'We liggen ver ^voorop schema' DTS'35 treedt uit de anonimiteit: 3-2 Quick Boys onderuit tegen 01 Rijnsburgse Boys hekkesluiter Brokx blijft optimist: "Ter Leede komt er wel Katwijk geeft tegen Die Haghe punt weg MAANT AG 28 SEPTEMBER 1981 PAGINA 15 SPORT SPORT Noordwijk kan zijn 'naam' in Ede niet waannaken EDE - Onbekendheid was tot voor za terdag de stille kracht van DTS'35. De elf 'naamlozen' van trainer Ab Dominicus profiteerden daar in de afgelopen weken nog niet van, getui ge de twee forse nederlagen. Zater dag deed de Edese ploeg dat wel. Uit gerekend tegen Noordwijk smaakte de DTS'35-aanhang het genoegen van de eerste zege in de hoogste za terdagafdeling (3-2). Evenals de eigen accommodatie (een bescheiden tribunetje is nog in aan bouw) lijkt DTS'35 desondanks nog niet klaar voor de eerste klasse. De ploeg incasseerde weliswadr ver diend twee punten, maar het is twij felachtig of DTS'35 week-in-week- uit negentig minuten op dezelfde wijze op het hoogste niveau kan acte ren. Trainer Dominicus trok na af loop dan ook een treffende gelijke nis. ,,Zo'n wedstrijd als mijn jongens hebben gespeeld staat gelijk aan ze ven trainingen. Zo erg hebben zij op hun tandvlees moeten bijten tegen Noordwijk". Het ruim 1000-koppige thuisfront wreef zich al na twintig minuten ver baasd in de ogen toen de DTS'35-s- peaker voor de tweede keer een doel- punt'voor de thuisploeg afriep. In die fase probeerde iedere Noordwijk-- speler zijn directe tegenstander in toom te houden. Dat had goed kun nen uitpakken, als die opdracht ook goed zou zijn uitgevoerd. Want aan vankelijk slaagde praktisch geen en kele DTS-er erin uit de dekking te lopen en dat betekende in het eerste kwartier veel balwinst voor Noord wijk. Solo-avontuur Bij gebrek aan afspeelmogelijkheden koos voorstopper John Breedijk daarom in de vierde minuut voor een solo-avontuur. Noordwijk-spits Bröring kon hem niet tegenhouden, waarna Breedijk ongehinderd doel man Dick Dortmundt op de proef kon stellen. Omdat het slappe schot van richting werd veranderd, was de Noordwijk—sluitpost kansloos op de inzet van de DTS'35-aanvoerder: 1-0. Breedijk maakte de naam van 'alles-- kunner' die hij bij zijn trainer heeft tegen Noordwijk volledig waar. „Hij kan op alle posities spelen. Vorig jaar speelde hij linkervleugelverdediger en volgende week staat hij waar schijnlijk midhalf', aldus Domini cus. Amper een kwartier later werd Breedijk weer tot een solo genoopt. En andermaal kon Bröring hem daar niet van weerhouden. Ook nu be kroonde de Edenaar zijn een mansactie met een treffer: 2-0. Noordwijk stelde daar qua doelpuntrij- pe kansen weinig tegenover. De vi- ce-zaterdagkampioen was welis waar in technisch opzicht superieur aan de nieuweling in de eerste klas se. maar buitte dat voordeel niet uit. Tekenend voor de onmacht was dat de ploeg uit een 'dood' spelmoment de achterstand halveerde. De weinig opvallende John Marijt leg de in de 24ste minuut een vrije trap op het hoofd van John van Dijk De geheel vrijstaande middenvelder mikte van buiten het strafschopge bied loepzuiver: 2—1. Eén minuut voor rust was het andermaal Van Dijk die in positieve zin opviel. Een vrije trap schoot hij beheerst over de 'muur van Ede' in een voor doelman Bert Beerdsen onbereikbare hoek: 2-2. Met die pauze-stand leek Noordwijk goede uitzichten te hebben op een overwinning. Jan Fluit gaf echter al direct na de rust een waarschuwings signaal. Met een voetenreflex keerde Dortmundt zijn schot, zoals hij even later ook Breedijk van een derde doelpunt afhield. Aan de andere kant verzuimde Timo Gerlof na voorar- beid van Marijt te scoren. Het duel leek halverwege de tweede helfi dan ook in een patstelling te geraken Noordwijk dat de bal rustig rond tik te en DTS'35 dat zich puur op inzet staande hield. Dortmundt vergaloppeerde zich echter in de 25ste minuut bij een doorkop bal van Gerard Homburg. De lange spits die samen met Breedijk niet al leen door zijn inzet en gedraaf opviel maar ook door zijn balvaardigheid, kopte de bal door naar de kleine Arie Krop. De linkermiddenvelder zag tot zijn verrassing Dortmundt te vroeg reageren, waardoor hij simpel met zijn hoofd kon scoren: 3-2 Noordwijk drong daarna feller aan. Van Manuputty (invaller voor de te genvallende Gerlof) ging het nodige gevaar uit. maar zyn ijver werd niet beloond. Het getik maakte in de slot fase dan ook plaats voor geforceerd voetbal Met name Hans Westgeest il lustreerde dat treffend met enkele 'wanhoopsschoten'. De DTS'35-af- weer bleek evenwel niet meer te ver murwen. zodat de promovendus van de eerste klasse met een fraaie 3-2 zege enige 'naam' kon maken HERMAN POOS GRONINGEN - Dat Quick Boys dit seizoen in de competitie niet de rol van de voorgaande jaren kan gaan spelen begint zo lang zamerhand wel duidelijk te wor den. Ook het bezoek aan eer- steklasse-debutant Oranje Na ssau leverde de Katwijkers geen succes op, het werd een 1-0 ne derlaag. De formatie van Berry Janse bivakkeert daardoor op een ongekend lage plaats van de ranglijst. Reden tot paniek is er (nog) niet. de Katwijkers gaan immers wel langzaam maar zeker meer hun draai vinden. De kansen waren er in Groningen al, het wachten is nu op het moment dat de voor hoede het killers-instinct terug vindt. Buiten dat afmaken dient trainer Janse nog een ander pro bleem bij de hoorns te vatten: het balverlies. Zolang de bal in het bezit van de ploeg is weet Quick Boys het aardig te rooien. Het aanvallend ingestelde mid denveld Eysberg-Teun van der Pias-Kees van Rooyen staat daar borg voor. Lijdt er echter iemand balverlies dan gaat het mis. De tegenstander krijgt in zo'n geval teveel ruimte tot het ontplooien van aanvallende acties. Bij vla gen bracht dat de Nieuw-Zuid bewoners zaterdag danig in moeilijkheden. Voorzichtig Gedurende het eerste part van de wedstrijd waren beide ploegen behoorlijk aan elkaar gewaagd. Wederzijds hanteerde men een voorzichtige aanpak. Wel hadden de beide blauw-witte vleugelver dedigers Anne Ouwersloot en Jaap van Beien (na de rust ver vangen door Wim van der Plas) de nodige moeite met de rappe Groningse spitsspelers Zuidema en Oosterhaven. Het centrale duo Johan Jonker-Arie Haas noot (Joep den Hollander was geblesseerd) moest herhaaldelijk corrigerend ingrijpen. Ook doel man Theo Guyt bleef om die re den niet werkloos. Van Katwijk- se zijde gingen de impulsen voornamelijk van de goed spe lende Kees van Rooyen uit. Echt goede mogelijkheden bleven evenwel gedurende die eetste helft uit. Druk In het begin van de uiterst aantrek kelijke tweede helft wisten de bezoekers de opponent enigszins onder druk te zetten. De Gro ningse kedeper Hoekman hield zijn doel daarbij op overtuigende wijze schoon. Aan de andere zij de moest ook Guyt weer een paar maal redding brengen. De 60ste minuut werd Quick Boys fataal. Molenaar en Zuidema wisten el kaar op links goed te vinden. Zuidema deponeerde de bal ver volgens voor het Katwijkse doel, alwaar Oosterhaven met het hoofd de 1-0 aantekende. De aan val was toen nog de enige Kat wijkse hoop. Gevolg was dat het spel op en neer golde, met talrij ke kansen voor beide ploegen. Vijf minuten na de 1-0 leek Mart van der Plas met. een kopbal de zaken recht te trekken. Een re flex van Hoekman stond de ge lijkmaker echter in de weg. In de 70ste minuut miste de complete Oranje Nassau-defensie een door Mart van der Plas teruggelegde bal. Cees Zuyderduin rook zijn kans, maakte een sliding naar het leder toe, maar kwam een fractie van een seconde te laat om het kleinood in het lege doel te schuiven. Aan de andere zijde was het Simon Zuidema die het vonnis over de gasten poogde te vellen. Guyt keerde echter op fraaie wijze de door de Gronin ger ingekopte bal. Met het nade ren van het eindsignaal grendel de O.N. de defensie meer en meer af. Een wanhoopsoffensief van de Katwijkers kon dan ook geen zoden meer aan de dijk zet ten. RCL ongeslagen na zege op sterk I JOG LEIDERDORP - De groei is er bij RCL dus nog niet uit. Integendeel. Ook zaterdagmid dag tegen VVOG waarde de welvaartsgeest rond op het sportpark 'De Bloemerd', al thans getalsmatig bezien. Na de 2-1 winst op de Harderwijkse aanwinst voor de zater- dag-eersteklasse prijkt het alleszins fraaie totaal van zes punten uit drie duels achter de naam van de Leiderdorpse club, die tot voor kort als een notoire Jan Modaal door het voetballeven stapte. RCL in wording. Tegen het spelverloop in omspeelt Pierre van Gemerden VVOG- RCL verkeert na de flitsende sei zoenstart in hoger sferen Tot ei gen verwondering eigenlijk, trai ner Theo de Waard was vóór de competitie uitgegaan van een re- sultaatge/niddelde van iets meer Bennekom troeft ploeg van Arie Lagendijk af RIJNSBURG - Ook de eer ste thuiswedstrijd van Rijnsburgse Boys tegen Bennekom leverde niets meer op dan een neder laag. Na twee verloren uit beurten bij respectievelijk Spijkenisse en Kozakken Boys resulteerde de derde wedstrijd andermaal in een nederlaag: 0-1. Volko men onverwacht nemen de bewoners van sport park Middelmors na deze drie wedstrijden puntloos de laatste plaats op de ranglijst in. Hetzeer goede oefenprogramma kreeg aldus geen voortzetting in een succesvolle competitie-ou verture. Niet alleen het feit dat zijn equipe tot nu toe met lege handen is achtergebleven, zal trainer Arie Lagendijk de nodige problemen hebben opgeleverd. Maar zeer zeker ook het vertoon de spel van de geelzwarten zal de oefenmeester zaterdagmiddag te denken hebben gegeven. Vanaf het eerste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter Bollen uit Amsterdam waren de bedoelingen van de gasten uit Bennekom duidelijk. Twee spit sen, Henk van Zwam en Leo Gerdien, moesten door middel van veel loopwerk ruimte creë ren voor Henk van Brakel en Wim van Zwam, een tweetal goed diepgaande middenvel ders. Terwijl de thuisclub nog volop bezig was een antwoord hierop te vinden, was het kwaad reeds geschied. Na zeven minu ten bediende spelmaker Hein Oelderik met een dieptepass Henk van Brakel, waarna eerst Freek Rienks en vervolgens Ruud van der Voort mistastten. Na de voorzet van Van Brakel was het voor de goed meegeko men Wim van Zwam een koud kunstje de bal onder de vallende Wijnand Sloos door in het doel te schuiven: 0-1. Probleem Rijnsburgse Boys kreeg achterin een zee van ruimte om aanvallen op te bouwen, nu Bennekom zich bediende van een speelwijze met twee spitsen. Maar juist die aanvalsopbouw van achteruit vormde voor de thuisclub een probleem. De Rijnsburgers scho ven in de defensie elkaar dik wijls het balletje in een veèl te laag tempo in de breedte toe, ter wijl ook wel de lout werd ge maakt het speeltuig naar het overvolle middenveld te bren gen. Vooral Freek Rienks bezon digde zich daaraan nogal eens en dat, terwijl zijn kracht in wezen op een ander gebied ligt. Onnoe melijk veel balverlies was hier het directe gevolg van en toen Nico Kuyt de bal aan Oelderik verspeelde mocht Wim van Zwam andermaal alleen op Sloos afgaan. De Rijnsburgse goalie redde fraai ten koste van een hoekschop. In de vijfendertigste minuut verving trainer Tonny van der Weerd zijn geblesseerde voorstopper Stinus Haan door Geurt Renes en kwam bij dc thuisclub Ton Arroyo in het veld voor de eveneens geblesseerd ge raakte Leo van Delft. Dezelfde Arroyo kreeg vijf minuten later de beste Rijnsburgse kans van de wedstrijd, toen Rienks nu eens niet aarzelde met afspelen, maar zijn teamgenoot schitte rend lanceerde. Arroyo kreeg een vrije loop naar Bennekom- doelwachter Gerard Drost, maar trof het houtwerk. Agressie Heel wat meer agressie stopte RBB in de start van de tweede helft. Dat gold vooral in offensieve zin. terwijl trainer Lagendijk de on derbreking kennelijk had ge bruikt om in de defensie orde op zaken te stellen. Op het moment dat Nico Kuyt een verre uittrap van Sloos prima doorkopte naar Rob Gillissen deed deze speler evenwel datgene, wat hij eigen lijk het hele duel deed: falen. Wil Groenendijk werd in het veld gebracht voor de al evenzeer zwakke Nico Kuyt en met hem gingen de Rijnsburgers voort op hun moeizame aanvallende tocht. Gespeend van elke vorm van raffi nement zocht men plichtmatig de speelhelft van Bennekom op om zonder de vroeger zo ken merkende inzet en bezieling op jacht naar de gelijkmaker te gaan. De counters aan de andere kant bleven levensgevaarlijk en Wil Groenendijk kon slechts ten kos te van een zware overtreding de doorgebroken Wim van Zwam van een tweede doelpunt afhou den, hetgeen hem overigens op een terechte boeking van arbiter Bollen kwam te staan. Een echt slotoffensief van de thuisclub kwam er niet meer, wel leverde het gebodene trainer Arie Lagen dijk waarschijnlijk voldoende stof op tot nadenken.. JAN VAN DUYN dan één punt per wedstrijd. Naast de schoenen liepen de voetballers van RCL dan ook niet na de confrontatie met WOG. Na deze florissante da gen kunnen er mindere aanbre ken, luidde zo ongeveer de nuch tere opvatting binnen de spelers groep. "Er is wel gewonnen van VVOG. maar we konden de wed strijd bijna niet naar onze hand zetten", sprak bijvoorbeeld RCL- aanvoerder Dick van der Byl. Raffinement En inderdaad, anders dan in het programmablad was gesugge reerd, kreeg RCL zaterdagmid dag te maken met een vooral aanvallend ingestelde opponent. Het gezelschap van trainer Kees van Pijkeren maakte zeker in de eerste helfi de thuisclub duide lijk dat de vorig seizoen verover de promotie niet op toeval be rustte. De Harderwijkers legden veel raffinement in de combina ties. terwijl de WOG-ers ook zonder bal voortdurend in bewe ging waren. De Leiderdorpse op bouw van achteruit werd meer dan eens gestoord door de collec tieve Gelderse jacht op de bal Met het voortreffelijke, uit het drietal Henk Drost, Jaap Umans en Jan Jacob de Zwaan bestaan de middenveld als basis liet WOG de equipe van De Waard dikwijls op eigen helfi te hoop lo pen. Waar RCL leek af te glijden naar de eerste seizoennederlaag, hield evenwel de uitstekende goalie Peter van der Heijden de hoop op een voor zijn elftal positieve uitslag levend. Met een schitte rende redding corrigeerde hij eerst balverlies van Dick van der Bijl, waardoor middenvelder Drost na een dubbele een-twee met de gehaaid kaatsende spits Evert Jan Jansen kon aanleggen voor een scherpe inzet. Vervol gens hield Van der Heijden de rappe linkerspits Herman Jan sen uitlopend van scoren af en reageerde hij ook al alert op een doelpoging van diezelfde Jan sen, die van Bob van Bohemen de tocht naar de RCL-veste had mogen ondernemen. Uithaal De spelverhoudingen rechtvaar digden een WOG-voorsprong, maar als zo vaak werd de score aan de overkant opengebroken. Met dank aan voorstopper De Groot, die zich een ogenblik lid van RCL waande, kon Ene van Doeselaar ploegmaat Pierre van Gemerden na 24 minuten aan sporen tot een doeltreffende uit haal. De voor RCL zo gunstige marge werd elf minuten later zelfs ver dubbeld door toedoen van rechtsback Peter Siera. die met een 25 meter-volley subliem de roos trof na een hoekschop van René Kamminga. De cijfers op het scorebord stonden toen hele- méól haaks op het wedstrijdver- loop. Maar na een blunder van voorstopper Koos Haneveld. die zich later prima zou herstellen, kon Evert Jan Jansen drie minu ten verderop de stand een wat realistischer aanzien geven. Met een simpele correctie bracht Theo de Waard na rust meer sa menhang in zijn keurkorps en ontkrachtte hij en passant het sterke WOG-middennf. Cen trumspits Van der Bul mocht als vierde middenvelder zijn opbou wende gaven exploiteren; de tac tisch sterk spelende Bruna hield De Zwaan achterin RCL creeer- de in de tweede periode talrijke kansen, maar Van Gemerden en Van Doeselaar (2x) misten. Die laatste zag in de slotfase trou wens nog een glaszuivere goal door arbiter Krul afgekeurd. "Maar ach", wist Theo de Waard, "we zitten door deze zege al bo ven ons schema". Waarop Dick van der Bijl gevat inhaakte: "Maar ook in voetbal zijn begro tingen ervoor om bijgesteld te worden". GERARD VAN PUTTEN SASSENHEIM - De nederlaag die Ter Leede zaterdag op eigen veld tegen Zwaluwen leed was volko men terecht. De Vlaardingers kwamen uit de persoonlijke duels bijna altijd als overwinnaar tevoorschijn en legden ook be duidend betere combinaties op de grasmat dan de thuisploeg. Desondanks is trainer Brokx niet van plan het mes in het Sassen- heimse team te zetten. "Ik maak er geen duiventil van", merkte hij na afloop van de wedstrijd op. "Deze formatie krijgt van mij vier wedstrijden lang de kans zich te bewijzen. Daarna kijk ik wel verder. Ik zie de toekomst overigens met vertrouwen tege moet. Ter Leede komt er wel. Het moet alleen nog wennen aan het spelletje dat ik ze wil laten spelen". Van dat door Brokx gedicteerde spelletje, in casu het via vele schijven rondspelen van de bal alvorens tot een aanval te ko men, kwam inderdaad weinig te recht. Daar kwam nog bij dat de voorste lijn van Ter Leede er niets van bakte, verlies snel verklaard is. Slechts heel even was Ter Leede echt in de wedstrijd. Dat was in een pe riode die volgde op de onver wachte gelijkmaker van aanvoer der Nico van der Fange, tot stand gekomen na twintig minuten spelen in de tweede helft. Toen echter Zwaluwen na een ge zamenlijke fout van doelman Gert van der Luit en laatste man Nanne Sluymer door toedoen van Keizerswaard op 1-2 was ge komen was het weer geheel mis met Ter Leede. Een en ander had een derde Vlaardingse goal van de voet van Noordam tot gevolg, die nadat een lob van Visser op de paal was beland, vrij kon in tikken. Na een vrij oninteressan te eerste helfi was Ter Leede ove rigens kort na dc hervatting op achterstand gezet door een doel punt van Visser, die met een laag schot Gert van der Luit verraste. Sjaak Brokx: "Een pluspunt vind ik dat er ontzettend hard ge werkt is. Er moet alleen wat meer lijn in het spel komen, maar dat is slechts een kwestie van tijd. Ik blijf optimist". Beeld uit het duel Katwijk-Die Haghe. Amerxk rechtspasseert een Haagse verdediger. KATWIJK Derdeklasser Katwijk liet zaterdag tegen Die Haghe een punt liggen. De Huguenin- brigade creeerde kans op kans, waarvan er slechts één werd be nut. Omdat de Hagenaars de roos ook eenmaal wisten te treffen, eindigde de ontmoeting in een 1- 1 gelijkspel. Tijdens de eerste helfi viel het nog mee met het Katwijkse over wicht Het spel golfde op en neer. waarbij beide teams een hoog tempo produceerden In minuut zette Arnold Boers Kat wijk op voorsprong. De doorgl broken Amerik van Duivenvoor de was op de rand van het straf schopgebied gevloerd, waarna Boers de bal uit de vrije trap met een fraaie boog in het HfftJ t doel deponeerde 1-0. Acht minu ten later stuitte dc opgekomen linksachter Aad Koelewgn op een kluwen van Die Haghe-spc Iers. De bal werd meteen naar vo ren geknald, alwaar de Haagse- midvoor handig van de ontstane ruimte profiteerde Hij bediende Stiemsma op maat. die voorstop per Piet Kruit te snel af was en met zijn inzet doelman Rein Ka- sius kansloos liet: 1-1. Gedurende de tweede helfi was de thuisclub oppermachtig. De Kat wijkers waren zeer beweeglijk en hadden het betere collectief. Kans op kans ging daarbij teloor, mede omdat de Haagse doelman Fred van der Knoop in topvorm stak. Wim Guyt 2 kopte de bal op aangeven van Jan van Dijk net naast het doel. Arnold Boers snelde alleen op V.d. Knoop af, maar vond in deze een te groot obstakel Op aangeven van Wim Guyt 2 mikte Boers de bal ver volgens langs de verkeerde kant van het doel Later waren het ook nog eens Wim Guyt 2 en Amerik van Duivenvoorde die de Haagse-goalie op hun weg vonden Tenslotte berustten de Katwijkers in hun lot en was een onnodig puntverlies een feit

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15