Onbekende winnen Eiic Wilborts: "Ik vond bijtijds de juiste tactiek" Geldzorgen voor FC Utrecht Chris Dekker krijgt contract bij Sparta Windsurfen ontaardt in merkenstrijd Post-ploeg dooft strijdlust in saaie Ronde van Nederland Lotto VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1981 ROTTERDAM (GPD/ANP) Sparta heeft met de 35-jarige Chris Dekker in principe overeenstemming bereikt over een eenjarig contract. Dek ker, die als verdediger en middenvelder bruikbaar is, heeft de laatste twee jaar gevoetbald voor Seiko in Hongkong. Daarvoor speelde de vroegere Zaankanter bij AZ'67, NEC, FC Amsterdam en het Belgische Charleroi. Het is overigens nog dubieus dat Dekker zaterdagavond bij zijn nieuwe club (uit tegen Haarlem) zal debuteren. De transfer behoeft de toestem ming van de Hongkongse voetbalbond. Sparta-bestuurslid Floor Bouwer: ..Dat kon nog problematisch worden gezien het tijdsverschil. In Hongkong heeft zowel Seiko als de voetbal bond geen telex. De KNVB eist een schriftelijke bevestiging, met een telefoontje wordt geen genoegen genomen. Vandaag neem ik nog con tact op met Seiko, want wij willen Dekker er tegen Haarlem graag bij hebben, zeker nu Louis van Gaal wegens een armbreuk is uitgescha keld". Het valt niet aan te nemen dat Sparta nog meer spelers aan zich zal binden. De van FC Den Haag afkomstige spits Henk van Leeuwen, die bij Sparta een week heeft proefgedraaid, heeft te horen gekregen „dat hij in de ijskast is gestopt". „Alleen als Ren van der Gijp wordt ver kocht, kunnen we aan Van Leeuwen gaan denken", aldus Bouwer, „Sparta ontbreekt het nu aan voldoende financin om hem aan te trek ken". De Hond Arbiter Maurice de Hond en de scheidsrechterscommissie betaald voet bal zullen in de loop van volgende week de kritiek van De Hond op de rapportage van de door hem geleide wedstrijden bespreken. De scheidsrechterscommissie heeft De Hond voor het eerste competitie- weekeinde geen wedstrijd toegewezen, nadat de arbiter twee weken geleden in een brief aan de commissie de werkzaamheden van een rapporteur aan een kritische beschouwing had onderworpen. De Hond is het niet eens met de beoordeling die tot twee keer toe over zijn optreden op het veld is gegeven. Het is volgens commissievoorzitter Leo van der Kroft de eerste keer dat r een dergelijke zaak een brief ontvangt. Nukkige Sanders op weg naar finale NK SCHEVENINGEN (GPD/ANP) Slechts één speler kan Eric Wilborts nog van de finale plaats bij de heren van de Nederlandse tenniskampioenschappen afhouden. Michiel Schapers, die gisteren op de METS-banen in Scheveningen een sterke indruk maakte tegen Rolf Thung en Wilborts morgen in de halve eindstrijd ontmoet, moet enige kans worden toegerekend. Zelfs Martin Koek zag gisteren in de kwartfinales de mogelijk heid de Tilburger behoorlijk onder druk te zetten, maar nadat de Amstelvener zijn opzienbarende voorsprong in de eerste helft van de partij had verspeeld, ging Koek alsnog vrij roemloos ten onder (3-6, 7-6, 6-1, 6-0). Het Nederlandse tennistalent Ene Wilborts had aanvankelijk nogal wat te stellen met zijn tegenstrever Martin Koek. "Maar bijtijds vond ik de juiste tactiek". Wilborts gaf na zijn victorie een beetje nonchalant commentaar. De 5-0-achterstand, die hij in de eerste set opliep, was volgens hem terecht. ..Koek maakte in die fase geen enkele fout. Ik kon op dat moment niets tegen hem VINKEVEEN (GPD) - Hoewel het Internationaal Olym pisch Comité (IOC) zich van geen kwaad bewust is en er nog steeds vanuit gaat dat het windsurfen in 1984 zijn „olympische doop" zal ken nen tijdens de Spelen in Los Angeles, lijkt de kans op die windsurfprimeur echter met de dag kleiner te worden. Oorzaak voor deze toch wel sensationele ontwikkeling binnen de olympische bewe ging vormt de al geruime tijd durende merkenstrijd tussen de zogenaamde windglider en windsurfer. Nadat tijdens de jaarvergade ring van het zogenaamde „International Yacht Ra cing Union (IYRU)" in 1979 besloten werd dat windsur fen een olympische sport zou moeten worden, kreeg die zelfde vergadering een jaar later de opdracht van het IOC het tijdens de Spelen te gebruiken materiaal aan te wijzen. En hoewel de verga dering zich terdege bewust was van het door Hoyle Schweitzer in Amerika aan gevraagde en verkregen pa tent op de windsurfer, werd toch, mede door de inbreng van de Oostbloklanden, voor de windglider als olym pische klasse en tevens merk gekozen. Hoyle Schweitzer weigert vooralsnog licenties te ver strekken zodat de windgli der in Amerika geintrodu- ceerd kan worden. Met ande re woorden: zolang deze plank en tevens klasse niet wordt toegelaten in Ameri ka, zal het windsurfen in '84 geen doorgang kunnen vin den op de Spelen. beginnen", stelde de 17-jarige Tilburger. Ondanks het feit dat de als tweede geplaatste Wilborts vervolgens met enig rendement tegensputterde, bleek hij ook in de tweede omloop vooralsnog geen greep op het spel van Koek te kunnen krijgen. De 27-jarige Amstelvener zorgde in die tweede set voor redelijk spec taculair tennis, zoals het publiek dat wel vaker van hem gewend is. Hij houdt van snelle slagen wisselingen en stelt zich steeds zeer agressief op. Daarom mocht de confrontatie met de vechtjas Wilborts tot de beste herenpartij van de dag worden gerekend. Het is alleen triest dat de organi satie in Scheveningen de partij op een achterafbaan liet spelen, waardoor een zeer beperkt aantal toeschouwers het verloop van het boeiende duel kon volgen. Koek nam in de tweede set op nieuw een ruime voorsprong van 4-0, maar kon toch niet van die gunstige marge profiteren. Wil borts zag in. dat het zo niet lan ger kon en ging over op een tac tiek waar Koek niet goed raad mee wist. „Toen ik 4-0 achter kwam te staan, werd ik bang. Daarom ben ik vanaf dat mo ment hoge ballen gaan spelen, waardoor Koek overhaast begon te retourneren", aldus de Tilbur ger. Koek werd door de tem po-verla ging inderdaad uit zijn ntme ge haald en zag zijn opponent dan ook langszij komen. Na vgf achtereenvolgende doorbraken, wat aangeeft dat Wilborts in die fase niet kon overheersen, moest de tie break de doorslag geven. De indoorkampioen van Neder land besliste die met 8-6 in zijn voordcel. GELDROP (GPD) Hoe zwak bezet de Ronde van Nederland dit jaar is, werd donderdag nog eens ten overvloede bewezen. In een bijna wande lend tempo verplaatste het peloton zich in de derde etappe van Enter via een stukje over Duits grondgebied naar het Oostbrabantse Geldrop, waar de 23-jarige en nog volstrekt onbekende Belg Luc de Smet (eerstejaars beroepsrenner) de dagprijs zomaar voor het oprapen had. Tussen de start- en aankomstplaatï passeerde het nog 76 renners tel- CANEVA (ANP) - De Italiaanse lende peloton 's-Heerenberg, de wegploeg voor de strijd om de plaats waar morgen de afsluiten- wereldtitel voor beroepswiel- de ploegentijdrit van de ronde renners, 30 augustus in Tsjecho- wordt gehouden. Maar even Slowakije, ziet er als volgt uit: goed had koers-directeur Nico Francesco Moser, Marino Amado- de Vries dit onderdeel gisteren al ri, Giovanbattista Baronchelli, de Gelderse plaats kunnen af- Giovanni Battaglin, Silvano werken, omdat onder dit matige gezelschap coureurs in de ko mende anderhalve etappe toch niemand meer in staat is de lei derspositie van Gerrie Knete- mann te bedreigen. Zelfs Hennie Kuiper, sinds zijn verrassend optreden in de tijdrit in Enter tweede in het algemeen klassement, heeft er zich allang bij neergelegd dat er voor hem niet meer is te halen. „Ik wil al leen nog de tweede stek veilig stellen. Meer zit er echt niet in, omdat de mannen van Post de koers volledig blokkeren", ver telde de Puttenaar in Geldrop, waar hij niet bepaald fris midden in de groep binnen kwam. „Ja, ik zat er onderweg een paar keer flink door, maar dat is ongetwij feld even de terugslag na mijn in spanningen van gisteren". Inmiddels is het wel duidelijk dat het van de organisatoren geen verstandige beslissing is geweest om Limburg dit jaar niet in de Contini, Pierino, Gavazzi, Pal- miro Masciarelli, Wladimiro Pannizza, Giuseppe Saronni, Claudio Torclli, Alfio Vandi en Roberto Visentini. Reserves zijn: Luciano Loro en Luciano Lorenzi. route op te nemen. „We missen in deze ronde een colletje", zei Hennie Kuipers ploegleider Fred de Bruyne. „Wanneer men de Tour de France op een dergelijk parcours houdt, gebeurt er ook niets. Welnu, wil men in de Ron de van Nederland nog een beetje spektakel zien, dan kan men niet buiten Limburg. Dat is de enige plek waar we het met een beetje geluk de Raleighs misschien nog lastig kunnen maken. Nu is de ploeg te georganiseerd en het is om wat te onderne- te-truidrager Gerrie van Gerwen en Adrie van der Poel. „Eerst zit ten ze in de finale als gekken te vechten om in een gunstige posi tie vooraan te komen. En dan in eens bekommert niemand zich meer om de demarrage van De Smet", vervolgde De Bruyne. In elk geval was de gang van zaken tijdens de laatste kilometers te kenend voor het totaalbeeld van de ronde, waarin Johan van de Velde nog steeds de eigenlijk niet voor hem bestemde zebra trui weer een dagje langer mag houden. En dat terwijl het juist de mannen van Post zijn die door hun sterke collectief de strijdlust bij de overige renners al bij voor baat ontnemen. 1. Luc de Smet (Bel-de Kimpe) 184 km in 4.35, 29 (met bonificatie 4.35,19); 2. Walter Planckaert (Bel-De Kimpe) op z.t.; 4. Jan Raas (Ned-Post); 5. Gerne van Gerwen <Ned-De Bruyne). Het algemeen klassement 1 Gerrie Knetemann (Ned-Post) 14.34.50; 2. Hennie Kuiper (Ned-De Bruyne) op 2.01; 3. Jos Schipper (Ned-Koop- mans) op 2.06; 4 Jacques Hanegraaf i de regerende Post-ploeg. die gisteren in de Ronde i DEN HAAG (ANP) - Lotto 32, van het afgelopen weekeinde, kent één winnaar van de hoofdprijs. De uitkering is bijna 400.000 gul den bruto. De resultaten van lotto 32, met een prijzenpot van 1.139.452 gulden; Eerste prijs, een 398.808,- bruto. Tweede prijs, dertig 3.798,- bruto. Derde prijs, 362 winnar Vierde prijs, 10.862 20,90. Vijfde prijs, 17.249 13,20. Sein Dat was Luc de Smet in eerste in stantie dan ook helemaal niet van plan. De ploegmaat van de gebroeders Planckaert ver scheen pas op 20 kilometer voor de aankomst in de spits van de groep om de spurt voor te berei den voor het rappe tweetal. Pas na een seintje van Eddy Planc kaert („ik voelde me niet sterk genoeg vandaag om mee te spur ten voor een van de ereplaatsen") reed De Smet, die in zijn land kan terugzien op een redelijke amateurloopbaan, binnen de kortste keren zomaar een minuut weg van het peloton. „Ook al weer zoiets onbegrijpelijks dat iedereen hem zomaar laat partijen", mopperde Fred de Bruyne, die in de spurt duidelijk hoge verwachtingen had van wit- UTRECHT - „Een kwart mil joen", schat FC Utrecht-direc- teur-Cor Hesselberth het be drag dat de noodlijdende eredi visieclub moet inleveren door de logeerpartij in het noodsta- dion bij de Veemarkt, waar zon dag de eerste wedstrijd tegen Go Ahead Eagles gespeeld wordt. Het rekensommetje zegt dat aan reclame f80.000 minder naar de penningmeester vloeit. de toppers tegen Ajax, AZ'67, Feyenoord en PSV brengen een verlies van f 140.000 en de reste rende f30.000 zullen simpeltjes gehaald worden, zo wordt dui delijk als Hesselberth de gigan tische stapel problemen schetst. FC Utrecht moet de inkomsten missen van de commerciële me dedelingen op de wielerbaan en kan in het stadion aan de Vee markt niet meer dan 11.500 mensen bergen. De duels tegen de vaderlandse voetbaltoppers begrootte men in het verleden op 16.000, hetgeen betekent dat men per duel 4500 toeschouwers minder langs de kassa ziet trek ken. Een tientje de man m.i.iki f 45.000, in vier competitiespet ters f 140.000. club die er niet i de vorig seizoen inkomsten en uitgaven in evenwicht te bn n gen, een gevoelig verlies dat nergens te verhalen is. FC Utrecht diende een verzoek tot geldelijke steun in bij het BBI (Budget Bewakings Instituut), maar verwacht dat men daar in de richting van het Utrechtse stadhuis wijst en ook daar zal de hand op de knip gehouden vorden. Met het binnenhalen van de twee de set had Wilborts het verzet van Koek reeds min of meer ge broken. De Leeuwenbergh-spe- ler, die steeds vaker kritiek op zgn eigen handelingen leverde en ook Wilborts waarschuwde omdat hij ten onrechte meende dat de Tilburger van de langs de baan zittende bondscoach Fred Hemmes instructies kreeg, bleek in de eerste helft van de vier sets vergende partij te veel energie te hebben verspeeld. Het is het voor de trouwe bezoe kers aan de nationale kampioen schappen te hopen dat de kracht meting met Schapers (door de organisatie als derde geplaatst) voor Wilborts naar wens ver loopt. De Davis-Cupspeler wordt immers als enige in staat geacht Louk Sanders van de achtste ti tel af te houden. De 31-jarige Leidenaar had giste ren in de kwartfinales vier sets nodig om af te rekenen met Renè Boers en speelt morgen tegen Robert Hak. die Rob Mentink versloeg. De zevenvoudige Ne derlandse kampioen was na af loop overigens niet bereid om de schrijvende pers van zijn bevin dingen op de hoogte te brengen. Dat heeft hg besloten naar aan leiding van de publikaties over hem tgdens het Melkhuisje-toer- nooi in Hilversum. Hij vindt dat het overgrote deel van de schrij vende tennisjournalisten niet op recht is geïnteresseerd in het spel en ook niet in de speler. Schapers-Kolf Thung 7-6 (7-1), 6-1, 6-1. Rob Hak-Rob Mentink 3-6. 6-1. 6-1, 6-0 Dames dubbelspel, halve finales Mar- cella MeskerTine Zwaan-Nora Blom/Manjkc Jansen 6-3. 6-3, Ma- nette Pakker Marianne vin de Tor- re—Elly Vessies- Karin Moos 2—6. i,-:i ».-o Kwartfinales gemengd dubbelspel Marcclla Mesker/Huub van Boecke 1-Nora Blom Benno van Veggel 3-6. 7-5, 6-1. Manette Pakker Michiel Schapers-Nanette Schutte Gerbrand Appelboom 7-5. 6-1. Karin en Rene Moos-Els Veentjer Martin Koek 6-2. 6-3. Alice Lem beck Rene Boers-El ly Vcssies/Wouter Fok walk over McEnroe De als eerste geplaatste Amerikaan John McEnroe is gisteren tijdens het tennistoernooi om de Open Canadese kampioenschappen in Montreal uitgeschakeld. Hg ver loor in de achtste finales van de Indiër Vijay Amntraj met 7-5, 6-7.1—6. Na de eerdere elemina- tie van de Amerikanen Jimmy Connors en Vitas Gerulaitis is de als vierde geplaatste Tsjeehoslo- waak Ivan Lendl nu de grote fa voriet geworden. Lendl be dwong de 29-jange anand Amn traj gcmakkeliik met 6-0. 6-3. ADVERTENTIE v.v. de Sleutels 1946—1981 MORGEN, ZATERDAG 15 AUGUSTUS de Sleutels E 1-U.V.S. E 1 9.30 uur de Sleutels A 1-U.V.S. A 2 11.00 uur Parachutespringen 14.00 uur s middags om 14.45 uur de Jubileum wedstrijd: de Sleutels 1-N.E.C. (Eredivisie) Sportpark "De Vliet" Goedhart - Vastgoed

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11