Schipper zet zich af tegen KNWU PRESTATIEL Alleen Voetbal'80 zoekt alternatief Sparta biedt v.d. Gijp meer geld Na zege eerste etappe van Ronde van Nederland Leidsch Dagb over 5 en 10 kilometer Zaterdag 29 augustus 1981 Leidsch Dagblad A"At TOJQ jufj. WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1931 SPORT PAGINA 13 LEIDERDORP - Sparta zal pro beren tot een schikking te ko men met René van der Gijp. De leiding van de Kasteelclub be sloot op de afgelopen bestuurs vergadering contact te gaan zoeken met de 20-jarige aanval ler. „We gaan hem vertellen dat hij onmiddellijk op de training moet verschijnen, want hij is ondanks zijn ziekteverklaring nog steeds werknemer van ons", aldus bestuurslid Floor Bou wer. „Tijdens die bespreking zal", vol gens Bouwer, „Van der Gijp een belangrijke salarisverbetering worden aangeboden". De Rot terdamse ere—divisieclub ver wacht daarmee Van der Gijp weer genezen te verklaren. „Bo vendien hebben wij hem nooit echt tegen willen werken. Wij waren bereid René te verkopen, maar Feyenoord wilde met zijn aanbod voor een dubbeltje op de eerste rij zitten. Feyenoord had slechts een bedrag, ver on der de zeven ton, voor hem over. En je kunt zeggen wat je wilt, maar Van der Gijp is één van de betere voetballers van Neder land. Zo'n speler doe je uiter aard niet voor een fooi weg". Van der Gijp die gisteren niet be reikbaar was, zal overigens toch naar de rechter lopen. Van daag. liet zijn vader weten, wordt met de VVCS, de voetbal lersvakbond, gesproken over nader te nemen stappen. Van der Gijp sr: „Want dat aanbod van Sparta is wel leuk. maar dat zegt mij nog weinig. Wij hebben inmiddels al zoveel gek ke dingen gehoord, maar nie mand van Sparta heeft met ons contact opgenomen. Bovendien is de club daar wel erg Iaat mee. De competitie begint over drie dagen". Omdat Sparta verwacht dat Van der Gijp overstag zal gaan na de salarisaanpassing, heeft de club geen interesse meer voor Henk van Leeuwen van FC Den Haag. Met Chris Dekker voerde Spar ta van de week een oriënterend gesprek. Nog waarschijnlijk de ze week hoopt de leiding tot een akkoord te komen met de mid denvelder. Hazelhekke Go Ahead Eagles heeft een ver vanger gevonden voor Jaan de Graaf, die definitief heeft geko zen voor de IJsselmeervogels. Het is Gerdo Hazelhekke. De 31- jarige spits staat nog een sei zoen onder contract bij Wage- ningen en zal dus worden uitge leend. Aangezien de principe-af spraak tussen Go Ahead en Ha zelhekke is gemaakt voor twee jaar, zal de Deventer club voor het seizoen '82/83 de nieuwe aanwinst zelf een contract moe ten aanbieden. Hazelhekke maakte gisteren al zijn debuut in de Deventer ploeg bij de vriendschappelijke wedstrij- Ondanks regeling sluikreclame HILVERSUM (GPD) - De nieuwe regeling sluikreclame bij sportuitzendingen op tele visie mag de afgelopen weken dan wel veel weerstanden hebben opgeroepen bij met name de KNVB- en NOS-bazen, een schril contrast met die veelal verontwaardigde reacties vormen echter de opvallend gematigde meningen van de directe „slachtof fers" van deze regeling: de samenstellers van de verschillende sportuitzendingen op de buis. i Antwerpen tegen FC Ant- uitslag 3-6 in het voor aan de Deventer ploeg. Slechts het sportprogramma van de VARA (Voetbal '80) zal het ko mende winterseizoen juist door de per 1 augustus van kracht ge worden nieuwe richtlijnen van het ministerie van CRM trachten de voetballiefhebber een zelfde „dosis" voetbal op de buis voor te schotelen als vorig seizoen. De samenstellers van de sportpro- WASHINGTON (ANP) - De organi satoren van de trip van het Zuid- afrikaanse rugbyteam de Spring- bokken door de Verenigde Sta ten zijn bereid te spelen in geslo ten stadions, waarvan de namen niet onthuld worden. Er is echter geen sprake van dat men de Amerikaanse uitnodiging om te komen naast zich neer zal leg gen. Er zijn drie wedstrijden voor het Zuidafrikaanse team ge pland: op 19 september in Chica go. de 22-ste in Albany en de 26- ste in New York. Het Amerikaan se ministerie van buitenlandse zaken heeft de visum-aanvrage al goedgekeurd en de voorzitter van de Oostamerikaanse rugby bond heefd verklaard, dat de wedstrijden zullen plaatsvinden, wat er ook gebeurt. Hij herinner de eraan, dat dit jaar niet minder dan acht Zuidafrikaanse sport- Rugbytrip van Springbokken bedreiging voor Spelen clubs een bezoek aan de Verenig de Staten hebben gebracht zon der de geringste opschudding te veroorzaken en verwees naar de aanwezigheid van Zuidafrikanen bij de grote golf en tennistoer- Op verzoek van het Internationaal Olympisch Comité heeft het Olympisch Comité van de Ver enigde Staten pogingen gedaan om de Zuidafrikanen er vanaf te laten zien de uitnodiging te aan vaarden. Afrikaanse landen heb ben al gedreigd Los Angeles te zullen boycotten, zoals zij in 1976 bij Montreal deden naar aanlei ding van de reis van de Spring bokken naar Nieuw-Zeeland. De weigering van de Newyorkse burgemeester Edward Koch om voor de wedstrijd van 26 septem ber een stadion beschikbaar te stellen wordt als een eerste over winning beschouwd door de or ganisatoren van de anti-apart heidsbeweging. Ook al nam Koch officieel dat besluit, omdat hij de veiligheid van de bezoe kers niet kon garanderen. De in cidenten, waarmee de veertien daagse reis van de Springbokken door Nieuw-Zeeland gepaard ging. gaven hem daartoe een ge rede aanleiding. gramma's AVRO's Sportpanora- ma, TROS Sport en in iets min dere mate Sport op zaterdag (KRO) en Studio Sport (NOS) zullen daarentegen geen noe menswaardige veranderingen in de uitzendingen aanbrengen Voetbal '80. het sportprogramma van de VARA. zal het komende winterseizoen als enige werkelijk rekening houden met de mogelijkheid dat door de aan wezigheid van te veel reclame borden in het merendeel van de Nederlandse stadions geen zelf de hoeveelheid aan tv-beelden van voetbalwedstrijden als vorig seizoen verzorgd kan worden. „Voetbal '80 zal derhalve het ko mende winterseizoen nog meer de nadruk leggen op het uitzen den van buitenlandse voetbal wedstrijden". aldus een woord voerder van de VARA. ..Het afge lopen seizoen werden al veel voetbalwedstrijden vanuit het buitenland verzorgd, maar mede door de nieuwe richtlijnen wor den we nu eigenlijk gedwongen nog meer aandacht aan het bui tenlandse voetbalgebeuren te schenken. Aan andere sporten denken we voorlopig nog niet. Organisator Nico de Vries wil volgend seizoen van de Ron de van Nederland een negen- daagse wedstrijd maken. De kans om de ronde uit te brei den is nu aanwezig, omdat de Ronde van Duitsland, die vlak voor de Ronde van Ne derland valt, volgend sei zoen niet meer op de inter nationale kalender terug komt. De Vries heeft de ploegleiders voorts laten weten dat hij van plan is volgend seizoen de Russische amateurploeg uit te nodigen wanneer de coureurs deze week te wei nig strijd laten zien. VEENDAM - Nog steeds begrijpt Jos Schipper niet goed waarom hij door coach Piet Liebregts buiten de selectie is gehouden voor het wereldkampioenschap in Praag. Schipper is vooral ontstemd over de handelwijze van de sportcommissie van de KNWU die altijd heeft verkon digd dat zich via de Ronde van Nederland nog kandidaten konden aandienen voor de reis naar Tsjechoslowakije. „Maar", verklaarde de inmiddels 30-jarige Zeeuw gisteren in Veendam waar hij niet alleen de eerste etappe van de Ronde van Nederland won maar daarnaast ook de oranje trui overnam van Adrie van Houwelingen, „ik be grijp er nu helemaal niets meer van. Ik ben mijn naam nooit er gens tegengekomen. Trouwens, onze ploeg komt er in het hele hoofdstuk maar erg bekaaid af. organiseert in samenwerking met de Brandweer door de Merenwijk (Leiden). Start en finish bij de Brandweerpost Gooimeerlaan. Inschrijving vanaf 10.00 uur Start 11.00 uur. Inschrijfgeld tot 14 jaar f 3,- Volwassenen f 4,-. Alleen Lammertink zit nog in de selectie, maar het is de vraag of ze hem straks nodig zullen heb ben!'. Schipper geeft toe dat hij na een sterk voorseizoen, waarin hij on der meer de Ruta del Sol won, geruime tijd uit het beeld ver dween. De Zeeuw keerde ziek te rug uit Spanje en kon zich na dien alleen maar verdienstelijk maken voor de ploeg zonder zelf Doping- gevallen bij EC-atletiek PARIJS (ANP) - Twee atleten heb ben doping gebruikt tijdens de halve finales van de Europa Cup atletiek, die op 4 en 5 juli gehou den werden. Het zijn de Hon gaarse kogelstoter Laszlo Szabo, die werd betrapt op het gebruik van anabolen en de Oostenrijkse 400 meter hordenloopster Eve lyn Ledl. die stimulerende mid delen had genomen. In totaal werden er 54 atleten op doping- gebruik gecontroleerd. Szabo en Ledl worden zoals gebruikelijk geschorst voor het leven, maar kunnen zoals de atletiektraditie wil na 18 maanden een gratiever zoek indienen. Evelyn Ledl trok weinig profijt van de stimulantie. Zij eindigde in Frankfort op de 400 meter hor den op de zevende plaats. Szabo daarentegen won het kogelsto ten in Warschau met een worp van 19 meter 30. Door die over winning vormde de Hongaarse ploeg een bedreiging voor de tweede plaats van West-Duits- land. Aan het einde bedroeg het verschil één punt in het voordeel van de Westduitsers. De derde plaats gaf Hongerije recht uit te komen in de b-finales in Athene. In de Griekse hoofdstad v bo evenwel al niet meer partij. tot opmerkelijke prestaties te ko- „Te meer natuurlijk omdat we de Tour niet hebben gereden. Al leen de Ronde van Nederland bleef nog over om iets te laten zie£. Ik heb me er dan ook goed op voorbereid. Bijna elke dag heb ik een criterium gereden en 's morgens voor ik van huis ging. heb ik altijd nog wat extra trai- ningskilometers gemaakt. Maar dat weet Liebregts natuurlijk niet. Bovendien ben ik bij voor gaande WK-gelegenheden toch altijd een verdienstelijke crack geweest. Nu heb ik sterk de in druk dat er vriendjespolitiek wordt bedreven. Al zal ik dat nooit kunnen bewijzen" Frustraties bij de nieuwe drager van de oranje trui. maar ook op nieuw een hevig teleurgestelde Gerrie Knetemann, met wie Schipper in gezelschap van de Belgen Walter Planckaert en Werner de Vos 50 kilometer voor de aankomst het peloton was ontvlucht. Knetemann maakte zich terecht boos over de gang van zaken in Veendam, waar de renners zich nog 40 kilometer in een criterium waanden. „Het is deze ronde toch onwaardig dat we nog zestien rondjes van 2,5 kilometer moeten rijden al leen ten behoeve van de plaatse lijke organisatie", reageerde Knetemann die als derde had moeten finishen om in het bezit te komen van de leiderstrui. „Dan hadden ze hier beter nog een rush van 40 - of twee ronden van 20 kilometer kunnen uitzet ten. Als het zo doorgaat, is er straks helemaal geen verschil meer tussen een etappewedstrijd en een normaal criterium" Toch heeft Knetemann weinig re den om het vervolg van de ronde met veel zorg tegemoet te zien. Door zijn vlucht met eerder ge noemd drietal nam hij ruim een minuut voorsprong op zijn voor naamste concurrenten. De Huy- bergenaar. die maandag in Breda ook al naast de overwinning pak te. kan zijn positie vandaag aan zienlijk verstevigen in de tijdrit die hem in Enter op het lijf ge schreven moet zijn. „Een minuut winst is natuurlijk mooi meegenomen, maar ik had liever vandaag de trui al gepakt", vervolgde Knetemann, die in de laatste meters ook werd verrast door de demarrage van Schip per. „Iedereen lette natuurlijk op Planckaert, maar ik had snel de dertien opgegooid en ben zo hard mogelijk doorgereden", vertelde de Zeeuw die zich geen beter moment had kunnen uit kiezen om de heren van de sport commissie toch weer aan het denken te zetten. De uitslag van de eerste etappe is 1. Jos Schipper (Ned-Koopmans) 231 km in 5.56.57 (met tijdsver- goeding 5.56 47); 2. Walter Planc kaert (Bel-Dc Kimpe) op 3 sec (met tijdsvergoeding 5.56.55): 3. Wemtr de Vos (Bel-Dr z.t. (met tiïdsvergoeding 5 i6 111 4. Gerrie Knetemann (Ned-Post) z.t.; 5. René Martens (Bel-De Bruvne) op 36 sec.; 6. Daniel Gi- rard (Zwi-Neugel) op 1.017 Gui- do van Calster (Bel-De Kimpe). 8. Arie van der Poel (Ned-De Bruvne); 9. Piet van Katwijk (Ncd-Driessens); 10. Jos Lam mertink (Ned-Koopmans). Het algemeen klassement na de eerste etappe is: 1. Schipper 6.02.44; 2. Knetemann op 5 sec.; 3. Planckaert op 10 sec.; 4. De Vos op 13 sec.; 5 Mar tens op 53 sec 6. Adrie van Hou welingen op 1.02; 7 Bogaert z.t 8. Lammertink op 1 03; 9 Hane graaf (Ned-Post) z.t 10. Van Dongen (Ned-Koopmans) z.t .11 Dienckx (Bei-Van Vaerenbergh) op 1 07; 12 Wijnands (Ned-Post) z.t.; 13. Van Springhel (Bei-Van Vaerenbergh) z.t 14. Raas (Ncd Post) z.t15. Van de Velde op 1.08 dan zou eerst de naam van net programma veranderd moeten worden". Voetbal '80. waarvan dit wintersei zoen wederom één uitzending in de maand op zaterdag te ver wachten valt. zal tijdens de eer ste uitzending op 29 augustus on der andere aandacht besteden aan de Engelse competitiewed strijd Wolverhampton Wande rers (de club die René van de Kerkhof van PSV onlancs VOOT driejaar contracteerde) tegen Li verpool. De tweede uitzending staat gepland op zaterdag 26 sep tember. Studio Sport, het programma van de NOS met dit jaar wederom de meeste zendtijd (woensdag avond. zondagmiddag en -avond), lijkt in eerste instantie geneigd meer en vooral langer aandacht aan andere sporten te willen besteden. Chef sport redactie van Studio Sport Kees Boerhout: „Ik kan me voorstel len dat waar we vorig jaar. dus voordat de nieuwe richtlijnen in werking waren getreden, zes mi nuten aan bijvoorbeeld handbal besteden, dit jaar zeven of acht minuten voor die sport uitge trokken zal worden. Aan de an dere kant gaan we er wat het voetbal betreft van uit dat er niets is veranderd. We blijven de voetbalwedstrijden onbevoor oordeeld selecteren en zullen dan contact opnemen met het desbetreffende stadion waarin die wedstrijd plaats zal vinden Via overleg kan veel worden op gelost worden". AVRO's Sportpanorama zal dit jaar een geheel andere opzet ken nen, „maar", aldus Rob Switters van deze omroep, „die ontwikke ling werd niet in de hand ge werkt door de regeling sluikre clame". Het afgelopen seizoen zond men Sportpanorama twee maal in de maand (ongeveer een half uur per uitzending) uit, dit jaar zal Sportpanorama slechts eenmaal in de maand op zater dag op de buis verschijnen, maar dan wel voor de tijdsduur van ongeveer een uur. Switters: „En die ene uitzending zal zeker niet alleen in het teken van voetbal staan. Dat was eigen lijk ook vorige jaren met het ge val bij Sportpanorama. Bestaat er daarentegen belangstelling voor het uitzenden van een voet balwedstrijd. dan zullen we eerst in contact treden met het stadion omtrent het eventueel verwijde ren of bedekken van reclame borden. Dit is reeds eenmaal voorgekomen na 1 augustus (het Amsterdam 706-toernooi waar enkele borden werden bedekt en de tv-uitzendmgen normaal doorgang konde n vinden, red) en dat werkte uitstekend". Of Sport op zaterdag van de KRO een alternatief voor het Neder landse voetbal zoekt was nog niet bekend bij deze omroep, hoewel men de verwachting uit sprak dat de nadruk het komen de seizoen wederom op het Ne derlandse competitiegebeurcn. in overeenstemming met de nieuwe richtlijnen, zal liggen TROS Sport zal eveneens op zater dagavond zo veel mogelijk aan dacht aan voetbal trachten te schenken. "Mits die uitzendin gen natuurlek niet in stryd zijn met de nieuwe richtlijnen al dus de TROS. /AlS ZE &.UVEN feTAKÊN KOMT PIT 6ÏAPI0N NIET KLAAK VÖÓP QE OPENING! KE05TPTID TCOEN ARRI- VVECeg Cl ROMA f j-

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13