Oegstgeest gaat vernielingen aan school aanpakken Onzekerheid rond toekomst winkelpassage "Markthof' 0= eidse agenda "Mentaliteitsverandering nodig" Minicontainer voor Wassenaars huisvuil Man doet aangifte van flessetrekkerij Bejaarde vrouw opgelicht OEGSTGEEST - De toekomst voor de nieuw te bouwen winkelpassage "Markthof" in de Kcmpenaerstraat in Oegstgeest wordt erg onze ker. Van de zestien gegadig den die zich vier jaar geleden vrij snel meldden voor de tien te verdelen winkels in de nieuwe passage zijn er naar verwachting van de oud voorzitter van de winkeliers vereniging. de heer Trijse laar, nog maar vier of vijf Nog maar vier a vijf gegadigden van de zestien "Ik het niet gebeuren dat er een winkelpassage komt in de Kempenaerstraat", zo meent Trijselaar, oprichter van de winkeliersvereniging "Oegstgeest Actief' en tot voor kort voorzitter van dit samenwerkingsverband in deze winkelstraat. Vier jaar geleden kwam de Oegstgeester projectontwik kelaar Proper met de plan nen voor de winkels, die ver der in samenwerking met de winkeliersvereniging werden uitgewerkt. Volgens Trijselaar zag het er vier jaar geleden ook nog heel rooskleurig uit. Zestien gegadigden waren gauw ge vonden om hun intrek te ne men in de tien geplande win kels. Het enige probleem was om het plan te laten voldoen aan de eisen van de gemeente om een bouwvergunning te krijgen. De plannen zijn r gevorderd stadium, dat al leen nog maar gewacht hoeft te worden op een bouwver gunning. Volgens wethouder Thorn van openbare werken, zal die niet langer dan een maand meer op zich laten wachten. Voor Trijselaar lijkt het echter allemaal al te laat: "Ook al komt de bouwvergunning binnenkort af. dan verwacht ik dat we niet meer dan vier of vijf gegadigden zullen krij gen en ook dat zal dan nog heel wat overredingskracht kosten. Op het ogenblik staan er in de Kempenaer straat al vier winkelpanden te koop en binnenkort komt daar nog een vijfde bij. Nee, ik zie het er niet meer van ko- De heer Proper zelf ziet de plannen veel optimistischer tegemoet en is het dan ook helemaal niet eens met het pessimisme van Trijselaar. "Zoals het er nu voor staat beginnen we meteen rnet bouwen als de vergunning loskomt. Ik zie nog wel kan sen voor een dergelijk project en dat niet alleen, maar we kunnen ook moeilijk meer te rug. De ingang aan de Kem penaerstraat is al veranderd en voor de rest liggen de plannen al helemaal klaar. We hebben al teveel kosten gemaakt om ons'nu nog terug te trekken." WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1981 OEGSTGEEST - De gemeente Oegstgeest gaat maatregelen nemen tegen de vernielingen die aangericht worden aan de Terweeschool. Samen met het schoolhoofd en de politie wordt momenteel naar oplossingen gezocht om het vandalisme rond en zelfs in de school in te tomen. Daarbij wordt onder andere gedacht aan het plaatsen van hekken. Momenteel wordt nog afgewogen in hoeverre deze maatregel effectief is en of er nog andere mogelijkheden zijn. WOENSDAG Leiden - Film LVC. Breestraat 66. woe en do film 'ln Extremo'. 20 uur. KWJ-gebouw - Koppenhinksteeg. open avond tegen het fascisme. 20 uur. Restaurant 't Leienaartje - Herengracht 100. informatie-avond voor bewoners en bedrijven van de Herengracht (westzij de). tussen Herenbrug en Scheluwbrug. 20 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67. meisjes telefoon. 16-22 uur. Warmond - gemeentehuis, commissie fi nancien en economische aangelegenhe den. 20 uur. Zoeterwoude - gemeentehuis, commis sie financien. 20 uur. Voorschoten - gemeentehuis, commis sie welzijn, huisvesting en onderwijs, 20 DONDERDAG r voor invaliden, 19-20 t Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32. vrij advies. 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18. vrij advies. 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur. tel. 122000. Troef - Noordeinde 2a. werkgroep Dienstweigeren. voorlichting en bege leiding dienstweigeren, van 20-21.30 traat 73. disco van 20-22.30 u van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18. open avond. 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40. spreek uur hulp- en adviesbureau WAOWSW, 19-20.30 uur. tel. 142505 Voorschoten - Atelier Molenlaan 3. laat ste expositie, opening L. de Kool. 20.30 Met name in de vakantiemaanden is de school, die nog niet zo lang geleden grondig is opgeknapt, weer het doelwit geweest van vernielzuchtige jongeren. Zo werden niet alleen de muren vol- geklad en ruiten ingetrapt, maar er werden ook vernielingen aan het dak aangebracht en zelfs in gebroken en vernield in de schooi zelf. De laatste baldadig heden betekenden een schade post voor de gemeente van zo'n tienduizend gulden. In het verleden is aan de school ai veel kapot gemaakt. Het dak moest het meermalen ontgelden. De klimpartijen van de kinderen en het lopen op het dak bescha digden de goten en dakpannen, waardoor ook nog lekkages ont stonden. Om het klimmen terug Ie dringen waren al eerder een soort plaksel ("duivekit") en pen nen aangebracht. Dit heeft ech ter nauwelijks of niet geholpen. Nu wordt overwogen om langs de dakrand met andere obstakels het klimmen te beletten. Vis een van de mogelijke oplossin gen is in ieder geval al het idee naar voren gekomen om de in hammen van de school, van- waaruit geklommen wordt, met hekken af te sluiten. De buurtbe woners, die de gemeente ook ge vraagd hebben om maatregelen, ondersteunen dit plan voor de af sluiting van deze dode hoeken, waar de kinderen zich onopge merkt kunnen ophouden. Zij vinden een hek om de hele school een té rigoreuze maatre gel. die in hun ogen zelfs nog averechts kan gaan werken. "Volgens ons klimmen ze er dan toch overheen. Ze klimmen nu al op het hoogste dak. dan komen ze ook over die hekken heen", al dus een woordvoerdster van de buurtbewoners. De omwonen den willen voor de andere kinde ren het terrein ook gewoon als speelterrein behouden. Wethouder mevrouw Blom onder streept dit streven: "Het is toen tertijd een bewuste beslissing ge weest van de raad om het terrein rond de school als een soort openbaar speelterrein dienst te laten doen. Er zijn anders in die wijk weinig gelegenheden. Als er maatregelen tot afsluiting geno- De Terweeschool in Oegstgeest: muren volgeklad. ruiten ingetrapt, klimpartijen "tot op het hoogste dak", dakpannen en dakgoten beschadigd, lekkages en een inbraak. Onlangs nog een schadepost van tienduizend gulden... men moeten worden dan zal dat naar zijn voor de kinderen die niets met de vernielingen te ma ken hebben." Zij geeft daarbij echter aan dat er in eerste instan tie naar gestreefd wordt om het basketbalveldje achter de school open te houden. De omwonenden wijzen er echter op dat de situatie met de komst van het basketbalveidje nog maar verergerd is. Ook van de zijde van de politie wordt meege deeld dat het basketbalveldje vanaf de wegzijde aan het oog onttrokken is en dat de kinderen zich daar veelal ophouden. De Terweeschool neemt, samen met de kleuterschool "De Bok- kesprong", op het gebied van vernielingen in Oegstgeest een uitzonderingspositie in. De poli tie surveilleert de laatste tijd al meer rond de school en heeft ook al kinderen aangehouden die verf op het gebouw hadden ge spoten en hadden ingebroken. Volgens de politie ging het in de meeste gevallen bij de aanhou dingen om erg jonge kinderen waartegen geen proces-verbaal werd of kon worden opgemaakt. Wethouder mevrouw Blom meent dat de aanhoudingen nauwelijks tot een vermindering van de ver nielingen hebben geleid. Zij wijst daarbij op de toevalsfactor van dergelijke aanhoudingen: "Bij een surveillance pak je toe vallig iemand die op het dak is geklommen of degene die het minst snel heeft kunnen wegko men. Dat is natuurlijk nog geen oplossing van het hele probleem. Het is meer een mentaliteits- kwestie. Ouders moeten besef fen dat er door hun kinderen een enorme schade wordt aangericht aan gebouwen. Zij moeten er voor zorgen dat de kinderen zelf gaan beseffen wat dat betekent." Voordat dit laatste zover is neemt de gemeente zelf op zo kort mo gelijke termijn alvast maar con crete maatregelen. Hoe die er precies uit gaan zien, is momen teel nog een punt van bespreking en zal binnenkort als voorstel in de raadsvergadering op tafel moeten komen. ningbouw. 20 uuc. Wassenaar - gemeentehuis, financien. 20 uur. Zoeterwoude - gemeentehuis, sie openbare werken en ruimtelijke or dening. 20 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den. wordt waargenomen van vr 28 aug tot 4 sept door: Apotheek Kok. Rapen burg 9. tel 124807. Apotheek Voorscho ten. Leidseweg 66. Voorschoten, tel. 01717-2525. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis. Middelweg 38. tel. ten noorden van de Rijn: 134604. tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp. Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum. Berkenkade. Leider dorp. tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan. tel. 01717-4641. WASSENAAR - In de gemeente Wassenaar wordt in de toekomst het inzamelen van het huisvuil anders geregeld. De zogenaamde minicontainer wordt ingevoerd in de omgeving van het Polaner- park en in gebieden waar nog plastic zakken in gebruik zijn zal het huisvuil maar een keer per week worden opgehaald. En ver der zal het tuinvuil afzonderlijk worden ingezameld. De raadscommissie technische diensten ging gisteravond ak koord met den drie voorstellen van burgemeester en wethou ders. De voorstellen zijn gedeel telijk gebaseerd op de uitslag van een aantal enquetes in de verschillende wijken. Het grote voordeel van het gescheiden in zamelen van glas (glasbakken), oud ijzer, papier, tuinafval en puin is de besparing. Volgens wethouder Dingstee zal die be sparing alleen maar groter wor den door de verdere ontwikke lingen op technisch gebied en de invoering van de drie maatrege len. Overigens houdt die besparing niet in dat de reinigingsrechten voor het volgend jaar ongewijzigd blijven, zo zei de wethouder. Een verhoging van de reinigingsrech ten is noodzakelijk omdat de energiekosten van de vuilver branding met sprongen omhoog gaat, deelde Dingstee mee. In de enquete werd gesuggereerd dat de reinigingsrechten gelijk zouden blijven als het huisvuil op de door de gemeente voorge stelde manier zou worden inge zameld. Wethouder Dingstee be treurde dit omdat de energieprij zen inmiddels zodanig zijn geste gen dat er toch een verhoging moet komen. Burgerlijke stand Geboren: Van den Berg Corine Mane Getrouwd Wondergem Adriaan met; Van Egten Anna Christina (Zoeterwou de). Jansen Johannes Andreas Maria Jo zef met: Verwoerdt Melinda Christina Roberta (Zoeterwoude). Oegstgeest zwemt massaal OEGSTGEEST - Onder voor de ze tijd van hel jaar goede weersomstandigheden is gis teravond in het zwembad "Poelmeer" i zwemvierdaagse van gegaan. Gisteravond wa een drukte van jewelste i water van het buitenbad. De komende avonden kunnen de deelnemers zich opnieuw op een sport u in het zwembad. Feest (1) De winkeliers van het Leider- dorpse winkelcentrum "Winkel- hof, dat deze maand één jaar open is, hebben voor komend weekeinde een feestprogramma met veel muziek en optredens georganiseerd. Vrijdagavond treedt vanaf acht uur Benny Neijman op in het winkelcen trum. Diezelfde avond brengt de boerenkapel "de Knutsknullen" nog muziek tussendoor van zes tot negen uur. Zaterdag is op het buitenpodium een optreden van de Gebroeders Grimm en de Lenco's en The In- vadors. De Gebroeders Grimm treden vanaf drie uur op. ter wijl de Lenco's tussen één uur en vijf uur verschillende malen op het podium zullen verschij nen. De "Invadors" is een steel- band die tussen twaalf en vier uur optreedt. wezig om de kleren te passen en te kopen. Wie vervoer nodig heeft kan bellen naar het dien stencentrum (152568). De toe gang is evenals de koffie gratis. Trimloop De korfbalvereniging "Warmond" organiseert in de komende maanden weer drie trimlopen door de duinen en over het strand van Noordwijk. Op za terdag 5 en 26 september en op 17 oktober wordt er om 11 uur gestart bij de vuurtoren in Noordwijk. Gelopen kan wor den over 2, 4, 8 of 12 kilometer. Per loop kost het vier gulden. Feest (2) LEIDEN - Een 21-jarige man uit Leiderdorp heeft bij de politie aangifte gedaan van flessetrek kerij. Maandagavond zou ie mand uit Leiden er in zijn te koop staande wagen vandoor zijn gegaan zonder te betalen. Volgens het verhaal van de Leider dorper kwamen er op de bewus te avond twee Leidenaars bij hem op bezoek waarvan één inte resse had voor zijn wagen, (prijs 7700 gulden) Tijdens de proefrit zei de in de koop geïnteresseerde Leidenaar dat bij hem thuis de transactie maar moest plaatsvin- Eenmaal gearriveerd deed de vrouw van de aspirant-koper volgens hem net alsof ze het geld wilde halen en hij, denkend dat alles in orde was. tekende de kwitantie. Te vroeg, want even later reed de Leidenaar in de au to weg en de vrouw vertoonde zich niet meer. De Leiderdorper bleef achter met een kwitantie waarop stond dat hij zojuist zijn wagen had verkocht voor 7700 gulden. In het boven het winkelcentrum gelegen tennis- en bowlingcom plex Tenn Bowl is vanaf mor genavond tot en met zondag een bowling-toernooi. De winnaar mag de Winkelhof-bokaal in ontvangst nemen. Naast deze muzikale en sportieve activitei ten is vrijdag en zaterdag ook nog de maandelijkse markt met daarbij demonstraties van oude ambachten, zoals klompen ma ken, mutsen maken, stoelen- matten, kaarsenmaken enzo voorts. Vrijdag, zaterdag en zondag is er tijdens de winkeltijden en zon dag van elf tot vijf uur een an tiekbeurs in de showroom van "Winkelhof. Te koop zijn onder andere kleine meubelen, curio sa en ander klein antiek. Modeshow De stichting Welzijn Ouderen Oegstgeest organiseert evenals voorgaande jaren weer een na- jaars- en wintermodeshow. In het dienstencentrum (Lijtweg 11) wordt aanstaande vrijdag tussen tien en twaalf uur de nieuwste mode getoond. Vanaf half twee is de gelegenheid aan- WARMOND - Een bejaarde vrouw (91) uit Warmond is maandagmorgen naar nu be kend is geworden opgelicht. Een keurig geklede heer (on geveer zestig jaar) sprak haar aan en zei dat hij snel naar het ziekenhuis moest omdat zijn vrouw op sterven lag. Maar hij kon niet in zijn huis en daarom had hij geld nodig. Of de vrouw hem tweehon derd wilde lenen. Hij zou het binnen een paar dagen terug betalen, zo luidde zijn ver haal. De vrouw betaalde en kan nu naar haar geld fluiten volgens de Warmondse politie. Eer der op de ochtend had de man het ook al geprobeerd in een bejaardenwoning in War mond. De keurig geklede heer heeft het vooral gemunt op oudere mensen. De War mondse rijkspolitie adviseert onmiddellijk te bellen als de man zijn babbeltruc opnieuw probeert. LEIDERDORP - De medewerkers van de Leiderdorpse bibliotheek zijn deze dagen druk in de weer met de verhuizing van hel houten onderkomen aan de Tollenaersingel naar het nieuwe lokaal in de Muzenhof aan de Engelendaal. Inde nieuwe ruimt, heerst momenteel nog een gezellige wanorde van duizenden boeken en tientallen dozen Half september moet alles zo'n beetje op zijn plaats zijn. want 16 september kunnen nieuwe leden zich laten mschrij- ren Dan krunnen ook de aan onlangs plaatsgevonden automatisering van de uitleen verbonden lezerspasjes worden afgehaald. Een dag later becint dan de uitleen zelf. De officiële opening van het hele complex is 9 lEIDSCH jQ. DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B V. LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezor- ging na 19.30 uur). dag 16.00-18.0 Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV t Haarlem Kwartaalabonnement 1 53.45 per post f 75,80 Jaarabonnement f 202.30 per post 1 291,70 W. Wlrü (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P C. Rosier (radio en tele- vl ale, kunst) S.J. de Groot (geestelijk Rubriekchefs Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn. Brussel, Londen. Parijs. Washington, Cai ro, Rome, Madrid, Stock holm en Djakarta. Redactie stad en randgemeenten Tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 •K v. Egmond tel. 071-172766 Ch. Lennartz tel. 071-133202

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2