Hartoperatie 'n succes vn Indiër Paul heerst op Katwijks tennistoernooi Dr. Cooly vindt kritiek onterecht LEZERS SCHRIJVEN Geen vergoeding voor boren van woonwagenkamp Hoger beroep tegen sjsk-a sr afschot aalscholver PAGINA 14 VARIA DONDERDAG 30 JULI 1981 99 HEERLEN (GPD) - De Amerikaanse hartchi rurg dr. Denton Cooley, die vorige week don derdag bij de 36-jarige touringcarchauffeur W. Meuffels uit Sittard eerst een open-hartope ratie uitvoerde, vervol gens een kunsthart in plantte en hem vervol gens enkele dagen later voorzag van een donor hart, durft de operatie nu al een succes te noe men. Cooley: „We zijn in staat ge weest de twee geplande etap pes af te leggen en hebben die technisch goed kunnen volbrengen. Hoe lang de kri tieke periode nog zal duren, is niet te zeggen. We zijn nu zes dagen verder dan de dag van z'n fatale hartaanval en hij leeft!" - Zijn conditie is door één van uw medewerksters 'redelijk' genoemd. „Het hart kan de bloeddruk goed op peil houden, zijn lon gen verwerken voldoende zuurstof, zijn hersenen func tioneren goed, en alleen over de nierfunctie maken we ons nog steeds zorgen. Al met al is er zeker een mogelijkheid om te overleven. Elke dag praat ik met Wil Meuffels. Uit alles blijkt, dat we elkaar be grijpen, al kan hij op dit mo ment niets terugzeggen, om dat er via de mond een slang is aangebracht voor de zuur stofvoorziening. Een andere hindernis, maar die geldt meer voor mezelf, is de taal- barrière..." - Wal is er waar van de berich ten dat hij gedurende drie kwartier geen zuurstoftoe voer naar de hersenen zou hebben gehad? „Dat is onjuist, de hersenen hebben wel zuurstof gehad, dank zij de uitwendige hart massage, die direct werd toe gepast na de hartstilstand. Hoeveel zuurstof dat is ge weest is moeilijk te bepalen, maar uit het feit dat hij is bij gekomen kan ik opmaken dat de hersenuitval van tijde lijke aard is geweest". - Er is dus geen hersenletsel? „Voor zover wij kunnen na gaan, neen!" - U zult zeker vernomen hebben van de kritiek op het experi mentele karakter, van iuv in greep. „Die kritiek vind ik ondeskun dig en is naar mijn mening niet terecht. Mensen, die niet weten wat het is om levens te redden en alles wat daarbij komt kijken, zullen mijn be slissing misschien niet be grijpen. Ik hou vast aan het feit dat Meuffels anders vori ge week donderdag zou zijn overleden". - Wat zal de reactie zijn van de Amerikaanse autoriteiten? „Ze hebben nog niet gerea geerd, omdat ze nog geen standpunt hebben ingeno men. Ik veronderstel dat de autoriteiten myn beslissing niet zullen afkeuren". - Zal de luchtbrug vanuit Ne derland naar Houston, wat u betreft, openblijven? „Ik hoop van wel. We hebben veel Nederlanders by ons ge had. Ik bewonder hun moed en medewerking en ik denk dat zij het ook fijn vinden om hierheen te komen. Er is bij jullie een onderzoek gedaan, waaruit blijkt dat de resulta ten mét Nederlandse hartpa tiënten in Houston beter zijn dan waar ook ter wereld. Dat heeft met grote koppen in de Nederlandse kranten ge staan. Een bijkomend voor deel vindt men, dat wij pro beren de kosten nauwlettend in ie gaten te houden". - Is het u bekend dat in Neder land erg wordt meegeleefd met uw patiënt Wil Meuffels? „Dat is de enige manier waarop de tijd overbrugd kan wor den. Ik hoop dat het de men sen in Nederland duidelijk is, dat wij al het mogelijke doen om ervoor te zorgen, dat de operaties die wij doen suc cesvol verlopen. Daarom werken wij erg hard om dit mensenleven te redden", al dus dr. Cooley. JOS BENDERS Het plaatsen van brieve •redactie de .daarin wee Brieven kunnen van rei Jongen (8) overleden na inademing uitlaatgassen NIJKERK (GPD) - De acht jaar oude Jan Uil uit Njjkerk is gister ochtend in een Amersfoorts zie kenhuis overleden. De jongen was daar, evenals een veertienja rig vriendje, maandagavond op genomen nadat ze in bewustelo ze toestand in een garagebox wa ren gevonden. Beide jongens wa ren zonder medeweten van de ouders gaan spelen in de auto box, die gebruikt werd door een van de vaders. Zij sloten de deur om niet gezien te worden en star ten meermalen de motor van de auto die in de box stond. Door inademing van de uitlaatgassen verloren zfj het bewustzijn. Toen de twee jongens 's avonds werden vermist, kwam er een zoekactie in de buurt op gang. Om half twaalf vond men de twee in de garagebox. De toe stand van de veertienjarige jon gen is nog ernstig. Hij verkeert echter niet meer in levensgevaar. Geen kiesrecht voor geestelijk gehandicapten DEN HAAG (GPD) - Het is niet de bedoeling dat geestelijk gehandi capten die niet in staat zijn hun eigen wil te bepalen, door hulp of tussenkomst van anderen hun kiesrecht uitoefenen. Volgens de Kieswet mogen alleen lichame lijk gehandicapten zich in het stembureau laten helpen met het uitbrengen van hun stem. Dat antwoordt minister Wiegel van binnenlandse zaken op vragen van Henk Waltmans, lid van de Tweede Kamer voor de PPR. Di recties van tehuizen voor geeste lijk gehandicapten waren, vol gens Waltmans, bij de laatste ver kiezingen overeengekomen dat de medewerkers van de tehuizen zich niet mochten laten machti gen om namens de pupillen te gaan stemmen. ARNHEM (ANP) - De stichting Kritisch Faunabeheer heeft gis teren bij de Raad van State be roep aangetekend tegen het in de maanden augustus en september op proef afschieten van aalschol vers op het visvijvercomplex in Lelystad van de Organisatie ter verbetering van de Binnenviserij (OVB). Een vergunning daarvoor is omangs op grond van de Vo- gelwet verleend door de commis saris van de koningin in Gelder land, mr. W.J. Geertsema. Kritisch Faunabeheer verlangt nu de vernietiging dan wel schor- Sociale werkplaats Dit is een reactie op het verslag van Jan Haverkate over de sociale werkplaatsen ("Het stille leed in de sociale werkplaats", Econo mie Extra 20 juni - red.). Ik ben zelf 14 jaar werkzaam in de WSW en heb in uw krant het stuk gele zen van een arts in het Oosten van het land. De man schrijft dat er mensen worden aangenomen die er niet in thuis horen. De mensen worden om de een of an dere reden ontslagen, omdat de economie niet zo goed meer draait als in de jaren zestig. En kunnen door een gebrek of han dicap niet meer aan de slag ko men en worden dan naar de werkplaats verwezen. Ze komen al heel gauw door de keuring en worden pardoes aangenomen. Dan krijgt hij of zij een proefperio de. Het is allemaal, of in vele ge vallen, lopende band werk. Je draait de hele dag een moertje op een boutje of de hele dag een weerstandje op een printje. Week in week uit. Ik ga mezelf maar na: ik ben begonnen met het in pakken van chocoladerepen en heb in de loop van de jaren al veel verschillende werkzaamhe den gedaan. Ik sta nu al vier jaar achter een offsetpers. Het werk zelf daar zit heel veel in en het gaat wel goed. Maar ik kom piet verder. De werkgelegenheid loopt terug, dat is helaas overal zo. Dat is ook op de sociale werk plaatsen duidelijk te merken. We lopen soms dagen achter elkaar niets te doen. En dan wil je een cursus gaan vol gen en informeer je of dat via de werkplaats kan. en krijg je te ho ren: jahet is een beetje moeilijk. We moeten eerst zyn aangesloten' bij een andere bond. Als dat een maal gebeurd is, kan je de cursus volgen. Maar dan hoor je dat die cursus al een maand bezig is. Als je goed kan leren is dat geen pro bleem. Dus wordt het je afgera den, want de jongens op de so ciale werkplaats worden met se rieus behandeld. Voor sommi gen is de werkplaats het eindsta tion, maar er zijn er ook die wel wat anders zouden willen. Ik ben gaan praten op het arbeids bureau. Ik heb daar mijn proble men verteld en mijn ervaring in de drukkerij. We zullen eens gaan zoeken. Het werk ligt niet voor het oprapen. We zullen eens gaan informeren op de werk plaats, by de maatschappelijk werker. Die zegt dan ja. maar verwijst door naar de werkmees ter Die zegt: door zijn handicap kan hij niet veel doen. maar als hij zijn best doet komt hij mis schien hoger in de loongroep. Ik aan voorschriften is gebonden. Zo mogen de afgeschoten aal scholvers niet worden vernie tigd, maar moeten de kadavers voor nader onderzoek ter be schikking worden gehouden. De drie jagers van de OVB moeten na afloop van de proefweek ook exact opgeven hoeveel aalschol vers ze hebben geschoten met vermelding van de data, waarop het gebeurde. Mr. Geertsema schrijft verder mede tot zijn be sluit te zijn gekomen op basis van adviezen van het ministerie ben gehandicapt aan mijn linke rarm en been. Ik heb het nu wel in de gaten: als je goed kunt pra ten en lichamelijk gezond bent, dan kom je in de werkplaats ho ger op. Als dat niet zo is, dan is het inderdaad een eindstation. De mensen die het er niet mee eens zijn, hebben het heel moei lijk. De werkmeester moet een beoor deling over je schrijven, waar we helemaal niets van horen of te zien krijgen. De ambtenaren werken helemaal langs je heen en doen maar met je wat ze wil len. Ik geloof hoe meer mensen er op de werkplaats zitten hoe steviger de ambtenaar in zijn schoenen staat. Ik ben eens op mijn snipperdag te ruggeroepen omdat er iets ge drukt moest worden. Je hebt het maar te doen. zeiden ze toen. A. van der Klauw (adres bij de redactie bekend) DEN HAAG (GPD) - Minister Beelaerts van Blokland (volks huisvesting) heeft in een brief aan alle Nederlandse gemeenten gesteld dat in het algemeen geen schadevergoedingen worden uit gekeerd aan burgers die een woonwagenkamp naast zich krij gen. Dit ondanks hjet feit dat de Kroon (op dringend advies van de Raad van State) eenmaal wel een schadevergoeding heeft uit gekeerd aan een landbouwer in Doetinchem. Volgens de minister gaat het om een uitzonderlijk geval waarbij voor de oordelende Raad van State meespeelde dat de land bouwer een bijzonder groot re gionaal kamp (55 standplaatsen) naast zich kreeg. Taxateurs had den in dit geval de schade aan het landgoed van de boer bere kend op 50.000 gulden. Minister Beelaerts wijst er in de brief aan de gemeenten op dat zijn beleid is gericht op het aan leggen van kampen met steeds ongeveer vijftien standplaatsen. De aanwezigheid van dergelijke woonwagenplaatsen moeten vol gens Beelaerts worden gezien als een normaal maatschappelijk verschijnsel. De uitspraak van de Kroon heeft aanvankelijk veel opschudding veroorzaakt. De Vereniging Ne derlandse Gemeenten (VNCJ) sprak de vrees uit dat nu een ein deloze stroom van schadevergoe dingen zou worden ingediend. In het VNG-blad de Nederlandse Gemeente werd, overigens kort daarop die vrees weer tegenge sproken met dezelfde argumen ten als de minister nu geeft. Aan de Streekschool voor Beroepsbege leidend Onderwijs in de regio Leiden zijn geslaagd voor de volgende exa- Primaire opleidingen: Monteur V.E.V.: K. Aangeenbrug. W. Akerboom, J. v. Ballegooij. J v. Beek. A. v. Beelen. T. Bey, W. v.d. Berg. P, Berk, A. Bosch. R. Brandt. S. Caspers. L. Daleman, K. Der- nee. F. Disseldorp, J. v. Dries sen, J v Duijn, G. v. Duijn, F. v. Duijvenvoor-l den, J. Eradus, R. v.d. Eijkel, A. Esveld, P. Feenstra, R. Feenstra. A. Geerlings, L. v.d. Holst, B. Janse, J. de Jong, G. Karremans, B. Kaptein, C. Klok, M. Koevoet, F. Koning, W. Koopman, H. v.d. Kraan, D. v.d. Krogt, P. Leune, E. v. Leusden, R. v. Loon, H. Looijenstein, S. Mank, F. Misters, G. v.d. Maat, C. v.d. Marei, J. Mens, W. C. v.d. Ploeg, P. v.d. Post, S. Ranselaar, A. Reitsma, K. v. Rhee, J. Schijf, C. Sikking, H. Smits, J. v.d. Sterren, P. Schouten, C. Tegelaar, F. Twilt, H. v. Ulden, T. Verhave, P. Ver- wer, H. Verdoes. P. Verbruggen, G. v. Wilgen, J. v. Wieringen, R. Zaad. Vakman V.E.V.: F. Boonzaaier, A. Doornekamp, A. Goerdat, J. Groen, P. Koning, H. Nagte- gaal, E. der Nederlanden, R. Neder- sticht, R. Nieboer, D. v.d. Plas. T. Ple zier, A. Roubos. Adspirant Gezel Schilderen: D. v. Beelen, Y. Daudey. A. v. Duiven voorden. O. Kool, J. v.d. Meer, W. v.d. Plas. J. v. Rhijn, A. Schuitenmaker, J, Stok. Assistent Verkoopmedewerk(st)er: A. v.d. Berg, M. Blom, P. Feyen, D. v. Houten, J. Leyendekker, W. Neute boom. Verkoopmedewerk(st)er: J. Bergman, A. Groen, P. Labots, J. v. Leeuwen, J. Meertens. T. Peterse, N. Rademaker, W. v.d. Steeg, A. v.d. Wal, L. v.d. Werf, W. Wolsdyk. Hulpmonteur Centrale Verwarming: C. v. Düyn, H. d. Haas, R. J. M. v. Haas teren, P. Homan, J. Th. J. v.d. Ing. A. Nijgh, H. J. Rovers, H. R. A. v. Seggelen, S. Sip. Timmeren: M. Kuyt, W. v. Leeuwen, R. Mooyekind, J. v.d. Niet, R. v.d. Oever, C. v. Rijn. R. Steenbergen. M. v. Veenendaal. A. v.d. Haak, M. Jansen. R. Jong, J. v.d. Laan, E. Ludlage, W. Nathalia, C. Selier, W. v. Ryn, I. Tuurenhout, F. Vermond. A. Bennis, J. Hilgersom, J. v.d. Langen- berg. P. Boekei, B. Streppel. J. Salman, R. Kraan, F. Boeree, E. Arnoldus, J. v. Duyn, J. Haasnoot, A. Hoogerdijk, Th. v.d. Mey, J. v.d. Plas. R. v. Wamel. J. Zuidhoek, P. Zwarts, R. v. Brecht, R. Buys, H. v.d. Burg, S. den Eisen, R. Janssen, R. Kramer, C. Onderwater, K. Schippers, G. v.d. Steen, P. v.d. Velden, R. de Graaf, N. Verhoeven, P. v.d. Geest, C. v. Beek, H. v. Teylingen. Betonmodelmaken: P. Kuiper. - Meubelmaken: P. Boeree, W. Rusman, A. Valentijn, H. Straathof. In het DEB werd de als nummer een geplaatste Monique Lem- beck verrassend uitgeschakeld door Thoole met de cijfers 6-7, 5-7. Daarvoor had Lembeck nog royaal gewonnen van de na lange tijd weer in een toernooi uitko mende Ineke Kallenberg: 6-0, 6-1. In het HEC troggelde Duif de num mer een geplaatste Waldo Jansen een set af, 6-3. In de andere sets evenwel werd Duif op de drive uitgespeeld: 2-6, 4-6. De krachtmeting tussen de Rijns burger D. Heemskerk en de Kat- wijker Lugthart eindigde dit maal in een Katwijkse zege. Lug thart won met 6-4, 6-3. Een partij, die in een C-toernooi een finale waard zou zijn geweest was die in het HDC tussen de combinatie Delacourt/Roden- burg en Van Lingen/Kuipers., Het laatste koppel triomfeerde met de veelzeggende cijfers 6-4, 2-6, 8-10. Voor Rodenburg'was er gisteren toch nog winst weggelegd. Met Truus Tönjann als vertrouwde partner was hij in het GDC te sterk voor Meijers/Van Duyn, 6-2,6-4. In het DDC boden Lies Verschoor en Helga den Hoed de Leidse combinatie Yvonne Westerhout/ Leontine Poots dappere tegen stand, maar verlies konden zij niet voorkomen: 4-6,2-6. In Voorhout vielen er in C geen verrassingen. Karin van der Meer. nummer twee geplaatst in het DEC moest wel hard werken om zich te handhaven tegen El len Frijlinck, maar echt bedreigd werd zijn nooit: 6-3, 5-7. 6-1. Ook de in het HEC no 2 geplaatste Dick van der Meer kreeg pittige tegenstand te verwerken. Egbert Vonk, in het HED no 1 geplaatst dwong hem tot een lange eerste set, de eerst met een tiebreak kon worden beslecht: 7-6, 6-3. Voor Egbert Vonk betekende de nederlaag een exit uit het enkel- spelgebeuren. Ook in het HED werd hij met ver lies geconfronteerd en dat met cijfers die er niet om liegen. 2-6, 3-6 tegen de verrassing op het toernooi, Wouter Dercksen. Confecticien: E. v. Beelen. J. v. Beelen. G. H. d. Best, J. v. Duyn. M. v. Duyn, M. v. Duyn. N. v. Duyn. J. v. Duyvenbode, L. C. Glasber gen. H. A. H. Hoek. T. Hoek. W. Jamoel. P. Kloos. M v.d. Mey. A. v.d. Oever. M v.d. Oever. A. Ouwehand, E. v.d. Plas. J. 1 v. Rhün.-M. Gordijn. Restaurantkok: K. S. v. Ede. P. C. H. C. Egberts. W. de Groot, W. J. C. Heemskerk. J. H. v.d. Kreeke, R. J. H. Kuyken, W. M. Lange- laan, H. A. Prins, A. C. M. Uyttewaal, P. W. Vogels. Restaurantkelner: M. v.d. Groep, R. J. Hoogervorst, P. L. M. Looijesteijn, A. Spies, J. F. Vogel zang. Adminstratief assistent(e): M. J. J. de Graaf. M. A. v.d. Geer. Administratief medewerk(st)er A: J. P. M. Dobbe, A. G. P. RoseboomJ. C. Bosman, M. C. Hijman. K. M. Kuijt. M. v. Leeuwen, J. P. de Roode, M. J. v. Vel de. Monteur personenautomobielen: E. Bokma. H. Elleswijk, J. Groenendijk, J. de Jong, M. Keizer. R. Klaassen. A. Slingerland, J. Stravers, R. Thijssen. C. Vrijburg, M. Waaijer, H. v. Bemmelen, H. Boom, J. Deegenaars. A. Disseldorp, R. de Groot, R. de Haas, B. Kroeze. A. Oorschot, T. Siera, R. Spek. A. Wasse naar, T. Akerboom, A. Barnhoorn. P. Borst, R. Breedeveld, P. v.d. Drift. W. Eisen broek, T. Guyt, D. Jonker, F. Lom- merse, L. de Ridder, A. v. Rijn, J. Voge laar, G. Diesveld, B. Dubbeldeman, L. v. Elk, D. Hoek, W. Kuyt. A. Meulenberg, R. v. Nobelen, F. A. K. The, P. v.d. Werf. Monteur Bedrijfsautomobielen: A. Boelen, D. Eddini, M. v.d. Gugten, K. v. Leeuwen. K. Luik, K. v.d. Mey, J. Ver- steegen, A. Zwetsloot. Machinisten Wegenbouw: P. v. Bruggen, L. v. Goozen, W. Harte- veld, A. Langeslag. W. v. Leeuwen, E. v. Veen, R. Verbeek. R. Vermeren, P. de i Vreugd, G. Bos, A. Bos, T. v.d. Burg, E. 1 Griekspoor. M. Meijer. R. v.d. Salm, W. I v.d. Voort, M. v. Wageningen, G. Wyde- nes, R. Wolff, P. Zee. Carrosseriebouw: M. Bakker, H. v. Duyvenbode, H. Hoog duin, S. Kromhout, J. Ponse, J. Wou denberg. Schadehersteller/schademonteur: M. Boer, D. Doorenbosch, K. v.d. Geest, J. de Graaf, J. Kraaijenoord, F. Lim- 'burg, F. v.d. Meer, P. Noordermeer, A. Plug, A. Ramharakh, R. Thakoer, K. v. Velzen, W. Verheul, P. Vink, R. Honk- Voortgezette opleidingen: Timmeren: J. v. Duyvenbode, S. Janse, P. Koele- man, A. Kuiken, A. v.d. Pouwkraan, E. v. Staalduinen, N. Turenhout, F. v. Til- I burg, P. Vrind. Monteur Centrale Verwarming: W. R. M. Bon, A. J. Deckers, J. v.d. j Haak. A. v. Nieuwkoop, L. v. Rhijn, L. i E. Schrijver. Bijzondere kursussen: (in het kader van het projekt Jeugdige Werkzoekenden) Lassen voor beginners: W. v.d. Helder, M. Paddist, E. Wouden berg, M. Groeneweg, R. v. Leeuwen, W. v. Egmond, R. Switzar, B. Kleijn, F. Beelen, P. Sinke, B. Dijkstra, E. v. Eg- mond, J. Straver, R. v. Berkel, L. v.d. f Zwet, N. Poeldijk, A. v. Elzen, R. Bent velzen, H. Vink, J. v. Teylingen, G. Walt- man, P. Koot, M. v.d. Weyden, A. v.d. j Burg, H. Verhaar, F. v. Rooy, S. v.d. Haak. Brugopleiding Verzorgende Beroepen A. Bouman, K. de Mey, G. Mooren, W. v. i Rooij, J. Zaal, A. v. Duijn, M. v. Nieuw- koop, N. Pots, R. Vos, G. v.d. Plas. j E.H.B.O.: D. N. S. v. Berkel, P. B. Edelaar. P. O. Gijzen, Th. J. Iperen, G. J. Kazemier, G. i J. B. Lubbe. P. J. de Mooij, P: J. Stigter J. Zwanenburg, J. A. M. Maas. AMERSFOORT - De dierentuin van Amersfoort is gisteren verrijkt met een jonge Grevy-zebra. Het dier~werd onmiddellijk na zijn geboorte onder handen genomen door dierenarts Kaal die een uitstekende gezondheid z^ekten.€erde ^°°T zekerheid gc^ hi^ (vrouweliJke) boreling wel een injectie tegen mogelijke zuigelingen- T T f aan voorschriften is gebonden. C7 JL tigd, maar moeten de kadavers -■ 111 voor na<*er onderzoek ter be- sing van Geertsema's besluit. De meer "plundertochten" houden exact opgeven hoeveel aalschol stichting wijst erop, dat de aal- in haar kwekerij. vers ze hebben geschoten met scholvers tot de beschermde vo- vermelding van de data, waarop gelsoorten behoren, terwijl "de Geertsema heeft inmiddels zijn be- het gebeurde. Mr. Geertsema visvijvers van de OVB er alleen sluit in een brief aan Kritisch schrijft verder mede tot zijn be- zijn ten behoeve van de sportvis- Faunabeheer toegelicht. De Gel- sluit te zijn gekomen op basis sers". De OVB had geklaagd, dat derse commissaris benadrukt, van adviezen van het ministerie de aalscholvers op het IJssel- dat het om een proef gaat, die van crm. KATWIJK - De Indiër Vijay Paul had gisteren op het tennistoer nooi in Katwijk ook met de ge routineerde De Jel weinig pro blemen. Niet dat hij zich kon ver oorloven in de laagste versnel ling te gaan, maar hij beheerste de partij van begin tot eind met zijn gevarieerde techniek. Open maken van het veld en dan de zo gecreëerde kansen benutten, dat is het spelpatroon van Paul. Tot dusver heeft nog niemand het juiste antwoord op die speelwij ze kunnen yinden. Ook De Jel, die het voornamelijk moet heb ben van geduld en zijn grote vastheid, slaagde er niet in Paul te kloppen. De partij werd afge sloten met de cijfers 6-3 en 6-2. Leon Damen speelde evenals Bob van Overbeeke twee partijen in het HEB. Hij won beide zonder setverlies. Meiss moest er met 6-2, 6-4 aan geloven en Har Meijer in de derde ronde met 0-6, 4-6 na overigens met 4-2 en 40-15 te hebben voorgestaan. Bob van Overbeeke klopte eerst Dohnen met 6-2,6-1 en na circa een kwartiertje rust Enno Zim merman met dezelfde cijfers. Hij verried daarmee zijn goede con ditie, waarop overigens niet bij ster veel van de vaste toernooi- gangers kunnen bogen. Voor een leuke slotacte zorgden gisteren Frans Grimbergen en Bart van der Feen. Laatstge noemde, bekend om zijn vele "halen" van de bal en zijn goede wedstrijdmentaliteit moest zich gewonnen geven aan de artiest, die momenten had waarop hij zijn gedachten kennelijk moei lijk bij het gebeuren op het gra vel kon bepalen. Maar op de mo menten dat Grimbergen gecon centreerd bezig was, demon streerde hij herhaaldelijk fraai tennis. Zijn stopvolley hanteerde hij geregeld als dodelijk wapen. Frans Grimbergen won de voort durend boeiende pot met 6-4, 6-2 Jon Asselbergs stopte teveel vaart in zijn spel voor Waldo Jansen (6-4, 6-2). Erik Jan Schreuder daarentegen wist het tempo van de Duitser Stump met gelijke munt terug te betalen: 6-3, 7-5. Er verdwenen nog i t sten uit het HED. Erik deGraaff, als no 4 gewaardeerd, verloor van Luyk, 1-6, 5-7. Ronald van Nierop handhaafde zich als no 2 tegen J. van Hensbergen, 6-2, 6-2 en Paul Damen deed dat als no 3 ook tegen Theo Castier, 6-4, 7-5. In het GDC boekte de com binatie Rost/Timmer een 6-3, 6-3 zege op Karin van der Meer/ Schnitzler. De winst was niet di rect als verrassing aan te mer ken, wel de cijfers FRANK BONTE WIELRENNEN - Jan Raas heeft gisteravond zijn eerste overwin ning behaald na zijn knie-blessu re. In de "Nacht van Linne", voor zo'n 30.000 toeschouwerd verre den, reageerde de Zeeuw als eni ge op een demarrage van Jos Lammertink. In de eindsprint bleek dat het revalidatieproces van de oud-wereldkampioen al iets verder gevorderd is dan Lammertink verwachtte. Zilver voor gehandicapte discuswerper AYLESBURY (ANP) - De Neder lander Joop van den Beid is gis teren tijdens de Stoke Mandevil- le spelen voor gehandicapten sportlieden als tweede geëindigd bij het discuswerpen in de klasse lb. Vanuit zijn rolstoel wierp Van den Beid de discus 10.06 me ter weg. Twee centimeter minder dan Leon uit Ecuador, die goud behaalde. Brons was er voor schutter Frank Cirkel. Schermer Frans Verhoef greep net naast het brons. Op degen ein digde hij gelijk met de Italiaan Lucciardi. Het aantal gescoorde punten gaf in de strijd om de der de plaats de doorslag.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 14