Dikke Piet pastin confectiepak AWL wacht op geld voor nieuwbouw [Le/cfee agenda Wassenaarder slankt af: van 242 naar 190 kilo DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1981 WASSENAAR - In een forse maar nauwelijks zichtbare fauteuil geniet Piet Groeneveld van zijn pas opgeknapte huis. Hij is zichtbaar vermagerd en haalt de tweehonderd kilo al niet meer. Zijn gezicht dat vroeger in het niet viel bij zijn enorme gestalte heeft meer uitdrukking gekre gen. Al met al lijkt hij erop vooruit gegaan. "Het ontstaan van mijn zwaarlijvigheid is nog door geen enkele deskundige of bloedverwant opgehelderd. Zelfs een LSD-behandeiing heeft niets van enige betekenis uit mijn verre jeugd naar boven weten te brengen. Toch moet ik bij mijn geboorte maar zeven pond heb ben gewogen". Met een opvallende welspreken- heid en een sterke neiging tot be spiegelingen vertelt hij over zijn voornemen zijn leven anders in te richten. "Ik ben vastbesloten om nog veel meer af te vallen, zo dat ook voor mij een normaal le ven mogelijk wordt. Nu kan ik niet alles doen wat ik wil en dat zit mij danig dwars. Kun je je dat voorstellen? Tot op heden was ik eigenlijk een Wassenaarse attrac tie met nationale bekendheid, maar dat hoeft voor mij niet meer. Aan de commerciële ex ploitatie van" mijn dikte kan dan ook een eind worden gemaakt", meent Piet. Kustvaartkok Al op zeer jeugdige leeftijd moet 'Dikke Piet' een reputatie heb ben opgebouwd van onverzette lijkheid en kracht. Toen hij am per twaalf jaar was deed hij tot genoegen van zijn baas het werk van een volwassene. Daarvóór bezocht hij een protestant- christelijke lagere school in Was senaar. De opleiding tot timmer man aan een LTS in Leiden maakte hij niet af. Er volgde een rondgang langs allerlei beroepen en activiteiten. Hij werkte onder meer als stratemaker en kust vaartkok. Zijn blik waart naar de kale plan ken vloer. Hij brengt het gesprek op zijn levensonderhoud. "Vroe ger kreeg ik nog wel eens iets ex- Geen speciaal hondenterrein LEIDERDORP Het plan van het Leiderdorpse college van burge meester en wethouders om een aantal kleine, dóór rasterwerk af gebakende terreinen aan te leg gen als plaatsen, waar honden onaangelijnd mogen rondlopen, is definitief van de baan. De le den van de commissie openbare orde en veiligheid verwierpen namelijk gisteravond dit voor stel, nadat het in juni ook door de commissie ruimtelijke ordening van de hand werd gewezen. De kleine terreinen zouden een bron van infectie worden, de honden zouden er kuilen gaan graven en er ontstaan vechtpar tijen. De leden van de commissie besloten, het uitgebrachte advies van de commissie ruimtelijke or dening over te nemen. Dit houdt in dat bepaalde delen van de Bloemerd, Houtkamp, Touw- baan en Elisabethhof aangewe zen moeten worden als terreinen, waar in de toekomst honden vrij mogen rondlopen. Wel wil de commissie openbare or de en veiligheid daaraan de voor waarde verbinden, dat ook op deze terreinen honden een aantal uren per dag alleen aan de riem mogen lopen. Dit om eventuele hinder voor anderen te voorko- tra's, maar dat is nu afgelopen. Ik moet nu leven van een WAO-uit- kering en dat is in mijn situatie een onmogelijke opgave. Je be grijpt dat ik deze woning op een nette manier wil inrichten. Maar waar moet ik dat van doen? Door allerlei oorzaken zit ik in een fi nanciële achterstandsituatie, en een vergoeding van drieduizend gulden voor de inrichting ligt nog een stuk onder het bedrag dat de woningbouwvereniging nodig had voor het inrichten van de wisselwoningen. Nou weet ik wel dat ze mij misstappen uit het verleden voor de voeten kunnen gooien, maar wat moet ik daar nu mee? Bovendien heb ik door de langdurige verzorging van mijn zieke vader de gemeenschap ook veel geld bespaard". Enkele keer Het lijkt allemaal vol overtuiging uit zijn mond te komen. Ook de uitspraak dat hij zijn wilde haren het liefst zou verliezen. Een en kele keer nog wordt hij kwaad en dan is het uitkijken geblazen. Zo als laatst toen hij een speciaal be zoek aankondigde bij de ge meentelijke sociale dienst. Wel gaf hij de ambtenaren het advies op het afgesproken moment niet aanwezig te zijn. Net als in spec- tucalaire films drukte Piet zijn forse wagen door de houten pui van het gebouwtje van de sociale dienst en stopte pas bij het eerste Piet Groeneveld. op zijn de beste bureau dat zijn weg ver sperde. De Wassenaarse politie hoefde verder niet in te grijpen. Piet: "Het is toch duidelijk dat ik nog steeds een speciaal geval ben. Nu ik zoveel afslank - in een halfjaar van 242 naar 190 kilo - ben ik voor mijn fatsoen wel ver plicht om me in nieuwe kleren te steken. Anders loop ik er als een zak bij. Dat kost natuurlijk geld, ook al val ik voor het eerst in een confectiemaat. Mijn omvang is 156 centimeter te ruggebracht". de illegaliteit?" Niet genoeg Hij ligt dus nog steeds in onmin met de sociale dienst, maar hij draagt het hoofd van die dienst zeker geen kwaad hart toe. "Die doet wat hij kan, maar dat is he laas niet genoeg. Dat kan ik hem dus niet verwijten". Piet is niet bang dat de mensen hem in sterk vermagerde staat niet meer willen accepteren. In het verleden heeft hij al vaker pogingen gewaagd orn af te val len, soms omdat gezagsdragers hem daartoe wilden verplichten. Hij is ervan overtuigd dat zijn kennissen hem juist willen steu nen in zijn afslankpoging. "Vroe ger had ik een ongekende vet- en vraatzucht. Een heel brood was niks, om over bier en andere dranken nog maar te zwijgen. Die hongerstaking uit protest te gen de werkwijze van de sociale dienst was eigenlijk een speciale fase in mijn dieet", zegt Piet wat ironisch. Hij wil uiteindelijk naar de 125 kilo LEIDERDORP - De invxdling van de Elisabethhof begint vorm te krijgen. De eerste bebouwinghet tehuis voor meervoudig gehandi capte kinderen "Buitenzorg", tekent zich al af op de verder nog kale vlakte. In de loop van dit jaar of in het begin van het volgende zal ook een aanvang worden gemaakt met de bouw van het IBIS-hotel. De weg naar de plek, waar het hotel moet verrijzen, is nu nog een en al kuil, maar ligt er al wel. Voor nog eens 80 woningen in Buitenhof-Oost LEIDERDORP - De Algemene Woningbouwvereniging en de gemeente Leiderdorp wachten momenteel op toestemming van de provinciale directie voor de bouw van 80 etagewoningen in Buitenhof-Oost in Leiderdorp Uit deze goedkeuring van de pro vinciale directie moet dan ook de noodzakelijke rijkssubsidie Politiebureau op stelten LEIDEN - Een 30-jarige Leidenaar heeft vannacht rond drie uur het politiebureau aan de Zonneveld- straat op stelten gezet. Hij wilde per sé een bepaalde rechercheur spreken, die echter thuis op één oor lag. Omdat de man lastig bleef, werd zijn identiteit nage gaan. Hij bleek gezocht te wor den door door de rijkspolitie en werd daarop ingesloten. WASSENAAR - De sportvereni ging Wassenaar bestaat vijftig jaar. Burgemeester en wethou ders van Wassenaar bieden het bestuur van de sportvereniging daarom èen receptie aan. Zatcr dag is het bestuur te gast in hel raadhuis De Paauw Van 13.30 tot 15.30 uur kunnen belangstel lenden het bestuur feliciteren. voortkomen. Zowel de gemeente als de AWL rekenen binnenkort op deze toestemming, zodat nog dit jaar met deze groep woningen kan worden begonnen. Dezer dagen is al een aanvang ge maakt met het eerste onderdeel van de AWL plannen in Buiten hof-Oost: de bouw van 84 éénge zinswoningen. Deze nieuwbouw waarvoor vanmiddag officieel de eerste paal is geslagen en de 80 etagewoningen waarmee men ook snel hoopt te kunnen begin nen, maken deel uit van een bouwstroom die de AWL de ko mende jaren wil verwezenlijken. De woningbouwvereniging tracht continu door te gaan met de bouw om tot een uiteindelijk aantal van tegen de 300 woning wetwoningen en zo'n 37 premic- A-woningen over enkele jaren in Buitenhof-Oost te komen. Om de bouwplannen nu te laten doorlopen is met name ook een snelle goedkeuring van de pro-* vinciale directie voor het tweede onderdeel van groot belang. Lukt het nog voor eind dit jaar dan zal de AWL zowel een serie eengezinswoningen als gestapel de woningen in aanbouw heb ben. Als in de bouwontwikkeling alles blijft meezitten dan zouden mogelijk in 1983 alle woningwet woningen opgeleverd kunnen worden, vooropgezet dat nu en ook voor de rest van de plannen Over de koopsector in Buitenhof- Oost komt mogelijk eind deze of begin volgende week wat meer duidelijkheid. Er vindt rond het weekeinde nieuw overleg plaats tussen de gemeente en de aanne mers. Deze laatste hebben ideeën op tafel gebracht waarop de gemeente moet reageren. Uit het komende overleg zal min of meer moeten blijken hoe de wo ningverdeling er uit moet gaan zien voor de nieuwe Leiderdorp- se wijk. Het probleempunt ligt evenals dit elders in het land bij bouwpro jecten het geval is, ook hier bij de vrije sectorwoningen. Met name de dure uit deze groep zijn moei lijk verkoopbaar. Daartegenover staat dat er in Buitenhof-Oost veel belangstelling is voor pre- mie-A-woningen. Deze laatste groep is dan ook geen probleem Deze verwachting van de belang stelling wordt nog eens onder steund door de uitslag van een woonwensenonderzoek onder de geïnteresseerden in koopwonin gen in Buitenhof-Oost. Vanaf fe bruari hebben zich al meer dan 1000 belangstellenden gemeld. Daarvan hebben 600 een enquê teformulier bij de gemeente in geleverd. Hieruit is gebleken dat belangstelling hebben voor premie-A gen. Hierbij zaten ook die de goedkopere premie-A of eventueel de goedkopere pre mie-B willen nemen. Rond de 125 geënqueteerden spra ken hun voorkeur uit voor hoofdzakelijk goedkope premie- B-huizen. Bij dit aantal waren in de dertig twijfelgevallen over duurdere premie-B of misschien wel vrije sectorwoningen. In fei te toonden zo'n 95 mensen wel interesse in deze laatst genoem de klassen, de duurdere premie- B of de vrije sector. Hier waren zo'n 28 deelnemers aan de en- quete die zich kandidaat stelden voor de vrije sector. Zeker de helft hiervan koos daarbij voor de goedkope vrije sector (van 225.000 tot 275.000 gulden). De prijsgrens van de duurdere vrije sector ligt boven de 275.000 gul den. Volgens de laatste planning zou den er in Buitenhof Oost 74 vrije sectorwoningen komen en 126 premie-B-woningen (beide ver deeld in goedkope en dure). In hoeverre deze en andere getallen gehandhaafd worden moet na het komende overleg tussen de gemeente en de aannemers blij ken. LEIDEN - Bij een aanrijding op de Vijf Meilaan gistermorgen rond acht uur is een Hagenaar licht ge wond (hersenschudding) ge raakt. Hij reed in de richting van de Churchilllaan en gaf een auto mobilist die uit de Debussystraat kwam, geen voorrang. De laatste - een 38-jarige Leidenaar - bleef ongedeerd. toe, als hij het tenminste vol kan houden. "Dan kan ik weer werk gaan zoeken. En misschien vind ik dan ook nog eens iemand die haar leven met mij wil delen. Ik heb lang genoeg met kameraden rondgehangen en wil nu weieens iets anders. Het wordt ook echt te gek. Steeds werd ik met jonge knapen omringd, omdat mijn leeftijdsgenoten één voor één verdwenen". Reeks van inbraken opgelost DONDERDAG Illegaliteit Het thema van de uitkering komt opnieuw voor de dag. Hij zegt met heilige verontwaardiging: "Verdomme nog aan toe, net nu ik een ander bestaan leid, krijg ik minder uitbetaald. Moet ik dan opnieuw in de illegaliteit?" Hij rekent voor dat hij slechts 170 gulden per maand overhoudt. Daar moet hij zijn telefoon, zijn voeding en het onderhoud van zijn auto mee betalen. Naar zijn zeggen wil hij terug in de anonimiteit. Dus ook geen radio optredens meer zoals laatst in VARA's lijn 3 en ook geen grote interviews meer in bladen als Pa norama en Nieuwe Revu. "Weet je, eigenlijk ben ik kwetsbaar. Die grote bek van mij is niets meer dan een masker om de aan dacht van mijn lijf af te leiden. Ik weet me overigens best te red den in het maatschappelijk ver keer. Naast alle ervaring die ik overal heb opgedaan en waaraan ik veel mensenkennis ontleen heb ik nu ook een encyclopedie ter beschikking. Een zaak in ho ger beroep ga ik zeker niet uit de weg". Eén probleem is Piet nu al kwijt. Gisteren kreeg hij van een Was senaarse beddenfabrikant een bed. Kort geleden zakte hij door zijn zoveelste bed en hij was wanhopig op zoek naar een slaapplaats die wel voor hem ge schikt zou zijn. De Wassenaarse fabrikant heeft hem verzekerd dat dit bed niet zal bezwijken. En bij het proefliggen bleek hij nog gelijk te krijgen ook. WIM OLYSLAGERS Dekschuit gestolen LEIDEN - Onbekenden hebben in de nacht van dinsdag op woens dag een stalen dekschuit, die door de Leidse Studentenbond gebruikt werd voor de El Cid- week weggesleept. In hun haast de boot naar de Jan van Goyen- kade te vervoeren, zijn drie ple zierboten geramd. Ook de dek schuit - eigendom van de ge meente en gehuurd door de LSB - liep (nog onbekende) schade op. Vechtpartij op Beestenmarkt LEIDEN - Bij het restaurant McDonalds aan de Beesten markt is het gisteravond rond tien uur tot een vechtpartij geko men tussen studenten en een groepje jongeren dat het restau rant tot een soort jeugdhonk heeft gebombardeerd. Bij het weggaan kreeg een student een bloempot in zijn nek gegooid. Nadat hij het ding had terugge worpen, kwam het tot een tref fen. Tweë studenten raakten licht gewond en een 14-jarig meisje van de groep-McDonalds werd wegens mishandeling aan gehouden. LEIDERDORP - Bij een poging tot inbraak in Leiderdorp is dins dagnacht een 24-jarige Voor schotenaar aangehouden. Bij het verhoor bekende hij ook nog tien andere inbraken in zijn woon plaats. De inbraken werden alle maal gepleegd in de maanden ju li en augustus. De Voorschote naar stal hoofdzakelijk geld, che ques en soms videoapperatuur. Hij had geld nodig voor zijn drugsverslaving. Vanochtend is de man voorgeleid aan de officier van justitie in Den Haag. Hij was overigens pas uit de gevangenis ontslagen wegens eerder ge pleegde inbraken. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'The lady vanishes'-Alfred Hitchcock(1938), 20 en 22.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Edipo Re' uit 1967, 20 en 22.15 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19,.30-21.30 u Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Werkgroep Dienstweigeren, tot sept. geen spreekuur, inl. tel. 216180/149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vrijd. soos van 15-17 uur. Leiden. Literair café Agora, Oude Vest 33e (Imperium): avond rond Jan Sie- belink. 20.15 uur. dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 14 aug tot 21 aug door: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 120552; Apotheek Boekmer, Florijn 19, Winkelhof, Leider dorp, tel. 894400. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade. Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr v.d. Waalslaan, tel. 4641. Burgerlijke stand LEIDEN - Ondertrouwd: J. G. van der Woude en J. M. Noort; C. H. A. M. van Appel en B. C. Vos; W. J. Rijlaarsdam en A. J. van Tol; M. H. Brandt en T. Brus- see; S. A. Pracht en J. H. M. van der Blom; H. Storjn en A. C. Piebenga. Geboren: Danielle Willy Kirstin, dv. J. C. S. Poot en J. W. Spies; Wendy, dv. J. C. J. Robbers en A. J. M. van Brakel; Geertruida, dv. N. A. Ravensbergen en M. van Duijn; Jacoba Maria, dv. J. van Beelen en M. G. Zwaan; Aram, zv. E. D. M. Raken en A. Th. M: Buijs; Martijn, zv. J. C. Akkersdijk en N. A. Ruiter; Mark Jacobus, zv. A. C. van Eeden en M. A. G. Bakker; David, zv. J. Jongbloed en W. M. Nieuweveen; Maartje, dv. P. van der Plas en A. de Jong; Bertanja, dv. C. Star en I. Bijsterveld; Maikel, zv. W. J. Lan- cel en H. J. Nagtegaal; Serden, zv. S. Er- soy en A. Ozgür; Monique Elisabeth Ma ria, dv. C. P. G. Borst en E. J. Hamaker; Bart-Jaap, zv. J. J. Verschoor en G. N. M. Vermeer; Dion, zv. H. N. ter Wee en M. J. Meijer; Maarten Dominicus Johan nes, zv. F. J. W. M. Diepstraten en M. C. H. H. van der Linden; Jonelle Lianthe, v. F. R. Dunker en J. C. U. Klein; Rober- tus Theodorus Adrianus, zv. J. P. P. Wit- teman en M. J. Westgeest; Duncan Mark, zv. M. G. E. Zwart en J. C. Smit; jonkheer Willem Johan, zv. jhr. E. H. C. Goldman en P. C. Meulkens; Martijn, zv. G. J. Dubbeldeman en C. de la Rie; Robin Alexander Lingshu, zv. K. H. Tan en H. L. M. Colijn; Danny, zv. G. J. Hes- sing en H. M. van der Zeeuw; Elisabeth Petronella Maria, dv. C. G. van Zeist en P. B. T. M. Oostdam; Martijn Jacob Dirk, zv. H. van der Plas en M. E. van der Mark; Cornelis, zv. J. C. Ravensber gen en C. van der Meij; Thijs Leendert, zv. T. Oldenhagé en J. van den Oever; Jacobus Arie, zv. T. Oldenhage en J. van den Oever; Ramona Tamara, dv. R. van der Heijden en M. B. Cramer; Simone Sophia Johanna, dv'. P. C. van der Kroef M. Tisseur; Jona, zv. J. A. Toet e Prinsen; Yoenes, zv. A. Amazzal en S. Hara; Arie Johannes, zv. J. Kerpershoek en W. Hendrikse; Nicolas André, zv. G. G. C. Trottier en A. P. Keuskamp; Sabri- na Elisabeth, dv. A. M. J. Plug en A. W. van der Zalm; Pieter Charles Eduard, zv. Th. J. Blaauwhof en J. M. H. Weer den; Huib, zv. H. Verhoeven en E. H. Bol; Helene Elizabeth, dv. P. P. Sever en M. E. Hough; Lodewiek Karei, zv. K. L. Meijer en H. G. van Gelder. Overleden: G. van der Boon, geb. 5-12- 1903, vrl. geh. gew. met C. van der Plas; H. Humme, geb. 11-10-1926, man; M. H. Erkamp, geb. 22-1-1954, man; M. Verha- Weber; D. E. van Beveren, geb. 11-4- 1903, vrl. geh. gew. met R. de Graaf; H. Wentink, geb. 29-9-1922, man; L. M. Spaans, geb. 30-7-1959, vrl.; A. J. H. van der Meijs, geb. 7-5-1906, man; H. Hette- ma, geb. 30-8-1913, man; P. H. J. K. Vfij- landt, geb. 24-7-1928, man; W. Markus, geb. 25-12-1917, vrl. echtg. van C. H. van Rossum; J. Nieuwenburg, geb. 4-9-1892, man; J. M. Sieval, geb. 10-11-1900, vrl. geh. gew. met H. P. Olivier; J. Neute boom, geb. 20-12-1890, man; N. de Bes, geb. 6-1-1888, vrl. echtg. van D. van Duijn; A. Floresse, geb. 11-10-1911, vrl. echtg. van P. F. van Atten; F. Robbers, geb. 30-3-1914, vrl. echtg. van J. Rietho ven; H. H. A. Schenck, geb. 6-7-1938, vrl. echtg. van H. Franck; J. P. Wachter, geb. 7-5-1967, man; A. van Klaveren, geb. 8-8-1897, vrl. geh. gew. met J. F. Kriek; A. G. Lagendijk, geb. 12-4-1904, man; M. V. Führing, geb. 3-3-1890, vrl. geh. gew. met C. M. Boom; P. Kuurstra, geb. 25-12-1969, man. Geboren: Kiran Gitanjali, dv. R. M. Su- kul en N. S. Adhin; Marina Rinette, dv. J. J. Calame en R. C. Prevo; Hendrik Ei- te, zv. G. van der Gugten en J. I. G. Brink; Jan Christian Marc, zv. Ph. J. M Georges en J. M. van der Boog. Gehuwd: R. R. T. Slot en E. Klumper; J Bavelaar en J. M. van Hooidonk; G. A F. de Rijk en L. H. A. J. Linssen; L. W M. Vreedzaam en G. Pereira; E. J. W Keijzers en W. J, Breedeveld; B. van dei Steen en S. S. Siera; R. Zonnevylle er jvr. E. C. Reigersman; C. J. van Kemper en A. A. M. Vossen. leidsch dagblad DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tol. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezor- ging na 19.30 uur); zater- Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damlate Holding BV ti Haarlem. Kwartaalabonnement f 53,45 per post f 75,80 Jaarabonnement f 202,30 per post f 291,70 Hoofdredacteur: A.A.M. Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: J.P.M. van der Meer (re- 9'o) W. Wlrtz (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en tele- vlsle, kunst) S.J. de Groot (geestell|k Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cai ro, Rome, Madrid, Stock holm en Djakarta. Redactie stad en randgemeenten Tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 'H. v. Egmond 'tel. 071-172766 Ch. Lennartz tel. 071-133202

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2