mededelingen gemeentebestuur 1 1 leiden 24 tm 28aug.'81 M Nieuwe telefoonnummers gemeente Commissie vergaderingen Gezamenlijke vergadering van de Commissie voor Algemene en Bestuurlijke aangelegen heden en de Commissie van Advies voor de Poli tionele aangelegenheden. Maandag 24 augustus 1981, 20.00 uur B. en W.- kamer van het stadhuis. Agenda: Brief over fascisme. Brief over het agglomeratie-overleg. Benoeming ambtenaar van de burgerlijke stand Brieven van omwonenden inzake klachten over het Breehuys en Samantha. Verzoek tot het maken van bandopnamen tijdens commissievergaderingen voor onderzoeksdoelein den. Jaarverslag 1980 van de politie. Huishasjdealer in het Leids Vrijetijd Centrum. Ontwerp-geweldinstructie van de Minister van Bin nenlandse Zaken. Overzicht klachten over optreden politie in periode januari - mei 1981 Kosteloze rechtshulp voor ingesloten vreemdelin gen. Deelcommissie Personeelszaken. Maandag 24 augustus a.s. om 16.30 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Personele aspecten van bezuinigingen. Wijziging rechtspositioneleregeling Brandweer personeel. Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Woensdag 26 augustus a.s. om 17.30 uur in het recreatiegebouw van het psychiatrisch zieken huis "Endegeest" c.a. te Oegstgeest. Agenda: Concept-reaktie op het voorontwerp van een "glo baal plan psychiatrie Zuid-Holland" van het provin ciaal bestuur. Interim-rapportage Voorgeest. Ontwerp-reglement bewonersraad. Voorstel inzake regeling ombudsfunctie Overleg met C.O.Z. Concept-tekst informatieve nota, behorende bij begroting 1982. Commissie voor onderwijs en samenlevings opbouw. Woensdag, 26 augustus 1981 om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: verzoek om toeslemming voor het maken van bandopnamen van commissievergaderingen. krediet voor verbouwing van 4 lokalen van de K Hartschool t.b.v. vestiging internationaal kinder dagverblijf. aanvullend krediet t.b.v. verbouwing Herenstraat 64. overname inventarisgoederen open school t.b.v introduktieprojekt volwassenen edukatie. voorlopige vaststelling exploitatiekosten openbaar kleuteronderwijs 1979. voorlopige vaststelling exploitatiekosten gewoon lager onderwijs 1979. verzoek om medewerking: - vervanging meubilair g.l.o. school, Lorentzkade 15a. herstelwerkzaamheden wereldwinkel ten laste van de post internationale solidariteit. ontwikkelingen binnen het middelbaar sociaal- pedagogisch onderwijs en het middelbaar huis houd- en nijverheidsonderwijs. brief van het college van B8W inzake hoorzittin gen ontwerp-plan en -programma sociaal-cultureel werk. ingebruikneming van drie lokalen Du Rieustraat 4. begeleidingscommissie Edukatief Centrum: benoe ming vertegenwoordiger commissie voor Onder wijs en Samenlevingsopbouw. zelfevaluatie commissie voor Onderwijs en Samen levingsopbouw. thema-schema. Commissie voor Financiën. Woensdag 26 augustus a.s. te 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. Agenda: Vaststellen afvalverordening gemeente Leiden. Rekening-courant-krediet t.b.v. Stichting Streek school voor Beroepsbegeleidend onderwijs in de regio Leiden. Gronduitgifte voor bejaardenwoningen in de Camp. Restauratie woonhuismonument Oude Vest. Ombuigingen gemeentefonds 1981. Garantie geldlening Diaconessenhuis. Reparatie sportvloer Vijf Meihal, inbraakbeveiliging in sportaccommodaties, herstel plafond De Zijl. Bijdrage in de kosten schoolkamp. Elektrische installatie Boerhaave- of Caeciliacom- plex. Bestemming B.T.W.-teruggaaf bibliotheekfiliaal Morskwartier, Fonds Bovenwijkse Voorzieningen Morssingel. Uitvoering werk c.v.-installatie in pand Ketelboe- tersteeg 12. Afrekening van kosten aanschaffing van meubilair etc van b.l.o.-school Gabriel Metzustraat 4 Algemene uitkering uit Gemeentefonds i.v.m. her ziening Ubink-norm. Huur lokaal en kamer t.b.v. de coördinatrice bui tengewoon onderwijs. Oplossing enkele huisvestingsknelpunten in het Stadhuis. Onderhouds- en herstelwerkzaamheden Jacob van Campenlaan 43. Premieverhoging frauderisicoverzekering. Kosten verbonden aan het dichtmaken van een greppel op het Schuttersveld. Bestemming gelden uit de tijdelijke bijdragerege ling voor extra bestuurskosten van door gemeen ten te voeren minderhedenbeleid. Bijdrage ouders in kostenomzetting onderwijs. Verkeerscommissie. Woensdag 26 augustus aanstaande om 15.30 uur in de kantine van het Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de z.g. hoorproce dures; Brief bewoners Spreeuwenplaats over de verkeers- onveilige situatie aldaar en het antwoord hierop van B en W; Brieven van bewoners Johan de Wittstraat over de mogelijke aanleg van verkeersdrempels. Commissie voor Volkshuisvesting, Bouw- en Sportzaken. Donderdag 27 augustus a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Rapport huisvesting buitenlandse gezinnen Vaststelling bouwregistratieverordening. Initiatief voorstel C.P.N.-fractie over woningisolatie. Bouw 75 woningen aan de Molenstraat e.o. Wijziging delegatiebesluit aankoop panden in Maredorp-oost. Uitgifte in erfpacht van grond in de Camp, tussen St. Ursulasteeg en Korte Lijsbethsteeg aan de Stichting tot Exploitatie van bejaardencentra. Uitgifte in erfpacht van de grond voor woningen aan de Hooglandse Kerkgracht. Uitgifte in erfpacht perceel Rijnsburgersingel 2a en verkoop van de opstal. Uitgifte in erfpacht en verkoop perceel Prinsen straat 66. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond aan de Admiraal Banckertweg. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond aan het Stationsplein/Schuttersveldweg.. Aankoop boerderij Besjeslaan 7 Aankoop grond en opstal van de begraafplaats Groenesteeg. Verkoop van grond aan de Hervormde Gemeente Leiden voor uitbreiding van begraafplaats Rhijnhof. Verkoop van een perceel grond achter pand 4e Binnenvestgracht 31 Verkoop grond in het Morskwartier voor een trans formator-station. Verkoop van grond aan de 1e Gortestraat. Garantie geldlening Stg. Leidse Studentenhuis vesting. Garantie geldlening korfbalvereniging Zuiderkwar tier. Verzoek van de subfaculteit psychologie voor het maken van bandopnamen van de commissieverga dering t.b.v. een onderzoek Hinderwet b. die niet wonen in de gemeente Leiden of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om vergunning openbaar is gemaakt en binnen de ge stelde termijn schriftelijke bezwaren hebben in gediend. (Nieuwe procedure) Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Slagerij met verkoopruimte in het pand Willem Klooslaan 9. De aanvrage is afkomstig van A. Voordouw, alhier, en betreft een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de slagerij annex verkoopruimte in het pand Willem Klooslaan 9. Op dinsdag 8 september 1981 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 201 (2e verdieping) van het Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72. Tijdens deze hoorzitting zal gelegenheid worden ge geven over deze aanvraag van gedachten te wisselen. Slagerij met verkoopruimte in het pand Steenstraat 20 De aanvrage is afkomstig van Vleeschmeester De Kroes B.V., te Rijswijk, en betreft een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning tot het uit breiden en wijzigen van enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de slagerij an nex verkoopruimte in het pand Steenstraat 20. Op dinsdag 8 september 1981 zal om 15.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 201 (2e verdieping) van het Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72. Tijdens deze hoorzitting zal gelegenheid worden ge geven over deze aanvraag van gedachten te wisselen. Cafe - Restaurant in het pand Burg- steeg 13 (Koetshuis) De aanvrage is afkomstig van J.H. Kooij, alhier, en betreft het oprichten van enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van het café-res taurant in het pand Burgsteeg 13 (Koetshuis Burcht complex). Op dinsdag 8 september 1981 zal om 15.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 201 (2e-verdieping) van het Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72. Tijdens deze hoorzitting zal gelegenheid worden ge geven over deze aanvraag van gedachten te wisselen. Bovengenoemde aanvragen en alle daarop betrek king hebbende stukken liggen gedurende de gehele behandelingstermijn ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, leverdieping. Voorts liggen deze stukken gedurende vier weken na heden elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur ter inzage in het informatiecentrum van het Buro Voor lichting in de hal van het Stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 18 september 1981 bij het College van Bur gemeester en Wethouders worden ingediend (post bus 9100, 2300 PC Leiden). De persoonlijke gegevens van degenen die schrif telijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hier om - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht, niet bekendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen verv i' jens in de gelegen heid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Voor nadere inlichtingen over deze hinderwetaanvra- gen kunt u zich wenden tot 'het Buro Milieuzaken, telefoon 071-254437. Zwemvierdaagse ook in Leiden Van maandag 24 augustus t/m vrijdag 28 augustus 1981. in het Zwembad "De Vliet", Voorschoterweg. in het Zwembad "De Zijl", Paramaribostraat. Start iedere avond vanaf 19.00 uuc Deelnemerskaart f5,— U moet 4 avonden 500 meter zwemmen. U mag onderweg rusten. Na het volbrengen van deze proef, krijgt U een me daille. Voorverkoop aan de kassa's van beide zwembaden. Diversen (Oude procedure) Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Openbaar slachthuis in het pand Pas teurstraat 1. De aanvrage is afkomstig van Slachthuis-Leiden B.V., alhier, en betreft een nieüwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning tot het uitbreiden en wij zigen van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van een inrichting voor het slachten en verwerking van runderen, varkens, schapen en ander vee een en ander in het pand Pasteurstraat 1 Op dinsdag 8 september 1981 zal om 14.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 201 (2e verdieping) van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijke bezwaren indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders (postbus 9100, 2300 PC Leiden) tot en met 18 september 1981 Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tij dens de hierboven genoemde openbare hoorzitting. De aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen, a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierbo ven aangekondigde zitting zijn verschenen. Definitief verbeterings plan Noordvest verkrijg baar Vanaf maandag 24 augustus a.s. is het verbeterings plan voor de Wijk Noordvest weer verkrijgbaar. Dit is het definitieve verbeteringsplan zoals het op 23 juni 1981 door de gemeenteraad is vastgesteld, inclu sief wijzigingen motie's en amendementen. Het plan kost f 2,50 en is te verkrijgen aan de balie in de hal van het Stadhuis en op het Stadsbouwhuis aan de Langegracht Ontwerp-basisplan voor de openluchtrecreatie in het Noord-Zuidhollands plassengebied ter inzage Op verzoek van het recreatieschap ligt vanaf aan staande maandag, in het informatiecentrum in de hal van het Stadhuis, voor belangstellenden ter inzage: het ontwerp-basisplan voor de openluchtrecreatie in het Noord-Zuidhollands plassengebied. Het plan behandelt o.a. de volgende recreatiesoorten: waterrecreatie, oeverrecreatie, landrecreatie en ver- blijfsrecreatie. Commentaar op het plan kan tot uiterlijk 15 oktober schriftelijk worden ingediend bij het secretariaat van het recreatieschap, Noord-Zuidhollands plassenge bied, Koningskade 1, 2596 AA Den Haag. 25 4911 Voortaan zijn veel gemeentelijke diensten en afdelin gen te bereiken onder een nieuw telefoonnummer. Hieronder volgen de nieuwe nummers: Stadhuis Stadsbouwhuis Bouw- en Woningtoezicht Buro Huisvesting Sociale Dienst 25 49 22 Ook de volgende nummers zijn gewijzigd: Stichting Welzijn: 25 48 92 Molenmuseum De Valk: 25 46 39 Kunstuitleen, Lammermarkt 35: 25 46 24 Museum De Lakenhal: 25 46 20

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 14