Strop' voor Docos-spelers Eerste zege hockeyers Alecto LDG kan draai nog niet vinden: 9-11 Monsterscore DIOK tegen rugbyers Thor BC Leiden verliest ook derde wedstrijd Teeuwen grijpt zege in Nunspeet PAGINA 14 DO/ST MAANDAG 28 SEPTEMBER 1981 SPORT SPORT SPORT Irma Straver, reserve-pitcher van Alphians, weert zich aan slag. LEIDEN - Van de regionale badmintontoppers boekten Vlietwijk en BC Lisse het afgelopen weekeinde riante overwinningen op respectievelijk Velsen (2-9) en het Leidse Veglo (7-1). Veglo liet daarmee evenals stadgenoot BC Leiden, dat in eigen hal met 3-5 tegen het Zoetermeerse Eridos kopje onderging, een derde ne derlaag op rij noteren. Vlietwijk reisde zondag naar Velsen af met de wetenschap dat de eerste klasser met een eensluidende naam een week eerder met 11-0 door medetitelkandidaat DKC 2 (Den Haag) was afge droogd. Onderschatting moet de reden zijn geweest dat het tref fen, schijnbaar n tegenspraak met de 2-9 uitslag, toch hier en daar moeizaam verliep. Veel partijen werden pas na drie sets beslist. Een kostbare zaak trouwens voor de Velsenarcn, die de peperdure shuttles ondeskundig hadden geprepareerd. Voor ve le honderden guldens aan afgekeurd materiaal verdween op de ze wijze in de prullenbak. De schamele oogst haalde Velsen uit de singles van Mulder die de Voorschotense Engelsman John Marshall met 15-6 en 18-15 van het veld veegde en Koeili Dui- venbode die in een wisselvallige partij Nollie Bennink (Vliet wijk) naar de kant verwees (11-0. 9-12 en 11-5). BC Lisse trof het dit jaar tegen Veglo 1 gemakkelijker dan het vorig seizoen tegen het tweede team van de Leidenaren. Alleen het damesdubbel Lilli Heemskerk/Helen Borsje moest met 11-5, 15-11 en 12-15 capituleren voor het Veglo-duo Caroline v.d. Berg/ Helga van Balgooy; 7-1 De derde competiticnedrlaag van BC Leiden, ditmaal op Eridos uit Zoetermeer (3-5) noopt de Leidse ploeg de bakens te verze ten. Jan Slats, die dit jaar nog geen single wist te winnen (zater dag verloor Slats met 15-6 en 15-1 van Paling), zal intern gaan wisselen met Enzo Spadon. De drie gescoorde punten kwamen geheel op naam van het sterke Leidse dameskoppel Doric Koelemij en Nora de Koning. Koele- mij won haar single met 15-3 en 12-11 van Hilgerson en De Ko ning zegevierde met tweemaal 11-6 over kamer. Samen teken den beiden royaal voor het dubbelspel: 15-3 en 15-9. HAJÉ OLDEN. LEIDEN - Het Leids Damgenoot- schap heeft zijn draai dit seizoen nog niet kunnen vinden. De thuiswedstrijd tegen A'dam-80. vroeger CDA. wat zeker teveel politieke bindingen had, ging met het kleinst mogelijke verlies de mist in. Na aanvankelijk met 4-2 de leiding te hebben geno men, remises van Wim Kleyn en Fred Ong en een zege van André van de Kwartel, hield LDG de strijd knap in evenwicht. Tegen over twee nederlagen stonden drie remises van Uittenboog- aard. Van Winkel en De Koning, terwijl Peter Bronstring van Henk van Hal won. Het laatste gevecht tussen Sam van de Kwartel en Alias moest de beslis sing brengen. De LDG-er Van de Kwartel dreigde in een vier om één eindspel te geraken, maar hij verdedigde zich vindingrijk. Zo vindingrijk zelfs dat de omstan ders niets dan remise-varianten zagen. Alias echter haalde heel knap de winst eruit en daarmee de 9-11 zege voor de hoofdstede lijken. Ook in de nationale tweede klasse, maar dan in afdeling d. kwam Katwijk in actie. Het sterke Mid delburg was met de duidelijke bedoeling gekomen om te win nen. Echter een nederlaag van Pieter van Splunter tegen een zeer subtiel manoeuvrerende Cees Varkevisser. bracht KDC in een prachtige uitgangssituatie. Via remises van Jan Passchier, tegen de sterke Arie Kammeraat. Hans Klinkenberg, die waar schijnlijk de winst liet liggen, en Theo Zwetsloot, tegen de ook landelijk bekendheid genietende Bram Goedhard, consolideerde KDC de kleine voorsprong. To taal onnodig verloor Gijs van de Wiel, maar Jan Vrolijk profiteer de heel fraai van een onnauw keurigheid van zijn tegenstan der. Middelburg stond op een nieuwe achterstand maar De Wolf zou van Jan Fase gaan win nen, terwijl David Kasse de Kat- wijkse topper Hans Vermin op remise hield. Het beslissende punt scoorde Ronald van Eg- mond, die na vrijwel de hele par tij met de rug tegen de muur te hebben gestaan, door een fout van Schunselaar met een klas siek eindspelmotief de strijd be sliste: 11-9 voor Katwiik. In de Zuidhollandse hoofdklasse kreeg Rijnsburg een gevoelig ne derlaag te verwerken. Tegen stander De Lier kende geen par don en won alle partijen op de eerste vijf borden. Gelukkig kon den Arno Kooloos, remise tegen De Boer. Rinus Kromhout en Piet van Egmond. resp. winsten op Valk en Hanemaaier, nog wat Rijnsburgs tegengas geven zodat de nederlaag nog wat draaglijke werd: 5—11. Met dezelfde cijfers verloor Leider dorp. Volgens secretaris Van der Zwan komen de LDC-ers erva ring tekort. De eerste uren gin gen prima, maar plotseling verlo ren vijf Leiderdorpers de macht over het spel en gingen kansloos tenonder. WDG uit Wassenaar blijft voorlo pig de best geklasseerde "Leid se" vereniging. Tegen het zwak ke RDG 3 kwamen de WDG-ers echter verrassend genoeg niet verder dan een gelijkspel. Reden hiervoor was de snelle 1-5 ach terstand door nederlagen van Roel de Kievit en Bert de Koning en een puntenverdeling van Sjaak van Vuren. Toch kwam WDG goed terug. Kees Binneka- de verschalkte Baldensing en Casper van der Tak knoopte Veenstra op. Omdat verder geen enkele speler nog voordeel kon bewerkstelligen waren de drie remises van Cor de Koning, Le lieveld en Fred Noordoven en daarmee de 8-8 eindstand ge rechtvaardigd. Het Alphensc HDC heeft de voor degradatie belangrijke wedstrijd tegen Boskoop vrij ruim gewon nen, hoewel dat er lange tijd niet naar uitzag. De thuisclub kwam goed uit de startblokken De weer meespelende Cees Zijlstra opende de score door Arie van Wiik door een eenvoudig zetje te overmeesteren. Kort daarop ve- grootte Ronald van Egmond de voorsprong door invaller Metse laar op een dwaalspoor te zetten. Nadat Wim Verboom echter een volkomen gewonnen stelling in remise had zien eindigen, brak het ritme van de Alphenaars. Hermo Kuilenberg verloor van Van de Zijden en ook Wut van der Starre en Adrie van Diggele hadden moeten verliezen. Onbegrijpelijke gebeurtenissen volgden elkaar op. Henk Brunt speelde nog "normaal" remise tegen Van Wij, maar Gijs van Muiswinkel profiteerde fraai van de mogelijkheden die Henk van Klaveren hem gaf. Het werd uit eindelijk remise. Wout van der Starre wist zelfs nog een goede remise te behalen -?—maar de kroon spande Arie van Diggele die nadat zijn tegenstander een één-om-twee in vliegende tijd nood verzuimde, regelrecht naar de overmachtswinst afwikkelde en daarmee de 10-6 overwin ning veilig stelde. LEIDEN - Karei Teeuwen heeft aan het eind van het wielerseizoen nog eenmaal de tanden laten zien. Zater dag reikte de ROKS-renner in de ronde van Nunspeet naar zijn vierde overwin ning. Het werd bovendien niet de minste. Teeuwen nestelde zich eerst attent in de kopgroep van 10 man, met daarin alle favorieten. De Zilker stapelde vervol gens demarrage op demarra ge. Steeds pakte Dreis van Wijhe hem terug totdat deze het welletjes vond. Met nog 15 rondes te gaan ging Teeu wen definitief aan de haal. De knappe solo wist hij, voor de achtervolgers Spij ker, Hage en Van Wijhe, suc cesvol af te ronden. Gistermorgen werd op het Spekkelaanparkoers van de Bollenstreek de laatste rit uit de Rijn- en Bollenstreek- competitie verreden. Bij de amateurs ontsnapte Martin Schalkers aan de greep van de kopgroep. De Noordwij* ker kwam als winnaar over de meet en eiste daarmee ook het totaalklassement over zich op. Rhett van Trigt won de spurt van de groep voor Bert Zaal uit Hazers- woude. De uitslagen in de andere categorieën waren als volgt: Junioren: 1 Dirk van Rijk (Lisse); 2 Ron War merdam; 3 Joris Zandber gen. Eindwinnaar: Warmer dam. Veteranen-1 Jan van Dijk (Lisse); 2 Piet Bouterse; 3 Arie v.d. Burg. Eindwin naar: V.d. Burg. Liefheb bers: 1 Cees v. Deuren (Al phen); 2 Gerrit Kleyveld; 3 Piet v.d. Velden. Eindwin naar: v. Deuren. Nieuwelin gen: 1 Floor van Klink (Bos koop); 2 Cees de Groot; 3 John Eradus. Eindwinnaar: Ippel. Swift-amateur Axel Hermans verrichtte gisteren in Oosterhout nuttig werk voor de winnende Markthof ploeg en eindigde zelf als twaalfde. De Katwijkse lief hebber Adrie Krüger eindig de zaterdag in een Haagse koers op een vierde stek. Zaalvoetbal LEIDEN - Op het zaalvoetbalpro gramma staan deze week enkele aardige ontmoetingen geplant Hedenavond twee hoofdklasse wedstrijden. In Katwijk (Sport hal, Cleynduin, 21.00 uur) speelt Van der Plas tegen Van Gerven, terwijl Hollandia in Lisse (THB Hal, 20.25 uur) bij SRV Boys op bezoek gaat. Voor woensdag staan er twee inter-regionale werdstrijden op het programma. De Engel ontvangt het Rotter damse Neptunus in de THB Hal te Lisse, aanvang 20.25 uur. In de Leidse Groenoordhallen zal Koosjardin zijn imago wat moe ten op vijzelen tegen de Rotter damse Studenten. De wedstrijd begint om 21.00 uur. In dezelfde hal spelen voor de hoofdklasse UVS en EKL By(20.00 uur) en Van Duuren en Landwcr tegen elkaar (21.00 uur). In Voorhout de ontmoeting Bax tegen Noord- wijk. Dit duel in de Gaasbak be gint om 20.00 uur. De westrijd Glasbergen-De Tegelhandel die voor vanavond op het program ma stond, is door de competitie leider uitgesteld tot in novem ber. Vrijdag 2 oktober wordt in Ouderkerk aan de IJssel, (Sport hal De 3 Maenen) de finale om de Nederlandse beker tussen De Te gelhandel en Ceverbo gespeeld, aanvang 20.30 uur. Bettine Vriesekoop was in het af gelopen weekeinde weer op dreef. De Hazerswoudse versloeg het Alk- maarse trio Van Slobbe, Ham en Vlieg. Gerard Bakker zorgt in burgerkloffie voor 5-5 LEIDEN - Als Sjaardema een man van eer is, blijft het de komende jaren wel goed gaan met het Oegstgeester ping-pong. De za kenman-voorzitter nam deze week veel wantrouwen weg met de verzekering dat met Van der Berg precies de eerste en de eni ge speler is binnengehaald. "Om Reitsma en Van der Broek, twee talentrijke jongeren, voor de club te behouden, hebben we Van der Berg aangetrokken. Naast deze routinier kunnen zij zich de komende jaren ontwik kelen. Een vreemdelingenle gioen zal het bij ons niet wor den." Prettige geluiden, want eind vorig seizoen leek een soort Sjaarde- ma-coup Oegstgeest om te tur nen in een privé uithangbord voor de zakenman. De club draaide financieel slecht waarop Sjaardema aanbood het gat te dichten, als de club zijn naam zou aannemen etc. Alternatieven waren er niet, zodat club en voor zitter nu onlosmaakbaar verbon den zijn. De angst dat Sjaardema een "schadelijke aankoopkoers" zou gaan varen waarvan Ed van der Berg dan de voorloper zou zijn. blijkt dus ongegrond. De Oegstgeester club blijft de "ei gen kweek" voorop stellen en dat doet recht aan het oorspron kelijke Oegstgeest-kakakter. Zaterdag werd direct een forse stap richting tweede divisie ge zet door de concurrent Onkyo met 7-3 te ontt(r)onen. Docos-trainer Ed Fallaux voorspel de vorige week een pendeldienst van zijn herentrio tussen de tweede en derde divisie. Gege ven het feit dat men nu in de tweede afdeling acteert is degra datie de eerste logische stap. Na de 5-5 met Avanti 2 komt dat er ook van. Docos heeft overigens wel een kans voor open doel la ten liggen want Avanti startte het duel met twee man: De Groot en Kamphuis. Derde man Ge rard Bakker coachte Avanti 1 in Alkmaar en dat duel liep aua tijdsduur (bijna 5 uur) uit de hand. Toen Bakker als een vliegende Hollander de Docoszaal binnen stormde, bleek dat zijn maatjes de schade tot 5-4 hadden be perkt. Met zijn stropdas nog om bracht de nestor de partijen op de valreep nog in evenwicht. Dat in evenwicht brengen was Avanti 1 in Alkmaar niet ver gund. Bij 5-4 achter won Robert de Groot de eerste game van Bert van Ham en leidde de tweede met 13-6. als 16-jarige dubutant had-ie daar echter niet genoeg aan. De Groot verloor daarmee zijn derde partij maar gegeven zijn sterke verweer was dat geen LEIDEN - Volkomen kansloos verloor het Delftse stu dententeam THOR gisteren met maar liefst 58-6 van DIOK. De Delftenaren die dit seizoen in de ere-klasse debuteren speelden zo rommelig en pover dat zelfs de Kikkerpoldrploeg er onrustig onder werd. Dit was dan ook duidelijk merk baar aan de vele fouten die de landskampioenen maakten. Veel balverlies dicht bij de vijandelij ke doellijn, terwijl ook de rucksn mauls er niet altijd even goed uit» kwamen. Het zo hoge oplopen van de score voor de geelblau- wen geschiedde eigenlijk zo ge ruisloos en simpel dat het leek alsof het eenvoudig niet anders kon. Reeds in de tweede speelminuut zette Pieter Corver DIOK op 4-0 met een fraaie try, terwijl Gideon van der Bom en Henk Schuur man na goed opereren van het Leidse voorwaartsen pack nog voor de rust hun ploeg op 26-3 voorsprong brachten. Ook na de pauze bleef het spelbeeld on overzichtelijk en chaotisch. De Thorspeler John van den Wou denberg strafte nog een techni sche fout af (26-6) maar daarna was het voornamelijk DIOK dat, zij het ongemotiveerd en veelal routineus, aan de bal was. Met veel kunst- en vliegwerk pro beerden de TH-studenten over eind te blijven, maar THOR was totaal onmachtig. Met goals van o.a. Koemans, Görtz en Dreef gleed deze onaantrekkelijke wedstrijd naar zijn dramatisch eind. Cijfermatig had DIOK ge nadeloos (58-6) uitgehaald maar een echte surprise was het niet. Bijna was het LSRG gelukt in de wedstrijd tegen KMD uit Wate ringen de eerste winstpunten in deze competitie binnen te halen. Doch ook ditmaal gingen de Leidse Studenten in de tweede helft ten onder en verloren met 3-14. Een zeer aantrekkelijke en vooral stevige rugby pot. Aanvallend spel van beide ploegen waarbij de Westlanders net dat tikkeltje geluk hadden. Na een 0-6 stand kwam Leiden wat dichterbij door een raak geschoten penalty van Hans Siemens: 3-6. In de tweede helft zag LSRG enige goede scoringskansen jammer lijk aan zijn neus voorbij gaan dooT domme pech. KMD had uit eindelijk de langste adem en John Koelemij bracht drie minu ten voor tijd de eindstand met een goede goal op 3-14. LEIDEN - De hockeyers van het Leiderdorpse Alecto hebben gis teren als enige club in de regio de volle winst kunnen boeken. In de eerste klasse B hebben zowel LMHC als Forescate 1 1 ge speeld. Kieviten - LMHC 1-1 Leiden heeft in Wassenaar bij Kie viten een steekje laten vallen in de reeks van overwinningen. LMHC bezit nog wel de kopposi tie, maar moet die nu delen met HBS die ook zeven punten bezit. Hans-Willem Croll maakte hal verwege de eerste helft door een strafcorner 0-1 voor LMHC, dat in dit duel het betere van het spel liet lien. LMHCheefl zijn kansen om te scoren niet benut. Kieviten maakte door een velddoelpunt 1-1 en hield daarmee een wed- strijdpunt in huis. Qui Vive - Forescate 1-1 De Voorschotenaren hebben in Uithoorn een goede partij ge speeld. Het speltype van vorige week met yier man op het mid denveld werd gehandhaafd. Het was in de 13de minuut dat Peter- Hans Goudberg de spits Jelmer Siersema een voorzet gaf die hem een scoringskans oplever de. Siersema werd echter door de keeper onderut gelopen, waarna Mark van 't Noordende de strafpush nam en Forescate op 1-0 bracht. Na de pauze werd de fout begaan van het te laat qn- derbreken van de aanvallen. Qui Vive kon daarvan eenmaal profi teren door een velddoelpunt. Roomburg - Rood Wit 2—3 Roomburg maakte in de eerste twintig minuten een sterke in druk.Een schot van Frank Mon- tanus werd door een verdediger van Rood Wit met de voet ge stopt. De strafpush die daarop volgde werd gemaakt door Kees Wendt: 1-0 Het werden de erg goed met de hand gestopte straf- corners van Rood Wit die Room burg uiteindelijk de das om de den Rood Wit maakte nog voor rust 1—1. De Leidenaars lieten daarna op het middenveld het initiatief aan de tegenstander met het gevolg dat er teveel pres sie op het Roomburg-doel kwam. In de 20ste en 25ste minuut van het tweede part werden twee strafcorners door Rood Wit be nut Roomburg kwam nog op 2-3 door een strafcorner van Kees Wendt. Alecto - Badhoevedorp 2-1 Een mooie overwinning van de Leiderdorpers die als laatst ge plaatste tegen de koploper uit kwam. De eerste vijfendertig mi nuten is de 0-0 stand gehand haafd. Tien minuten na rust kwam Badhoevedorp op 1-0 door een frommelgoal. Alecto antwoordde binnen 30 seconden door Marko Koeken na een voor zet van Michiel Kruidenier: 1—1. Koeken werd matchwinner door een kwartier voor het einde 2-1 te scoren. Hoewel met de rug te gen de muur hebben de Leider dorpers de eerste seizoen winst vast kunnen houden. Dames Den Bosch - LMHC 2—1 Een nederlaag voor de LMHC-hoc- keysters in Brabant die al in de eerste helft tot stand kwam. Het was na tien minuten dat er uit een warrige situatie voor het doel van Leiden in het eerste-klasse- duel door Den Bosch werd ge scoord. De LMHC-dames kwa men tien minuten voor rust nog wel op 1-1 door een strafcorner tegen de plank te werken via Xander Rooyaards en Annelies Hillen. Daarna werd het vonnis geveld door een van de scheids rechters die een dubieuze straf push toekende aan Den Bosch, die er wel raad mee wist. Wat Leiden ook nog probeerde in de tweede helft, de stand bleef het zelfde en de punten bleven in Den Bosch. Crayenhout - Roomburg 3-0 Coach Reinders had voor Room burg een versterkt middenveld bedacht met twee spitsen bij het aantreden tegen Crayenhout, wat geen succes was. De doel punten voor Crayenhout vielen in de 15de minuut door een veld doelpunt van de rand van de cir kel en de 20ste minuut door een rebound van een strafcorner. Na de thee een heel ander (veel aan vallender) Roomburg De wed strijd kreeg nu een gelijkop- gaand karakter. Crayenhout wist nog een keer te scoren door een dieptepass af te ronden in een doelpunt. HDS - Forescate 3-1 Deze wedstrijd kan worden geken merkt als het duel van de mis- Er veel ruimte om te spelen in de gelijk- opgaande wedstrijd. HDS open de de score ver in de eerste helft door een velddoelpunt. Foresca te kreeg zijn vizier niet op scherp bij de strafcorners HDS maakt strafpush na de rust en nog een velddoelpunt: 3-0. Een minuut voor tijd maakte Yasmine Noordberg het enige Voorscho tense doelpunt. Alecto - Noordwijk 1-1 Noordwijk kwam na twee minuten op voorsprong door een van de paal afspringende bal die door Alexandra van Kan werd inge- pusht. D Leiderdorpse hockevs- ters kwamen tien miunten later op gelijke hoogte door een vreemd carambolerende bal van de stick van Patricia van Stcke- lenburg waar de Noordwijkse keepster geen kijk op had. schande. Dat Patrick Swier het zelfde overkwam was minder mooi. Het Hooge Huys-trio han teert net als de Leidse eerste jaarsstudent het "goede-service, harde spin" systeem, maar is daar vooralsnog wat meer gerou tineerd en geconcentreerd mee bezig. Hoe is Avanti dan toch op 4-4 geko men? Ene Bettine Vriesekoop speelt voor de Hazerswoudse club en ook zaterdag deed ze dat weer uniek goed. Het wordt bij na eentonig, iedereen raakt eraan gewend, maar Vriesekoop wint als dame in Alkmaar van Vlieg. Ham en Van Slobbe. Het tekent de zeldzame klasse van de altijd zichzelf gebleven Hazerswoudse en het blameert tegelijkertijd het Nederlandse heren tafeltennis. Nog iemand was zaterdag opgeto gen: Frits Kantebeen. Vorig jaar eindigde de 21-jarige Scyllaan op nul uit vijftien ereklassepartijen. Kantebeen smeekte alle bestaan de goden dat dit hem nu be spaard zou blijven en zie: nie mand minder dan Hans Lingen werd verslagen, waarmee het sei zoen voor de oud-jeugdkam- pioen niet meer stuk kan Scylla verweerde zich trouwens boven verwachting goed bij de Koren beurs. Samen met Sjoerd Meyer haalde Kantebeen ook het dub bel binnen en Meyer zelf liet een twee noteren (Van der Aa en Vlieg). De 6-4 nederlaag is sneu en verrassend goed tegelijk maar wat zwaarder weegt, ook zater dag straalde het team voor. tij dens en na het duel een sterke eenheid uit. De dames van Scylla kregen daags na het Europacup treffen van het bestuur een dagje uit aangebo den naar Deventer. Het enige on handige was dat men zich om moest kleden om de plaatselijke dames tafeltennisters de begin selen bij te brengen 6-0. Overige uitslagen: Scylla 2 - de Ve- luwe 2 6-4; Scylla 3 - St. H.TSB 1 6-4; Scylla 4 - Typp 1 5-5; Tw. one up-Scvlla 5 Ï0-0; Docos 2 - St.HTSB 2 3-7; Treffers 1 Do cos 3 10-0; Treffers 2 - Sjaardema 3 8-2; Dames: Avanti 2 - Hoon horst 2-6; The Bassets The Bassets blijven het in de lan delijke eerste-klasse verrassend goed doen. Van DSRC 2 werd in een aantrekkelijke wedstrijd met resoluut spel met 28-4 gewon nen. Vooral de Sassenheimse voorwaartsen waren zeer sterk in de set-scrums en dat vormde de basis voor fraaie goals van o.a. Jacques Eykelenboom en Tinus Harskamp. Door een betere inzet is de overwinning terecht naar de bollenjongens gegaan. RUGBY - Eén dag eerder dan het officiële programma vermeldde, heefi de Zuidafrikaanse rugby- ploeg zijn laatste wedstrijd in de Verenigde Staten gespeeld. Het trad aan in Glenville, veertig ki lometer van Albany, tegen de Eagles en won met 38-7. De ont moeting werd bijgewoond door een handvol geinviteerden. De plaats van de wedstrijd werd angstvallig geheim gehouden. Het tijdstip was met opzet ver keerd aangegeven. Die ingrepen moesten massale demonstraties van anti-apartheidsbetogers voorkomen. Geheel in deze stijl vertrekt de ploeg naar huis. Het tijdstip en plaats van vertrek zijn opnieuw een goed bewaard ge heim.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 14