P/Leiden: druk is van de ketel De Danaïden blijft goede spoor: 9-7 m HVS in slotfase langs De Treffers Eerste winst Trotters Heren van LUSV uit bekertoernooi gestoten NDAG 28 SEPTEMBER 1981 LEIDEN - In de eerste divisie kwam Trotters tegen Cange- roes tot de eerste zege: 66-65. Verder was er voor de clubs uit de regio weinig succes. Leiderdorp won zeer ruim van MSV. maar Voorburg— Luba werd 119—72. Blitz ver loor krap van Dunckers (55-54) en Sea Devils-Lisse werd 85-78. Spaarbank Trotters-Cange- roes 66-65. De Leidse eerste divisionist die dit jaar nog weinig succesvol opereerde, leed zaterdag bijna de vierde achtereenvolgende neder laag. In de slotfase leden de Trotters bij een 66-61 voor sprong drie maal balverlies. Omdat een Utrechter na de laatste interceptie voor een lay up koos in plaats voor een afstandschot bleef de thuis ploeg voor de eerste keer aan de positieve zijde van de sco re. De ploeg had dat voorna melijk te danken aan het zui vere schot. De pupillen van Michiel van der Meer com penseerden het lengtegebrek knap met een schotgemiddel de dat ver boven de vijftig procent lag. Bovendien 'knokten' de Trotters na een 30-35 ruststand knap terug. Lamping (20) en Moerer (12) waren het schotvaardigst. MSV-Leiderdorp 68-105. Op een overtuigende manier heeft Leiderdorp zijn Noord- wijkse opponent verpletterd. Op alle fronten was Leider dorp beter en MSV was dan SPORT SPORT Strandloop als beloning: LEIDEN - Na twee veegpartijen tegen concurrenten en een moeizaam gewonnen potje tegen een degradatiekandidaat begint het dan nu toch ergens op te lijken. En al bete kent één zwaluw nog geen zomer, de kans dat Parker Leiden snel terug kan krabbelen naar het normale niveau moet na de snel en goed gespeelde wedstrijd tegen Frisol redelijk groot worden geacht. De boys van Boot putten namelijk flink wat zelfvertrou wen uit deze ruim gewonnen (92-66) partij en dat was wat er in feite aan schortte. Of zoals spelverdeler Emill Hagens het uitdrukte: "De druk is van de ketel, nu kunnen we ons weer gaan bepalen tot basketballen". ook kansloos. Trainer Krou- wel probeerde van alles, maar Leiderdorp was in deze vorm niet te stoppen. De lan ge mensen van Leiderdorp heersten onder de borden en legden daarmee de basis voor de monsterscore. Topscorer bij MSV was Evert Jan van der Plas met 24 punten en bij Leiderdorp Marcel Rijsber- gen met 23 punten. Sea Devils-Lisse 85-78. In de andere eerste klasse rayon leed Lisse een verdiende ne derlaag. De ploeg keek de he le wedstrijd tegen een achter stand aan en was niet bij machte daar iets aan te veran deren. Via een press kwam men tot 5 punten terug, maar een overwinning zat er niet in. Topscorer werd Simon Kooiman met 21 punten. Voorburg-Luba Leiden 119- 72. In de tweede klasse rayon behaalde Voorburg een ver diende, maar geflatteerde overwinning. Vijf minuten voor tijd was het verschil nog maar twintig punten (84-64). Toen gooiden de Leidenaars de handdoek in de ring en voegde Voorburg nog 35 pun ten aan het totaal toe. Leide- naar Boudewijn de Ru kwam tot 24 punten. Dunckers-Blitz 55-54. In de zelfde klasse leed Blitz een volkomen onnodige neder laag. Met nog vijftig secon den te spelen was de stand 48-54. Ondanks twee ti me—outs presteerden de Voorschotenaren het de bal drie maal te verspelen en ga ven zo een zekere overwin ning dom uit handen. De balvaardige Haarlemmer in Leidse dienst, zaterdag zelf voor het eerst sinds de opmerkelijke zege op Maccabi Tel Aviv weer vrijuit rennend, stelde in zijn ver klaring voor het aanvankelijke falen van het complete team juist die oefenwedstrijd tegen de Is raëli's centraal. "Het ging toen. al klinkt het gek. eigenlijk te goed. Alle aandacht was meteen op ons gericht, iedereen was gewaar schuwd. behalve wijzelf dan. Nou. we kwamen ons in de com petitieduels. die uiteraard een to taal andere instelling vereisen dan oefenpartijtjes, direct goed tegen. We zaten zo vast als een huis. Vervelend natuurlijk dat we juist tegen die twee toppers moesten ervaren dat we nog niet klaar waren. Dat zet je nog ver der terug, vooral in mentaal op zicht. Daarom ging het ook tegen Haarlem gewoon nog slecht. Maar we zijn weer op de goede weg. En dat geeft vertrouwen voor de toekomst. Al moeten we nu niet meteen gaan overdrijven Tenslotte speelde Dordrecht vanavond wel erg zwak". Het getuigde van gevoel voor reali teit bij deze international dat hij inderdaad de matige prestatie de Sideris-formatie niet zo maar wegcijferde. Uiteraard speel je zoals de tegenstander het toelaat maar die wel zeer scha mele 18 punten die de Dordtena ren voor rust bijeen wisten te schrapen konden niet alleen op het conto van de sterke Leidse verdediging worden geschreven, dat zou te gemakkelijk zijn Pui- dokas, Downey en Kragtwijk konden namelijk heersen onder de borden omdat het Amerikaan se tandem Chat man/Stevens er zaterdag helemaal niets van bak te. daarmee in eerste instantie de hele ploeg meetrekkend naar een abominabel niveau. Later, toen Sideris het duo gewoon niet meer inzette ("De jongens zijn echt niet slecht maar kampen met aanpassingsmoeilijkhe den"). ging het bij Dordrecht een stuk beter. Alleen, met 18 punten bij rust win je natuurlijk geen wedstrijd meer. Hartelijk dank', moeten Downey. Plaat, Hagens en Puidokas in eerste instantie hebben gedacht, want na een toch weer stroef be gin vloog dit viertal na een mi nuut of tien (12-10) weer als van oudsher door de zaal. dwars door alle opzetjes van 'zóne-koning' Sideris heen. 'Driedubbel be dankt' gold echter voor Bert LEIDEN Het belangrijke duel in de Promotieklasse van de veldkorfbalcompetitie tussen Swift Amsterdam en De Danaïden is door de Leidse club met 7-9 gewonnen. De Danaïden bleef daardoor ongeslagen in haar afdeling. Fides Pacta herstelde zich van de zwakke competitiestart. In Arnhem versloeg Fides Pacta Oost Arnhem met 8-9. Pernix zag haar wedstrijd ondanks dat de ploeg op zekere momenten veel sterker was toch de overwinning aan de neus voorbij gaan. Met 5-6 werd verloren van HKC. Swift Amsterdam-De Danaïden 7- 9 (4-4). De met spanning tege moet geziene wedstrijd met als inzet voor De Danaïden een top- postie of een middenmoot klas sering is mede door het taktisch concept in een overwinning i geëindigd. Swift, dat al haar I wedstrijden tot nu toe met korf- gericht spel en hoog tempo in fraaie overwinningen wist om te i zetten moest het opnemen tegen De Danaïden dat zich op dit spel goed had ingesteld. Coach Ron Ek schuwde bij zijn plan het li- chamelijk contact niet om Swift uit het ritme te halen en door het rondspelen van de bal in de aan val ontregelde De Danaïden het spel van de Amsterdammers. In j de eerste helft waren beide ploe gen aan elkaar gewaagd. Terwijl De Danaïden voor één aanval 5 minuten de tijd nam om tot sco ren te komen, hield Swift Am sterdam aan snelle akties even veel goals over (4-4). In de tweede helft zag de Leidse ploeg kans een driepunts marge op te bouwen, 4-7. Terwijl Swift het tempo steeds meer opvoerde en zichzelf daarbij voorbij ging lopen, rekende De Danaïden de finitief af met de Amsterdam mers door via 5-8 naar 6-9 te lo pen. In de voorlaatste minuut be paalde Swift de uitslag op 7-9. Doelpunten: Kees Christiaanse, Bea Schrama (3x), Hans v.d. Leek (2x), Trudy Nap. Pieter Koornneef en Jeanet Smit. Pernix-HKC 5-6 (2-1). Ondanks de nederlaag mag gezegd worden dat de ploeg van trainer Nico Steelink op een uitstekend ge speelde wedstrijd kan terugzien. HKC wist uiteindelijk de over winning naar zich toe te trekken doordat het over meer lengte en daardoor meer power beschikte. De doelpunten in de eerste helft waren zeer schaars. De eerste aanval verloor na iedere schotpo ging de bal. maar omdat HKC ook niet de juiste richting had duurde het tot de 28ste minuut voordat het eerste doelpunt viel. Dit doelpunt werd door Pernix in de laatste tien minuten van de eerste helft beantwoord. Kees Hortensius en Karin Wolf brach ten Pernix op 2-1. Pernix zag zelfs kans de tweede helft nog verder van HKC weg te lopen door een doelpunt van Richard Redel, die nog steeds de gebles seerde Geerten Breedveld ver vangt. Een HKC-offensief dat de stand weer vrij snel wijzigde in 3-3 kon door invalster Liesbeth v.d. Kraan gestopt worden (4-3), maar toen HKC toch weer gelijk kwam, was Pernix snel een ge slagen ploeg. Oost Arnhem-Fides Pacta 8-9 (3-6). Alhoewel de overwinning van Fi des wederom aan een zijden draad heeft gehangen, kan ge concludeerd worden dat spelers en trainer wat meer op elkaar in gespeeld raken. De harde manier van trainen wordt nu beter "ver werkt". Fides Pacta startte als voorheen. Met flitsende akties in een steeds op scherp staande aanval had Fi des Pacta door doelpunten van Patricia Gotmer, Dik Onderwa ter. Janneke Verlind en Yvonne Verstede al vrij snel een verdien de 0-4 voorsprong gecreëerd. Tot aan rust hield de Leidse ploeg een groot gedeelte van deze mar ge in stand: 3-6. In de tweede helft zakte Fides eerst diep weg, maar vond halverwege, nadat Oost Arnhem op gelijke hoogte was gekomen, door doelpunten van Dik Onderwater en Diet Rijsbergen toch weer het juiste ritme: 6-8. De overwinning waar de Leidse ploeg met veel inzet naar werkte kwam in de voor laatste minuut tot stand. Hennie Piket scoorde vanaf de straf- worpstip en wijzigde de stand, door Oost Arnhem inmiddels op 8-8 gebracht, in 8-9. DKC-Zuiderkwartier 4-10 (1-3). Conditioneel is Zuiderkwartier in duidelijk stijgende lijn. De ploeg van coach Hen Zierikzee dankt dit gegeven aan de specia le aanpak van Simon Boot, die zijn ervaring die hij als kernlid van de Zuid-Hollandse schaats ploeg heeft opgedaan op condi tioneel gebied bij de geelblau- wen in de praktijk brengt. De eerste helft was Zuiderkwartier maar moeilijk los te branden (1- 3) maar in het tweede part was er geen houden meer aan. Via 2-4 liep Zuiderkwartier uit naar 2-7 om via 3-8 bij 4-10 te eindigen. Doelpunten: Dik Derksen (3x), Toos van Dam. Joep van Dam (2x). Rob de Hertog. Wil de Wit en Dirk Jan de Kreek. TOP-ADO 8-8 (4-4). Aan de inzet was te zien dat er zowel voor TOP als voor ADO veel op het spel stond. In Sassenheim ont stond daardoor een vinnige par tij korfbal dat in de laatste sensa tionele tien minuten bijna uit de hand liep. Tot tweemaal toe moest TOP in de slotfase een achterstand wegwerken. Voor de doelpunten zorgden: Hilde van Veen. Otto Nieboer, Annemiek v.d Kwast. Wilma Kühn (2x). Il se Moonen, Wim Kerkum en An ne v.d. Zaag. In de tweede klasse behaalde al leen Crescendo de volle winst. Met 7-1 werd in een eentonig duel het Goudse Jodan Boys ver- Kees Hortensius laat zich niet afleiden door de drie HKC'ers slagen door doelpunten van Wil fred Cornelisse (2x), Carolien Braggaar, Marlies Brouwer, John Huigsloot, Joke Geijer en Wim Barendsc. Dat Crescendo met een niet groter verschil de wedstrijd besliste, kwam door het te harde spel van Jodan Boys. De Algemene zag wederom een vierpunts voorsprong als sneeuw voor de zon wegsmelten. In de 40ste minuut van de wedstrijd had De Algemene tegen ELKV een 3-7 voorsprong. Na rust (5-7) kwam ELKV op gelijke hoogte, waarna ook de door Wim van Vliet gecreëerde voorsprong van 7-8 niet vastgehouden kon wor den: 8-8. Overige doelpunten: Martin Filippo (3x). Aad Rusman (2x), Henneke Redel. Ons Eiland bespeurt een opgaande scoort l-lPernix verloor wel lijn in het spel. Alhoewel de doel punten vooral in de 2e helft (rust stand 3-3, eindstand 4-4) tegen Snel spaarzaam waren, was er sprake van goed aanvalsspel. Voor de doelpunten zorgden Pa trick Vcrra (2x). Wim Nijenhuis en Huib Hasselbach. In de derde klasse speelde Velocitas gelijk tegen Avanti 8-8, terwijl KNS wederom verloor en nu van TOV 8-6 GERT GRESSIE Scores Leiden Plaat 21. Puidokas 20 (10). Downey 19 (13). Bruinsma 14. Hagens 14. Kragtwijk 6 (7). Berendsen. Pau lides en Kip geblesseerd. Schot percentage 60. Dordrecht De Waard en Stevens 14, Heyde- man 10. Botse 8, Van Solm en Bolte 6. Kanters en Chatman 4. Schotpercentage 49. Kragtwijk en Sid Bruinsma, spe lers die echt waren 'geraakt' door het zwakke spel van de laatste tijd. Hun vertrouwen in eigen kunnen was tot een dieptepunt gedaald, maar zaterdag krabbel de het duo aardig terug. Een paar mooie kruip-door-sluip-door- scores voor Bruinsma en een fraaie tip-in van Kragtwijk wer den beloond met een fiks ap plaus van de 500 aanwezigen (twee keer verliezen en je bent je publiek kwijt) en dat deed de he ren zichtbaar goed En omdat het bij rust dus was gebeurd (44-18) konden ze na de tweede opgooi- bal nog even lekker werken aan het moreel. Want verdedigen hoefde niet meer echt, gebeurde dan ook nie^ meer en daarom werd het een open duel, mede omdat de puur Nederlandse formatie van Side ris toch nog even liet zien heus wel te kunnen basketballen. Met name de jeugdige Marco de Waard stal de show door vier maal achtereen met Akerboom- ballen van vijftien meter afstand te scoren. Aan de andere kant ko gelde Downey de bal tot groot vermaak van het publiek een paar keer keihard door de nng. ging Puidokas steeds verder weg staan voor zijn mooie hoekschot en zoefden Hagens en Plaat in hoog tempo over het veld. Ton Boot. na afloop een opgeluchte indruk makend, bleef overigens alert. Elke fout betekende 'straf- seconden' op de bank En voor zondag verordonneerde hij een pittig strandloopje. Want één zeemeeuw. AD VAN KAAM Den Bosch ook langs Donar DEN BOSCH - Nashua is op dit moment zondermeer de beste ploeg in de eredivisie basketbal. Na de overtuigende zege op Lei den liet de landskampioen zater dag eveneens weinig heel van NN Donar De Bosschenaren wonnen met 96-81. Noordkop verloor van Amstelveen (75-93), Delft maakte korte metten met Stars (87-67) en Amsterdam won met één punt verschil van Tone go: 69-70. Ook OASE boekt zege in regionale eerste divisie handbal LEIDEN - In de regionale eerste divisie boekten de handbalsters van HVS uit Stompwijk een fraaie 11 10 overwinning op het ongeslagen De Treffers. Vooral in defensief opzicht speelde HVS een goede partij. De offensieve acties waren duidelijk wat min der. Wellicht dat de absentie van spelmaakster Ank van de Bosch daaraan debet was In de eerste speelperiode dicteerde de Stompwijkse formatie het spel. Met een 5-3 voorsprong in het voordeel van HVS werd ge rust. Na de veldwisseling waren de rollen omgedraaid. Het kostte de ploe van Karei te Lindert nu alle moeite niet voortijdig onder uit te gaan. Met nog twee minu ten voor de boeg was een 10-10 stand bereikt. In de spannende slotminuten zorgde Marijke Lui ten dat HVS met 11-10 de volle winst greep. Voor de doelpunten van HVS zorg den: Lenv van de Bosch (5x). Ma rijke Luiten (3x). Gerda van de Bosch, Marijke van de Bosch en Carla van de Bosch. Ook OASE zegevierde in deze klas se. In Oud-Ade werd het een dui delijke 6-1 overwinning op het Rijswijkse Hercules. Gelet op het krachtsverschil had de uit slag echter beduidend hoger hebben moeten uitvallen. Qua af werking liet de OASE-aanval het echter lelijk liggen. Vooral in de tweede helft was de effectiviteit van de aanvallende acties be droevend. In de laatste twintig minuten werd er zelfs helemaal niet meer gescoord. Voorde tref fers zorgden: Marian van der Geest (3x), Lydia van de Poel (2x) en Jannie Jansen. van MMO konden het in de eerste divisie niet bolwerken tegen het sterke Wings uit Den Haag. Na een 13-8 stand bij rust werd het een ruime 22-14 nederlaag voor MMO. Elly van Leeuwen was met acht treffers topscoorster. Foreholte stelde in de tweede divi sie teleur door in Vlaardingen te gen WIK met 7—2 onderuit te gaan. Bij rust keken de Voor- houtse dames, die zich geen raad wisten met de goed uitgevoerde 5-1 defensie van WIK. al tegen een 4-1 achterstand aan. Overi gens verzuimde Foreholte een drietal strafworpen te verzilve ren. Manette Siera en Jet Wester beek tekenden voor de twee Voorhoutse treffers. De Voor- houtse heren deden het beter. Tegen streekgenoot OASE boek te Foreholte een 10-14 overwin ning (ruststand 6-8). De dames van Saturnus trokken in het duel tegen de reserves van Verburch met 4-11 aan het lang ste eind. Bij rust hadden de Leid- sen een 1-4 voorsprong. Met na me in de tweede rondgang voer de Saturnus duidelijk de boven toon. Verburch trachtte door fors ingrijpen het stuk nog te redden, maar Saturnus liet zich daardoor niet van de wijs brengen. Margot Kouwenberg (4x), Mana de Graaf (3x). Connie van der Werf (3x) en Marion Blansjaar scoor den voor Saturnus. De dames van HW'70 verstevig den hun koppositie in de afde- lings derde klasse via een ecla tante 3-18 overwinning op het derde team van Hellas (ruststand 1-8). Ook de Voorschotense he ren kwamen tot winst 14—11 ze ge op EDH uit Delft Paul Adema vertolkte in het HW-doel vooral in de zinderende slotfase een glansrol. De dames van Olympia werden door Schipluiden met 8-21 over speeld. Ook voor de Wassenaarse heren was er verlies. In Den Hoorn bleef DIOS na een 11-5 ruststand met 18-12 m de meer derheid Zowel de dames als de heren van MSV leden een nederlaag tegen respectievelijk Kwiek Sport 3 en DSO werd het 12-11 en 12-24 De heren van Rynsocver boekten een magere 15-14 overwinning op het Stompwijkse HVS (rust stand 8-6) De Katwijksc dames tenslote stelden teleur door te gen het vierde van OASE niet verder te komen dan een 8-8 puntendeling. Damesteam negende LEIDEN - De volleybalcompetitie is deze week bescheiden van start gegaan. In de promotieklas. se stonden twee derbies op het programma: WVV-Donar en NO- VO-RW. In de laatste partij bleek het Noordwijkse NOVO de sterkste. Vooral in de eerste twee sets toonde de thuisclub wat het waard was en veegde de Rijns- burgse opponent met 15-6, 15-5 van het veld. In de derde set was de organisatie bij NOVO wat minder verzorgd waardoor RW tot 2-1 (10-15) kon terugkomen. De vierde set kende een onge meen spannend verloop. Eerst liep RW tot 6-14 uit maar de thuisploeg voelde zich nog niet verslagen. Met Pieter Keuning als uitstekende serveerder en Ni co Turnhout als voortreffelijk af maker werd de achterstand in een 16-14 stand omgebogen. Voor het eerst kwam Donar com pleet binnen de lijnen. Omdat de heren nog niet helemaal inge speeld waren, verliep de wed strijd nogal rommelig. Maar ook WVV presenteerde zich bepaald niet als een homogeen team. Daardoor hielden de ploegen el kaar redelijk in evenwicht met 15). Bij de dames moest LUSV met drie invalsters aantreden tegen Radius 2. De organisatie was daardoor ver te zoeken Zo ver zelfs dat een 1-3 nederlaag werd geleden (12-15. 12-15. 15-8. 10-15). De heren van LUSV werden door Kalinko uit het bekertoernooi gekegeld Wanneer de ploeg van Groen het duel in winst had om gezet. zou overigens aangetreden moeten worden tegen landskam pioen WC. In de eerste set nam LUSV een 9-13 voorsprong die uiteindelijk de eerste setwinst opleverde 13-15 Daarmee had den de studenten meteen al hun kruid verschoten. Via 15-12, 16- 14 en 15 13 werd LUSV de pas naar de laatste 16 versperd. PERNIK - Dankzij overwinningen op Joegoslavië en Turkge heeft het Nederlands damesteam tjj- dMM het Europa kampioen schap volleybal in Pernik beslag gelegd op de negende plaats. Grootste verrassing tijdens het toernooi was de onttroning van tienvoudig kampioen Rusland. Bulgarije toonde zich in drie sets oppermachtig Bij de heren prolongeerde de Sow- jet-Unie wel de titel Zaterdag avond. na de winst op de Polen, stond dat al vast Ook in de slot wedstrijd tegen Bulgarije heer sten de Russen superieur. De wedstrijd, alleen nog maar van belang voor de statistiek, werd met 3-0 gewonnen

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 17