Opel nummer 1. Al twaalf jaar lang: een hele zekerheid. Opel Ascona: al vanaf f19.443,- Meer auto. Als techniek zuiver als doel wordt gebruikt voor een betere auto, gebeuren er interessante dingen. Een motor dwars voorin bijvoorbeeld, levert veel meer binnenruimte op. Meer ruimte voor uzelf, uw passagiers en uw bagage. Rijden in de nieuwe Ascona geeft dan ook direkt een gevoel van luxe en vrijheid. En als dat samengaat met een zeer zuinige motor, die toch hogere prestaties levert, dan maakt dat het autorijden weer een stuk aantrek kelijker. Ook werd de standaarduitrus ting van de Ascona uitgebreid en aangepast voor optimaal komfort en Minder verbruik. Een hoger nuttig motorver mogen, een lager gewicht en de nieuwe aërodyna mische vorm zijn bepa lend voor een benijdens waardig laag benzine verbruik, terwijl de prestaties hoger liggen. 90 km J 20 km stad 1.3 N 6.5 9.0 10.1 I.3S 6.2 8.4 9.S 1.6 N 6.7 8.9 10.9 I.6S 6.0 8.3 9.9 Meer nuttig vermogen. De nieuwe dwars- geplaatste OHC-motor (bovenliggende nokken- as) voorin levert 18% meer nuttig vermogen, bij eenzelfde brandstof verbruik, dan een konventionele motor. Voor de nieuwe Ascona zijn 4 verschillende krachtbronnen beschik baar, die de voorwielen aandrijven. Minder luchtweerstand. De luchtweerstand van de nieuwe Ascona is extreem laag. De voor spoiler is standaard, de achterspoiler is bij de hatch-back geïntegreerd in het koetswerk. Op hoge snelheden hebben de Ascona's geen last van windgeruis en houden ze uiterst stabiel koers. Ascona Hatch-back I 0,38 cw Ascona Notch-back I 0,39<-'w Meer binnenruimte. De motoren dwars voor in en de lange wielbasis leveren 5 ruime zitplaat sen op. De nieuwe Ascona's verplaatsen dus meer ruimte en mensen bij minder verbruik. Komplete uitrusting. De nieuwe Ascona's zijn zo volledig als u ze wilt hebben. Elke uitvoering heeft haar komplete standaardpakket. Gewenste extra's kunnen al in de fabriek worden aangebracht: automaat, econometer, achter spoiler, extra brede licht metalen wielen etc. Hogere prestaties. De eenvoud en de souplesse van de nieuwe motoren leveren met een relatief kleine cylinder- inhoud indrukwekkende prestaties. 1.3 N 44 kW760 DIN-pk I.3S 55 kW/75 DIN-pk 1.6 N 55 kW/75 DIN-pk 1.6S 66 k W/90 DIN-pk Lagere onderhouds kosten. Grote service beurt slechts eenmaal per jaar of om de 20.000 km. De meest vitale onder delen van de nieuwe Ascona kunnen zonder demontage worden gekontroleerd en indien nodig simpel worden ver vangen. Voor- en achter wielophanging vergen nagenoeg geen onderhoud meer. meer ventilatie. 'Nieuwe sleutels. HV J? Zelfdragend en beschermende karrosseric- konstmktie. veiligheid. Tal van extra's die al in de fabriek kunnen worden aangebracht, dragen nog eens extra bij aan uw persoonlijke autowensen. De nieuwe Ascona is leverbaar in twee basismodellen. De representa tieve 5-deurs hatch-back en de stijl volle notch-back met aparte koffer ruimte. Beide modellen samen leveren u een keuze op van meer dan 55 uitvoeringen. -Q Minder kosten. Betere techniek heeft ook als doel de kosten te druk ken. Zowel verbruiks- als onderhouds kosten. Daarom koos Opel voor de nieuwe geavanceerde OHC-motor, die met voorwielaandrijving 18% meer nuttig vermogen levert Goed door dacht ingebouwd, zodat onderhouds werkzaamheden een stuk vereenvou digd zijn. Ook de overige vitale onderdelen zijn zonder demontage te kontroleren en indien nodig uiterst simpel te vervangen. Voor de bescherming van de kar rosserie, het onderstel en de wielkasten werden de beste materialen gekozen. Bovendien heeft de nieuwe Ascona slechts eenmaal per jaar of om de 20.000 km een grote servicebeurt nodig. Dat maakt de nieuwe Ascona zonder meer een probleemloze auto. Inhakend op alle denkbare eisen die u aan een auto kunt stellen. Terwijl de kilometerkosten weer realistisch zijn voor uw beschikbare budget Daarna schieten woorden te kortDe beide nieuwe Ascona's zijn ongelooflijk mooi. Hun lijn en tempe rament wekken weer dat opwindende gevoel voor auto's op. Het zijn de nieuwe Europese midden klassers. Gebaseerd op rationaliteit en een gezond kostenbesef. Toch een auto waar u laaiend enthousiast over kunt zijn. Dat is dan ook puur de reden waarom Opel al 12'/: jaar het meest gekocht wordt in Nederland. Met de nieuwe Ascona maakt Opel weer een grote stap voor uit Dat is zeker een bezoek aan uw Opel-dealer waard. Om te kijken, te voelen en te ontdekken dat de nieuwe Ascona de enige nieuwe auto is waar u eigenlijk op gewacht heeft Vanaf f19.443,-, incl. BTW, maakt de nieuwe Ascona het autorijden in alle opzichten weer een stuk plezie riger. Opel-initiatief voor beter autorijden. Incl. BTW. Af General Motors Continental SA

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15