Dames wielrennen ver verwijderd van volwassenheid "Dit jaar de doorbraak" Romantisch licht in uw tuin Arnoux rap op Zandvoort 'Souko hoopt op duel met Bernard Hinault... Luyk in halve finale bij toernooi OLTC Gelijkspel schaakteam De Hond arbiter af rLichtbon ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1981 SPORT PAGINA 13 1 1 LEIDEN - In het toernooi van de OLTC heeft Frits Luvk zich gisteren via een driesets zege op Henk Emnes ge plaatst voor de halve finale 111 het herenenkcl B. 4-6. 7-5. 6-3. Voor de kijkers was de partij misschien niet steeds even boeiend, maar voor hen die de voorkeur geven aan goed opbouwen van een aan val boven fors slaggeweld had de ontmoeting stellig meer hoogtepunten dan diep tepunten. Beide spelers heb ben een goed oog voor de juiste bal op het juiste mo ment en de netaanval kwam dan ook pas nadat het veld goed was "opengemaakt Frits Luvk won. maar als Henk Emnes als winnaar van het gravel zou zijn gestapt zou niemand verbaasd heb ben opgekeken, zo gering was het krachtsverschil tus sen beide tennissers. Frits Luyk dus in de halve finale tegen De Jel. Dat zal een zwa re dobber worden, want de no 1 geplaatste heeft vastheid en geduld hoog in zijn vaan del geschreven. Luyk kan verrassende dingen doen met het racket en tegen een speler als De Jel krijgt hij daar de tijd voor. Verder lijkt Bouman zich in de kwartfina les te zullen handhaven tegen Dogger en V.d. Kwast tegen Pasma. Evenals De Jel tegen Luvk zal ook de andere halve finale van Bouman tegen V.d Kwast een interessante partij worden. Bij de dames is de fi nale bekonH Tnlv rirnlf komt uit tegen Maureen Meijer Een allroundster tegen een geweldige loopster en vecht jas. Geen uitgemaakte zaak wie die finale zal winnen. In het HEC rukt de winnaar van de Open Leidsche Kam pioenschappen. Jan de Groot, op naar de laatste ron de en dat op overtuigende wijze. Versteeg was kansloos. 6-3. 6—1 voor De Groot. Verder won in het herenenkel Ger- ven van Kroon. 6-3. 6-4. en moest Parlevliet drie sets op de baan staan om zijn dub- belpartner Van Duvvenvoor- de terug te wijzen. 4-6. 7-5. 6-0 En werkte Heennga zich zonder pardon in twee sets langs Bcugelsdijk 6—3. 6-1 Bij de dames plaatste Doris Knott zich moei/aam voor de finale via een 6-4. 6—4 zege op Schoutsen. In de finale krijgt zij te maken met de winnares van de partij Ten Hege - A. Vink Laatstge noemde klopte gisteren Thea Hartwijk. 6-3. 6-3 In het HDB wonnen Har Meijer V.d. Kwast met 6-3. 7-5 van Dekker Koggink. Laatstge noemden hadden tevoren het vroeger gerenommeerde duo Blommendaal Pasma met 6-3. 4-6. 6—2 geklopt. Geen slechte prestatie. Een beste prestatie leverde ook het koppel Piet van Paridon en Jos van der Hoeven in het GDB door Helma Kallen berg/Engel in twee sets te kloppen. FRANK BONTE ZANDVOORT (ANP) - Zoals dit seizoen gebruikelijk gingen de Renault-turbo's tijdens dc eerste training van een grote prijs als snelste rond. Rene Arnoux (1.18.25) en Alain en Pros' (1.18.27) zullen bij een 'normaal' verloop van de tweede en laatste training morgen de eerste startrij op het circuit van Zandvoort voor de wedstrijd om de grote prijs van Nederland bezetten. Of de oefentijden van Arnoux en Prost ook tot winst in de twaalf de Grand-Prix van dit seizoen leiden, is de vraag Motorpcch en verkeerde bandenkeuze hebben er voor gezorgd dat de resultaten dit seizoen een zeer grillig karak ter hebben. Slechts een keer ze gevierde Prost in een wedstrijd, na eerst in de training de snelste te zijn geweest De Europees kampioen Formule III van 197!) voerde de actie uit op het circuit van Dijon in de race om de grote prys van Frankrijk Achter de "trainingskampioenen toonden wereldkampioen Alan Jones en ranglijstaanvoerder Carlos Reutemann aan. dat hun Willi, •iiuc- m moeten worden geacht Het tweetal bezet de tweede startni Teamleider Frank Williams was uiterst tevreden Zandvoort ligt ons goed. Het komt veel op rem men aan In Oostenrijk reden we weer in dc punten. Wc willen in Zandvoort wel weer eens win- Reutemann heeft in Zandvoort het meest te verliezen zijn leidende plaats n de strijd om het wereld kampioenschap. dat na zondag nog dne wedstrijden telt. De voornaamste concurrent van de Argentijn :s de Braziliaan Nelson Piquet Uitslag van dc training van vrijdag 1, Ren«' Arnoux <Frai Renault elf ro 30 1.18.25 (mem snelheid 195 607 km uur»; 2 Ala.n Prost 'Fral Renault elf re 30 1 18 27.3 Alan Jones (Auti Sau- dia Levland tt.lliarm I 18.67 4 Car los Reutemann 'Argi S.iudia Lrvland Williams I 190»; Nelson Piqjet (Bra* Brabham I 19 2 John Wat son (Eng) Marlboro 1 19 31 7 Jac que- Lafïïte (Fral Talbot-Ligivr 1 19.38 8 Mano Andretti (Vst) Alfa Romeo 1 19.89. Westduitse puberWK-winnares PRAAG (GPD) - Het wielrennen bij de dames is een eind verwijderd van de volwassen status waarnaar het streeft. Dat heeft het wereldkampioenschap op de weg in Praag vrijdag nog eens uitgewezen. Daar moest de gevestigde orde in het peloton zich een coup laten welgevallen van een 16-jarige scholiere uit West-Duitsland, die op wereldniveau haar debuut maakte. Ute Enzenauer uit Lud- wigshaven was in de lange spurt aan het einde van 53 loodzware kilometers niet bij te benen door kandidaten voor de regenboog- trui als de Amerikaanse Conny Carpenter, de Frangaise Jeanne Longo, de Russin Nadejda Kibar- dina. Ook de Oranjerijdsters Hen- nie Top en Leontien van der Lien- den kwamen tekort. De plaagstoten die tijdens de titel strijd werden uitgedeeld door de favorieten, deerden de Westduit se jeugd- en scholierenkampi oe- ne van afgelopen jaar niet. Zij hield zich in de frontlinie van het peloton, waarin het kaf vrij snel van het koren was gescheiden, op de vlakte en gokte met succes op haar uitstekende sprintkwalitei ten. Met name voor de Nederlandse af- Doyle kan zijn titel wellicht niet verdedigen PRAAG (ANP) - Anthony Doyle, de Britse wereldkam pioen achtervolging bij de profs, zal zijn titel waar schijnlijk niet.verdedigen in Brno. Doyle maakte deze week tijdens een training achter een derby een zware val. Op het baantje in Enge land moest de gangmaker bij een snelheid van zo'n zes tig kilometer per uur inhou den voor een andere renner. Doyle raakte de motorfiets en viel van boven in de baan naar beneden. Zijn rug was vrijwel geheel ontveld. In het ziekenhuis kreeg hij na enkele uren koorts. Vandaag beslist Doyle of hij alsnog naar Tsjechoslowakije af reist. Zijn overwinning in het ach- tervolgingstoernooi vorig jaar was een grote verras sing. In de kwartfinales ver sperde Doyle Bert Ooster bosch de weg naar de halve eindstrijd. In de finale zege vierde hij over Herman Pon steen. vaardiging was Enzenauers ge- slaagde machtsgreep zuur. Im mers: de dames van coach Cor Bijster bepaalden grotendeels het gezicht van de mondiale titel strijd door een gretige manier van fietsen. Maar de inspanningen van Hennie Top en Thea van Rijnsoever in het begin van de wedstrijd en een indrukwekken de solo over bijna tien kilometer van Leontien van der Lienden le verden slechts de schamele oogst van een elfde (Top) en dertiende (Van der Lienden) plaats op. Leontien van der Lienden verdien de zeker meer dan een onopval lende positie in het eindklasse ment. De wielrenster uit Bosch en Duin, die na dertig kilometer soepel wegfietste van de concur rentie op een van de vier gepeper de klimmetjes op het Strahof- parcours, bleef nadat zij was inge lopen dapper overeind tussen de sterksten en presteerde het zelfs om daarna nog een keer aan de haal te gaan samen met Conny Carpenter, de Zweedse Maria Johnsson en Alla Loukoutina uit Rusland. De 22-jarige frêle Utrechtse was dan ook weinig ingenomen met de afloop van het kampioen schap. „Misschien", verklaarde Leontien van der Linden, „had ik beter kunnen wachten met mijn aanval. Maar ik voelde me sterk. En omdat ik zo gemakkelijk van de rest wegfietste, dacht ik: dit is het juiste moment om te demar reren. Dat mijn vlucht mislukte, kwam doordat ik niet genoeg voorsprong kreeg. Ik heb maar even een zwak moment gehad, maar toen was het ook direct ge daan met mijn vlucht". Hennie Top, de nationaal wegkam- pioene, die de kracht van het pe loton als eerste testte, was nog meer dan Leontien van der Lien den teleurgesteld over de niet be loonde strijdlust van de Neder landse ploeg. De boerendochter uit het Gelderse Wekerom ver zuchtte: „Het is triest dat we hier niet in de prijzen zijn gevallen. We hebben de hele koers voorin gezeten met een paar 'man'. En uitgerekend in de laatste honder den meters waren we aan het ein de van ons Latijn. Nu zou Leon tien de sprint van dat peloton netje toch niet hebben gewon nen. Zij heeft geen goede eind spurt. Maar ik zou in de finale niet kansloos zijn geweest. Jammer genoeg had ik geen reserves meer e te sprinte- Aan de zijde van Hennie Top en Leontien van der Lienden stre den ook Thea van Rijnsoever en Mieke Havik lange tijd mee in de eerste linie, maar zij verdwenen uit dc eerste groep toen de finish in zicht kwam. Wil Bezemer, slachtoffer van een valpartij in de eerste van de vier te fietsen ron den, kreeg nog meer achterstand op winnares Enzenauer, terwijl Petra de Bruin vroegtijdig afstap te. De ex-wereldkampioene, die optimistisch naar het WK was af gereisd, beleefde gisteren een complete off-day 1. Ute Enzenauer (Wdl) de 53.6 km in 1.30.02 (gem. 35.720 km uur): 2. Jeannie Longo (Fra) z.t.. 3 Connie Carpenter (Vst) z.t.: 4 Galina Tsareva (Sow) z.t.. 5. Tamara Poliakova (Sou z.t.; 6. Beth Ha- betz (Wdl) z.t.; 7. Tatjana Kolesnikova (Sow) z.t.. 8. Nadesja Doebardina (Sowt 9. Marvan Berglund (Zwe); 10. Alla Loe- koetina (Sow) z.t.; 11. Hennie Top (Ned) z.t.; 12. Irina Belan (Sow) z.t.; 13. Leon tien van Lienden (Ned) z.t.; 14. Ines Va renkamp (Wdl) z.t.: 15. Josiane van Huvsse (Bel) z.t.. 22. Mieke Havik (Ned) op 45 seconden: 25. Thea van Rijnsoever (Ned) op 2.13, 39. Wil Bezemer (Ned) op 7.12 Petra de Bruin staakte de strijd. West Duitsland, straalt op het ereschavot met de gouden medaille om Bokser Alex Blaneherd na Amerikaanse leerschool ROTTERDAM (ANP) - Na zestien gewonnen partijen als profes sional, waarvan veertien door knock-out of opgeven, is Alex Blaneherd er van overtuigd dat hij in het komende boksseizoen de doorbraak naar de Europese top moet maken. De 23-jarige mijn dertigste Amsterdammer, die in juni met succes eindexamen deed aan de middelbare hotel vakschool, is als beroepsbokser nog ongesla gen. Een stage van vijf weken in de Verenigde Staten, waar hij trainde in Los Angeles, Phila delphia en Miami, heeft hem echter duidelijk gemaakt dat hij vergeleken bij Amerikaanse professionals nog te leren heeft. "Ik ben blij dat ik in de Verenig de Staten ben geweest. Men let daar veel meer op de bijzaken van het boksen, die voor een prof toch uitermate belangrijk zijn", aldus de Amsterdammer. Blanchard is vooral onder de in druk gekomen van de mogelijk heden in Philadelphia, waar hij in het Joe Frazier-gymnasium trainde onder leiding van Geor ge Benton. Nu hij zijn diploma op zak heeft wil Blanchard zich helemaal gaan wijden aan de bokssport. "Ik heb voor mij zelf vastgesteld dat ik tot mijn dertigste wil blij ven boksen. Met een systcmati sche opbouw en veel wedstrij den moet het, met steun van de sponsor m de eerste twee jaar. mogelijk zijn mijn brood te ver dienen Ik heb niet zoveel geld nodig, en wanneer de gages mo gelijk groter worden, kan ik zelfs wat over houden om na mijn bokscarrière een eigen zaak te beginnen" Voor Blanchard. di«' zijn laatste partij in het hall- zwaargewicht bokste, begint het voor hem zo belangrijke seizoen op maandag 7 september in het sportpaleis 'Ahoy' in Rotterdam De Amsterdammer bokst dan de hoofdpartij tegen de geroutineer de Amerikaan Doug Demmings. die op zijn record (33 gevechten) onder andere partijen heeft staan tegen de huidige wereldkam pioen Marvin Hagler (verliezer door knock-out in de achtste ron de) en de oud-titelhouder Alan Minter (Engeland), die na tien ronden op punten zegevierde. Blanchard kijkt al voorzichtig uit naar gevechten om de Europese titel met Rudi Koopmans. die op 5 oktober in het Rotterdamse sportpaleis zijn kampioenschap verdedigt tegen zijn Luxemburg se uitdager Fred Serres. GRAZ (AP) - Met nog twee ron den te spelen heeft de Sowjet- Unie in het wereldkampioen schap schaken voor junioren de leiding, op 2.5 punt gevolgd door Engeland. De Russen versloegen Brazilië in de tiende ronde met 3—1. terw ijl Engeland tegen Nederland niet enter keen dn 2-2 De Nederlandse ploeg deelt na tien ronden de zevende plaat£ met Oostenrijk, Frankrijk en Zwit serland. AMSTERDAM (ANP) - De Am sterdamse scheidsrechter Mauri ce de Hond heeft de scheidsrcch- terscommissie betaald voetbal laten weten, dat hij geen wed strijden meer in het betaald voet bal wil fluiten. De reden voor het verzoek om hem af te voeren van de lijst van betaald voetbal scheidsrechters is. dat De Hond zich niet kan verenigen met het beleid van de scheidsrechters- commissie. Dat geldt het beleid van de scheidsrechterscommis- sie in het algemeen cn ten op zichte van hem in het bijzonder. De scheidsrechterscommissie had De Hond al voorlopig op non-ac tief gesteld, nadat hij de werkwij ze van degene, die over zijn wijze van fluiten moest rapporteren, aan een kritische beschouwing had onderworpen. Peru De zege van het Peruaanse voet balelftal in een wedstrijd voor de voorronden van het wereldkam pioenschap afgelopen zondag in Montevideo 1 -2) tegen Uruguay heeft in Peru talrijke mensenle vens gecist. Volgens persberich ten van donderdag heeft de door alcohol veroorzaakte roes van de tienduizenden fans een groot aantal verkecrsongeluken tot ge volg gehad, waarbij minstens 21 mensen om het leven zijn geko men. Het aantal gewonden zou een veelvoud daarvan bedragen Bij de terugkomst van het zege vierende werd het door dc aan wezigheid van 30.000 supporters zo'n gedrang, dat aan de aan komsthal voor naar schatting 60.000 gulden schade werd aan gericht Toto: geen winnaars DEN HAAG (ANP) - De verras sende uitslagen van de voetbal wedstrijden van afgelopen woensdag in de Nederlandse competitie hebben de deelne mers aan de sporttoto danig par- tengespceld. Het gevolg was dat sporttoto 34a geen winnaars van de eerste cn de tweede prijs kent. Slechts achttien van de 57.072 deelnemers kwamen tot tien goe de voorspellingen Ze werden al len bruto 3 900,40 rijker Aan pril/' I t mkbaar 78.010. Hiervan gaat f 7 801. naar dc jackpot van toto 36. zodat de achttien gelukkigen 70.209,- verdclcn ADVERTENTIE PRAAG (GPD) - Hij wordt als 's we.elds sterkste ama teur gezien: Sergei Soukoroutchenkov uit de Sowjet- Unie. Vanwege zijn lange familienaam noemt de in ternationale wielerwereld hem gemakshalve Souko. Op zijn erelijst staan onder andere twee keer de Tour de l'Avenir en de Oosteuropese Vredeskoers War- schau-Berlijn-Praag. Bovendien is hij regerend olympisch kampioen, sinds hij 28 juli vorig jaar in Moskou vriend en vijand minstens drie minuten ach terstand bezorgde. Soukoroutchenkov heeft in zijn loopbaan verschillen de keren deelgenomen aan zogenaamde open koersen; wedstrijden waarin profs en amateurs te gen elkaar uitkomen. „Een paar maanden geleden was ik nog present in de Ronde van Luxemburg, waarin mijn landgenoot Bannov beslag legde op de eindoverwinning. Hij behoorde evenals ik tot de vijf renners uit de Sowjet-Unie die in de laatste etappe alle profs uit dc wielen reden en daarmee de eerste vijf plaatsen in het eindklassement veroverden", brengt hij middels een tolk in herinnering. „Hoewel in Luxemburg renners a!s Kuiper, De Muynck en Kelly van de partij waren, ben ik toch niet ondersteboven van ons resultaat. De bekendste profs in Luxemburg zaten volop in hun voorberei ding op de Tour de France en de anderen waren van tweede of derde garnituur. Mijn grote wens blijft daaropi een rechtstreeks duel met Bernard Hinault. Misschien kan deze confrontatie volgend jaar plaats vinden De Ronde van Italië wordt in 1982 volgens de open formule verreden. Het is vrijwel zeker dat wjj dan met een ploeg van de Sowjet-Unie present zijn. Hopelijk neemt Hinault evenals in 1980 de Giro Italia ook weer in zijn programma op". Sergei Soukoroutchenkov noemt het parcours waarop zaterdag in Praag om de wereldtitel voor amateurs wordt gestreden een „kolfje naar mijn hand, of schoon ik me nog niet zo sterk voel als vorig jaar". De 25-jarige Souko is getrouwd en sportinstructeur in het leger. Geef uw tuin een extra feestelijk en romantisch aanzien met dc sfeervolle Malibu Tuinbclichting. Een kompletc set met 6 verstelbare schiinwerpers op stevige grondpennen of muur bevestiging. Twaalfvolts-transformator met ingebouwde tijdklok, waar mee u de verlichting op een voor geprogrammeerde ti|d automatisch kun cn uitschakelen, zodat ongenode gasten wegblijven als u 'ns wat langer van huis blijft. Ruim bemeten bekabeling, die niet behoeft te worden ingegraven, y Voor nóg meer sfeer kri)gt u er 4 W losse voorzetlcnzen bij, in de kleuren rood, amber, groen en blauw Door dc stroomspanning van slechts 12 volt volkomen veilig voor kinderen cn huisdieren. Zeer laag stroomverbruik Gaarne ontvang ik van u betreffende dc nieuwe M lichting Geheel wecrbcstendig cn praktisch onder houdsvri) uitgevoerd Geef uw tuin allure I Bon in envelop zonder postzegel sturen aan Tradimex Benelux hv, Antwoordnummer 18111. 1000 WB Amsterdam. MAUBU Tuinbclichting ti Lust voof het oog

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13