'Stank en herrie maken het leven ondraaglijk Trekhaken Akku's remmentest Welkom in de<^ Auto Music Corner! Schok - demper DIREKTSERVICE Jarenlange strijd tassen bakkerij Visser en gezin Van de Ruit Interkruis Katwijk- Valkenburg heeft zich zelf opgeheven Ct Rij snel bij ons binnen.Voor alle openings aanbiedingen geldt: op is op WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1981 STREEK PAGINA 21 Van de Ruit wijst naar de slaapkamerramen, die direct grenzen aan het dak van bakkerij Visser, waarop afvoerpijpen, luchtververser, geopende lichtkoepels en een compressor staan. KATWIJK/VALKENBURG - Met ingang van 31 december 1981 zal de vereniging Interkruis Kat wijk/Valkenburg ophouden te bestaan. Interkruis gaat dan een fusie aan met de vereniging "Het Groene Kruis" in Rijnsburg. Dat samengaan is onontkoombaar omdat beide verenigingen apart niet genoeg leden hebben om voort te bestaan. In de vorig jaar in werking getreden Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten wordt eigenlijk afgerekend met kleine verenigingen. In de wet wordt een minimum aantal leden gesteld. Vandaar dat de vereni gingen in Rijnsburg, Katwijk en Valkenburg een samenwerkings verband willen aangaan. Het was gisteravond overigens al de tweede opheffingsvergade ring van Interkruis Katwijk/Val kenburg. Tijdens de eerste ver gadering was niet het vereiste aantal leden dat voor de ophef fing noodzakelijk is aanwezig. Vandaar gisteren een tweede vergadering, die wel door vol doende leden werd bezocht. Voor de oprichting van één kruis vereniging in de drie dorpen wordt nog een vergadering uitge schreven. Tijdens die vergade ring zal een nieuw bestuur wor den gekozen, waarin vier Rijns burgers en vijf Katwijkers en Valkenburgers plaats zullen ne- "Het werk zal op dezelfde voet blij ven doorgaan. De beide vereni gingen hebben maar één doel voor ogen en dat is de leden bij te staan in leed en rampspoed", zo besloot de voorzitter van Inter kruis, mevrouw N.A.M. Lodder de Vries gisteren de vergadering. HILLEGOM - Een Amerikaanse student (19) is gistermiddag zwaar gewond geraakt bij een ongevalin Hillegom met zijn mo tor. R.J. reed op de Engelselaan tegen de vrachtwagen van een 45-jarige Hillegommer. De Hille- gommer was op de Engelselaan zijn vrachtwagen aan het keren. De politie vermoedt dat de Amen- kaan de vrachtwagen niet op tijd heeft gezien. In de weg ligt op de plaats van het ongeval een bocht. De politie denkt dat de motorrij der te hard heeft gereden. Met een zware hersenschudding en verscheidene botbreuken is de Amerikaan opgenomen in het Diaconessehuis in Heemstede. ALPHEN AAN DEN RIJN Vers gebakken brood ruikt lekker, maar de 53- jarige M.G. van de Ruit heeft er na dertien jaar z'n buik goed van vol. Al lan ge tijd leeft hij in onmin met zijn directe buurman, de Alphense brood- en banketbakker Visser aan de 's Molenaarsweg. Stank, luchtvervuiling, herrie en een weinig toe schietelijke bakker Visser maken het leven van het gezin Van de Ruit on draaglijk. "Ik woon hier nu dertien jaar. Vroeger was de brood- en ban ketbakkerij een klein bedrijfje, maar het is uitgegroeid tot een complete fabriek. Een fabriek hoort niet in een woonwijkje thuis. Dat ondervinden wij dage lijks. De overlast is verschrikke lijk", aldus de Alphenaar. Talloze keren is Van de Ruit op het gemeentehuis geweest, hy heeft met vrijwel alle wethouders ge sprekken gehad, de vorige bur gemeester Gallas is bij hem thuis geweest, maar de overlast van de bakkerij neemt eerder toe dan af. Bezwaarschriften, brieven, advo caten. Van de Ruit kon er niet meer tegenop. Op doktersadvies moest hij zeven weken rust ne- De strijd opgeven doet hy niet. Van de Ruit: "Ik heb mijn huis verdiend met stuivers en dubbel tjes. Ik heb er twintig jaar over gedaan. Ik wil hier niet weg". De klachten van Van de Ruit zijn le gio: "Ze hebben buiten twee si lo's staan. Als het meel maar bin nen wordt gezogen gaat er een motor draaien, dat lijkt wel een straaljager. Om de zoveel tijd worden de blikken schoonge- brand in de oven. Dan verga je van de stank. Als de inpakmachi- ne draait, lig je te dansen in je bed. De vettigheid op de ramen is er niet vanaf te krygen. Ik heb nog vier kinderen thuis van 24,21,18 en 14 jaar. Ze zyn het zo langzamerhand gewend dat ze nooit met een open raam kunnen slapen. Ook zomers niet, als het bloedheet is. Er is nog niet zo lang geleden een compressor op het dak geplaatst. Vanuit de slaapkamer kyken wy er op. Die compressor maakt een geweldig lawaai Dat mag alle maal. Bakkerij Visser is de heer sende partij, wij de lijdende. Een afzuigkap voor de luchtverver sing draait dag en nacht. Dat is nodig voor de gezondheid van de mensen in de bakkery. zeker. Maar dat wy in de stank en de herrie zitten, is niet belangrijk. De lichtkoepels op het dak mogen niet worden geopend volgens de hinderwetvergunning, want dan kan de vuile lucht naar buiten. In de praktijk staan ze zeer regel matig open. Buiten staan twee grote vaten, daar wordt alle rom mel van de bakkerij ingegooid, zoals huisvuil en olie. Als de va ten vol zijn gaat de brand erin. Ik heb de politie eens opgebeld en gevraagd of dat zomaar mag. Hebt u gezien dat ze het hebben aangestoken, vroegen ze daar. Ze denken zeker dat ik een gaatje in m'n hoofd heb". Dreigen Van de Ruit zou een boek kunnen schrijven over de ellende, die hij in de afgelopen jaren van de bak kerij heeft ondervonden. Voort durend schieten hem andere voorbeelden te binnen. "Verle den jaar mei hebben ze van de gemeente metingen gedaan om de geluidsoverlast te meten Dat gebeurde overigens pas nadat ik had gedreigd een brief naar het ministerie van Volksgezondheid te schryven. Toen stonden zo in eens binnen een week voor m'n neus. Tot twee keer toe kwamen de he ren 's avonds om twaalf uur me ten. Ze gaven toe, dat er van ge luidsoverlast sprake was en daar na heb ik er niets meer van ge hoord". De controle van de ge meente lykt nergens op, vindt de Alphenaar. Dan weer wordt er klandestien een pijp bygezet. dan weer wordt het dak van de bakkery vyflien centimeter ver hoogd, enz. "Je wordt er moedeloos van", zegr Van de Ruit gelaten, "ze beloven koeien met gouden horens maar er gebeurt niets. Ik wil die bak kery niet weg hebben. Ik heb zelf meegemaakt dat Visser met een tweedehands autootje is begon nen Dankzy heel hard werken kunnen ze nu ieder jaar een nieu we Mercedes kopen. Daar heb ik niks op tegen. Ik wil alleen van die stank en die herrie af. Toen ik een dakkapel op mijn huis bouwde moest ik van Visser tra lies voor het raam aanbrengen anders zou ik zo vanuit het slaap kamerraam op het dak van zijn bakkery kunnen komen. Nou. ik maak van myn huis geen b^jes voor meneer Visser". Raad van State Tegen de aanvraag voor een hin derwetvergunning diende Van de Ruit in 1976 een bezwaar schrift in. Vorige week kreeg hy by de Raad van State van staats raad baron G. van Verschuer te horen, dat het bezwaarschrift' niet werd aanvaard omdat hy destijds niet op de hoorzitting is verschenen. Van de Ruit maakt zich daar behoorlyk kwaad over: "Ik protesteer voortdurend te gen de activiteiten van dat be drijf en dan zou ik een hoorzit ting overslaan. Kom nou Ik ben gewoon niet op de hoogte gesteld van die zitting, maar bewys het maar eens Te gen een uitbreiding van de hin derwetvergunning uit 1978 heb ik ook bezwaar gemaakt en toen ben ik wel op de hoorzitting ge weest. Ik zal maar afwachten hoe dat uitpakt" En van de Ruit besluit diep zuch tend: "Om ons heen zitten bedry- ven als Vapotherm, de Vryc Mo len, de Betoncentrale en de dak- pannenfabnek Van Oordf Met elkaar veroorzaken ze niet zoveel overlast als bakkery Visser". NOORDWIJK - Het Europese ruimtevaartcentrum ESTEC in Noordwijk houdt zaterdag een open dag. Van 10.00 tot 16.00 uur is iedereen welkom in dit in de duinen gelegen centrum. De laatste keer dat het ruimtevaartcentrum z'n poorten voor iedereen open de, is alweer drie jaar gele den. Er kwamen toen men sen uit alle delen van het land en zelfs uit de ons omringen de landen, naar Noordwijk om een kijkje achter de schermen te nemen. ESTEC schat dat er toen 13.000 bezoekers zijn geweest. Be zoekers die zaterdag naar Noordwijk gaan, kunnen echte kunstmanen zien. Van veel kunstmanen worden re- Estec Noordwijk opent deuren voor publiek serve-exemplaren gebouwd, die zouden kunnen worden gelanceerd. Deze echte kunstmanen worden getoond en zelfs gedemonstreerd. Zo zullen er beelden binnenko men van de weersatelliet Me- teosat-2, die op 18 juli met de Europese Arianc-raket werd gelanceerd. De beelden zul len rechtstreeks uit de ruimte worden ontvangen en een aantal bezoekers krijgt een afdruk van de wolkenfoto van Europa, gemaakt op het ogenblik dat zy in ESTEC ESTEC draait de hele dag door films. Postzegel-liefhebbers zullen ook volop aan hun trekken komen. De kinderen kunnen zelf een modelletje van een raket maken en een bouwplaat mee naar huis ne men. Overigens hebben kin deren onder de twaalf jaar al leen onder geleide van vol wassenen toegang. ESTEC verwacht een enorme drukte en raadt mede daarom aan de allerkleinste kinderen thuis te laten. De open dag is uiter aard voor iedereen gratis. Gratis testen. Gratis montage. De prijzen starten soepel vanaf 99,- voor Escort, Kadett Renault, Fiat Simca 1100, Fiat, BLMC Mazda, Golf, Audi, Kadett Taunus, Capri, Ascona, BMW, Toyota Bf5r~ Mercedes, Ford, Peugeot, Rekord 175/70 SR 13 Mazda, Golf, Audi, Kadett -4B8- 185/70 SR 13 Taunus, Capri, Ascona, BMW, Toyota BtTf- 195/70 HR 14 BMW, Mercedes, Granada, Rekord -3f9r~ f713 Tuöeiea Laat op koopavond uw auto gratis testen op onze moderne remxnentesthank. Gratis, een goed advies, veilige en snelle reparaties. Montage volgens voorschrift van de Rijksdienst voor het Wegverkeer. Kompleet gemonteerd vanaf 269,- CJ veilig bezuinigen ij op uw auto gediplomeerde monteurs bekende merkartikelen voor de allerlaagste prijs binnenrijden zonder afspraak, klaar terwijl u wacht 100\ garantie Laat uw schok Laat uw schok dempers gratis testen op onze schokdemper testbank. Gratis montage o.a. Kom en Gabrièl. De schokkende DS prijs: vanaf 65,- p.st Aanbiedingen gelden t/m 10 oktober 1981, zolang de voorraad strekt. Alle prijzen inkl. BTW. DS heeft een gezellig zitje, waar u tientallen autoradio's, cassettespelers, speakers en boosters op uw gemak kunt beluisteren. Eén druk op de knop en u hoort precies de kombinatie die u wilt Alle bekende merken, o.a.. Philips, Blaupunkt, Pioneer, Sharp, Sony. Vakkundige inbouw. Klaar terwijl u wacht Vlijmscherpe stuntprijzen! Openingsstunt Philips 22 AN 593 autoradio FM/M/1AC 6W, kompleet met speaker en antenne JAS- Nu kompleet gemonteerd 119,- Philips AC 682 Sharp RG Stereo-autoradio- cassettespeler FM, M, SDS, ATC/IAC longhfe kop, 2 x 6W 399;- 299,- Pioneer KE-1000 Stereo autoradio- cassettespeler met Puls synthesizer afstemming. Elektronische programmering 15 zenders. 32-dehge analoge zender display met LED's. Auto replay, Auto eject Het toppunt van moderne auto HiFi 9?T- Openingstijden maandag t/m vrijdag 8. IS 1730 donderdag doorlopend geopend van AIS - 21.00 u. zaterdag9.00 - 14.00 u.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 21