Noordwijk zoekt nog naar juiste ritme Fides Pacta toemooi-winnaar Handbalsters Oase starten met zege: 8-4 Deelname Boom dubieus voor WK-wielrennen Winter overwinnaar op Leidsche Hout Belgen winnen bowlingtoernooi SPORT MAANDAG 24 AUGUSTUS 1981 Teleurstellend gelijkspel van Quick Boys LEIDEN - Noordwijk-trainer Piet Buter heeft de juiste lijn binnen zijn selectie voor het naderende seizoen nog niet kunnen ontdekken. In de oefenpartij tegen het C-team van AZ '67 kwam dat tot uiting in een 0-3 nederlaag. Alleen de laatste linie, met daarin Gerard Tio voor de niet beschikbare Sjaak Sluys, heeft de draai aardig te pakken. Tegen AZ zocht het overige deel van de ploeg vergeefs naar het juiste ritme, alsook naar treffers. Er werd door tal van verenigingen weer geoefend. De resultaten; DOTO-RCL2-4 Dick van der Bijl en Bob van Bohe- mcn werkten nog voor rust een snel opgelopen 2-0 achterstand weg. Na de doelwisseling liep het beduidend beter binnen het Lei derdorps team. Eric van Doese laar onderscheidde zich met twee treffers. Hazerswoudse Bovs-Quick Boys 2-2 Een teleurstellend resultaat voor de Katwijkse eersteklasser. Bij rust leidde Quick Boys dankzij een doelpunt van Cees Zuyder- duyn. Verrassend werd de Janse- équipe daarna op achterstand ge zet. Arie Haasnoot sleepte de puntendeling uit het vuur. Ter Leede-VEW 2-1 Na drie oefen-nederlagen op rij be haalde Ter Lcedc met de terug gekeerde Michiel Krop en Fiet Knetsch weer een zege. Kort voor het rustsignaal bracht Pie- ter van der Plas de Sassenhei- mers op gelijke hoogte met VEW, dat al na vijf minuten een voorsprong had genomen. Tien minuten voor het einde volgde de winnende treffer van Wim Kosters. Katwijk-LDWS 4-1 Na een gelijkopgaande eerste helft, waarin Chris Brouwer de bezoe kers op een voorsprong zette. liep Katwijk vei van ue Leiue- naars weg. Op slag van rust ver zorgde Arnold Boers de gelijk maker. Na de thee doelpuntten Aad Koelewijn en Guidy van der Bent (2x) Randstad Sport (za)-DVC 1-3 Randstad startte erg goed maar vatte de werkzaamheden na de 1-0 van Hans Kolings vervol gens te licht op. De gelijkmaker kwam nog voor de pauze, direct daarna werd het 1-2 Kansen op de gelijkmaker werden onbenut gelaten. DVC scoorde nog wel: 1-3 Een gehandicapt Oegstgeest ein digde als vierde en laatste op het toernooi bij DSC'74. Oegstgeest kwam één overwinning. SCW werd door doelpunten van Wal ter Landesbergen en Jos Pool met 2—0 geklopt. ZONDAG Blauw Zwart-Vitesse Delft 2-1 Na vorige week RCL te hebben verslagen, moest zaterdag ook deze eersteklasser het afleggen. In de tweede helft sloegen de zo wel tactisch als conditioneel ster kere Wassenaarders toe. Een 0-1 ruststand werd door Ed Ruygrok en Frank Voorham omgebogen in de uiteindelijke 2-1 winst. SlZO-Concordia 0-1 Ruud Warmerdam nam na iwee minuten het uiteindelijk winnen de doelpunt voor zijn rekening. Concordia-doelman Paul Poos bleek voor SIZO het grootste struikelblok in de jacht naar de gelijkmaker. Lugdunum - FC Lisse 3-1 In het eerste part hield FC Lisse nog gelijke tred met Lugdunum. In de tweede helft echter gaf het klasseverschil de doorslag. Lau rens van der Voort scoorde voor de pauze 0-1 voor de Lissenaars. Beide ploegen creëerden wat mogelijkheden, maar de scherp te ontbrak nadrukkelijk. Na de rust deed Lugdunum wat het aan zijn stand verplicht was. Via Frans Sjardijn, Rob Crama en opnieuw Sjardijn werd het 3-1. Rob Crama en Daan Kooymans misten nog een aantal fraaie kan sen voor de thuisploeg. UW - UVS 2-3 In een redelijk duel keek de Désar- equipe met de rust tegen een 1-0 achterstand aan. Na de doelwis seling slaagde UVS erin om de 1-0 achterstand om te buigen in een 1-3 voorsprong: Dick Koe nen, Hans van Leeuwen en Ron Bekooy scoorden. De Utrechters kwamen nog even in de race te rug, maar gevaarlijk werd het niet meer. het Alkmaarse doel De inzet zal echter geen doel treffen Noordmjk LFC - Overmaas 2-2 De 'kanaries' leverde een goede prestatie door eersteklasser Overmaas te bedwingen. Er had zelfs meer voor de thuisploeg in gezeten. maar door gemakzucht van cru aan de ene kant en scheidsrechterlijke fouten aan de andere kant bleef de ploeg op 2-2 steken. LFC toonde zich aan vankelijk de sterkere, maar daar na sloop de nonchalance in de ploeg. Overmaas nam dan ook het initiatief en scoorde een kwartier voor de pauze 0-1. In de tweede helft pakte de ploeg van trainer Vermeulen de zaken wat energieker aan en dat resulteer de in treffers van de nieuwko mers Henk Brandt (Lugdunum) en Jan Kromwijk (RCL). Dankzij een counter kwamen De Rotter dammers alsnog langszij: 2-2. Aalsmeer - Roodenburg 0-2 r De Algemene, hier in actie tegen Quick, eindigde als laatste op haar eigen toernooi. LEIDEN - Een korfbaltoernooi is voor vele korfbalverenigin gen een uitgelezen gelegen heid om de teams weer naar sterkte in te delen. Vele Leid- se korfballers waren dan ook present op de in heel Neder land georganiseerde toer nooien. Fides Pacta had dit jaar zelf het initiatief geno men om diverse verenigin gen te gast te vragen. Naast Trekvogels uit Rotterdam en Blauw Wit '51 uit Dordrecht was ook Ons Eibernest uit Den Haag aanwezig, terwijl stadgenoot De Danaïden deelnemer was. In i boeiende dag-competitie veroverde Fides Pacta de eer ste prijs door in de laatste wedstrijd tegen Ons Eiber nest met 2-1 te winnen. De Danaïden verspeelde de tweede plaats door in haar laatste wedstrijd van het sterk de aandacht trekkende Blauw Wit '51, dat afgelopen seizoen kampioen was ge worden in de eerste klasse, met 5-3 te verliezen en be haalde daardoor slechts een vierde plaats achter Blauw Wit en Ons Eibernest. In Den Haag was Pernix actief in het Pams toernooi. On danks twee overwinningen op TOP (2-1) en Merwic (4-2) en een gelijk spel tegen OV- VO (1-1) werd slechts een vierde plaats behaald, door een voorspelbare nederlaag tegen Pams (5-3). Het Leidse Zuiderkwartier, dat inmid dels haar trainersprobleem heeft opgelost (Hen Zierikzee en Simon Boot zullen de se lectie van de geelblauwen te hand nemen) eindigde als tweede in haar poule. De wedstrijd om de derde en vierde plaats tegen DKC werd niet in winst omgezet. Ons Eiland beproefde haar krachten in een driekamp met VEO en Excelsior. In een dubbele competitie behaal den de Leidenaars twee gelij ke spelen, maar verloren de 2 andere wedstrijden. In haar eigen toernooi kwam De Algemene niet verder dan de vierde en laatste plaats. Een Ons Eibernest 3/4 combi natie legde beslag op de eer ste plaats, terwijl Quick uit Dordrecht en DEVD uit Am sterdam respectievelijk 2-de en 3-de werden. Fiks tenslot te besteedde de zaterdag aan een oefenduel tegen Hou Stand. Met 9-5 werd de Haag se ploeg verslagen. GERT GRESSIE n een goed duel toonden beide ploegen zich grotendeels gelijk waardig aan elkaar. Zowel Roo denburg als Aalsmeer creëerde wat kansen, maar die bleven in het eerste part nog onbenut. Na de pauze was er hetzelfde spel- beeld te zien. met het enige ver schil dat Roodenburg zich juist iets schotvaardiger toonde. Hen- nie Koet, op aangeven van Ro nald Jansen en dezelfde Jansen, na een pass van Richard Klein, VVSB - Docos 3-0 De Noord wij kerhouters kenden gedurende een belangrijk deel van de strijd een overwicht en brachten dit ook in de score tot uiting. Na een 0-0 ruststand scho ten George Oostdam en Albert van der Burg (2x) raak. Quick Steps - SJZ 2-3 SJZ begon zwak maar herstelde zich later uitstekend. De Zoeter- woudenaars vatten het ietwat te gemakkelijk op, waardoor de Ha genaars op 2-0 konden komen. Na de thee was er een fanatieker spelend SJZ te zien wat uiteinde lijk resulteerde in een 2-3 zege. Wim Bos, Koos Romijn en weer Wim Bos schoten hun ploeg voorbij Quick Steps. SJC - Foreholte 2-1 Berry Lumoindong bracht de nieuwbakken tweedeklasser op een 1-0 voorsprong, dankzij een benutte strafschop van Van der Lans kwam Foreholte voor rust op 1-1. De Noord wijkers drukten hierna sterk aan en kwamen via Piet Alders verdiend op 2-1. Fo reholte counterde nog een paar maal gevaarlijk, maar gescoord werd er niet meer. Meerburg (zon.) - Meerburg (zat.) 4-1 In een leuke en sportieve wedstrijd dienden de zondag-voetballers het zaterdag-elftal een ruime ne derlaag toe. Ton Weyers, Fred Hagenaars, Rob Romijn en Ger Straathof verzorgden de doel- puntenproduktie. UDO - VVP 1-1 De kersverde derdeklasser kwam gisteren voor het eerst in actie ^'en speelde een wisselvallige partij", .gldus trainer Leo Holl. Nico van der Zalm bracht de Oegstgeester ploeg op 1-0. Nog voor de rust kwam WP op gelij ke hoogte. In deze stand kwam na de pauze geen verandering. NSV '46 - SVLV 0-1 De Voorschotenaren toonden zich oppermachtig en kwamen dan ook verdiend tot een zege, die ei genlijk veel te klein uitviel. Pas in de laatste minuut schoot Wil lem Oranje raak. Verlies Ajax (c) ROTTERDAM - Het cricketteam van Ajax had gisteren in Rotter dam al te veel moeite met de re serves van VOC. In de laatste competitiewedstrijd werd de kans op een derde plaats in de rangschikking van de over gangsklasse gemist. Bij Ajax liet zowel het bowlen als het fielden duidelijk te wensen over. Aan bat kwam VOC na 60 overs tot 192 all out. Typerend voor het matige aanvalswerk aan Oegstgeester zijde was dat niet minder dan negen bowlers wer den ingezet. Ajax kwam evenmin aan een goe de battingprestatie toe. Kenmer kend voor de innings van de Oegstgeestenaren was dat nie mand werd gebowld. Er waren maar liefst 3 run-outs en 7 bats- men lieten zich uitvangen. Voor een totaal van 112 runs ging Ajax naar de kant. Persoonlijke sco res: Johan Langerhorst (25), Ray van den Berg (14), Johan Gordi- nou de Gouberville (16) en Mark Verbeek (18). LEIDEN - In de veldhandbalcom- petitie is Oase in de regionale eerste klasse gestart met een 8-4 zege op Wcstlandia. Defensief liep het bij de ploeg uit Oud-Ade weer voortreffelijk, maar aanval lend was te merken dat het de eerste wedstrijd v/as van de com petitie. Met name de afwerking van de aanval was slecht ver zorgd. In het Oase-doel weerde Monique van der Meer zich goed met vooral op maat aangespeel de break-out passes. Voor Oase was Helma Stigter met 5 treffers topscoorster. Voor de rest van de produktic zorgden Marjan van der Geest, Riet Broesterhuizen en Gcrrie van der Meer. In de tweede klasse verschenen de he ren van Saturnus tegen het Rot terdamse Indus zonder Menno Bom, Jan Wolter IJssel de Schepper en Henk Verwcy. De Saturnus-aanvoerder is hoogst waarschijnlijk voorgoed uitge schakeld door een heupblessure. Saturnus verloor met twee wis sels in de ploeg met en een op halve kracht handballende Wim van Leeuwen (liesblessure) van Indus. De Leidse ploeg verspeelde in de slotminuut maar liefst drie vrije kansen op rij. Het werd na een ruststand van 7-8. 11-12 voor In- dus. Een aanwinst in de Leidse gelederen was Hans Wolvers uit de eigen kweek, die niet alleen de centrale plaats in de defensie van Henk Verwey moest inne men en dat in de tweede helft goed deed, maar ook in de op bouw toonde van wanten te we ten en drie voortreffelijke doel punten liet aantekenen. De Lei denaars zijn echtdr duidelijk af gestemd op het zaalgebcuren. In de afdeling tweede klasse won nen de heren van HVV'70 met groot verschil van Dl OS. rust 12- 5. eindstand 27-7. Wim Dompe ling trad als speler het meest op de voorgrond, gevolgd door Re ne 't Mannetje. De dames van MMO, die debuteren in de regionale eerste klasse, troffen in hun eerste optreden op dit niveau een erg sterke tegen standster in het eveneens debu terende Treffers uit Krimpen aan de IJssel. Zonder de steunpila ren van het kampioensteam van de afgelopen competitie. Lydy Vink en Riekie Brunt (beiden verwachten gezinsuitbreiding) werd het een kansloze affaire, FRANK BONTE Het Belgische vijfmansteam dat het bowlingtoernooi in Leiden i LEIDEN - Bijna een week is de Leidse bowlingbaan in Zuid-West bezet door de deelnemers van het tweede 'Hans Menken—vijfmanstoernooi'. 54 Teams streden in het internationale evenement met deelne ming van Zwitsters. Belgen, West-Duitsers en Amerikanen om de hoofdprijs van tweeduizend gul den. Het Belgische Club Actuelle verdiende in een tijdsbestek van tien uur dat bedrag. Het totale aantal pins dat door de bewoners van het land van manne ke Pis omwierpen, was: 10.483. Vlak daarachter ein digde het Rotterdamse Ommoord met 10.449 pins. Dat team streek een bedrag van duizend gulden op. De andere finalisten waren: 3. Bitburg Barons, een formatie van Amerikaanse soldaten die in West—- Duitsland zijn gelegerd. 10.290; 4. Fligt 2 10.206; 5. Pro Shop 10.193 en 6. Briljant 10.090. Tegelijkertijd met het vijtmans-toernooi werd stand van de beste individuele bowlers opgemaakt. De Amerikaan Dave Bresett was met een gemiddel de van 210 de constantste speler. Hij verdiende met die prestatie 800 gulden. De Limburgse Jeanette van de Looverbosch wierp gemiddeld 203 en ving daarmee 700 gulden. De Noordwijkerhoutse Louk Edelaar eindigde als zesde met een gemiddelde van 194. Haar verdiensten waren: 300 gulden. Zij noteer de tevens de hoogste game: 277. In het ruim 270 bowlers tellende deelnemersveld nam de Leidenaar Tjeerd Scheffer een verdienstelijke 13- de positie in. Hij kwam zes pins tekort om in de eindstrijd te mogen uitkomen. Zijn gemiddelde was: 191. LEIDEN - Zonder in problemen tc zijn geweest heeft Marco Winter het B-toernooi van de Leidsche Hout gewonnen. In een interes sante eindstrijd klopte hij Room- burger Marinus Brooshooft met de cijfers 7-5, 6-3. Eerder had Brooshooft samen met zijn part nor Jon Visbeen het tweetal Mever/Van der Kwast terugge wezen en wellicht had de Leidc naar in deze partij al zijn kruid •yerschoten. Want na goede te genstand in de eerste set tegen Winter, wel Brooshooft in de laatste set ver terug. Ondanks dat Van der Kwast aan het net tot goede acties en Meyer van de baseline rake klappen liet vertrekken, moest het tweetal toch buigen: 7-5, 6-3. Dat deed Jacqueline van Wijk in de da mesfinale B voor Monique Lom beek. Weliswaar had de Foresca- te-speelster de eerste set met 6-3 gewonnen maar de volgende twee sets moest zij prijsgeven: 6- 7. 4-6. Voor Van Wijk was er in de gemengd dubbelspelfinale wel een prijs weggelegd. Samen met haar partner Herman van der Ca- prlk- werd het duo Bob v..n Overbeeke Anettc van der Meij buitenspel gezet: 6-4, 1-6. 6-3. In het herenenkel C boekte Waldo Jansen zijn vijfde toernooiwinst. Dankzij een zege op Marcel Ger ritsen (6-1. 2-6, 6-3) kwam de Leidsche Hout-speler weer een stapje hoger op de tennisladder. Leontine Poots kon de finale in het DEC met in winst omzetten. Het werd 2-6. 6-2 en 6-1 voor Pe tra Velzel. In het HDC moest het duo Gerritsen Ekker de zege aan het Delflse koppel Koreneef' Schlee laten. Yvonne WYsUt hout en Sierscma incasseerden op verrassende wijze de titel van het gemengd dubbelspel. Monique Lembeck zegevierde na een spannende partij tegen Jac queline van Wijk. Zij kwam daardoor op de eerste plaats van de ranglijst van het Masters toer nooi. dat in september wordt ge speeld. De spanning in het Match-cir cuit is vooral wat betreft de laatste plaatsen voor het fina- leweekeinde (4, 5 en 6 sep tember op Unicum) in volle hevigheid losgebarsten. De stand bij de heren: 1. M. Brooshoofd 136; 2. J. Koe mans 112; 3. M. Winter 96; 4. H. van der Capelle 92; 5. F. Grimbergen 84; 6. H. Tönjann 74; 7. B. van der Feen; H. Koemans en B. van Overbee ke 70; 10. L. Damen 68; 11. F. van der Capelle 62; 12. A.J. v/ d Meer 56; 13. J. Visbeen 52; 14. Lex Bosboom en J. Assel- bergs 50; 13. J. Asselbergs 46; A.J. van der Meer 44; 14. B. van der Zee 40; Dames: 1. M. Lembeck 80; 2. L. van der Bijl 72; 3. J. van Wijk 64: 4 M. Guyt 48. 5 M. de Groot en P. Wessels 32; 7. R.M. Verdegaal 28. GRONINGEN (GPD/ANP) - De deelname van Hans Boom aan het wereldkampioenschap wiel rennen op de weg voor ama teurs, zaterdag in Praag, is du bieus. De Twentse renner viel vrijdag in de grote prijs Wil helm Teil uit met een ernstige knieblessure. Boom reist wel naar de Tsjechische hoofdstad, waar zal worden bekeken of hij toch nog inzetbaar is. Behalve Boom haalde ook Peer Maas het einde van deze etappe koers niet. Maas, die dagelijks op grote achterstand binnen kwam, meldde zich gisteren af, voor de Zwitserse koers die een zege opleverde voor de Noor Pe- dersen. Bondscoach Piet Liebregts maakt door deze ontwikkelingen pas op het laatste moment de defini tieve samenstelling van de ama- teurploeg bekend. Hij heeft ook Dries Kltin opgeroepen naar Praag te komen. De Ter Apeler eindigde het afgelopen week einde als zevende in de selectie- rit Omloop van de Mijnstreek (winnaar Jan Peels). Daarin begon Klein ongelukkig met een val in de proloog, die hem enkele lichtgekneusde rib ben en wat vleeswondjes ople verde. Zege Zoetemelk Joop Zoetemelk heeft zaterdag het profcriterium van Pijnacker gewonnen. Het betekende de zesde seizoenzege voor de in Frankrijk woonachtige De i de laatste ronde van Frankrijk had een voorsprong van vijftien se conden op een groep achtervol gers, van wie Theo Smit de sprint won. Adri van Houwelin- gen eindigde als derde. Voor 25.000 toeschouwers ontwik kelde zich van het begin af een interessante strijd. Negen ron den voor het einde ontsnapte Zoetemelk. Hij kreeg tot zijn verbazing niemand mee. Zijn ploeggenoten stopten daarna de concurrentie vakkundig af en met vijftien seconden voor sprong ging de 35-jarige renner zegevierend over de eindstreep. Hij had de 95 kilometer afge legd in 2 uur 15 minuten en 51 seconden. Oosterbosch Bert Oosterbosch won gisteren de Ronde van Ossendrecht over 160 km gewonnen. Oosterbosch kwam alleen aan met een voor sprong van vijftien seconden op de eerste groep. De ronde van Ossendrecht onder scheidde zich van andere crite ria door de 'lengte van de om loop. De Ossendreclitse ronde was ruim elf kilometer en dat leidde tot een ander koersver loop. Het trio Kuiper, Hane- graaf, Van Meer bijvoorbeeld zou in een gewone kermiskoers een ronde voorsprong hebben genomen. Bij de Belgische grens bracht hun gecombineer de aanvalsdrift een winst van drie en een halve minuut, onge veer half koers. Het veld kwam echter terug en stond geen echte ontsnappingen meer toe, tot Bert Oosterbosch, temporijder bij uitstek, het Vijftien kilome ter voor het einde nog eens pro beerde. De Brabander sloeg een gat van bijna een minuut, maar moest in de slotkilometers voor het behoud van zijn laatste se conden werkelijk alles geven. Dat lukte hem. Adri van Hou- welingen werd tweede op 15 se conden, Heddy Nieuwdorp werd derde. Axel Hermans Hoewel de vermoeidheid door het rijden van de vele koersen een woordje mee gaat spreken, blijft amateurwielrenner Axel Hermans goed presteren in de criteria. Zaterdag draaide de Katwijker, donderdag nog win naar van de tijdrit van Swift, attent mee in de ronde van Pij nacker. Hermans miste de be slissende slag niet en verrichtte vervolgens in de kopgroep nut tig afstopwerk voor ploegge noot Peter Hogervorst, die uit eindelijk ook voor tempobeul Van Montfoort won. Hermans klasseerde zich in de eindspurt als achtste. Karei Teeuwen ging gisteren in de zware koers van de Haarlemse-VVaarderpolder weer flink tekeer, maar zat er door al zijn werk op het einde wel doorheen. Daardoor bleef de "Slikker-renner" op een elfde plaats en de leidersprijs steken. De YVoubrugse nieuweling Jan Lagerweij reed zich zaterdag in Oostzaan uit een kopgroep van vier man naar een derde plaats. De Leidse liefhebber Paul Kooijman moest na zijn zeges in Nootdorp en Naaldwijk in Pij nacker met een zevende stek ge noegen nemen.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 12