Kleedkamers op slot voor RIO Opeens w mijn heg omgetrokken9 tLeid agenda RCL wil vergoeding voor gebruik Klusjes en collecte om Italië te helpen Sjaloomschool gaat natuursporen zoeken Emotioneel conflict in Oegstgeest OEGSTGEEST - Het conflict tussen de familie Smit en tandarts Breuer aan de Floxlaan in Oegstgeest. bereikte gisteren opnieuw een - emotioneel - hoogte punt. Tandarts Breuer begon gisteren namelijk met de uitbouw bestemd voor zijn praktijk. Zonder toe stemming en zonder vooroverleg liet hij een gedeel te van een heg weghalen om te kunnen heien. Die heg was echter van de buren Smit. "Het is een grof schandaal. Ik was wan het telefoneren toen opeens mijn heg met een ketting werd omge trokken. Het tweede stuk heb ik kunnen redden door er voor te gaan liggen", vertelt Smit. die aan die actie een flinke schram in de nek overhield. Volgens Smit is er helemaal niet over gepraat. Hij wist niet dat de heg moest worden weggehaald. Tandarts Breuer bevestigde dat. maar hij zei er wel gelijk bij dat hij een poging had gedaan het mee te delen. Breuer: "Afgelopen vrijdag zijn de aannemer en de architect (zijn vader - red) naar de heer Smit ge weest. Hij wilde echter niet met ons praten". Zijn buurman ontkent dat niet en zegt zelfs dat hij wel met de aannemer heeft gepraat. "Ik stond in de voortuin en de aannemer zei tegen mij dat maandag met het werk zou worden begonnen Ik zei dat hij niet in myn tuin mocht komen en toen zijn ze bei den weer weggegaan. Ze hebben niets gezegd over de heg", aldus Smit. Ondanks de herhaalde toezeggingen van tanaans Breuer dat hij de heg zal vergoeden, gelooft de fami lie Smit daar niet meer in. Smit: "De bouwvakkers zeiden 's ochtends dat de heg er 's avonds weer zou staan". Terwijl hij dit zegt staat de tandarts de heg in stukken te zagen. "Ach. ze krijgen wat ze vragen van mij. Het is niet meer dan logisch dat ik de schade vergoed die ik maak", aldus de tandarts, die overi gens niet in de Floxlaan woont, maar daar alleen zijn praktijkruimte heeft. Een belangrijke vraag in deze kwestie is wie zich de eigenaar van de heg mag noemen. Volgens Breuer is het een gemeenschappelijke heg omdat die op de scheiding van de twee tuinen staat. Maar Smit ver telt dat de heg van hem is. "Ik heb hem gekocht en hij staat op mijn grond. Dus is het mijn eigendom dat vernield is" De politie kwam gisteren ook nog even kijken. Aan hen vertelde Breuer dat hij de heg weer terug zal laten zetten. "Als die afspraak niet nagekomen wordt, dan moet de benadeelde aangifte doen en maken wij proces verbaal op", zo zei een politie woordvoerder desgevraagd. Hij bevestigde overi gens dat die afspraak moeilijk is na te komen nu de tandarts de heg in stukken heeft gezaagd. DINSDAG 8 SEPTEMBER 1981 Het stuk van de heg dat op de open plaats stond i heipaal kwam ervoor in de plaats. stukjes gezaagd. De Nieuwe regels voor ophalen van afval ZOETERWOUDE - Voor het op halen van oud papier in Zoeter- woude zal binnenkort een ver gunning vereist zyn. Dit bleek tijdens de openbare vergadering van de commissie algemene za ken gisteravond. Deze maatregel is één van de nieuwe regels die ir. het kader van een bijstelling van de afvalstoffenverordening op gesteld worden. Voor 1 oktober moet de gemeente deze verordening, waarbij stren gere eisen worden gesteld aan het inzamelen van huisvuil, che mische stoffen, glas en dergelij ke. vastgesteld hebben. Eén van de belangrijkste motieven van de Afvalstoffenwet is het voorko men en verder beperken van be lasting van het milieu door afval stoffen. In deze nieuwe wet wordt de ge meente belast met de inzameling van het huisvuil. De kosten die voor de gemeente uit de Afval stoffenwet voortvloeien kan de gemeente op twee manieren ver halen: door middel van de ver goedingen die de burger moet betalen voor het verlenen van vergunningen en ontheffingen en door de instelling van een af valstoffenheffing. Ook het ophalen van chemisch afval behoort tot de taken van de gemeente. Men gaat binnen af zienbare tijd met de beide Zoe- terwoudse apotheekhoudende artsen praten om een regeling te treffen. Kosten markt Voorschoten rijzen pan uit VOORSCHOTEN - De kosten van de Voorschotense weekmarkt rijzen de pan uit, vindt de raads commissie financiën. De kosten van de markt bedragen nu zo'n duizend gulden per week. Wet houder Van Dalen kreeg van de commissie toestemming om weer een speciale marktcommis- sie in te stellen, die zich met de aspecten rond de markt kan be zighouden. D'66-er Aikens was van mening dat de weekmarkt best wel wat geld mag kosten., omdat de markt op vrijdag een grote trekpleister blijkt te zijn. Meerhoek (CDA) huldigde het principe dat een goedlopende weekmarkt best wel iets meer kan bijdragen in de kosten. PvdA-cr Visser wil een betere exploitatie van de week markt, zeker in de kostenfactor. Hij meent dat teveel wordt bijge schreven onder meer door de rei nigingsdienst en het markttoe- zicht als marktenkosten te reke nen. WD-er Willemsen wil zo snel mogelijk meer duidelijkheid in de werkelijke kosten van de markt. Het Wedde Tot teleurstelling van de commis sie was gisteravond het exploita tie-overzicht van het zwembad "het Wedde" niet aanwezig. Wet houder Van Dalen deed de toe zegging de cijfers van het zwem bad zeker volgende maand ge reed te hebben. De commissie is niet zo gerust over de resultaten. De gemeente Voorschoten zal ove rigens deelnemen aan een studie over de NZHVM-buslijnen. De commissie wil zo snel mogelijk een betere en doeltreffender ver binding met Wassenaar. Het aan bod van passagiers blijkt op de lijn naar Wassenaar nu nog te ge ring te zijn. Ook werd gevraagd om een betere verbinding per au tobus met het station Voorscho ten. LEIDERDORP - Het Rijn lands Instituut voor On dernemersonderwijs in Leiderdorp kwam giste ren voor met sloten en kettingen afgesloten kleedkamerdeuren op het sportterrein van de voet balclub RCL te staan. De school maakt vijf dagen per week gebruik van de velden en kleedkamers van de club, maar moest gisteren noodgedwongen buiten de omkleedruim- ten blijven. RCL had de school herhaaldelijk om een vergoeding voor het ge bruik van de kleedlokalen ge vraagd, echter zonder succes. Daarop heeft de voetbalclub een zijdig maatregelen genomen en de deuren vergrendeld. Het RIO is op haar beurt van me ning dat het de gemeentelijke sportvelden van de gemeente huurt en ook alleen maar met de ze instelling een overeenkomst heeft. De school vindt het rede lijk dat de voetbalclub een tege moetkoming in de kosten van water en licht wil hebben, maar vindt dat de vereniging daarvoor bij de gemeente moet zijn en niet bij het RIO, dat alleen met de ge meente een overeenkomst heeft. "Wij huren onze terreinen bij de gemeente en wij huren natuur lijk geen terreinen zonder kleed kamers". aldus de heer Pommée, adjunct-directeur van het RIO. Hij vindt de claim van RCL be grijpelijk. "maar dan moeten ze niet bij mij zijn maar bij de ge meente. want ik huur de accom modatie niet bij RCL maar bij de gemeente." Pommée wijst op de bestaande erf pachtovereenkomst tussen de gemeente en de voetbalclub waarin staat dat RCL voor niets de kleedaccommodatie ter be schikking moet stellen voor der den, ook voor scholen die van het complex gebruik maken. Van de zijde van de gemeente wordt dit bevestigd. Daar wordt er echter op gewezen dat het om een jaren oude overeenkomst gaat waarin met "scholen" de la gere scholen en de mavo-school bedoeld zijn. Volgens de ge meente valt het RIO eigenlijk daarbuiten. RCL-voorzitter Van Gameren ver telt dat het probleem rond de vergoeding al enkele jaren speelt. "Het RIO gebruikt de ge meentelijke sportvelden. Daar hebben wij geen invloed op. Het RIO gaat er daarbij vanuit dat het gebruik inclusief de kleedka mers en wasgelegenheden is. Zo'n grote groep in de kleedka mers kost natuurlijk geld. Tot nu toe hebben we bij het RIO wei nig gehoor daarvoor gevonden. We zijn goed. maar niet gek. Het is al jaren zo dat we geen stuiver kunnen krijgen. We hoeven er geen financieel slaatje uit te slaan, maar we kunnen niet door gaan met de kosten daarvoor uit eigen kas te plukken." Van Gameren vertelt dat vorig jaar nog een rekening van RCL naar het RIO is gegaan. "We hebben r de leerlingen van het RIO onmogelijk. daarop taal nog teken gehoord. Daarom hebben we nu maar de boel afgesloten. Het moet nu maar eens snel uitgepraat wor den." De gemeente, RCL en het RIO bui gen zich aan het eind van de mid dag over deze zaak om een oplos sing te zoeken. De andere scholen hoeven niets voor de gemeentelijke sportvel den te betalen omdat zij voor het overgrote deel van het jaar ge bruik maken van gymlokalen, waar zij wel huur voor betalen. De gemeente vond het onrede lijk om de scholen voor het inci denteel buiten sporten te laten betalen, omdat ze toch al voor de gymlokalen betaalden. Het RIO betaalt vanaf 1978 huur voor de sportvelden. Toen namelijk kreeg de school een eigen gymlo kaal waarna de afspraak werd ge maakt dat ze huur zou betalen voor de sportvelden. De gemeente wijst erop dat het RIO feitelijk van de gemeente de sportvelden huurt en dat de kleedaccommodatie daar eigen lijk buiten valt. Deze laatste zou dus wel een zaak van RCL zijn. "De kleedkamerkwestie moet dus wel degelijk met RCL wor den geregeld", aldus de gemeen te. Bovendien ligt de zaak hier, vol gens de gemeente, iets anders omdat het om een soort service verlening gaat van RCL. De ge meente wijst op de hoge energie kosten voor de voetbalclub die zelf eigenlijk nog minder ge bruik maakt van de velden dan de scholen. De voetbalclub is al een tijdlang bezig om een ver goeding te krijgen. De vereni ging vraagt vijftig gulden per kleedkamer per week van de school. In oktober vorig jaar werd aan het RIO meegedeeld dat RCL langzaam ongeduldig werd over het uitblijven van een vergoeding. Ook de gemeente liet de school weten dat een ver goeding nodig was. Pommée: "Het gekke is dat vaststaat dat het vopr niets is en dat ze dan zeggen dat een vergoeding te recht zou zijn." De adjunct-direc teur geeft aan dat desnoods maar naar een overeenkomst gestreefd moet worden waarin de kosten voor de kleedkamers doorbere kend zijn in de huurprijs van de velden. Hij zegt een redelijk be drag te willen accepteren. Het moet volgens hem wel voldoen aan de normen van het ministe rie voor de bedragen die mogen worden uitgegeven door scholen voor sportvelden. ZOETERWOUDE - Deze week wordt in Zoeterwoude een serie activiteiten ontplooid door de werkgroep Casa Materna. In het kader van de hulpactie "Zoeter woude helpt Italië" streeft de "Voor rolstoel stemhokjes aanpassen" ZOETERWOUDE - Met de ka merverkiezingen in het achter hoofd en de gemeenteraadsver kiezingen in het vooruitzicht stelde Lansbergen (Progressief Zoeterwoude) gisteravond in de raadscommissie voor algemene zaken in Zoeterwoude voor om de stembureaus van een speciaal hokje te voorzien voor mensen die zich in een rolstoel moeten verplaatsen. Met name in huize Emmaus waar een hoge concen tratie invaliden is zou de hoogte van de schrijfplank veel proble men veroorzaakt hebben op 26h- mei. Voorts vroeg Lansbergen zich af of "er niet te gemakkelijk wordt omgesprongen met het be sluit om agendapunten achter gesloten deuren te behandelen. We moeten voorzichtig zijn dat we niet te gemakkelijk de deur dicht doen want dan zou de Wet zijn doel voorbij schieten." aldus het progressieve commissielid. Zoals bekend is in Zoeterwoude pas laat een aanvang gemaakt met het openbaar vergaderen omdat de vorige burgemeester Detmers hier bepaald geen voor stander van was. Gisteravond werden ook vragen gesteld over de overlast van vrachtwagens in de Veldzicht straat en Dr. Bouwdijkstraat. Hiervoor was de plaatselijke post-commandant van de rijks politie Rozenboom aanwezig. Hij vertelde dat de politie de chauf feurs persoonlijk m n officiële waarschuwing heeft gegeven en dat hiermee de problemen van de baan zijn. De gemeente erkent dat er op het aangewezen par keerterrein op de Loethe te wei nig ruimte is voor alle wagens en denkt daarom aan de mogelijk heid om de chauffeurs te verzoe ken hun wagens voortaan op het industrieterrein te parkeren. En- gclkes: (CDA) "Het is gewoon een mentaliteitskwestic De chauffeurs zouden het liefste voor de deur hun auto neerzetten ook al is het bedrijf vijf minuten verwijderd. Pure onwil volgens mij. werkgroep naar het inzamelen van een bedrag van 10.000 gul den voor de wederopbouw van het in november 1980 door een aardbeving getroffen gebied in Zuid-Italië Onmiddellijk begon de Zoeter- woudse werkgroep een hulpactie door middel van wisselgeldpot ten op de kassa's bij de plaatselij ke middenstand. Dit leverde sa men met giften 12.000 gulden op. Om de mensen in het getroffen ge bied weer een nieuw bestaan te helpen opbouwen heeft men 22.000 gulden nodig. Naast de opbrengst van december ont breekt dus nog 10.000 gulden, die de werkgroep nu op twee manie ren wil vergaren: allereerst wordt morgenavond een huis- aan-huis-collecte gehouden. Za terdag gaan de mensen van de werkgroep de straat op om aller hande klussen te verrichten. Herkenbaar aan de witte jasjes kan de Zoeterwoudse bevolking profiteren van de klussenmer.- sen die tegen vergoeding ramen gaan zemen, auto's wassen, ga zon maaien enzovoorts. Een ont bijt op bed of een ouderwetse scheerpartij behoort echter ook tot de mogelijkheden Voor één gulden wassen de Materna's-van- alles. zelfs uw rug. Voor de grote re klussen vraagt de werkgroep vooraf contakt op te nemen. Mochten al deze activiteiten nog niet genoeg opleveren, dan gaan de Casa Matema-mensen nog een dagje bollenpellen. Klem tussen slagbomen LEIDEN - Een tienjarig meis je moest gistermiddag met een gebroken linkerarm naar het AZL worden vervoerd nadat zij met haar handjes klem was komen te zitten tussen de slagbomen van de Wilhelminabrug. Het onge luk onstond doordat het meisje aan de bomen bleef hangen tijdens het omhoog gaan. DINSDAG Leids Vrijetijds Centrum - Breestraat 66, voorlichting en discussieavond over de De Dodewaard gaat dicht ak- tieweek. 20 uur. Gebouw Bonaventura college - Burg- gravenlaan 2. bijeenkomst ter voorbe reiding van de Vredesweek. Drs. Guv Dilweg zal spreken over Het Vredes werk groeit door de verdrukking heen. Prestatieloop in de wjjk Meerburg - start bij clubhuis Matilo aan de Zaan- straat, 19 uur. K&O-gebouw - Oude Vest. tekenfilms voor kinderen, woe om 14.30 uur. Buizerdhorst 17 - lezing Baha'i geloof, Vrije School - lezing over hoe er op vrye scholen onderwijs wordt gegeven door D. ten Hóoven, Obrechtstraat, 20.15 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. NVSH-bibliotheek - Rapenburg 48, NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen van 14-16 uur en dins, van 20-21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor bui tenlandse jongeren, 19-20.30 u Jongeren Advies Centrum (JAL) - Cae- ciliastraat 67, ma t/m vr van 16-22 uur. tel. 126052. Algemene Reclasserings Vereniging - Rijnsburgerweg 167, tel. 156440, be reikbaar op werkdagen van 9-17 uur; voor hulp en informatie aan meerder jarigen (vanaf 18 jaar), die door pro blemen in conflict zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Vrouwenhuis - Hooigracht 79. café avond. 21-1 uur. Wassenaar - Raadhuis De Paauw, her denking Prins Frederik. 20 uur. Voorschoten - Vhetwyk, sport- en spel- avond. 19 uur. Gemeentehuis - commissie algemene zaken, 20 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, commissie financiën. 19.30 uur. Gemeentecentrum - Lijtweg, filmmid dag SJJO, woe om 14.30 uur. WOENSDAG Leiden - Stadhuis, The Jam, 2e Binnenvestgracht, optre den Nota Bene Band. LAK cinema - Levendaal 150, film 'Death Watch' van de Franse regis seur Bertrand Tavernier, 20 en 22.30 Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen; don. soos met films en informatie pro gramma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum(JAL) - Caeci- liastraat 67, meisjes-telefoon, van 16- 22 uur. LEIDEN - Een 17-jarige Leide- naar heeft gisteren bekend 500 videobanden, ter waarde van zo'n 30.000 gulden, te hebben ge stolen uit de sociale werkplaats aan de Willem Barentzstraat. De diefstal vond aan het begin van deze maand plaats. ZOETERWOUDE - In Zoeter woude is vanmorgen een uniek experiment begonnen. De leer lingen van de Sjaloomschool ver trokken onder het motto "Sja- loom op goed spoor" richting Noordwijkerhout waar zij tot vrijdagmiddag zullen bivakke ren. In deze dagen is het de be doeling dat de kinderen op zoek. gaan naar sporen die mensen, dieren, de natuur en de zee ach terlaten. De bevindingen zullen dor handvaardigheid of op schrift vastgelegd worden. Ook de kleuters van de Sjaloom zullen hun opwachting maken. Donderdag arriveren de oudste kleuters in de jeugdherberg die daar één nacht zullen blijven. Vrijdag komen de jongste kleu ters op bezoek. Via een muur- krant op de Sjaloomschool wordt het thuisfront elke avond van alle gebeurtenissen op de hoogte gebracht. De werkweek heeft niet slechts een onderwijskundig doel; de achterliggende gedachte is dat de kinderen op deze manier een onderlinge band zullen kweken die in dit schooljaar zeker zijn vruchten zal afwerpen. Ook de relatie leerkracht en kind zal door dit gebeuren worden ver stevigd. Vrijdagmiddag om half vier worden de kinderen op het speelplein van de school terug verwacht. OEGSTGEEST - De stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegst geest organiseert morgenmiddag een kinderinstuif in het gemeen tecentrum aan de Lijtweg. Vanaf half drie staat een film op het programma over een onvoorstel bare tocht. DONDERDAG Leiden - Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Waag: tentoonstelling over Latijns- Amenka, 20.00 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies. 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies. 21-21 uur. Werklozen Advies'Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur. tel. 122000. Troef - Noordeinde 2a. werkgroep dienstweigeren. voorlichting en bege leiding dienstweigeren, van 20-21.30 uur, tel. 216180. Stats jongeren centrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vrijd. soos van 15-17 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO WSW. 19-20.30 uur. tel. 142505. Morswijk - Topaaslaan 19, gehandicap- tensoos, vrijd. van 10-15 uur, tel. 02522-14797. Oegstgeest - gemeentehuis, verkeer en vervoer, 19.30 uui Voorschoten - gemeentehuis, sie financiën, 20 uur. Gemeentehuis - hoorzitting sociaal-cul tureel plan, 20.30 ur. WIJKVERPLEGING - Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Ryn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrij 4 sept tot 11 sept door: Apotheek Her- dingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502; Apotheek Linnaeus, Kem- penaerstraat lb, tel. 153274. Burgerlijke stand Getrouwd: Van der Velden Gijsbertus Adrianus met Van Kouwenhove Helene Elisabeth Adriana (Zoeterwoude). Van' der Geest Jacobus Amoldus met Van der Kleij Cornelia Maria (Zoeterwoude). lEIDSCH dagblad DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezor- glng na 19.30 uur); zater- Abonnementsgetden bl) vooruitbetaling te vol doen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damlate Holding BV te Kwartaalabonnement f 53.45 per poet f 75,80 Jaarabonnement f 202,30 per post 1291,70 Lossen 0,75 Directie: G. Koopman Hoofdredacteur: A.A.M. Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen. Plv. Alg. redactiechef: J.M.J. Post. J.P.M. vsn der Meer (re gio) W. Wlrtz (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Bruasel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en iele- vl sla. kunst) S.J. de Groot (geesteii|k leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdie A met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs. Washington, Cai ro. Rome, Madrid, Stock- holm en Djakarta. Redactie stad en randgemeenten Tel. 071-125260 of 071-144941 tat. 222 H. v. Egmond •tel. 071-172766 Ch. Lennartz tal. 071-133202

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2