Kagia verrast bij Abbenes: 0-1 SJC debuteert met zege Docos houdt stand tegen Meerburg Dames van Ter Leede buigen voor geroutineerd HOV: 0-1 Zege jeugd Quick Boys Blauw Zwart doet aan ldantenbinding PAGINA 16 DO/ST MAANDAG 21 SEPTEMBER 1981 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDEN - Ook een aantal wedstrij den in de vierde klasse konden door de hoosbui van zondagoch tend geen doorgang vinden. Een beperkt programma op de eerste speeldag derhalve, met als ver rassende uitschieter de 3-0 ne derlaag die Randstad Sport kreeg te slikken van Van Nispen (vierde klasse A) In vier B won Docos in een boeiende pot van Meerburg. Docos - Meerburg 2-1 De confrontatie tussen de Leidse en Zoeterwoudse ploeg was het aankijken meer dan waard. De technisch heel aardige vertoning mondde uit in een enerverende slotfase waarin Docos slechts met kunst- en vliegwerk en een flinke portie geluk de toch wel verdiende twee punten maar net kon vasthouden. In die eindfase kwam uitblinker Rob Reizevoort trouwens ongelukkig in botsing met Meerburger Rene Meijer. Beide spelers raakten gewond aan het hoofd en moesten ver vangen worden. Docos had aanvankelijk greep op het gebeuren en via snel en wis selend spel werd Meerburg op ei gen helft teruggedrukt. Het of fensief mondde uit in een uiterst gave treffer van Rob Reizevoort die in een vloeiende beweging met de buitenkant van de voet de Meerburg-goalie verschalkte. Toen na de pauze Ton Zwager man 2-0 verzorgde leek het pleit beslist. Niets was echter minder waar, want Meerburg kwam uit stekend terug. Met behulp van de arbiter, die de bal 'zomaar' op de stip legde, werd het via Ger Straathof weer spannend. In het laatste kwartier bleef de verdedi ging onder leiding van Cees Vrie- sekoop maar net overeind. Van een meter afstand kogelde een Meerburger de bal voor open doel tegen de kruising. Van Nispen - Randstad Sport 3-0 De thuisclub behaalde een dikver diende overwinning op Rand stad Sport, dat gehavend aantrad nu Fred Sieval en Hans de Kruijf ontbraken. Met uitzondering van het eerste kwartier toonden de Zilkenaren zich veel agressiever dan Randstad Sport, dat vooral verdedigend slecht voor de dag kwam. Martin van Eeden. Frits Klinkenberg en Leon van der Geest scoorden voor Van Nis pen. GDS - Hillegom 1-4 Evenals van Nispen ging ook Hille gom goed van start. Qua veldspel deed GDS niet onder voor Hille gom. maar de gasten toonden zich wel veel schotvaardiger. Bas Hartman (2x) en Boudewijn Pij pers zorgden voor een 1-3 rust stand. Na de pauze breidde op nieuw Boudewijn Pijpers de stand uit tot 1-4 Concordia Hillegom - VCS 3-1 De van Warmunda overgekomen Henri van Winsen zal het eerste competitieduel voor zijn nieuwe club Concordia niet licht verge ten. De blonde middenvelder scoorde het eerste doelpunt voor zijn ploeg, maar moest 12 minu ten voor het einde het veld verla ten met een zware blessure. Op het moment dat Van Winsen naar de kant ging stond de thuis club al op een 3-1 voorsprong. Leo Weijers en Ruud Warmer dam hadden na de rust voor Con cordia gescoord. Rob Reizevoort aan de bal. De Do- cos-speler moest later met een hoofdwond worden afgevoerd. LEIDEN - Het debuut van het da mesteam van Ter Leede in de in terregionale klasse was zaterdag geen doorslaand succes. De Sas- senheimsen verloren met 0-1 van het geroutineerde HOV, dat aan toonde dat Ter Leede nog het een en ander te leren heeft. Gedurende de hele wedstrijd moest Ter Leede het Rotterdam se HOV een veldoverwicht toe staan. Niettemin verschenen Mieke Overvliet, Gaby Knol en Paula Brouwer een enkele keer voor de Rotterdamse doelvrou- we, maar telkens misten hun in zetten zuiverheid. Geheel vol gens de veldverhouding nam HOV in de eerste helft de leiding, die het niet meer afstond. Dit on danks het stuwende werk van uitblinkster Paula Brouwers op het Sassenheimse middenveld. Na afloop was iedereen het er echter over eens dat HOV ver diend gewonnen had. In de eerste klasse van de zaterdag- afdeling speelde KRV voor de tweede achtereenvolgende keer gelijk. KMD was de ploeg, waar mee de punten gedeeld werden: 2-2. Bij rust stond het Katwijkse team dankzij een goal van Arien Schaap nog met 0-1 voor. Het werd zelfs 0-2 door een treffer van Sylvia de Boer, maar die weelde was te groot voor KRV. Spits Thea van Duin ontbrak we gens een blessure in de Katwijk- se gelederen en dat scheelde aan slok op een borrel. SVLV zag in dezelfde klasse Annet Gerring in de eerste helft uitval len. De ploeg moest toen verder spelen met tien dames omdat een reserve ontbrak. Tegen de ontstane nummerieke meerder heid kon de Voorschotense for matie het uiteindelijk niet bol- we> rken, wat een 6-2 nederlaag tot resultaat had. Lonnie Berk nam de twee SVLV-goals voor haar rekening. Bij Lugdunum werd in de strijd tegen Hazers- woudse Boys Yvonne Dubbelde- man in de spits geprobeerd. Dat bleek een succes, want zij scoor de twee keer en had daarmee een groot aandeel in de Leidse zege (4-2). Bij rust was de stand nog gelijk (1-1), in een goed gespeel de tweede helft greep Lugdu num evenwel de winst. Tineke Bavelaar en Liesbeth Thijssen tekenden voor de twee andere Leidse goals. Door de vele regein in de avond en nacht van zaterdag op zondag viel het competitieprogramma dat op zondag was vastgesteld letterlijk en figuurlijk in het wa ter. In de tweede klasse werden alle wedstrijden afgelast en in de eerste klasse vond alleen Iduna- Altior doorgang. In deze ontmoe ting toonde de ploeg uit Ter Aar aan tot de serieuze titelkandida ten te behoren. Altior, het vorig seizoen gepromoveerd uit de tweede klasse, kwam er niet aan te pas en verscheen zegge en schrijve vier keer op de vijande lijke helft. Bovendien had Iduna nog het geluk over een spits als Paulien Cobussen te beschik ken. Hoog boven haar tegenstan ders uitkomend scoorde zij voor de pauze drie keer op rij met het hoofd, daarmee in haar eentje zorg dragend voor de ruststand (3-0). Na de hervatting maakte Paulien nog twee goals, maar nu ook doelpuntten andere Iduna-speel- sters. Vera van der Hoorn, Mar leen Trouw en Angela Hoekstra waren verantwoordelijk voor de overige goals. Op het uitstekend te bespelen veld van Iduna was het door het grote overwicht van de thuisploeg een erg eenzijdige wedstrijd. Slechts de met de re gelmaat van de klok gescoorde goals zorgden voor wat verpo zing. Door deze winst is Iduna overigens mede aan de leiding gekomen in de eerste klasse. Het moet die positie delen met Rand stad Sport. Beide ploegen ver overden uit twee wedstrijden vier punten. In de tweede klasse op zaterdag neemt het damesteam van Val ken '68 na de puntendeling bij Honselersdijk een verdienstelij ke derde positie op de ranglijst in. BSC'68 uit Benthuizen en het tweede team van Lyra delen hier de koppositie met 4 uit 2. LEIDEN - De twee Leidse za terdagvierdeklassers hebben een redelijke competitiestart achter de rug. Randstad Sport won, Oegstgeest speel de gelijk. Randstad Sport- Rhoda '76 3-1. Al snel na het begin stelde Hans Konings de opgekomen .libero Wim van Luik in staat om de 1-0 te verzorgen. Tot ver in de twee de helft bleef de score onge wijzigd. In de 75ste minuut was het De Jong die een elf- metertrap wist te benutten: 1- 1. In de slotfase sloeg Rand stad toe. Wim van Luik lepel de de bal uit een vrije trap naar Hans Konings die met het hoofd voor 2-1 zorgde. Frans Filippo strafte vervol gens een verdedigingsfout af: 3-1. Oegstgeest-Woubrugge: 3-3. Oegstgeest had het heft lange tijd volledig in handen, maar liet zich na een 1-3 voor sprong alsnog verschalken. Na vijf minuten stond het al 0-1. Ruud van Iterson rondde Oegstgeest geeft ruime voorsprong uit handen een voorzet van Tony Werner bekwaam af: 0-1. In de 10de minuut trok Woubrugge de stand recht. Op een hard in gekopte bal was keeper Kees van der Zwan kansloos: 1-1. Na de thee sloegen de bezoe kers toe. Tony Werner stelde in de 50ste minuut met een bekeken bal Wim den Hollan der in staat 1-2 te scoren. Uit een soortgelijke situatie zorg de Den Hollander even later voor 1-3. Verdedigingsfouten gaven Woubrugge alsnog de kans om in de 70ste en de 78s- te minuut tot 3-3 te komen. Vier duels onbeslist in zaterdagafdeling LEIDEN - Slechts negen goals waren het schamele resultaat afgelopen zaterdag in de eerste klasse van de Afdeling. Alleen het nog puntloze Kagia verraste door uit tegen Abbenes de volle winst te pakken. De vier overige duels eindigden in 1-1. voor tenslotte beloond. Een paar minuten voor tijd slaagde Ben Rietveld erin de gelijkmaker te scoren, daarmee voor een juiste afspiegeling zorgend. WSB - GWS 1-1 Er waren amper twee minuten ge speeld toen WSB al tegen een achterstand aankeek. Een doel punt dat notabene werd ge scoord door verdediger Matty van der Meer die met een boog- balletje zijn eigen doelman pas seerde. VVSB toog daarop on- middeijk ten aanval om de zaak weer in evenwicht te brengen, maar slaagde daar pas in de tweede helft in. GWS-speler Van der Klugt beroerde in het straf schopgebied het leder met de hand waardoor Ron Schonen berg vanaf elf meter mocht mik ken. Hij deed dat naar behoren. Alphia - SVOW 1-1 Een aardige partij voetbal die te recht in een gelijkspel eindigde. Meteen na het begin kopte Al- phiaan Ben den Daas de bal te gen de staander. SVOW kreeg aan de andere kant kansjes maar de Weteringse spelers mikten on zorgvuldig. Dat deed Arie Schoenmaker pal na rust overi gens niet, toen SVOW een straf schop kreeg toegewezen. Be heerst zette hij zijn ploeg op 0-1 Het sein voor Alphia om nog fel ler van leer te trekken. Maar SVOW-doelman Wim van Tol wist vooralsnog niet van wijken. Hij plukte her en der wat ballen weg, maar was tenslotte kans loos op een fraaie kopbal van Dik Lagerweij. Tweede klasse Kickers is in de tweede klasse de enige ploeg die nog zonder pun tenverlies is. De Leimuidenaren rolden debutant LFC gemakke lijk op met 8-2 en zagen de con currentie punten kwijtraken. MVKV liep zich verrassend ge noeg stuk op het stugge SJZ ter wijl HVZ zelfs voor een grote surprise leek te gaan zorgen te gen ZLC. De Zoeterwoudenaren namen een 2-0 voorsprong maar konden die weelde uiteindelijk toch niet dragen. De broers Pleij- ter redden voor ZLC in elk geval het punt: 2-2. SVLV, nog een kanshebber op een hoge klasse ring, werkte zich met moeite langs LSW dat dus opnieuw met lege handen bleef staan: 1-2. Unitas klopte Meerburg met de zelfde cijfers. LEIDEN - In de regionale jeugdcompetitie behaalde Quick Boys voor de tweede achtereenvolgende maal een ruime overwinning. Ditmaal toonden de Katwijkers zich veel te sterk voor: VUC 2-7 UVS was in de 'Leidse' derby tegen FC Lisse wel de betere ploeg, maar kwam toch niet verder dan een 2-2 deling. Roodenburg haalde uit tegen SW: 5-1 VUC - Quick Boys 2-7 De kustformatie presenteerde zich in Den Haag als een ge smeerd lopende machine, die nimmer sputterde Vooral voor de pauze werd VUC overspeeld door de Katwijk- se formatie. Frank van der Kleij (een gave hattrick), Kees van der Plas en Hans van der Plas scoorden in die periode. Na de rust breidden Kees van Dijk, Wim Koning en Arie van Duyn de stand uit tot 7-2. UVS - FC Lisse 2-2 UVS kwam uitstekend uit de startblokken en speelde FC Lisse in de beginfase zo wat van het veld. Raimond Hen- sing bracht het goede begin van de Kikkerpolderploeg in de stand tot uiting. Na vóór bereidend werk van Peter Kling en Harm de Vos scoor de Hcnsing 1-0. FC Lisse her stelde zich hierna en kwam dankzij een van richting ver anderd schot van Gert van der Hulst op gelijke hoogte. Edwin Bekkering zette UVS hierna toch weer op voor sprong. Met deze stand leek ook de rust aan te breken, ware het niet dat opnieuw Van der Hulst profiteerde van een foutje van keeper Pe ter Selier: 2-2. In het tweede part speelden de blauwwit- ten te gehaast en te induvidu- eel, waardoor de ploeg van Aad Koren niet meer tot sco ren kwam. Roodenburg - SW 5-1 Roodenburg toonde zich, in te genstelling tot de voorgaande duels, uiterst schotvaardig. Voor de pauze kwamen de Noord bewoners nog niet tot scoren, maar in de tweede rondgang moest de SW-goa- lie vijf maal naar het net. Ron de Roode (3x). Marco van Al phen en een eigen doelpunt van een SW-speler brachten het totaal op 5. In de tweede helft werd een Schiedammer door de arbiter wegens na trappen uit het veld ge stuurd. WASSENAAR - Blauw Zwart deed gisteren een geslaagde poging tot klantenbinding in de ontmoeting met Hellevoetsluis. Het boeiende duel eindigde in een 5-1 overwinning. Toch was het geen gemakkelijke overwinning voor de thuisclub. Hellevoet- sluis ontpopte zich als een technisch begaafde ploeg, die alleen de tegenslag had dat de keeper een paar maal Hink schutterde. Al in de 4de minuut liet de goalie de bal op een inzet van Ruud v.d. Velde los, waarna Frank Voorham 1-0 scoorde. In de 20ste minuut tekende een Hellevoetsluis-aanvaller uit de rebound 1-1 aan. Vijf minuten voor de rust was het Chris Theil die het leder in het doel schoof toen de keeper een voorgegeven bal onnodig losliet: 2-1. Na de rust benutte Cees van Leeuwen een penalty, toegekend wegens het vloeren van Theil: 3-1. In de 65ste minuut brak de tot dan sterke weerstand van de opponent. Op aangeven van Theil knalde Ben Conradi Blauw Zwart naar 4-1. Hellevoet- sluis miste nog een strafschop (gestopt door Pieter Antonides), a Ruud van de Velde de score tien minuten voor tijd op 5-1 bracht. Hij kopte de bal uit een voorzet van Johan Boelee kei hard raak. Na de hervatting drong Valken fel aan. Een kwar tier voor tijd zorgde Theo van Rijn met een doeltreffende kop stoot voor de gelijkmaker waar na Leiden het restant van de speeltijd met de rug tegen de muur stond. Zonder overigens te bezwijken. Abbenes - Kagia 0-1 Flink wat toeschouwers zagen Ka gia belangrijke punten wegsle pen uit het duel met buur Abbe nes. Na twintig minuten tken Harry Mesman de 'gouden' tref fer aan. Even later maakte Aart de Groot gelijk maar tot ieders verbazing keurde de arbiter het doelpunt af. Na rust stormde al wat Abbenes was naar voren. De ploeg kreeg uitstekende kansen, verprutste die ook net zo gemak kelijk en had bovendien de pech dat paal en lat hinderlijk in de weg stonden. 0-1 derhalve. Leiden - Valken '68 1-1 Hoewel Leiden lange tijd uitzicht had op beide punten kwam de thuisclub achteraf gezien niet eens slecht weg met de uiteinde lijke deling. Voor rust kende het team van trainer Swaak een vel doverwicht en het betere spel werd door Cees van der Linden in de score tot uitdrukking ge- Maar vertoonde spel geen reden tot vreugde TAW - Sleutels 1-1 Een nauwelijks interessante eerste helft werd gevolgd door een aar diger tweede helft. Sleutels nam hierin de leiding dankzij Peter Boot die de bal via de lat en de rug van de Ter Aarse doelman Korver in het net zag carambole ren. TAW moest toen risico ne men, ded dat ook en werd daar De inleiding tot de treffer van Leiden in het duel met Valken. Cees van der Linden (geheel links) zal de bal. achter de Valkenburgse goalie deponeren. wan NOORDWIJK - Het tweedeklasse debuut van SJC liet volop vraagtekens achter. Enerzijds kon het vertoonde spel tegen HW geen aanleiding tot een feestroes zijn. Anderzijds wonnen de Zeekanters wel met 1-0. Het feit dat er vier basiskrachten in de ploeg ontbraken gaf de Duyn- dam-bngade bovendien alle reden om ditmaal alleen het resultaat in ogenschouw te nemen. Pas als mannen als Piet Alders, Hans Caspers (beiden zaten een schorsing uit), Gerard Oude Velthuis (M.E.-dienst) en Peter Marijnen (vakantie) weer in de wei draven kan er van eei) ware test case sprake zijn. Vooral tijdens de eerste 45 minuten verliep het duel uiterst rommelig. Zowel SJC als HW leverden de bal voortdurend bij elkaar in Dit terwijl beide teams toch best de nodige aanvallende intenties ten toon spreidden. Juist voorin was het echter een en al misère. De hoop op doelrijpe kansen bleek dan ook ijdcl. Het feit dat een stevige aanpak wederzijds niet werd geschuwd werkte dit verder in de hand.. Van SJC-zijde bleef het bij een goed schot van gelegenheids spelmaker Ben van der Zalm, een kansje voor Maarten Plug en een leuke actie van Jos Alders. HW moest het hebben van de kopsterke libero Peter Entrop en de solos van de behendige Dick Peschar. Geheel onverwacht kwam het toch tot een treffer. Op slag van rust nam Plug de bal op de slof. Met een fraai dwarreleffckt belandde de bal langs een verbouwereerde doel man Van Weelde in het Haagse doel: 0-1. Na de theetijd werd het allemaal een stuk aantrekkelijker. De onverwach te treffer gaf de thuisclub prompt meer moreel. De HW-defensie werd onder druk gezet, zonder dat dat veel kansen opleverde. Jos Alders, op zoek naar de grote vorm. was in de 55ste minuut eenmaal gevaarlijk. Hij zag dat keeper Van Weelde de bal niet klemvast had en kon het leder richting doel prikken. Een treffer werd het niet, omdat de actie in de ogen van arbiter Grip geen genade kon vinden. Bovendien redde Smits op de lijn. Het initiatief van de Noordwijkers ebde daarna snel weg. Toen was het de beurt aan de HW-ers om aan aanvallende plannen te denken. Veel inventiviteit ging er echter van hun acties niet uit. Dick Peschar was de enige man waar echt op gelet moest worden. Enkele malen brak hij goed door, maar vond dan toch nog een speler op zijn weg. Libero Peter van Kampen was op die momenten vaak de man die nader onheil kon voorkomen Echte problemen bleven daarom ook tijdens een slotoffensiefje van HW uit. Met 1-0 haalde SJC de eerste punten binnen.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 16