We Z1Jn kansloos ZLC en V YL halen uit El Al mag nu wel op Caïro vliegen r>r> Dames op jacht naar landstitel 'Hij verpest de sfeer' VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1981 SPORT PAGINA 23 Scylla-'rebel' Fred v d Zeeuw 9 9 LEIDEN - Z n leven speelt zich af tussen de witte lijnen van de groene tafel. Voor het tafeltennis gaf-ie z'n school op en hij raakte er z'n baan door kwijt. Dankzij het ping-pong leerde hij z'n hui dige verloofde Alice Pelikanova kennen, maar vooralsnog is het onzeker of de relatie met de Tsje- choslowaakse toptafeltennisster wordt gecontinueerd. Als het aan Fred van der Zeeuw ligt, trouwt- ie liever vandaag nog dan mor gen met z'n liefje maar superieu ren uit het Oostblokland hebben voor de 18-jarige blondine een vastomlijnd leventje uitgestip peld, waarin geen plaats is voor de Leidenaar. Al 'klauwen' met geld heeft de 21- jarige Scyllaan aan formulieren uitgegeven om de vriendschap door een huwelijksambtenaar te laten beklinken. Omdat de Tsje chische autoriteiten zich bij dit soort zaken hullen in een on doordringbare nevel, blijft de verhouding voorlopig beperkt tot 'liefde op afstand'. De Zeeuw zelf kan zich daardoor bezighouden met de beslomme ringen rondom zijn club Scylla, want om te stellen dat alles bij de eredivisieclub op rolletjes ver loopt, gaat iets te ver. Morgen wordt het competitiegevecht ge opend tegen Alkmaar maar de vraag is of het Leidse drietal Van der Zeeuw, Meyer en Kantebeen de Noordhollandse opponent volwaardige tegenstand kan bie den. Door het vertrek van het ta lent Patrick Swier heeft Scylla behoorlijk aan sterkte ingeboet omdat voor de vertrokken Bos koper geen capabele vervangers voorhanden zijn. "We zijn zelfs twee klassen minder geworden", weet Van der Zeeuw. "Had Wybo van Gennip meegedaan, dan was het klasseverschil niet zo heel duidelijk geweest. Nu Frits Kan tebeen de plaats van Patrick overneemt, zijn we volstrekt kansloos in de eredivisie LEIDEN - Het commentaar van Theo Bakker bevestigt, dat de relatie tussen de Scylla-coaeh en Fred van der Zeeuw bepaald niet optimaal is. "Ik heb er totaal geen moeite mee als hij bij Avanti wil trainen", zegt Bakker, want bij Scylla verpest die jongen de sfeer met z'n gedrag. Hij zou eens moeten beseffen, dat de club zo galant is geweest om 'm weer in de selectie op te nemen. Want tenslotte had hij z'n lidmaatschap al opgezegd bij Scylla. Van der Zeeuw mag blij zijn dat hij competitie mag spe- "Als hij zegt dat er bij ons niet wordt getraind, dan liegt hij. Hij is zelf in het verleden ook niet zo hard van stapel gelopen. Nu hij drie maanden flink bezig is. heeft-ie ineens een grote mond. Straks gooit-ie misschien z'n kop weer in de wind en is Fred van der Zeeuw een tijdje nergens te bekennen". De bekoelde verhouding levert Bakker dus geenszins slapeloze nachten op zoals de coach ook niet wakker ligt van de verrich tingen van het drietal. "Het is duidelijk dat we in de eredivisie helemaal niets te zoeken hebben. We mogen blij zijn als we ons na de winter in de eerste divisie kunnen handhaven. Dat is de realiteit. Scylla moet de eerste jaren een stap terug doen. Voorlo pig zit er geen talent aan te komen". Fred van der Zeeuw: "Het is vrijwel zeker dat ik naar Avanti ga" Weinig had het gescheeld of Scylla had ook voor Fred van der Zeeuw een stand-in moeten zoe ken. Net als zijn ex-clubgenoot Swier wilde de blonde pingpon- ger naar Avanti verhuizen, om dat hij daar een betere instelling aantrof dan bij zijn huidige werkgever'. De transfer ging niet door omdat de benodigde 2400 gulden niet door de Hazers- woudse club bijeengebracht konden worden. "Vreselijk zon de dat het niet is doorgegaan", jammert hij. "want in Hazers- woude bevindt zich het tafclten- niswalhalla. Daar heerst tenmin ste mentaliteit, daar wordt ook keihard getraind. Bij Scvlla is dat wel anders. Sandra de Kruiff en ik zijn de enige die echt werken. De rest klooit maar zo n beetje aan. Het is een trieste con statering maar Scylla is geen top club meer. Voorlopig zal de club een stapje lager moeten doen omdat er voorlopig geen bruik baar spclcrsmateriaal beschik baar is. Een Sjoerd Meyer zal er ook nooit komen omdat-ie niet fanatiek genoeg is. Hij heeft ta lent zat. maar hij traint te weinig. Als je in de eredivisie wilt mee komen. moet je elke dag achter de tafel slaan. Hij is gewoon lui. Ik kan in feite geen pepernoot ta feltennissen maar door m'n vechtlust en inzet heb ik het nog aardig ver geschopt. Uiteraard ben ik geen topper maar altijd nog goed genoeg voor de eerste divisie". Al vanaf z'n tiende jaar beoefent Van der Zeeuw het rcactiespel- letje bij de Leidse club. Samen met z'n oudere broer Rob droom de hij van een fantastische sport- earrière. waar alles voor moest wijken. "M'n vader heeft ons heel wat keren 's avonds laat bij Scylla weg moeten halen", rakelt hij op. "We waren zo bloedfana- tiek dat we zondags inbraken, om te kunnen trainen. Zijn we nog een keer opgepakt door de politie omdat ze dachten dat we insluipers waren. M'n school heb ik er later ook door verknoeid. Ik wilde altijd en eeuwig trainen maar dat vond de directeur niet zo leuk. Op het laatst stuurde hij me weg". Zoals Van der Zeeuw ook zijn biezen bij de PTT kon pakken toen hij een partijtje voor de bedrijfstafeltenniscompetitie stond te spelen, terwijl hij zich ziek had gemeld. "Dat was niet zo slim van me. Al die jongens van de post zagen me spelen. Uit eindelijk is me nog eervol ont slag verleend, waardoor ik nog ww kon vangen". "Doodziek" 'Doodziek" is de werkloze Leide naar inmiddels geworden van "de gebrekkige trainingsmoge- lijkheden" bij Scylla. vandaar dat hij z'n oefeningen bij Avanti draait. Maar ook de nogal bekoel de relatie met trainer Theo Bak ker speelt een niet onbelangrijke rol in deze ongewone situatie. "Ik kan gewoon niet met Theo Bakker opschieten", zegt Van der Zeeuw. "Ik heb in het verle den al diverse ruzies met 'm uit gevochten. Ik heb respect voor wat-ie met de kleintjes allemaal doet. maar iemand zoals ik laat-ie gewoon links liggen. Ik heb nog nooit training van hem gehad. Dat is toch een belachelijke si tuatie. Het spelletje heb ik ge leerd van Jolly Sojinu. Maar als ik een keer win. loopt Bakker met z'n borst vooruit. Over onze rug probeert hij omhoog te ko men. Nu moet ik mij verplicht één keer in de week bij Scylla la ten zien. Omdat ik niemand heb om mee te slaan, neem ik m'n oe fenpartner van Avanti mee Ondanks de laaggespannen ver wachtingen van het Leidse ping pong keurkorps, zal Fred van der Zeeuw zich niet zomaar naar de slachtbank willen leiden. "Ik vreet elke keer weer een stuk uit de tafel. Ik zal geen partij cadeau geven. En ik moet zeggen dat ik in vergelijking met andere jaren een stuk sterker ben geworden. Ik kan aardig anticiperen en over m'n backhand ben ik nu redelijk tevreden. Maar langer dan een half jaar houd ik het met deze formatie niet vol. Het is vrijwel zeker dat ik straks naar Avanti ga. Als de club geen geld heeft, stop ik gewoon een jaar omdat er dan niets voor een transfer be taald hoeft te worden". ROB ONDERWATER LEIDEN - Terwijl de heren zich opmaken voor vrijwel zekere af daling naar de eerste divisie, hebben de Scylla-dames weder om een uitstekende kans om de nationale titel voor zich op te ei sen. Met de komst van Marianne van der Vliet van het Noordwijk- se TOV (dat zich door dat vertrek uit de hoogste divisie terugtrok) is de Leidse vereniging in kwali tatief opzicht vooruitgegaan maar het is nog de vraag of die versterking het team de herfstti- tel zal opleveren nu Sandra de Kruiff zich tot de jaarwisseling sporadisch beschikbaar stelt. De tafeltennisster is immers volle dig afgeknapt op de NTTB. die haar verzoek om bij de heren te worden ingedeeld naast zich neerlegde. Omdat iedere Neder landse tegenstandster voor De Kruiiï een (te) makkelijke kluif is. heeft ze slechts oog voor inter nationale wedstrijden. Alleen als het Leidse drietal Van der Vliet- Stephine van Gennip-Sophia Vaalburg in degradatieproble- men verkeert, zal de kleuterleid ster haar talenten ten dienste stellen. Volgens trainer Theo Bakker hoeft op De Kruiff echter geen beroep worden gedaan omdat "ook zon der haar een kampioenschap kan worden behaald" "De herfsttitel hoeft voor ons niet zozeer, maar ik geloof dat geen enkele ploeg Scylla de baas kan. Avanti is met Ellen en Jose Bakker wel sterk, maar een echte bedreiging zal de club niet zijn". Na de winter zal Sandra de Kruiff wel haar kunsten aan de Catarij- In een ietwat vorm gaat morgen voor de landelijke teams de tafelten- niscompetitie weer van start. De diverse klassen zijn nu onverdeeld in divisies, zodat tevens het verwarren de systeem met promotie- overgangsklasse etc. nu tot het verleden behoort. Ook nieuw is de regel dat in de ere- en eerste divisies bij zo wel dames als heren de wed strijden beëindigd zullen worden, als een der clubs zes punten in bezit heeft. Het dubbelspel zal in het ver volg als zevende (ipv van vierde) spel worden afge werkt. nestraat vertonen. "Dan moeten we uiteraard alles op alles zetten om de titel te bemachtigen zegt Bakker, "om de plaats in het Eu ropa Cup-toernooi veilig te stel len". In welke samenstelling de race naar de 'zomertitel' voltooid wordt en wie er straks in de EC- duels zullen spelen, is nog onbe kend. Het drietal Van der Vliet. Van Gennip en De KruifTzou een logische opstelling zijn maar het is geen geheim dat Sophia Vaal burg die keuze niet zal toejui chen. "De speelschema's moeten nog worden bekeken. Waar schijnlijk zal een roulerend sys teem wirden ingevoerd. Eerlijk gezegd, is Sophia nog niet in staat internationale wedstrijden te spelen maar ze heeft natuur lijk wel moreel recht mee te doen". Problemen, die zich niet geopen baard hadden, wanneer Stephine van Gennip haar besluit om te stoppen, had doorgezet. Net als haar pingpong-collega De Kruiff had de Leidse genoeg van de strijdloze damescompetitie. Voornamelijk om te weten hoe ver ze in «le nationale titelstrijd (enkelspel) kan komen, meldde zij zich weer bij de keuzecom- miSSfie van Scylla aan. Avanti nu kanshebber HAZERSWOUDE - Door de komst van Patrick Swier kan Avanti nu tot eén van de kanshebbers voor de titel worden gerekend Met een gemotiveerde Ronald Rijs- dorp in de gelederen zou trainer Gerard Bakker vrijwel zeker de kampioensvlag gehesen kunnen hebben, maar het grillige tafel tennistalent wil in het komende seizoen slechts als vierde man fungeren. Stand-in Robert de Groot is weliswaar een talent maar het is de vraag of de 16-jan- ge Avanti speler voor voldoende overwinningen kan zorgen. Bij de dames vond een rigoureuze ommezwaai plaats. Ellen en Jo- see Bakker plus Marijke Olst- hoorn nemen de plaats in van het drietal Moniek en Brigitte Koot- er Jolanda Noordam. De laatste twee zullen alleen in actie ko men. wanneer het jeugdige drie tal het niet kan bijbenen in de competitie. Doelpuntenregen in zondagafdeliiigscompetitie LEIDEN - De doelpunten bleken gisteravond in de eerste klasse van de zondagafdeling wel eig goedkoop. Niet minder dan 31 keer werd er gescoord, waarbij de 9-1 monsterzege van ZLC op Leidse Boys en de 0-7 triomf van VNL op VNA er uitspringen. Stompwijkse Boys bleef door een 4-0 overwinning op Kickers koploper. ASC herstelde zich bij Unitas: 3-0. Stompwijkse Boys-Kickers 4-0 De thuisclub behoefde niets eens alle registers open te trekken, al duurde het wel tot de 20ste mi nuut voordat Jan Willem van Bemmelen de Boys de leiding kon geven. Nog voor de doelwis- seling maakte Frank Janson er 2- 0 van. In de 8ste minuut van de tweede helft voerde Ton van den Bosch de score tot 3-0 op. waarna Hans Dissendorp de eindstand op 4-0 bepaalde. Alphia-Oranje Groen 2-1 De Alpense ploeg haalde de mage re zege met magere kwaliteit bin nen. Tien minuten voor de pauze macht Teun de Pater een straf schop nemen. De Alphenaar laai de niet: 1-0. Na de rust had De Pater met een solo andermaal succes: 2-0. Een blunder van Al- phia-goalie Siem van Roon (hij gooide de bal tegen de rug van z'n libero Wiggert Krap) stelde de Leidse spits Sardijn de ach terstand te halveren. Tot de ge lijkmaker liet Alphia het niet meer komen, hoewel die beslist noet onverdiend zou zijn ge weest. Warmundia-Alkmania 1-3 Warmunda is niet overtuigend uit de startblokken geschoten. De nederlaag tegen tegen de polder- ploeg betekende het tweede ver lies in successie. Paul Kortekaas bezorgde de Weteringens in de 20ste minuut de leiding, waarna Cok Bouwmeester uit een voor zet van Joost van Veen nog net voor de pauze 2-0 liet afroepen. In de tweede helft halveerde de van de A-junioren overgekomen Joost van der Zwet voor War munda de achterstand. Eeven leek de gelijkmaker binnen be reik voor de thuisploeg maar de zwakke afwerking van de frontli nie was er de oorzaak van dat er niet werd gescoord. Aan de ande re kant van het veld gebeurde dat wel. Dankzij een treffer van Cok Bouwmeester stelde Alkma- nia de zege veilig. l'nitas-ASC 0-3 Het uiterst zwakke Ünitas maakte het de roodzwarten in deze wed strijd niet moeilijk. Van meet af aan deelde ASC de lakens uit en al in de 10de minuut werd de eer ste treffer van de bezoekers ge noteerd. Erik Spruvt brak de score open. Pas na de rust wist Benno Schoonwater met zijn doelpunt de zege veilig te stellen. Erik Spruyt zorgde in de slotfase nog voor 3-0. ZLC-Leidse Boys 9-1 Na de matige vertoning van zon dag waren de discipelen van trai ner Bekkering geladen om Leid se Boys de eerste nederlaag van het seizoen toe te brengen. Al na 5 minuten droeg de thuisclub de weelde van een voorsprong na dat Cees de Roode de score uit een strafschop had geopend. Met een gave treiter voerde Henk Spies de voorsprong tot 2-0 op waarna Rob Groenendaal met drie doelpunten Leidse Boys de finitief kansloos maakte: 5-0. Rob Mantel zorgde nog voor hoop bij de Boshuizerkadeploeg maar de equipe van Bekkering liet zich niet. zoals zondag wel gebeurde, de kaas van het brood eten. Dankzij doelpunten van Groenendaal. Spies. Brakhoven en Gijsman kon de Morsplocg een monsteroverwinning ïncas- Meerburg-ADO Het Zoeterwoudse Meerburg lever- Connors en Borg in halve eindstrijd NEW YORK (ANP) - Na Vitas Ge rulaitis en John Mcenroe zijn nu ook Björn Borg en Jimmy Con nors doorgedrongen tot de halve eindstrijd van de open Ameri kaanse kampioenschappen op Flushing Meadow. Deze wed strijden (Gerulaitis-Mcenroe er Connors-Borg) worden morger, gespeeld. De dames komen van daag al aan bod. Chris Evert ont moet Martina Navratilova terwijl Tracy Austin de strijd moet aan binden tegen Barbara Potter. De Zweed Borg had vier sets nodig om het Amerikaanse serviceka non Roscoe Tanner van zich af te schudden. Drie van de vier sets werden beslist door een tie- bnek. Borg won de eerste in dc openingssct. nadat hij een ruime voorsprong van 4-0 had genomen om tenslotte met 7-4 te zegevie ren. In de volgende reeks liet hij het niet zover komen. Borg. die opvallend goed volleerde in deze partij, had genoeg aan een servi ce-doorbraak: 6-3. In de derde set sloeg Tanner zich eindelijk suc cesvol door de tie break (4-7) maar dc Amerikaan had in deze strijd blijkbaar al z'n kruid ver schoten. Wel hield hij Borg tot 6- 6 bij maar vervolgens moest hij in de 'verlenging' met 9-7 buigen minder arbeid te verrichten. De als nummer acht geplaatste Telt- scher werd in drie sets terugge wezen. Connors had een sterke avond. Slechts twee keer verloor 'Jimbo' zijn service game. Alleen in de tweede set werd Teltscher, die zich in de laatste jaren een niet onverdienstelijke reputatie heeft verworven, lastig. In de eerste game van de set bracht hij het tot 6 break points en 8 keer deuce. De game duurde een kwartier maar vervolgens maak te Connors het karwei in amper een half uur af: 6-3. 6-1. 6-2. Overige uitslagen: Horendubbel: Fleming Mcenroe-Newcombe S- tolle 6-2. 6-2. 5-7, 6-7, 7-6; Gun- thardt Mc Namara - Buhning/ Taygan 7-6, 7-6. 6-4; Damesdub- bel. Jordan'Smith - Fairbanks/ Harfort 6-4. 6-4: Navratilova/ Schnvcr - Bunge Kohde 6-1. 6-3; Casals Turnbull - Russell Ruzici 6-4. 7-6. Mandlikova Teegarden - Little/Vermaak 6-3, 6-1. de een goede prestatie door de Haagse derdeklasser ADO in een oefenduel met 0-2 terug te wij zen. Henk van Velzen was in de ze wedstrijd ongrijpbaar voor de formatie uit de Residentie. Om dat de Zoeterwoudse spits werd neergehaald in het strafschopge bied kon Gcr Straathof vanaf de stip 0-1 aantekenen. In het twee de part kwam ADO wel opzetten, maar Meerburg hield door stug verdedigen stand Lock de Jeu maakte in de slotfase de verras sing compleet: 0-2. Toto en Lotto DEN HAAG - Alleen de toto en de toto-gelijk kenden deze week winnaars van de eerste prijs. De vijf mensen die dc resultaten van de op totofor mulier no. 36 voorkomende voetbalwedstrijden goed hadden voorspeld, ontvan gen ieder ruim tienduizend gulden. De uitslagen: Uitslag lotto 36 le prijs: Geen winnaars, van dit prijsbedrag van 478.173.-- gaat als jackpot naar week 37 een bedrag van 117 282 - De resterende 360.891 -- gaat naar 2e prijs: 3 winnaars, die ieder bruto ƒ84.634,30 ontvangen 3e prijs 67 winnaars, die ieder bruto 4.809,1 angei 5.289 winnaars, die ledei 5e prijs: 16.905 wil 23,10 ontvangen Uitslag toto 36 le prijs: 5 winnaars, die ieder bruto 10.849.60 ontvangen 2e prijs: 166 winnaars, die ieder 186.50 ontvangen. 3e prijs 2.873 winnaars, die ieder 26.90 ontvangen Uitslag toto-gel ijk no 36 le prijs: 2 winnaars, die ieder bruto 3.311.90 ontvangen. 2e prijs 5 winnaars, die ieder 220.80 ontvangen. 3e prijs 42 winnaars, die ieder 131.40 ontvangen 4e prijs 1 481 winnaars, die ieder DEN HAAG (GPD) - Dc Rijks luchtvaartdienst heeft El Al. de Israëlische luchtvaartmaat schappij. vergunning gegeven voor 20 chartervluchten met 4000 koeien van Schiphol naar Cairo. In januari was een soortgelijk verzoek afgewezen. De RLD hoeft nu een andere opstelling gekozen om een betere onder handelingspositie te krijgen bij het overleg over de rechten van de KLM in het verkeer met Isral, die door El Al worden aange vochten. Begin dit jaar had El Al de RLD toestemming gevraagd voor twaalf chartervluchten met koeien van Schiphol naar Cairo. Aangezien deze vluchten recht streeks uitgevoerd zouden wor den, vallen zij buiten de bepalin gen van de luchtvaartovereen komst tussen- Nederland en Is raël zodat afzonderlijke toestem ming nodig is. De Egyptische toestemming hier voor kwam binnen 24 uur. aldus Martin Damman van El Al. Maar de RLD weigerde, omdat de Ne derlandse luchtvaartmaatschap pijen hiervoor voldoende capaci- MUNCHEN (ANP» - De Zwitser Thomas Fuchs heeft gistermid dag in Munchen het nog niet voor de Europese kampioen schappen voor springruiters tel lende springconcours gewon nen. H:i bleef met Pen Dui< k foutloos in 59.7 seconden Van de Nederlanders bleven in de/e ge nerale repetitie Rob Ehrens (2x). Johan Heins en Emiel Hendrix zonder strafpunten Ehrens was met Koh-i-noor als achtste de beste Nederlander teit zouden hebben. El Al heeft de vluchten toen vanaf Brussel uitgevoerd. Daardoor werd ook Aerogrounddienst, de afhande- lingsmaatschappij op Schiphol, buiten spel gezet. Slachting zeehonden voorkomen EDINBURGH (GPD) - De grijze zeehonden op de Schotse Ork ney- en Western-eilanden zullen dit jaar weer vooreen overdadige slachting bespaard blijven. In 1977 besloot het Schotse ministe rie van landbouw en vissenj de populatie van grijze zeehonden op de Orkney- en Western-eilan den m zes jaar tijd te laten halve ren. omdat de zeehonden de vis- voorraden in de Schotse wateren zouden bedreigen. Wetenschapsmensen en milieuor ganisaties. waaronder Greenpea ce. kwamen direct in actie tegen dit plan en wezen op de foute ge gevens die het Schotse ministe rie had gehanteerd Het resultaat was dat het plan in de ijskast be landde. AMSTELVEEN - Tut* Franse ma nnequim Het dak van het KLM-gebouw de meuu c unifu personeel. De kleding is ontworpen door het Fr Vier doden bij auto-ongeluk BADHOEVEDORP (ANP) - De politie heeft de identiteit vastge steld van de vier personen, die zijn omgekomen bij een aulo-on geluk dat gisteren plaatsvond tussen Badhoevedorp en het Rottepolderplein De slachtof fers zaten in een auto met een Engels nummerbord. Volgens de politiewoordvoerder is de Engelse auto van achteren aangereden door een andere au to. De bestuurder van deze auto raakte gewond De Engelse auto kwam na de botsing op de kop in dc berm terecht en brandde in zeer korte tijd uit Rijksweg 1-9 is in de richting Velsertunnel tot kort na elf uur gespierd geweest.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 23