r Geterroriseerde fMakokkanen •ten einde raad actief in vrije tijd Veel kritiek op Engels puntensysteem "Al geld voor terrein Vrouwekerk beschikbaar SCOREBORD Kort geding tegen pension-eigenaar Alphenaar: jaar cel Blessuregolf bij Leiden Rol vrouw gaat oecumene beheersen >ONDERDAG 27 AUGUSTUS 1981 zit- :uit ede uw jEIDEN - De knokploeg-leden, die het afgelopen weekeinde enkele Marokkanen terrori- seerden in het pension Bouwelouwensteeg 50, zal diefstal en vernieling ten laste wor- det den gelegd. De bedreigde buitenlandse werknemers zullen tevens een kort geding aan- 'an spannen tegen de pension-eigenaar Slijkhuis uit Noordwijkerhout en zijn compagnon n®s Dool uit Leiden. Omwonenden, medewerkers van het Leids Volkshuis, het CPN-raads- lid Brands en het Leids Advocatencollectief hebben zich inmiddels over de gedupeerde Marokkanen ontfermd. ten Ier- ilijkhuis, eigenaar van een le nd vensmiddelenbedrijf aan de IJs- selkade 46 in Leiden, wordt er van verdacht dat hij zijn Leidse huizenbezit koste wat het kost uit 20 snel mogelijk leeg wil verko- ies pen. Hij zou zich daarbij van üj. knokploegen bedienen. 'n het pension Bouwelouwensteeg 50 in Maredorp verhuurt Slijk huis bedden aan drie Marok kaanse gastarbeiders die al jaren in Leiden wonen en werken. Een van hen, Mohammed Ali Rahou, vertelt op 18 augustus bezoek te hebben gekregen van Slijkhuis. Deze zou zijn huurders hebben opgedragen om het pand zo snel mogelijk te verlaten. Zo niet, dan zou hij wel een paar mannetjes sturen. Die mannetjes, vier in getal, kwa men afgelopen vrijdagavond. Zij werden binnengelaten door Slijkhuis' compagnon Dool. De vier hadden matrassen bij zich en een kwitantie van Slijkhuis waaruit bleek dat ook zij in het Ex-echtgenoot maakt vrouw iet leven zuur EIDEN De voormalige echtge noot van een 27-jarige Leidse vrouw heeft haar het leven giste ren flink zuur gemaakt, 's Mid dags viel de 29-jarige Leidenaar de vrouw op straat lastig te val len. Op het Vijf Meiplein rukte hij haar de boodschappentas uit handen en diende haar enkele klappen toe. Later moest de auto van de vrouw het ontgelden. De aan de Lam- menschansweg geparkeerd staande wagen werd in brand ge stoken. De vlammen verwoest ten de auto totaal. Om elf uur kon de politie de ex—echtgenoot aanhouden op de Korevaarstraat. Hij was in gezel schap van twee vrienden, Leide- naars van 32 en 26 jaar. Ook zij werden meegenomen naar het bureau. pension een bed hadden ge huurd. Behalve matrassen en een kwitantie nam het viertal ook de nodige kratten bier mee naar boven. Volgens Rahou lieten de nieuwe 'huurders' zich vollopen om ver volgens de inboedel van het pen sion kort en klein te slaan. Onder meer werden cadeau's vernield die Rahou had gekocht voor zijn gezin, dat hij begin oktober wil gaan bezoeken. De gealarmeerde politie kwam rond twee uur 's nachts een kijk je nemen maar heeft volgens Ra hou niet opgetreden. Ondanks het feit dat de vier indringers goede bekenden zijn van de poli tie, waar zij als 'notoire drinke broers' te boek staan, zouden de surveillerende agenten alleen een vermanend vingertje hebben geheven. Rahou vertelt dat hij de volgende dag op het politiebu reau kreeg te hoen dat hij zelf maar moest zien hoe hij de nieu we huurders de deur uit kon werken. Feestje Pas toen zaterdagavond een nieu we knokploeg een bezoekje kwam afleggen werden er arres taties verricht. Politiewoord voerder Graveland verklaart ech ter dat er vrijdagnacht al twee knokploeg-leden zijn opgepakt. "Aanvankelijk verkeerde men in de veronderstelling dat er sprake was van een uit de hand gelopen feestje in het pension. Maar toen meneer Rahou met behulp van een tolk ons duidelijk had weten te maken wat er werkelijk aan de hand was, zijn later in de nacht twee mannen, opgepakt". Zaterdagavond is een derde lid van de knokploeg, opgepakt nadat hij met een hond het pension was binnengedrongen. Vrienden van de drie Marokkaanse pen sionbewoners, van wie er overi gens een op vakantie is, hebben volgens Graveland later op de za terdagavond een nieuwe indrin ger, een flink pak slaag gegeven. Hij moest zich op het ziekenhuis laten behandelen en heeft daarna bij de politie een aanklacht we gens mishandeling ingediend. Schrale troost Bij de politie en het openbaar mi nisterie wordt op dit moment de balans van de gebeurtenissen van het afgelopen weekeinde op gemaakt. Verontwaardigde buurtbewoners hebben er inmid dels bij politie en justitie op aan gedrongen om zowel de knok ploegleden als de pension-eige naren Slijkhuis en Dool te ver volgen. Politiewoordvoerder Graveland meent dat het een moeilijke zaak zal worden om de eigenaren te vervolgen. "Slijk huis heeft verklaard dat hij in een café vier mannen had ont moet die om onderdak verlegen zaten. Hij heeft hen toen een bed in de Bouwelouwensteeg ver huurd. Natuurlijk is het een vreemde zaak dat die vier nieu we huurders al elders in de stad onderdak blijken te hebben maar dat neemt niet weg dat het moeilijk zal zijn om te bewijzen dat Slijkhuis een spelletje heeft gespeeld. Dat hij met opzet dub bel heeft verhuurd om de Marok kaanse huurders het pension uit te jagen". Dat is inmiddels wel gelukt, want de Marokkanen durven nog slechts onder politiebewaking het pension binnen te gaan. Mo hammed Ali Rahou is ten einde raad. Bijna al zijn bezittingen zijn vernield of gestolen. Dekens, kleren, schoenen voor zijn kinde ren, serviesgoed, luxe artikelen en geld, zijn of verdwenen of door de knokploegleden onher stelbaar beschadigd. Rahou schat de schade op zo'n 15.000 gulden. Schrale troost voor hem is dat er plannen zijn om een in zameling te houden voor de ge dupeerde pension-bewoners. CPN-er Brands heeft de 'kwestie Bouwelouwensteeg' inmiddels op de raadsagenda laten plaat sen. Hij hoopt dat de zaak op kor te termijn in de raadscommissie voor politiezaken aan de orde zal komen. Pension-eigenaar Slijkhuis hield zich vandaag voor taar onbereikbaar. LEIDEN De gemeente was de universiteit weer de baas. Op voetbalgebied dan wel te ver staan. Met 3-1 won de gemeente de 'uit'-wedstrijd op de fonkel nieuwe velden van het universi taire sportcomplex aan de Ples- manlaan. De wedstrijd universi teit-gemeente was onderdeel van de introductiedagen van de uni versiteitsraad. Met enigszins jaloerse blikken naar de fraaie accommodatie leverden Gemeenteraad verslaat universiteit de gemeenteraadsleden (met ambtelijke ondersteuning van onder meer plaatsvervangend politie-commissaris Henk Mos- tert in de spits) de minst slechte prestatie. In elk geval gaven zij uitvoering aan hun mening dat de universitaire sportvelden ook open moeten staan voor 'gewone' burgers. Op de foto achtervolgt PvdA'er Ei kerbout met baard) zijn univer sitaire tegenstander. Links op de achtergrond wordt de actie gade geslagen door Jit Peters, de ma ker van een van de gemeentelijke doelpunten. CDA in schriftelijke vragen: LEIDEN - Het CDA zegt uiterma te verbaasd te zijn over het voor stel van B en W over de restaura tie van de muurresten van de voormalige Vrouwekerk in De Camp. Volgens het CDA heeft de gemeenteraad al in 1978 voor dit doel geld beschikbaar gesteld. De christen-democraten stellen schriftelijke vragen over de fi nanciële kant van de zaak. De be stemming van het terrein, zoals beschreven in het bestemmings plan De Camp, wordt door de CDA-fractie niet aangevochten. Het CDA wijst in de vragen op het bedrag van een kwart miljoen gulden dat de gemeenteraad in 1978 beschikbaar stelde. Een ton hiervan was bedoeld voor de sloop, de resterende anderhalve ton voor de restauratie van de muurresten en de aanleg van een plateau. De christen-democraten willen van het college weten waarom elke herinnering aan het eerder ver leende krediet in het raadsvoor stel is verzwegen. Gaat het in werkelijkheid niet om meer dan de 820.000 gulden, die in het raadsvoorstel wordt genoemd, zo vragen de CDA'ers Walenkamp, Van Zijp, Tuinier en Vink. Zij komen tot de slotsom dat het werkelijke totaalbedrag, de sloopkosten nog buiten beschou wing gelaten, ongeveer een mil joen gulden bedraagt. Ook willen zij weten of het juist is dat er voor de uitgave nooit toestem ming is verleend door de hogere overheden (provincie en rijk), maar dat er desondanks wel geld is uitgegeven. "Op grond van welke bevoegdheid en op grond van welk collegebe- sluit heeft u deze uitgave zonder machtiging verricht?", vragen de CDA'ers met het oog op de ge maakte sloopkosten. Wat de an derhalve ton voor de restauratie betreft, vragen zij of het juist is dat (een deel van) dit bedrag voor een andere bestemming is aange wend. dan waartoe de raad had besloten. "Hoe verklaart u dat voor hetzelfde plan dat in 1978 anderhalve ton moet kosten, drie jaar later bijna een half miljoen extra nodig is?", wil het CDA weten. De raadsle den pleiten voor een goedkopere uitvoering van het plan. In plaats van het gedeeltelijk opmetselen van de muren zou gekozen kun nen worden voor het weergeven van de plattegrond van de voor malige kerk in het plaveisel. Dat is volgens het CDA nauwelijks van minder monumentale waar de en het is een elder's veel toege paste oplossing. Bloemschikken De prijswinnaars van de wed strijd bloemschikken m het Waaggebouw zijn mevr. Jel- linghaus, Oegstgeest. mevr Van Marei. Leiden mevr Bon man. Leiden, mevr. Schenk. Leiden, mevr Belzer, Leiden en mej. Van der Meel. Leiden. VVV Leiden De WV Leiden aan het Sta tionsplein is vanaf maandag tot 1 april 1982 geopend van maandag tot en met vrijdag van negen tot zes uur en op za terdag van tien tot drie uur. Lesbiese vrouwen Lesbiese Vrouwen Leiden houdt vrijdag een openbare vergade ring. Aanvang acht uur De soosavond van LVL begint om negen uur. Het nieuwe telefoon- is 146198. Postduiven (1) PV Columba deed mee aan het concours Orleans op 23 augus tus: 1. C. v.d. Nieuwendtjk. 2. C. v.d. Nieuwendijk. 3. H.J. Kette- nis; 4. H.J. Kettenis; 5. H Adah 6. C. v.d. Nieuwendijk; H. Adali Ook het concours Duffel werd door Columba bevlogen: H. Adali behaalde de eerste, twee de en negende plaats: H.J. Ket tenis de derde en zesde plaats: C. v.d. Nieuwendijk de vierde, vijfde, zevende en achtste plaats. Splendid Mood In het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat speelt vrij dagavond de Rotterdamse groep Splendid Moon. Deze band speelt popmuziek op een soort funky reggae basis. Zaal open om negen uur. DEN HAAG - De 19-jange Ron T uit Alphen heeft vanochtend een gevangenisstraf van een jaar op gelegd gekregen. Zijn vriend, de 18—jarige Leidenaar Johannes B. uit Leiden, kreeg tien maanden, waarvan twee voorwaardelijk. De Haagse rechtbank sprak dit vonnis vanochtend uit tegen het tweetal dat zich onder meer schuldig maakte aan diefstal en vernieling van auto's en inslui ping. Door de Haagse officier van justitie mevrouw mr. Horstink is het roversduo wel een "barre plaag voor Leiden en omgeving" ge noemd. Met name de straflijst van Johannes T. was eigenlijk te lang om helemaal in de aan klacht mee te nemen. Behalve de diefstal van verscheidene auto's heeft hij zich namelijk ook schul dig «maakt aan diverse inbra- ken.™ovcndien heeft hij nog een schuld van 5500 gulden aan niet betaalde boetes. t Heins toch naar München DEN HAAG (ANP) - Johan Heins heeft besloten van 10 tot en met 13 september toch deel te ne men aan de Europese titelstrijd voor springruiters in München. Heins, die in 1977 te Wenen Eu ropees kampioen werd, had zon dag nog te kennen gegeven niet veel zin in het evenement te hebben daar hij vreesde dat de parkoersen te zwaar zouden worden voor zijn kostbare proefpaard Larramy. De blessure van Larramy, opgelo pen tijdens het CHIO in Rotter dam, is overigens meegevallen. Dinsdagavond is de rechtervoet opengesneden om het vuil uit een tweetal gezwelletjes te la ten ontsnappen. Om het gene zingsproces te bevorderen heeft Heins besloten het komende weekend niet deel te nemen aan de springderby van Hickstead, waar een formidabele eerste prijs van ruim 11.000 pond ster ling (Ongeveer 57.000 gulden) op de deelnemers ligt te wachten. Wel zullen twee andere leden van de Nederlandse equipe voor München, Henk Nooren en Rob Ehrens, in Hickstead actief zijn. Emiel Hendrix maakt het kwar tet voor het EK vol. De equipe voor de Europese kam pioenschappen voor springrui ters, van 10 tot en met 13 sep tember in München, ziet er als volgt uit: Rob Ehrens met de paarden Koh- i-Noor en Oscar Drum, Johan Heins met Larramy en Socrates, Emiel Hendrix met Fairway en Livius, Henk Nooren met Lough Corrib en Orpheus. Chef d'équipe: Ben Arts. LONDEN (ANP) - Uitgerekend in het moederland van het voetbal, Engeland, zal in de komende competitie een revolutionaire re gel ingaan waarbij voor een zege drie punten worden toegekend in plaats van twee. Sinds 1888, toen de twee punten voor een overwinning werden vastgesteld, is in het conservatie ve voetbal-Engeland zelden een verandering doorgevoerd die zo'n grote invloed op het spel zal hebben. De twijfels over hoe die invloed zal zijn spelen echter sterk in de voetbalwereld. De bedoeling is aanvallender voet bal en meer doelpunten, hetgeen de sport attractiever moet ma ken. Ook in Engeland liepen vo rig seizoen de toeschouwersaan tallen terug. Of deze maatregel inderdaad het beoogde effect zal hebben, is de vraag. "Er zal meer en fanatieker worden aangeval len zolang het 0-0 is, maar zodra het eerste doelpunt is gevallen zal er in vergelijking tot vroeger sterker worden verdedigd", luid de de kritiek van Terry Neill, de manager van Arsenal. Dat zijn woorden waarheid bevat ten, wees een praktijksituatie in een amateurklasse uit. Aan het einde van de competitie in die af deling. waarbij dc drie-puntenre- gel was ingevoerd, waren bedui dend minder treffers gemaakt dan in voorgaande jaren. Passarella Tijdens het door Argentinië met 2-0 gewonnen oefenduel tegen de Spaanse voetbalclub Hercu les Alicante werd Daniël Passa rella van het veld gestuurd. Na een omstreden vrije schop in het voordeel van de Spanjaarden had Passarella naar de scheids rechter geroepen: "jij bent een ezel". Daarop kreeg hij de gele kaart. Maar Passarella's woede was niet te koelen. "Jij bent zelfs de stomste ezel, die ik ooit heb gezien", liet hij de arbiter weten. Dat betekende voor de heetgeba kerde Argentijn de rode kaart. LEIDEN - Na een aantal oefennederlagen heeft Parker Leiden sinds gis teren de smaak van een overwinning te pakken. De équipe van trainer Ton Boot, die de competitie zeker zonder de geroutineerde krachten Kip en Bruinsma zal moeten beginnen, bleef in België oude bekende Verviers de baas met duidelijke cijfers: 85-101. Bij rust was de stand 43-52. Tijdens de eerste rondgang konden de Belgen Leiden nog lang volgen. Na de rust echter toonde Leiden zich echter superieur en vaagde de opponent onder leiding van Puidokas, Mitch Plaat en Dave Downey van het veld. Harry Kip moest wegens een vervelende rugblessure afzeggen terwijl Sid Bruinsma door een onwillige teen ook niet binnen de lijnen kon ko men. Beiden zijn voorlopig uitgeschakeld en zullen de eerste competi tiewedstrijden (vanaf 16 september) vanaf de tribunes moeten volgen. Of Berendsen en Paulides hun teamgenoten vergezellen is nog onzeker zoals ook de komst van Paul Hoogenboom aan een zijden draadje hangt. Hoogenboom wil wel komen maar eist een baan. Het manage ment van Leiden zoekt naarstig naar een werkkring. Scores: Puidokas 28, Downey 24 en Plaat 23. 1. FC Nürnberg - Hamburger SV 0-3, Karlsruher SC - Arminia Bielefeld 2-1, Fortuna Düsseldorf - Bavern München 1-2. 1. FC Kóln - Eintracht Frankfurt 2-0, Borussia - Dortmund - MSV Duisberg 2-1. SV Darmstadt 98 - VFL Bochum 2 2-0. 1. Bayern München 4 4 0 0 8 13-5 2. Hamburger SV 4 2 2 0 6 10-5 3. VFL Bochum.... 4 3 0 1 6 8-3 4. VFB Stuttgart4 3 0 1 6 9-5 5. l .FCKoln4 3 0 1 6 7-4 6. Eintr Frank4 2 1 1 5 7-5 België Club Luik - Winterslag 3-1, RWDM - Club Brugge 2-1, Beveren - Lierse 0-0, Waregem - Kortrijk 0-0, KV Mechelen - Lokeren 1-2, Antwerp - Tongeren 1-0, Cerkel Brugge - Anderlecht 1-2. Water schei - Standard 1-1, AA Gent - Beer schot uitgesteld. 1/5. Beveren, Anderlecht. Lierse. Ant werp en Lokeren 3 punten. 6 12. Club Atletiek 1 47.42. 200 meter heren: 1. Marian Voronin (Pol) 20.64.. 2. Stan Floyd (Vst) 20.78.. 3 Don Quarne (Jam) 20.88. Hinkstapspringen: 1 Ken Lorrawav (Aus) 16,66 m., 2. Peter Bouschen (Wdï) 16.08. 3000 meter steeple chase: 1. Boguslaw Maminski (Pol) 8.16.66.. 2. Hans Koele- man (Ned.record) 8.21,72., 3. Rainer Schwarz (Wdl) 8.25.64 De uitslag van de 1500 meter is 1. Steve Ovett (Gbr) 3.48,40 (wereldre- (Vst) 2.26., 2. Benn Fields (Vst) 2,20 3. (Vst) 2.20. Kogelstoten: 1. Dave Laut (Vst) 20.21 m 200 meter dames 1 Kathv Smallwood (Gbr) 22,58., 2. Angela Taylor (Can) 22.85 5000 meter heren 1. Henry Rono (Ken) 13 12.15. 2 Kip Kotkei (Ken) 13 26.86 3. Christoph Herle (Wdl) 13 29.95 400 meter heren: 1. Walter McCoy (Vst) 45.09.. 2. Tonv Darden (Vst) 45,48 3. Willie Smith (Vst) 45.70. Verspringen heren 1 Larrv Myricks (Vst) 8.41 m.. 2. Garv Honev (Aus) 7.87 3. Joachim Busse (Wdl) 7.77 Speerwerpen heren 1 Mike O'Rourke (Nze) 84.08 m 2. Vladimir Evsjoekox 3000 meter dames 1. Jane Merril (Vst) 8.51. 99.. 2. Vera Steu rt (Wdl) 8 52.57.. 3 Birgit Friedmann (Wdl) 8.52.95. Verspringen dames 1 Linda Gorden (Aus) 6.58 m.. 2. Judv Afldn 6.53 3 Kann Hanel (Wdl) 6.34 110 meter horden heren 1 Renaldo Ne- hemiah (Vst) 13.04, 2 Sam Turner (Vst) 13,39, 3. Tome Campbell (Vst7 13.47 13IM) met.-r h-liirip) 1 Wibo L« lu M (Ned) 3.42.63.. 2 Kor Louws (Ned) 3 44.08. 100 meter heren: 1. Mei Lattanv (Vst) 10.24.. 2. Marian Voronin (Pol) 10.38., 3. Lester Washington (Vst) 10.48 100 meter dames 1. Ka thy Smallwood (Gbr) 11.23., 2. Angela Taylor (Can) 11.27 3 Angela Bailey (Vst) 11,32. Hoogspringen dames 1. Pam Spencer (Vst) 1,89.. 2 Katalin Sterk (Hon) 1.86 Speerwerpen dames 1 Sandra Leiskal- ne (Sov) 64,38 m.. 2. lngrid Thyssen (Wdl) 61.58 100 meter horden dames 1 Stephanie Hightower (Vst) 13,09 2. Shirley Strong (Gbr) 13,14 •Het Centraal Comité van de We reldraad van Kerken (dat in Dresden vergadert) is er op het laatste ogenblik in geslaagd, de scherpste kantjes van een diep insnijdende tegenstelling tussen de orthodoxe kerken en de rest van de oecumenische beweging af te slijpen. Na verhitte debatten deze week over de positie van de vrouw in de kerk werd men het nu eens over een voorlopig 'staakt het vuren' op dit punt De uitvoerige studie over het part nerschap van vrouwen en man nen in de kerk, waarin met 'pijn en frustratie' wordt gesproken over kerken die geen vrouw-in- het-ambt kennen, gaat wel naar de kerken, maar secretaris-gene raal Potter zal er een brief bij doen waarin de orthodoxe be zwaren worden genoemd. De or thodoxen zagen de term 'met pijn en frustratie' als een aanval op de Schrift en de traditie. En daarop is hun opvatting over het ambt in de kerk, naar hun over tuiging. gegrond. Potter sprak op de laatste perscon ferentie in Dresden - de verga dering loopt af van een 'con frontatie op een gevoelig punt'. Hij ontkende, dat de 'partijen' in het debat langs elkaar heen had den gepraat. "Ze mogen dan ob stinaat zijn, maar ze zijn niet doof'. De Wereldraad van Kerken staat, zo meent Potter, aan het begin van een periode waarin de ver houding tussen mannen en vrouwen in de kerk de hele oe cumenische beweging sterk zal bezighouden. "De posities zijn ingenomen. Nü komt het erop aan, Gods bedoelingen met de gelijkwaardigheid van man rn vrouw waar te maken". Gezien de gevoeligheid in de kerken zal deze zaak nog veel worsteling en pijn veroorzaken, verwacht dr. Potter. Wat de situatie in Noord-Ierland betreft, riep het centrale comité de kerken op tot steun aan allen die voor vrede en verzoening werken. De Wereldraad biedt hulp aan waar dit nodig is. De Nederlander dr. R. Mooi onthield zich bij deze resolutie van stem ming. Hij vond het onjuist, dat het centrale comité met deze kwestie was overvallen, zonder dat eerst voldoende informatie was verzameld over de situatie in Noord-Ierland. De meeste ande re sprekers meenden, dat het zwijgen. Namens het eentj-ale comité heeft dr. Potter een telegram gestuurd naar de secretaris van de Ver enigde Naties. Kurt Waldheim, waarin verontrusting wordt uit gesproken over de Zuidafrikaan- se invasie in Angola. Leger des Heils "Het opstappen van het Leger des Heils uit de Wereldraad van Kerken heeft geen gevolgen voor de Nederlandse situatie", heeft het hoofdkwartier in Amsterdam meegedeeld. Het Leger js sinds de totstandkoming van de Raad van Kerken gastlid. Op de laatste persconferentie in Dresden, waar het centrale comi té van de Wereldraad van Kerken heeft vergaderd, zei secretaris generaal dr Potter nog eens. het onbegrijpelijk te vinden dat het Leger des Heils is weggegaan. Over dc noodzaak van politieke betrokkenheid waren het Leger en de lid kerken van de Wereld raad het al eens bij de oprichting van de Wereldraad in 1948. "Het zelfde Leger dat zoveel bezwaren had tegen de inzet van de We reldraad voor een democratisch Rhodesiè was een van de eerste om geld van de Wereldraad tc vragen voor de wederopbouw van zijn werk in het nieuwe Zim babwe. voegde Potter er nog aan toe. Brazilië. De kerk zal bij de ver kiezingen van 1982 geen stelling nemen ten gunste van een of an dere politieke party Maar zy zal de bevolking wel helpen bij het uiteenzetten van de verschillen de party stand punten, opdat de mensen vrijelijk daaruit kunnen kiezen. Dat heeft kardinaal-aarts bisschop Lorscheider van Forta- leza in het noordoosten v.in Br.i zilië meegedeeld. Sommige regeringsleiders be schuldigen de kerk ervan, dat ze druk uitoefent op de kiezers om te stemmen op de oppositiepar tijen, met name de linkse arbei derspartij. Aartsbisschop Lorscheider ver klaarde, dat het op de weg van de kerk ligt de 'ethische normen' voor de komende verkiezingen bekend te maken. Vooral BÜ het misbruik van fondsen voor de campagnes worden veroordeeld, alsmede het uitdelen van goede ren in natura door bepaalde kan didaten. Volgens Lorscheider leeft het noordoosten van dit land nog in de zeventiende eeuw "Wy proberen het volk op te voe den, opdat er een eind komt aan de manipulaties die dc inwoners beletten hun vryhcid van kies recht uit te oefenen". Bcroepingswerk. Hervormde Kerk: beroepen te Oud -Beyer- land A. de Reuver Capclle aan de IJssel. aangenomen het beroep van de classicalc vergadering van Amsterdam tot predikant voor buitengewone werkzaam heden (gemeente 'Gaasperdam' in wording) G. van Veldhuizen Huisscn; bedankt voor Twyzc- lerheide vicans J. F. Schuitema ker Stellendam. Gereformeerde Gemeente: beroepen te Ermclo R Boogaard Leiden.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13