aJÏ J Huren volkstuinen worden verhoogd Bibliotheek Mors gaat op 15 september open 'Woongroepen net zo behandelen als gezinnen' Weer vechtpartij om kamer Zestien uur )adminton in '-Merenwijk ethoucler Tesselaar bij opening verenigingsgebouw Roomburg: Ontsnapte waakhond bijt man Wedstrijden voor kinderen |AANDAG 24 AUGUSTUS 1981 EIDEN - Leiden is twee nieuwe wereldrecords rijk. Ze staan op naam van vier leden van badmin tonclub Merenwiek. Twee heren van die vereniging speelden af gelopen zaterdag onafgebroken zestien uur lang een potje bad minton tegen elkaar; twee dames deden hetzelfde gedurende twaalf uur. Doel van dit alles: een stuntje bij het vijfjarig bestaan i van deze in de Merenwijk geves- tigde badmintonvereniging. £en stuntje, dat wel serieuze voor bereiding vergde. Het duurre- cord herenenkelspel stond op vijftien uur op naam van bad mintonclub Smash uit Hooge- veen. Om dat te overtreffen zijn Robert Evers en Matthijs Beerla- ge van de Merenwiek maanden lang in training geweest (evenals reserve Jan Bots die achter de hand werd gehouden). Afgelo pen zaterdagochtend begonnen zij aan hun poging om acht uur; I zestien uur later, om midder nacht. kreeg de shuttle de laatste tik. Daartussendoor hadden de spelers vooral sinasappelsap ge dronken en aangepast voedsel gegeten. Eerste reactie na de ge slaagde recordpoging: "Dat doen we voorlopig niet meer". Maar j vertegenwoordigers van Smash J kondigden al aan volgend jaar een poging te zullen onderne men om het record op 24 uur te brengen.. Dok de dames slaagden in hun Raadslid over huisvesting Matthijs Beerlage gingen zaterdagnacht op de schouders van hun supporters. Marieke Kersten, Annemiek Roesten, Robert Evers e nadat ze de wereldrecords hadden gevestigd. serve Monique Fleers hoefde wezig was geweest in de sporthal niet in actie te komen). Net als de aan de Broekplein, heren gingen zij na afloop op de Het Leidsch Politie Muziek Gezel schouders van het publiek dat de schap maakte bovendien een hele dag in flinke aantallen aan- rondgang door de Merenwijk die streven: een record te vestigen van twaalf uuur. Er bestond nog geen duurrecord bij de dames. Marieke Kersten en Annemiek Roesten speelden het klaar (re bij de sporthal «eindigde. Het doel, bekendheid te geven aan het eerste lustrum van de 250 le den tellende badmintonclub, werd in elk geval bereikt. LEIDEN - Woongroepen en gezin nen moeten bij het bureau huis vesting een gelijke behandeling krijgen. Bij de herhuisvesting van een leefgroep aan de Marc- dijk moet gelijkwaardige woon ruimte worden Aangeboden. Dat is de mening van PPR-raadslid Van Oosten. Het raadslid stelt naar aanleiding van de problemen rond de her huisvesting van de leefgroep aan de Maredijk schriftelijke vragen aan B en W. Van Oosten wil we ten of B en W ook van mening zijn dat voor leefgroepen dezelf de regels dienen te gelden als voor 'gewone' gezinnen. In een toelichting op zijn vragen zegt Van Oosten dat de uit drie personen bestaande leefgroep in januari van dit jaar als zodanig door bureau huisvesting werd in geschreven. In maart werd de groep een woning aangeboden, maar deze werd afgewezen, om dat het een twee-persoonswo- ning was en dus te klein voor de groep. Na deze weigering liet bureau huis vesting in juli weten niet voor vervangende woonruimte te kunnen zorgdragen met daarbij» de mededeling dat gezinnen van drie personen voorrang hebben boven leefgroepen van dne per sonen, aldus nog steeds Van Oos ten. Hij vraagt of er duidelijke instruc ties bestaan voor het bureau met betrekking tot de inschrijving en toewijzing van woningen aan leefgroepen. Als dat niet zo is. wil het raadslid dat deze alsnog gegeven worden op basis van het gclijkheidsprincipe. "Als de in structie wel bestaat, welke regels hanteert bureau huisvesting dan precies?", vraagt Van Oosten. De herhuisvesting van de leef groep aan de Maredijk heeft te maken met de aankoop van de zogeheten Nyssenpanden, die de gemeente al in 1978 deed ten be hoeve van de bouw van jonge- renflats. Het college deed toen de toezegging aan de bewoners ver vangende woonruimte aan te bieden. LEIDEN Volkstuinders zullen meer moeten gaan betalen voor de grond die zij van de gemeente Leiden huren. Ook zij zullen een bijdrage moeten leveren om de financiële pijn van deze gemeente een tekort van 25 miljoen te verlichten. Deze boodschap had wethouder Tesselaar zaterdag in petto op een overigens feestelijke mid dag: hij verrichtte de officiële opening van het nieuwe clubhuis j van volkstuinvereniging Room- I burg aan de Vlietweg. Iln het volgepakte verenigingsge bouw hield Tesselaar de volks tuinders voor: "De tijd dat U voor tien cent per vierkante me ter grond van de gemeente kon huren, ligt achter U. Het zal ook geen elf cent zijn". Hoeveel dan wel, dat deelde de wethouder van onder meer recreatie nog niet mee, wel zei hij het "niet ir reëel te vinden dat de hur: het huidig prijspeil worden ge trokken". De mededeling van de wethouder bleek geen domper te zijn op de feestvreugde die zaterdagmid dag bij Roomburg heerste. Het nieuwe clubgebouw heeft vroe ger dienst gedaan bij roeivereni ging Asopos, maar is door de volkstuinders van de grond af weer opgebouwd op het com plex aan de Vlietweg. Wethouder Tesselaar prees de zelfwerk zaamheid van de leden van Roomburg - "idioten in de posi tieve zin van het woord" en noemde het resultaat van hun in spanningen "een soort paleis". Na bezichtiging van de toiletten zei de wethouder bovendien: "Het ziet er bij mij thuis niet zo netjes uit als bij U". De woorden van Tesselaar volgden op de officiële openingshande ling - het wegtrekken van een doek waardoor de naam Room burg op het verenigingsgebouw zichtbaar werd. Als geschenk van de gemeente overhandigde de wethouder een wandtegelta- bleau. Daarvoor hadden het mu ziekkorps en de majorettes van De Burcht voor een zodanige show gezorgd, dat zelfs de koeien uit een naburig weiland nieuwsgierig .kwamen aanhup pelen. stuk plastic van het verenigingsgebouw en maakte zo de naam n de volkstuinvereniging officieel uios geopend. LEIDEN - Een spoorwegbeambte uit Leiden en kennis van hem moesten zich zaterdagavond met hondenbeten onder behandeling stellen van een arts. De spoor wegbeambte liep met kennis in de buurt van de Gooimeerlaan om kinderen van de spoorlijn weg te jagen. Op dat moment werden zij gebeten door de hond. De hond moest het terrein van de nieuwe brandweerkazerne aan de Gooi en Meerlaan bewaken, maar was op een of andere ma nier ontsnapt. De eigenaar heeft de hond weer gevangen en vast gelegd aan de ketting. Hij heeft toegezegd de schade te zullen vergoeden. LEIDEN Speeltuinvereniging Rondom de Maredijk speelt van avond bingo in het clubhuis aan de Maredijk. Aanvang acht uur. LEIDEN - De Leidse toervereni- ging Swifttoer en de Nederlandse Vereniging voor Blinden en Slechthorenden afdeling Leiden hielden afgelopen zaterdag sa men hun jaarlijkse fietstandem- tocht. Onder begeleiding van de Leidse politie verlieten de deelne mers (twintig tandems) zater dagochtend om tien uur Leiden en koersten aan op Zoeterwoude, Hazerswoude en Boskoop. In dit boomkwekersdorp werd een T andemtocht blinden en slechthorenden broodmaaltijd gegeven. Vervol gens werd aan de terugtocht be gonnen via Benthuizen, Zoeter- meer en Zoeterwoude. Eindpunt was hel clubhuis van Swift in de Waard. Om kwart over vier kwa men de deelnemers daar aan. Een filmploeg van Socutera maakte opnamen van deze fiet- tocht voor blinden en slechthoren den. In de uitzending van 11 no vember wordt erop televisie hier aan aandacht besteed. Op de foto de deelnemers voor de aanvang van de fietstocht. In Bouwelouwensteeg LEIDEN - De Marokkaanse ka merbewoner in de Bouwe louwensteeg, die vrijdag nacht onaangenaam 'bezoek' kreeg van vier I^eidenaars, moest ze zaterdagavond weer ontvangen. Er onstond opnieuw een knokpartij en er werden in het pand ver nielingen gepleegd. Toen de politie was gewaarschuwd kon één van de 'bekende' be lagers met hond worden in gerekend. De man, die dron ken was pleegde overigens hevig verzet. Overhemden Een uur later, nadat de Marok kaan aangifte had gedaarf van vernielingen en diefstal, stond de volgende op de stoep. De Marokkaan had in middels wat vrienden opge trommeld om zich te be schermen. De 26-jarige Lei- denaar werd dan ook niet al te vriendelijk ontvangen. Met een gebroken kaak en dichtgeslagen ogen kon hij voor behandeling naar het AZL worden gebracht. De vier beweerden de kamers van de drie Marokkanen, waarvan er twee afwezig waren wegens vakantie, ge huurd te hebben van de Noorwijkcrhoutse huisbaas Slijkhuis. Er zou van dub- belhuur sprake zijn. De politie twijfelt hier aan. De vier Leidenaars hadden el ders in Leiden goede woon ruimte. Huisbaas Slijkhuis bleef het hele weekend voor de politie onvindbaar. LEIDEN - De bibliotheek in het Morskwartier is vrijwel klaar. De bouw van het nieuwe filiaal aan de Robijnstraat is voltooid; de werkzaamheden die er nu nog worden verricht, betreffen de in richting. Wethouder Schoute zal samen met een bewoner van de wijk de bibliotheek op dinsdag 15 september officieel openen. De Openbare Biblitheek Leiden heeft er dan een vijfde filiaal bij; voor wat betreft het Morskwar tier was dat een lang gekoesterde wens. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe filiaal^wordt er voor de jeugd van zes tot en met dertien jaar een teken- en knut- selwedstrijd georganiseerd on der het motto "Versier je bieb". De deelnemers kunnen daarvoor bij de winkels op het Diamant plein tegenover de bibliotheek - formulieren krijgen. Woens dagmiddag 16 september moe ten zij hun werkstukken in de bi bliotheek inleveren; rond vijf uur die dag zal de jury de uitslag bekend maken. Ook is er voor de jeugd een puzzel- wedstrijd. In de etalages van vijf tien winkels in het Morskwartier liggen voorwerpen die verband houden met de bibliotheek. Aan de hand van deze voorwerpen kan de puzzel worden opgelost. Deelnameformulieren voor de puzzelwcdstrijd zijn eveneens in de winkels op het Diamantplein verkrijgbaar. De oplossing moet voor 14 september in de brieven bus van de bibliotheek worden gestopt. De uitslag wordt woens dag 16 september rond half zes bekend gemaakt. Voor de jeugd tot zes jaar zullen er die middag ook enige activiteiten op touw worden gezet Op de dag van de officiële opening, 15 september, is er 's avonds van - Het nieuwe filiaal van de openbare bibliotheek in het Morskwartier. dat op een braakliggend terrein aan de Robijnstraat is gebouwd. Bij de bibliotheek ts een aantal parkeerplaatsen gemaakt, terwijl de weg tussen het filiaal en het winkelcentrum aan hei Diamantplein is voorzien van een zebrapad werk": dan kunnen er boeken worden geleend. De openingstijden van de biblio theek in het Morskwartier zijn (vanaf 21 september): maandag en vrijdag 's middags van twee uur tot half zes en 's avonds van half zeven tot half negen, woens dagochtend van tien tot twaalf en 's middags van twee tot half r gelegen- half zeven tot negen i hcid voor de bewoners van de Mors om "hun" bibliotheek te bezichtigen. Een dag later is er van tien tot twaalf uur 's och tends en van twee tot zes uur 's middags open huis Vrijdag 18 september is er een speciale och tend voor bejaarden 's Middags en 's avonds begint het "echte zes Op dinsdag, donderdag en zaterdag is de bibliotheek geslo LEIDEN - De inschnjfavond in het Volkshuis voor de cursussen van het komend seizoen is niet vandaag, zoals eerder gemeld, maar op maandag 31 augustus.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 3