Volwassen start adetiekjeugd Noodlot slaat toe voor Heins ctatsckeeêb! Lienen aanvaardt "gedeeltelijk" excuses Siegmann sn DDR-ploeg al direct aan kop EK nu al geslaagd na bronzen plak De Bruin SKI PAS LESSEN: VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1981 SPORT PAGINA 11 BIELEFELD - Ewald Lienen. de linksbuiten van Arminia Biele feld heeft de verontschuldigin gen van Norbert Siegmann ge deeltelijk aanvaard. Vorige week vrijdag verwondde Siegmann zijn tegenspeler Lienen in de wedstrijd tussen Werder Bremen en Arminia zodanig dat Lienen voor vier weken is uitgescha keld. Gisteren verklaarde Lienen in het ziekenhuis: "Ik aanvaard zijn ex cuses in zoverre dat ik aanneem dat het niet zijn bedoeling is ge weest mij een zo ernstige blessu re te bezorgen". Lienen had eerder Siegmann er van beschuldigd hem met opzet lichamelijk letsel te hebben toe gebracht. Trainer Rehhagel van Bremen kreeg al onmiddellijk na het incident het verwijt van Lie nen dat hij zijn spelers had aan gezet tot het opzettelijk plegen van overtredingen. Lienen heeft ook dat standpunt, minimaal, af gezwakt. "Ik ga er niet van uit dat Rehhagel zijn speler opge hitst heeft mij zo zwaar te ver wonden als vrijdagavond is ge beurd". De aanvaller hield zijn beschuldigingen in principe ech ter staand. "Het gaat mij niet in de eerste plaats om de personen Siegmann en Rehhagel. Ik wel de gewelddadige handelingen op het veld in het algemeen aan de kaak stellen." In antwoord op een brief van de Westduitse voetbalbond zal Lie nen zijn beschuldigingen en de gronden waarop die zijn geba seerd op schrift stellen. "Ik zal daarna afwachten welke stappen de strafkamer van de DFB neemt, ik behoud mij het recht voor stappen via de gewone rechter te ondernemen". Lienen denkt er niet aan zijn be schuldigingen ten opzichte van Rehhagel en Siegmann, zoals Bremen had geëist, terug te ne- Feyenoord. heeft definitief afgezien van het aantrekken van René van der Gijp. Het bestuur van de Rotterdamse eredivisieclub heeft geweigerd in te gaan op het verzoek van WCS-advocaat Ur- üngs om het eerder mondeling aan de voetballer gedane aanbod op papier te zetten. De raadsman, die de belangen van het 20-jarige talent behartigt, had de Kuipclub daarom verzocht teneinde de rechtszaak van Van der Gijp tegen Sparta voor te be reiden. Met het schriftelijke aan bod zou de "positieverbetering", waarom het in deze transferaffai re allemaal draait, direct aan toonbaar zijn geweest. Daarmee ook zou de kleine kans dat de overgang alsnog een feit zou worden, blijven bestaan. Die mo gelijkheid heeft Feyenoord van haar kant nu zeif tenietgedaan met de weigering om indirect te "getuigen". De club wil geen partij zijn in de huidige gang van zaken. Feye noord beschouwt de zaak-Van der Gijp formeel al als afgedaan sinds Sparta geen overeenstem ming kon worden bereikt over de vergoedingssom en wil bo vendien de goede relatie met de stadgenoot niet vertroebelen. Sparta-bestuurslid Bouwer onder kende de consequenties: "Als Feyenoord nee heeft gezegd op dat verzoek lijkt het me voor Van der Gijp niet eenvoudig om nog naar de rechter te lopen". Dan ligt het niets concreets op tafel of er zouden andere clubs bereid gevonden moeten worden zoiets op papier te zetten. Voorlopig is de mogelijkheid dat hij bij ons terugkomt hiermee al groter ge worden. Officieel is hij tot eind van de maand met ziekteverlof, maar op een gegeven moment is dat natuurlijk ook voorbij. Komt hij dan niet en is er inmiddels geen procedure aangespannen, dan wordt het gewoon contract breuk van zijn kant". De blessure die de Ajax-speler Jes- per Olsen woensdagavond na een trap van Wijnstekers opliep tijdens de wedstrijd tegen Feye noord blijkt achteraf erg mee te vallen. In eerste instantie werd gedacht aan een gebroken mid denvoetsbeentje. in werkelijk heid is sprake van een "enorme bloeduitstorting". Het ziet er dan ook niet naar uit dat Olsen zon dagmiddag van de partij kan zijn in de thuiswedstrijd tegen PEC. Onzekerheid bestaat tevens nog over het meespelen van Ling, die tegen Feyenoord een boven beenblessure opliep, van Ophof die last heeft van een knieblessu re en van doelman Schrijvers die aan een botsing met Nielsen een borstkasblessure heeft overge houden. In CHIO Rotterdam Katrin Böhme Odlheft de handen in triomf nadat zij de 100 meter in 11,33 sec winnend heeft afgeraffeld. Nellie Cooman, op de achtergrond zorgde voor een Nederlands hoogtepuntje. UTRECHT - Onder uiterst ongunstige weersomstan digheden zijn op de nieuwe accommodatie in de Utrechtse wijk Overvecht gisteren de zesde offi ciële Europese jeugdkampioenschappen atletiek van start gegaan. Wind en regen zorgden ervoor dat er weinig publiek en dat er weinig sfeer was. Voor de atleten was er bovendien vaak geen spra ke van eerlijke strijd, omdat diverse races onder steeds wisselende omstandigheden plaatsvonden. Er was echter één atleet die zich nergens iets van aantrok. Tienkamper Thorsten Voss. De 18-jarige Oostduitser werkte zich op de eerste dag van de tienkamp naar het fraaie tussentotaal van 4235 punten. Hij won alle vijf de onderdelen soeverein en lijkt op weg het Europees jeugdrecord van de Brit Thompson (8124 pnt) te gaan verbeteren. Voor een andere opvallende prestatie zorgde ver- springster Heike Daute, eveneens uit Oost-Duits- land. Zij verbeterde haar eigen wereldrecord (6,91 meter) tot 7.02 meter, slechts zeven centimter on der het record bij de seniores van de Russin Barda- oeskine. De 7.02 zal echter niet in de officiële boe ken komen omdat er teveel wind was. Ook de sprinters werden "gedragen" door de wind. Het leidde tot scherpe finaletijden van de Oostduitser Schroder (10,14 op de zelfde afstand, met minder wind). Met die dubbele sprintzege en de zege bij het snel wandelen van Kowalski plaatste de DDR zich al direct aan kop van het medailleklassement. Van de vijf beschikbare gouden plakken, greep de DDR er vier. De vijfde was voor de Bulgaarse discus- werper Dimitrov, die een halve meter verder wierp dan de Oostduitser Christel. Een missertje dat de DDR-ploeg ongetwijfeld snel zal goedma ken. ROTTERDAM (GPD) - Centraal op de tweede verregende en win derige dag van het CHIO in Rot terdam stond de vraag hoeveel Nederlandse ruiters zich na het échec van woensdag nog konden plaatsen voor het klapstuk op zondagmiddag, de Grote Prijs van de Maasstad. Toppers als Jo- han Heins en Rob Ehrens had den hun kansen door een onder maats optreden in de eerste kwa lificatiewedstrijd immers be hoorlijk verknald en dreigden vroegtijdig uit de boot te vallen. Die deceptie konden beide door chef d'equipe Ben Arts reeds voor de Europese kampioen schappen in Munchen aangewe zen ruiters inderdaad niet ontlo pen. Johan Heins viel na de tweede se lectiewedstrijd met een 31e plaats juist buiten de startlijst van 30 ruiters die om de vetste prijzen mogen rijden, Rob Eh rens stond in het totaalklasse ment nog drie plaatsen lager. En daar ook Anton Ebben zijn pres taties niet kon verbeteren, is de Nederlandse deelname aan de fi nale in het Kralingse Bos be perkt tot Henk Nooren, Emiel Hendrix. Gerd Meier en de outsi ders Bob Rademakers en de kersverse Europese jeugdkam pioen Jan Tops. Vooral voor Johan Heins sloeg het noodlot hard toe. De nogal af standelijke benadering van de Drentse ruiter (..Als ik niet ge plaatst word ben ik zondag lek ker vroeg thuis") streed met de inzet waarmee Heins zijn slordi ge rijden van woensdag trachtte UTRECHT Het heeft verrassingen geregend in de Nederlandse atletiek- ploeg die deelneemt aan het Europees kampioenschap voor junioren in Utrecht. Met zijn bronzen plak zorgde discuswerper Erik de Bruin er voor dat de tweejaarlijkse titelstrijd na de openingsdag al geslaagd is. 'Voorts realiseerden Maike Per- soons (1500 meter), Nellie Coo man (100 meter) en Wim de Ko ning (2 kilometer steeple chase) een finaleplaats. Ten slotte had Guido van der Sluis lange tijd uitzicht op een medaille op de tienkamp Aan de vooravond van het grootste atletiekevenement dat ooit in Nederland is gehouden, sprak trainingscoordinator Herman Buuts de hoop uit dat tal van per soonlijke records en enkele na tionale jeugdrecords zouden worden verbeterd. Buuts durfde toen niet over medailles te pra ten. Een eventuele plak zou een onverwacht sportief hoogtepunt zijn. Erik de Bruin overtrof Buuts ver wachtingen en die van zichzelf. De 18-jarige Hardinxvelder deed ADVERTENTIE 15 SK1-LESSEN VOOR DE KERST KAN NOG! Schrijf in vóór 30 augustus en uw eerste les start gegarandeerd begin september. dure ski-uitrusting is niet nodig, een stevige oude broek, trui en handschoenen is voldoende ski s 2.50 Voor elke dag vrij skiën, een heel jaar lang (tot 1 sept. 1982). alleen voor ski-pashouders: 10 lessen 125 r 15 lessen 159r 20 lessen 199.- 40 lessen 249.- NEEM SKI -LES (jeugd, huisvrouwen, enz.) OVERDAG (maandag t/m vrijdag tot 17.00 uur) EN U KRIJGT DE SKI PAS .oor sfech.s HAAL SNEL ONZE GRATIS KLEURENFOLDER met alle informatie, of bel 02503 - 10138 (van 12.00 - 20.00 uur is de receptie elke dag geopend) SKI-PISTE DE MEERBERG HOOFDDORP Volg de borden "sport-complex" dat reeds in de kwalificatieron de. De Typhoon-atleet vreesde de finale niet te halen, omdat hij aanvankelijk tijdens zijn trainin gen in de vroege ochtenduren de kwalificatie-eis niet haalde. Gis teren maakte De Bruin evenwel een uitgeslapen indruk. Nadat hij eerst te horen had gekregen dat de kwalificatie-eis geen 49,50 meter, maar 53 meter was, gooi de hij zich direct in de favorie- tenrol met een worp van 53,02 meter. De overige deelnemers hadden allen twee of drie pogin gen nodig om een finaleplaats te bemachtigen. De atheneumscholier weigerde ook na die prestatie nog halsstar rig in een medaille te geloven. „Wil ik dat verwezenlijken, dan moet ik minimaal 6 meter verder gooien", aldus De Bruin. Hij deed dat niet, maar bleef deson danks slechts 24 centimeter van het zilver verwijderd, dat naar Thomas Christel ging terwijl het goud 74 centimeter verder lag en door Dimitrov naar Bulgarije werd meegenomen. De Bruin vestigde met een worp van 55,88 meter een nieuw persoonlijk re cord. Uiterlijk toonde hij zich daar niet bepaald tevreden mee. „Want de anderen vielen tegen en daar had ik van willen profite- Een opmerking die aanvaardbaar was, nu enige deelnemers in de stromende regen in de discus- ring stonden. Met name de Rus sen werden door die weersom standigheden gedupeerd. Henk ten Cate naar Telstar VELZEN - Henk ten Cate zal de rest van het nog prille voetbalsei zoen uitkomen voor de Velsense eerste-divisieclub Telstar. De van Go Ahead Eagles afkomstige voorhoedespeler is met de lei ding van Telstar een eenjarig contract (op uitleenbasis) over eengekomen. Voorzitter Groen van Telstar: "We zullen nu de schriftelijke overgangsprocedu re zo snel mogelijk op gang bren gen zodat Ten Cate aanstaande zaterdag al speelgerechtigd is. Maar niet alleen op dat onderdeel regende het verrassingen. Op de tienkamp lag een medaille lange tijd binnen handbereik van Gui do van der Sluis, een meerkam- per die nota bene niet eens tot de tien beste junioren van Europa behoort. Maar ook hij temperde al snel te hoge verwachtingen „Ik ben net De Kneet", vergeleek de Amsterdammmer zichzelf met de oud-wereldkampioen op de fiets. „De eerste dag rijdt hij vaak in het geel en daarna valt hij terug. Dat geldt ook voor mij" Bij Van der Sluis gebeurde dat op het vijfde onderdeel: de 400 me ter vlak. Door zijn laatste plaats zakte hij terug naar de elfde posi tie en werd daardoor o.a. gepas seerd door Rob de Wit die aan vankelijk tegenviel. De Neder landse seniorenkampioen stelde enigszins teleur. „Mijn benen wilden niet", gaf hij als excuus op. Bij de dames zorgde Nellie Coo man voor een hoogtepunt. De 17- jarige Rotterdamse die amper een jaar atletiek bedrijft kan sa men met Els Vader het raspaard- je van de Koninkljke Nederland se Atletiek Unie worden op de sprint. Cooman liep zich met een tijd van 11,82 sec. definitief in de Europese juniorentop. In de fina le liet ze de Russin Zoeva achter zich en werd daardoor zevende In de halve eindstrijd dook ze voorts ruim onder haar eigen jeugdrecord: 11.52 seconden. De windmeter noteerde evenwel 3,7 meter per seconde, zodat er geen recordaanvraag kan worden in gediend. Op diezelfde afstand was Sandra Westra kansloos. De 17-jarige Fortis-atlete noteerde een tijd van 12.23 seconden in de series en dat was niet voldoende voor een toegangsbewijs op de halve finale. Ook bij de heren hield Chris Leeu wenburg zich niet staande in het sprintgeweld. De Hagenaar werd met een tijd van 10.95 uitgescha keld in de series. Morgen han teert hij de polsstok en met dat atletiek-attribuut heeft hij eerder dit jaar al een nieuw jeugdrecord gevestigd. Op de 400 meter was ook voor Rob Kamps en Ben Vroom geen fina leplaats weggelegd. Kamps stel de teleur met een tijd van 55.50 seconden terwijl Vroom tot 150 meter voor de finish aan een plaats in de eindstrijd mocht denken. De inwoner uit Stadska naal betaalde toen de tol van het kop werk en finishte in 55.21 se conden. Jek Persoons zal niet snel de race op de 1500 meter vergeten. De Ter Aarse-atleet kon de verwach tingen niet waarmaken en haalde de finale niet. Met 3 minuten en 56,65 seconden finishte hij. Met de afdrukken van spikes in zijn benen zal hij nu proberen op de 3 kilometer voor een verrassing te zorgen. Dat laatste deed zijn zus Maike gisteren reeds op de 1500 meter. Zij klampte zich vast aan de Belgische favoriete Van Steenbroeck en zette een tijd van 4 minuten 25.96 seconden neer, waarmee zij zich makkelijk plaatste voor de laatste acht. Tenslotte slaagde ook Wim de Ko ning voor eigen publiek daarin. Voor de 19-jarige politieagent ging het licht op groen op de 2 kilometer steeple chase. Zijn tijd was 5 minuten, 48,86 seconden. HERMAN POOS te compenseren In een perfecte sUjl overwon hij negen van de twaalf hindernissen, maar toen kwam de tegenslag. Door een windvlaag woei een deel van de door heggen gevormde oxer om. Heins moest zijn vloeiende par cours onderbreken en na een hernieuwde start bleek het ritme gebroken. Twee fouten op de laatste driesprong maakte zun positie bijzonder hachelijk. Heins kon alleen hopen dat vele boven hem geklasseerde mede dingers eveneens zouden falen. Voor die hoop was overigens alle aanleiding. De twee kwalificatie wedstrijden verschilden name lijk als dag cn nacht. Terwijl woensdag niet minder dan 25 combinaties de obstakels van Sieto Mellema zonder proble men de baas bleven, zorgde in de tweede schiftingsronde een ver hoging van een decimeter, ge combineerd met de aanzienlijk slechtere weers- en terreinsom- standigheden. voor een ander ui terste. De strafpunten vielen bij bosjes. Slechts voor zes ruiters bleek ditmaal een schadevrije ronde haalbaar Hoewel Heins steeds meer concur renten zag terugvallen enieen protest door de jury nog met een seconde aftrek werd gehono reerd. bleef het beoogde doel juist buiten bereik Eén plaats scheidde hem tenslotte van de eindstrijd. Rob Ehrens evenaar de het optreden van Heins mot eveneens twee fouten op de af sluitende driesprong in exact de zelfde tyd en Anton Ebben maakte zelfs driemaal een misre kening. Het eindresultaat was dat slechts twee leden van de Europese se- lectieploeg deel kunnen nemen aan de voor Nederland gedeva lueerde Grote Prijs: Henk Noo ren en Emiel Hendrix. De keus die Ben Arts moet maken tussen Nooren en Ebben voor de lan- denwedstrijd op zaterdag en het definitieve kwartet voor Mun chen lijkt dan ook niet moeilijk. Nooren heeft ongetwijfeld betere perspectieven dan Ebben Arts zal zijn definitieve beslissing uitstellen tot het laatste weekein de voor de Europese kampioen schappen wanneer de nationale ploeg nog aan een niet te zwaar concours hippique in Donaue- schingen deelneemt. Gemeten naar de tot nu toe geleverde pres taties in Rotterdam kav Arts ech ter nauwelijks om Nooren heen. Met een tweede plaats in een be geleidend nummer was hij ook gisteren de succesvolste Neder lander. Voor de landenwedstrijd stelden Engeland en Frankrijk opnieuw hun kandidatuur. Vier Engelsen accentueerden in de barrage hun kracht in de breedte Frankrijk kwam echter het sterkst uit de slag met het duo Caron-Bertran de Balanda dat een eerste cn een derde prijs veroverde en alleen Ricketts tussen zich in moest dulden. Uitslag tweede kwalificatiewedstrijd voor de grote prijs (lengte eerste par koers 540 m. 12 hindemissen. 15 spron gen. toegestane tijd 93 sec lengte barra geparkoers 350 m. 6 hindemissen. 9 sprongen, maximale hoogte 1.60 m, toe gestane tyd 60 sec.)' 1. Patrick Caran (Fra) Eole 4 0 strafpun ten. 45 1 sec (in de barragei. 2. Derek Ricketts (Gbr) Coldstream 0 - 47.4. 3. Gilles Bertran de Balanda (Fra) Grand Coeur A 0 - 47.8. 4 Graham Fletcher (Gbr) Preachan 4 - 48.2, 5. Lionel Dun ning (Gbr) Jungle Bunny 4 - 50.3. 6. Malcolm Pyrah (Gbr) Anglezarke 8 - 45.5 (alleen in de barrage). Uitslag take your own line - springcon cours (10 hindemissen. 10 sprongen, max hoogte 1.50 meter). 1 Jean-Marc Nicolas (Fra) met Hazard 0 strafpunten. 67.5 sec 2 Edgar Cucpper (Bel) Retouche 0 - 69.7 3 Herve Godig- non (Gra) Khadidja 0 - 70.0. 4 Pamela Dunning (Gbr) Attorrjey 0 - 74.4. 5 Rob 12 hindernissen. 17 spron gen. maximale hoogte 1.50 meter, toege stane tijd 90 sec.): 1. Gerd Wiltfang (Wdl) met Gratulant 0 strafpunten. 63,5 set 2. Henk Nooren (Ned) Orpheus 0 - 64,9. 3 John Green wood (Gbr) Diamonbd Seeker 0 - 66.3. ADVERTENTIE V.V. de Sleutels 1946-1981 Morgen, zat. 22 aua. de Sleutels Dl Lugdunum Dl 9.30 uur de Sleutels CI Luadunum Cl 11.30 uur 13.30 uur prestuGelaap van 12 km Rondom de Vliet. Inschrijven kan nog tot 10.30 uur in hel jeugdhonk, 2,50 p.p. een ieder ontvangt een herinne ring. Sportpark "de Vliet" Goedhart Vastgoed. Tel. 01721-9973.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11