereni gingsbestuur en de jonge veld werkers af. Dat leidde tenslotte tot een breuk. Over de aanleiding spreekt het zestal niet, maar de achtergrond van het geschil ligt naar hun mening in een verschil in gesprekvoering de mate van zelfstandigheid van de beide werkgroepen. Volgens het zestal is het ook een beetje een genera tieconflict en betreuren ze het dat een vergelijk in dit jubileum jaar niet mogelijk is gebleken. Maar van hun kant sluiten ze niet uit, dat de zaak te zijner tijd nog in het reine komt. Daarom heb ben ze niet gekozen voor een tweede vereniging maar voor een stichting. Na een bestuurswijzi ging in de vereniging moet er toch zeker weer een opening zijn, aldus het stichtingsbestuur. De jonge onderzoekers offeren niet alleen hun vrije tijd op voor de goede zaak, maar ook sneuvelen er regelmatig vakantiedagen. Het gemeentelijk beleid gaat voort en afwezigheid bij bepaal de vergaderingen betekent zon der meer dat je het onderspit delft, is de betekenisvolle me ning van Peter de Geus. De an deen beamen zijn uitspraak dat het met zo'n klein team alleen dan vol te houden is als je je ge- ruggesteund weet door vele an deren. De meesten schrikken volgens hen echter pas op als er weer iets waardevols is verdwe- Een plaats als Wassenaar heeft nog vele historische en natuurhistori sche plekjes die schreeuwen om aandacht, vandaar het op een rij tje zetten van de belangrijkste plaatsen als een van de eerste ac tiviteiten van de groep. Daar naast moeten rondleidingen, le zingen en tentoonstellingen zor gen voor een verbreding van de achterban. Ze hopen dat het vroegere elitaire karakter hele maal verdwijnt en zien het om zich heen grijpende 'voorouder- onderzoek' als een vingerwijzing dat het de goede kant opgaat. Het verwijt van amateurisme wij zen ze volledig van de hand. "We zijn amateurs omdat we het alle maal belangeloos naast een drukke baan doen. Maar ondes kundig zijn we zeker niet. Bo vendien betrekken we de rijks dienst voor oudheidkundig bo- demnderzoek en de archeologi- Expositie (1) In galerie 'de Pomp' in Warmond begint vanavond om acht uur een tentoonstellig van schilde rijen van Tineke Vennegoor (schilderijen), Henk Hollebeek (etsen), John Versluis (totem). Vanavond wordt de tentoon stelling om acht uur geopend. De openingstijden van de galerie aan de Dorpsstraat zijn als volgt: dinsdag van zeven tot ne gen uur, woensdag van tien tot twaalf uur en van twee tot vijf uur, donderdag van twee tot vijf uur, vrijdag van zeven tot negen uur, zaterdag van twee tot vijf uur en zondag eveneens van twee tot vijf uur. De exposi tie duurt tot en met 31 oktober. Expositie (2) In het Leiderdorpse gemeentehuis is een expositie van Westiandse beeldende kunstenaars. Sinds zeven jaar werken een aantal kunstenaars onder die naam sa men. Acht leden exposeren van af morgen in het Leiderdorpse gemeentehuis. Aad Moerman toont schilderijen, Jeanne van Tol is vertegen woordigd met beelden, Mieke Bakker met wandkleden, Jan van Loos heeft fotografische ex perimenten gemaakt, Tine Spaan en Gerard Smits hebben respectievelijk beelden en pen tekeningen op de tentoonstel ling. Verder zijn er nog houtwerken van Wim Berendse en houts kooltekeningen van Aad van Uf- felen te zien. De tentoonstelling is van maan dag tot en met vrijdag open van acht uur tot half zes. Tijdens de donderdagavond-openstelling (van zeven tot negen uur) zijn de leden van de Westiandse Beel dende Kunstenaars zelf aanwe zig. LEIDERDORP - Na het grote suc ces van vorig jaar wordt er dit jaar weer een sportvierkamp ge houden in Leiderdorp. De sport vierkamp bestaat uit de onderde len fietsen, zwemmen, conditie test en hardlopen. Het fietsen is als eerste gepland op zaterdag 24 oktober. De gemeente, die samen met de sportschool Van Houdt en het zwembad De Does het evene ment organiseert, heeft de volg orde enigszins gewijzigd. Door het verplaatsen van het zwemon- derdeel naar volgend jaar mei kan dit worden afgewerkt in het buitenbad. Zo kunnen er meer mensen aan meedoen. Vorig jaar deden ruim 140 mensen mee aan de vierkamp. De op brengst uit de inschrijfgelden be droeg drieduizend gulden, die werden overgemaakt aan twee Leiderdorpse instellingen. Zo kreeg de ziekenomroep IROL Leythenrode tweeduizend gul den voor de aanschaf van nieuwe geluidsapparatuur. De stichting Jespa, die zich bezighoudt met het organiseren van sport- en speldagen voor de gehandicapte jeugd, kreeg duizend gulden. Iedereen die ouder is dan dertien jaar kan meedoen aan de sport vierkamp. Het fietsen vindt nog in oktober plaats, maar de ande re drie onderdelen in het nieuwe jaar. Zo wordt op 9 januari de conditietest afgenomen. Het hardlopen komt op 6 maart aan de beurt en het zwemmen op 15 mei. Alle onderdelen zijn ge pland op zaterdagen. Na het vol brengen van de vier onderdelen krijgen de deelnemers een diplo- Leiden - Kijkhuis, Vrouwenkerkkol straat 17, film Terra em Transe(Aarde Angst) van de Braziliaan Glauber H cha, 20 en 22.15 uur. Stadhuis - raadscommissie econor^ sche aangelegenheden, ruimtelijke d dening en openbare werken, volkshuU vesting en sport, 19 uur. V Parlement - Nieuwe Rijn: ledenvergad ring PvdA, 20 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidsewi 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreé uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kenl gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof i| vrij advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestr 19, ma t/m vr van 10-12 uur. Troef - Noordeinde 2a, Werkgi Dienstweigeren, voorlichting leiding dienstweigeren, van 20-211 uur, tel. 216180. Stats jongerencentrum - Haarlemmtfc straat 73, disco van 20-22.30 uur; viS soos van 16-17 uur. L financiën, 19.30 t Leiderdorp - gemeentehuis, commissi^ verkeer en vervoer, 20 uur. Zoeterwoude - gemeentehuis, sie openbare werken en ruimtelijke e dening, 2" Lijke^ APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondag! dienst van de apotheken in de regio L<p den, wordt waargenomen v tot 2 okt door Haven 18, tel. 120085; apotheek Kempenaerstraat lb. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38 tty ten noorden van de Rijn. 134604, tel. t&j, zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezonf' ir.d. Waalslaan. tel. 4641. t Loes Tadema vlnr) met een deel van sche werkgemeenschap Neder land b(j ons werk, als het te moei lijk wordt." Dat succes niet uitblijft blijkt uit het feit dat de oude Hervormde Pastorie niet wordt afgebroken maar nu een algehele restauratie ondergaat. Het zestal heeft daar een groot aandeel in gehad. Ze wachten nu op bijval uit de Was senaarse bevolking en op enige steun in geldelijke zin. Want alles zelf betalen gaat ook deze hart stochtelijke historici te ver. WIM OLYSLAGERS Burgerlijke stanr! Geboren: Kaouta, dv. M. Amia en E. Khadija (Leiden). Arlette C. dv. G.W.A S. van der Vliet en W.C.M. Des- sing (Leiden). Sjoerd J A. zv. M C. Wie gel en A.E. Wijtzes (Oegstgeest). Robert, zv. J. Marijt en H.M. Rietveld (Leiden). Karin, dv. A. Brugman en A.J. Hulsbos (Leiden). Leon P., dv. L.P. Helder en C.T.M. Uitendaal (Voorschoten). Vin cent, zv. A van de Waal en A.M. Miede- ma (Leiden). Rutger F.A., zv. A. Prins en R.G.A. Raaphorst (Leiden). Johannes M.P., zv. F.J.A. Koet en M. van Oosten (Leiden). Renée M.M., dv. E.M. van In- gen en E. Keppel (Leiden). Frank, zv. J.B. Mader en A.H.H. Schlagwein (Lei den). Jelle C., zv. M. Kastelein en J.H.A. Josemans (Leiden). Robbert D.S., zv. P. Pronk en I. Mook (Voorschoten). Esther E.J., dv F B.P.C. Geyer en C.J.M Reg- ter (Leiden). Jonkheer Paul C.H., zv. Jonkheer F.R. Gevaerts en A.H. Jensen (Leiderdorp). Nir\ja E., dv. J.P. Kloos en A.C. Barends (Leiden). Roel, zv. G. van Driel en M E. Crama (Leiden). Michael J.P., zv. R J G Derogee en F C. Bakker (Leiden). Vera, dv. H.W.A. van der Werff en P. Springer (Leiden). Sylvia, vd. J A. Vlasveld en J.M. Wennekers (Zoeter woude). Michael, zv. J. Sparreboom en F F ten Dam (Leiden). Jons C., zv. J.M. de Kok en D.C.B.M. Scheerder (Leiden). Ondertrouw H.P. Haanraadts en J. Kes- ting (Leiderdorp). Getrouwd: FM. Walter en A.A. Six Dijkstra (Leiderdorp). tk g activiteiten LEIDERDORP - De gemeente Lei, derdorp gaat een activiteitenka lender opstellen. Op die kalende; moeten alle activiteiten, die vool de Leiderdorpenaren wordei georganiseerd, komen te staan. Het maken van een dergelijke ka lender heeft twee positieve effec ten, zo meent de gemeente Lei derdorp. Er komt een beter coördinatie tussen geplande acti viteiten en er komt een bete overzicht voor de inwoners 1 Leiderdorp. Belangrijk is echte dat alle activiteiten op de kalen der komen. De organisatorei zullen de activiteit zelf in ec gister moeten schrijven. Dat kaï al ruim een jaar van te voren. He bureau voorlichting van Leider dorp, waar het register komt t< liggen, gaat niet zelf op zoek r activiteiten om die bij te schrij ven in de kalender. Niet alles komt in de kalender Commerciële activiteiten wor den niet opgenomen. Een uitzon dering vormen de braderieën Daar spelen zakelijke belanger mee, maar ze hebben een over wegend recreatief karakter, zc meent de gemeente. Verder wor den activiteiten speciaal bedoeld voor leden of bijvoorbeeld cur sussen niet opgenomen. WASSENAAR - Burgemeester en wethouders van Wassenaar gaan praten met de huisartsen, de apo thekers en de Koninklijke Maat schappij tot bevordering van de Pharmacie om een ruimere be reikbaarheid van apotheken in de gemeente te bewerkstelligen. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van de PvdA'ers Greep en Goulooze, die zij stelden naar aanleiding van klachten van Wassenaarse inwo ners. Op zaterdag en zondag is er één apotheek geopend respectie velijk van tien tot een uur en van half zes tot zes uur. Door de week is er één open 's avonds van half zes tot tien uur. Buiten deze uren moeten de Wassenaarders naar apotheken in Den Haag voor me dicijnen. Sommige apothekers in Den Haag eisen contante beta ling van de gewenste medicijen, omdat zij vinden dat Wassenaar zelf maar moet zorgen voor een goede regeling, zodat er altijd een apotheek open is. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat dit probleem op gelost moet worden. "Waar het ziekenfondsverzekerden betreft dient een kosteloze afgifte van medicijnen bevorderd worden", zo schrijven zij in hun antwoord. lEIDSCH A dagblad DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Poatbua 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tuaaan 18.00-19 30 uur (nabezor- ging na 19.30 uur); zeter- Abonnementsgelden bl| vooruitbetaling te vol- 6I| automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 in.v. Damlste Holding BV ti Haarlem. Kwartaalabonnement t 53,45 per post f 75,80 Jaarabonnement (202,30 per post 291,70 Hoofdredacteur: A.A.M. Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: A. van Leeuwen. Plv. Alg. redactiechef: J.M.J. Post. J.P.M. van der Meer (re- glo) W. Wlrtz (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en tele- vl sle, kunst) Bonn, Brussel, Londen, Parl|s, Washington, Cai ro, Rome, Madrid, Stock holm en Djakarta. - Redactie stad en randgemeenten Tel. 071-125260 of 071-144941 tat. 222

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2