Woningbouw naast Gemiva "Gemeente moet Ambachts- en Baljuwhuis gaan gebruiken Weidse agenda Plan voor 54 huizen in Zoeterwoude achtergevel voorgevel Raad moet uitspraak doen over recreatie in polders Warmond Oude vrouw gewond na aanrijding DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1981 VOORSCHOTEN - Een ho- reca-vestiging in het Am- bachts- en Baljuwhuis in Voorschoten behoort niet tot de reëele mogelijkhe den. Het historische pand moet worden ingericht voor het onderbrengen van de gemeentelijke af deling burgerzaken van de gemeente, een voor lichtingsafdeling en een gemeentelijk vergader centrum. De burgemees ter en wethouders van Voorschoten stellen zich met deze visie lijnrecht te genover de plaatselijke commissie 'accommoda- tiebeleid' die van mening was dat het gebouw ge schikt moet worden ge maakt voor een horeca-be- drijf, vergaderruimten, re petities van koren, recep ties en een expositieruim te. B en W wijzen restaurant in liistorisch pand af Alleen op het gebied van de verga derzalen kan het college van B en W meegaan met het idee van de commissie. Zo sluiten zij niet uit dat naast het gebruik van ver gaderzalen door de gemeente de ruimte ook voor commercieel vergadergebruik opengesteld kan worden. Dit voorlopige standpunt van bur gemeester en wethouders zal de komende dagen worden uitge werkt door een projectteam dat speciaal belast is met het Am bachts- en Baljuwhuis. Naast het als onmogelijk betitelen van een horecabedrijf, de commissie dacht aan een restaurant, vinden B en W dat de afdeling burgerza ken in het pand moet worden on dergebracht. Zij vinden deze ge meentelijke afdeling namelijk een "vooruitgeschoven publiek sgerichte functie" hebben, die volgens hen ideaal zou zijn ge huisvest in de Voorstraat waar het Ambachts- en Baljuwhuis ligt 3e commissie 'accommodatiebe- leid' heeft in haar onlangs ver schenen rapportage over de on derkomens voor verenigingen en instellingen aangegeven dat op de begane grond van het Am bachts- en Baljuwhuis een res taurant zou kunnen komen, dat door de gemeente verpacht kan worden. De eerste verdieping zou moeten worden ingericht voor vergaderingen, terwijl dc grote zaal van het Ambachtshuis dienst moest gaan doen voor bij eenkomsten. repetities, huwelij ken enzovoorts. De zolder zou in gericht kunnen worden als per manente expositieruimte, die zo wel door de gemeente als door de Voorschotense Kunstkring ge bruikt zou kunnen worden. Wat nu verder gebeurt rond het historische pand is mede afhan kelijk van de opstelling van de raadscommissies, die volgende Voorlichting Een andere publieksgerichte acti viteit die mogelijk in dit gebouw zou moeten komen is een voor lichtingsafdeling. aldus B en W Zij herinneren daarbij aan he "immer aanwezig gebleven voor nemen mettertijd de voorlich tingsfunctie daar onder te bren gen. Gezien de 'publieke' be stemming van het Ambachts- en Baljuwhuis ligt het zeer voor de hand een ruimte te bestemmen tot een publieksruimte", zo voegt het college eraan toe. Verder vinden zij het voor de hand liggend de resterende ruimte in het gebouw te bestemmen als ge meentelijke vergadercentrum. "De behoefte daaraan, zo is her haaldelijk gebleken, is blijvend groot." Als het Ambachts- en Baljuwhuis als gemeentelijk ver gadercentrum wordt bestemd dan zal de vergadermogelijkheid in onder andere het gemeente huis worden beeperkt. met uit zonderingen van raadsvergade ringen, grote hoorzittingen en dergelijke. Een bijkomend voordeel van het door B en W voorgestelde ge bruik zou zijn dat het concierge/ beheerder vraagstuk is opgelost. Overdag zou altijd personeel van de afdeling burgerzaken aanwe zig zijn, "dat mede een oogje in het zeil kan houden op het overi ge daggebruik", terwijl 's avonds bij het gebruik als vergadercen trum bodes aanwezig zullen zijn. Deze vorm van toezicht zou dui delijk positieve gevolgen hebben voor de financiële opzet van het Ambachts- en Baljuwhuis. om dat immers een vaste kracht als beheerder of concierge overbo dig wordt, zo is de redenatie van B en W. ZOETERWOUDE - De plannen voor woning bouw op de hoek van de Dr. Kortmanstraat en de Zwetkade in Zoeterwou de zijn rond. Er komen 54 woningen in de sociale sector en dan is er nog plaats voor 12 tot 18 duur dere woningen. Met de bouw van de woningen wordt eind dit jaar of be gin volgend jaar begon nen. De sociale woningbouw is vooral toegespits in de huursector. Zo worden 32 woningen in de toe komst verhuurd. Twaalf zijn koopwoningen in de premie A- sector. De prijs van de koopwo ningen (vierkamerwoningen) zal ruim 140.000 gulden gaan bedra gen. De 32 woningwetwoningen in het plan zijn onderverdeeld in 26 vierkamerwoningen, zes drieka merwoningen en zes tweekamer woningen. Van de vierkamerwo ningen zijn er twintig laagbouw. De huurprijs van deze woningen gaat bijna vijfhonderd gulden bedragen. De resterende kamerwoningen zullen met de drie- en tweekamerwo ning en in lagen worden ge bouwd. De kleinere woningen zijn bedoeld voor kleine gezinnen. Gedacht wordt aan één en tweepersoons huishoudens. Maar ook de grote re vierkamerwoningen mogen worden betrokken door kleine gezinnen. Het sociale gedeelte van het bouw plan komt in beheer van de wo ningbouwvereniging "Willi- brordOverigens is voor bijna de helft van het aantal woningen (24) de bestemming al bekend. Ze zullen worden toegewezen aan werknemers van Gemiva. De rest is bestemd voor Zoeter- woudse woningzoekenden, waarvan er op het ogenblik 150 zijn ingeschreven bij de woning bouwvereniging. De sociale woningen worden zeer o A G ri'T"' mi11n."'f"i'it"'i|j11inr Nd "O JCl O Zo worden de sociale sectorwoningen c i de Zwetkade en Dr. Kortmannstraat. waarschijnlijk gebouwd door de Zoeterwoudse aannemer Bos man. Tussen de woningbouw vereniging en de aannemer is al overeenstemming bereikt. De plannen, die in totaal zo n vijf miljoen gulden kosten, moeten echter nog worden goedgekeurd door de provinciale directie volkshuisvesting voor de provin cie Zuid-Holland. Voor het resterende stuk grond aan de Dr. Kortmanstraat heeft de gemeente Zoeterwoude nog geen plannen. Het is de bedoe ling dat daar duurdere woningen komen, maar wat er komt is nog niet zeker "Alles is nog moge lijk". vertelt een gemeentelijke woordvoerder. "Er kunnen bij voorbeeld twaalf vrije sector-wo ningen komen, maar ook acht tien premie B-woningen". Ver der vindt Zoeterwoude het idee van zelfbouw erg aantrekkelijk. De gemeente verkoopt de grond aan de toekomstige bewoner en die bouwt dan zelf zijn huis. "Je kan dan aardige verschillen krij gen in de bouwvorm", aldus de woordvoerder. Zoeterwoude gaat nu eerst onder zoeken of er belangstelling is voor duurdere woningen. Daar na zal er een plan worden ge maakt. Een archieffoto van de Breeslraat, genomen in een periode dat de straat alleen straat bereden mocht worden. Een situatie die zou terugkeren, w wordt gegraven. LEIDEN Volgende week dins dag en doriderdag wordt een proef gehouden met eenrich tingsverkeer voor auto's in de Breeslraat. De proef wordt ge houden omdat het opengravcn van het Kort Rapenburg alleen kan wanneer in de Brcestraat eenrichtingsverkeer voor auto's wordt ingesteld. De bussen en het langzaam ver keer kunnen dan gewoon van de Brcestraat gebruik blijven ma ken Op het Kort Rapenburg wordt met hekken de situatie na gebootst alsof de nu bestaande overkluizing van het Kort Ra penburg is vervangen door een smal grachtje. De Breestraat zal dinsdag Cs och tends van acht tot tien) en don derdag Cs middags van drie tot Vijf) voor auto's alleen in de rich ting vaji de Korevaarstraat toe gankelijk zijn. In de richting Kort Rapenburg zal men moeter. de richting van de Korevaar- op het Kort Rapenburg een grachtje Proef met eenrichtings verkeer in Breestraat omrijden via Hooigracht-Langc- gracht of via de Zoeterwoudse en Witte Singel. De proef wordt gehouden om een definitieve oplossing te vinder\ voor het knooppunt Kort Rapen burg. De afdeling verkeerszaken van de gemeente heeft verschil lende mogelijkheden uitge werkt. waarbij de wens van de gemeenteraad om het Rapen burg bereikbaar te maken voor met name de rondvaartboot, een rol heeft gespeeld. Het open'graven' van het Kort Ra penburg is verder volgens de deskundigen uit stedebouwkun dig oogpunt wenselijk Finan cieel gezien is het vernieuwen van dc overkluizing aantrekkelij ker dan de aanleg van een grachtje en twee bruggen. Er is een verschil geraamd van 340.000 gulden. In de nota waarin de verschillende mogelijkheden zijn opgesomd wordt er tevens op gewezen dat het aanbod van verkeer stad-in zal verminderen wanneer de Valkbrug in twee richtingen wordt opengesteld. In november zullen de werkzaamheden aan de Valkbrug beginnen. In de commissie voor ruimtelijke ordening en verkeer werd gister avond door PSP-raadslid Van der Putten nog gewezen op de vermindering van het verkeer op het Noordeinde als gevolg van de toekomstige aanleg van de Chur- chillbrug. WARMOND - De Warmondse raad moet zich volgende week don derdag uitspreken over vrij in grijpende plannen die het recrea tieschap Noord-Zuid-Hollands Plassengebied heeft met de pol ders. Zo zou volgens de plannen van dit schap de Hemmeerpol- der moeten worden uitgegraven en dus verdwijnen. HeUgebied is volgens de samenstellers van de plannen geen belangrijk natuur gebied voor de vogelstand. Verder zou er een weg moeten ko men voor de dagrecreanten in de Bollenstreek. De Broek- en Si- montjespolder zou ook voor re creatie moeten worden ingericht, voornamelijk voor de Leidse be volking. Vanuit de Merenwijk zou een ontsluitingsweg daar naar toe moeten komen. Burgemeester en wethouders van Warmond hebben inmiddels de ze plannen afgekeurd. Zo zou het recreatieplan voor de Broek- en Simontjespolder het nabijgele gen stiltegebied van Kouden- hoorn aantasten. Volgens B en W zou de ontsluiting van de polder, zo die er komt, beperkt moeten blijven tot voetgangers en fiet sers. "Inbreker" komt logeren OEGSTGEEST - Een opletten de Oegstgeestenaar belde gis teravond de politie op met de mededeling dat er gepoogd werd in te breken in een huis aan de Lange Voort. De poli tie ging er heen en belde bij de bewuste woning aan. Een meisje deed open en ver klaarde van niets te weten. Alleen was net een vriendin via de voordeur naar binnen gegaan, die kwam logeren Leiden - Literair café Agora, Oude Vest 33, avond rond Renate Ru binstein, 20.15 uur. Stadsgehoorzaal - inschrijven ha ring en wittebrood 3 oktober, 16- Politie Tijdens de officiële opening van het groepsbureau van de rijks politie aan de Hoogmadeswcg in Leiderdorp is het bureau ge sloten voor politiezaken. Vanaf twaalf uur tot acht uur 's avonds kan menhet bureau al leen telefonisch bereiken. Schaken In Oegstgeest gaat een jeugdcur- sus schaken voor gevorderden van start. De stichting Jeugd- en Jongerenwerk (SJJO) en K en O in deze gemeente hebben deze cursus ingesteld naast de al be staande voor beginners. Deze schaaklessen zijn bedoeld voor meisjes en jongens van 8 tot 14 jaar die ongeveer op het niveau van het torendiploma zijn. De cursus zal op een tiental maan dagavonden van half zeven tot acht uur worden gehouden in Taberna aan de Julianalaan. Onder leiding van docent Hans Sirag komt bij deze lessen de nadruk te liggen op het prak tisch bezig zijn. Zeefdrukken De SJJO heeft ook nog een cursus zeefdrukken in Oegstgeest op het programma staan. Deze gra fische techniek, waarbij inkt door een zeef heen wordt ge drukt, kan op twintig vrijdag avonden worden aangeleerd van zeven tot negen uur. Aan melding kan bij gebouw Taber na, Julianalaan 1 of telefoon 154773. Surrealisme Surrealistische muziek staat op het programma van de Nijmeeg se formatie 'Mekanik Komman- do', die zaterdagavond de jonge- rensocièteit 'Nieuw Nijevclt' in Wassenaar bezoeken. Vanaf ne gen uur kan men terecht in het gebouw aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat 206 om te luiste ren naar de muziek die enigzins onder de noemer modern en ex perimenteel kan worden Samen gevat. De sociëteit 'Nieuw Nijevelt' is verder weer elke zondagavond open om diverse spelletjes te doen, zoals sjoelen, schaken en ping pong. Verder is dinsdag avond weer het muziekcafé 'Pan'. Kerkconcert In de St. Willibrordkerk in Oegst geest is zaterdag een kerkcon cert. Op het programma staan onder andere werken van Bach, Danzi en Beethoven, die ten ge hore worden gebracht door de Nederlander Marinus Links (fluit) en de Amerikanen Burt Callahan (viool), Jennifer Myer (altviool) en John Walton (fa got). Aanvang van het concert acht uur. Boekenmarkt De werkgroep Voorschoten/Was senaar van Amnesty Internatio nal houdt zaterdag een boeken markt in Voorschoten. Deze markt waarop boeken van elk genre te krijgen zijn wordt ge houden op het kerkplein voor de Hervormde Kerk van negen tot vijf. uur. De opbrengst van de boekenverkoop komt ten goede aan Amnesty Internatio nal, de groepering die zich inzet voor politieke gevangenen. In formatie over AI kan men krij gen bij Jan Bakker, De Savor- nin Lohmanplantsoen 66, Voor schoten (766195). LEIDEN - Café-biljart De Snor en Hengelsport Parva organise ren zondag een viswedstrijd in de Witte Singel. De wedstrijd vindt dus niet op zaterdag plaats, zoals gisteren ten onrechte in de ze krant stond vermeld. Vanaf zeven uur 's morgens is ie dereen ouder dan 16 jaar welkom in de Snor aan het Noordeinde. De wedstrijd begint tegen acht 20 i De Waag - tentoonstelling amateur- tuinders. 19.30 uur. Groenoordhallen - Leidato, 13-17 uur en van 19-22.30 uur. Stadhuis - commissie beroep- en bezwaarschriften, vrij 16.30 uur. Leiderdorp - algemene raad ener giebedrijf Rijnland, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, La- tijs-Amerikaanse speelfilms. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leid- seweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur voor inva liden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerkgracht 32, vrij advies, 19.30- 21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerk hof 18. vrij advies, 20-21 uur. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en begeleiding dienstweigeren, 20- 21.30 uur, tel. 216180. Stats jongerencentrum - Haarlem merstraat 73, disco van 20-22.30 Leidse Werkgroep Homoseksuali teit - Caeciliastraat 18. open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreekuur hulp-en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Morswijk - Topaaslaan 19, gehandi- captensoos, vr van 10-15 uur, tel. 02522-14797. Leiderdorp - gemeentehuis, com missie bestuurszaken, 20 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den. wordt waargenomen van vr 11 tot 18 sept door Zuider Apotheek. Lam- menschansweg 7, tel. 123553; Apotheek Boekmer. Florijn 19, Winkelhof Leider dorp. tel. 894400. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis. Middelweg 38. tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp. tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. VOORSCHOTEN - Op de kruising van de Trompweg en de Leidse- weg is gisteravond om half ne gen een bejaarde vrouw (71) ge wond geraakt bij een aanrijding. De Voorschotense vrouw stak de Leidseweg over richting Tromp weg. Bij het oversteken lette de vrouw blijkbaar niet goed, want er kwam net een auto aan be stuurd door een 23-jarige Leide- naar. De vrouw werd met een diepe hoofdwond (het stuur van haar fiets kwam tegen haar hoofd) en verschillende schaaf wonden naar het Acdemisch Zie kenhuis in Leiden vervoerd. Burgemeester woont nu in 'haar' dorp WARMOND - De Warmondse bur gemeester Hendrickx-Vlaar is vanaf vandaag ook inwoner van 'haar' gemeenfe. Vanochtend is zij begonnen met de verhuizing vanuit het Noordhollandse Bo- venkarspel. Ze gaat met haar ge zin voorlopig wonen in de Van der Wijckstraat. Voorlopig, omdat zij een huis wil kopen in Warmond. Maar voor dat zij een huis koopt in War mond moet eerst haar vroegere woning in Bovenkarspel ver kocht worden. En dat blijkt met de ineenstorting van de huizen markt meer problemen op te le veren dan werd verwacht. Daar om huurt zij nu tijdelijk het huis in de Van der Wijckstraat. Haar man gaat nu pendelen tussen Warmond en Hoorn, de plaats waar hij als gemeenteambtenaar werkt. LEIDEN - Bewoners van de Lan- gebrug, Breestraat, Steenschuur en de Ketelboetersteeg kunnen op maandag 21 september hun zegje doen over de gemeentelijke plannen om aan de Langebrug een stadskantoor te bouwen. De ze avond is in het gebouw van de sociale dienst en begint om acht C.EIDSCH £t DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor. Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Gaan krant ontvangan: tal. 071-123143 tussan 18.00-19 30 uur (nabezor- ging na 19.30 uur); zater- Abonnementsgelden bl| vooruitbetaling te vol doen. BIJ automatische overschrijving gaan administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 Ln.v. Demists Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 153.45 per post f 75,80 Jaarabonnement 1202.30 per post 1291.70 Losse nummer 0,75 Directie: G. Koopman Hoofdredactsur: A.A.M. Schuurmans Adjunct hoofdredacteur: J.P.M. van der Meer (re- fl'°) W. Wlrtz (binnenland) J. Ruygrok-Hoogevaen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P C Roeier (radio en »ele- vi ale, kunst) S.J. da Greot (geestelijk Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cai ro, Rome, Madrid, Stock holm en Djakarta. - Redactie stad an randgemeenten Tel. 071-125260 of 071-144941 tal. 2»

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2