Nederlandse inbreng nihil Weer vragen over aantrekken van Bulgaar Jeliazkov Vrij Hoogenboom vervanger Woudstra? Kortsjnoi loopt in op Miles en Ribli Sanders en Wilborts geruisloos verdwenen van Melkhuisje Geen buitenlanders meer in competitie WOENSDAG 22 JULI 1981 BADEN BADEN (ANP) - Viktor Kortsjnoi heeft in de twaalfde ronde van het toernooi in Baden Baden de Hongaar Karoly Honfi verslagen. Hij is de leider in de algemene rangschikking, de Brit Anthony Miles en de Hongaar Zoltan Ribli tot op een punt ge naderd. Beiden speelden remise respectievelijk tegen de Roe meen Florin Gheorghiu en de Tsjech Vlastimil Hort. De stand aan de kop van de rang schikking is: 1. Miles en Ribli beiden 9 pnt. 3. Kortsjnoi 8 pnt. 4. Gheorghiu IV2 pnt. 5. Ivkov, Unzicker en Firmian allen 7 pnt. 8. Hort 6V2 pnt en een afgebroken partij. IJSSELSTEYN - Peter Win nen voor de Tour een ano niem wielrenner, werd giste ren uitbundig gehuldigd in zijn woonplaats IJsselsteyn, dat voor de gelegenheid was omgedoopd in Winnensteyn. Komst Van Hanegem zorgt voor oponthoud (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - Feyenoord heeft het ministerie van sociale zaken andermaal moeten aantonen waarom de club het noodzakelijk vindt Andrej Jeliazkov aan te trekken. Bij monde van Joop van der Klink, directeur van de stichting Arbeidszaken, kreeg Feye- noord-manager Peter Stephan gisteren een aantal „aanvullende vragen" voorgelegd in verband met de transfer van de Bulgaarse international voor wie nog altjjd geen werk vergunning is afgegeven. Gisteren bleek waarom, want dc belangrijkste vraag luidde of in de vacature in de spelersgroep al niet was voorzien door de komst van Wim van Hanegem. "Ste phan heeft geprobeerd dat te weerleggen en heeft nogmaals moeten aangeven dat we Jeliaz kov echt nodig hebben door het ZEIST (GPD) - Henk Burgwal, oud secretaris-penningmees ter van de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond (KNVB), is zaterdag op 59-ja- rige leeftijd in zijn woon plaats Zeist overleden. Burg wal trad op 1 december 1952 als chef van de interne ac countantsdienst in dienst bij de KNVB en sloot zijn loop baan bij de voetbalbond een kleine 25 jaar later af. In die tijd vervulde hij naast zijn werkzaamheden voor de KNVB ook nog enkele func ties bij de UEFA, de Europe se voetbalbond. Driejaar na zijn indienstreding bij de KNVB accepteerde Henk Burgwal overleden Henk Burgwal op 1 juni 1955 een positie als secretaris van het betaald voetbal; een sec tie binnen de bond die toen nog maar drie jaar bestond sinds de invoering van het betaald voetbal in Nederland in '52. Burgwal vervulde die functie gedurende ruim ne gen jaar. waarna hij van 1 au gustus 1964 tot 1 mei 1967 de positie van chef de bureau van de KNVB bekleedde. Sinds '67 fungeerde Burgwal als secretaris-penningmees ter van de KNVB tot hij in au gustus 1976 gedwongen af stand van die functie moest doen. Aanleiding tot zijn ver plichte vertrek waren de tij dens de Europese kampioen schappen van 1976 in Joego slavië ontstane meningsver schillen tussen Burgwal en zijn naaste medewerkers over het ontslag van de toen malige bondscoach George Knobel. Zijn vertrek bij de KNVB ging gepaard met de inmiddels alom bekende en destijds fel bekritiseerde „gouden handdruk" van het bondsbestuur ter waarde van 815.000 gulden. vertrek van Notten, Petursson en Peters", aldus pr-man Hendrik Nolles. „Daarvan waren ze bij so ciale zaken niet meer zo over tuigd en dat was de reden van het oponthoud". Het contract met Jeliazkov kwam al vijf weken geleden rond. maar hoewel de stichting Arbeidsza- Overwinning voor Ajax STUTTGART (ANP) - Ajax heeft gisteren in Eppingen van de ge lijknamige club met 4-0 (1-0) ge wonnen. De doelpunten werden gescoord door Kieft (2). Lerby en een eigen doelpunt van Weber. Er waren 1000 toeschouwers De Graafschap won met 7-1 (2-0) van een Gelders streekelftal. De doelpunten van De Graafschap werden gemaakt door Hulshof (2). Koenders (2). Wanders. Van Zoest en een doelpunt in eigen doel. Er waren 1000 toeschou- HILVERSUM (GPD) - Eric Wilborts zal heel wat meer va riatie in zijn spel moeten brengen, wil hij straks een be hoorlijke boterham kunnen verdienen in het beroepsten- nis. Op de tweede dag van de open Nederlandse kam pioenschappen liet de 17-jarige Tilburger zien hoe hij het niét moet aanpakken. Wilborts gaf de Amerikaan Jeff Borowiak te weinig tegenstand en werd gisteren op het Melkhuisje in Hilversum dan ook terecht via de setstan den 6-3 en 6-4 uit het toernooi gezet. Dupré, tijdens het indoortoer- nooi in Rotterdam versloeg. De Tilburger kwam er echter niet se rieus aan te pas tegen de zich flegmatiek gedragende Ameri kaan. Wilborts kreeg geen kans om zijn opponent onder druk te zetten. Dat werd later ook door hem be vestigd. Niettemin vond hij: „Ik was niet eens ontevreden over mijn spel; ik heb zelfs best goed gespeeld. Alleen mijn service was niet goed genoeg en daar door ontbrak het mij aan zelfver trouwen. Bovendien miste ik door die op Wimbledon opgelo pen duimblessure nog teveel wedstrijdritme", aldus Wilborts, die waarschijnlijk wel beter weet. Zijn spel biedt nu eenmaal te wei nig variatie, waardoor een tegen stander van formaat niet snel wordt verrast. Zeker niet door een veel meer ervaren tennisser als Borowiak, wiens meest re cente resultaat - vorige week in het'toemooi in Stuttgart - trou wens geen indruk heeft gemaakt. Hij verloor in de eerste ronde van Andrew Pattison met twee keer Daarmee verdween Neerlands laat ste hoop van het door de regen zwaar te bespelen gravel, want tijdens de opening van de twee de dag deed de zevenvoudige na tionale kampioen op de buiten banen, Louk Sanders, niet wat het tennisminnend publiek in Hilversum van hem verwachtte. Sanders (31) verloor in een onin teressante partij in één uur en tien minuten van de 29-jarige Eric Deblicker (6-2, 6-4). Met Sanders en Wilborts verdween ook één van de geplaatste spe lers. De Westduitser Peter Elter (8) werd door R^y Moore uit Zuid-Afrika uit de "strijd gewor pen. Moore, die zeer beheerst te werk ging en vaak naar het net kwam om te volleren, won met de cijfers 6-4, 6-3. De Amerikaan Eric Iscerscy, die via de voorwedstrijden tot het toernooi was doorgedrongen, zorgde voor een verrassing door de talentvolle Ramesh Krishnan uit India te verslaan met 6-0, 6-2. De prestatie bleek achteraf min der indrukwekkend toen Krish nan had laten weten zich niet fit te voelen (buikklachten). De ontmoeting tussen Wilborts en Borowiak bood voor eerstge noemde, gezien de rangschik king op de computerlijst van de ATP (respectievelijk 245e en 58e), weinig perspectief. Maar ie dereen op de tribune, en ook Wil borts, hoopte op een herhaling van maart dit jaar, toen hij de landgenoot van Borowiak, Pat 6-3. Voor Louk Sanders liggen de voor uitzichten zoals bekend anders. De Leidenaar is tevreden mei zijn klassering op de wereldlijst (95) en zo te merken meer dan content met zijn inkomen. De ne derlaag tegen Deblicker, met wiens spel Sanders onbegrijpe lijk veel moeite had, haalde de *Typerend beeld van Louk Sanders. De Leidenaar struikelde op het Melkhuisie. Leidenaar absoluut niet uit zijn evenwicht. Sanders sprak nog wel over de lichtere ballen waar mee hij de laatste drie weken had gespeeld en de natte baan die voor hem een handicap vorm den. Maar dit wilde hij niet als excuus aandragen voor zijn alles behalve indrukwekkende optre den. ken een positief advies uitbracht werden de noodzakclyke ver gunningen voor de Bulgaar tot nu toe niet afgegeven. „We kun nen nu alleen maar hopen dat we de vragen afdoende hebben beantwoord en dat hg alsnog kan komen", aldus Nolles. „Dat ver wachten we eigenlijk wel. maar ja die verwachting hebben we al een hele tyd Marijt Anton Margt ziet af van een voet- balavontuur in Hong Kong. De 33-jarige Noordwijkcr (ex-voor stopper van Roda). die was bena derd door de Limburgse trainer Frans van Balkom. heeft geen fi nanciële overeenstemming kun nen bereiken "Het was voor mg met aantrekkelijk genoeg daar één seizoen te gaan spelenal dus Manjt. De voetballer wacht nu op andere aanbiedingen. Hg zal zich voor lopig dan ook nog niet melden bg een amateurclub, aangezien hij zo'n vereniging geen valse hoop wil geven. In het verleden immers werd Maryt ook herhaal- delyk pas op het laatste moment benaderd door een profclub en zyn hoop is dat zoiets dit keer op nieuw zal gebeuren. Van de Kerkhof De berichten over een transfer van René van de Kerkhof van PSV naar Standard Luik zyn tegen strijdig. Feit is dat Van de Kerk hof zaterdagmiddag in Sclessin. het stadion van Standard, ver toefde en dat hij daar 's avonds de intertotowedstryd van de Bel gische ploeg tegen BK Kopenha gen (4-0) volgde Na afloop van deze ontmoeting verklaarde trainer Goethals dal de komst van Van de Kerkhof niets met de mogelijke transfer te maken had. Goethals zou het zelfs volledig oneens zijn met de komst van Van de Kerkhof. Een bestuurslid van Standard bracht daarentegen naar buiten dat de transfer vrijwel rond is. Het bestuur van PSV heeft intus sen nog niets van Standard ver nomen. Van de Kerkhof staat in Eindhoven nog een jaar onder contract, maar hg mag nu al voor een bedrag van 500 000 gulden vertrekken. Vooys De eerste divisie club FC TO heeft Gerrit Vooys aangetroken als vervanger voor de naar Hel mond sport vertrokken Eddv Sobczak. De 33-jarige Vooys keepte vorig seizoen nog voor DS'79, maar kon niet tot een nieuw vergelijk komen met de Dordrechtse club. De transfer vrije Vooys heeft een eergang contract getekend FC VW heeft door het aantrekken van de voormalige DS doelman een overschot aan doclverdedigers gekregen. Van de vijf voor die plaats in aanmerking komende spelers staat slechts één persoon in contact met een andere club. De negentienjarige doelman Strijkers speelt morgenavond een proefwedstrijd bg het Belgi sche la Gantoise. Ook Bol) Heuts kandidaat bij P/Leiden HILVERSUM (ANP) - De kans is groot dat er binnen af zienbare tijd geen plaats meer zal zijn voor buitenlan ders in de nationale tennis- competitie. Dat liet de heer Steensma, vice-voorzitter van de Koninklijke Neder landse Lawn Tennis Bond (KNLTB) in Hilversum door schemeren. "In' mei hebben Louk Sanders en Rolf Thung een plan inge diend om de competitie-op zet te wijzigen", aldus Steensma. die ook deel uit maakt van de commissie competitie en toernooien. "Zij stelden voor de speelda- ta naar de tweede helft van augustus en september te verschuiven en de ploegen in tc krimpen zodat er niet meer dan elf partijen op één dag gespeeld moeten worden. Volgens Steensma zijn de com missies competitie en toer- nooier., toptennis en geselec teerde jeugd het wel eens over een verandering in de geest van het voorstel. Rond 1 augustus hopen we de zaak te hebben afgerond. Indien alles doorgaat en de teams minder spelers gaan bevatten zullen de buitenlanders moe ten afvallen. Een uitzonde ring wordt gemaakt voor spe lers, die drie jaar in Neder land wonen en in die periode ook niet voor een nationale ploeg hebben gespeeld. Deblicker moet het hebben van hardlopen en van het retourne ren van schijnbaar onmogelijke ballen. Dat lukte hem gisteren aardig en Sanders stond daar steeds weer verbaasd van. Voor de Fransman zit er op het Melk huisje overigens meer in het vat, want in de tweede ronde komt hg tegen Iscersky te staan. LEIDEN - Parker Leiden heeft een drietal kandidaten op het oog om volgend seizoen de vacante posi tie van Jimmy Woudstra over te nemen. Belangrijkste kandidaat is de 21-jarige Paul Hoogen boom, een volbloed Nederlander die momenteel speelt voor Col gate University. Hoogenboom is 2.07 meter lang en is een zogenaamde strong-for ward. Hij behoorde in het afgelo pen jaar tot de beste twintig schutters in de hoogste divisie van het Amerikaanse college basketbal. Andere kandidaten voor de positie van Woudstra, du- een baan als onderwijzsr in Ame rika accepteerde, zyn Herbert Die laatste is geen onbekende in Leiden Destijds kwam Heuts uit voor BS Leiden, in het prille be gin van de sponsoring van de basketbalclub alhier Heuts. 2 02 meter, was vooral befaamd om zgn inzet en schot van vier. vgf meter. Probleem met Bob Heuts is wel dat hg nog een schorsing van acht wedstrijden dient uit te zitten. Een overblijfsel uit zijn vroegere Lciden-tyd Voorlopig staat daarom Hoogenboom num mer een op het lystje van Leiden. Acht augustus, bg aanvang van de training van Parker, zal hg getest order fftu moet <3£6cmft>kx£m zjn vam iet5 wat-ie zagtden wj opt Knopje PPUKTE.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11