Ruud Gullit blinkt uit 'Beringen betekent voor mij zekerheid' Wereldtijd Baumann Haarlemmer verslaat Berchem Sport Waddinxveen dupe van "vergissing" wedstrij dsecretaris DONDERDAG 30 JULI 1981 SPORT PAGINA 9 Recordpoging Moses strandt FORMIA Een poging van de Amerikaan Edwin Moses om het wereldrecord op de 200 meter horden te verbeteren is gisteravond mislukt. Moses. al jaren ongeslagen op de courante 400 meter horden, won in 23.12 seconden. Het wereldrecord op dit zelden gelopen onderdeel staat al sinds 1960 op naam van Glenn Davis uit de Verenigde Staten met 22,5 seconden. Moses deed zijn record po ging in Formia. waar de Ita liaan Fontanella de 3000 me ter won in 7.54.75 en diens landgenote Agnese Possamai de 1000 meter in 2.43,87 op haar naam schreef. Olga Dvirna uit de Sowjet-Unie heeft gisteren tijdens interna tionale atletiekwedstrijden in Boedapest de 1500 meter ge wonnen in 3 minuten 57,78 seconden. Met deze prestatie voert Dvirna de wereldrang lijst van dit seizoen aan. De Roemeense Maricia Puica eindigde als tweede in 3.58,28. Ook Anna Bukis uit Polen bleef onder de 4-minu- tengrens (3.59,67). Wereldre cordhouder Wolfgang Schmidt uit West-Duitsland won het discuswerpen met 67 meter 44. Ovett Op de 1500 meter Finishte Steve Ovett 21-honderste seconde boven zijn wereldrecord. De Britse winnaar van het Olym pisch goud op de 800 meter won in 3 minuten 31.57 se conden. Ovett vestigde zijn record in augustus 1980 te Koblenz. De beste prestatie van het seizoen stond op naam van Ovett en zijn land genoot Coe. Zij lieten, in ver 1960 daterende wereldrecord op de 200 meter horden te schillende wedstrijden, de klokken op 3.31,95 stilstaan. Ovett had zich verzekerd van de steun van de Keniaan Mi ke Boit en zijn landgenoot Bob Benn. Volgens het sche ma van de Brit had hij bij de 800 meter op 1.53 moeten doorkomen om zijn wereldre cord te verbeteren. Nadat Boit de eerste ronde had ge trokken, passeerde Benn het 800-meterpunt op 1.54,3. Met een snelle derde ronde maak te de Nieuwzeelander John Walker, die als derde zou ein digden, iets van de achter stand op het schema goed. Door 20.000 kijkers aangemoei- digd nam Ovett pas 300 meter voor de streep het initiatief Van Gils: 'Twente is een sprong in duister" OOSTERHOUT (GPD) - Wanny van Gils verkeert in dubio. Hij twijfelt tussen FC Twen te en Beringen, ofwel de keuze tussen de a-sociale profvoetballer^ en maatschappelijke zekerheid. Dinsdagavond laat kwam, vrij verrassend, ook de Belgische eerste-klasser in de markt voor de nog steeds aan NAC toebehorende linker spits. Gisteren speelde Van Gils een testwedstrijd voor Beringen tegen Winterslag. Van Gils Kwam nog niet tot een be slissing, ofschoon het aanbod van Beringen in vergelijking met dat van FC Twente veel voorde len biedt. Van Gils: „Ik zou dan in Oosterhout kunnen blijven wonen en werken. En dat weegt voor mij nogal zwaar. Bovendien is het financiële aanbod van Be ringen ook iets beter dan dat van FC Twente, dat me gisteren trou wens wel wat tegemoet is geko men. Financieel heb ik dan ook wel een akkoord bereikt, maar in Enschede hebben ze me nog steeds geen garanties voor wat betreft werk- en woongelegen heid kunnen geven". „Ik besef dat als ik voor FC Twente kies. ik voor een carrière als prof voetballer kies. En dat is vooral onzeker. Ik wil eigenlijk niel graag alle schepen achter me ver branden. Wie zegt me dat ik als broodvoetballer kan slagen. Dc afgelopen twee jaar bij NAC heb ben me daaraan doen twijfelen. hebben me een beetje onzeker gemaakt". "Bewuste keus" Beringen lijkt overigens Van Gils niet als linker spits nodig te heb ben omdat het onlangs AZ-spe- ler Chris van den Dungen heeft aangetrokken. De 22-jarige Oos- terhouter is niettemin overtuigd van een eventuele plaats in de basiself van de Belgische club: „Wellicht als centrale spits, op die positie heb ik meer gespeeld. Ben ik ook niet bang voor. Dat is geen enkel probleem. Het wordt voor mij een bewuste keuze tus sen Twente en Beringen. Het is niet zo dat ik op dc uitnodiging van Beringen ben ingegaan om gewoon wat achter de hand te hebben als het met FC Twente niet mocht doorgaan". Inmiddels wordt NAC wellicht wel enkele tonnen rijker maar heeft ANTWERPEN (ANP) - Eredivisiedebutant Haarlem heeft gisteravond in Antwerpen een overwinning behaald op de Belgische tweede-klasser Berchem Sport. De Haarlemmers wonnen door twee doelpunten van uitblinker Ruud Gullit met 2-1. Bij rust keken de Haarlemmers nog tegen een 1-0 achterstand aan. Het Berchem-doelpunt werd gemaakt door Bon ne. Na de wissel zagen de elfhonderd toeschouwers de opvallende Gullit, die zijn ploeg op winst zette. Voor Paul Postuma, deze zomer van PSV naar Berchem overgegaan, was geen opvallende rol weggelegd. Eredivisieclub PEC Zwolle ver sloeg in Appelscha Wageningen met 4-1. De Zwollenaren leidden bij de rust met 2-1. De 1500 toe schouwers in het Friese dorp za gen Ronald Jans (twee) en Peter van der Hengst (twee) voor PEC Zwolle scoren. Gerdo Hazelhek- Zeiler Van Ooyen leidt TELPHAM (ANP) De Nederlandse zeiler Rob van Ooijen heeft de lei ding genomen in het wereldkampioenschap solo, dat deze week voor de Zuidengelse kust bij Felpham gehouden wordt. Van Ooijen eindig de gisteren in de derde van de vijf te varen races als derde en kwam door dat resultaat op kop. Mark Tigchelaar, als achtste geklasseerd, is na Van Ooijen de beste Nederlander op de vierde plaats. De strijd om de Europese zeiltitel in de Olympiajollen in Zuidlaren is nog helemaal open. Gisteren, in de vierde wedstrijd op het Zuidlaarder- meer voegde Gerard ter Heide, winnaar onder ideale omstandigheden, zich nadrukkelijk bij de kandidaten voor de eerste plaats. Ter Heide kwam voor een andere Nederlander, Nico Hofkamp, door de finish, gevolgd door drie Westduitsers. WADDINXVEEN - "Een ver gissing" van de wedstrijdse cretaris is de voetbalvereni ging Waddinxveen, uitko mend in de vierde klasse bij de zondagamateurs, duur komen te staan. Een aantal bestuurleden van de club is voor lange tijd geschorst en bovendien loopt Waddinx veen in hoger beroep de kans op degradatie naar dc Afdeling Gouda van de KNVB. Dat alles is een gevolg van een strafzaak die eerder door het Bodegraafsc ESTO werd aangespannen tegen Wad- dinxveen, zoals gisteren al in een deel van onze editie werd opgenomen. ESTO be schuldigde Waddinxveen er van een wisseltruc te heb ben toegepast met de broers Plaisier, die beiden uitko men in het eerste elftal. De waarschuwing die Arie, dc vaste doelman, had opgelo pen tijdens een duel in de af gelopen competitie, zou op naam van zijn broer Erik zijn gezet. "Bij vergissing", volgens Wad dinxveen, maar ESTO be weert dat er opzet in het spel is geweest om Arie op die manier te behoeden voor een schorsing van twee wed strijden. Hoe dan ook, Erik zat de straf uit, Arie deed ge woon mee in dc twee belang rijke degradatieduels tegen NSV en ESTO. Door in die partijen respectievelijk winst en een gelijkspel te boeken, ontsnapte Waddinx veen op het nippertje aan degradatie. ESTO, dat uitge rekend dat ene punt tekort kwam, werd het kind van de rekening. Door bij de KNVB een aan klacht in te dienen wilde ESTO bereiken dat Wad dinxveen wedstrijdpunten in mindering zouden wor den gebracht, waardoor niet ESTO, maar Waddinxveen zou moeten degraderen. De strafcommissie wilde na een onderzoek niet zover gaan, maar legde wel een aantal schorsingen op. Waddinx- vecn-voorzitter Plaisier, se cretaris Loeff, wedstrijdse cretaris Van der Krans en penningmeester Van Hofwe gen werden voor twee jaar buitenspel gezet, evenals grensrechter Bonefaas cn de voetballers Arie en Erik Plaisier. Bovendien werd de vereniging bestraft met een boete van 250 gulden. Waddinxveen vindt die straf fen veel te hoog voor "een vergissing", voelt zich bele digd en eist dat de schorsin gen ongedaan worden ge maakt. Daartoe heeft de club hoger beroep aangete kend. Daarmee neemt de vereniging echter tevens het risico dat de "punten-eis" van ESTO na een nieuw on derzoek alsnog zal worden gehonoreerd cn als dat ge beurt moet Waddinxveen zelf afdalen naar de Afde ling. ke maakte het doelpunt voor eer- ste-divisieclub Wageningen. FC Twente heeft de finale van het toernooi in Bern niet gehaald. De Enschedese ploeg verloor na het nemen van strafschoppen van Young Boys Bern, nadat de ne gentig minuten waren voorbij gegaan zonder doelpunten. Young Boys ontmoet in de finale VFB Stuttgart, dat de Zwitserse kampioen FC Zürich met 3-0 ver sloeg. Pas na rust maakten de elftallen van het oefenpartijtje een wed strijd, waardoor scheidsrechter Sandoz zelfs nog met vrij vinnige overtredingen werd geconfron teerd. In die tweede periode kreeg Twen te ook nog een paar kansen, maar Evert Bleuming kwam niet ver der dan een schot tegen de lat en vlak voor tijd corrigeerde stop per Weber een fout van zijn doel man, waardoor de Twentse nul gehandhaafd bleef. Dat Young Boys, voor rust iets kansrijker, ook in de slotfase niet scoorde, dankte Twente aan Romeo Zon dervan, die vier minuten voor tijd op de doellijn redde. Zondervan en Bleuming schoten raak van de elf-meterstip. maar Bos en Scheve misten. Aange zien de Berners met de eerste vier strafschoppen geen enkele moeite hadden, behoefde de vijf de niet eens meer te worden ge scoorde hij twee goals. PSV haalde gisteravond uit in een oefenwedstrijd tegen dc amateur tweede-klasser Budel. Na een 5-1 ruststand wonnen de Eindhove- naren met 12-1. De 2500 toe schouwers zagen de volgende PSV'ers doelpunten: Thorcscn (twee), Stevens (twee), Geels, Willy van de Kerkhof. Van der Kuijlen, Lansbergen, René van de Kerkhof, Dijkstra, Poortvliet en Koeman. AZ'67 had in Leeuwarden moeite met Cambuur, dat met 1-0 ver loor. Het beslissende doelpunt werd in de eerste helft gemaakt door Kees Kist. HEIDELBERG (ANP) - De zeven tienjarige Canadees Alex Bau mann heeft gisteren in Heidel berg het wereldrecord op de 200 meter wisselslag persoonlijk ver beterd. Baumann won de afstand tijdens de drie-landenwedstnjd Canada-West-Duitsland-Sowjet- Unie in 2 minuten 2,78 seconden. tijd, die de Amerikaan Bill Bar rett met 2.03.24, bijna een jaar ge leden had gezwommen. Het tropisch warme zwembad van Heidelberg was ook nog het to neel van een Europees record dat de Westduitse estafetteploeg zwom. Het viertal Gross, Kuhlen. Knust en Schmidt voltooide de 4x100 meter vrije slag in 3 minu- halve seconde was gewonnen op het record dat een ploeg van de Sowjet-Unie (3.24,39) in maart van 1980 in Leningrad had ge zwommen. De record prestatie werd echter onmiddellijk weer uitgepoetst omdat Knust als der de zwemmer te vroeg zou heb ben gewisseld Tegen de diskwa lificatie tekende de Westduitse ploegleider succesvol protest Wanny van Gils het nog geen beslag kunnen leg gen op een vervanger voor Van Gils. McDonald lijkt uiteindelijk toch een overeenkomst te heb ben bereikt met Willem II en Rietveld. Jo Janssens tweede keus op zijn voorkeurslijstje, gaat de plaats van McDonald bij Wageningen innemen. Een ket tingreactie dus. waaruit slechts één schakel lijkt te zijn wegge vallen: NAC. Manager Ton van der Meer „Voor lopig hebben we geen alternatief. We wachten eerst op de definitie ve uitkomsten van de gesprek ken tussen Willem II en McDo nald. Ik vind het niet sportief om tussen beide partijen proberen te komen. We blijven ons keurig opstellen, wat anderen doen kan mij weinig schelen". Nederlanders in achterhoede op Universiade BOEKAREST (ANP) - Dc Neder landse deelnemers aan de Uni versiade hebben genoegen moe ten nemen met uiterst beschei den klasseringen. De basketbal- ploeg eindigde als zeventiende in een veld van 24 teams De volley ballers deden het iets beter. De twaalfde plaats die de selectie van Ben Krysic behaalde is ge zien de deelneming van sterke Oosteuropese en Aziatische lan den geen onverdienstelijke pres tatie. Roemenie won de finale met 3-2 van Cuba Tegen de volleyballers van Tsje- choslowakije bleek een neder laag in drie sets niet te vermij den. Niettemin kreeg Nederland twee keer een kans op setwinst. Gebrek aan routine gaf op beslis sende momenten echter dc door slag. Met 15-13. 15-6 en 15-13 grepen de Oosteuropeanen de zc- Hc- De basketbalplocg sloot het toer nooi af met een overwinning met 76-58 op Griekenland Halver wege het duel. waaraan de Grie ken als favoriet waren gestart, was de stand 30—37 Het basketbaltoernooi leverde bij de heren een ovens-inning op voor de Verenigde Staten In de finale werd de Sowjet-Unie met 93-87 verslagen. De meest gelauwerde deelnemer bij de zwemwedstrijden van de Universiade was de Amerikaan se Jtil Sterkei Gisteren kwam Sterkei op de 400 meter vnje slag <4 15,26) tot winst en leverde zij een bijdrage aan de Amerikaar.se overwinning op dc 4 x 1" wisselslag estafette. Jill Sterkei keert met vijf gouden medailles naar huis terug. Haar oogst aan eremetaal is groter dun die van Nadia Comeneci, de Roemeense turnster, die vi r studententitcls erde. Ver end de overwinning die de Roemeen Flonn Segarceanu in de finale van het tennistoernooi op de als eerste geplaatste Vadim Bonsov uit de Sowjet-Unie boekte De door de organisatoren als zesde getipte Roemeen zegevierde in r sets

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 9