Tesselaar: nog kans op zwemuren gehandicapten Mantels met grote kragen en lange truien bepalen mode Rol media in Latijns- Amerika ter discussie Man gepakt na inbraak aan Lange Mare LEIDEN - De Leid se politie heeft gistermiddag aan de Oranje- boomstraat een 26-jarige man zonder vaste woonplaats aange houden, die in de nacht van maandag op dinsdag had inge broken in het consultatiebureau voor alcohol en drugs aan de Lange Mare. De man had potjes en doosjes met Librium. Dalmadorm, Rohypnol en een paar flesjes met metha don gestolen In totaal had hij meer dan 900 pillen. Forse schade schoolgebouw LEIDEN - In de nacht van maan dag op dinsdag is er voor ruim zesduizend gulden vernield in de Karei Doormanschool. De da ders, van wie tot nu toe elk spoor ontbreekt, vernielden: kasten deuren, geluidsapparatuur en een kopieerapparaat. WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1981 Overdekt bad 's zomers toch open? Ongeruste zwemliefhebsters boden wethouder Tesselaar gistermiddag een petitie t voorgenomen sluiting van het overdekte Vijf Meibad in de zomer. als protest tegen de LEIDEN - "Er is nog hoop". Met deze woorden stelde wethouder Tesselaar (onder meer verant woordelijk voor sportzaken) een aantal dames gerust, die gister middag op het Stadsbouwhuis aandacht kwamen vragen voor n het Vijf Meibad. Als gevolg van'de gemeentelijke bezuinigingsoperatie zou het binnenbad voortaan 's zomers dicht gaan. Hiermee zouden der tien tijdelijke krachten overbo dig worden, hetgeen voor de ge meente een aanzienlijke bespa ring oplevert. De "zwemdames" wezen de wet houder er op dat het sluiten van het overdekte bad in de zomer een groot aantal zwemlieftieb- bers zou duperen. Verscheidene groepen mensen, zoals lichame lijk gehandicapten, reumapa tiënten en hartpatiënten, moeten op medisch advies in een warm overdekt bad. Waar moeten deze (vooral oudere) mensen bij slui ting van het bad heen, zo vroe gen zij de wethouder. Als deze mensen niet meer kunnen zwemmen, belanden ze opnieuw bij fysiotherapeuten, zo voerden de dames aan. Ook wezen zij er op dat de inkomsten van het zwembad als gevolg van de maatregel zouden teruglopen en spraken zij hun verontrusting uit De wethouder nam van de actie voerende zwemliefhebbers een petitie (namens onder meer ten minste tachtig vrouwen) en een lijst met handtekeningen in ont vangst. Hij antwoordde dat het bezuinigingsvoorstel een lager bedrag omvatte dan oorspronke lijk de bedoeling was. Met het geld dat zodoende "overbleef' zal gezocht worden naar een op lossing. "De directeur van de Sportstichting is hiermee zelfs al bezig en ik weet zeker dat hij een alternatief zal vinden", aldus wethouder Tesselaar. Hengelsport (1) Het Nederlands Kampioen schap van het Centraal Ne derlands Hengelaars Ver bond, dat in de Ringvaart is gehouden, heeft de Leidse ver eniging Zuid-West de natio nale titel opgeleverd, in de ca tegorie korps maatvis; D. Schouten van deze vereni ging behaalde de individuele titel en in de jeugdgroep R. Croeneveld uit Nieuw-Ven- nep. Bij het korps alle maten werd De Ruisvoorn uit Til burg kampioen en ging de in dividuele titel naar A. van Engelen uit Tilburg. De kam pioenschappen werden geor ganiseerd door de Henge laarsbond voor Leiden en Omstreken. Hengelsport (2) Visvereniging DVV hield een wedstrijd in de Rijn. Uitslag: 1 S. Stolk 3050 gram-36 stuks, 2 L. Waltman 2225-25, 3 W. Smit 1850-21, 4 C. Cornet 850- 8, 5 M v.d. Kaaij 675-6, 6 H. Laterveer 550-5, 7 A. Later- veer 475-8, 8 J. Hakker 425-5, 9 P. Blok 250-2, 10 K. Later veer 225-2. Salon O In Salon Odessa, Hogewoerd 18, is vanavond de video-ver toning "The only connect", die handelt over homoseksua liteit. De vertoning is in het kader van het twaalfeneen halfjarig bestaan van de LWH/COC. Aanvang half acht. Om dezelfde tijd wordt morgen de videoband "A gay USA" gedraaid. Alternatieve voeding ln buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valkenpad in de Me- renwijk wordt morgenavond voorlichting gegeven over al ternatieve voeding. Mevrouw Van Ginkel van de biolo- gisch-dynamische winkel "De Zaailing" zal hierbij aanwe zig zijn. De aanvang is acht Gasprijsverhoging De Leidse actiecomités "Gas prijsverhoging NEE" houden vrijdagavond een atieverga- dering in het Breehuys, Bree- straat 19, om verdere acties tegen de verhoging van de aardgasprijs te bespreken. Volgens de comités is ook de nu voorgestelde verhoging van 8,3 cent per kubieke me ter op 1 januari 1982 voor ve le bewoners onoverkomelijk. Daarom organiseren zij in de week van 10 tot 17 oktober een actieweek in Leiden tegen de nieuwe verhoging. Wie daar aan mee wil doen, kan vrij dagavond om acht uur in het Breehuys terecht. Kabinetsformatie Prof. dr. H. Daalder spreekt volgende week woensdag in het kader van de zogenaamde actualiteitencolleges aan de Leidse universiteit over de kabinetsformatie in het Ne derlandse politieke bestel. Hij doet dat in zaal 11 van het Academiegebouw aan het Rapenburg en om twaalf uur begint hij. K&O—cursussen Om ook jonge moeders de kans te geven een cursus te volgen heeft K&O aan de Oude Vest een peutercrèche ingericht op dinsdag- en donderdagoch tenden van negen tot twaalf uur. Vorige week is al begon nen met deze opvangmoge- lijkheid. Op vrijdagmidda gen is er bij K&O een cursus "kinderkleding kopen en ma ken". Clara Smit vormt met kinderen van de lagere schoolleeftijd een toneel groepje; op woensdagmidda gen van kwart voor twee tot kwart voor drie voor 6—8—ja rigen, van drie tot vier uur voor 9-11-jarigen. Inschrij ven bij K&O, Oude Vest 45, tel. 141141. Troef Bij Vormingscentrum Troef aan het Noordeinde 2a is nog plaats voor verschillende cur sussen. Zo zijn er cursussen fotografie/zeefdrukken maandagavond), vrouwen gespreksgroep (dinsdagmor gen), klussencursus voor vrouwen en vrouwenge spreksgroep (dinsdagavond), klussencursus (donderdag morgen), cursus schoonheids verzorging en cursus volks schilderen (donderdagavond voor meisjes tussen 17 en 23 jaar). Informatie en aanmel ding bij Troef, tel. 130494. Slechthorenden Het creativiteitscentrum KIK wil de komende winter spe ciaal voor slechthorenden cursussen organiseren. Het ligt in de bedoeling met we ven, boetseren-pottenbak ken, wandkleden-batikken, poppen maken, vrije kant klostechnieken en dansex- pressie te starten. Inlichtin gen via telefoon 141141 of op het bureau van K&O, Oude Vest 45. Mensen zonder werk Voor mensen zonder werk orga niseert het Werklozen Advies Centrum weer een aantal cursussen. De cursussen zijn gratis en het is de bedoeling dat de deelnemers niet alleen iets leren maar ook contacten met elkaar leggen. Het pro grammaboekje en andere in lichtingen kunnen worden verkregen bij het WAC, Bree straat 19. tel. 122000. Een groene jurk met opvallend grote kraag, de grote mode voor deze herfst. LEIDEN - In het kader van de campagne "Leiden tegen onderdrukking in Latijns-Amerika" wordt er vrijdag een informatie-avond gehouden over de rol van de media ten aanzien van Midden-Amerika. De avond begint om acht uur in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare. Verschillende journalisten verlenen hun medewerking aan de infor matie-avond. Zo zullen onder meer aanwezig zyn Frank Diamant van de VARA, Wim Jansen van Trouw en Annemiek Ruygrok van het Leidsch Dagblad en Alphens Dagblad. Met hen wordt gediscussieerd over de vraag welke rol de Nederlandse media spelen in de berichtge ving over Midden-Amerika. Verder wordt de avond gevuld met de film "El Salvador: Revolutie of Dood". Ook is er een optreden van de muziekgroep Yaravi. Op een informatie-markt kan de bezoeker inlichtingen over Latijns-Amerika en de Leidse campagne krijgen. LEIDEN - Breimodeshow in de Stadsgehoorzaal. Breien is weer in de mode en dus pakken velen de breipennen op om via een—- recht-een-averecht, gerstekor rel, patentsteek of kabels een kledingstuk te fabriceren. De warme irui doet het nog steeds goed, maar gisteravond werd ge toond dat ook jurken, jassen en omslagdoeken zich heel goed in elkaar laten breien. Tijdens de modeshow van gister avond, gepresenteerd door de Leidsche Wolspinnerij-Neveda en 't Gulden Vlies van de Bree- straat, bleek dat vooral de lange truien en mantels met grote kra gen het modebeeld voor deze herfst bepalen. De wijdvallende modellen zijn nog steeds favo riet, terwijl ook jacquard een gro te rol blijft spelen. Opvallend wa ren de grote gebreide omslag doeken, gedragen over een jas, vest of trui. Een gisteren getoonde wijde groe ne jurk was dan ook bepalend voor het zojuist geschetste mo debeeld. Deze boven de knie val lende jurk, gebreid in groen van de Neveda-kwaliteit Combo, viel vooral op door de ronde kraag die geheel rondom werd aangebreid. Deze kraag was zo groot dat een volwassen penseel met gemak als broche kon die nen. Wat de kleuren voor het komende seizoen betreft, de natuurlijke kleuren overheersen. Zachte kleuren als zand en beige; herfst tinten als groen, roest en licht bruin werden gisteravond in vele modellen verwerkt. Voor de zo genaamde wintersportcollectie van Neveda werden vooral hel dere tinten als rood, blauw en wit gebruikt, terwijl de kleuren ma rine en bordeaux evenals vorige jaren populair bleken. Vele van de gisteravond vertoonde modellen verdienen het niet on vermeld te blijven. Zo was er een mooi pakje in de zogenaamde "laagjesmode". Uitgevoerd in groen met een rood motiefje, be stond dit pakje uit maar liefst rok, slipover en vestje. Bij ande re getoonde twinsets was opval lend dat trui en vest, weliswaar in dezelfde kleuren, niet percé hetzelfde motief hoeven te heb ben. Nieuw van Neveda, en gisteravond gebracht als dé grote mode, was de wol met daar doorheen een gouden draadje, lurex. Getoond werd onder meer een kobaltblau we trui die door dé gouden glin ster geschikt was voor een avondje uit De vraag is natuur lijk of een voor vijftig procent uit wol bestaande trui dan niet te Voor al deze modellen geldt wel: je moet het eerst zelf breien. Erti creatievere en goedkopere ma nier om een garderobe bij elkaar te brengen is er niet natuurlijk, maar de nodige handvaardigheid is wel nodig. Vooral de Noorse motieven, ingewikkelde kragen en kols geven de amateur visioe nen van haspelen met drie of nog meer breipennen. CONNY SMITS Gif grens Dwars door Berlijn hebben Oost- duitse autoriteiten destijds een muur gebouwd, "muur der schande" genoemd, als grens tussen oost en west. Deze muur heeft mensenlevens gekost. Een Nederlandse firma wil nu de bouwstenen aandragen voor een nieuw soort grens, een gifgrens tussen oost en west, door che misch vervuilde Nederlandse grond te storten in het dun be volkte grensgebied in Oost- Duitsland. Zelfs leggen ze er westerse valuta naast. De Oostduitse autoriteiten zijn tot alles bereid en in staat. Als wij het spul maar kwijt zijn. Wij zul len ons toch zeker wel schamen! P.Th. Beem Opaalstraat 160 Leiden Balleed Na uitspraken en vakanties hebben wij. Ton van Slingerland en Hen- riëtte Verfaille, de stoute schoe nen aangetrokken en zijn eens een kijkje gaan nemen in onze oude vertrouwde balletschool van Marjolein Briér. We troffen daar een kleedkamer aan die er kil en grauw uitzag, met nogal wat kledingshaken on bezet. Verbaasd vroegen wij ons af of de lessen alweer begonnen waren. Dit bleek wel het geval te zijn. Na een paar oud-leerlingen nog gesproken te hebben, die nog niet wisten dat Marjolein niet terug zou komen, zijn we de studio binnengestapt en vroegen aan de desbetreffende "danspe- dagoog" of wij bij de volgende les mochten kijken. Dit bleek niet mogelijk te zijn. Óf mee doen, óf weg. We zijn echter tóch gebleven, na de danspedagoog ervan overtuigd te hebben dat we al lang genoeg op ballet zaten om er iets van te begrijpen. Er druppelden onge veer een man oi tien de studio binnen voor de volgende les. Op de vraag van Ton aan "danspeda goog" Gerard Lubbers of hij ook de dansacademie had doorlopen, antwoordde deze: "Gelukkig niet". Verbaasd vroegen wij ons af of het tegenwoordig een schande is om je dansopleiding aan de academie te volgen. Ook bleek dit antwoord totaal niet te kloppen met de advertenties in het Leidsch Dagblad, waarmee de "huidige directeur" adver teerde. Deze beweert namelijk dat de heer Lubbers wel van de academie afkomt. Na een half uur de "les" aan schouwd te hebben, zijn we te leurgesteld opgestapt en hebben onze ervaring op papier gezet. Misschien hadden we tóch met de les mee moeten doen, want er was zó niet veel van te begrijpen. Jammer van zo'n goeie school, waar altijd zó keihard gewerkt werd. Henriette Verfaille en Ton van Slingerland Corantijnstraat 90 Nieuwe Rijn 27 Leiden Bejaarden (3) Met enige verbazing heb ik de reac tie van mevr. J. Wolters uit de Burggravenlaan op mijn inge zonden stuk gelezen. Kennelijk heeft zij gedacht dat het een lo flied op het bejaardenhuis Hof- wijck was, maar bij goed lezen zou ze begrepen hebben dat het mij om heel andere, veel belang rijkere zaken gaat. Mijn stuk was een pleidooi voor meer begrip bij de overheid voor de groep van de z.g. derde bejaar den (tussen de eerste bejaarden, die nog thuis wonen, en de twee de bejaarden, die in verpleegin richtingen verblijven, in) en voor meer sober-degelyke verzorgins- huizen voor die groep. Boven dien bestreed ik de vaak gehoor de gedachte dat de bewoners van zo'n verzorgingshuis geïsoleerd zouden zitten. Dat ik twee keer terloops Hofwijck noemde kwam omdat mijn moeder toe vallig daar en niet elders ge woond heeft. Maar nu mevr. Wol ters uitgebreid Hofwijck ter sprake brengt, wil ik toch wel graag op een paar punten ingaan. 1. Mevr. Wolters had er kennelijk behoefte aan haar grieven tegen H. te spuien. Dat zij kritiek heeft op dat bejaardenhuis - waar haar vader woont - is haar goede recht en ook ik vindt de concrete situatie daar bepaald niet altijd ideaal. De kritiek van mij (en van mijn moeder gedurende haar laatste weken) richt zich vooral tegen het functioneren van de ziekenafdeling gedurende die periode. Een deel van het perso neel bleek naar onze opvatting duidelijk onvoldoende besef te hbben van wat er komt kijken bij het verplegen en verzorgen van een patiënte in haar allerlaatste levensfase! Ik schrijf met nadruk "een deel", want de anderen lie ten zien hoe het wel moest en kon. Een zelfde ervaring hadden we overigens in het ziekenhuis: ook daar faalde een deel van het ver plegend personeel in onze ogen duidelijk. Een kille, gemakzuch tige houding verwachtten we niet van personen die zich ver pleegkundige noemen. 2. Overigens is de kritiek van mevr. Wolters ten dele in strijd met de feiten. Als zij schrijft dat er in H. "nooit ofte nimmer een gezellige avond georganiseerd wordt" is dat een duidelijke onwaarheid. Herhaaldelijk zijn er zulk soort avonden en middagen en mijn moeder ging er bijna steeds heen. Bovendien zijn er, voor aanvullende recreatie, de vele ac tiviteiten van het Dienstverle ningscentrum, gevestigd in het Gemeentecentrum, op korte af stand van H. gelegen. Veel bewo ners maken daar regelmatig ge bruik van en ontmoeten dan heel wat zelfstandig wonende bejaar den. Het zou zinloze kostenver hoging zijn als H. met het Dienst verleningscentrum zou gaan concurreren. 3. Als mevr. Wolters in verband met haar vader formuleringen gebruikt als "geïsoleerd op je dood zitten wachten", "afge stompt en geïsoleerd leven op - het krappe kamertje" en "je bent er levend begraven dan is dat heel triest. Voor mijn moeder en haar vele in H. verworven vriendinnen en kennissen gaan die formulerin gen beslist niet op. In hun gezel lig ingerichte kamers genoten (genieten) ze van veel Mijn moe der zei vaak dat ze tijd te kort kwam om alles te doen wat ze graag wilde: op bezoek gaan. be- LEZERS SCHRIJVEN zoek ontvangen - en daarbij ge zellig koffie drinken - wandelen door het park, haar kranten le zen, haar boeken, haar jeugdhe rinneringen opschrijven en aan de vele geïnteresseerden vertel len, naar de radio luisteren, naar de T.V. kijken, wat huishoudelij ke karweitjes verzorgen, met mooi weer met de anderen op het terras in de zon zitten en praten over van alles. Mijn moeder en haar vriendinnen konden (kunnen) zichzelf active ren. De activiteiten die H. organi seerde waren aanvullend. Ik ben bang dat daar het probleem van de vader van mevr. Wolters ligt: is hij in staat zichzelf te activeren en stimuleren zijn kinderen hem daarbij? Laat mevr. Wolters eens contact opnemen met het bewonersco mité en met het Dienstencen trum. Zelf heb ik ook nog wel wat tips voor haar, maar telefo nisch contact bleek niet mogelijk daar er in de telefoongids geen Wolters in de Burggravenlaan voorkomt. Bovendien ontbrak bij het adres in de krant het huis nummer, zodat ook een brief stu ren niet mogelijk was. drs. P.G.J. de Boer Terweeweg 69 Oegstgeest Bejaarden (4) Naar aanleiding van de brief van mevrouw Wolters in de rubriek Lezers schrijven wil ik zeggen dat zij het leven in Hofwijck wel erg zwart afschildert. Ik zélf be hoor nu ruim 7'/2 jaar tot de, zoals mevrouw Wolters het noemt: "Mensen die gëisoleerd leven op hun krappe kamertje". De toe voeging "afgestompt" laat ik ter zijde. Dat de kamers klein zijn zal ik niet tegenspreken. Met een juiste toepassing van meubels en verdere aankleding kan men ze desondanks toch heel geriefelijk en comfortabel inrichten. Dat wij daar geïsoleerd en levend begra ven" op onze dood zitten te wachten is bepaald onjuist. Het staat een ieder vrij om te gaan en staan waar en hoe hij of zij wil. Er bestaat een goed contact tus sen de bewoners onderling. Met de mede gang-bewoners in de eerste plaats, maar ook met die van andere verdiepingen. Dat dit contact maar zeer sporadisch is bij de vader van mevrouw Wol ters (zoals zij schrijft) kan wel aan hem zelf liggen omdat hij dit niet zoekt of zelfs afwijst. Welis waar is het aantal mensen in Hof wijck maar klein - er wonen hier overwegend vrouwen - maar die staan heus ook wel open voor een gezellig babbeltje met een man. Verder ben ik het met de heer De Boer eens dat er ook een goede verhouding is met ons on volprezen personeel, hetgeen mede de gezelligheid kan verho gen. Mijn hulp bijv. nodigt mij en andere bewoonsters wel eens op de thee - ook een aanleiding om) eens uit ons 'isolement' te ko- Dat Hofwijck niet genoeg afleiding biedt aan zijn gasten ligt voor een groot deel aan de bewoners zelf. Op de twee of drie gezellige middagen in de koffiezaal (met een drankje en alles wat er bij- hoort) was nog geen veertig pro cent van de bewoners aanwezig Ook de winteractiviteiten - mu ziek, voordracht en film kunnen niet alle bewoners uit hun kamer lokken, evenmin als de vaste bij belkring en de open discussie kring met vooraf telkens een an dere spreker, die toch bedoeld zijn om de mensen uit hun isole ment te halen.Hofwijcks bevol king is wat men noemt "hóóg be jaard". gemiddeld 85 jaar. De mensen komen pas als ze Rust en Verzorging behoeven. En dat geeft Hofwijck. Hopend dat mevrouw Wolters door deze brief wat meer licht ziet in het zo donkere bestaan van haar vader. Maar ik hoop vooral dat de lezers van het Leidsch Dag blad Hofwijck wat positiever overkomt. H.D. Ouwehand - Van Heyningen (namens vele bewoners van beiderlei kunne) Bejaardentehuis Hofwijck Oegstgeest Raad van State (2) Helaas, zo zou men eigenlijk beho ren te stellen, moet ik de strek king van het ingezonden artikel van de heer J.M. Mazer te Voor-, schoten betreffende de gang van zaken bij de Afdeling Recht spraak van de Raad van State, geplaatst 15 september j.l., on derschrijven. Mijn ervaringen met voornoemde Afdeling zijn praktisch analoog aan die van de heer Mazer, en het heeft er inderdaad alle schijn van dat het voor een "gewone" bur ger moeilijk is zijn recht te ver krijgen in deze gevallen van ad ministratieve rechtspraak. On der de oppervlakte van de sa menleving valt dan ook een groeiend gevoel van onbehagen waar te nemen. 2 juni j.l. handelde ons beroep inza ke een door Burgemeester en Wethouders van de gemeente Lisse aan een van onze buren verstrekte vergunning voor de vergroting van de achteraan- bouw van hun woning. Deze tot op de erfscheiding gesi tueerde vergroting doet de lich tinval bij ons sterk verminderen, en wel in die mate dat de toetre ding van het daglicht zich thans onder de norm van V 1069, de modelbouwverordening, be vindt. Ik heb dit middels zogehe ten stippendiagrammen op de zitting aan kunnen tonen. Bo vendien, betoogde ik aan de hand van de bouwverordening, voldoet de vergroting van de achteraanbouw niet aan een drie tal artikelen. Het verweer van de vertegenwoor diger van de gemeente Lisse was summier en op een in het onder havige geval belangrijk punt, na melijk artikel 106 tweede lid, vol- vermeld dat de verweerders zich op bovengenoemd artikel heb ben beroepen, doch niet dat zij dit ten onrechte deden. Hoe ge heel anders vervolgt de uit spraak. Ik citeer: "In hetgeen door appellant is aangvoerd om trent de strijdigheid van de ver leende bouwvergunning met het bepaalde in de artikelen 32 en 105 van de gemeentelijke bouw verordening vindt de Afdeling, mede gezien hetgeen verweer ders hieromtrent naar voren heb ben gebracht, onvoldoende aan knopingspunten voor het oor deel dat het standpunt van ver weerders dat van zodanige strij digheid geen sprake is, onjuist is." De Afdeling zet vervolgens nog even de joker in door de aanslui tende verklaring: ^'De Afdeling neemt hierbij in aanmerking dat appellant zijn stelling, dat sprake is van een verminderde lichtin val, eerst ter zitting met nadere berekeningen heeft gead strueerd". Men kan zich in ge- moede afvragen "Waar dient die zitting dan eigenlijk voor?" Aan het einde van diezelfde zitting vroeg de voorzitster mij min of meer vertwijfeld: "Wat wilt u nu dat ik doe?" Na verklaard te heb ben dat het niet in mijn bedoe ling lag op de stoel van de AROB-rechter plaats te nemen, deelde ik mede een verlaging van de nieuwbouw tot de in de bouwverordening vastgestelde minimumhoogte, alsmede ver wijdering van een zich praktisch op de erfscheiding, nog geen twee meter van onze openslaan de deuren, bevindende uitmon ding van een wasemkap, alles zins redelijk te vinden. Zitting gesloten. Juist nadat de vergunninghouder en de vertegenwoordiger van de gemeente Lisse als hazen de ver gaderruimte verlaten hadden, voegde de voorzitster mij wat verontschuldigend toe: "Ja, hy staat er nu eenmaaldaarmee kennelijk aangevend, dat, indien reeds van de vergunning gebruik is gemaakt, de rechtsgang een bepaalde invloed ondervindt. De vergunninghouder, die ik van jongs af ken en beslist een type genoemd mag worden dat pas over zeven nachten ijs gaat, vier de te midden van zijn aanhang luide zijn bedenkelijke overwin ning. En hij deed dit vyf dagen vóór de uitspraak J.H.F. Döll Julianastraat 18 LISSE

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 4