Bewoners tegen uitbreiding van benzinestation Ouders van leerlingen Rijnlands Lyceum boos [Le/cfee agenda Rijiiland in Leiderdorp ■SH3EEH3B- Openbare bibliotheek 'stgeest weer open Oegs Over van school sturen vier kinderen LEIDERDORP - Ruim 150 bewoners in de omgeving van de Van der Valk Bou- manweg in Leiderdorp maken bezwaar tegen de uitbreiding van het benzi nestation van automobiel bedrijf Rijnland bv. Zij vrezen dat door de uitbrei ding van het station de si tuatie gevaarlijker wordt en dat de kans op onge lukken toeneemt. Rijnland heeft een hinderwetver gunning aangevraagd en gekre gen om een nieuwe tank van 12.000 liter te plaatsen. Ook mocht zij de opstelling van de pompen veranderen. Die werk zaamheden zijn al uitgevoerd. De bewoners zijn daartegen in be roep gegaan bij de Raad van Sta te. Zij hebben stankoverlast bij het vullen van de opslagtanks, er wordt incidenteel schade toege bracht aan de auto's en het groen in de omgeving door benzinere gen uit de luchtafvoer van de tanks en geluidshinder vooral in de avond van de af- en aanrijden de auto's en dichtslaande portie ren. En de ontsnappende benzi nedampen bij het vullen van de tanks en het tanken van auto's is schadelijk voor de gezondheid. Ook vinden zij dat de uitbreiding van de opslag met een tank van 12.000 liter en de verplaatsing van de ontluchtingspijpen een toename betekenen van het ge vaar. Een dergelijke uitbreiding is in een woonwijk niet wense lijk, menen zij. Adjunct-directeur Ramb van Rijn land bv is nogal verbaasd over de ingediende bezwaren. De ver bouwing en de uitbreiding zijn volgens hem juist in het voordeel van de bewoners. De klacht over het stankoverlast bij het vullen van de tanks bestrijdt hij. "Bij de oude installatie kwamen er ben zinedampen uit de ontluchtings pijpen van de tanks. In de nieu we opstelling is dat onmogelijk. Er zitten trouwens afsluiters in die als er iets mocht gebeuren onmiddellijk de luchtafvoer stop zetten", aldus Ramb. Ook de nieuwe plaats van de ontluch tingspijpen, direct aan de weg, levert volgens hem geen enkel Het bezinestation aan de Van der Valk Boumanweg. De verbouwing Ramb is de situatie niet gevaarlijker. s al voltooid. Volgens adjunct-directeur gevaar op. "Dan zou ieder pomp station gevaarlijk zijn". Deze op merkingen komen duidelijk van mensen die er niets van weten, zo meent de adjunct-directeur. De bewoners geloven ook dat een uitbreiding niet noodzakelijk is. Een paar honderd meter verder is er namelijk ook een benzine pomp. Ramb: "De consument bepaalt wat er nodig is. Een be drijf moet zich dan aanpassen. En er is duidelijk behoefte aan uitbreiding. Er moesten veel te vaak tankauto's komen. Als er overigens stankoverlast zou zijn OEGSTGEEST - In Oegstgeest is gisteravond de openbare biblio theek aan de Homeruslaan weer voor het publiek geopend. De bi bliotheek is vijf weken dicht ge weest in verband met de automa tisering van de boekenuitlcen. In deze periode zijn de 29.500 boe ken met hun titels in de compu ter ondergebracht. Deze automatisering betekent vol gens een van de bibliotheekme dewerksters vanaf nu een betere service aan het publiek. Zo kun nen de volwassenen zes in plaats van vier boeken lenen. Verder kunnen de lezers alle boeken re serveren. Tot voor de automati sering kon dit alleen maar voor studiedoeleinden. De computerverwerking betekent uiteraard ook een veel sneller verloop van het uitleengebeuren en een duidelijk overzicht van de uitleen op zich. Bovendien is het volgens de medewerkster nog leuk voor de statistieken: "Vanaf nu kunnen we bijvoorbeeld be kijken welk genre boeken erg in trek is bij de lezers. Daar kun je dan later op inspelen door meer van die boeken aan te schaffen." De automatisering heeft overigens nog geen invloed op het uitbrei den van de openingstijden. Het werken gaat nu wel veel efficiën ter, maar volgens de woordvoer ster blijft toch op andere gebie den waarschijnlijk nog zoveel administratief werk over dat men geen tijd kan vrijmaken voor extra uren open. "We moe ten in de nabije toekomst nog be kijken of de automatisering een meer uitgebreide opening moge lijk maakt." De openingstijden van de biblio theek zijn nu: dinsdag van twee tot vijf uur, woensdag van half twee tot vijf uur, donderdag van half elf tot half een, vrijdag van twee uur tot vijf uur en van zeven uur tot negen uur. r open. Gisteravond werden weer de eerste boeken uitgeleend en automatisch LEIDEN - Geboren: Saskia Irene dv. H. van der Does en M. Crama; Onno zv. H.N. de Weerd en M.J.S. Dekkers: Lau ra dv. C.C. Gouverneur en W W. Bontse- ma; Bouchra dv. E.M.E1 Idrissi en R. Iboualiten; Marijtje Pieternella dv. H.J. van Egmond en N. van Egmond: Hen drik Johannes zv. H.J. van Egmond en N. van Egmond; John zv. H. Slingerland en C.W. Brunt; Belaid zv. E. Amessarou en I. Akdim; Lieselotte dv. H. Pronk en G. Santinge; Antoinette Maria Monica dv. A.J. Verbout en A.A.B. Wamsteeker; Willem Lodewijk zv. A.E. Lefebvre en J.M.W. van Nes; Victor Laurens zv A.J. van der Linden en C.C. Harteveld; Mi chel Martin zv. R. van Beek en M.C.P. Knoester; Tjitske Susanna dv. G. Vis- scher en S.G. Visscher; Alfrieda Louise W.A.M.C. Blommerde en I.V Joris zv. B.G. de Grooth er Staal; Matthijs Alexander 2 Strater; A.S. Straathof (1904) man; L J Steijl (1915) man; P. Muller, (1981); C.F M. Langezaal (1914) man; T. van Veen (1900) man; A. Schaap (1962) man. Gehuwd: P. Oudeman en J.G. Gelij- steen; J.J. Dekker en H.M. de Groot; H. Trouerbach en V. Martinez Gallego. Geboren: Govindankutty Aditya Gopi Menon (Zoeterwoude). Gehuwd: M.J.F. Slingerland met C.P.J. van Egmond (Zoeterwoude). OEGSTGEEST - Ouders van leer lingen van het Rijnlands Ly ceum in Oegstgeest hebben een brief opgesteld waarin zij laten blijken "ernstige moeite" te heb ben met het voorgoed van school sturen van vier leerlingen. Deze werden een paar maanden gele den uitgesloten voor het komen de schooljaar, omdat zij eigen dommen van andere leerlingen hadden gestolen. In de praktijk betekent deze uit sluiting volgens de ouders ge woon dat de leerlingen van school zijn gestuurd. De onderte kenaars van de brief zeggen er al le begrip voor te hebben dat dief stal binnen de scholengemeen schap hoog wordt opgenomen en streng wordt bestraft. Zij zeggen ook te begrijpen dat, wanneer een school dergelijke regels heeft, zij zich daaraan moet hou- LEIDERDORP - Op het parkeer terrein van het zwembad de Does in Leiderdorp begint mor gen een kermis. Tot en met zater dag staat de kermis daar in het kader van het zomerprogramma van de Oranjevereniging Leider dorp. Elke dag gaat de kermis rond tien uur 's ochtends open en sluit om elf uur 's avonds. Uit gezonderd zaterdag, want dan kan de kermis tot twaalf uur be zocht worden. OEGSTGEEST - Een Oegstgecste- naar bemerkte vanochtend tot zijn schrik dat zijn auto niet meer op de plaats stond waar hij deze gisteren had geparkeerd. De auto bleek met een opengebro ken slot in een sloot naast het Wilhelminapark te liggen. Waar schijnlijk heeft men vanacht ge probeerd om er met de auto van de Ocgstgeestcnaar vandoor te gaan. Toen dit niet lukte is hij in de sloot geduwd. den en de leerlingen moet weg sturen. Toch vragen de ouders zich af of het wijs is deze regel verder te handhaven. De ondertekenaars van de brief vinden de afschrik king die van een dergelijke maat regel uitgaat niet zo groot als men ervan mag verwachten. Vol gens hen zijn kinderlijke facto ren als de spanning en verlei ding. de behoefte om zelf iets moois te kopen of vriendinnetjes te imponeren met geld, de angst om door je vriendjes slap gevon den te worden enzovoorts, ster ker dan de dreiging om wegge stuurd te worden van school. Verder zijn de ouders van mening dat een dergelijke regel de school de mogelijkheid ont neemt om de leerlingen te hel pen hun verkeerd handelen in te zien en te overwinnen. Zij vragen zich af of een gesprek tussen de leerlingen, ouders en schoolver- tegenwoordigers samen met een zware straf ("bijvoorbeeld een week schorsing") niet meer ef fect zou hebben dan een defini tieve verwijdering. Niet goedmaken De ouders wijzen erop dat een werkelijke mogelijkheid tot re habilitatie van de leerlingen met het wegsturen wordt weggeno men. De leerlingen kunnen niet goedmaken wat zij fout hebben gedaan op het Rijnlands Ly ceum. "Wie binnen een bepaalde groep uitglijdt kan dat in wezen alleen binnen die bepaalde groep goedmaken", aldus de ouders, die zich afvragen of het niet het beste is dat iedere school pro beert dergelijke problemen bin nen het eigen schoolverband op te lossen. De briefschrijvers vragen de school niet het genomen besluit rond de vier terug te nemen, maar zij willen wel dat de strin gent toegepaste regel van verwij dering in dit geval wordt gewij zigd, "zodat u zichzelf wat meer speelruimte verschaft voor een meer persoonlijke, pedagogische benadering van het probleem." Naast straffen met een waarschu wend karakter (zoals de genoem de schorsing) geven de ouders nog een suggestie door om der gelijke porblemen beter be spreekbaar te maken. Daarbij noemen zij het meedenken van ouderparen met de klasseleraar over vragen die niet zozeer het onderwijs alswel het functione ren van de klas als groep betreft. "Binnen die relatie zijn proble men zoals die zich nu hebben aangediend wellicht bespreek baar." De nieuwe rector van het Rijn lands Lyceum, Vaessen, die gis teren voor het eerst op de school is begonnen, zegt wel te weten dat de brief er is, maar dat hij zich er in die paar uur dat hij op school werkt nog niet in heeft kunnen verdiepen. "We zullen de brief echter zo snel mogelijk, waarschijnlijk nog deze week, met de leiding en het bestuur be spreken", zo beloofde hij. Verplancke komt terug op verklaring KATWIJK - K. Verplancke, direc teur van de Katwijkse VW, heeft geen contact gehad met de Katwijkse politie over de vraag of hij strafbaar kon worden ge steld als hij voor de camera's van een illegale tv-station zou ver schijnen. Afgelopen weekeinde trad hij op in een uitzending van de piraat 'Nederland 3'. In tegenstelling tot wat hij gisteren in deze krant verklaarde zegt Verplancke nu terug te komen op deze uitspraak. Hij heeft de bewuste vraag, zo laat hij weten, wel gesteld aan iemand van de reservepolitic. Dat is een korps van vrijwilligers DINSDAG 11 AUGUSTUS 1SI 1 DINSDAG akai Sa: Voorschoten krijgt bezoek van circus VOORSCHOTEN - Het Nederland se circus "Mariska" doet morgen de gemeente Voorschoten aan. Op het parkeerterrein bij de sporthal aan de Koninklijke Ma rinelaan zal vanaf drie uur een voorstelling worden gegeven. "Mariska" werkt in een andere vorm dan voor een circus gebrui kelijk is. Het is een circustheater dat de artiesten samen met to neelspelers laat optreden in het kader van een verhaal. Wim Meuldijk, die onder andere de Pipo de Clownverhalen schreef, maakte nu voor dit circus een verhaal waarin onder andere Pi- po, Peppi en Kokki de hoofdrol spelen. Verder zijn er volop hon den, paarden en olifanten aanwe zig. Politie pakt tasjesdieven LEIDEN - De Leidse politie heeft gisteren nog vier jongeren aange houden die er van worden ver dacht deel uit te maken van de groep tasjesdieven die de laatste weken zeer actief is geweest in de Leidse binnenstad. De vier variëren in leeftijd van 16 .tot 20 jaar. Een van hen heeft al onmiddellijk bij zijn aanhouding bekend de laatste dagen zes tasjes te heb ben geroofd. bij het vullen, wat ik bestrijd, dan wordt die nu minder omdat er niet zo vaak tankauto's meer komen". "Echt, we hebben alles gedaan wat in ons vermogen ligt om overlast en hinder voor de omgeving te voorkomen". VOORSCHOTEN - De eerste Voorschotense zwemvierdaagse is gisteravond van start gegaan. De belangstel ling voor dit m de toekomst jaarlijks terugkerende evenmenl was redelijk groot. Deelnemers kunnen zich ook vanavond nog opgeven tussen 17.30 en 20.00 uur. want de zwemvierdaagse duurt vijf avonden, waarvan er slechts vier hoeft worden gezwommen. Elke avond moet een afstand van 500 meter worden afgelegd. Ook organiseert de Eerste Voorschotense Zwemvereniging tijdens de zwemvierdaagse een kleurwedstrijd. De uitslag wordt aanstaande vrijdag bekend gemaakt. kenfïlmfestival met Pink Panther e Speedy Gonzales; Leids Volkshu^ woensdag, knikkerspel maken, 13.3 Werklozen Advies Centrum - Breestra» 19. ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 12200C NVSH bibliotheek - Rapenburg 4! NVSH informatiecentrum, geopend 0. werkdagen van 14-16 uur en dins van 2( 21 uur Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur; aanslui tend soos. muziek of film; woe. soos e sport, 15-17 uur. Algemene Reclasserings Vereniging Rijnsburgerweg 167, tel. 156440, bereik baar op werkdagen van 9-17 uur, voo hulp en informatie aan meerderjarige (vanaf 18 jaar), die door problemen i conflict zijn of dreigen te komen me politie en/of justitie. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, financiën en culturele zaken. 19.30 Warmond - Het Trefpunt, start avond driedaagse, 18 uur. WOENSDAG Leiden - Stats jongerencentrum, Haar lommerstraat 73. cursus stijldansen don soos met films en informatiepro gramma's. 15-17 uur. Clubhuis Klein Matilo - Vakantie-activi teiten, donderdag om 14 uur een speur tocht; Leids Volkshuis, donderdag orr 10 uur vertrek naar het jeugddorp aar. de Voorschoterweg. Oud Poelgeest - IVN wandeling, 19 Ton Menkenhal - Vondellaan, woensdaj t/m zaterdag Pasar Malam, 14 tot 23 1 Voorschoten - sporthal Marinelaan, cus Mariska, 15 uur. Gemeentehuis - commissie finaciënj 19,30 uur. Gemeentehuis - commissie welzijn! huisvesting en onderwijs, 20.30 uur. DONDERDAG Leiden - Clubhuis Klein Matilo, vakan tie-activiteiten, vrijdag om 14 uur een bingo-feest; Leids Volkshuis, vrijdag dagje Duinrell, vertrek om 10 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film The Pornographers uit 1966, do, vr, za, 20 en 22.15 uur Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309. spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur. tel. 122000. Werkgroep Dienstweigeren tot septem ber geen spreekuur, inl. tel. 216180/ 149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vr soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Oegstgeest - gemeentehuis, verkeer en vervoer, 20 u Voorschoten - gemeentehuis, sie openbare werken, 20 uur. Zoeterwoude - gemeentehuis, extra raadsvergadering, 20 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 7 aug tot 14 aug door: apotheek v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000; Apotheek Beker. Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482; Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, tel. 2525. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden vart de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider- dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Autocontrole LEIDEN - Bij een technische con trole gisterochtend tussen tien en twaalf uur op de Plesmanlaan heeft de politie 33 auto's gecon troleerd. Aan veertien automobi listen werd een proces-verbaal uitgedeeld. De gebreken die bij de voertuigen van deze automo bilisten aan het licht kwamen va rieerden van een kapotte claxon tot spekgladde banden. ATLETIEK - De Bataven/Leiden- lopers Koen Gijsbers (400 m) en Wybo Lelieveld (1500 m) hebben een uitnodiging gekregen voor deelneming aan de wedstrijden aan de Ivo van Damme-memo- rial, die op 28 augustus in Brus sel wordt gehouden. volleybal - de contracten van Kry- sik en Murphy, de beide bonds- coaches van het nationale heren volleybalteam zullen niet wor den verlengd per 1 september. De NeVoBo is niet tevreden over de behaalde resultaten van het duo. (.EiDSCH XX DAGBLAD overschrijving geen administratie- en incassokosten. Losse numme(yf 0,75 J.P.M. Qlo) DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V. Hoofdkantoor. Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezor- ging na 19.30 t Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te R-D. Hoofdrr AAM Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: dag v 1 16.00-18.00 u Kwartaalabonnement 1 53,45 per post f 75,80 Jaarabonnement f 202.30 per post 1 291.70 Alg. redactiechef: A van Leeuwen. Plv Alg. redactiechef: J.M.J. Post. r Meer (re- 1. Wlrtz (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P C. Rosier (radio en tele- vlsle, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In; Bonn, Brussel, Londen, Parl|s, Washington, Cai ro, Rome, Madrid, Stock holm en Djakarta. Redactie stad en randgemeenten Tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 'H. v. Egmond tel. 071-172766

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2