mededelingen gemeentebestuur H "1 1 leiden 14 tm 18sept'81 A familie Dagelijks over de krant opa politiek oma winkelen vader1 sport moeder' mode kinderen strips en waaiers iedereen komt aan bod Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 14 sep tember a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Onderzoek geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van de Gemeenteraad, de heer drs. G.M. de Vries (vacature de heer Van Duijn). Voorstel stichting samenwerkingsschool voor V B.O L.O.M. en opheffing openbare school voor V.B.O. L.O.M Krediet voor de reconstructie van het deel van de Hoge Morsweg tussen de Haagse Schouwweg en de Sjahrirstraat en de aanleg van een park langs de Rijn. Verlening gemeentelijke subsidie in de kosten van restauratie van de Pieterskerk. Bouw van 75 woningen aan de Molenstraat e.o. (complex 10) ter plaatse van de 109 afgebroken woningen (complex 2) door de Woningbouwvere niging "Ons Belang". Aankoop boerderij Besjeslaan 7 c.a. Verhuur van industriegrond met opstallen aan de Morsweg aan Wernink Beton. Voorstel verdaging beslissing voor de vaststelling van diverse bestemmingsplannen. Vaststelling eerste herziening van het bestem mingsplan Leiden-De Kooi. Vaststelling bestemmingsplan d'Oude Morsch. Vaststelling structuurschets voor het Schuttersveld. Uitgifte in erfpacht van grond en verkoop van wo ningen aan de Hooglandsekerkgracht. Verkoop van grond aan de Hervormde Gemeente Leiden ten behoeve van een uitbreiding van de begraafplaats Rhijnhof. a Initiatief-raadsvoorstel van de raadslieden me vrouw Fallaux en de heren Van der Putten en Van Oosten inzake een verklaring aan de Minis ter van Buitenlandse Zaken en de regeringen van Chili en Argentinië. b. Preadvies van Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van dit initiatief-voorstel. Verzoek van de Stichting Katholiek Onderwijs Lei den om medewerking voor de vervanging van meubilair van de g.l.o.-school Lorentzkade 15a. Wijziging bijlage D van de Bezoldigingsregeling 1971. Beschikbaarstelling krediet t.b.v. de huisvesting van peuterspeelzaal "De Glijbaan". Voorlopige vaststelling exploitatiekosten voor het openbaar gewoon lager onderwijs over 1979. Voorlopige vaststelling exploitatiekosten voor het openbaar kleuteronderwijs over 1979. Vaststelling Afvalstoffenverordening. Krediet voor herstelwerkzaamheden aan het dak van Steenstraat 1b; subsidieverlening wereldwin kel. Slotwijziging gemeentebegroting en de begrotingen van een aantal takken van dienst voor het dienst jaar 1979. Slotbegrotingswijziging voor het dienstjaar 1979 van de Centrale Antenne Inrichting Leiden c.a. Commissie vergaderingen Aankoop pand Houtmarkt 15. Uitgifte grond en opstal Vestestraat ld. Beschikbaarstellen krediet voor het slopen van panden gelegen buiten de aangewezen sanerings- gebieden Herengracht-Zijlsingel en de Camp met bijbehorende werken. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond aan de Oude Rijn en verkoop van de opstal Oude Rijn 79/79a. Bovengenoemde agendapunten zullen gemeen schappelijk worden behandeld met de commis sies voor Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Recreatie en voor Financiën. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de ver gadering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, de heer A.J.M. van Paridon, telefoon 769241 toestel 339, kenbaar te maken. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Commissie voor Ruimtelijke Ordening. Open bare Werken en Verkeer. Op donderdag 16 september a.s. om 19.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Progamma voor woningbouw, woningverbetering en wijkverbetering 1981 t/m 1985. Raadsvoorstel inzake sloop voormalig Krantz-com- plex aan de Langegracht en de Oude Singel. Raadsvoorstel tot gronduitgifte t.b.v. een parkeer garage aan de Langegracht. Toelichting bezwaarschriften tegen het bouw plan van de Stichting tot exploitatie van bejaarden centra voor de bouw van (bejaarden)woningen in de Camp. Muurresten Vrouwekerk. Toelichting op drie bouwplannen in het Morskwar- tier/Juwelenwijk. Beschikbaarstellen krediet voor de aanleg van het polderpark "Cronesteijn". Beschikbaarstelling krediet voor de uitvoering van infrastructurele werken c.a. in het stadsvernieu wingsgebied d'Oude Morsch. B. en W. besluit inzake het bijwonen van avond vergaderingen door ambtenaren. B. en W. besluit inzake riolering en herinrichtings plan Herenstraat. 5 woningwetwoningen Waldeck Pyrmontstraat Verhelingsplan duplexwoningen plan 5/6 woning bouwvereniging "De Tuinstad". Bouwplannen met betrekking tot de percelen Oude Singel 70 en Nieuwe Mare 29 Wijziging A P V. (winkelkarretjes). Bespreking over de thans circulerende informatie bladen. Raadsvoorstel inzake vaststelling Bouwregistratie- verordenmg. Raadsvoorstel inzake wijziging bouwverordening i.v.m. vaststelling van de Bouwregistratieverorde ning. Raadsvoorstel inzake wijziging bouwverordening (16e wijziging modelbouwverordening). Brief WUPO. Beleid woonruimte-onttrekking. Overzicht vorderingszaken. Overzicht isolatieprojekten. Verkoop grond Merenwijk t.b.v. een te bouwen transformatorstation. Pachtontbinding in de Roomburgerpolder Hinderwet De persoonlijke gegevens van degenen die schrif telijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hierom - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht, niet bekendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschik- king in te dienen. Voor nadere inlichtingen over deze hinderwetaan- vraag kunt u zich wenden tot het Buro Milieuzaken van de gemeente, tel. 071-254437 Diversen Algemeen bestuur Centrale Post Ambulance vervoer Leiden en omstreken. Donderdag 17 september a.s. om 14.00 uur in de Raadzaal van het Stadhuis te Leiden. Agenda: Benoeming en instructie directeur-secretaris CPA. Rekening-courant-overeenkomst. Verdeling technische kosten. Bestelling technische apparatuur. Eerste begrotingswijziging 1982. Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften. Vrijdag 18 september a.s. kamer B. en W. stad huis. Agenda: 16.30uur: Bezwaarschrift van de heer H. Vermeulen tegen een afwijzing van steun in het kader van de Verordening Steun Bedrijven Stads vernieuwing. 17.00 uur: Bezwaarschriften tegen het raadsbesluit dd. 22 juni 1981 houdende vaststelling van de tweede fase Experimenteerproject Leidse Baan (doorstromingsproject open baar vervoer Leiden-Leiderdorp - Zoeter- woude/Rijndijk). Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Metaalconstructiewerkplaats met een inrichting voor het bewaren, be- en ver werken van oude metalen in een be drijfshal en op het terrein van het pand Zoeterwoudseweg 11. De aanvrage is afkomstig van J. de Nobel, alhier, en betreft het uitbreiden en wijzigen van een metaalkon- struktiewerkplaats met enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van een inrichting voor het bewaren, be- en verwerken van oude meta len in een bedrijfshal en op het terrein van het pand Zoeterwoudseweg 11 (N B. Deze aanvraag vervangt die van 5 maart 1981 (bekendgemaakt op vrijdag 17 april 1981), een en ander in verband met tussentijdse wij zigingen). Op dinsdag 29 september 1981 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 011 (begane grond) van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Tijdens deze hoorzitting zal gelegenheid worden ge geven over deze aanvraag van gedachten te wisselen. Bovengenoemde aanvraag en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen gedurende de gehele be handelingstermijn ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht72. leverdieping. Voorts liggen deze stukken gedurende vier weken na heden elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur ter inzage in het informatiecentrum van het Buro Voor lichting in de hal van het Stadhuis Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 9 oktober 1981 bij het College van Burge meester en Wethouders worden ingediend (postbus 9100, 2300 PC Leiden) Route Morsweg-Morssingel drie dagen afgesloten Met ingang van maandag 14 september a.s. zal het gedeelte van Morsweg en Morssingel tussen Ples- manrotonde en de spoorwegovergang 3 dagen zijn afgesloten voor doorgaand verkeer. De gebruikelijke omleidingsroutes zullen met borden worden aange geven. De afsluiting is nodig vanwege asfalterings- werkzaamheden. Bij ongeschikte weersomstandig heden kan het werk worden uitgesteld. Botermarkt enkele dagen af gesloten voor doorgaand ver keer Aanstaande maandag 14 september beginnen her stelwerkzaamheden aan het wegdek van de Boter markt. Dit zal, naar verwachting, hoogstens tot het eind van de week (t/m vrijdag) duren. Gedurende het werk is de Botermarkt alleen toegan kelijk voor bestemmingsverkeer. Weer twee belangrijke fiets paden geasfalteerd In de komende weken zullen er weer twee belangrijke doorgaande fietsverbindingen worden geasfalteerd. De huidige tegelbestrating zal worden verwijderd en vervangen door een asfalt-onderlaag. De toplaag zal pas later worden aangebracht. De duur van de werk zaamheden zal sterk afhankelijk zijn van de weersge steldheid. IFietspad langs de Wassenaarseweg Dit fietspad ligt voor beide rijrichtingen aan de zuidkant. Aanvang: maandag 14 september Duur: 1 maand Het fietsverkeer zal, waar nodig, tijdelijk over het voetpad worden geleid. II. Fietspad langs de Oegstgeesterweg. Aanvang: maandag 21 september Duur: 1 maand Dit fietspad heeft twee afzonderlijke rijrichtingen. Eerst zal de westkant gedaan worden (met omlei dingen over het voetpad), daarna de oostkant met gebruikmaking van de westkant, die dan klaar is. Ontwerp-procedureverorde- ning voor de maatschappelijke dienstverlening vastgesteld Tot 1 november 1981 ligt op de volgende plaatsen het ontwerp van een procedureverordening voor de maatschappelijke dienstverlening ter inzage: 1. Stadhuis, informatiebalie. 2. De openbare bibliotheek en haar filialen 3. De buurt-en wijkcentra. 4 De Stichting Welzijn, Breestraat 117. De ontwerp verordening is, zolang de voorraad strekt, bij de informatiebalie van het stadhuis te ver krijgen. De betrokken organisaties krijgen een dezer dagen een exemplaar toegestuurd. Deze verordening regelt de wijze waarop iedere inwoner van Leiden be trokken kan zijn bij het door de gemeenteraad vast te stellen plan voor de maatschappelijke dienstverle ning van de stad. In dit plan worden werksoorten als diverse vormen van maatschappelijk werk, burgerraadslieden en tele fonische hulpdienst aan de orde gesteld. Een ieder kan tot 1 november 1981 schriftelijk reage ren op het ontwerp en de reactie zenden aan burge meester en wethouders van Leiden, stadhuis, post bus 9100, 2300 PC Leiden. Op basis van de ingezonden reacties zullen burge meester en wethouders het ontwerp bijstellen en na advies van de raadscommissie M.V.C. vaststellen. Vervolgens wordt zonodig een tweede inspraakronde ingelast. Na een bezwaarschriftenprocedure wordt de verordening vastgesteld door de gemeenteraad Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer Sumer, tel. 254807 De Burgemeester van Leiden maakt bekend: 1e. dat, ter voldoening aan artikel 72a in verband met de artikelen 63 en 10 der onteigeningswet, een commissie uit Gedeputeerde Staten der pro vincie Zuid-Holland, bijgestaan door de daartoe door het algemeen bestuur aangewezen des kundige en het hoofd van het toestuur der ge meente, in het stadsbouwhuis (kamer 239), Langegracht 72. aldaar zitting zal houden de 5e oktober 1981 te 12.00 uur. teneinde de bezwaren van belanghebbenden aan te horen tegen het plan van het werk en de voorgenomen onteige ning ten name van de N.V. Nederlandse Spoor wegen te Utrecht voor de aanleg van een twee de spoor (dubbel spoor) op een gedeelte van de spoorweg Woerden-Leiden, met bijkomende werken, in de gemeenten Hazerswoude, Zoeter- woude en Leiden en nodigt belanghebbenden uit om hun bezwaren, ter plaatse en ure vermeld, mondeling of schriftelijk aan genoemde com missie mede te delen; 2e. dat de stukken, bedoeld in het eerste lid van ar tikel 12 der onteigeningswet ter inzage voor een ieder worden nedergelegd in het stadsbouwhuis (kamer 214), Langegracht 72, van 14 september 1981 totdat de commissie haar werkzaamheden binnen de gemeente heeft volbracht; 3e. dat het uitgewerkte plan van het gehele werk, bedoeld in het laatste lid van artikel 12 van meergenoemde wet, voor een ieder ter inzage zal liggen ter griffie der provincie Zuid-Holland (kamer 334) van 14 september 1981 totdat de commissie haar werkzaamheden heeft vol bracht. Bouw en Woningtoezicht vrijdag 18 september gesloten De afdeling Bouw en Woningtoezicht van de dienst gemeentewerken in het stadsbouwhuis, is vrijdag 18 september a.s. voor het publiek gesloten. Eveneens is deze afdeling telefonisch niet te bereiken. Wijziging verordening op het stadsschoon-1965 Burgemeester en Wethouders van Leiden delen mee dat gedurende drie maanden op kamer 105 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, ter inzage is neer gelegd de Verordening op het stadsschoon-1965, zo als deze door de gemeenteraad in zijn vergadering van 20 oktober 1980 (nr. 232) is gewijzigd. De wijziging betreft een uitbreiding van de beroeps mogelijkheden. De gewijzigde verordening treedt met ingang van de derde dag na deze publikatie in werking. Verhuizing Brandweer De staf van de Brandweer Leiden, de administratie, een deel van de uitrukdienst en de Regionale Brand weer Rijnland zijn deze week verhuisd naar de nieuwe kazerne in de Merenwijk. Het nieuwe adres is: Gooimeerlaan 25 2316 JZ Leiden Het nieuwe telefoonnummer is: 212201 Het alarmnummer blijft voorlopig hetzelfde: 133333. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 14 september Wijk 18 en 22 woensdag 16 september Wijk 21 en 23 donderdag 17 september Wijk 20 en 26 vrijdag 18 september A S&ooc

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 22