Nieuw: Binnenste Buiten. Medisch maandblad voor iedereen. Je lichaam een fascinerende fabriek. Een nieuwe borst. Wht is een kater? Wie kom je tegen in het ziekenhuis? Nut en gevaar van het zonnekanon. Iedereen met een lichaam zou dit tijdschrift moeten lezea Sommige mensen hebben het geluk dat ze een dokter in hun vrien denkring hebben. Iemand aan wie ze gewoon even kunnen vragen hoe iets in hun lichaam precies werkt. Iemand die hen allerlei medi sche zaken kan uitleggen. Binnenste Buiten lijkt op zo'n vriend. Binnenste Buiten is een nieuw medisch maandblad voor iedereen. Geen blad voor dokters, maar er werken wel artsen aan mee. Binnenste Buiten schrijft over de fascinerende fabriek die ons lichaam eigenlijk is.Maakt u attent op de wonderen die zich daar dagelijks, van minuut tot minuut, afspelen. In dit eerste nummer bijvoorbeeld n artikel over urine, een heel gewoon afvalproduktvan ons lichaam.Maar waar om is urine geel? Waarom is je plas 's och tends veel donkerder dan 's avonds? Waarom plassen mensen soms in hun broek van't lachen? Binnenste Buiten schrijft over ziekten. Over wat een hart infarctprecies is.Waarom lijden tegenwoor dig meer mensen aan hart- en vaatziekten dan zo'n twintig jaar geleden? Je hoort vaak dat dat komt door ons verkeerde leefpatroon. We eten te vet, roken te veel, bewegen te weinig en het moderne leven geeft te veel spanningen. Binnenste Buiten legt uit dat hart infarcten ook vaker voorkomen, omdat we tegenwoordig ouder worden. Binnenste Buiten schrijft over ont wikkelingen in de geneeskunde. Borstkanker komt vaak voor. En in veel gevallen wil dat zeggen dat een vrouw een borst moet missen. Ook in Nederland gaan echter steeds meer plastische chirur gen ertoe over om een nieuwe borst op te bouwen. Een grote operatie. En het resultaat is natuurlijk nooit zo goed als de natuur zelf. Maar een nieuwe borst betekent wel, dat je weer een lage jurk of een bikini aan kunt. Niet iedereen komt voor zo'n nieuwe borst in aanmerking. Binnenste Buiten dringt er op aan ook eens de mening te vragen van een tweede chirurg, als je graag een nieuwe borst wilt. Binnenste Buiten schrijft over het evenwicht dat in'n gezond lichaam heerst. Nu hoeft verstoring van dat even wicht lang niet altijd te betekenen dat je ziek bent of wordt. Want ons lichaam heeft 'n groot aanpassingsvermogen. En weet zich op wonderbaarlijke wijze te herstellen van de aanslagen die het soms te ver duren krijgt. Wanneer we te veel drinken, heeft dat invloed op onze hersenen en vandaar op al onze organen? De volgende dag een kater: wat is dat precies? Kan het kwaad? Binnenste Buiten schrijft niet alleen over je lichaam. Maar ook over mensen die zich met je gezondheid bezighouden. In dit nummer een reportage over een groot ziekenhuis. Welke mensen er werken. Wat hun verantwoordelijkheden zijn. Want als je ongeveer weet wie je daar tegen kunt komen, zul je je minder onzeker voelen als je je meldt voor opname. Binnenste Buiten licht u in over geneesmiddelenen allerlei andere produk- ten die beweren u gezonder of mooier te maken. Redactrice Els Witte lag een half uur onder het zonnekanon. Ze vertelt daarover. En ze legt meteen uit wat het nut en het gevaar van zonnehemels, solaria en hoogtezonnen is. In Binnenste Buiten natuurlijk ook een vragenrubriek, waarin lezers een open en eerlijk antwoord krijgen op al hun vragen. Binnenste Buiten is vanaf vandaag overal te koop. En kost f4,75.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 12